|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
zbx
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.02.2004
|
02.09.2005 08:05:43
|
|
|
| vajadusel saab relee minu käest.
|
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iguaan
HV veteran

liitunud: 23.11.2003
|
06.09.2005 22:24:26
|
|
|
kui pulgale miski 4v annad siis vast ikka on
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
07.09.2005 16:16:40
|
|
|
sain ka nüüd vesijahutuse peale , temp idle 29c ja full 35 ..radikal venti pole ning cpu on def. kelladel
varsti ka pildid
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
07.09.2005 16:41:07
|
|
|
Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad
ise veel mõtlen, kas minna veele üle
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
07.09.2005 16:44:59
|
|
|
| UrmoZ kirjutas: |
Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad
ise veel mõtlen, kas minna veele üle |
mul 1,45 aga toide overvoldib 1,5 peale
muidu oleks temp isegi madalamal aga radikal pole vente
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
07.09.2005 16:49:32
|
|
|
kas keegi teab poodi kus on 4mm keermestatud latt kohapeal olemas?
mul nimelt seisab kogu vesijahutus selle taga
käisin Kuressaares kõik ehitusmaterjalide- ja autopoed läbi, aga väikseim ainult 5mm. lõpuks tellisin Wurth'ist ära. aga siiski, kas mandril on mõni pood kus selline haruldus kohapeal olemas?
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
07.09.2005 17:05:42
|
|
|
| Revage kirjutas: |
sain ka nüüd vesijahutuse peale , temp idle 29c ja full 35 ..radikal venti pole ning cpu on def. kelladel
varsti ka pildid  |
et siis passiivis ja 29c?, millega ja mis kandist sa selle temp-i saad? kui asi õige siis igati hea tulemus
| UrmoZ kirjutas: |
Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad
ise veel mõtlen, kas minna veele üle |
voeh, madalamad?; mis virumaal on juba talv ja kortereid ei köeta nagu alati?
xp-120 on muidugi ylbe cooler, aga-aga toa_temp 20 juures ja cpu jahutada n. 25C peale, noh-jah mis seal siis ikka
btw 1 hea näide TT temp_anduritest
3 andurit - 3 erinevat tempi ja keegi ei ytle, et neist mõni isegi ligilähedaselt õiget tempi näitab :_P
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
07.09.2005 17:26:13
|
|
|
phleg, ei oska hetkel kommenteerida, mis ambient temp praegu on (ex ta mingi 20C ringis on), aga need tempid ka tingitud ka lahtisest süsteemist
tempid kontrollitud 3-e erineva progrega, mis kõik näitavad sama nr-it. pidev idle 25C, load 32C (max, mida olen näinud).
PS. mul on küll soe ja pealegi kust sa loed, et ma korteris elan ......
ja kui sa ei tia, siis SD on valmistatud nati erineval tootmisprotsessiga, kui venice...mis võimaldab tal samadel voltidel veidi jahedamalt töötada
vb sensorid siis igalpool valetavad, nii bioses kui ka kõigi progredega windoozas...kuid cooler on küll jumala jahe
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
07.09.2005 17:40:40
|
|
|
phleg, http://www.pilt.ee/photo/481181/11099122/ - see plokk , hydor l20 , ford orioni salongisoojendus radikas passiivis (kuhu mahub 2x12cm venti) , mingi plastikust pläsku kus on vee ja tosooli segu 50/50
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laadur
HV vaatleja
liitunud: 18.01.2005
|
07.09.2005 18:36:35
|
|
|
hea plokk , kust said kas on ka töötavana hea või ainult pildil,siis vaatan kas teen uue ja parema.
_________________ hommikust peale kopp ees |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
John Blaze
HV kasutaja

liitunud: 20.07.2004
|
07.09.2005 19:26:04
|
|
|
Tra praegu on nii palju tööd ees, et ma ei tea millal ma oma ploki saan valmis freesitud.
Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Muidu mingi vanakooli freespink seisab niisama kuhu saaks mingi freesketta paigaldada.
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
07.09.2005 19:36:20
|
|
|
mina arvan siiski, et Kiili plokk kõige lihtsama ja effektiivseima teostusega.
(minu arvamus ei põhine faktidel, vaid isiklikul arvamusel)
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
07.09.2005 23:39:11
|
|
|
50/50 tosooli segu on kehv valik, eriti passiivi jaoks
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
08.09.2005 00:10:04
|
|
|
Imelik kuidas kõik nii madalad temperatuurid fullis saavad. Krt ei taha eriti uskuda, kas full loadi temperatuurid mõõdetakse nii et jooksutatakse superpi 8mb läbi või lihtsalt netis surfates jälgitakse kogu aeg temperuure ja mis kõige kõrgem tuleb siis see ongi full load. Piinake 8h prime-iga ja vaadake kas tulevad ikka nii suurepärased tulemused nagu paistavad. Mul Thermalright XP-90C, idle 27 ja full 36, 9x300 1,425v ja see peale 10h prime-i. Veega sain 2c madalama tulemuse, loomulikult oli radikas kehvavõitu.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
08.09.2005 09:49:57
|
|
|
| mul on kinnises kastis kus on toiteka ja veeradika vent ainult idle ca 32-33C ja full load miski 40-42C. seda siis TT bigwateriga. ja full load on võetud jooksvalt everquest 2'te mängides 4-5h järjest
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FPSrulez
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
08.09.2005 11:34:25
|
|
|
| kamikaaze kirjutas: |
Tra praegu on nii palju tööd ees, et ma ei tea millal ma oma ploki saan valmis freesitud.
Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Muidu mingi vanakooli freespink seisab niisama kuhu saaks mingi freesketta paigaldada.
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks? |
Sellel põhimõttel veevool langeb märgatavalt juhul kui auk pleksis ennem postikesi laiemaks ei lähe. (loodetavasti saad aru mida mõtlen)
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
08.09.2005 12:56:55
|
|
|
| kamikaaze kirjutas: |
Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks? |
postikeste tegemine annab effekti küll
siit on näha kuidas "ribide" asemel "postikeste" kasutamisel suureneb turbulentsus
mille tagajärjel kandub_yle (ehk saab seda nii nimetada) rohkem soojust, samas aga väheneb waterflow
siin oleks 2 võimalus läheneda asjale
suurendada turbulentsust - kahjuks aga flow kukub kõvasti ja turbulentsus vs flow ei tasu enam endast ära
(va. kui hoida flow endisel tasemel - mingi võimas pump näiteks)
imho 1 parim ja lihtsam lahendus cpu ploki tarvis
ribide vahe ja paksus on 0.3mm
näpuga katsuda neid poste enam ei kannata - painduvad/murduvad
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
z@ke
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2003
|
08.09.2005 23:53:46
|
|
|
| a miks mind ei kiideta?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
John Blaze
HV kasutaja

liitunud: 20.07.2004
|
09.09.2005 18:49:24
|
|
|
| ma ise mõtlesin et teeks nende postikestega + enne plokki jõudmist sujuv yleminek 3/4 tolli peale + umbes 1200 l/h pump, kas peaks piisama?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
09.09.2005 20:33:31
|
|
|
| kamikaaze kirjutas: |
| ma ise mõtlesin et teeks nende postikestega + enne plokki jõudmist sujuv yleminek 3/4 tolli peale + umbes 1200 l/h pump, kas peaks piisama? |
3/4" ?, sul on ilmselt Hydor L30, millel on (1/2") ~12mm väljalase,
mõttekas oleks siis kogu systeem 12-13mm (läbilase ~375 l/h, kui mingeid muid kitsaskohti ei ole) voolikuga teha aga mitte vähem kui 10mm, (mingi 9-9,5mm voolikuga langeb läbilase ~200l/h)
see oleks minu subjektiivne arvamus :_P
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
10.09.2005 18:36:12
|
|
|
| Evil1923 kirjutas: |
Imelik kuidas kõik nii madalad temperatuurid fullis saavad. Krt ei taha eriti uskuda, kas full loadi temperatuurid mõõdetakse nii et jooksutatakse superpi 8mb läbi või lihtsalt netis surfates jälgitakse kogu aeg temperuure ja mis kõige kõrgem tuleb siis see ongi full load. Piinake 8h prime-iga ja vaadake kas tulevad ikka nii suurepärased tulemused nagu paistavad. Mul Thermalright XP-90C, idle 27 ja full 36, 9x300 1,425v ja see peale 10h prime-i. Veega sain 2c madalama tulemuse, loomulikult oli radikas kehvavõitu. |
mingi 1h burn /in testi ajal moodetud
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
12.09.2005 12:09:58
|
|
|
tahtsin küsida ega kellelgi ei ole olnud alumiiniumist plokki.
huvitaks kas sama disain puhul on efektiivsuse vahe märgatav alu vs. cu?
muidu on üks kena suur, tutikas radiaator kuid alumiiniumist
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
12.09.2005 13:41:00
|
|
|
Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna.
Püsiva ja veetiheda ümbrise tegemine alu ribilisele plokile saab paras vaev olema...
Eks ta nõrgem ole, aga korraliku radika ja ringluse korral teeb oma töö vast ikka ära.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
12.09.2005 15:41:24
|
|
|
| Oioi kirjutas: |
| Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna. |
ei tea miks sellest ei juhtu midagi
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
12.09.2005 16:20:12
|
|
|
| Revage kirjutas: |
| Oioi kirjutas: |
| Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna. |
ei tea miks sellest ei juhtu midagi |
vana teema, vask ja alumiinium ei sobi veekeskkonnas kokku, mingi galvaaniline korrosioon? hakkab toimuma.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
12.09.2005 16:37:32
|
|
|
oot, kas jutt käib radikatest v veeplokkidest. küsiti ju kas keegi on kasutanud Al blokki, mitte Cu ja Al segu.
ning milline on vahe Al versiooni ja Cu versiooni plokkide kasutamisel (performance). Cu plokid ikka paremad ma arvan, kuna vask imeb soojuse kiiremini endasse. ja kuna vesi piisavalt hea soojusjuht, ei tohiks vahet olla Cu ja Al plokkide kasutamisel.
ja mis sellel Al radikal siis viga on, eesmärk on võimalikult kiiresti soojus radikalt õhku juhtida ning Al-st paremat võimalust ei tiagi.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.09.2005 18:55:25
|
|
|
On sel legendil mingi alus ka, et alu vahetab õhuga soojust paremini kui vask?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
12.09.2005 19:11:14
|
|
|
sellest juba foorumites kyllalt räägitud, (nt. cpu jahutuse puhul) et soojus liigub kiibilt ära kiiremini vaske ja soojus -> õhku Al ribidelt paremini.....see on lihtsalt metalli eripära
kuigi võiks mainida (kui ühesuguseid võrrelda täisCu-st ja täisAl-st jahuteid) on tempide vahe tavaliselt 1-3C vee puhul vahe veel väiksem, oma hea soojusjuhtivuse tõttu
võite mind vabalt parandada, kui eksinud olen
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.09.2005 19:17:46
|
|
|
Räägitud on jah, aga mingi usutav link oleks parem, kus saaks konkreetsed numbrid kõrvuti panna nagu soojusjuhtivuse puhul
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
12.09.2005 20:39:18
|
|
|
IMO on see täielik jamajutt. Kuidas on võimalik, et energiat võetakse vastu paremini kui ära antakse?
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.09.2005 21:09:54
|
|
|
Mõlemal puhul on tegu soojusülekanne + soojusjuhtivus effektiga. Prose kontaktis on määravaks juhtivus, mis liigutab soojusenergiat mööda keha laiali, selle koha pealt on vask ja hõbe parimad. Soojuse ülekandel õhule on oluline kiirgusvõime, mis sõltub pinna kareduset, värvist ja krt teab millest veel.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
No_Limit
HV veteran

liitunud: 14.06.2003
|
12.09.2005 21:39:50
|
|
|
Mul oleks ära anda/müüa 1 suur auto radikas, peale mahub 9x 120x120 venti. Vedeleb niisama.
_________________ Ave, Caesar, morituri te salutant |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
13.09.2005 03:23:55
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| On sel legendil mingi alus ka, et alu vahetab õhuga soojust paremini kui vask? |
totaalne bs, samahästi võiks rääkida, et kõik eestit kylastavad soomlased on kained
| UrmoZ kirjutas: |
sellest juba foorumites kyllalt räägitud, (nt. cpu jahutuse puhul) et soojus liigub kiibilt ära kiiremini vaske ja soojus -> õhku Al ribidelt paremini.....see on lihtsalt metalli eripära
|
et siis vase soojusjuhtivus on parem ["kuna vask imeb soojuse kiiremini endasse" :_P] kui alumiiniumil aga alumiinium "annab" soojust paremini ära?
väike näide: vask nn. "imeb" endasse 66 kuuma_tugrikut aga "ära annab" ainult 44 ja 22 prisket kuuma_tugrikut pannakse põske? kuhu need kuuma_tugrikud seal vases siis ladustatakse või äkki pole vase soojusjuhtivus konstantne?
kuumus voolab ikka kuumalt->kylmale ja mis vastu võetakse antakse/kantakse ka yle niikaua kui on olemas temperatuuride vahe
| UrmoZ kirjutas: |
kuigi võiks mainida (kui ühesuguseid võrrelda täisCu-st ja täisAl-st jahuteid) on tempide vahe tavaliselt 1-3C vee puhul vahe veel väiksem, oma hea soojusjuhtivuse tõttu
|
kes teeks identseid radikaid nii vasest kui alumiiniumist ja arvaks, et nende jahutus_omadused on samuti identsed või siis peaaegu identsed?
liiga paks radika põhi on jahutusele kahjulik: sellesama soojusjuhtivuse pärast/tõttu on vasest radika põhi ,optimaalse jahutuse saamiseks, õhem kui sarnasel al radikal
identse jahutuspinna juures on vasest radikas alati parem kui al-st
mis puudutab sarnaseid cu ja al veeplokke ja väidet, et nende vahe on veel väiksem "tänu vee heale soojusjuhtivusele".... well see tundub veel jaburam :_P
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
13.09.2005 03:42:29
|
|
|
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
13.09.2005 13:18:24
|
|
|
muidu kas soovijaid on kui ma pakuks vesijahutus komplekti müüa. kardan, et see kelle jaoks ma selle tegin hüppab alt ära, ostab firmatoodangu , läbi minu (kui vaid tjj mulle vastaks )
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
13.09.2005 13:24:49
|
|
|
| kui sul on pakkuda cpu + gpu plokke siis oleksin käpp
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MorRAW
Ei ole Guru

liitunud: 30.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 376 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
317 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
13.09.2005 14:47:48
|
|
|
hetkel on Kiili CPU (462) ja NB plokk pleksist kaantega. kui hästi läheb siis peaksin
saama varsti mõlemale vasest kaane, millega saaks CPU ploki Athlon 64-le, Socket478-le ja Socket A-le panna.
muud hetkel ei ole, peale nende plokkide.
Arvatavasti ostan ka Hydor L20 või L30.Ning millalgi hüppan lammutusest läbi.
EDIT: segane tekst ja sõnakordused.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
13.09.2005 14:48:52
|
|
|
selline kaas, mis suudaks kiili ploki istutada ka S939 peale, oleks väga pro asi
kaaluksin isegi tulevikutarbeks ostu
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Revage
HV veteran

liitunud: 29.02.2004
|
13.09.2005 15:05:00
|
|
|
nb plokk huvitaks , paljuga annaks
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
10 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
13.09.2005 16:04:57
|
|
|
oot,oot see ei ole müügiteema
ma lihtsalt uurin, et ma niisama raha tuulde pole visanud.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
13.09.2005 17:40:35
|
|
|
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal  |
Millest selline arvamus?
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tamps14
HV kasutaja
liitunud: 19.04.2005
|
13.09.2005 18:24:47
|
|
|
mul on küll vasest plokk ja alu radikas ja pump ei tea yldse mis on
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
13.09.2005 19:10:05
|
|
|
| zilwer kirjutas: |
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal (y) |
Millest selline arvamus? |
las miis usub mes tahab, piaasi, et ei nutaks
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2002
|
13.09.2005 20:15:26
|
|
|
| phleg kirjutas: |
| zilwer kirjutas: |
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal  |
Millest selline arvamus? |
las miis usub mes tahab, piaasi, et ei nutaks |
Te kolm (platoon+zilver ja sina phleq) olete lihtsalt sisu üldistades (see on vesijahutuse teema) asjad segamini ajanud!
Õhkjahutus radiaatori puhul on nii nagu platoon kirjutas õige! Ja suur tänu sulle phelg kuna oskasid füüsika lihtsalt lahti kirjutada! Ainult pisi-pisi parandusega tsitaat: "tänu vee heale soojusjuhtivusele" asemel "tänu vee heale soojusmahutuvusele"!
Segadus algas sellest:
Vesijahutuses on ju "Radikas" midagi muud ning selle talla paksus (või mis asi on üldse vesijahutusradika talla paksus) ebaoluline.
Veeplokkide puhul jääb sobivaimaks materjaliks ikkagi vask sest ka ÕHK-jahutuse juures olulise materjaliomaduse nagu:Soojuse-mahutavuse võtab enda kanda voolav vesi aga kiiret termoülekannet mis on vasele omane on vaja ikkagi!
Veejahutusradiaatorite materjal ei oma nii suurt tähtsust, kuid ka siin on eelismaterjaliks vask. Seda siis juba mainitud kiiremale soojusjuhtivusele. Ainult õhuga kokkupuutuvaid ribisi peab täisvase korral olema 1,3 korda rohkem võrreldes alu ribidega. seega kehtib siin samuti Platooni poolt väljaöldud "torustik vasest ribid alust"
Metallidevahelist reaksiooni ei ole (üle veevoolikute ei kandu mingit reaktsiooni) ja radikate sisene vase-üleminek-alule pindadel jääb oksudeerumine olematuks, kuna temperatuurierinevused on sedavõrd väikesed et uitvoolu tootev termopaari efekt ei kahjusta materjale endid. (hoopis teine on see tugevvoolu elektris, kus vask soonte otsa ei tohi pressida alumiiniumist kaablikingi! Olemas on spersiaalsed vahesulamid).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
13.09.2005 22:01:48
|
|
|
| keegi-Hannes kirjutas: |
| Metallidevahelist reaksiooni ei ole (üle veevoolikute ei kandu mingit reaktsiooni) ja radikate sisene vase-üleminek-alule pindadel jääb oksudeerumine olematuks |
Eh, hea jutu otsa sellene väärveendumus... Keemiatunnis õpitu näib sul veidi kaugele jäänud olema.
Ega siis elektrokeemiline reaktsioon vesikeskkonnas ei tähenda, et need detailid ilmtingimata kokkupuutes või alalispinge all olema peaksid. Vette tekib ise hüdrolüüsi käigus piisavalt ioone, et reaktsiooni üleval hoida. Meenuta keemiaklassi metallide pingerida - Al oli üks esimesi, kohe pärast leelismetalle, ja Cu alles pärast vesinikku. Seesama vask paneb alumiiniumi oksüdeeruma ja mustjashalliks kobrutavaks pudruks muutuma. Mida peenemad ribid ja suurem pindala reaktsioonideks, seda rohkem oksiidisodi vees kui ka ribide peal soojuse ülekannet takistamas. Sellesama elektrokeemilise oksüdatsiooni vältimiseks rõhutataksegi alumiiniumdetailide korral, et nad on tugevasti anodiseeritud (Zalman näiteks). Anodiseerimine on halja metallikihi katmine kunstlikult tugeva oksiidikihiga, mis siis omakorda inertsena kaitseb seda metalli keemiliste mõjude eest.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marttisiitsman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2003
|
14.09.2005 06:52:33
|
|
|
kas vaskplaat muudaks midagi kui see panna alumiiniumist veeplokile alla?
kui paks üldse peaks olema veeploki põhi?
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
14.09.2005 08:48:05
|
|
|
marttisiitsman, mida ühem seda parem. imho ideaalne veeplokk olekski nn. "siil" mis üleval pool antud. palju pisikesi jalgasid protsessori "die" kohal ja võimalikult õhukene kiht vaske nende vahel. ise proovin ehitada midagi 1mm (kui võimalik siis alla) kanti, kuid ei tea kas neegrid freeskojas on võimelised nii peenet tööd tegema
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
14.09.2005 09:22:33
|
|
|
Ülalpool phleg tõi terve hulga kõrge turbulentsiga lahendusi lausa värviliste piltidena välja.
Turbulents (vee keeriseline liikumine) on see, mis hoiab vee liikumas ka vaskelementide kõige vahetumas ligiduses ja see omakorda aitab soojust kõige paremini ja efektiivsemalt vette edasi kanduda.
Nagu aga öeldud, eeldab tugev turbulents ka tugevat veevoolu
Praegustel protsessoritel on ju nagunii peal paks soojushajuti. See lubab vaskploki põhja õhema teha, kuna soojus jaotatakse juba eelnevalt laiali. Need, kes soojushajuti maha võtavad, peavad eelnevat hajumist või selle vältimist (kui on intensiivse jugasüsteemiga kohtjahutamisplokiga tegu) ise arvestama.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|