|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
intsar
HV vaatleja
liitunud: 03.08.2004
|
27.01.2005 21:40:55
|
|
|
| Mind huvitaks, et kui ma selle neljanda silla läbi lõikaks ja saaks multiprotsessori...mis eelised see annaks..milleks see hea oleks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.01.2005 21:58:10
|
|
|
ei ole mõtet... kui ei taha odavalt dual-prose lahendust ehitada...
tavakasutajalr pole sellest mingit abi
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
slack
HV veteran

liitunud: 04.08.2002
|
09.04.2005 08:52:57
|
|
|
| Kuid kui miskit kehvasti ühendan seal, siis prose pekkas?
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jannyy
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
09.04.2005 12:55:41
|
|
|
Kui kordajad lahti saaks näiteks sempron 2200+ kui palju ta umbes välja läheks ja oleks sealjuures ka stabiilne?
hetkel sain sellest 2Ghz kätte, aga hakkas ebastabiilseks kiskuma (9x222)
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
10.04.2005 17:37:34
|
|
|
Suurim siinikiirus ikka oleneb emaplaadist ja mäludest (kuna socket A tahab et FSB ja mälu jookseksid ühes taktis) siis saad selle teada ainult katsetades. Lase kordaja nii alla kui vaja ja proovi. Selle jaoks nad mõeldud ongi
Slack, kui ühendus ei õnnestunud, siis prosel ei tule kordajad lahti. Muud ei midagi.
Lähtume motost: enne mõtle, siis tee!
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.04.2005 22:35:21
|
|
|
pole see 1:1-le midagi nii tähtis kuigi jah kasutegur langeb muude variantide puhul märgatavalt, samas eriti kehva mäluga võib sünkroonist väljas saada siiski parema üldjõudluse
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hertzog
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2005
|
15.04.2005 22:56:39
|
|
|
mul üks rumal küsimus, et kas seda saab teha ka sempron 2500+-iga
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
16.04.2005 10:49:48
|
|
|
Saab teha kõigi sempronitega! (v.a. socket 754)
Rääkides kasutegurist. Katsetasin 8KRAI peal. Siini kiirus oli 200 Mhz ja mälu oli 143 Mhz (prose kellad olid samad), siis mälu, 3DMark01 skoor oli enam-vähem sama mis 143 Mhz sünkroonis. Paraku ei olnud siis kiiremaid mälusid käepärast, nii et kõrgemad sagedused jäid proovimata. Igatahes näitaja on seegi.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
01.05.2005 13:05:40
|
|
|
nagu olen aru saand siis .. enda epox 8rda+pro nf2 ultra 400 ja sempron 2500+ ostuga olen metsa läind .. kuna eelnev jutt siin eeldab et ma ei saa neid nõkse kasutada .. kuigi bioses on mul 24x valik olemas.. aga prose kell on kinni .. hetkel töötab ( 5.5 x400 ) näitab bootides aga crystal näitab (200x 10.50).. või exsin ...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
01.05.2005 14:46:34
|
|
|
| Kordajaid peaksid BIOS saama muuta (POLE KINDEL), aga kohe kindlasti ei saa seda läbi windowsi teha. Kui ka BIOS ei aita, siis traadirikiga saad mingi kindla kordaja ikkagi ära fikseerida, eeldusel et kordajad on protsesoril enne lahti tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
01.05.2005 15:25:11
|
|
|
biosest .. kordaja muutes muutub mu sempron (vahet pole palju kordaja panen ..lääb ikke 1000 gb seks ja on kirja järgi atlon ) aga kui panen defauldi ja fbs i 200 pääle lääb 2,1 semproniks ...aga selle laki pulli teen siis ää ja mis see traadi trik oli ... ma pole veel põhjalikult uurind foorumit
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
01.05.2005 21:36:36
|
|
|
Traaditrikk on sama mis biosest muutmine, sempronitel ei toimi. Sillad võid üle käia kui tahad ja win hakkab ka näitama et kordajad lahti ja puha, aga nforcega neid muuta ei saa.
Pole aga põhjust õnnetu olla, nforce siiski teistest kiirem samadel kelladel.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
01.05.2005 22:52:55
|
|
|
tähendab ..asi on plaadis ja sempronis ..sempronist võin loobuda .. aga epox jääb . Aga kui asi on nf 2 400 ultras siis miks üldse tal need biose kordajad on , või see lihtsalt ei tööta aint sillatud prosega. ...ja kas need bartoniga töötavad siis , halb lugu see et bartoni ei saa enam kuskilt osta ( vähemalt ma ei leidnud , selleks saigi sempron ostetud ) . lootsin raha seivida kellamisega aga näed nüüd abiks seegi et sain raisa 1750 ne pealt 2.1 ... asi seegi. masinat kokku ladudes lootsin tegelt rohkemat .
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
01.05.2005 22:57:38
|
|
|
NF2 töötati enne välja kui amd otsustas kordajad lukku panna, ka bartonid alates sügis 2003 on lukus, kui saad vanema prose kätte, saad ka biosest muuta.
See teema aitab lukus kordajatest mööda minna, aga mitte nf2 platega.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.05.2005 07:06:44
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
NF2 töötati enne välja kui amd otsustas kordajad lukku panna, ka bartonid alates sügis 2003 on lukus, kui saad vanema prose kätte, saad ka biosest muuta.
See teema aitab lukus kordajatest mööda minna, aga mitte nf2 platega. |
väljatöötamine pole mingi vabandus nvidia koonerdamisele
kuda VIA ja SIS-ga seda probleemi pole ? Nende plaatidega saab teha lukus kordajatega AMD-st mobile AMD ja hopsti kordajad lahti... samas kui NF2-ga ime näppu või osta omale lahtiste kordajatega prose või ekstra mobile prose
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
02.05.2005 10:39:03
|
|
|
NÜÜD OLEN ARUSAAMISEL ET MUL NADI PLAAT ..ja kurb on see et rda via varianti pole võtta ka kuskilt .. või on kellelgi mingit infot kus saab . Aga üks tüütav küsimus veel .. kui ma kordaja nagu tõsta ei saa .. siis miks ma üle 200 fsp tõsta ei saa .. valikud on ju. tõstes üle 200 lääb cpu üldse 1050 mhz iseks sest paljud on oma rda+ plaadil üle 200 tõstnud . kas selle saab ka nf2 süüks ajada .. või kordajad kinni semproni ? aa kas prose voole tõstes ka midagi muutub ?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.05.2005 11:05:18
|
|
|
| imelik... äkki miski biosi kala... muidu üle 200 saab küll... samas see 1050 jätab mulje, et mingi jama tõttu lükkab plaat default fsb peale... seega 10,5X100
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
02.05.2005 18:04:09
|
|
|
| minu viga .. fbs sain natsa tõsta .. aga jube vähe hetkel 206x 10.5 .....ma ju ennist muutsin ka kordajat ja .. siis viskas ju defauldi pääle . aga äkki keegi oskab öelda kas mälu ja prose sead muudavad ka fps tõstmist ... kui rohkem hetkel tõstan siis viskab enne winni mingi mälu kammi ..kas prose ja mälu ja fps on omavahel kõvasti seotud ühesõnaga kas fps i tõstes peab ka mäluga midagi tegema ... hetkel kaks Kingston PC-3200 400MHz 512MB HyperX sees.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
02.05.2005 20:48:03
|
|
|
| *Setu*, mitte fps vaid FSB -> proovi mälu timinguid madalamaks keerat st. keera numbreid suuremaks, proovi volti lisada..
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
02.05.2005 21:10:19
|
|
|
o oo tõsi on tõstsin volte 1,9 siis lasi juba 219x10,5 st sain 2,3 gb ..näitaja seegi. 220 siis suri winis kohe ära .. kas nüüd on volte veel vähe või ongi kõik ja palju üldse võib anda 2,2 peal läks hetkega jube kuumaks .. aga mälu timingut ei mõista teha kas kõiki lasen nõks alla . ja mis see mälu % on seal ju ka palju valikuid .
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
02.05.2005 21:15:25
|
|
|
| Pigem tuleks leida optimaalne või parim VOLTIDE ja prose kiiruse suhe. Ehk siis kus ei vaja väga palju voolu ja temp ok. tihti on seda märgatavalt näha teatud piirist, näiteks 2000 teeb 1,7V, 2100 1,775 aga 2150 teeb 1,85+ , et viimane valik pole just eriti kasulik, 50 mhz pärast tohutult voolu prosele anda suht pointless..
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.05.2005 21:55:51
|
|
|
võib hoida ka 1,95V, kui piisav jahutus Ei sure need t-bred corega prosed eriti kergelt...
aga point on õige- 50-100 lisa MHz'i nimel lisada näiteks +0,15V on küll juba liiast... pigem hoolida jahedusest
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
02.05.2005 22:07:17
|
|
|
| 1,90v .. ja 2,3 g ja temp näitab postis 38C kui tühjalt jookseb, panin ka käima 2 filmi siis kippus nõks üle 55C. 20mindi jooksul. aga loomulikult võin ju selle kellaga tasabisi voolu alandada kuni pange paneb
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
02.05.2005 23:07:46
|
|
|
Varsti oled vesijahutuse teemas
Tegelt võiks selle ot lõpetada.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JohnT
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.07.2004
|
11.05.2005 23:27:36
|
|
|
Proovisin ka harilikuga asja ära. Proseks Sempron 2500+. Esimest korda isegi õnnestus...pooleldi. S.t et mobile-x muutus, aga kordajaid lahti ei saanud.
Siiski oli päris huvitav jälgida kuidas multiseti sulgedes kukkus kordaja 5 peale @1,35V Ilmselt oli see 1,35V ka miinimum, sest kui alla lasin volte, siis kiilus asi kinni.
Kahjuks oli mu rõõm üürike, sest järgmise restardiga enam polnud mu prose mobile. Olen nüüd paar korda veel harilikuga proovinud, aga pole õnnestunud. Ilmselt proovin natike veel...süda ei anna rahu enam
Ja lisaks avastasin, et on ka lihtsam moodus seda asja nati kiiremaks ajada. Kui alguses ei tahtnud see isend kuidagi töötada 200Mhz siini peal, siis pannes pinge 1,75 oli kõik väga pro
Nii et nüüd siis 2100Mhz Kuigi käeharjutuse mõttes katsetan seda harilikku ikkagi edasi. Või tahab keegi mulle lakki laenata
_________________ Kasutajad, kellel on minust vähem positiivseid/rohkem negatiivseid, kannavad mulle raha/kauba ette. Ilma eranditeta! |
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
139 |
|
| tagasi üles |
|
 |
*Setu*
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2005
|
13.05.2005 18:45:46
|
|
|
mu isend 2500+ käib hetkel 1,6v peal ja on 2100. väga stabiilne ..aga õhtal proovin ka selle mobili äää äkki õnnestub . kas mõte sel on aga ..hing ei anna rahu kohe peab midagi tegema ..ma vist proovin skeemi voolu juhtiva liimiga ..ps2 mod.i oli sellega lihtsam teha kui kolviga
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
undo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2001
|
17.05.2005 23:45:47
|
|
|
| mgmm.. vanasti sai sildade ühendamisel duronitel internal cache tõsta 512-ne peale, praegu tuli huvi kas saab sama trikki ka sempronitel teha ? Tulevad ju teised samalt liinilt mis xp-d.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ZAndlamb
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.02.2003
|
17.05.2005 23:48:32
|
|
|
Duronitel sai tõsta 256kb peale mitte 512 peale
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
undo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2001
|
17.05.2005 23:52:53
|
|
|
| ZAndlamb kirjutas: |
Duronitel sai tõsta 256kb peale mitte 512 peale  |
My bad ikka 256 jah
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
allar4
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.12.2004
|
10.06.2005 14:36:16
|
|
|
| kas amd 2600+ soc A ga on ka selline asi võimalik?
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.06.2005 16:11:45
|
|
|
| jah.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aivarsaar
HV vaatleja
liitunud: 11.07.2004
|
19.07.2005 01:30:33
|
|
|
Algaja küsib:P. Kui ma ei saagi kordajat muuta aga bis paneb kohe automaatselt kõige suurema kas siis võtab asi kohe tuld? Ma tegin mobilitix a kordajalid kuni 24 ei julge panna äkki bios lykkab viimase. Emme kohta parem ärge küsige, mingi
PC chips:P
_________________ X-echo |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
19.07.2005 10:56:21
|
|
|
Ütle täpselt mis emaplaadiga tegu? Kas VIA kivil? Teised kivid ei tahtvat kordajate muutmist hästi tunnistada.
Tuld ta ei võta, lihtsalt ei võta masin pilti ette, nö "musta ekraani sündroom". Samas ta ei pruugi kohe kordajat 24 peale visata, minul ta jäi def. kordaja peale, kuigi netis räägitakse et peaks kohe 24 peale viskama. Proovi, midagi sellepärast maha küll põleda ei tohiks.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Doc Cannibal
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
29.08.2005 19:07:38
|
|
|
| eet siis on võimalik selline moditud 2200+ protsessor ka läptoppi panna? et on ta voolutarve piisavalt madal?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
30.08.2005 13:09:12
|
|
|
| Doc Cannibal kirjutas: |
| eet siis on võimalik selline moditud 2200+ protsessor ka läptoppi panna? et on ta voolutarve piisavalt madal? |
sisuliselt jah, läppari socket A ei tohiks erineda "tavalisest" soc. A.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.08.2005 13:33:31
|
|
|
saab küll, aga suht palju pean modima... ega see L5 mod veel ei taga, et ta läpakasse sobiks... voolutarve ju tunduvalt erinev
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jannyy
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
30.08.2005 14:51:11
|
|
|
Selline loll küsmus, et mix mälu nii madalale tõmmatakse?
näiteks Le Inc-il oli 14x143=2000Mhz
Kas ma saan panna ka näiteks 12x166=1992Mhz
Või ma olen millestki väga valesti aru saanud?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.08.2005 16:09:14
|
|
|
| jah võid... aga mis teha kui mälu ei talu
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
31.08.2005 08:45:25
|
|
|
| jannyy kirjutas: |
Selline loll küsmus, et mix mälu nii madalale tõmmatakse?
näiteks Le Inc-il oli 14x143=2000Mhz
Kas ma saan panna ka näiteks 12x166=1992Mhz
Või ma olen millestki väga valesti aru saanud? |
Tõsi, minu 266 MHz pulk ei talunud kõrgeid sagedusi, sellest ka see 143 Mhz. Kuna asünkroone mälu ja siini suhe on suhteliselt mõttetu socket A puhul siis ei jäänud muud lihtsalt üle.
Sisuliselt igal platvormil (k.a. Intel) kehtib rusikareegel, mida suurem on siini (HTT) ja mälu sagedus seda suurem on jõudlus ühe takti kohta. Kui vähegi kannatab siis kordaja alla ja siin (FSB) ülesse, selles ka "lahtiste kordajate" võlu enamuses seisnebki.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Doc Cannibal
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
31.08.2005 17:59:52
|
|
|
niih. küsimus järgmine. et kui panna läpakasse (amilo k7600) kus enne oli athlon xp-m 2600+ prose hoopiski sempron 2200+ mis on mobiilseks tehtud siis kas voolutarve oleks väga erinev?
minu uuringute põhjal peaks mobile athlon xp 2600+ tahtma 45W ja 1,45V
palju keegi oma moditud mobiilsesse sempron 2200+ volti on andnud? ja kas ma tohin valet volti ja watti sooviva prose algul üldse läpakasse lükata?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.08.2005 18:39:05
|
|
|
| Sempronit pole sinna eriti mõtet panna... kui siis eriti valitud isend...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Doc Cannibal
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
01.09.2005 16:15:56
|
|
|
egas ta ju nii palju nõrgem ka ole tahaks lihtsalt hea hinnaga mingi julla sinna sisse saada, et ta tööle läheks. pärast võib juba ka paremaid vaadata. aga kas keegi oskaks mu eelmise posti küsimustele vastata?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.09.2005 16:17:57
|
|
|
| no foorumist vid ju testitud isendi osta... mis näiteks deafeltis 1,4 peal töötaks
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
02.09.2005 10:06:47
|
|
|
| Doc Cannibal kirjutas: |
niih. küsimus järgmine. et kui panna läpakasse (amilo k7600) kus enne oli athlon xp-m 2600+ prose hoopiski sempron 2200+ mis on mobiilseks tehtud siis kas voolutarve oleks väga erinev?
minu uuringute põhjal peaks mobile athlon xp 2600+ tahtma 45W ja 1,45V
palju keegi oma moditud mobiilsesse sempron 2200+ volti on andnud? ja kas ma tohin valet volti ja watti sooviva prose algul üldse läpakasse lükata? |
Eks läppari prosed on jah valitud isendid, ehk võrreldes desktop'i mudeliga on samal taktil võimalik rakendada väiksemat pinget, seega ka väiksem koormus. Samas peaks uurima kas laptopi BIOS pandud kordajate vs. pinge suhe hoiab masina stabiilsena. Lühidalt arvuti võib muutuda ebastabiilseks. Kõige lihtsam on katse-eksitus meetod, töötab alati.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Doc Cannibal
HV kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
06.09.2005 18:19:45
|
|
|
niih, õnnestus siis peale pisikest modimist sempron 2200+ fujitsu-siemens amilo k7600's tööle saada. klokiks määras läp automaatselt 1,1g ja see suurt ei muutu. energiatarbimine on kahjuks veidi kesine. startupil on prose def. 2.0v ja jahutus hullumas aga kui win juba tööl siis saab cpuidcrystaliga 1,15v ja ilmselt isegi allapoole ja isegi vent elustub harva. niiet on võimalik läpale sempron küll peale lükata.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
20.09.2005 00:08:16
|
|
|
Ehk oskab keegi ütelda, millised sillad tuleks läbi lõigata/avada, et saaks kordajad kuni 24x lahti. Mobile mod sai tehtud ja toimib. Prose on Barton 2500+ max. kordaja seega 11x, kiibistik on VIA KT600.
Õpetuses oli juttu, kuid jäi segaseks, kas võib kõik L6 sillad läbi lõigata või ainult teatud...
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.09.2005 00:10:26
|
|
|
Mobile kõrval tuli veel üks sild üle joonistada et 24x lahti saaks.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
20.09.2005 09:42:36
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Mobile kõrval tuli veel üks sild üle joonistada et 24x lahti saaks. |
Kõrval oleva silla ülejoonistamisega tekkis minumeelest MP tugi ?
Ja kas PowerNow tugi on peale Mobile-modi kohe olemas def. protsessori driveriga või on vaja toetusega driver AMD lehelt esmalt tõmmata ? AMD lehelt tundus justkui oleks seda vaja vaid win 98 ja 2000 puhul
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.09.2005 10:01:24
|
|
|
RTFM
1) Mobiilne protsessor tuleb lühistada sild nr. 3.
2) Mobiilne protsessor avatud kordajatega kuni 24x, tuleb ühendada sild nr. 2 ja 3.
3) Multiprotsessori saamiseks tuleb läbi lõigata sild nr. 4. (pole ise katsetanud!) |
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
20.09.2005 22:46:51
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
RTFM
1) Mobiilne protsessor tuleb lühistada sild nr. 3.
2) Mobiilne protsessor avatud kordajatega kuni 24x, tuleb ühendada sild nr. 2 ja 3.
3) Multiprotsessori saamiseks tuleb läbi lõigata sild nr. 4. (pole ise katsetanud!) |
|
Peace Ei maksa kohe ärrituda, kuna õpetus on Semproni kohta siis küsisin igaksjuhuks üle, lääne lehel oli vist kirjas, et kõik või osad L6/L8 (pole linki käepärast) sillad läbi lõigata Athloni puhul. Ei taha lambist proset lõikuma ka hakata.
Seega... tõmban silla nr 2 ka veel kokku ja siis peaks olemas olema ?
EDIT: niih ... mod tehtud , kuid nüüd siis masina default kordaja 24x seega saan ta tööle vaid tehes BIOS'e reseti, määrates siinikiiruseks 100 Mhz ja alles Windowsis saan kordaja maha keerata. Siit siis järgmine küsimus, kas tarkvaraliselt on võimalik määrata start-up kordajat või pean jälle midagi lõikuma hakkama
EDIT2: tundub, et silla nr 2 ühendamine siiski polnud hea mõte... kuna tegu VIA KT600 kiibistikuga, millel Athlon XP-M ja PowerNow tugi siis boodib sedaviisi moditud prose igal juhul 24x kordaja juures, mis on ilmselge overkill
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|