|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
19.10.2005 17:22:57
|
|
|
| cbr kirjutas: |
| henry111 kirjutas: |
aga paljud õpetajad ikka kurdavad et ei oska ju hindeid märkida , mis siis saab , jääb märkimata
ja nüüd on vähemalt põhjus miks õppimatta , ei saanud e-kooli sisse seega ei teadnud mis õppida on  |
See hinnete märkimise mitteoskamine kaob umbes ühe veerandiga. Ekool iseenesest tegelikult ON mugavam kui klassipäevik KUI ta ainult normaalselt töötaks  |
Mugavam oleks ta juhul, kui igal õpsil oleks arvuti laual.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
19.10.2005 18:04:10
|
|
|
Ardo, Kuid enamus koolides on ju selleks kenasti tingimused loodud ,et nad selle ka endale muretseksid .
Koolid vaikselt kõik kaetakse wifi võrguga . Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on .
Nt. sobib selleks igati IBM ThinkPad R50e Hind: 11990 kr (järelmaksuga Sissemaks: 5 % 600 kr,Järelmaks: 36 x 400 kr)
Õpetajal endal ka ju lihtsam. Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia.
Laurikre:.
edit by Jumbu
Tnx.
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
viimati muutis Laurikre 19.10.2005 18:20:32, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
19.10.2005 18:10:52
|
|
|
| Ise lõpetasin kooli eelmine aasta ja peab tunnistama, et siis töötas kõik laitmatult, kokku oli asi maas vist maksimaalselt paar päeva kokku terve aasta peale. Probleemiks oli meie koolis hooopis see, et õpetajatel olid laudadele pandus mingid igivanad pentium 1 ja need kippusid kinni jooksma pidevalt eriti veel natuke vähem oskajate õpetajate käes. Endalgi meeles kuidas sai pool tundi oodatud õpetaja juures et oma viimane hinne kätte saada ja rõõmsalt kooli lõpetada.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
19.10.2005 18:24:24
|
|
|
| Laurikre kirjutas: |
| Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on. |
Töövahendid peaks ju tööandja poolt olema. Ning iga õpetaja oma 5000-6000 kroonisest palgast küll ei hakka mingit arvutit rentima
| tsitaat: |
| Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia. |
Koolides on kokku ehk mõni projektor ja needki arvutiklassides.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.10.2005 18:32:27
|
|
|
Nagu ma juba eelpool mainisin ei ole minu teada hetkel ekooli aeglus tingitud rakendusest endast vaid baasist. Julgeb keegi ette kujutada, KUI keeruline sellise rakenduse baas on, palju päringuid jookseb?
Näiteks eile õhtul oli korraga kasutajaid ~2000... see on ligilähedane juba hansaneti kasutusele (prolly suurim EV-s kasutatav võrgurakendus).
Ja üks põhjus, miks ekool hetkel vanematele/lastele kinni keerati on selles, et kohati on ekool muutunud delfiks - hoitakse lahti ja kontrollitakse iga N minuti tagant seisu (no, tagasi baasi ja päringute juurde?). Igatahes omanikud lubavad järgmisel veerandil uut baasiserverit.
Btw, veidi veel riistvarast - ekool peaks hetkel jooksma kokku neljal serveril, kaks peaksid olema puhtalt rakenduse päralt, 1 baasi ja 1 varundamise jaoks.
Mis puudutab kellegi "kogemata" kustutatud hinnet - alati saab varukoopialt taastada (kaotatakse vaid ~poole päeva töö).
Üldiselt ekool ei eelda arvutit iga õpetaja laual, kuna reegel on see, et olenemata paberpäevikust teevad õpetajad omale ka märkmeid - seega valdav enamus kannab tunnid siiski sisse päeva lõpus (kusagil kella 1-st 2-st tulevad õpetajad vaikselt ekooli täitma ja mind tüütama).
Ja veel, keegi mainis eelpool (ei viitsi uuesti otsida), et 78 kooli on... pisike lisainfo: septembri statistika järgi oli 117 aktiivset kooli.... et siis jah... igatahes nii vanad kui uued omanikud on jõudlusprobleemidest teadlikud ja lubadav järgmise veerandi jooksul parandust - vaatame-näeme?
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dimmu B
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2004
|
19.10.2005 18:35:42
|
|
|
nii nüüd on juba kell 14-22 kasutamine piiratud... Damn those fags.... krt juba 3 minti üritand sisse logida aga lööb esilehele tagasi, et teie kontol pole mingit ... krt on ikka taunid... nii närvi ajab see si** juba
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
19.10.2005 18:46:16
|
|
|
kuni 22 on juba kuradi naljakas! samah2sti kui ei olekski ekooli
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.10.2005 18:47:13
|
|
|
| v6sa kirjutas: |
| kuni 22 on juba kuradi naljakas! samah2sti kui ei olekski ekooli |
See seis on neljapäeva õhtuni, miks loe mu eelmist posti!
Ja see nõue on kusjuures kasutajatelt endalt (õpetajad/adminnid)!
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T6nnn
HV kasutaja

liitunud: 03.05.2005
|
19.10.2005 19:03:15
|
|
|
see et õpetajad peavad ise omale arvuti ostma ekooli pärast on küll loll jutt, koolis peavad olema võimalused, näiteks minu koolis on igas klassis arvuti.
ja miks ainult 1 server juurde tuleb, krt pangu need Euro miljonid mängu ja tehku süsteem korda
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.10.2005 19:06:50
|
|
|
| T6nnn kirjutas: |
see et õpetajad peavad ise omale arvuti ostma ekooli pärast on küll loll jutt, koolis peavad olema võimalused, näiteks minu koolis on igas klassis arvuti.
ja miks ainult 1 server juurde tuleb, krt pangu need Euro miljonid mängu ja tehku süsteem korda |
Seda ei tea
Aga plaanis olevat teist samapalju investeerida, kui hetkel juba tehtud on (serverite omanik on siiski elion) ja väidetavalt on see ~0,5 miljonit.
Samas, vaevalt keegi niisama raha annab, vastu tahetakse ka midagi
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dimmu B
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2004
|
19.10.2005 19:09:54
|
|
|
kas keegi oskab seletada mida vi**u see on : Teie kasutaja ei oma ühtegi rolli, millega sisse logida.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
19.10.2005 19:12:28
|
|
|
Dimmu B, võta tuure maha ja ära ropenda siin nii palju midagi. ekoolil on ju ametlik support ka olemas, pole sul vaja siia närvitsema tulla!!
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.10.2005 19:21:52
|
|
|
| Dimmu B kirjutas: |
kas keegi oskab seletada mida vi**u see on : Teie kasutaja ei oma ühtegi rolli, millega sisse logida.  |
Sul pole ühtki rolli, mis hetkel kehtiks, ehk siis, kui oled lapsevanem või õpilane, proovi MITTE vahemikus 14-22
Rollideks on näiteks õpilane, õpetaja, lapsevanem, administraator, juhtkond.. etc. täpsem info ekooli kodukalt tutvustuse ja juhendite all.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
19.10.2005 19:57:35
|
|
|
ref, palju kooli adminn saab seda keskkonda üldse muuta? Kas saab ka mingeid ümberkorraldusi teha või lihtsalt on foorumis korralooja vms?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.10.2005 20:15:01
|
|
|
cbr, tavaadmin, nagu mina, saan lisada kasutajaid ja rolle, tekitada nimekirju, päevikuid ja seda kõike ühe kooli piires.
Aruandeid on hunnik etcetc.. pikem/täpsem kirjeldus: https://www.ekool.ee/ADMINI_JUHEND.pdf
Selliseid ümberkorraldusi, et ekool osadele kasutajatele kinni teatud ajaks ma teha ei saa....
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kotmarjak
HV Guru

liitunud: 11.12.2003
|
19.10.2005 22:06:04
|
|
|
no e-kool uimab igatahes kahesajaga. veerandilõpp on üldse mõttetu. gümnaasium võiks ju vabalt sees käia, sest neile ei panda ju hindeid veel.
no vabsjee aegalne on.
_________________ Ole tore ! |
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
8 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mati
HV kasutaja

liitunud: 21.09.2003
|
19.10.2005 23:10:38
|
|
|
mul on selline lugu täna, et olen jätnud päevikusse märkimata kodused ülesanded ja inimene kellelt saaksin küsida, küsis minult enne kui mina temalt jõudsin
muidugi vahet pole eriti, ma ei tee nagunii koduseid ülesandeid.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
20.10.2005 01:09:04
|
|
|
| Ma pole küll absoluutselt kursis e-kooli süsteemi sisemise ülesehitusega, kuid siin eespool pakutud kasutajate hulga kogunumber ei ole tegelikult midagi üleloomulikku mainitud riistvara jaoks. Pigem oletan, et probleemi juur tekib (nii nagu enamuses Eestimaisetes rakendustes nähtud) ikkagi tarkvaralise kohmakuse ja struktureerimisvigade tõttu. Jah, põhimõtteliselt on kaks võimalust jõudluse tõstmiseks: Jõumeetod (serveriklustrite lisamine) või know-how meetod (info puhverdamine ja eelsorteerimine, andmebaasi platvormi valik ja optimeerimine, info andmebaasi vahel liikumise suunamine). Seda teist meetodit ei saa muidugi teha lõputult, kuid kordades siiski.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anthrax
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2003
|
20.10.2005 21:23:28
|
|
|
| Kui ma tahan enne kella 10-t magama minna ja jõuan koju 5-ks, mismoodi ma siis oma koduseid ülesandeid näen? Kuna E-kool peaks kaotama päeviku süsteemi, siis pole mul kuskile üles kirjutatud. Kas ma pean siis tegema koduseid ülesandeid? Kui õpetaja kobiseb, kas mul on õigus vastu hakata?
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rasmusx
HV kasutaja
liitunud: 19.10.2003
|
21.10.2005 07:23:26
|
|
|
See on hetkel küll jama, et kuni 22.00 on sissepääs suletud õpilastele, aga selleks muidugi tore põhjus ka olemas. Põhjuseks on siis see, et hetkel on veerandi lõpp ja pn vaja välja panna kõik veerandi hinded jne (õpetaja rääkis vähemalt nii ).
Muidu e-kool on suht hea isegi, aga vahepeal viskab küll kopa ette, kui server on tõsiselt aeglane ja sisse ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
?‡oTT
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
21.10.2005 08:26:55
|
|
|
Mu koolis on igas klassis arvuti ja paljudes ka projektor.. (VKK).
| Anthrax kirjutas: |
| Kui ma tahan enne kella 10-t magama minna ja jõuan koju 5-ks, mismoodi ma siis oma koduseid ülesandeid näen? Kuna E-kool peaks kaotama päeviku süsteemi, siis pole mul kuskile üles kirjutatud. Kas ma pean siis tegema koduseid ülesandeid? Kui õpetaja kobiseb, kas mul on õigus vastu hakata? |
Hetkel ütlevad mu koolis õpetajad, et ei tasu ekooli peale loota, pead päevikut kasutama.. ehk siis ekool pole mingi kohustuski vms veel õpetajatele.. aga võiks päeviku süsteemi küll ära kaotada.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
21.10.2005 10:58:47
|
|
|
| Laurikre kirjutas: |
Ardo, Kuid enamus koolides on ju selleks kenasti tingimused loodud ,et nad selle ka endale muretseksid .
Koolid vaikselt kõik kaetakse wifi võrguga . Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on .
Nt. sobib selleks igati IBM ThinkPad R50e Hind: 11990 kr (järelmaksuga Sissemaks: 5 % 600 kr,Järelmaks: 36 x 400 kr)
Õpetajal endal ka ju lihtsam. Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia.
Laurikre:.
edit y Jumbu
Tnx.  |
eks see asi vaikselt sinna pooole liigubki, kuiigi parandaxin sind veidike.
Koolis, kus on yle 30 ruumi ei ole praegu lihtsalt võimalik osta digiprojektoreid, mille hind on yle 10 tuhande.
Keskmine õpetaja ei teenigi nii palju, et suudax endale möödaminnes mingi läpi osta :S,
vb 5-6 aasta pärast, aga ...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wapper
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2003
|
21.10.2005 12:24:29
|
|
|
See läptopi ostmine õpetaja palgast paneb jah suu sarkastiliselt muigama.
Ja miks peaks üldse töövahendit oma palgast ostma? Mina küll ei ostaks.
Siin veel selline probleem, et suuremates koolides eksisteerib alati oht, et see kola
pannakse mingil hetkel lihtsalt tuuri, olgu see su isiklik või kooli oma.
Wapper
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
21.10.2005 12:43:20
|
|
|
wapper Räägin hetkel ühe tallinna kooli toel tean viite õpetajat kes on endale sülearvuti soetanud.
Üldiselt kõige odavamad ORDI v
Küsimus kuidas seda temalt tuuri pannakse ?
Kardan,et kõik on võimalik . Kuid eks igaüks teab kuidas ta oma vara ja asju hoiab.
Mitte keegi ei käsi sinul ka rahakotti avalikus kohas lauale jätta ja loota ,et see samas kohas ka hiljem olemas on .
PC_man, Seda küll kuid hetkel 4 projektorit 30 klassi peale ei ole ju väga vähe .
Loomulikult kui koolid raha/võimalusi juurde saavad siis ka see paraneb.
Kuid liigutakse vähemalt õiges suunas.
Ma usun ,et ühtegi õpetajat ei tapa 300EEK kuus summa nende rahakotist .
Kuid kas see on õige on juba teine küsimus.
Kuid selle puhul ei ole tegu kohustusega. Vaid soovitusega.
Koolidel ei ole raha hetkel et parandada WC si siis mis te arvate ,et kool leiaks raha kõigile õpetajatele sülearvuti soetamiseks.
Kuid rõhutan sülearvutite kasutamine koolitöös aitab kaasa õppetööle . Õpetaja saab kohe tunniajal kirjutada õppilastele sisse hinded ja koduse õppimise .
See päästab ta ka õpetajate toas olevate paari arvuti järjekorras seismisega .
Õpetajad on ise samuti hädas nimelt hetkel on süsteem nii suurelt koormatud ja tihti maas.
Iga muudatust tuleb oodata umbes 10 sec .
Kuid õpetajatelt ka soovitus kasutaga ekooli kella 5-6 ajal(hommikul) .
Siis nimelt pidi süsteem kenasti töötama
Laurikre:.
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
21.10.2005 12:45:37
|
|
|
| wapper kirjutas: |
See läptopi ostmine õpetaja palgast paneb jah suu sarkastiliselt muigama.
Ja miks peaks üldse töövahendit oma palgast ostma? Mina küll ei ostaks.
Siin veel selline probleem, et suuremates koolides eksisteerib alati oht, et see kola
pannakse mingil hetkel lihtsalt tuuri, olgu see su isiklik või kooli oma.
Wapper |
njaa seda ka, et kui näiteks kool peaks ostma need läpid, oleks see suuremat sorti kulutus kooli jaox, aga samas saab ju õpetaja ise valida . ah seal koolis pole läppe, lähen sinna, kus ikka on, SEEGA lõppkokkuvõttes, kui kool tahab olla tasemel peab ta õpetajatele need läpid ostma
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wapper
HV kasutaja

liitunud: 08.09.2003
|
21.10.2005 13:08:57
|
|
|
Laurikre, ma ei tea muidugi mis koolist sina räägid, mina räägin tavalisest Tallinna munitsipaalkoolist, kus noorõpetaja palk on suurusjargus 3-4.5 tuhat krooni kätte. Ja kui sa pead sellest palgast ka Tallinnas elama, siis ei jää sulle muudeks asjadeks suht mitte midagi. Ja ka siis kui midagi jääks, siis normaalne õpetaja läheks iga kell selle raha eest nt. teatrisse vms kohta, mitte ei hakkaks omale töövahendeid soetama. Seega, sinu õpetajatel on kas väga rikkad mehed, või on need õpetajad lihtsalt viidud meeleheiteni e-kooli aeglusega ja kooli juhtkonna nõudmistega, et "kõik hinded olgu e-kooli pandud!". Nii et normaalne see asi siiski ei ole.
Mis puutub vargustesse, siis minu naise (kes on juhtumisi õpetaja) klassi on mitu korda sisse murtud ja ära viidud mobiiltelefone, CD-plaate, ka vanake muusikakeskus läks ühel päeval. Kätte pole kedagi siiamaani saadud. Nii et oma sülearvutit ma talle kooli kaasa ei annaks, õnneks saab hinded ka kodus panna. Nendele õpetajatele, kellel kodus internetti pole, võin mina ainult kaasa tunda.
Wapper
viimati muutis wapper 21.10.2005 13:10:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
84 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
21.10.2005 13:09:47
|
|
|
Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
21.10.2005 14:07:58
|
|
|
wapper, Parandan sind väheke täispalk on 6490 miinus maksud st. 22 õpetaja tundi kätte ca 5000-5500 kuid enamus on poole kohaga jne.
Mis puutub asjade kadumisse siis oma süü selles ka õpilastel kes oma klassi asjadel silma peal ei hoia ja need valveta jätavad.
Ise ei näe mingit ohtu kui aineõpetaja kasutab sülearvutit tunnis. Vahetunnis siis liikudes koos sellega teise ainekabinetti või klassiruumi.
Võrdluseks võib näiteks tuua telefoni ega keegi ei jäta ju enda telefoni lauale ja ei oota ,et see sisuliselt avatud klassis ka tagasi tulles seal on.
Nimelt enamus koolimajades tavaklassides on kasutusel kõige odavamad keeratavate lukkudega pappuksed. (Need mida isegi harilikuga lahti saab rääkimata võtmest).Ega õpetaja töö ei ole suurenenud oluliselt. Juba varem oli ju kasutusel topelt päevikud ehk siis klassi oma ja õpetajatel eraldi.
Nüüd on lihtsalt käsitsi kirjatööd vähendatud ja seda asendatud arvuti tabelite täitmisega. Jah Ekool on raske neile kellel ei ole kodus arvutikasutamise võimalust. Kuid koolides on kõik õpetajad kes soovinud läbinud arvuti algkoolituse ja eraldi ekooli koolituse ja sellega kenasti hakkama saanud.
Samuti on õpetajatubades olemas arvutid mida nad saavad vabadel tundidel õpetajad kasutada ja samuti ka vahetundides. Seega ei ole takistuseks õpetajatel arvuti/internetti kodus mitte omamine.
Laurikre:.
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nikeatz
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2005
|
22.10.2005 14:05:13
|
|
|
| ekoolist rääkides ütleb mulle et minu kasutajanime ei ekstisteeri, järgmine päev läheb ilusti sisse..
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T6nnn
HV kasutaja

liitunud: 03.05.2005
|
23.10.2005 13:44:29
|
|
|
| cbr kirjutas: |
| Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab. |
minu koolis on küll suht mitmel õpetajal (olgu ise tean ainult et direkstor, õpealajuhataja ja arvuti klassi õpetaja) on läpptop ja ma ei usu et nad need ise ostsid, ja projektoreitd on ka sitaks.
Ja mis te sinna e-kooli üldse tahate. mina käin seal näiteks haruarva sest ma ei taha ennast oma hinnete pärast surnuks ehmatada (paar kahte ja enamus kolmed), nii et mina paremameelega väldin e-kooli ja kodustes ülesannetset märgin üles päevikusse (kuhu ma märgin ainult need mida ma ka tõesti teen, nii et igal päeval on 0-2 kodust ülesannet).
tehke ka nii soovitan
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
23.10.2005 23:37:19
|
|
|
| T6nnn kirjutas: |
| cbr kirjutas: |
| Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab. |
minu koolis on küll suht mitmel õpetajal (olgu ise tean ainult et direkstor, õpealajuhataja ja arvuti klassi õpetaja) on läpptop ja ma ei usu et nad need ise ostsid, ja projektoreitd on ka sitaks.
Ja mis te sinna e-kooli üldse tahate. mina käin seal näiteks haruarva sest ma ei taha ennast oma hinnete pärast surnuks ehmatada (paar kahte ja enamus kolmed), nii et mina paremameelega väldin e-kooli ja kodustes ülesannetset märgin üles päevikusse (kuhu ma märgin ainult need mida ma ka tõesti teen, nii et igal päeval on 0-2 kodust ülesannet).
tehke ka nii soovitan  |
vaata pont selles, et kui sa saad töö kätte on see üks 2, ex, aga ekoolis saad sa kõik kahed yhekorraga, ja usu see on palju masendav, kuigi mul endal kogemused puuduvad, aga siiski
|
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
23.10.2005 23:52:10
|
|
|
Meil peaks ka järgmine veerand täielikult ekoolile üle minema (klassipäevikuid ei jää)
Vaheajal töötab päris lahedalt kohe, mõni ime ka muidugi, kui max 10 userit korraga sees on.
P.S. viimane lause oli mõetut imo
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
24.10.2005 00:59:30
|
|
|
Vaheajal jah probleeme ei ole. Lippab teine nagu LAN'is istuks Eks vaatame, mis kooliajal toimuma hakkab.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
24.10.2005 04:02:57
|
|
|
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
24.10.2005 10:52:24
|
|
|
| 2III7 kirjutas: |
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha. |
väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad
See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
T6nnn
HV kasutaja

liitunud: 03.05.2005
|
25.10.2005 14:13:06
|
|
|
| PC_man kirjutas: |
| 2III7 kirjutas: |
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha. |
väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad
See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt |
asi on jah hetkel natuke sitt aga loodame et seda parandatakse
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
25.10.2005 17:18:59
|
|
|
| T6nnn kirjutas: |
| PC_man kirjutas: |
| 2III7 kirjutas: |
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha. |
väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad
See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt |
asi on jah hetkel natuke sitt aga loodame et seda parandatakse  |
Siin ongi teie ekool
|
|
| tagasi üles |
|
 |
prints
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.09.2004
|
27.10.2005 00:02:47
|
|
|
| ühesõnaga tore asi
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
boro
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.08.2002
|
28.10.2005 11:51:27
|
|
|
| ot: |
| Siin enne oli Hansapangast juttu. Keegi oskab öelda, mis andmebaasi need e-pangad üldse kasutavad ? |
Ekooli kohta nii palju, et ma seda küll ei kasuta, aga ülikoolis on ÕIS ja see et sinna eksamite hinded ilmuvad, on küll väga positiivne.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
4 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
argov
HV vaatleja
liitunud: 03.11.2005
|
03.11.2005 21:38:00
|
|
|
Kell 4 öösel tehakse serverite backup. Ja toimub hetkeline maasolemine.
Alates sellest nädalast on ekool 3 korda kiirem. Kas kasutajate poolt paistab ka see välja?
Uued serverid jõuavad enne aastalõppu kohale ja saavad paigaldatud.
Seega kiiruseprobleemid peaks olema lahendatud.
Asjapulk!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
03.11.2005 21:39:56
|
|
|
Hetkel tundub küll kõik normaalne Eks vaatame, mis veerandi lõpu poole toimuma hakkab
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NuCleo
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
03.11.2005 22:15:32
|
|
|
Nii. Sattusin ka selle teema peale.
Kommenteeriks ka natuke siis.
See roll puudub/vale vms seal ette lööb (nagu siin teemas mainiti), on minu arvates lihtsalt ehe näide idiootsest tõlkest (vms muust jamast).. Kasutajatele tuleks info ikkagi üheselt selgeks teha. Kui ma ei teaks, mida too lause tähendab, siis võtaks küll õlgu kehitama.
Nii. Isiklikust vaatevinklist minu kool on ühinenud e-kooliga, aga seda veel ei kasutata koolis. Selle aasta jooksul peaks siis süsteem üles pandama ja sisse õnnistatama, et järgmine aasta oleks juba täies mahus asi üleval (nagu sõber laagna gümnaasiumist rääkis, et eelmine aasta pandi sisse, aga täies mahus sai asi tööle see aasta). Päris mitmesse klassi on tekkinud arvutid (ilmselt siis seoses e-kooli tulemisega). Mõnes mõttes tahaks ka asja proovida ja kuna ma selline arvuti-inimene olen, siis ehk oleks lahendus mulle üsna sobiv. Teinekord peale puudumist oleks ehk hea õppimist vaadata, mitte klassikaaslasi taga ajada ning hiljem koolis tõdeda, et ikka jäi miskit kahe silma vahele.
Loodetavasti panustatakse ikka sellesse projekti, et asi stabiilselt ilma piiranguteta töötaks.
PS - kooliks on mul Kohila Gümnaasium
_________________ 'sup?
viimati muutis NuCleo 11.11.2005 01:25:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
04.11.2005 01:43:36
|
|
|
Meie koolis töötab e-kool sellest aastast (Laagna Gümnaasium). Igas klassis on ka oma arvuti.
Enamus oma eesti keele ja kirjanduse tundidest veedan õpetaja arvuti taga hindeid, puudumisi ja tunnikirjeldusi sisse kandes ja mõnikord ikka ajab kiruma küll see aeglus. Ülesehitus jätaks ka mõne koha pealt soovida. Samas oma hindeid ja koduseid ülesandeid vaadata on küll väga mugav . Mingit päevikut, märkmikut vms. enam kaasas ei kanna, kõik saab õhtul järgi vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
04.11.2005 08:52:14
|
|
|
| E-kool muidugi mugav ja hea, aga no meeletult aeglane. Eriti vihale ajas eelmise veerandi lõpus see, et asi oli suletud 16.00-22.00, pean hakkama öösel õppima või? Ja ega meie kooli õpetajaid eriti ei huvita see, kui sa ütled, et ma ei saand õppida kuna e-kooli ei saanud, käsivad sul hakata päevikut kasutama... (pole 3-4 nädalat juba tunniplaani kirja pannud - milleks?).
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
04.11.2005 09:03:12
|
|
|
| MiXeR kirjutas: |
| E-kool muidugi mugav ja hea, aga no meeletult aeglane. Eriti vihale ajas eelmise veerandi lõpus see, et asi oli suletud 16.00-22.00, pean hakkama öösel õppima või? Ja ega meie kooli õpetajaid eriti ei huvita see, kui sa ütled, et ma ei saand õppida kuna e-kooli ei saanud, käsivad sul hakata päevikut kasutama... (pole 3-4 nädalat juba tunniplaani kirja pannud - milleks?). |
No ma usun et paberilehe kuhu koduseid ülesandeid kirjutada leiaks igaüks . Pealegi on sul telefon ja sa saaksid teistele helistada. See on küll loll vabandus et ei saanud näiteks arvestuseks õppida kuna ei saanud e-kooli sisse.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aarnet
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2003
|
04.11.2005 10:48:27
|
|
|
| argov kirjutas: |
| Alates sellest nädalast on ekool 3 korda kiirem. Kas kasutajate poolt paistab ka see välja? |
Kas just 3 korda, aga kiirem on igatahes.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anthrax
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2003
|
04.11.2005 11:02:46
|
|
|
[quote="mmz"]
| MiXeR kirjutas: |
No ma usun et paberilehe kuhu koduseid ülesandeid kirjutada leiaks igaüks . Pealegi on sul telefon ja sa saaksid teistele helistada. See on küll loll vabandus et ei saanud näiteks arvestuseks õppida kuna ei saanud e-kooli sisse.  |
Aga milleks teha üldse süsteem, mis ei tööta. Õpilased arvestavad sellega, et neile on info internetist kättesaadav ja kui
äkki neist olenematutel põhjustel süsteem lakkab töötamast, siis ei ole selles süüdi õpilane ega õpetaja.
Kui on antud võimalus kasutada e-kooli, mis on õpetajate jaoks kohustuslik, siis miks mina pean seda topelt kirjutama?
E-kooli mõte ongi kaotada päevikud jms.
Kuidas asi koolis välja näeb on teine lugu. Õpetajatel on ALATI õigus.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
04.11.2005 15:42:39
|
|
|
| Anthrax, kui on ette teatatud, et teatud ajavahemikul e-kool ei tööta, siis tuleb sellega ka arvestada ja alternatiivi (antud juhul märkmiku või paberilehe näol) otsida. Selline vingumine et ma ei teadnud kodust tööd kuna e-kool ei töötanud 16 -st 22 -ni on mõttetu ja ei vii kuhugi.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
04.11.2005 15:54:58
|
|
|
| mmz kirjutas: |
| Anthrax, kui on ette teatatud, et teatud ajavahemikul e-kool ei tööta, siis tuleb sellega ka arvestada ja alternatiivi (antud juhul märkmiku või paberilehe näol) otsida. Selline vingumine et ma ei teadnud kodust tööd kuna e-kool ei töötanud 16 -st 22 -ni on mõttetu ja ei vii kuhugi. |
No mingit etteteatamist reaalselt küll ei toimunud. Ühel hetkel oli 14-16, järgmisel hetkel konstanteeriti lihtsalt fakti, et nüüd on 14-22 ja kõik. See muutus toimus umbes kella 17 paiku kui vist saadi aru, et ikkagi ei pea vastu. Nii, et sellel konkreetsel päeval oli küll palju segadust.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|