|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
18.06.2026 18:04:15
|
|
|
Kas see 84 eurot on koos KM-ga?
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
18.06.2026 18:09:03
|
|
|
| Ma tahaks ka mõne hinnagarantiiga äri alustada. Kelle poole ma valitsuses pöörduma pean täpselt?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
18.06.2026 21:48:08
|
|
|
siis vaja meretuuleparkidele ehitada meretuuleventilaatorid tuule garanteerimiseks, mille toide tuleb tuumajaamast
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
19.06.2026 11:42:18
|
|
|
| tsitaat: |
Juhuelektritootjatele peaks kehtestama reeglid, et peavad garanteerima elektritoodangu ka tuulevaiksetel päevadel.
|
Kas näiteks auverele tuleks ka kehtestada reegel, et toodab elektrit siis ka kui rikkis on?
Tuumaka 84 eurot on ilmselt alles algus, hetkel jääb vägisi mulje, et tekib järgmine RB ja sellist planeerimist ja ehitamist ei poolda ma kohe kuidagi. Kus on garantii, et selle jaama ehitus ei lähe 2-3x kallimaks, kui hetkel prognoositakse? (läbi ajaloo poleks see selliste jaamade ehituse juures midagi üllatavat) ja kui lähebki kallimaks, siis kus on garantii, et tarbija ei ole mingi hetk fakti ees, et me ei pea mitte 84 eurist hinda garanteerima vaid pigem 200+ hinda? Järgmine too big to fail projekt (kui sellega juba on alustatud). Selles toonis on meretuuleparkide arendamine igati targem tegu, arvestame sinna juurde ka, et salvestus võimsused ja tehnoloogiad arenevad pidevalt ja 10 või 20 a pärast on pilt hoopis midagi muud kui hetkel.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
19.06.2026 12:05:57
|
|
|
Ma kahtlustan, et suur osa ideest ongi, et oleks järgmine Rail Baltica ja too big to fail.
Täiesti kindlasti läheb 2-3x kallimaks esialgsest planeeritust.
A global study found that 97% of nuclear projects have ended with final costs exceeding initial budgets, with an average overrun of $1.3 billion.
https://nuclearcosts.org/track-record/
Nuclear power plants exceed construction budgets by an average of 102.5%, costing $1.56 billion more than planned, according to a study by Boston University’s Institute for Global Sustainability.
https://pv-magazine-usa.com/2025/05/27/nuclear-has-highest-investment-risk-while-solar-shows-lowest/
Ehk 97% projektidest lähevad üle kulude ja keskmiselt kaks korda (102,5%).
Olkiluoto‑3 (Finland): €3.2B → ~€11B (~3×)
Flamanville‑3 (France): €3.3B → €13–23B (4–7× depending on estimate)
Hinkley Point C (UK): ~£18B → ~£31–35B (≈2×)
Eesti asjaajamist arvestades püüaksime me ka nendes numbrites "eeskuju" näidata.
Kas ma sellegipoolest toetan tuumajaama ehitamist. Jah toetan!
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
19.06.2026 12:58:18
|
|
|
| tsitaat: |
Auvere jääb teil ikka hambusse. Auvere ehitati eos vigasena, kuna eirati kahjuks spetsialistide soovitusi. Nüüd ehitatakse see ümber.
Meid on talvel elus hoidnud teised põlevkivijaamad. Ilma nendeta sa praegu siin ei postitaks
|
Nagu tuulikud sulle
Aga tegelikult peaks see ok olema ja selline kriitika sunnib arengule (loodetavasti) nii taastuv kui taastumatu energia puhul.
Auvere ongi üks õnnetu näide ja teda on ju juba mitu korda "ümber ehitatud", ehk siis rämedad summad sisse pandud (kelle taskust see tuleb?), kus on garantii, et nüüd kõik korda saab?
JA tõesti teised põlevkivijaamad hoidsid meid talvel "elus", AGA kui nende kõrval oleks olnud ka meretuulepark, siis postitaksin äkki praegu palju ilusama raali tagant , jutu mõte, et tuulikud ja põlevkivi peaksid koos eksisteerima, mitte ideoloogiliselt võitlema.
| tsitaat: |
Kas ma sellegipoolest toetan tuumajaama ehitamist. Jah toetan!
|
Isegi kui tuumajaam tähendaks 84 euro asemel 200 eurost hinnagarantiid? Mõtleme, mis siis saama hakkab? Suvel on tänu tuulele ja päikesele elektrihind väga odav, hinnagarantiiga aga tähendab see seda, et maksame maksumaksjana sinna rämedalt peale, ehk riigieelarvest päris arvestatava summa, kuna aga tuumakas kaotaks ära talvised tipud, siis erilist tagasimaksmist neilt riigile ei tuleks vaid pigem maksab riik (meie) neile ka talvel peale. Sellise diiliga ma ei toetaks selle jaama ehitamist.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.06.2026 13:16:32
|
|
|
Vähemalt ei räägita enam delulu 30-50€/MWh hinnagarantiist, kuigi kahtlustan, et ka 84 ei jää viimaseks numbriks.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.06.2026 13:27:28
|
|
|
Hind on täiesti ebaoluline kui leping seal taga sama pole...tuul muutus ju ka 16-20 pealt selle ajaga 35-45 peale ja läheb veel kallimaks kui nõutakse stabiilsusgarantiid ja et tootmisest 50% oleks talvel. Ongi kööga hea hinnaga....
See ka asi mida mõni käbiaju kuidagi tunnistada ei taha.
Ehituslik ja bürokraatia tõttu kallinemine on seni ka ainult püstloodis olnud.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
19.06.2026 13:32:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Auvere jääb teil ikka hambusse. |
Arvestades, et see on ainus uue põlevkivi jaama näide ja oponeeritakse justkui põlevkivi oleks ainus alternatiivne variant, siis jah, peabki hambus olema. Eriti kui püütakse "juhuelektri" silti panna külge, sest üks neist tõesti on "juhuelekter", sest kaob ära siis kui eeldatakse, et töötab samas kui teise puhul on ette teada millal töötab või ei tööta ja saab reaalselt elektrivõrku vastavalt seadistada.
| greaper kirjutas: |
| maksame maksumaksjana sinna rämedalt peale, ehk riigieelarvest päris arvestatava summa |
Võiks ikka asjadest õigesti rääkida: meie riigieelarvest ei lähe elektritootjatele ju midagi, kõik need toetusmeetmed lähevad sinna ikka elektritarbijate arvetel olevate ridade kaudu.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.06.2026 13:35:24
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| tuul muutus ju ka 16-20 pealt selle ajaga 35-45 peale |
Kas see pole maatuul vs meretuul? Ehk võrdled siga ja kägu?
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
19.06.2026 14:05:42
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
| tuul muutus ju ka 16-20 pealt selle ajaga 35-45 peale |
Kas see pole maatuul vs meretuul? Ehk võrdled siga ja kägu? |
Meretuult pole võrrelda, sest tingimusi pole ju väljas. See kallinemine puhtalt maismaal, sest tingimused muutusid.
Praktikas on selle aja jooksul muutunud tuulikud ju 4X võimsamaks. Ehk võiks ju hoopis kukkuda... paraku ei, varasemad tingimused lubasid toota sisuliselt aasta jooksul, nüüd nihtutatakse vajdus talve ja kohe häda ja viletsus kohal.
See juhuelektri hind MW kohta ei anna sulle mitte midagi, hinna loovad tingimused.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
19.06.2026 14:17:58
|
|
|
Mulle jääb arusaamatuks kuidas see tuumajaama ehitus saab olla niivõrd keeruline ettevõtmine. Ja kuidas need kulud kordades üle lähevad? Neid on maailmas ju palju ehitatud. Võtta üks valmis projekt ja selle baasil ehitada. Võiks ju nagu toimida? Tarneahel koos teadmistepagasiga peaks ometi juba olemas olema.
Selline tunne, et iga viimane kui üks tuuma või misignanes elektrijaama projekt tehakse alati nullist. Sellisel kujul läheb mõistagi kõik jube kulukaks.
Oleks vaja ettevõtet kes teeks tuumajaamandusega sama mis SpaceX tegi kosmoselendudega.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
19.06.2026 14:23:52
|
|
|
| Renka kirjutas: |
Mulle jääb arusaamatuks kuidas see tuumajaama ehitus saab olla niivõrd keeruline ettevõtmine. Ja kuidas need kulud kordades üle lähevad? Neid on maailmas ju palju ehitatud. Võtta üks valmis projekt ja selle baasil ehitada. Võiks ju nagu toimida? Tarneahel koos teadmistepagasiga peaks ometi juba olemas olema.
Selline tunne, et iga viimane kui üks tuuma või misignanes elektrijaama projekt tehakse alati nullist. Sellisel kujul läheb mõistagi kõik jube kulukaks.
Oleks vaja ettevõtet kes teeks tuumajaamandusega sama mis SpaceX tegi kosmoselendudega. |
unustad ära, et senised t-jaamad on olnud parajad kolakad
kui sellist teha, siis kogu baltikumi jaoks vaid omaks mõtet taoline projekt (mis vahepeal oligi plaanis aga ei saavutatud üksmeelt)
praegu on seevastu jutt modernsemast tehnoloogiast ja väiksest jaamast --- nagu neid kanadalased on valmis saamas ja ka soomlased tahavad teha
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.06.2026 14:39:06
|
|
|
Tuumajaamas osas, nagu eesti tahab seda teha, selle jaoks ei ole valmis projekti ega valmis lahendust veel olemas. On ainult teooria, ja ehk ka prototüüp. Konteinerit tuumajaamaga sullle õuele tuua veel võimalik ei ole.
Kõik tänased tuumajaamas on rätsepalahendused.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
19.06.2026 15:20:58
|
|
|
| greaper kirjutas: |
| tsitaat: |
Juhuelektritootjatele peaks kehtestama reeglid, et peavad garanteerima elektritoodangu ka tuulevaiksetel päevadel.
|
Kas näiteks auverele tuleks ka kehtestada reegel, et toodab elektrit siis ka kui rikkis on? |
Jah. Ideaalis oleks kõigile samad reeglid - kui oled teinud lubaduse tagada mingis kindlas slotis konkreetne võimsus siis on sinu, kui pakkuja, vastutusel tolle võimsuse tagamine igal ajahetkel nimetatud slotis. Puhttehniliselt tähendaks see siis seda, et sagedusreservi turg oleks otseselt seotud tootmisturuga, iga tootja peaks kindlustama oma riskid omades partnerit (pigem partnereid) või tehnoloogiat mis võimaldaks kohustusi täita.
See pole teab mis ulmeline või uudne lähenemine - laias laastus on ajalooliselt kogu elektri tootmine selliselt toiminud. Tootja lükkab mingi osa oma kateldest/turbiinidest turule ja kui midagi lappesse läheb tõmmatakse varuturbiin käima... jah, võrgu huvides peab eraldi eksisteerima ka avariireserv, sest "pisiasjad" nagu rakendumiskiirus jms on olulised, seega sagedusreservi turg ei kaoks päris 100% ära aga tema funktsioon muutuks stabiliseerivast puhtalt avariiliseks.
Üleüldiselt, kui tahta midagi nimetada turuks/börsiks, peaks kõigi osaliste jaoks kehtima samad reeglid.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
21.06.2026 20:47:40
|
|
|
Jah, lõpeta ka oma ideoloogiline vaidlemine ära ja uute tehnoloogiate, nagu SMR, peale surumine ning aita dialoog viia tõestatud lahenduste, nagu tuul ja päike, suuremale kasutuselevõtule
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.06.2026 21:06:55
|
|
|
| Kuumalaine uhhuud jälle välja toonud
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
22.06.2026 09:06:10
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Peetakse silmas ikka rohehullusid  |
Mnjaa, kuna sa sealt seda tsiteerida ei saa, siis tundub, et pigem mitte. Aga asjaolu, et sa seda niimodi tõlgendad ütleb nii mõndagi su ideoloogilise lähenemise kohta
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.06.2026 13:10:38
|
|
|
| Rohelistest võib ju aru saada, sest programmiliselt on iga surnud tööstus ja surnud inimene planeedile kasulik ning vähendab inimkonna jalajälge. Aga sotsid võiksid ju tööstuse väljaviimise vastu võidelda, või vähemalt teoreetiliselt peaks seal mingi töörahva huvide kaitsmine päevakorral olema, või ma eksin ja on Saksamaal sotsid samasugused "šampanjasotsid" kui meil?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
27.06.2026 10:17:04
|
|
|
etk,
| tsitaat: |
greaper kirjutas:
maksame maksumaksjana sinna rämedalt peale, ehk riigieelarvest päris arvestatava summa
Võiks ikka asjadest õigesti rääkida: meie riigieelarvest ei lähe elektritootjatele ju midagi, kõik need toetusmeetmed lähevad sinna ikka elektritarbijate arvetel olevate ridade kaudu.
|
Võimalik, et eksin, aga kas mitte see hinnagarantii ni iei tööta, et tarbijana maksan ikka ju börsihinda? Ehk kui suvel on ikka see miinus või sendine hind, siis maksan seda (tuumakas ju ei pääse börsile, kui tuul ja päike soodsam), kuid riik peab neile kompenseerima hinna mis (esialgu) alla selle 84 (see raha peaks ju tulema riigieelarvest, maksumaksjalt), talvel jälle peaks asi töötama nii, et kõik mis üle 84 läheb jälle riigile tagasi (ehk siis tuumaka omanikud saavad pidevalt selle 84 kätte, kui alla maksab maksumaksja vahe kinni, kui üle saab maksumaksja vahe endale)?
| tsitaat: |
Pöördumise autorid leiavad, et realistlikele ja turul juba tõendatud lahendustele keskendumise asemel kulub liiga suur osa tähelepanust uute tehnoloogiate otsimisele või ideoloogilistele vaidlustele.
|
KAs pöördumiste autorid kahetsevad ka krihvlilt ja tahvlilt paberi ja pastaka peale üleminekut? Samuti sealt edasi arvutid, AI jms? Krihvel ja tahvel ju olid ennast tõestanud. Samuti hobustelt autodele üleminek, raudteele? Kõik olid ju tõestatud lahendused. Lauatelefonilt nutitelefoni peale üleminek? LAuatelefen ju töötas ja toimis? Kunagi visati sitt ja solk otse aknast tänavale, situti nurka, asi töötas, milleks oli vaja minna tänapäevaste wc-de peale? Milleks oli vaja minna kaika pealt rakketideni? Kaikaga sai ka ju naabrimehe pea lõhki lüüa? Täiesti haige on see keskendumine uutele tehnoloogiatele
| tsitaat: |
Sotse huvitab vaid rikkuse ümberjagamine, mitte rikkuse tekitamine.
|
Kas rikkuse tekitamine 1% kätte on parem?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
etk
HV kasutaja

liitunud: 10.10.2006
|
27.06.2026 14:48:07
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Rohelistest võib ju aru saada, sest programmiliselt on iga surnud tööstus ja surnud inimene planeedile kasulik ning vähendab inimkonna jalajälge. |
Põnev, et vaid õlgmehikestega tahetakse kakelda, mitte pärismaailmaga....
| greaper kirjutas: |
| Võimalik, et eksin, aga kas mitte see hinnagarantii ni iei tööta, et tarbijana maksan ikka ju börsihinda? |
Jah, oma elektriarvel olev elektrikomponendi hind on ikka "vabaturu" hind ehk börsi hind või fikseeritud paketi hind. Sinna lisandub lihtsalt üks rida (või mõni olemasolev kasvab), millega siis kaetakse see CFD rahastus. Tuule ja päikese tootjate jaoks on kasutusel taastuvelektri tasu seal arvereal. Põlevkivi ja gaasijaamade jaoks on see varustuskindluse rida, mida uute gaasijaamadega tahetakse praeguse ~60 miljoni pealt ~130 miljoni peale kasvatada aasta kohta.
Tuumajaama puhul ma ei ole kindel kas läheb sama reana või lisanduks uus.
Aga ei, riigieelarvest eraldi sinna midagi ei peaks minema, ikka kõik tarbijate taskust.
Osaliselt selle pärast tundus ka täiesti jabur see suur kiun, mis meretuuleparkide CFD osas oli, sest suurelt kajastati 2.6 miljardi numbrit aga jäeti mainimata, et selle numbri realiseerumiseks oleks pidanud need 20 aastat olema sisuliselt koguaeg elektri börsihind alla 3.5 sendi ning sinna oleks lisandunud siis taastuvelektri tasu 1.5 senti vms ja seda siis peeti liiga kalliks elektri variandiks. Ja ilmselgelt säärane tulem ei oleks reaalne ehk päriselt oleks välja makstav toetus olnud kõvasti väiksem aga ka vastavalt elektri hind oluliselt kõrgem, kui 3.5 senti.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
27.06.2026 16:31:57
|
|
|
| etk kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Rohelistest võib ju aru saada, sest programmiliselt on iga surnud tööstus ja surnud inimene planeedile kasulik ning vähendab inimkonna jalajälge. |
Põnev, et vaid õlgmehikestega tahetakse kakelda, mitte pärismaailmaga....
|
Sa väidad, et pärismaailmas ei vähenda tööstuste ja inimeste kadumine inimkonna ökoloogilist jalajälge? Päriselt ka?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|