Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2005 17:22:57 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
henry111 kirjutas:
aga paljud õpetajad ikka kurdavad et ei oska ju hindeid märkida , mis siis saab , jääb märkimata icon_neutral.gif
ja nüüd on vähemalt põhjus miks õppimatta , ei saanud e-kooli sisse seega ei teadnud mis õppida on thumbs_up.gif

See hinnete märkimise mitteoskamine kaob umbes ühe veerandiga. Ekool iseenesest tegelikult ON mugavam kui klassipäevik KUI ta ainult normaalselt töötaks icon_wink.gif


Mugavam oleks ta juhul, kui igal õpsil oleks arvuti laual.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 19.10.2005 18:04:10 vasta tsitaadiga

Ardo, Kuid enamus koolides on ju selleks kenasti tingimused loodud ,et nad selle ka endale muretseksid .
Koolid vaikselt kõik kaetakse wifi võrguga . Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on .
Nt. sobib selleks igati IBM ThinkPad R50e Hind: 11990 kr (järelmaksuga Sissemaks: 5 % 600 kr,Järelmaks: 36 x 400 kr)
Õpetajal endal ka ju lihtsam. Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia.
Laurikre:.

edit by Jumbu
Tnx. icon_redface.gif

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt


viimati muutis Laurikre 19.10.2005 18:20:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 19.10.2005 18:10:52 vasta tsitaadiga

Ise lõpetasin kooli eelmine aasta ja peab tunnistama, et siis töötas kõik laitmatult, kokku oli asi maas vist maksimaalselt paar päeva kokku terve aasta peale. Probleemiks oli meie koolis hooopis see, et õpetajatel olid laudadele pandus mingid igivanad pentium 1 ja need kippusid kinni jooksma pidevalt eriti veel natuke vähem oskajate õpetajate käes. Endalgi meeles kuidas sai pool tundi oodatud õpetaja juures et oma viimane hinne kätte saada ja rõõmsalt kooli lõpetada.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.10.2005 18:24:24 vasta tsitaadiga

Laurikre kirjutas:
Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on.

Töövahendid peaks ju tööandja poolt olema. Ning iga õpetaja oma 5000-6000 kroonisest palgast küll ei hakka mingit arvutit rentima icon_wink.gif
tsitaat:
Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia.

Koolides on kokku ehk mõni projektor ja needki arvutiklassides.

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 18:32:27 vasta tsitaadiga

Nagu ma juba eelpool mainisin ei ole minu teada hetkel ekooli aeglus tingitud rakendusest endast vaid baasist. Julgeb keegi ette kujutada, KUI keeruline sellise rakenduse baas on, palju päringuid jookseb?
Näiteks eile õhtul oli korraga kasutajaid ~2000... see on ligilähedane juba hansaneti kasutusele (prolly suurim EV-s kasutatav võrgurakendus).
Ja üks põhjus, miks ekool hetkel vanematele/lastele kinni keerati on selles, et kohati on ekool muutunud delfiks - hoitakse lahti ja kontrollitakse iga N minuti tagant seisu (no, tagasi baasi ja päringute juurde?). Igatahes omanikud lubavad järgmisel veerandil uut baasiserverit.
Btw, veidi veel riistvarast - ekool peaks hetkel jooksma kokku neljal serveril, kaks peaksid olema puhtalt rakenduse päralt, 1 baasi ja 1 varundamise jaoks.
Mis puudutab kellegi "kogemata" kustutatud hinnet - alati saab varukoopialt taastada (kaotatakse vaid ~poole päeva töö).
Üldiselt ekool ei eelda arvutit iga õpetaja laual, kuna reegel on see, et olenemata paberpäevikust teevad õpetajad omale ka märkmeid - seega valdav enamus kannab tunnid siiski sisse päeva lõpus (kusagil kella 1-st 2-st tulevad õpetajad vaikselt ekooli täitma ja mind tüütama).
Ja veel, keegi mainis eelpool (ei viitsi uuesti otsida), et 78 kooli on... pisike lisainfo: septembri statistika järgi oli 117 aktiivset kooli.... et siis jah... igatahes nii vanad kui uued omanikud on jõudlusprobleemidest teadlikud ja lubadav järgmise veerandi jooksul parandust - vaatame-näeme?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimmu B
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 12.12.2004




sõnum 19.10.2005 18:35:42 vasta tsitaadiga

nii nüüd on juba kell 14-22 kasutamine piiratud... Damn those fags.... krt juba 3 minti üritand sisse logida aga lööb esilehele tagasi, et teie kontol pole mingit ... krt on ikka taunid... nii närvi ajab see si** juba icon_evil.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 19.10.2005 18:46:16 vasta tsitaadiga

kuni 22 on juba kuradi naljakas! samah2sti kui ei olekski ekooli
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 18:47:13 vasta tsitaadiga

v6sa kirjutas:
kuni 22 on juba kuradi naljakas! samah2sti kui ei olekski ekooli

See seis on neljapäeva õhtuni, miks loe mu eelmist posti!

Ja see nõue on kusjuures kasutajatelt endalt (õpetajad/adminnid)!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005




sõnum 19.10.2005 19:03:15 vasta tsitaadiga

see et õpetajad peavad ise omale arvuti ostma ekooli pärast on küll loll jutt, koolis peavad olema võimalused, näiteks minu koolis on igas klassis arvuti.
ja miks ainult 1 server juurde tuleb, krt pangu need Euro miljonid mängu ja tehku süsteem korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 19:06:50 vasta tsitaadiga

T6nnn kirjutas:
see et õpetajad peavad ise omale arvuti ostma ekooli pärast on küll loll jutt, koolis peavad olema võimalused, näiteks minu koolis on igas klassis arvuti.
ja miks ainult 1 server juurde tuleb, krt pangu need Euro miljonid mängu ja tehku süsteem korda

Seda ei tea icon_sad.gif
Aga plaanis olevat teist samapalju investeerida, kui hetkel juba tehtud on (serverite omanik on siiski elion) ja väidetavalt on see ~0,5 miljonit.
Samas, vaevalt keegi niisama raha annab, vastu tahetakse ka midagi icon_sad.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimmu B
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 12.12.2004




sõnum 19.10.2005 19:09:54 vasta tsitaadiga

kas keegi oskab seletada mida vi**u see on : Teie kasutaja ei oma ühtegi rolli, millega sisse logida. icon_evil.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2005 19:12:28 vasta tsitaadiga

Dimmu B, võta tuure maha ja ära ropenda siin nii palju midagi. ekoolil on ju ametlik support ka olemas, pole sul vaja siia närvitsema tulla!!
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 19:21:52 vasta tsitaadiga

Dimmu B kirjutas:
kas keegi oskab seletada mida vi**u see on : Teie kasutaja ei oma ühtegi rolli, millega sisse logida. icon_evil.gif

Sul pole ühtki rolli, mis hetkel kehtiks, ehk siis, kui oled lapsevanem või õpilane, proovi MITTE vahemikus 14-22 icon_razz.gif
Rollideks on näiteks õpilane, õpetaja, lapsevanem, administraator, juhtkond.. etc. täpsem info ekooli kodukalt tutvustuse ja juhendite all.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.10.2005 19:57:35 vasta tsitaadiga

ref, palju kooli adminn saab seda keskkonda üldse muuta? Kas saab ka mingeid ümberkorraldusi teha või lihtsalt on foorumis korralooja vms?
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 20:15:01 vasta tsitaadiga

cbr, tavaadmin, nagu mina, saan lisada kasutajaid ja rolle, tekitada nimekirju, päevikuid ja seda kõike ühe kooli piires.
Aruandeid on hunnik etcetc.. pikem/täpsem kirjeldus: https://www.ekool.ee/ADMINI_JUHEND.pdf

Selliseid ümberkorraldusi, et ekool osadele kasutajatele kinni teatud ajaks ma teha ei saa....
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2005 22:06:04 vasta tsitaadiga

no e-kool uimab igatahes kahesajaga. veerandilõpp on üldse mõttetu. gümnaasium võiks ju vabalt sees käia, sest neile ei panda ju hindeid veel.
no vabsjee aegalne on. icon_evil.gif

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 19.10.2005 22:17:55 vasta tsitaadiga

monitooringu järgi oli 22:06 - 22:16 rakendus maas...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati
HV kasutaja
mati

liitunud: 21.09.2003




sõnum 19.10.2005 23:10:38 vasta tsitaadiga

mul on selline lugu täna, et olen jätnud päevikusse märkimata kodused ülesanded ja inimene kellelt saaksin küsida, küsis minult enne kui mina temalt jõudsin icon_biggrin.gif
muidugi vahet pole eriti, ma ei tee nagunii koduseid ülesandeid.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 20.10.2005 01:09:04 vasta tsitaadiga

Ma pole küll absoluutselt kursis e-kooli süsteemi sisemise ülesehitusega, kuid siin eespool pakutud kasutajate hulga kogunumber ei ole tegelikult midagi üleloomulikku mainitud riistvara jaoks. Pigem oletan, et probleemi juur tekib (nii nagu enamuses Eestimaisetes rakendustes nähtud) ikkagi tarkvaralise kohmakuse ja struktureerimisvigade tõttu. Jah, põhimõtteliselt on kaks võimalust jõudluse tõstmiseks: Jõumeetod (serveriklustrite lisamine) või know-how meetod (info puhverdamine ja eelsorteerimine, andmebaasi platvormi valik ja optimeerimine, info andmebaasi vahel liikumise suunamine). Seda teist meetodit ei saa muidugi teha lõputult, kuid kordades siiski.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anthrax
HV kasutaja
Anthrax

liitunud: 27.12.2003




sõnum 20.10.2005 21:23:28 vasta tsitaadiga

Kui ma tahan enne kella 10-t magama minna ja jõuan koju 5-ks, mismoodi ma siis oma koduseid ülesandeid näen? Kuna E-kool peaks kaotama päeviku süsteemi, siis pole mul kuskile üles kirjutatud. Kas ma pean siis tegema koduseid ülesandeid? Kui õpetaja kobiseb, kas mul on õigus vastu hakata?
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rasmusx
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003




sõnum 21.10.2005 07:23:26 vasta tsitaadiga

See on hetkel küll jama, et kuni 22.00 on sissepääs suletud õpilastele, aga selleks muidugi tore põhjus ka olemas. Põhjuseks on siis see, et hetkel on veerandi lõpp ja pn vaja välja panna kõik veerandi hinded jne (õpetaja rääkis vähemalt nii icon_biggrin.gif).
Muidu e-kool on suht hea isegi, aga vahepeal viskab küll kopa ette, kui server on tõsiselt aeglane ja sisse ei saa.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ˇoTT
HV kasutaja

liitunud: 13.08.2004




sõnum 21.10.2005 08:26:55 vasta tsitaadiga

Mu koolis on igas klassis arvuti ja paljudes ka projektor.. (VKK).

Anthrax kirjutas:
Kui ma tahan enne kella 10-t magama minna ja jõuan koju 5-ks, mismoodi ma siis oma koduseid ülesandeid näen? Kuna E-kool peaks kaotama päeviku süsteemi, siis pole mul kuskile üles kirjutatud. Kas ma pean siis tegema koduseid ülesandeid? Kui õpetaja kobiseb, kas mul on õigus vastu hakata?

Hetkel ütlevad mu koolis õpetajad, et ei tasu ekooli peale loota, pead päevikut kasutama.. ehk siis ekool pole mingi kohustuski vms veel õpetajatele.. aga võiks päeviku süsteemi küll ära kaotada.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 21.10.2005 10:58:47 vasta tsitaadiga

Laurikre kirjutas:
Ardo, Kuid enamus koolides on ju selleks kenasti tingimused loodud ,et nad selle ka endale muretseksid .
Koolid vaikselt kõik kaetakse wifi võrguga . Õpetajad ostavad oma rahaga endale isikliku töövahendi. Kas siis järelmaksuga või kuidas kellelgi võimalus on .
Nt. sobib selleks igati IBM ThinkPad R50e Hind: 11990 kr (järelmaksuga Sissemaks: 5 % 600 kr,Järelmaks: 36 x 400 kr)
Õpetajal endal ka ju lihtsam. Koolides ju projektorid olemas. Saavad teha õppilastele ettevalimistusi ja tunde palju paremini ja mitte lihtsalt nürilt õppikust lugedes läbiviia.
Laurikre:.

edit y Jumbu
Tnx. icon_redface.gif


eks see asi vaikselt sinna pooole liigubki, kuiigi parandaxin sind veidike.
Koolis, kus on yle 30 ruumi ei ole praegu lihtsalt võimalik osta digiprojektoreid, mille hind on yle 10 tuhande.
Keskmine õpetaja ei teenigi nii palju, et suudax endale möödaminnes mingi läpi osta :S,
vb 5-6 aasta pärast, aga ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2005 12:24:29 vasta tsitaadiga

See läptopi ostmine õpetaja palgast paneb jah suu sarkastiliselt muigama.
Ja miks peaks üldse töövahendit oma palgast ostma? Mina küll ei ostaks.
Siin veel selline probleem, et suuremates koolides eksisteerib alati oht, et see kola
pannakse mingil hetkel lihtsalt tuuri, olgu see su isiklik või kooli oma.

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 21.10.2005 12:43:20 vasta tsitaadiga

wapper Räägin hetkel ühe tallinna kooli toel tean viite õpetajat kes on endale sülearvuti soetanud.
Üldiselt kõige odavamad ORDI v
Küsimus kuidas seda temalt tuuri pannakse ?
Kardan,et kõik on võimalik . Kuid eks igaüks teab kuidas ta oma vara ja asju hoiab.
Mitte keegi ei käsi sinul ka rahakotti avalikus kohas lauale jätta ja loota ,et see samas kohas ka hiljem olemas on .
PC_man, Seda küll kuid hetkel 4 projektorit 30 klassi peale ei ole ju väga vähe .
Loomulikult kui koolid raha/võimalusi juurde saavad siis ka see paraneb.
Kuid liigutakse vähemalt õiges suunas.
Ma usun ,et ühtegi õpetajat ei tapa 300EEK kuus summa nende rahakotist .
Kuid kas see on õige on juba teine küsimus.
Kuid selle puhul ei ole tegu kohustusega. Vaid soovitusega.
Koolidel ei ole raha hetkel et parandada WC si siis mis te arvate ,et kool leiaks raha kõigile õpetajatele sülearvuti soetamiseks.
Kuid rõhutan sülearvutite kasutamine koolitöös aitab kaasa õppetööle . Õpetaja saab kohe tunniajal kirjutada õppilastele sisse hinded ja koduse õppimise .
See päästab ta ka õpetajate toas olevate paari arvuti järjekorras seismisega .
Õpetajad on ise samuti hädas nimelt hetkel on süsteem nii suurelt koormatud ja tihti maas.
Iga muudatust tuleb oodata umbes 10 sec icon_confused.gif .

Kuid õpetajatelt ka soovitus kasutaga ekooli kella 5-6 ajal(hommikul) .
Siis nimelt pidi süsteem kenasti töötama thumbs_up.gif
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.