Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Järjekordne teema, kuidas pettusi vähendada märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 01:47:59 vasta tsitaadiga

taifunk, kuidas peaks toimuma lepingu allkirjutamine, kui ID-kaart (õigemini lugejad) on vähelevinud?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 01:53:11 vasta tsitaadiga

teoreetiliselt saaks ka internetipanga kaudu autoriseerida. iseasi kas see juriidiliselt allkirjana kehtiv on. tõenäoliselt mitte.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 01:54:28 vasta tsitaadiga

Olen siin ringi kooserdanud 2001. a peale, pole küll suurem ärifoorumite külastaja, kuid paar asja ikka ostnud-müünud selle aja jooksul. Kohe-kohe tulemas arvuti uuendus ja paari tuhande eest (loodetavasti) läheb müüki HDD-sid, emmed, videod cd, cd-r jne. Samas kui tehtaks ID kohustuslikuks ei tormaks selle ühe tehingu pärast küll seda hankima endale? Leiaks muud kanalid müügiks, tuttavad, OSTA.EE jne?

Pika jutu lühike mõte on see, et ID kaotab ära müüjad kellel on tarvis vahel harva osta-müüja ja ei ole oma elus leidnud kohta veel ID kaardile?

_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 02:04:51 vasta tsitaadiga

Ilmselt see võibki kujuneda suurimaks probleemiks kuna inimeste oskamatus/soovimatus kasutada ID-kaarti ning soetada ka vastavat lugejat ei võimalda kaugemate vahemaadega tehingute puhul seda lepingut kinnitada. Käest-kätte lepingute puhul saab anda tavaallkirja ning sellega peaks olema kombes. Ning vanad olijad ning pidevad äritsejad võiksid kindlasti leida selle pisku, et see aparaat endale muretseda (ID-kaart niigi kohustuslik) kuna nendel läheks just seda turvalisemat keskkonda vaja. Samas see leping oleks eelkõige kaitseks uute tundmatute ärihaide vastu ning just uutel kasutajatel ei pruugi lugejat käepärast olla. Tahtmise korral on aga ka AIPides see olemas nii, et tehnilise külje taha ideepoolest see allkirjastamine kindlasti ei jää. Pigem oleks vaja tekitada just tahtmist kaitsta end ning ka mida aeg edasi, seda rohkem teenuseid hakkab meil riigis ID-kaarti põhiselt toimima ja just sealtkaudu võiks tulla lüke lugejate soetamiseks koju.

Internetipanga kaudu asi ära ei tasuks kuna kuulu järgi pidid teenustasud üsna mõnusad olema.
ID-kaart on siiski kohustuslik ning väga kaua selle soetamisest eemale ei hoia. Ja mis see lugejagi siis mõnesaja krooni eest ära ole mõeldes veel sellele, et teenuseid tuleb aina juurde nii riigi kui ka erasektori poolt mis juurutavad ID-kaardi tehnoloogiat.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 02:10:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

teenuseid tuleb aina juurde nii riigi kui ka erasektori poolt

ei tule ju. mina näiteks ei oska küll peast nimetada ühtegi id-kaardi põhist teenust, mis oleks viimasel ajal rakendust leidnud, ainult vast tallinna id-pilet, aga see ka üsna vana asi juba
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 02:14:57 vasta tsitaadiga

Hetkel tõesti ei saa erinevate teenuste massilisest levimisest rääkida kuid suund sinnapoole vähemalt on ning ka ID-kaarti potentsiaal on tohutu.

Edit: typo icon_redface.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.


viimati muutis taifunk 27.06.2005 02:19:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 02:19:10 vasta tsitaadiga

lauri, internetipanga kaudu end autentida, et anda allkiri lepingule? icon_smile.gif
Esiteks pole panga kaudu autentimine võrdväärne allkirja andmisega ja teiseks, HV ei kavatse internetipanga kaudu autentimist kasutusele võtta (vähemalt lähiajal).

taifunk, paraku see on veel tõesti suur probleem (kas siis tahtmatuse, oskamatuse või rahapuuduse tõttu) ja seepärast ei saa ka ID-kaardiga (lepingu) autentimist kohustuslikuks (veel) teha.
[OT]potentsiaal kirjutatakse potentsiaal icon_exclaim.gif [/OT] icon_mad.gif

Mis puutub lepingu olemasolusse, siis loomulikult HinnaVaatlus lisab müügifoorumi reeglitesse viite sellele lepingupõhjale, kui tehingu soovituslikule elemendile, kuid kuid kardetavasti jääb selle kasutuseprotsendi suurusjärk sama kõrgeks, kui ID-kaardiga autentinute hulk ülalmainitud põhjustel icon_neutral.gif.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 02:28:07 vasta tsitaadiga

see internetipanga kaudu allkirjastamine on jah loll idee icon_biggrin.gif
sellised mõtted tekivad vahest, eriti kui peas on ainult cisco kursus ja muu maailm on tagaplaanil.

kui võimalik, siis ma hea meelega annaks selle skripti ja Tanel või keegi kompetentsem isik paneb selle HV serverisse üles.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 02:47:36 vasta tsitaadiga

Tanel, algus seegi kui tekitatakse vähemalt võimalus ennast mingilgi moel kaitsta thumbs_up.gif . Kuid kui seda lepingut ikka kasutajatele meelde tuletada ning teha aeg-ajalt lobitööd siis küll need tulemused ka tulevad. Kui hakata aga edasi mõtlema siis ega paljud (eelkõige uued) kasutajad pole ID-kaardiga autentimisest kuulnudki ning ka see leping ei pruugi kuskil reeglite seas lingina ennast leida lasta. Kui nüüd tulla selle lobitöö poole peale tagasi siis kas näiteks miski ringkiri mis tutvustaks ning tuletaks meelde erinevaid võimalusi siin keskkonnas nii turvalisuse kui ka üldise poole pealt oleks liiast? Ja seda nüüd mingi spämmimisena ei saa ka kindlasti võtta. Ja aegajalt leiab ikka vanu upitatud teemasid või nagu see siin kus alguse lingis tuletatakse vanu tõdesid meelde ent postitades otse kasutajatele oleks teabe jõudmine sihtgrupile palju suurem!
Loomulikult ei tohiks seda lepingut ennem levitama hakata kui vastava haridusega inimesed pole seda üle vaadanud!!

PS: Mitu protsenti umbkaudu ID-kaardiga autentimist on kasutanud?

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 03:00:37 vasta tsitaadiga

Plaan siis järgmine:

A. lauri laseb juristidel algsele lepingutekstile hinnangu anda
B. Kui heakskiit saadud, paneme lepinguvormi PDF formaadis HV serverisse ja lisame lingi reeglitesse
C. Allkirjastaja peaks ära õppima digitaalse allkirjastamise Digidoc abil https://digidoc.sk.ee/
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 03:01:40 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Plaan siis järgmine:

A. lauri laseb juristidel algsele lepingutekstile hinnangu anda


kas sellega saaks äkki keegi kodumaisem inimene tegeleda? mul siit teiseltpoolt gloobust natuke keeruline seda asja uurida.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 03:05:46 vasta tsitaadiga

OK, kellel siis on tuttavad juristid, võiksid lasta asja uurida thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 03:09:58 vasta tsitaadiga

Tanel, mis sa muidu sellest ringkirjast ja lobbytööst üldisemalt arvad? icon_rolleyes.gif
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2005 03:18:41 vasta tsitaadiga

taifunk, pmst võimalik saata ühekordne mass priva (mitte e-post!) kõigile, kellel müügi/ostufoorum pole ignoreeritud, AGA alles siis, kui on saadud 100% kinnitus, et lepinguga on juriidiliselt kõik ok.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 03:39:12 vasta tsitaadiga

Hea variant thumbs_up.gif
Kirja koostamise juures võiks siis tutvustada mõne lausega seda ID-kaardiga autentimist ning ka uut lepingupõhja. Ka selle lingi: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=103015 võiks ehk sisse panna. Enda jaoks leidsin päris mitu uut asja icon_razz.gif icon_redface.gif

Ja üldsegi kas poleks ehk arukas kõigile uutele kasutajatele miski taoline reegleid ning keskkonna võimalusi pajatav ps automaatselt poetada icon_rolleyes.gif On ikka vahe küll kas taoline kiri tuleb otse postkasti või regades antakse lihtsalt mingi ähmane soovitus ise otsida KKK-d ja muid reegleid.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 07:16:00 vasta tsitaadiga

OT: aga just ärgates tundub, et kohe täna tuleb juba telekast reklaam "Nüüd saab ID kaardiga peale Tallina bussipileti ka HV-s äri ajada, võtke kindlasti endale ID-kaart"

Ok see petmine sakib loomulikult, aga sellega võitlemine sakib samapalju. Lollid on tegelikult hirmus leidlikud icon_rolleyes.gif ja mida sa välja ei mõtle, kui pole istuma pandud siis teeb ta oma tükke edasi, ja kui siin ei saa, tõmbab kusagil mujal kellelegi vee peale. Ei saa ju ka öelda, et tehku, pea-asi, et mitte siin icon_question.gif

_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2005 07:41:11 vasta tsitaadiga

Valides kahe halva asja vahel: pättustükid siin vs pättused mujal siis eks igaüks ise otsustab kumb on neist kahest halvast võimalusest parim. Ise eelistaks loomulikult neid siin suure kaarega eemale hoida pea igal võimalikul viisil.
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2005 02:16:44 vasta tsitaadiga

No nii mis kasu on IDee kaardist kui sa oled nii juhm, et ostad vale asja https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=185042

Teine isik oma kuulutusega teeb ettepaneku osta toode, sina tutvudes tootega, nõustud sellega ja ostad?

Ma ei viitsi praegu süveneda, aga võlaõigusseaduses peaks olema selline point, et kui poes on õlle hind 1kr ja kassas küsitakse 100kr siis sa kas ostad või ei? Ühesõnage see mis on müügisaalis see on pakkumine.... lõplik hind ja ostu-müügi leping sõlmitakse kassas.

_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2005 02:24:21 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
Tanel kirjutas:
Plaan siis järgmine:

A. lauri laseb juristidel algsele lepingutekstile hinnangu anda


kas sellega saaks äkki keegi kodumaisem inimene tegeleda? mul siit teiseltpoolt gloobust natuke keeruline seda asja uurida.

UP, on kellelgi tuttavaid juriste, kes saaksid lepingule hinnangu anda?
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2005 02:29:14 vasta tsitaadiga

Sorry, ei viitsinud lugeda lõpuni, IMEB, proovi Westiga, äkki tema aitab
_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 28.06.2005 11:52:37 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Plaan siis järgmine:

A. lauri laseb juristidel algsele lepingutekstile hinnangu anda
B. Kui heakskiit saadud, paneme lepinguvormi PDF formaadis HV serverisse ja lisame lingi reeglitesse
C. Allkirjastaja peaks ära õppima digitaalse allkirjastamise Digidoc abil https://digidoc.sk.ee/


Mis staatusesse see ii-deendus siis jääks? Kasutamiseks soovijatele?

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.06.2005 11:56:40 vasta tsitaadiga

Delta, just, asi jääb täiesti vabatahtlikuks.
Digitaalne lepingu allkirjastamine on HinnaVaatlusest täiesti sõltumatu, samamoodi võite digiallkirjastada ka näiteks osta.ee või Kuldne Börs kaudu tehtud tehinguid

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 29.06.2005 10:24:28 vasta tsitaadiga

Tanel, Üritan selle homme tuttavast juristi kontorisse viia .
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2005 20:46:04 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2005 15:29:20 vasta tsitaadiga

Las ma nüüd ütlen ka oma sõna sekka.

Esiteks - see leping on muidu hea algatus, kuid vajab veel kõvasti tööd, enne kui see reaalselt
kasulikuks muutub. Sest et üks leping peab alati olema selline, millega kannatab kohtusse minna.
Praeguse variandiga ei läheks mina kuskile. Kahjuks on aga maailm selline, et lepingut lihvides kasvab
selle maht drastiliselt ja seega väheneb selle kasulikkus laiadele massidele. Kesse viitsib enne paarisajakroonist
tehingut tuhnida järjekordses lepingu redaktsioonis. Lepingu allakirjastamine ilma lugemata on aga sulaselge lollus.
Seega olen sügavalt veendunud, et taoline leping saab olema kasulik vaid väga väheste tehingute puhul.

Teiseks - ID kaardiga kohustuslik autentimine annab iseenesest äri turvalisuse tõstmiseks suht vähe.
Politsei teeb HV abil petturi isiku kindlaks, mis siis? Võib-olla õnnestub midagi teha, kui tegemist on selge kelmusega
(võttis ettemaksu ja kaupa ei tulnud). Kui aga asi tiba keerulisem (saatis vale asja, või asi ei tööta, või mingi osa puudu),
siis tõenäoliselt laiutab politsei käsi. Ja kohtusse ilma juriidiliselt korrektse lepinguta ei ole eriti mõtet minna.
Teiselt poolt, vähendab tõepoolest kohustuslik autentimine kordades ärifoorumite kasutajate hulka, ja ka kauba valikut.
Isegi kui enda ausaks autentimiseks ei oleks vaja ID kaarti ega lugejat, isegi siis jääb see psühholoogiline barjäär,
et nüüd ma olen nähtav ja teatud institutsioonid võivad minu kohta infot koguda.
Milleks mul seda vaja, mul on ju tarvis vaid oma vanast kuvarist lahti saada? Jah, seda võib kutsuda paranoiaks,
kuid see on inimlik nähtus, millega peab arvestama. HV ärifoorum tühjeneb ja arvestatav hulk kasutajaid kolib koos oma kolaga mujale.

Kolmandaks - olen täiesti nõus kasutaja Vipp seisukohaga: selleks et maailma muuta, tuleb alustada iseendast.
Pettasaamine on nagu HIV, kui sa ise ennast ei hoia, siis on ainult aja küsimus millal see asi sinuga juhtub.
Peame võtma kasutusele mõned lihtsad reeglid, mis aitavad pettuse võimalusi oluliselt kärpida. Seda enam
et HV annab selleks suurepärase võimaluse kasutajate kommentaaride kaudu.

  • eelistada rohkete positiivsete kommentaaridega kasutajaid.
  • kas või üks negatiivne on juba hoiatus, sest oma reputatsiooni hoidev inimene üritab alati
    sellest negatiivist lahti saada, lahendades olukorda kas või endale teatud materiaalset kahju tekitades.
  • eelistada põhimõtet "sularaha asja vastu". Saatmine ja ette/järelmaks on kurjast
    ja tulevad kõne alla vaid usaldusväärsete partnerite puhul.
  • kui peab siiski ettemaksu tegema, siis hajutada riski, makstes pool ette ja teine pool pärast kauba kättesaamist.
    Kusjuures raha maksab või asja saadab ette see pool, kellel vähem positiivseid kommentaare.
  • eelnevalt leppida alati kokku kõigis tingimustes: kauba seisukord, komplektsus, kes maksab saatekulu jne.
  • garantii!! olgu alati olla, kas või mõned päevad suusõnaliselt. Kui garantiid ei anta üldse, siis ma ei osta. Punkt.
  • suuremate summade puhul teha kirjalik leping. Veel suuremate summade puhul olgu tehingupartneriks firma või FIE,
    mitte eraisik.
  • ja veelkord: uute HV kasutajatega äri ajades olla eriti ettevaatlik.

Võib-olla oleks mõtet seda nimekirja täiendada ja ärifoorumis kõigile teatavaks teha, kas või sticky abil?

Wapper
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 09.07.2005 00:54:05 vasta tsitaadiga

much kirjutas:
just, võiks ju samamoodi nagu ostas teha..
pangakaardi või ID kaardi abil autentimine, et ostu/müügi foorumisse pääseda thumbs_up.gif

heh

ja kui mina leian et mina ei taha ennast autentida
siis äri ajada ei või ?

ma leian et kui keegi minult midagi osta tahab siis ta saab usaldada mind ka ilma mingi audentimiseta
ja kui mina kelleltgi osta tahan siis ma juba usaldan seda inimest

mina olen igasuguste asjade kohustuslikuks tegemise vastu
sama mingisuguse lepingu tegemise ja digialkirjastamise vastu
kui ma ikka kellegagi äri teen siis see parem juba olgu piisavalt mees et oma sõnade taga seista thumbs_up.gif icon_rolleyes.gif

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 01:24:17 vasta tsitaadiga

much kirjutas:
just, võiks ju samamoodi nagu ostas teha..
pangakaardi või ID kaardi abil autentimine, et ostu/müügi foorumisse pääseda



Nii oleks küll hea.
Siis ei oleks eriti pettureid siin ja saab rahulikult äritseda icon_smile.gif
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 01:36:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Siis ei oleks eriti pettureid siin ja saab rahulikult äritseda

Iseenda ja paari teise AHViga icon_lol.gif
Nagu öeldud, kahaneks ärifoorumite kasutajate hulk märkimisväärselt kui kehtestada sunniviisiline autentimine ning ka mitmeid kordi on toonitatud, et kohustuslikuks ID-kaardiga tuvastamist ei tehta icon_exclaim.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2005 14:50:33 vasta tsitaadiga

uuenduste vastu pole, aga samas kui jälgida petturluse foorumit, siis paljudel juhtudel on niigi ju isiku nimi jmt andmed teada. Mõne end kõigest väest anonüümsena hoidva petturi võib küll eemal hoida, kuid nii mõnelgi on enda nime määrimisest lihtsalt suht savi.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 13:02:47 vasta tsitaadiga

Võimalus oleks ju teha üks eraldi äri foorum kuhu saavad ainult ID kaardi omanikud sisse, nii siis saaks iga inimene valida kas ajada äri turvalisemas keskonnas või mitte turvalises foorumis.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 13:07:43 vasta tsitaadiga

... poleks vaja eraldi foorumit, piisaks ehk sellest, kui saaks otsingus ära märkida, et näidataks ainult ID kaardiga ennast või teemat autorisserinud kasutajate pakkumisi ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.07.2005 13:12:36 vasta tsitaadiga

pois11, siin oli eelnevalt pikalt juttu sellest, et ID-kaardiga autentimisest polegi eriti kasu, kuna pettuse korral saadakse nimi tavaliselt niivõi teisiti kätte.
Kasu oleks rohkem siis, kui tehingule eelnevalt allkirjastataks digitaalselt leping, mida saab teha täiesti HV väliselt (iseasi on selle lepingupõhja juriidiline analüüs) Lepingu näidis -> https://www.hinnavaatlus.ee/images/naidis.pdf

See dokument oleks siis politseisse avalduse tegemisel aluseks, erinevalt suusõnalisest kokkuleppest (isegi, kui petja isik on teada)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 19.07.2005 21:35:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Lepingu näidis -> https://www.hinnavaatlus.ee/images/naidis.pdf


Miks mitte teha korralik näidis ning see siis ärifoorumisse stickiks üles panna?
Lisada juurte õpetus, kuidas anda digiallkirja ning siis saaks ostja-müüja vajadusel
seda lihtsalt ja kiiresti kasutada.

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.07.2005 00:07:39 vasta tsitaadiga

MorroW, ära peab tegema juriidilise analüüsi, kas sarnane leping on 100% seaduslik ja vettpidav näiteks kohtus
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 00:23:29 vasta tsitaadiga

Ja jätkuvalt oleks vaja kedagi kes seda lepingut mõnele juristile näitab hinnangu saamiseks.... icon_rolleyes.gif

Asi seisab ligi kuu aega juba... icon_neutral.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 20.07.2005 01:15:08 vasta tsitaadiga

Minu arvates see leping ei sobi mitte kuidagi.
Sellise lepinguga oleks ostjal suured eelised. 7päeva on pikk aeg.Näiteks ostan mobiiltelefoni,kasutan seda 6 päeva,tüdinen ära ja tahaks teistsugust mobiili.Esitan müüjale pretensiooni,et kaup ei vastanud kirjeldustele(üldjuhul on tegemist kasutatud kaubaga ja müüjal on väga raske tõestada,et kaup vastas kirjeldustele).Kuidas müüa saab tõestada,et kaup müügihetkel vastas kirjeldustele?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 01:22:18 vasta tsitaadiga

rt, piltidega?
Aga paljud ei jõua proovidagi asju enne 7-t päeva.
Ise postiga äri ei tee. Olen kas ise kohal, või on kontaktisik läinud. Ostsin pots4t4ja käest kõlarid. Kontaktisikul kõlarite kontrollimiseks tehnikat polnud ja kuna ta elab minust kaugemal, siis sain kõlarid alles kahe nädalase viivitusega. Mis ma siis oleksin teinud?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liinus
HV vaatleja
liinus

liitunud: 01.02.2005




sõnum 20.07.2005 13:34:51 vasta tsitaadiga

Räägite siin ID kaardist, aga vana hea ISIKUKOODi sisestamine uue kasutaja registreerimisel?
Miks see on kahe silma vahele jäänud?
Arvate, et sisestatakse suvad isikukoodid?
Võimalik, kuid pettur võib vabalt kellegi teise ID kaardiga ennast autentida.

Pealegi pole teab mis hirmus luua hunnik varikontosid, kes annavad ühele kontole positiivseid hinnanguid.
Seega pole ka positiivsete hinnangute hulk kasutaja usaldusväärsuse näitajaks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 13:48:09 vasta tsitaadiga

liinus kirjutas:
... kuid pettur võib vabalt kellegi teise ID kaardiga ennast autentida.

... kui see isik teab ka teise isku PIN koode ...
liinus kirjutas:

Pealegi pole teab mis hirmus luua hunnik varikontosid, kes annavad ühele kontole positiivseid hinnanguid.
Seega pole ka positiivsete hinnangute hulk kasutaja usaldusväärsuse näitajaks.

... siiamaani pole pretsedenti loodud ja ma pakun, et ei luuagi, kuna kasutajad lasevad ennast niigi kergelt petta, seega milleks vaeva näha. Pemiseks probleemiks ongi just kasutajad ise, kes petta saavad, nad teavad küll, et toimivad riskipiirile liiga lähedal, kuid sellegipoolest ei löö risti ette ja varem või hiljem saavadki omad vitsad kätte ...
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 20.07.2005 14:58:58 vasta tsitaadiga

Seda teemat võib jäädagi nämmutama. Tuleb ise tähelepanelik olla ja mitte mängida naiivitari ning kui tõrge tekib (ala mu vend jäi auto alla koos rahaga) kohe menti minna. Mis isikukoodi puutub siis pole raske seda ju netist leida (näiteks tõin suvalise lehe. Id kaardiga autentimine läheb raskemaks, sest suvaka id kaardiga eriti naljalt ei saa midagi teha ku iei tea pin koodi.
_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 20.07.2005 15:20:29 vasta tsitaadiga

liinus kirjutas:
Räägite siin ID kaardist, aga vana hea ISIKUKOODi sisestamine uue kasutaja registreerimisel?
Miks see on kahe silma vahele jäänud?

Sellest ei tuleks midagi välja, sest..
Inimene EI PEA isikukoodi mitte kuskile kirjutama, kus teised seda näha saaksid avalikult.. thumbs_up.gif
Selgita mulle, mis sellest kasu on, kui isikukoodi kirja saame? Teame sünnikuupäeva? Ja sugu? icon_neutral.gif
Inimese isikukoodiga võõrastes kätes saab oi kui palju s*tta keerata.. thumbs_down.gif

limp kirjutas:
Seda teemat võib jäädagi nämmutama. Tuleb ise tähelepanelik olla ja mitte mängida naiivitari ning kui tõrge tekib (ala mu vend jäi auto alla koos rahaga) kohe menti minna.

Sama arvamus ka minu poolt..
Tegutseda tuleks koheselt, kui on petta saadud.. Mitte nagu siin on, et mõni teema on juba 2-3 kuuda vana ja iga loodetakse, et saadetakse ära.. thumbs_down.gif
Väike külaskäik võib mõistuse pähe panna juba.. Ja kui see ei aita, siis politsei on ka lahendus.. thumbs_up.gif

dvd vader kirjutas:
isikukoodid on ju kõigile kättesaadavad veebis

Seda enam pole vaja toppida siia isikukoodi. icon_smile.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018


viimati muutis Marduuhin 20.07.2005 15:24:07, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 15:25:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Inimese isikukoodiga võõrastes kätes saab oi kui palju s*tta keerata..

isikukoodid on ju kõigile kättesaadavad veebis
sellest palju juttu olnud ajakirjanduseski, et kas see on ikka õige
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=148811

seega nagu milleks varjata, kui selle teadasaamine on niikuinii ainult paari hiireklõpsu küsimus
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 18:36:57 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

Inimese isikukoodiga võõrastes kätes saab oi kui palju s*tta keerata..

isikukoodid on ju kõigile kättesaadavad veebis
sellest palju juttu olnud ajakirjanduseski, et kas see on ikka õige
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=148811

seega nagu milleks varjata, kui selle teadasaamine on niikuinii ainult paari hiireklõpsu küsimus


Enda isikukoodi ma sealt nagu ei leidnud.. icon_rolleyes.gif
EDIT: tänud! What'a dumbass ma ikka olen.. icon_redface.gif


viimati muutis Rajareits 20.07.2005 18:45:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 18:40:27 vasta tsitaadiga

kui sulle pole id-kaarti välja antud, siis ei ole seal. aga arvestades seda, et mõne aasta jooksul on id-kaart kõigil olemas, siis satud ka sina sinna

viimati muutis dvd vader 20.07.2005 18:41:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 20.07.2005 18:40:51 vasta tsitaadiga

Rajareits kirjutas:
dvd vader kirjutas:
tsitaat:

Inimese isikukoodiga võõrastes kätes saab oi kui palju s*tta keerata..

isikukoodid on ju kõigile kättesaadavad veebis
sellest palju juttu olnud ajakirjanduseski, et kas see on ikka õige
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=148811

seega nagu milleks varjata, kui selle teadasaamine on niikuinii ainult paari hiireklõpsu küsimus


Enda isikukoodi ma sealt nagu ei leidnud.. icon_rolleyes.gif

see näitab ainult nende isikukoode kellel idkaart. samas ega sa ei peagi ju registreerimisel (juhul ku iselline asi oleks) enda oma kasutama (juhul jällegi kui tahad petta inimesi)

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 18:45:42 vasta tsitaadiga

limp kirjutas:
Rajareits kirjutas:
dvd vader kirjutas:
tsitaat:

Inimese isikukoodiga võõrastes kätes saab oi kui palju s*tta keerata..

isikukoodid on ju kõigile kättesaadavad veebis
sellest palju juttu olnud ajakirjanduseski, et kas see on ikka õige
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=148811

seega nagu milleks varjata, kui selle teadasaamine on niikuinii ainult paari hiireklõpsu küsimus


Enda isikukoodi ma sealt nagu ei leidnud.. icon_rolleyes.gif

see näitab ainult nende isikukoode kellel idkaart. samas ega sa ei peagi ju registreerimisel (juhul ku iselline asi oleks) enda oma kasutama (juhul jällegi kui tahad petta inimesi)

ei... see näitab nende isikukoode, kellel on sertifikaadid aktiivsed
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 20.07.2005 19:37:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
MorroW, ära peab tegema juriidilise analüüsi, kas sarnane leping on 100% seaduslik ja vettpidav näiteks kohtus


Palju see maksaks? Teeme avaliku korjanduse või leiab ehk HV vajaliku summa.

_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 19:38:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ei... see näitab nende isikukoode, kellel on sertifikaadid aktiivsed



Ei ikka kõikide oma, kellel ID kaart on
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 20:05:03 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

ei... see näitab nende isikukoode, kellel on sertifikaadid aktiivsed



Ei ikka kõikide oma, kellel ID kaart on

väljendasin end enne võibolla natuke segaselt...

tsitaat:
SK avalik kataloogiteenus on realiseeritud LDAP-kataloogiserverina, kuhu kantakse kõik SK välja antud sertifikaadid. Kataloogis on ainult kehtivad sertifikaadid - sertifikaadi peatamisel, tühistamisel või kehtivuse lõppemisel eemaldatakse see kataloogist.

http://www.sk.ee/pages.php/02020402,42
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2005 20:06:42 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga kellel on kehtiv ID kaart icon_question.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Järjekordne teema, kuidas pettusi vähendada mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.