Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Mälu 512MB vähe? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tanel112
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2003




sõnum 08.12.2004 20:51:16 vasta tsitaadiga

JT17 kirjutas:
Swappimise (pagefile kasutamise) maksimaalseks vähendamiseks tuleb registris muuta järgmist väärtust (WinXP):

Run realt regedit, otsi ülesse

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Paremas veerus: DisablePagingExecutive; sellel parem hiireklõps sellel ja vali modify ning pane väärtuseks 1.

Seejärel masinale restart

Juba 512MB ram mäluga peaks vahe olema kõrvaga kuuldav.
Endal masinas 1GB ram ning kõvakettal olev swap on minimaalses kasutuses.



ega see millegi arvelt ei tule. Muutub ebastabiilseks ja jookseb pidavalt kokku
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2004 20:51:23 vasta tsitaadiga

Profiilis oleva masina puhul on masina riistvarale tõmmatud kõik viimased draiverid ning need peale lastud ning mitte mingit stabiilsuse probleemi mul küll ei ole.

Sama olen teinud tööl oleva masinaga, kus on ainult 512 MB ram ning ka sellega ei ole stabiilsusprobleeme.

Emaplaadi chipseti (st mälukontrolleri) draiverid peavad olema korrektselt installitud ning konfliktid kõrvaldatud (vt Device Manager'i alt).

Prime95 ning muude prose ja mälu piinamisprogrammidega on masinat mitmeid tunde (8-9 tundi järjest, pikemal testimisel ponud enam mõtet) piinatud ilma igasuguste erroriteta.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel112
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2003




sõnum 08.12.2004 21:04:50 vasta tsitaadiga

miks 1 kui panen sinna suurema numbri ,kas siis ei võtta üldse pilti ette
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2004 21:33:35 vasta tsitaadiga

0 - nimetatud funktsioon on väljalülitatud (deaktiivne)
1 - nimetatud funktsioon on sisselülitatud (aktiivne)


icon_redface.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel112
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2003




sõnum 08.12.2004 21:47:52 vasta tsitaadiga

mida see funktsioon täpselt teeb?
"võimaldada lehekülgede saalimise administratsioon"


viimati muutis tanel112 08.12.2004 21:51:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.12.2004 21:51:18 vasta tsitaadiga

tanel112 kirjutas:
mis funktsioon see on?

Akende core ei lasta kettale kirjutada vaid hoitakse mälus kui see on disabled

Mugavam on muidugi asja teha mõne korraliku tweakeriga kui registris koht leida /või ka mitte (oleneb...)
Näiteks sellega - http://www.driverheaven.net/dforce/showdoc.php?doc=txp_download
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel112
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2003




sõnum 08.12.2004 22:02:34 vasta tsitaadiga

see on sama kui panna "my comuter swapping 0"
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2004 22:14:07 vasta tsitaadiga

Ingliskeele oskajaile:

http://www.clankiller.com/technical/tweaks/winxp/memorytweaks.php
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.12.2004 22:17:43 vasta tsitaadiga

JT17 kirjutas:
Ingliskeele oskajaile:

http://www.clankiller.com/technical/tweaks/winxp/memorytweaks.php


Õpetab kuidas teha asjad/tweakid manuaalselt, mida 2 postitust tagasi minu poolt viidatud Driverheaven Tunexp'ga vaid paari hiireklõpsuga teha saab icon_smile.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2004 22:47:51 vasta tsitaadiga

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1494
kah päris asjalik artikkel thumbs_up.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.12.2004 22:58:54 vasta tsitaadiga

Kahvel - http://www.tweakxp.com/performance_tweaks.aspx
kahvel vol2- http://www.tweaktown.com/document.php?dType=review&dId=434&dPage=1
kahvel vol3- http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
Neid ikka jagub
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2004 23:11:14 vasta tsitaadiga

Mõnele meeldib tweake automaatselt teha, mulle mitte.

Mina eelistan neid üks haaval peale panna ning vaadata, mis muutuse see süsteemis põhjustas.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sentinel
HV vaatleja
sentinel

liitunud: 08.12.2004




sõnum 09.12.2004 00:39:47 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
Kahvel - http://www.tweakxp.com/performance_tweaks.aspx
kahvel vol2- http://www.tweaktown.com/document.php?dType=review&dId=434&dPage=1
kahvel vol3- http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
Neid ikka jagub


V2ga head lingid, iga samm 2ra seletatud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2004 13:44:06 vasta tsitaadiga

JT17 kirjutas:
Swappimise (pagefile kasutamise) maksimaalseks vähendamiseks tuleb registris muuta järgmist väärtust (WinXP):

Run realt regedit, otsi ülesse

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Paremas veerus: DisablePagingExecutive; sellel parem hiireklõps sellel ja vali modify ning pane väärtuseks 1.

Seejärel masinale restart

Juba 512MB ram mäluga peaks vahe olema kõrvaga kuuldav.
Endal masinas 1GB ram ning kõvakettal olev swap on minimaalses kasutuses.

Aga kui Memory Management puudub sealt icon_question.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.12.2004 16:29:21 vasta tsitaadiga

Mul on olnud mõned mälukonfliktid selle tõttu, et juurde lisatud pole olnud täpselt 1:-le sellega mis varem masinas, aga samas mitte igakord ja mitte kõikide emaplaatidega.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 10.12.2004 17:16:26 vasta tsitaadiga

mul on olnud mitu erinevad mälu erinevate kiirustega mingit problemo
_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.12.2004 17:44:49 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
mul on olnud mitu erinevad mälu erinevate kiirustega mingit problemo

nforce 2 peal oli mul suisa 3 erinevat mälu... nüüd s939 plaadil Kingston ja PMI icon_razz.gif
jama pole olnud
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2004 13:57:57 vasta tsitaadiga

raiksman kirjutas:
JT17 kirjutas:
Swappimise (pagefile kasutamise) maksimaalseks vähendamiseks tuleb registris muuta järgmist väärtust (WinXP):

Run realt regedit, otsi ülesse

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Paremas veerus: DisablePagingExecutive; sellel parem hiireklõps sellel ja vali modify ning pane väärtuseks 1.

Seejärel masinale restart

Juba 512MB ram mäluga peaks vahe olema kõrvaga kuuldav.
Endal masinas 1GB ram ning kõvakettal olev swap on minimaalses kasutuses.

Aga kui Memory Management puudub sealt icon_question.gif


Otsi registris FIND abil märksõna DisablePagingExecutive
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Craft
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2004 14:14:21 vasta tsitaadiga

Minul on 1.5 giga rami. Ütleks tunde järgi, et võiks samahästi 768 olla, aga vähem mitte. Swapi on 152 mega. Käivad Azureus, Nis2004, msn, Daemon tools, Winfast PVR, Netlimiter, Winamp, ATi mingi vidin, kell ja soundcontrol taskbaris. Serviceid näppinud ei ole. Kohe hakkan icon_smile.gif Loen siin väljatoodud artikleid, saan vähemaks ehk või üldse ära keelata.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2004 17:10:30 vasta tsitaadiga

Et nagu ei piisa, kui Virtual memory min ja max size 0 panna, tuleb ka registrisse ronida?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hombre
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 13.12.2004 01:03:56 vasta tsitaadiga

Kunagi proovisin Farcryd 256 mega rammiga mängida, mis oli lootusetu. Pooli puid ja põõsaid ei jõudnud näidata ja hirmsasti jõnksutas. Ostsin 256 rammu juurde ja oma geforce4 64mb X-micro kaardiga ajasin kohe selle mängu lõpuni.Järeldused... thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.phonkyp.
Kreisi kasutaja
.phonkyp.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 13.12.2004 03:12:37 vasta tsitaadiga

Rami tähtsus on jah üllatavalt suur. Mäletan eelmisel arvutil oli ostes algselt 64MB (98a.) ning kui tuli UT, sai 64MB juurde ostetud ning mäng lippas tunduvalt paremini jne. Hetkel ütlen, et üle 1GB pole nagu erilist mõtet seda sisse toppida. Ning 512MB kohe kindlasti ei jää väheks. See, kellel jääb, ei oska mäluga lihtsalt korralikult ümber käia jne.
_________________
Ärge uskuge, mida teised teile räägivad.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2004 08:26:22 vasta tsitaadiga

tanel112 kirjutas:
JT17 kirjutas:
Swappimise (pagefile kasutamise) maksimaalseks vähendamiseks tuleb registris muuta järgmist väärtust (WinXP):

Run realt regedit, otsi ülesse

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Paremas veerus: DisablePagingExecutive; sellel parem hiireklõps sellel ja vali modify ning pane väärtuseks 1.

Seejärel masinale restart

Juba 512MB ram mäluga peaks vahe olema kõrvaga kuuldav.
Endal masinas 1GB ram ning kõvakettal olev swap on minimaalses kasutuses.



ega see millegi arvelt ei tule. Muutub ebastabiilseks ja jookseb pidavalt kokku


Kas 512MB SDRAM puhul võib ka seda teha icon_question.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2004 08:32:53 vasta tsitaadiga

siin ei mängi rolli, mis tüüpi mälu sul on. igatahes tuleb kasuks icon_wink.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.12.2004 08:35:00 vasta tsitaadiga

Egas Swapi ärakeelamisel see siis ei puudu icon_biggrin.gif Sel juhul kasutab Win kogu ketast enda äranägemise järgi ning bitte hoitakse suvalises kohal kettal. Iseasi - 1-4 gigase mälu juures - kas tekib lisainfo hoidmise vajadus või mahub see kõik mällu ära icon_wink.gif Määratud Swapiga hoitakse teatud ketta piirkond pidevalt Win-i töö tarbeks. Ja mingist 100-200-st Gigast võiks väikse 1024 "ära ohverdada", et hiljem mitte rääkida sinistest ekraanidest jne 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nokia
Serverid.ee
Nokia

liitunud: 06.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2004 08:43:18 vasta tsitaadiga

mul on 384SDRAM ja ma mängisin sellega ilusti Doom 3-me :=) ja mul jookseb ka see kell seal ainult hea, et temagi seal veel on icon_smile.gif ma arvan, et mingi 2GB mäluga pole vist enam midagi peale hakata :S
_________________
Web3 | ERC721A
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2004 09:14:48 vasta tsitaadiga

Nokia555 kirjutas:
mul on 384SDRAM ja ma mängisin sellega ilusti Doom 3-me :=) ja mul jookseb ka see kell seal ainult hea, et temagi seal veel on icon_smile.gif ma arvan, et mingi 2GB mäluga pole vist enam midagi peale hakata :S


Ilu on ikka vaataja silmades .. vaevalt et 800x600 reso kedagi enam tänapäeval huvitaks (kui sedagi). Sa võid ju mängida, aga jääd ilma "silmailust" mis fps juures on loo kõrval üks tähtsaim komponent.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2004 14:24:48 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Nokia555 kirjutas:
mul on 384SDRAM ja ma mängisin sellega ilusti Doom 3-me :=) ja mul jookseb ka see kell seal ainult hea, et temagi seal veel on icon_smile.gif ma arvan, et mingi 2GB mäluga pole vist enam midagi peale hakata :S


Ilu on ikka vaataja silmades .. vaevalt et 800x600 reso kedagi enam tänapäeval huvitaks (kui sedagi). Sa võid ju mängida, aga jääd ilma "silmailust" mis fps juures on loo kõrval üks tähtsaim komponent.


eriti veel Doom III osas kus peale silmailu midagi muud huvi pakkuvat ei olegi icon_neutral.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 13.12.2004 17:21:03 vasta tsitaadiga

hetkel endal mx440 ja selle jaoks on 512MB rammi täitsa piisav... mänguilu nagunii pole, samas R9800SE'ga jäi juba väheseks...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2004 13:47:33 vasta tsitaadiga

.phonkyp. kirjutas:
tsitaat:

Siis ostsin omale Everquest 2, see ei töötanud üldse,
upgradesin mälu 1gb peale, sai kuidagi tööle enam-vähem.
Siis panin 1.5gb sisse ja keelasin swap faili, nüüd töötab ilusti,
mälu kasutus on 1300mb tipp aegadel, peaaegu kogu aeg
ületab see 1gb.

Mida kradit sa teed selle arvutiga, et sul üle giga mälu stabiilselt kasutusel on? icon_rolleyes.gif


Everquest 2 sööb tal selle mälu ära. endal 2x512 hynix d43 ja vaba mälu peaaegu, et polegi kui eq2 tööle panen. samas doom 3 ka ühe pulgaga ei töötand enam 1280x1024 resos high detaili peal. 2 mäluga aga töötab vabalt. nii et minu arvamus : 2x 512mb on vajalik normaalselt mängimiseks.
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2004 13:50:04 vasta tsitaadiga

Nokia555 kirjutas:
mul on 384SDRAM ja ma mängisin sellega ilusti Doom 3-me :=) ja mul jookseb ka see kell seal ainult hea, et temagi seal veel on icon_smile.gif ma arvan, et mingi 2GB mäluga pole vist enam midagi peale hakata :S


hehe, aga proovi resolutsiooni alates 1280x1024 high detail ja vaata siis mis sa 384mb SDRAM'iga teha saad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 30.12.2004 13:52:06 vasta tsitaadiga

selleks et 1280*1024 high detailil doomi jooksutada on vaja paljutki rohkem, kui lihtsalt 2*512 ram icon_razz1.gif

teemasse: 2*512 vähemalt
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 30.12.2004 15:47:37 vasta tsitaadiga

Mnjah, sai mõni aeg tagasi 512M -> 1024M peale upgradetud, aga nüüd vaatan et oleks võinud kohe 2048MB võtta..
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mtv23
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2004




sõnum 30.12.2004 15:53:59 vasta tsitaadiga

Oleneb inimesest, mulle piisab ka 256 MB mälust...
Igalpool ka ainult ei saa nubreid vaadata, mis kasu on mälust kui siini kiirus on aeglane...

Muidu minupoolt rohkem rõhku kiirustele ja ka muidu näitajatele, tihti mida võibolla mõned kipuvad
jätma märkamata on, et arvutil on üldstruktuur ja iga osa peab täitma oma ülesannet võimalikult hästi...
See kõik kiirendab tööd ja annab seeläbi ka paremaid tulemusi thumbs_up.gif

_________________
@Dj
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2004 16:51:53 vasta tsitaadiga

enamusel, kellel 512+ MB mälu, kasutavad ka siinikiirust 200+ MHz icon_wink.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 30.12.2004 18:43:41 vasta tsitaadiga

Sai ka selle mõttega 2x512 mälu masinasse pandud, et vähendada kõvakettakasutust. Swap on keelatud ja probleeme pole thumbs_up.gif
_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2004 18:52:42 vasta tsitaadiga

ise swappi päris ära ei keelaks, vaid teeks ram drive ja las ta olla siis seal.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 30.12.2004 20:34:30 vasta tsitaadiga

Mul on teile üks lihtne küsimus. Kui mu mälu jookseb kiirusel 333Mhz ja ma väänaksin FSB 400Mhz peale, (EP-8KRAi peaks ju toetama 400Mhz.) kas masin võtaks vedu?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.12.2004 20:36:51 vasta tsitaadiga

g3n1us kirjutas:
Mul on teile üks lihtne küsimus. Kui mu mälu jookseb kiirusel 333Mhz ja ma väänaksin FSB 400Mhz peale, (EP-8KRAi peaks ju toetama 400Mhz.) kas masin võtaks vedu?

proovi
Edit : ütleks siis kohe ära - mälule lubatavad voldid pane heaga põhja


viimati muutis Elof 30.12.2004 20:50:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 30.12.2004 20:41:46 vasta tsitaadiga

Kui homme kogu oma ülejäänud masina kätte saan siis katsetan.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meankorner
HV kasutaja


liitunud: 18.12.2003




sõnum 30.12.2004 21:12:09 vasta tsitaadiga

1g rammi ju netisurfajale puht luksus...
endal mul 256mb ja saan kah hakkama. ma mängur
512mb on mängijale(kes ei oma head videot) väga piisav sest uuemad mängud nagunii ei lähe tööle.
ja see kellel radeonid või x800 ja muud uued need nagunii alla giga ei piirdu sest uutel mängudel on miinimun 512mb
Coreli ja phsp poistel on juba 1g miinimum
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 30.12.2004 21:13:12 vasta tsitaadiga

Swapi ärakeelamine ja swapi ramdrive'i peale panemine on mõlemad ülimõttetud tegevused, unustage need ära.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2004 22:39:08 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif Keegi kuskil saunas rääkis või, sigakoer? Ütleks aga nii - kui sa mingi väite esitad, siis loomulik oleks ka põhjenduse äratoomine, see näitaks lihtsalt sinu tõsiseltvõetavust...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.12.2004 22:53:54 vasta tsitaadiga

sellisest lahmisel pole jah mõtet icon_wink.gif
nn... "ramdrive" annab ikka kena boosti... andmed tulevad ju märksa kiiremini kätte ja nii mõnigi kord on väiksem võimalus OS'i juures midagi piiksu keerata restardi korral icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.12.2004 23:53:50 vasta tsitaadiga

Aga juba eelpool vihjasin,et ega win ei lasegi seda enda jaoks täiesti ära keelata - vaikimisi kasutab seda usinasti edasi, aint et info on mööda ketast laiali mitte koondatuna ühte kohta kokku nagu määratud kujul 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 31.12.2004 00:24:14 miks mitte vasta tsitaadiga

g3n1us kirjutas:
Mul on teile üks lihtne küsimus. Kui mu mälu jookseb kiirusel 333Mhz ja ma väänaksin FSB 400Mhz peale, (EP-8KRAi peaks ju toetama 400Mhz.) kas masin võtaks vedu?

Ega see lükkamine nii lambist käi, et tahan ja panen 400MHz peale, mälu dimminguid pead ka käsitsi ära muutma, paljud CL2,5 mälud ei kannata CL3 peal töötamist, tavaliselt lähevad sellised tööle 2,5-3-3-7, mõni ainult 2,5-4-4-8 ja CL3 mälu puhul oleks soovitav kasutada dimmingut 3-4-4-8.
256MB mäluga saab jah arvutiga kuidagi asjad ära aetud, aga ega see kõvakettale midagi head ei tee, 512MB oleks optimaalne, kuid nii mõneski kohas jääb pisut vajaka, 768MB rahuldaks kõik vajadused, kuid väike reserv ei tee ka paha icon_wink.gif

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2004 12:01:35 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:

256MB mäluga saab jah arvutiga kuidagi asjad ära aetud, aga ega see kõvakettale midagi head ei tee, 512MB oleks optimaalne, kuid nii mõneski kohas jääb pisut vajaka, 768MB rahuldaks kõik vajadused, kuid väike reserv ei tee ka paha icon_wink.gif

sellega nõustun 100% icon_biggrin.gif endal see viimane situatsioon icon_razz1.gif
aga minu CL2,5 mälu (def. setingud 2,5-4-4-8 ) jookseb def. voldil 2-3-3-11 taimingutel icon_wink.gif ja pole kaugeltki tegu miskite D43'dega vmt., miskid M-Tec kivid icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 31.12.2004 17:41:49 vasta tsitaadiga

1. Swappi ära keelata pole mõtet sellepärast, et varem või hiljem saab mingil pingelisemal töömomendil füüsiline mälu otsa ning sellele järgneb "Out of memory" error või crash. Eriti mängude juures, aga ka kasvõi näiteks suurte piltidega pikkade veebilehekülgede juures. Vampire The Masquerade: Bloodlines näiteks nõuab 2,5 giga swappi, ehk siis selle ilma swapita mängimiseks oleks vaja 4 GB mälu.

2. Swapi RAMdrive peale panemisel puudub samuti igasugune mõte, sest swappi kasutatakse ainult siis, kui mälu otsa saab, seega oluliselt mõttekam on lihtsalt mälu vaba hoida, selle asemel et seda ramdrive'i peale ära raisata. RAMdrive pealt swappimine on ka kiiruse mõttes oluliselt aeglasem kui otsene mälupöördus. Kui kettakõristamisest lahti tahate saada, siis on mõttekam keelata ära taustal idle's seisvate programmide swappimine, mida XP by default füüsilise mälu vabanahoidmiseks teeb, või näiteks ka kettacache (mis vabana seisvale mälule otstarbe leiab) suurust piirata.

Proovige http://www.tweakxp.com/tweak1509.aspx
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2004 18:06:48 vasta tsitaadiga

mul jääb 512 mälust väheks, eriti Farcry ja DoomIII , HL2 jaoks võiks kah olla yks 512 pulk, aga vaevalt enne suve saab endale 2x512 mb samsung tccd lubada icon_sad.gif
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2005 17:43:09 vasta tsitaadiga

võiks öelda. et.....

256-512MB lihtsamate progrede jooksutamiseks
512-1024MB juba rohkem nõudvate progrede jooksutamiseks
ja 1-2G juba tõsistele Gameritele (loomulikult need mängud, mis rohkem mälu tahavad nt. UT2k4, Half-Life 2 ja Doom 3).

Kõike head ei saa odavalt.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Mälu 512MB vähe? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.