Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 179, 180, 181  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
zbx
Piiratud kasutaja
zbx

liitunud: 25.02.2004




sõnum 02.09.2005 08:05:43 vasta tsitaadiga

vajadusel saab relee minu käest.
Kommentaarid: 367 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KENWOOD
HV Guru
KENWOOD

liitunud: 01.03.2004




sõnum 06.09.2005 21:57:21 vasta tsitaadiga

Aqua ramplex RAM-Freezer on huvi kas sellest mingit kasu üldse on või on puhas raha raiskamine
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 06.09.2005 22:24:26 vasta tsitaadiga

kui pulgale miski 4v annad siis vast ikka on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 16:16:40 vasta tsitaadiga

sain ka nüüd vesijahutuse peale , temp idle 29c ja full 35 ..radikal venti pole ning cpu on def. kelladel
varsti ka pildid thumbs_up.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 16:41:07 vasta tsitaadiga

Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad icon_wink.gif

ise veel mõtlen, kas minna veele üle
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 16:44:59 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad icon_wink.gif

ise veel mõtlen, kas minna veele üle

mul 1,45 aga toide overvoldib 1,5 peale
muidu oleks temp isegi madalamal aga radikal pole vente

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 16:49:32 vasta tsitaadiga

kas keegi teab poodi kus on 4mm keermestatud latt kohapeal olemas? icon_biggrin.gif
mul nimelt seisab kogu vesijahutus selle taga icon_razz1.gif
käisin Kuressaares kõik ehitusmaterjalide- ja autopoed läbi, aga väikseim ainult 5mm. lõpuks tellisin Wurth'ist ära. aga siiski, kas mandril on mõni pood kus selline haruldus kohapeal olemas?

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phleg
HV kasutaja
phleg

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 17:05:42 vasta tsitaadiga

Revage kirjutas:
sain ka nüüd vesijahutuse peale , temp idle 29c ja full 35 ..radikal venti pole ning cpu on def. kelladel
varsti ka pildid thumbs_up.gif


et siis passiivis ja 29c?, millega ja mis kandist sa selle temp-i saad? kui asi õige siis igati hea tulemus

UrmoZ kirjutas:
Revage, palju volt on? mul on hetkel õhk, XP-120 näol siis, volt 1,4 ja tempid nati madalamad icon_wink.gif

ise veel mõtlen, kas minna veele üle


voeh, madalamad?; mis virumaal on juba talv ja kortereid ei köeta nagu alati?
xp-120 on muidugi ylbe cooler, aga-aga toa_temp 20 juures ja cpu jahutada n. 25C peale, noh-jah mis seal siis ikka
btw 1 hea näide TT temp_anduritest
3 andurit - 3 erinevat tempi ja keegi ei ytle, et neist mõni isegi ligilähedaselt õiget tempi näitab :_P
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 17:26:13 vasta tsitaadiga

phleg, icon_biggrin.gif ei oska hetkel kommenteerida, mis ambient temp praegu on (ex ta mingi 20C ringis on), aga need tempid ka tingitud ka lahtisest süsteemist

tempid kontrollitud 3-e erineva progrega, mis kõik näitavad sama nr-it. pidev idle 25C, load 32C (max, mida olen näinud).

PS. mul on küll soe ja pealegi kust sa loed, et ma korteris elan ...... icon_biggrin.gif

ja kui sa ei tia, siis SD on valmistatud nati erineval tootmisprotsessiga, kui venice...mis võimaldab tal samadel voltidel veidi jahedamalt töötada

vb sensorid siis igalpool valetavad, nii bioses kui ka kõigi progredega windoozas...kuid cooler on küll jumala jahe
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 17:40:40 vasta tsitaadiga

phleg, http://www.pilt.ee/photo/481181/11099122/ - see plokk , hydor l20 , ford orioni salongisoojendus radikas passiivis (kuhu mahub 2x12cm venti) , mingi plastikust pläsku kus on vee ja tosooli segu 50/50
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laadur
HV vaatleja

liitunud: 18.01.2005




sõnum 07.09.2005 18:36:35 vasta tsitaadiga

hea plokk , kust said icon_lol.gif kas on ka töötavana hea või ainult pildil,siis vaatan kas teen uue ja parema.
_________________
hommikust peale kopp ees
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Blaze
HV kasutaja
John Blaze

liitunud: 20.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 19:26:04 vasta tsitaadiga

Tra praegu on nii palju tööd ees, et ma ei tea millal ma oma ploki saan valmis freesitud.
Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Muidu mingi vanakooli freespink seisab niisama kuhu saaks mingi freesketta paigaldada.
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2005 19:36:20 vasta tsitaadiga

mina arvan siiski, et Kiili plokk kõige lihtsama ja effektiivseima teostusega.
(minu arvamus ei põhine faktidel, vaid isiklikul arvamusel)

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 07.09.2005 23:39:11 vasta tsitaadiga

50/50 tosooli segu on kehv valik, eriti passiivi jaoks icon_razz1.gif
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.09.2005 00:10:04 vasta tsitaadiga

Imelik kuidas kõik nii madalad temperatuurid fullis saavad. Krt ei taha eriti uskuda, kas full loadi temperatuurid mõõdetakse nii et jooksutatakse superpi 8mb läbi või lihtsalt netis surfates jälgitakse kogu aeg temperuure ja mis kõige kõrgem tuleb siis see ongi full load. icon_lol.gif Piinake 8h prime-iga ja vaadake kas tulevad ikka nii suurepärased tulemused nagu paistavad. Mul Thermalright XP-90C, idle 27 ja full 36, 9x300 1,425v ja see peale 10h prime-i. Veega sain 2c madalama tulemuse, loomulikult oli radikas kehvavõitu.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2005 09:49:57 vasta tsitaadiga

mul on kinnises kastis kus on toiteka ja veeradika vent ainult idle ca 32-33C ja full load miski 40-42C. seda siis TT bigwateriga. ja full load on võetud jooksvalt everquest 2'te mängides 4-5h järjest
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FPSrulez
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005




sõnum 08.09.2005 11:34:25 vasta tsitaadiga

kamikaaze kirjutas:
Tra praegu on nii palju tööd ees, et ma ei tea millal ma oma ploki saan valmis freesitud.
Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Muidu mingi vanakooli freespink seisab niisama kuhu saaks mingi freesketta paigaldada.
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks?


Sellel põhimõttel veevool langeb märgatavalt juhul kui auk pleksis ennem postikesi laiemaks ei lähe. (loodetavasti saad aru mida mõtlen)
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phleg
HV kasutaja
phleg

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2005 12:56:55 vasta tsitaadiga

kamikaaze kirjutas:

Leidsin mingi pildi yhest plokist http://www.modikomp.ee/pood/tooted/387.jpg
Kas see postikeste tegemine annab mingit effekti. Kas mingid "labad" ei annaks paremat effekti?
Tahtsin veel küsida, et kui õhukeseks võib vaske jätta, et see ära ei murduks?


postikeste tegemine annab effekti küll

siit on näha kuidas "ribide" asemel "postikeste" kasutamisel suureneb turbulentsus
mille tagajärjel kandub_yle (ehk saab seda nii nimetada) rohkem soojust, samas aga väheneb waterflow

siin oleks 2 võimalus läheneda asjale

suurendada turbulentsust - kahjuks aga flow kukub kõvasti ja turbulentsus vs flow ei tasu enam endast ära
(va. kui hoida flow endisel tasemel - mingi võimas pump näiteks)


imho 1 parim ja lihtsam lahendus cpu ploki tarvis

ribide vahe ja paksus on 0.3mm
näpuga katsuda neid poste enam ei kannata - painduvad/murduvad
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
z@ke
Kreisi kasutaja
z@ke

liitunud: 21.12.2003




sõnum 08.09.2005 23:53:46 vasta tsitaadiga

a miks mind ei kiideta?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Blaze
HV kasutaja
John Blaze

liitunud: 20.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2005 18:49:24 vasta tsitaadiga

ma ise mõtlesin et teeks nende postikestega + enne plokki jõudmist sujuv yleminek 3/4 tolli peale + umbes 1200 l/h pump, kas peaks piisama?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phleg
HV kasutaja
phleg

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2005 20:33:31 vasta tsitaadiga

kamikaaze kirjutas:
ma ise mõtlesin et teeks nende postikestega + enne plokki jõudmist sujuv yleminek 3/4 tolli peale + umbes 1200 l/h pump, kas peaks piisama?

3/4" ?, sul on ilmselt Hydor L30, millel on (1/2") ~12mm väljalase,
mõttekas oleks siis kogu systeem 12-13mm (läbilase ~375 l/h, kui mingeid muid kitsaskohti ei ole) voolikuga teha aga mitte vähem kui 10mm, (mingi 9-9,5mm voolikuga langeb läbilase ~200l/h)
see oleks minu subjektiivne arvamus :_P
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2005 18:36:12 vasta tsitaadiga

Evil1923 kirjutas:
Imelik kuidas kõik nii madalad temperatuurid fullis saavad. Krt ei taha eriti uskuda, kas full loadi temperatuurid mõõdetakse nii et jooksutatakse superpi 8mb läbi või lihtsalt netis surfates jälgitakse kogu aeg temperuure ja mis kõige kõrgem tuleb siis see ongi full load. icon_lol.gif Piinake 8h prime-iga ja vaadake kas tulevad ikka nii suurepärased tulemused nagu paistavad. Mul Thermalright XP-90C, idle 27 ja full 36, 9x300 1,425v ja see peale 10h prime-i. Veega sain 2c madalama tulemuse, loomulikult oli radikas kehvavõitu.

mingi 1h burn /in testi ajal moodetud

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 12:09:58 vasta tsitaadiga

tahtsin küsida ega kellelgi ei ole olnud alumiiniumist plokki.
huvitaks kas sama disain puhul on efektiivsuse vahe märgatav alu vs. cu?
muidu on üks kena suur, tutikas radiaator kuid alumiiniumist thumbs_down.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 12.09.2005 13:41:00 vasta tsitaadiga

Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna.
Püsiva ja veetiheda ümbrise tegemine alu ribilisele plokile saab paras vaev olema...
Eks ta nõrgem ole, aga korraliku radika ja ringluse korral teeb oma töö vast ikka ära.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 15:41:24 vasta tsitaadiga

Oioi kirjutas:
Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna.

ei tea miks icon_rolleyes.gif sellest ei juhtu midagi

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 16:20:12 vasta tsitaadiga

Revage kirjutas:
Oioi kirjutas:
Siis peaksid ka alu radika soetama. Erinevaid metalle ei maksa kokku panna.

ei tea miks icon_rolleyes.gif sellest ei juhtu midagi

vana teema, vask ja alumiinium ei sobi veekeskkonnas kokku, mingi galvaaniline korrosioon? hakkab toimuma.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 16:37:32 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif oot, kas jutt käib radikatest v veeplokkidest. küsiti ju kas keegi on kasutanud Al blokki, mitte Cu ja Al segu.
ning milline on vahe Al versiooni ja Cu versiooni plokkide kasutamisel (performance). Cu plokid ikka paremad ma arvan, kuna vask imeb soojuse kiiremini endasse. ja kuna vesi piisavalt hea soojusjuht, ei tohiks vahet olla Cu ja Al plokkide kasutamisel.

ja mis sellel Al radikal siis viga on, eesmärk on võimalikult kiiresti soojus radikalt õhku juhtida ning Al-st paremat võimalust ei tiagi.

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 18:55:25 vasta tsitaadiga

On sel legendil mingi alus ka, et alu vahetab õhuga soojust paremini kui vask?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 19:11:14 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif sellest juba foorumites kyllalt räägitud, (nt. cpu jahutuse puhul) et soojus liigub kiibilt ära kiiremini vaske ja soojus -> õhku Al ribidelt paremini.....see on lihtsalt metalli eripära

kuigi võiks mainida (kui ühesuguseid võrrelda täisCu-st ja täisAl-st jahuteid) on tempide vahe tavaliselt 1-3C icon_wink.gif vee puhul vahe veel väiksem, oma hea soojusjuhtivuse tõttu

võite mind vabalt parandada, kui eksinud olen icon_razz1.gif

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 19:17:46 vasta tsitaadiga

Räägitud on jah, aga mingi usutav link oleks parem, kus saaks konkreetsed numbrid kõrvuti panna nagu soojusjuhtivuse puhul icon_rolleyes.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 12.09.2005 20:39:18 vasta tsitaadiga

IMO on see täielik jamajutt. Kuidas on võimalik, et energiat võetakse vastu paremini kui ära antakse?
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2005 21:09:54 vasta tsitaadiga

Mõlemal puhul on tegu soojusülekanne + soojusjuhtivus effektiga. Prose kontaktis on määravaks juhtivus, mis liigutab soojusenergiat mööda keha laiali, selle koha pealt on vask ja hõbe parimad. Soojuse ülekandel õhule on oluline kiirgusvõime, mis sõltub pinna kareduset, värvist ja krt teab millest veel.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
No_Limit
HV veteran
No_Limit

liitunud: 14.06.2003




sõnum 12.09.2005 21:39:50 vasta tsitaadiga

Mul oleks ära anda/müüa 1 suur auto radikas, peale mahub 9x 120x120 venti. Vedeleb niisama. thumbs_up.gif
_________________
Ave, Caesar, morituri te salutant
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phleg
HV kasutaja
phleg

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 03:23:55 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
On sel legendil mingi alus ka, et alu vahetab õhuga soojust paremini kui vask?
totaalne bs, samahästi võiks rääkida, et kõik eestit kylastavad soomlased on kained

UrmoZ kirjutas:
icon_smile.gif sellest juba foorumites kyllalt räägitud, (nt. cpu jahutuse puhul) et soojus liigub kiibilt ära kiiremini vaske ja soojus -> õhku Al ribidelt paremini.....see on lihtsalt metalli eripära


et siis vase soojusjuhtivus on parem ["kuna vask imeb soojuse kiiremini endasse" :_P] kui alumiiniumil aga alumiinium "annab" soojust paremini ära?

väike näide: vask nn. "imeb" endasse 66 kuuma_tugrikut aga "ära annab" ainult 44 ja 22 prisket kuuma_tugrikut pannakse põske? kuhu need kuuma_tugrikud seal vases siis ladustatakse või äkki pole vase soojusjuhtivus konstantne?

kuumus voolab ikka kuumalt->kylmale ja mis vastu võetakse antakse/kantakse ka yle niikaua kui on olemas temperatuuride vahe

UrmoZ kirjutas:

kuigi võiks mainida (kui ühesuguseid võrrelda täisCu-st ja täisAl-st jahuteid) on tempide vahe tavaliselt 1-3C icon_wink.gif vee puhul vahe veel väiksem, oma hea soojusjuhtivuse tõttu

kes teeks identseid radikaid nii vasest kui alumiiniumist ja arvaks, et nende jahutus_omadused on samuti identsed või siis peaaegu identsed?
liiga paks radika põhi on jahutusele kahjulik: sellesama soojusjuhtivuse pärast/tõttu on vasest radika põhi ,optimaalse jahutuse saamiseks, õhem kui sarnasel al radikal
identse jahutuspinna juures on vasest radikas alati parem kui al-st

mis puudutab sarnaseid cu ja al veeplokke ja väidet, et nende vahe on veel väiksem "tänu vee heale soojusjuhtivusele".... well see tundub veel jaburam :_P
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 03:42:29 vasta tsitaadiga

kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal thumbs_up.gif
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 13:18:24 vasta tsitaadiga

muidu kas soovijaid on kui ma pakuks vesijahutus komplekti müüa. kardan, et see kelle jaoks ma selle tegin hüppab alt ära, ostab firmatoodangu icon_neutral.gif , läbi minu icon_biggrin.gif (kui vaid tjj mulle vastaks icon_rolleyes.gif)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 13.09.2005 13:24:49 vasta tsitaadiga

kui sul on pakkuda cpu + gpu plokke siis oleksin käpp
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 13.09.2005 13:55:11 vasta tsitaadiga

marttisiitsman, räägi täpsemalt, mida pakud.
_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 14:47:48 vasta tsitaadiga

hetkel on Kiili CPU (462) ja NB plokk pleksist kaantega. kui hästi läheb siis peaksin
saama varsti mõlemale vasest kaane, millega saaks CPU ploki Athlon 64-le, Socket478-le ja Socket A-le panna. icon_biggrin.gif
muud hetkel ei ole, peale nende plokkide.
Arvatavasti ostan ka Hydor L20 või L30.Ning millalgi hüppan lammutusest läbi.

EDIT: segane tekst ja sõnakordused. icon_lol.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 14:48:52 vasta tsitaadiga

selline kaas, mis suudaks kiili ploki istutada ka S939 peale, oleks väga pro asi thumbs_up.gif
kaaluksin isegi tulevikutarbeks ostu icon_razz1.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revage
HV veteran
Keelatud avatar

liitunud: 29.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 15:05:00 vasta tsitaadiga

nb plokk huvitaks , paljuga annaks icon_question.gif
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 10 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 16:04:57 vasta tsitaadiga

oot,oot see ei ole müügiteema icon_wink.gif
ma lihtsalt uurin, et ma niisama raha tuulde pole visanud. icon_lol.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 13.09.2005 17:40:35 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal thumbs_up.gif
Millest selline arvamus?
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tamps14
HV kasutaja

liitunud: 19.04.2005




sõnum 13.09.2005 18:24:47 vasta tsitaadiga

mul on küll vasest plokk ja alu radikas ja pump ei tea yldse mis on icon_confused.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phleg
HV kasutaja
phleg

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 19:10:05 vasta tsitaadiga

zilwer kirjutas:
PlatoonSgtElias kirjutas:
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal (y)
Millest selline arvamus?

las miis usub mes tahab, piaasi, et ei nutaks
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2005 20:15:26 vasta tsitaadiga

phleg kirjutas:
zilwer kirjutas:
PlatoonSgtElias kirjutas:
kõige parem on vask+alu. vask olla allpool ja alu peal thumbs_up.gif
Millest selline arvamus?

las miis usub mes tahab, piaasi, et ei nutaks


Te kolm (platoon+zilver ja sina phleq) olete lihtsalt sisu üldistades (see on vesijahutuse teema) asjad segamini ajanud!
Õhkjahutus radiaatori puhul on nii nagu platoon kirjutas õige! Ja suur tänu sulle phelg kuna oskasid füüsika lihtsalt lahti kirjutada! Ainult pisi-pisi parandusega tsitaat: "tänu vee heale soojusjuhtivusele" asemel "tänu vee heale soojusmahutuvusele"!

Segadus algas sellest:
Vesijahutuses on ju "Radikas" midagi muud ning selle talla paksus (või mis asi on üldse vesijahutusradika talla paksus) ebaoluline.

Veeplokkide puhul jääb sobivaimaks materjaliks ikkagi vask sest ka ÕHK-jahutuse juures olulise materjaliomaduse nagu:Soojuse-mahutavuse võtab enda kanda voolav vesi aga kiiret termoülekannet mis on vasele omane on vaja ikkagi!
Veejahutusradiaatorite materjal ei oma nii suurt tähtsust, kuid ka siin on eelismaterjaliks vask. Seda siis juba mainitud kiiremale soojusjuhtivusele. Ainult õhuga kokkupuutuvaid ribisi peab täisvase korral olema 1,3 korda rohkem võrreldes alu ribidega. seega kehtib siin samuti Platooni poolt väljaöldud "torustik vasest ribid alust"

Metallidevahelist reaksiooni ei ole (üle veevoolikute ei kandu mingit reaktsiooni) ja radikate sisene vase-üleminek-alule pindadel jääb oksudeerumine olematuks, kuna temperatuurierinevused on sedavõrd väikesed et uitvoolu tootev termopaari efekt ei kahjusta materjale endid. (hoopis teine on see tugevvoolu elektris, kus vask soonte otsa ei tohi pressida alumiiniumist kaablikingi! Olemas on spersiaalsed vahesulamid).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 13.09.2005 22:01:48 vasta tsitaadiga

keegi-Hannes kirjutas:
Metallidevahelist reaksiooni ei ole (üle veevoolikute ei kandu mingit reaktsiooni) ja radikate sisene vase-üleminek-alule pindadel jääb oksudeerumine olematuks

Eh, hea jutu otsa sellene väärveendumus... Keemiatunnis õpitu näib sul veidi kaugele jäänud olema.
Ega siis elektrokeemiline reaktsioon vesikeskkonnas ei tähenda, et need detailid ilmtingimata kokkupuutes või alalispinge all olema peaksid. Vette tekib ise hüdrolüüsi käigus piisavalt ioone, et reaktsiooni üleval hoida. Meenuta keemiaklassi metallide pingerida - Al oli üks esimesi, kohe pärast leelismetalle, ja Cu alles pärast vesinikku. Seesama vask paneb alumiiniumi oksüdeeruma ja mustjashalliks kobrutavaks pudruks muutuma. Mida peenemad ribid ja suurem pindala reaktsioonideks, seda rohkem oksiidisodi vees kui ka ribide peal soojuse ülekannet takistamas. Sellesama elektrokeemilise oksüdatsiooni vältimiseks rõhutataksegi alumiiniumdetailide korral, et nad on tugevasti anodiseeritud (Zalman näiteks). Anodiseerimine on halja metallikihi katmine kunstlikult tugeva oksiidikihiga, mis siis omakorda inertsena kaitseb seda metalli keemiliste mõjude eest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marttisiitsman
Kreisi kasutaja
marttisiitsman

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2005 06:52:33 vasta tsitaadiga

kas vaskplaat muudaks midagi kui see panna alumiiniumist veeplokile alla?
kui paks üldse peaks olema veeploki põhi?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 14.09.2005 08:48:05 vasta tsitaadiga

marttisiitsman, mida ühem seda parem. imho ideaalne veeplokk olekski nn. "siil" mis üleval pool antud. palju pisikesi jalgasid protsessori "die" kohal ja võimalikult õhukene kiht vaske nende vahel. ise proovin ehitada midagi 1mm (kui võimalik siis alla) kanti, kuid ei tea kas neegrid freeskojas on võimelised nii peenet tööd tegema icon_razz1.gif
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oioi
HV veteran


liitunud: 15.04.2002




sõnum 14.09.2005 09:22:33 vasta tsitaadiga

Ülalpool phleg tõi terve hulga kõrge turbulentsiga lahendusi lausa värviliste piltidena välja.
Turbulents (vee keeriseline liikumine) on see, mis hoiab vee liikumas ka vaskelementide kõige vahetumas ligiduses ja see omakorda aitab soojust kõige paremini ja efektiivsemalt vette edasi kanduda.
Nagu aga öeldud, eeldab tugev turbulents ka tugevat veevoolu icon_neutral.gif
Praegustel protsessoritel on ju nagunii peal paks soojushajuti. See lubab vaskploki põhja õhema teha, kuna soojus jaotatakse juba eelnevalt laiali. Need, kes soojushajuti maha võtavad, peavad eelnevat hajumist või selle vältimist (kui on intensiivse jugasüsteemiga kohtjahutamisplokiga tegu) ise arvestama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 179, 180, 181  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.