|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.06.2026 15:15:12
|
|
|
Turvalisuse kaalutlustel. Pätt juba kasutab kaotatud IDd
Mis te siin jahute mingist trahvist, ei taha see riik meie raha. Ta hoolitseb kodaniku identiteedi turvalisuse eest. Olge turvalised.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.06.2026 15:23:02
|
|
|
Siis on kõige mõistlikum kaart leidmisel ise hävitada.
ID-kaardi omamine on turvarisk, seepärast mul seda pole.
ID kaardi Kohustus on mõeldud ainult riigikassa täitmiseks.
Milleks vaja kui on pass peab olema anyway väljapoole EU-d reisimiseks?
viimati muutis DVDRW 25.06.2026 15:25:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
25.06.2026 15:24:53
|
|
|
| tsitaat: |
ID-kaardi omamine on turvarisk
|
ee, wut? Tead sa midagi, mida üldsus ei tea? ID-kaart on vaid üks lüli PKI infrastruktuurist, mida pea kõik kasutavad.
| tsitaat: |
Milleks vaja kui on pass anyway?
|
Isikutunnistus ehk ID-kaart on kohustuslik dokument, pass seda pole.
| tsitaat: |
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017] |
https://www.riigiteataja.ee/et/akt/126042024013?leiaKehtiv
Muuseas, kui sa nii väga kardad ID-kaardi elektroonilist osa, siis sul on võimalik lasta oma sertifikaadid tühistada, füüsilise isikuttõendava dokumendina kehtib ID-kaart edasi.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 25.06.2026 15:26:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
25.06.2026 15:25:53
|
|
|
Veider uudis, justkui politseiga kokkupuude tekitab suurima turvariski, mille peale tuleb dokument kehtetuks kuulutada. Kumb ID-kaart politseisse viiakse kas kaotatud või leitud , kas ID-kaardi omanik peab esmalt oma dokumendi kuulutama kaotatuks, kui leiab kodust kapi tagant on OK, kui keegi tänavalt leides viib politseisse, kaotab kehtivuse, sest leidja+politsei on dokumendile turvarisk.
Ainult ID-kaardi omanik ise saab öelda, kas kaart kaotati, või jättis meelega kõrtsi, tänavale jm, ning leidja ei leidnud kaotatud kaarti, vaid pani selle pihta kohast kuhu see oli kaasinimesi usaldavalt jäetud.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.06.2026 15:27:26
|
|
|
| Turvarisk seisnebki ID-kaardi kaotamises. Pole kaarti, pole ohtu.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
25.06.2026 15:34:05
|
|
|
| Miks pole midagi teha? Igapäev kasutan ilma kooditeta id kaarti
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
25.06.2026 15:39:07
|
|
|
| Kliendikaardina kasutamine seda ongi näiteks
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
25.06.2026 15:43:54
|
|
|
Terminal loeb ribakoodi sealt kiibi pilust?
Ma võin kellegi laitmatu mineviku ära rikkuda kui lähen osta ala pikad paberid tema id kaarti kliendikaardina kasutades
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.06.2026 16:13:05
|
|
|
| Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.06.2026 17:59:19
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda. |
Sama saab ju ka passiga teha.
ISIC kaart ei ole ametlik isikutunnistus ega ka juhiluba, kuid teatud toiminguteks tunnistatakse mingil määral.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
25.06.2026 18:02:40
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda. |
Sama saab ju ka passiga teha.
ISIC kaart ei ole ametlik isikutunnistus ega ka juhiluba, kuid teatud toiminguteks tunnistatakse mingil määral. |
Nii on. Aga fakt on see, et turvalisem on ID-kaarti mitte omada. Lisaasi mis võib võõrastesse kätesse sattuda.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.06.2026 18:07:44
|
|
|
| Saa siis metsas elades ilma isikutunnistusteta hakkama. Turvalisem oleks lahkuda, mingisse poolsusesse. Pole enam mingeid muresid.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
26.06.2026 10:12:19
|
|
|
orwell - 1984 - id kaardiga internet ja mõttepolitsei - 2030 on eesti panga intresside võlg 600-700 miljonit eurot.
kas tuleb ka realiseerimata vara kasumi maks eestisse?
siis võib vast viia ise oma kaotatud id-kaardi politseisse?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.06.2026 01:02:08
|
|
|
| Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
27.06.2026 10:29:50
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda. |
Edaspidi kasuta rohkem smart-id kui saad. Siis ei kulu kiip ära..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.06.2026 13:44:28
|
|
|
| mina634 kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda. |
Edaspidi kasuta rohkem smart-id kui saad. Siis ei kulu kiip ära.. |
Igas poes pole võimalust. Põhimure just Prismaga.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
27.06.2026 16:32:53
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| Põhimure just Prismaga. |
Sinu õnneks kaob see ära  |
Jah, viimane suurtest kettidest, kus telefoniga ei saa asjatada.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.06.2026 16:42:53
|
|
|
Seal ei teki kunagi tahtmist ka mingi puldi järgi mul, kassad on vapsee kiired
Aga kahju jah et ära kaob, viimasel ajal Prismasse rohkem sattunud. Keeratakse raudselt pekki kogu tootevalik jms mille pärast sinna üldse minna tasubki.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
27.06.2026 18:09:59
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Mismoodi saada ID-kaarti mitte riknema enne kehtivuse lõppu? Mitmes kord juba lõpetab kiip igasuguse suhtlemise, nüri on nii kord aastas uut kaarti taotleda. |
Kas ID kaardile ei kehti 2 aastat pretensiooni esitamise aega (nn garantii)? Pangad vahetavad küll kaardi tasuta välja kui kiip või viibe enam ei tööta kehtivuse ajal.
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
27.06.2026 18:48:45
|
|
|
Siit võib järeldada loo moraali - ära vii dokumenti PPAsse vaid ükskõik kuhu mujale.
_________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
27.06.2026 21:58:04
|
|
|
Üheltpoolt saan aru- Identiteedi kuritarvitamise risk on tänapäeval kõrgem, kasvõi ID kaardil olevate andmete abil võlts-ID kaarti teha (Mitte ilmaaegu ei kontrolli Saksa politsei kahtluse korral esitatud dokumentide ehtsust turvaelementide läbivalgustamise või mikroskoobi abil vaatluse teel, olgu selleks isikutunnistus või juhiluba).
Teisalt muudab see ID kaardi kaasaskandmise riskantsemaks (samas ilma selleta ei saa, seda enam et kehtivuse kaotab ka juhiluba kui keegi leitud juhiloa politseisse viib). Mina näiteks kasutan ID kaarti juhiloa asemel juhtimisõigust tõestava dokumendina, juhiluba on mul kodus autodokumentidega sahtlis. Kui juhiluba kaob siis samamoodi transpordiamet peatab selle kehtivuse.
Kõik taandub sellele, kumba kaotada on odavam... Juhiluba tundub olevat odavam (23€) aga juhiluba ei aktsepteerita igal pool isikuttõendava dokumendina, nii et siit saab järeldada ainult ühte:
Läbi lillede suunatakse kodanikke alla laadima riigiäppi, sest äpis on on kõikide dokumentide digikoopiad- niikaua kui kannad telefoni endaga kaasas ja seda ära ei kaota (füüsilised dokumendid jätad koju), niikaua on kõik kehtiv ja korras.
viimati muutis BA79 28.06.2026 01:19:39, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
27.06.2026 22:06:50
|
|
|
Nüüd kannad kaasas 200-1000 eurost telo, mis võib samuti kaduma minna.
Pole midagi teha, tuleb välja, et kõige lihtsam ongi kõigile kiip naha alla panna. #paneõlgalla
_________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummiq
HV veteran

liitunud: 20.12.2003
|
27.06.2026 22:29:36
|
|
|
Spoiler 
| DVDRW kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Teed sama näo pähe mis kaardil ja tuvastad iskut, lood lepinguid jms nagu muda. |
Sama saab ju ka passiga teha.
ISIC kaart ei ole ametlik isikutunnistus ega ka juhiluba, kuid teatud toiminguteks tunnistatakse mingil määral. |
Nii on. Aga fakt on see, et turvalisem on ID-kaarti mitte omada. Lisaasi mis võib võõrastesse kätesse sattuda. |
Selle loogika järgi on elamine ise ka üks suur turvarisk. Keegi näeb sind kuskil, ütleb: 'Sa olid seal, sina oled süüdi!' ja ongi kõik. Auto on risk, koduvõtmed on risk, pangakaart ja sularaha taskus on risk. Kõige turvalisem on vist üldse mitte eksisteerida, siis ei saa midagi juhtuda.
_________________ --
Urmas
Mängud ja tarkvara palju soodsamalt, kui muidu - click me!
|
|
| Kommentaarid: 216 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
185 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
28.06.2026 01:21:23
|
|
|
psauce, Kusjuures veider selle uudise juures on see, et telefoni kaotamise korral isikuttõendavaid dokumente kehtetuks ei tunnistata.
Mis iseäranis on kogu selle ideega täielikult vastuolus- Ka digitaalseid isikuttõendavaid andmeid saab piisavate teadmiste korral kuritarvitada.
Kiip naha alla tegelikult pole ka 100% turvaline lahendus. Sunniviisiliselt keegi skännib su kiibi andmed kuhugi sisse ja siis võidakse nende andmetega teha mida iganes, näiteks süüdi lavastada milleski. Kiibil olevate andmete abil nt mingit elektroonilist allkirja anda sest tehniliselt on täiesti võimalik, et kui inimene magab või on teadvusetu ja ta on oma telefoni lukustanud sõrmejäljega, siis saab teine inimene tema sõrme telefoni sõrmejälje kohale panna ja ikkagi telefoni lukust lahti (analoogselt saab kiipi kuritarvitada).
Kogu see lugu tundub kinnitavat, et 100% turvalist lahendust pole olemas. Jah dokumendi kehtetuks tunnistamise korral seda ei saa kasutada isegi mitte füüsilise isikuttõendava dokumendina, aga dokumendil füüsiliselt loetavaid andmeid saab kuritarvitada ehk siis 100%-liselt identiteedivarguse vastu ei aita.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|