Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ketaste massiline suremine?!! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
metz
HV vaatleja
metz

liitunud: 29.09.2003




sõnum 19.02.2005 12:34:15 ketaste massiline suremine?!! vasta tsitaadiga

Probleem järgmine: ühes väikeses asutuses on 14 masinat, köik yhesugused, originaalis olid 20GB Fujitsu kettad need on köik ammuseks surnud, sai vahetatud viimased u 6 kuud tagasi välja ja tellitud 6 uut 40GB ketast nüüd nendest kah kaks juba surnud aja jooksul 6 kuuga. mis vöib sellist ketaste suremist tekitada? lihtsalt ytleb et boot failure ja ketas teeb ragisevat häält, kusjuures kettad olid kettasahtlistes, vähene jahutus? palun andke nõu kui kellelgi on selle alaseid teadmisi. sest ei tahaks et järjest kettad veel surevad. midagi peab ette vötma see pole ju normaalne!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 19.02.2005 13:13:16 vasta tsitaadiga

väga kahtlane ja vähemalt esmapilgul uskumatu...
keegi peab neid case peksma et nii palju kettaid nii lühikese ajaga...
milline see ragisev hääl ?
boot failure ei tähenda veel ju et ketas täitsa õhtul.
vähene jahutuse see külll olla ei sa !
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiido
484
tiido

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2005 13:14:37 vasta tsitaadiga

mis firma ketastega on tegu ?
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2005 13:19:27 vasta tsitaadiga

P2takac kirjutas:
vähene jahutuse see külll olla ei sa !


just nimelt vähene jahutus võibki põhjus olla. kui ta ikka pidevalt praeb ennast kusagil ahjus(sahtlis)
mõõda mõne seni töötava ketta temperatuuri kui võimalik
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rutz
HV Guru

liitunud: 26.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2005 13:39:27 vasta tsitaadiga

Üleüldine pingekõikumine elektrisüsteemis võib ka põhjuseks olla ju icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 410 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 354
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metz
HV vaatleja
metz

liitunud: 29.09.2003




sõnum 19.02.2005 13:49:49 vasta tsitaadiga

mnjaa möötsin HDD temperature nimelise progega temp sahtlis olevate ketastega masinatel yle 40, 42-47 ja need mis ilma sahtlita ringi olen töstnud on 35-39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 19.02.2005 13:55:47 Re: ketaste massiline suremine?!! vasta tsitaadiga

metz kirjutas:
Probleem järgmine: ühes väikeses asutuses on 14 masinat, köik yhesugused, originaalis olid 20GB Fujitsu kettad need on köik ammuseks surnud, sai vahetatud viimased u 6 kuud tagasi välja ja tellitud 6 uut 40GB ketast nüüd nendest kah kaks juba surnud aja jooksul 6 kuuga. mis vöib sellist ketaste suremist tekitada? lihtsalt ytleb et boot failure ja ketas teeb ragisevat häält, kusjuures kettad olid kettasahtlistes, vähene jahutus? palun andke nõu kui kellelgi on selle alaseid teadmisi. sest ei tahaks et järjest kettad veel surevad. midagi peab ette vötma see pole ju normaalne!


Teada värk, need on sul fujitsu MPG seeria kettad, täpset marki ei mäleta, mul neid 20 tükki kasti sees, kõik umbestäpselt 2 aastat töötasid. See seeria oli praak, kontrollerid kärssavad läbi, ühelt maalt ei leia masin lihtsalt ketast ülesse.
Terve arvutipargi kettad tuli uute vastu vahetada, neetud MIcrolink ei vahetanud garantiikorras ka neid kõiki korraga välja.

_________________
------------
IMHO
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 19.02.2005 14:00:10 vasta tsitaadiga

Usun ,et viga võib ka sahtlites olla kui tegu on 1 vendiga plassmass hdd sahtlites . 40 Gb vastu need on ikka suht surm .
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 19.02.2005 14:28:08 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
P2takac kirjutas:
vähene jahutuse see külll olla ei sa !


just nimelt vähene jahutus võibki põhjus olla. kui ta ikka pidevalt praeb ennast kusagil ahjus(sahtlis)
mõõda mõne seni töötava ketta temperatuuri kui võimalik


no ma ei tea peab see ikka "ahi" olema mis sedasi nii palju kettaid praeb...
mul masin töötas 4-5 kuud radika kõrval ja ka ei juhtnud midagi temp 7 kraadi tõusis aga surema küll midagi ei hakanud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2005 16:55:31 vasta tsitaadiga

P2takac kirjutas:
olc kirjutas:
P2takac kirjutas:
vähene jahutuse see külll olla ei sa !


just nimelt vähene jahutus võibki põhjus olla. kui ta ikka pidevalt praeb ennast kusagil ahjus(sahtlis)
mõõda mõne seni töötava ketta temperatuuri kui võimalik


no ma ei tea peab see ikka "ahi" olema mis sedasi nii palju kettaid praeb...
mul masin töötas 4-5 kuud radika kõrval ja ka ei juhtnud midagi temp 7 kraadi tõusis aga surema küll midagi ei hakanud.


olen näinud paari vindisahtlit milles ketas läheb nii kuumax et välja võttes on halb käeski hoida. siin aga need 40'sed temperatuurid tõesti probleemix vaevalt on. ju mingi halva seeria otsa sattunud
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 19.02.2005 16:58:15 vasta tsitaadiga

võiks lasta mõned kettad portsust läbivaadata....mõningad mehed vast ikka oskavad öelda mis selle ketta elu katkestast kuigi ei pruugi....
nii ka ei sa ju et jäädki kettaid ostma icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metz
HV vaatleja
metz

liitunud: 29.09.2003




sõnum 22.02.2005 08:12:25 vasta tsitaadiga

mnjah, siiani on need ExcelStor 40 GB kettad saanud garantiist uued tagasi aga kummaline selline maha suremine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.02.2005 08:33:59 vasta tsitaadiga

Otsi vigasid vooluvarustusest - voolukõikumised, maandamata arvutid.... 8) Mul oma tutvusringkonnas lendas aint üks 20 gigane Fujitsu ja seda ka tänu suurele voolukõikumisele maapiirkonnas. Ülejäänud kaks täpselt samast partiist ketast töötavad kuidas suudavad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 22.02.2005 08:41:13 vasta tsitaadiga

metz kirjutas:
mnjah, siiani on need ExcelStor 40 GB kettad saanud garantiist uued tagasi aga kummaline selline maha suremine


mis sest et uued kettad saanud ikkagi segab tööd ja tekitab juurde ju....raiskab enda närve
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 22.02.2005 08:59:59 Re: ketaste massiline suremine?!! vasta tsitaadiga

plugger kirjutas:
metz kirjutas:
Probleem järgmine: ühes väikeses asutuses on 14 masinat, köik yhesugused, originaalis olid 20GB Fujitsu kettad need on köik ammuseks surnud, sai vahetatud viimased u 6 kuud tagasi välja ja tellitud 6 uut 40GB ketast nüüd nendest kah kaks juba surnud aja jooksul 6 kuuga. mis vöib sellist ketaste suremist tekitada? lihtsalt ytleb et boot failure ja ketas teeb ragisevat häält, kusjuures kettad olid kettasahtlistes, vähene jahutus? palun andke nõu kui kellelgi on selle alaseid teadmisi. sest ei tahaks et järjest kettad veel surevad. midagi peab ette vötma see pole ju normaalne!


Teada värk, need on sul fujitsu MPG <b>seeria</b> kettad, täpset marki ei mäleta, mul neid 20 tükki kasti sees, kõik umbestäpselt 2 aastat töötasid. See <b>seeria</b> oli praak, kontrollerid kärssavad läbi, ühelt maalt ei leia masin lihtsalt ketast ülesse.
Terve arvutipargi kettad tuli uute vastu vahetada, neetud MIcrolink ei vahetanud garantiikorras ka neid kõiki korraga välja.

Kaldun ka selle arvamusega ühinema. Endal oli tööjuures Maxtori kettad (tulid uute masinatega kaasa). Hetkel ~1,5 aastat möödas ja kuskil 10 ketast 20-st välja vahetatud. Mingil ajamomendil lihtsalt keeldusid töötamast. Samamoodi oli seeria viga icon_confused.gif
Enne ketta ostmist võiksid uurida foorumitest jne kas ostmiseks mineva kettaga probleeme ka on olnud vms.

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metz
HV vaatleja
metz

liitunud: 29.09.2003




sõnum 23.02.2005 10:32:38 vasta tsitaadiga

mnjah voolukõikumised on siin probleemiks, kuid mis teha siis köigile 15 le masinale upsid kylge, kole kulukas. kuid kas see ei või olla seotud kuidagi kettale kirjutatud softiga ntks on masinad kopeeritud yhe ketta isost, see ajab kettad lolliks? ja tapab ära?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rutz
HV Guru

liitunud: 26.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2005 11:58:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuid kas see ei või olla seotud kuidagi kettale kirjutatud softiga ntks on masinad kopeeritud yhe ketta isost, see ajab kettad lolliks? ja tapab ära?

Vaevalt, ma arvan et pigem on probleem voolukõikumises. icon_neutral.gif

_________________
Kommentaarid: 410 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 354
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 23.02.2005 13:28:36 vasta tsitaadiga

Rutz kirjutas:
tsitaat:

kuid kas see ei või olla seotud kuidagi kettale kirjutatud softiga ntks on masinad kopeeritud yhe ketta isost, see ajab kettad lolliks? ja tapab ära?

Vaevalt, ma arvan et pigem on probleem voolukõikumises. icon_neutral.gif


Soft saab teda ainult segamini ajada aga mitte mehaaniliselt rikkuda.

Aga kuidas nad ära surevad ei leija lihtsaltketast, kolksuvad, vilistavad ei võta voolu järgi ?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.02.2005 13:32:57 vasta tsitaadiga

Viitab rohkem sellele, et kunagi oli mingi suurem elektrimats - kas puu tormiga traatidesse vüi alajaama lühised jms. jama ning nüüd mingi aeg hiljem siis kettad ütlevad tasapisi üles 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 23.02.2005 14:00:23 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Viitab rohkem sellele, et kunagi oli mingi suurem elektrimats - kas puu tormiga traatidesse vüi alajaama lühised jms. jama ning nüüd mingi aeg hiljem siis kettad ütlevad tasapisi üles 8)

Või sitten mingi "tore" maandamata ning halvas korras elektrit_tarbiv apastraat kohapeal vooluvõrku lülitud ning tegeleb rahulikult oma asjaga e. ketaste tapmisega. Sest ühest maandamata jubinast võib piisata teiste asjade tapmiseks kui see kõvasti voolu kõigutab. [Keegi kuskil kunagi midagi taolist kellelegi rääkis vist].
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 23.02.2005 14:02:36 vasta tsitaadiga

Korralik maandus + majaups või siis kõigile eraldi, peaks andma päris hea tulemuse. Aga need 20GB Fujitsud.. need peavadki ära surema, endal pidas vastu 21 kuud. Nende keskmine eluiga jääb sinna 2 aasta kanti. Tüüpiline nähtus on veel see,et andmeid näed, aga midagi teha ei saa.
_________________
Apple business solution partner.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
P2takac
HV kasutaja
P2takac

liitunud: 13.11.2003




sõnum 23.02.2005 14:09:02 vasta tsitaadiga

suurpealik kirjutas:
Korralik maandus + majaups või siis kõigile eraldi, peaks andma päris hea tulemuse. Aga need 20GB Fujitsud.. need peavadki ära surema, endal pidas vastu 21 kuud. Nende keskmine eluiga jääb sinna 2 aasta kanti. Tüüpiline nähtus on veel see,et andmeid näed, aga midagi teha ei saa.


Mingi "võssa" seeria ned 20Gb Fujitsud?

Mõni aasta tagasi oli IBM massiliselt praaki...eks ikka juhtub icon_wink.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.02.2005 14:12:00 vasta tsitaadiga

Siinses võrgus, kus praegu rabelen, on üks 20-gigane Fujitsu täpselt samadest surevatest seeriatest - vanus a 3,5 aastat, käib 5-7 päeva nädalas nii 10-24 tundi jutti ja ei oma mitte ühtegi väljasuremise märki!

Üks temaga samal ajal ostetud sama tüüpi ketas suri küll - arvuti ei tundnud enam ketast ära, kuid tegi seda maakohas pärast suuremat elektriavariid. Kusjuures andmed sain kätte tänu 486DX4 masinale (see tundis ketta ära) - aega läks kopimisel palju, aga info on olemas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 23.02.2005 16:48:11 vasta tsitaadiga

See et Fujitsud ära surevad on loomulik nähtus. Nad peavadki surema. See ei ole kellegi muu viga peale tootja. Seepärast lõpetas ta ka lauaarvutite ketaste tootmise. ExcelStor on teatavasti osaliselt IBM-i järglane.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 24.02.2005 14:01:47 vasta tsitaadiga

Mul on sahtel probleeme tekitanud. Kahtlustasin ei tea mida, viiruseid ja prose klokkimise kõrvalnähte, aga niikui sahtlist välja võtsin, käis kõik nigu kullapai.
Sama mainis ka miski asutuse itimees. Aga see oli aastaid tagasi, vahest on sahtlikontaktid, trükkplaadid vms paremaks läinud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.02.2005 14:43:58 vasta tsitaadiga

Et kas ma pean siis nüüd sellele töötavale Fujitsu kõvakettale mingi suure sepavasaraga virutama või icon_biggrin.gif Täna hommikul oli vaja ruumi 10 giga teha ning rahumeeli kopisin arvuti failid sellele Fujitsu kettale icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.02.2005 11:55:12 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Et kas ma pean siis nüüd sellele töötavale Fujitsu kõvakettale mingi suure sepavasaraga virutama või icon_biggrin.gif Täna hommikul oli vaja ruumi 10 giga teha ning rahumeeli kopisin arvuti failid sellele Fujitsu kettale icon_wink.gif
Kuni töötab võiksid sellise kasuliku liigutuse siiski tulevikku lükata icon_lol.gif Aga kuna tead/said vihje, et kettaseeria on kahtlaste killast, siis võiksid lihtsalt sagedamini turvakoopiaid teha icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 25.02.2005 14:41:57 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Et kas ma pean siis nüüd sellele töötavale Fujitsu kõvakettale mingi suure sepavasaraga virutama või icon_biggrin.gif Täna hommikul oli vaja ruumi 10 giga teha ning rahumeeli kopisin arvuti failid sellele Fujitsu kettale icon_wink.gif
Tuttav arvutifirmast(firma jätan mainimata) kasutas ka Fujitsut kliendi andmete ajutiseks hoidmiseks. Kontrollis veel kas peale kopeerimist kõik olemas. Siis tõmbas kliendi ketta puhtaks ja installis opsüsteemi peale. Kliendi andmete kopeerimisel selgus kurb tõsiasi, ketas ei soovinud Bioses ennast enam välja näidata. Kalav elektroonika oli suutnud Service Area ära rikkuda. Tuli siis vastava raha eest abi osutada. Eks igaüks ise teab kuidas kahtlaste arvuti komponentidega ringi käib!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metz
HV vaatleja
metz

liitunud: 29.09.2003




sõnum 25.02.2005 14:45:53 vasta tsitaadiga

hm.. täpset surma kirjeldust ei tea pole ise juhtunud kohal olema, aga bootides masin ylesse ei pidavat tulema, kui vaatama läksin oligi no operating system, ja bios kah enam ketast ei tunne... ning arvuti käivitamisel kostab kohast kus ketas elutseb kröbinat, nagu liiv hakklihamasinas ?!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.02.2005 14:59:55 vasta tsitaadiga

Mina pean aga seda klauslit "Kindlasti läheb see ketas aia taha, tule ja osta kohe endale uus super imehea-kiire-kallis ketas" müügimehe müügitrikiks icon_biggrin.gif Aint et minu jaoks tuleb midagi huvitavamat välja mõelda, et ma uut ketast ostma tormaks 8) Ja igal inimesel pole võimalik ega ka tahtmist kohe taskust tuhatkond krooni välja käia icon_wink.gif Palju odavam on masin ära maandada, otsida faas, kus elekter vähem kõigub, arvutiga mitte jalgpalli mängida, tagada piisav arvuti jahutus ning risk elektroonika või raua suremisele väheneb kõvasti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 25.02.2005 16:06:34 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mina pean aga seda klauslit "Kindlasti läheb see ketas aia taha, tule ja osta kohe endale uus super imehea-kiire-kallis ketas" müügimehe müügitrikiks icon_biggrin.gif
Ei ole müügimees, vaid andmete taastaja surnud ketastelt. Pealegi kel vähegi kokkupuudet paljude Fujitsu MPG ketastega, siis seal suremus läheneb 100%-le.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.W.A.T.
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 26.02.2005 23:21:58 vasta tsitaadiga

Märgiks ära, et endalgi ükspäev enam Fujitsu MPG seeria 40GB vint enam bioses ennast näole ei andnud....
Umbes 1,5 aastat töötas.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.02.2005 23:40:38 vasta tsitaadiga

Mina tegelen küll oma tutvusringkonnas sellega, et juba ette vältida või vähendada raua mahapõlemisriske - meenutab küll tuletõrjekomandot, kes on kohal enne tulekahju puhkemist icon_biggrin.gif - kuid on asju mida saab ette näha ja neid vältida icon_wink.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
Ja nagu varemöeldud - on minu jaoks HDD surnud alles siis kui sealt tõesti midagi enam kätte ei saa. Niikaua kui leidub reaneerimisvõimalusi kas aeglasemate masinate, külmkappide jms. kaasamisega ms võimaldavad andmeid kätte saada, pole see ketas veel surnud icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 27.02.2005 00:16:52 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja nagu varemöeldud - on minu jaoks HDD surnud alles siis kui sealt tõesti midagi enam kätte ei saa. Niikaua kui leidub reaneerimisvõimalusi kas aeglasemate masinate, külmkappide jms. kaasamisega ms võimaldavad andmeid kätte saada, pole see ketas veel surnud icon_smile.gif
Selle definitsiooni järgi sinu jaoks surnud ketas ei pruugi kellegi teise jaoks surnud olla.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  ketaste massiline suremine?!!
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.