Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Politseisse viidud kaotatud isikut tõendav dokument kaotab kehtivuse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 13:33:05 Politseisse viidud kaotatud isikut tõendav dokument kaotab kehtivuse vasta tsitaadiga


Kui kadunud isikut tõendav dokument viiakse politseisse, siis kaotab see kehtivuse ning inimene peab taotlema uue dokumendi. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) sõnul seepärast, et kaotatud dokumendi kasutamine ei ole enam turvaline.

Kui mõni heatahtlik inimene leiab näiteks tänavalt lebamas isikut tõendava dokumendi, olgu selleks kas pass, ID-kaart või juhiluba, ning viib selle politseisse, siis kaotab see kehtivuse.

Loe edasi: https://www.err.ee/1610062747/politseisse-viidud-kaotatud-isikut-toendav-dokument-kaotab-kehtivuse

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 14:05:32 vasta tsitaadiga

https://www.politsei.ee/et/juhend/id-kaardi-taotlemine-taeiskasvanule/taotlemine-iseteeninduses
tsitaat:
Riigilõivud
ID-kaart
ID-kaardi riigilõiv on iseteeninduses taotlemisel 35 €.

https://www.politsei.ee/et/juhend/id-kaardi-taotlemine-taeiskasvanule/taotlemine-teeninduses
tsitaat:
Riigilõivud
ID-kaart
ID-kaardi riigilõiv on 45€.

Ehk siis "trahv" ID-kaardi kaotamise eest on 35€ (kui on veel kehtiv mobiil-ID) või 45€ kui mitte icon_razz1.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.06.2026 15:15:12 vasta tsitaadiga

Turvalisuse kaalutlustel. Pätt juba kasutab kaotatud IDd
Mis te siin jahute mingist trahvist, ei taha see riik meie raha. Ta hoolitseb kodaniku identiteedi turvalisuse eest. Olge turvalised. icon_cool.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:23:02 vasta tsitaadiga

Siis on kõige mõistlikum kaart leidmisel ise hävitada.

ID-kaardi omamine on turvarisk, seepärast mul seda pole.
ID kaardi Kohustus on mõeldud ainult riigikassa täitmiseks.
Milleks vaja kui on pass peab olema anyway väljapoole EU-d reisimiseks?


viimati muutis DVDRW 25.06.2026 15:25:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:24:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ID-kaardi omamine on turvarisk

ee, wut? Tead sa midagi, mida üldsus ei tea? ID-kaart on vaid üks lüli PKI infrastruktuurist, mida pea kõik kasutavad.
tsitaat:

Milleks vaja kui on pass anyway?

Isikutunnistus ehk ID-kaart on kohustuslik dokument, pass seda pole.

tsitaat:
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]

icon_arrow.gif https://www.riigiteataja.ee/et/akt/126042024013?leiaKehtiv

Muuseas, kui sa nii väga kardad ID-kaardi elektroonilist osa, siis sul on võimalik lasta oma sertifikaadid tühistada, füüsilise isikuttõendava dokumendina kehtib ID-kaart edasi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 25.06.2026 15:26:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.06.2026 15:25:53 vasta tsitaadiga

Veider uudis, justkui politseiga kokkupuude tekitab suurima turvariski, mille peale tuleb dokument kehtetuks kuulutada. Kumb ID-kaart politseisse viiakse kas kaotatud või leitud icon_wink.gif , kas ID-kaardi omanik peab esmalt oma dokumendi kuulutama kaotatuks, kui leiab kodust kapi tagant on OK, kui keegi tänavalt leides viib politseisse, kaotab kehtivuse, sest leidja+politsei on dokumendile turvarisk.
Ainult ID-kaardi omanik ise saab öelda, kas kaart kaotati, või jättis meelega kõrtsi, tänavale jm, ning leidja ei leidnud kaotatud kaarti, vaid pani selle pihta kohast kuhu see oli kaasinimesi usaldavalt jäetud.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:27:26 vasta tsitaadiga

Turvarisk seisnebki ID-kaardi kaotamises. Pole kaarti, pole ohtu.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:29:02 vasta tsitaadiga

DVDRW, PIN koode teadmata pole ID-kaardiga midagi teha.
Tervemõistuslik inimene ei pane neid rahakoti vahele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.06.2026 15:34:05 vasta tsitaadiga

Miks pole midagi teha? Igapäev kasutan ilma kooditeta id kaarti
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:36:49 vasta tsitaadiga

Janis, ta pidas ilmselt silmas elektroonilist kuritarvitamist.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.06.2026 15:39:07 vasta tsitaadiga

Kliendikaardina kasutamine seda ongi näiteks
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:41:28 vasta tsitaadiga

Ribakoodi või kiibi lugemine pole ei autentimine ega allkirjastamine. Selleks on vaja kehtivaid sertifikaate ja PIN koode.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.06.2026 15:43:54 vasta tsitaadiga

Terminal loeb ribakoodi sealt kiibi pilust?
Ma võin kellegi laitmatu mineviku ära rikkuda kui lähen osta ala pikad paberid tema id kaarti kliendikaardina kasutades icon_cool.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 15:46:01 vasta tsitaadiga

Jah, passil ju sama ribakood.

P.S. Türgi lennujaamas saab passi ribakoodi läbitõmmates ametlikult 1 tunni wifit, ID-kaardiga õnnestus sama protseduur korrata icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 16:13:05 vasta tsitaadiga

Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.06.2026 17:59:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda.

Sama saab ju ka passiga teha.
ISIC kaart ei ole ametlik isikutunnistus ega ka juhiluba, kuid teatud toiminguteks tunnistatakse mingil määral.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 18:02:40 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda.

Sama saab ju ka passiga teha.
ISIC kaart ei ole ametlik isikutunnistus ega ka juhiluba, kuid teatud toiminguteks tunnistatakse mingil määral.

Nii on. Aga fakt on see, et turvalisem on ID-kaarti mitte omada. Lisaasi mis võib võõrastesse kätesse sattuda.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.06.2026 18:07:44 vasta tsitaadiga

Saa siis metsas elades ilma isikutunnistusteta hakkama. Turvalisem oleks lahkuda, mingisse poolsusesse. Pole enam mingeid muresid.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 26.06.2026 10:12:19 vasta tsitaadiga

orwell - 1984 - id kaardiga internet ja mõttepolitsei - 2030 on eesti panga intresside võlg 600-700 miljonit eurot.
kas tuleb ka realiseerimata vara kasumi maks eestisse?

siis võib vast viia ise oma kaotatud id-kaardi politseisse? icon_eek.gif beer_yum.gif icon_question.gif icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.06.2026 01:02:08 vasta tsitaadiga

Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 27.06.2026 10:29:50 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda.

Edaspidi kasuta rohkem smart-id kui saad. Siis ei kulu kiip ära..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.06.2026 13:44:28 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda.

Edaspidi kasuta rohkem smart-id kui saad. Siis ei kulu kiip ära..
Igas poes pole võimalust. Põhimure just Prismaga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 13:58:50 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Põhimure just Prismaga.

Sinu õnneks kaob see ära icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.06.2026 16:32:53 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Põhimure just Prismaga.

Sinu õnneks kaob see ära icon_lol.gif
Jah, viimane suurtest kettidest, kus telefoniga ei saa asjatada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.06.2026 16:42:53 vasta tsitaadiga

Seal ei teki kunagi tahtmist ka mingi puldi järgi mul, kassad on vapsee kiired
Aga kahju jah et ära kaob, viimasel ajal Prismasse rohkem sattunud. Keeratakse raudselt pekki kogu tootevalik jms mille pärast sinna üldse minna tasubki.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 18:09:59 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda.
Kas ID kaardile ei kehti 2 aastat pretensiooni esitamise aega (nn garantii)? Pangad vahetavad küll kaardi tasuta välja kui kiip või viibe enam ei tööta kehtivuse ajal.
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 18:48:45 vasta tsitaadiga

Siit võib järeldada loo moraali - ära vii dokumenti PPAsse vaid ükskõik kuhu mujale. icon_neutral.gif
_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 21:58:04 vasta tsitaadiga

Üheltpoolt saan aru- Identiteedi kuritarvitamise risk on tänapäeval kõrgem, kasvõi ID kaardil olevate andmete abil võlts-ID kaarti teha (Mitte ilmaaegu ei kontrolli Saksa politsei kahtluse korral esitatud dokumentide ehtsust turvaelementide läbivalgustamise või mikroskoobi abil vaatluse teel, olgu selleks isikutunnistus või juhiluba).
Teisalt muudab see ID kaardi kaasaskandmise riskantsemaks (samas ilma selleta ei saa, seda enam et kehtivuse kaotab ka juhiluba kui keegi leitud juhiloa politseisse viib). Mina näiteks kasutan ID kaarti juhiloa asemel juhtimisõigust tõestava dokumendina, juhiluba on mul kodus autodokumentidega sahtlis. Kui juhiluba kaob siis samamoodi transpordiamet peatab selle kehtivuse.

Kõik taandub sellele, kumba kaotada on odavam... icon_lol.gif Juhiluba tundub olevat odavam (23€) aga juhiluba ei aktsepteerita igal pool isikuttõendava dokumendina, nii et siit saab järeldada ainult ühte:
Läbi lillede suunatakse kodanikke alla laadima riigiäppi, sest äpis on on kõikide dokumentide digikoopiad- niikaua kui kannad telefoni endaga kaasas ja seda ära ei kaota (füüsilised dokumendid jätad koju), niikaua on kõik kehtiv ja korras.


viimati muutis BA79 28.06.2026 01:19:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 22:06:50 vasta tsitaadiga

Nüüd kannad kaasas 200-1000 eurost telo, mis võib samuti kaduma minna.

Pole midagi teha, tuleb välja, et kõige lihtsam ongi kõigile kiip naha alla panna. #paneõlgalla icon_lol.gif

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2026 22:29:36 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Selle loogika järgi on elamine ise ka üks suur turvarisk. Keegi näeb sind kuskil, ütleb: 'Sa olid seal, sina oled süüdi!' ja ongi kõik. Auto on risk, koduvõtmed on risk, pangakaart ja sularaha taskus on risk. Kõige turvalisem on vist üldse mitte eksisteerida, siis ei saa midagi juhtuda.

_________________
--
Urmas
Mängud ja tarkvara palju soodsamalt, kui muidu - click me!

Kommentaarid: 216 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 185
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2026 01:21:23 vasta tsitaadiga

psauce, Kusjuures veider selle uudise juures on see, et telefoni kaotamise korral isikuttõendavaid dokumente kehtetuks ei tunnistata.
Mis iseäranis on kogu selle ideega täielikult vastuolus- Ka digitaalseid isikuttõendavaid andmeid saab piisavate teadmiste korral kuritarvitada.
Kiip naha alla tegelikult pole ka 100% turvaline lahendus. Sunniviisiliselt keegi skännib su kiibi andmed kuhugi sisse ja siis võidakse nende andmetega teha mida iganes, näiteks süüdi lavastada milleski. Kiibil olevate andmete abil nt mingit elektroonilist allkirja anda sest tehniliselt on täiesti võimalik, et kui inimene magab või on teadvusetu ja ta on oma telefoni lukustanud sõrmejäljega, siis saab teine inimene tema sõrme telefoni sõrmejälje kohale panna ja ikkagi telefoni lukust lahti (analoogselt saab kiipi kuritarvitada).
Kogu see lugu tundub kinnitavat, et 100% turvalist lahendust pole olemas. Jah dokumendi kehtetuks tunnistamise korral seda ei saa kasutada isegi mitte füüsilise isikuttõendava dokumendina, aga dokumendil füüsiliselt loetavaid andmeid saab kuritarvitada ehk siis 100%-liselt identiteedivarguse vastu ei aita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 28.06.2026 07:19:34 vasta tsitaadiga

Ei. Ilma pin koodi andmata töötab ta ainult kliendikaardina. Ilma PIN1 andmiseta - ei saa teenustesse sisse ja ilma PIN2 numbri andmiseta ei saa ühtegi asja allkirjastada.
Inimesel on õigus enda õigusi teada ja ennast kaitsta. Mul on kodus selleks kirves ja ahjuroop. [NB! kirves on ainult hirmutamiseks, seda käiku lasta eesti seadused sind siis ei kaitse - võib juhtuda, et pätt saab sind tappes suuremad õiguseid [parim advkaat, hea privileeg vanglas] kui sina teda - see on eesti seaduse auk][nad saavad isegi eralennukiga lahkuda vabalt eestist..][üldse - eesti on nii väike riik, et igal inimesel võiks olla õigus omada kodus enda kodu kaitseks relva, ka relva luba omamata - lihtsalt on kohustus anda sellest politseile teada, omada relvakappi ja politsei võib igal ajal kontrollida turvalisuse nõudeid - alkoholism või relvade hoidmisele mitte vastamine.. /sel juhul relva loovutamine] - praegu lubatakse eestis mingit butšat. [relva loovutamine kurjategijast politseile - on muidugi selle nõrk külg..] [muidugi püstol ei saa vastu suuremale automaatrelvale, kuid selleks ongi kaitseliit ja kaitseliidu oma relvakapi kontrollimise süsteem.. saab eestis korra majja või ei saa?!]

Ainus asi, mida ma kardan, et kui riik kehtestab mingi realiseerimata vara maksu ja liiga suure exit maksu - siis võib inimene vaesusesse langeda. Ja riik muutub autoritaarseks.

Kaardi saab koheselt sulgeda: Kui kaart kaob või see varastatakse, piisab ühest telefonikõnest +372 677 3377 ja sinu sertifikaadid peatatakse. Pärast seda on see kaart kurjategija käes lihtsalt väärtusetu tükk plastikut.

kui asjad muutuvad - telefoni number ei tööta, siis võiks pöörduda ka kohalikku politseijaoskonda..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 28.06.2026 09:04:56 vasta tsitaadiga

Mida kõigest järeldada - käib inforuumi ettevalmistamine lambakarja kiibistamiseks, nii nagu kariloomadel identifitseeriv tunnus on karilooma külge kinnitatud, siis ei saa ära kaotada ega valed karjaliikmed seda leida ja kurjasti kasutada icon_biggrin.gif
Ootame, jälgime, küllap hakkab tulema vaikselt uudiseid kuidas ID kaart on üke äraütlemata ebaturvaline teema ja samal ajal servast hakkab tulema uudiseid kuidas tehnoloogia areng pakub lahendusi, turvaline, ohutu ja ID-kaardi puudustest vaba nahaalune kiip icon_smile.gif
Kas Eesti digiedulugu võiks saada uhke järje - esimene riik kes oma kodanikke eesrindlikul viisil kiibistamise kasutusele võttis ja kohustuslikuks tegi icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 28.06.2026 11:37:11 vasta tsitaadiga

tulevik on hoopis selline - käid iga teatud aja möödudes passikontrollist läbi - salvestatakse nägu ja silmaiiris ja id-kaarti ega dokumente kaasa ei antagi ja võib-olla ka teed sõrmejäljed ja süljeproovid.
..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Politseisse viidud kaotatud isikut tõendav dokument kaotab kehtivuse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.