|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 09:37:33
|
|
|
Emotsionaalselt üles köetud valgete meeste vägi.
Mõni vastassugupool võiks ka sõna saada
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.06.2026 10:24:23
|
|
|
Ühiskonnaõpetuse tunnis panid õpa alastipildi peale ona? Mis on presidendi funktsioon võimude lahususest tulenevalt? Mingit valgevenet tahad?
Pigem on küsimus selles, miks uhhuudele läheb see sisuliselt funktsioonitu positsioon nii korda? Antud juhul valiks rahvaz otse mingi reinsalu isa ja siis langeks maskid.. "aga rahvas valis" oleks kõige peale ja jokk.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
24.06.2026 10:36:38
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Emotsionaalselt üles köetud valgete meeste vägi.
Mõni vastassugupool võiks ka sõna saada  |
Siin annab tunda, kuidas Eestist väljaspool olevate kaasfoorumlaste maailmavaade piirdub argumendiga "ei sallita, sest naine". Pesumasin töötab täistuuridel.
Teda ei sallita, sest väga selgelt valib pooli. Eesti pole veel Norra ega Saksamaa, kus kõik valged, keskeaised mehed on kõige kurja juureks. Mingil määral kaine mõistus veel olemas siin, kuigi ilmselgelt praegune valitsus seda kurssi üritab muuta, Mõned üksikud ihalevad seda maailmakorda, õnneks enamus mitte.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
24.06.2026 10:42:35
|
|
|
Arvan, et President Meri sai omal ajal staar olla, kuna tal olid selleks vastavad isikuomadused ning puudusid sissetöötatud parteihierarhiad. Kahtlen, kas tänapäeval see toimiks. Kersti jäi sellele saunaklubile ette peale 2019 Riigikogu valimisi. Samuti on "konservatiivsetel" erakondadel teda mugav tampida, kuna see sobib sealse maailmapildiga.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.06.2026 10:45:46
|
|
|
| Konservatiiv = populist.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
24.06.2026 10:47:41
|
|
|
| laurx kirjutas: |
Ühiskonnaõpetuse tunnis panid õpa alastipildi peale ona? Mis on presidendi funktsioon võimude lahususest tulenevalt? Mingit valgevenet tahad?
Pigem on küsimus selles, miks uhhuudele läheb see sisuliselt funktsioonitu positsioon nii korda? Antud juhul valiks rahvaz otse mingi reinsalu isa ja siis langeks maskid.. "aga rahvas valis" oleks kõige peale ja jokk. |
Teil seal Tartus mingi veider ühiskonnaõpetus.
Uhhuudele lähevad peale kõik avalikud positsioonid, sest mida rohkem oma jopesid, seda parem. See tegelikult kehtib kõikide parteide puhul.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
24.06.2026 11:00:57
|
|
|
Tiit Pruuli kirjutab Facebookis
| tsitaat: |
Soonvald küsis kiirarvamust PRESIDENDIVALIMISTE KOHTA. Vastasin nii:
Igal inimesel on suveräänne õigus ise otsustada, kas ta kandideerib mõnda ametisse või mitte. Ja tal on õigus oma otsusest teatada talle sobival ajal ja viisil. Alar Karis andis oma otsusest teada väärikalt ja stiilselt, nii nagu on kulgenud ka tema presidentuur. Vara on veel Karist tänada, aga loodan, et seda teevad lõpuks ka need, kes kiskusid tüli Vabariigi Presidendiga kohtades, kus seda kellelegi vaja ei olnud. Sama loll, kui praegune tüli Poola ja Ukraina presidentide vahel. Kreml itsitab pihku.
Mis mind mõnede poliitikute esimeste reaktsioonide puhul häirib, on see, et peale Karise otsuse teatavakstegemist alustati valdavalt isiklike ja erakondlike punktide kogumist selmet kinnitada ja selgitada rahvale, mis edasi saab. Meie presidendi üks olulisemaid rolle on põhiseaduse mõtte järgi olla rahva ühendajaks, see on sama tähtis, kui esindada Eestit rahvusvahelisel areenil või olla riigikaitse kõrgeim juht. Just see veidi ebamäärane „rahva ühendamine“ annab kätte ka meie presidendi rolli kammertooni – tseremoniaalne, moraalne ja tänase maailma kontekstis oluline - kriisiolukorras juht, kes pasaks ei löö.
Kui meil pole presidenti, kes rahvast ühendab, muutuvad mõttetuks ka ostetud Himrasid ja iseliikuvad suurtükid.
Opositsioonierakondade jaanilaupäeval meedias valatud pisarate siirust ei usu ma enne, kui nad on tõestanud, et on valmis tegema kompromisse ja valima Riigikogus uue konsensusliku riigipea. Aga selle eeldus on, et Kristen Michal ja Lauri Hussar suudavad sellise kandidaadi üles leida, nõusse saada ja välja pakkuda. Ettevõtjana olen harjunud, et konkreetselt iga inimene vastutab oma töölõigu eest. Meie enamusdemokraatias kuulub peaministri ja Riigikogu spiikri palga sisse ka sobiva presidendikandidaadi leidmine. Ja mitte endale sobiva, vaid Riigikogu enamusele sobiva. Kordan üle nagu kohtuprotokollis: K. Michal ja L. Hussar vastutavad, kaasvastutus lasub U. Reinsalul, M. Kõlvartil ja L. Läänemetsal. Kuni meie poliitikud vastutuse mõistest aru ei saa, on demokraatia ohus, sest vastutusvõimetut riiki on kerge üle võtta populistide või putinistide poolt.
Eesti põhiseadus ei sea presidendile selliseid ülesandeid välis- ja julgeolekupoliitikas nagu Soome põhiseadus. Ei maksa taga nutta, et meil peaks olema oma Alexander Stubb. Vaieldamatult peab president orienteeruma välispoliitikas, aga sama vaieldamatult peab ta orienteeruma ka sisepoliitikas, et mitte jääda mõne erakonna mängukanniks või jääda mõistmatuna kõrvalseisjaks olukordades, mis eesti inimestele olulised.
Alar Karis oleks olnud Eestile hea president ka järgmistel aastatel. Aga hea uudis on see, et häid kandidaate sellesse ametisse on meil veel. Ülle Madisest, Maive Rutest, Riina Kionkast kuni Jüri Luige ja Matti Maasikani. Teine hea uudis on mul veel – olen kindel, et me ei pea muretsema selle pärast, et presidendiks saab inimene, kes tahab Kadrioru tiigist teha oma peegelduvat basseini. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 11:15:53
|
|
|
President valitakse Riigikogus, ei - ei.
Naine Presidendiks, ei - ei.
Meil on Mart
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
24.06.2026 11:36:05
|
|
|
Tanel no ei valita ära seda presidenti riigikogus, kõik ju tõmbavad tekki enda poole.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.06.2026 13:03:32
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Tagantjärgi muidugi selgus, et Tõnis Sildaru osas oli tal õigus. |
Inimesel võib paljude asjade suhtes õigus olla, aga kui ta ei oska seda piisavalt karismaatiliselt ja diplomaatiliselt väljendada, nii et sellest oleks kasu, ja tekitab ainult uusi konflikte juurde, mis kuhugi ei vii, siis ta ei sobi juhtima ei riiki, ega nagu me EOK asjus nägime, ka mõnd väiksemat organisatsiooni.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 13:14:27
|
|
|
Ainuüksi foorum on valgete meeste poole kaldu
Kas naised ei vaatlegi hindu
Naistele väga ei sobi hindade vaatlus
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
24.06.2026 14:18:23
|
|
|
Millega tegeleb meie Haridusministeerium.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10242835238205828&set=a.4270411447334
| tsitaat: |
Mul on tütar. Kujutage ette, et teie laps tuleb koolist ja peab pähe õppima teksti, kus räägitakse "poolkõvadest mu---dest", "seksikast saagimisest" ja "palja ülakehaga" Tinderist. Ta on 13. See on kohustuslik kodutöö. 7. klass. Kirjanduse tund.
Mida te teeksite?
See juhtus Tallinna Rahumäe Põhikoolis. Minu sõbra 13-aastane tütar sai tunni lõpus juhuslikult valitud teksti, mida ta pidi pähe õppima ja klassi ees esitama. Tekst sisaldab otsest seksuaalset keelekasutust ja vulgarisme.
Ma ei räägi lugemisest tunnis, kus õpetaja saab konteksti luua ja arutelu juhtida. Pähe õppimine tähendab, et laps loeb seda teksti kümneid kordi. Sõna-sõnalt. Üksi. Ja siis esitab seda klassi ees.
Me kõik pingutame iga päev, et kasvatada oma lastest toimivaid inimesi. Ja kujutage ette, et ühel hetkel tuleb laps koolist sellise tekstiga. Kolmeteistkümneselt. Seda ei saa ära kustutada. Seda ei saa tagasi võtta. See on nüüd osa selle lapse kogemusest.
Pere on selle asjaga tegelenud üle seitsme kuu. Nad on käinud seda teed kannatlikult ja korrektselt - kool, Tallinna Haridusamet. Tulemust ei ole. Keegi ei võta vastutust.
Seitse kuud. Mitte seitse päeva. Seitse kuud.
Mina isana ei suuda sellest vaikides mööda vaadata. Mitte sellepärast, et tahaksin kedagi häbistada. Vaid sellepärast, et lapsed väärivad turvalist (õpi) keskkonda ja vastutus peab olema kellegi käes.
Tallinna Rahumäe Põhikool peab vastutama selle eest, millist õppematerjali lastele antakse. Tallinna Haridusamet peab vastutama selle eest, et lapsevanema pöördumisele reageeritakse. Ja Haridus- ja Teadusministeerium peab vastutama selle eest, et Eesti haridussüsteemis on mehhanismid, mis vajadusel last kaitseksid.
Kas me lihtsalt lõpetame kooliaasta ära ja alustame uut? Justkui midagi polekski juhtunud?
Lapsed ei ole eksperimendi objektid. Ja süsteem, kus keegi ei vastuta, ei ole süsteem - see on fassaad. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.06.2026 15:06:09
|
|
|
loen ja muigan 12h hiljem......ma pole zoo vastane, tilliga või tillita jne
Kerstikene ei suuda isegi EOK hakkama saada, mis krd riigi presidendiks ......a veel vaja uuesti panna, täiesti tühi koht oli eelmine kord (õnneks järgmist korda ei tule)
Aga ma nüüd paugutan teile ära, kes võiks presidendiks saada. Ennem saate krd vikingu jackpoti, kui ära arvate....algul naerate, aga pärast hakkate mõtlema, miks mitte
Spoiler 
Kadri Simson
Mõelda vaid, polegi tilli püksis....
Ainuke takistus on, et talle ei meeldi pissida käsu peale teise liivakasti. Meie krd poliitikud räägivad, et president peaks a poliitiline olema, aga alati tahavad oma jopet sinna saada.
Äkki peaks järgmistel riigikogu valimistel tõesti ekre valima, et siis 4 aastat hiljem ülejäänud poliitikud saaks aru, et ei tasu eesti rahvaga m´´´i mängida....Hästi kiidetud reform on meid juba saatmas kreeka tasemele, , vaevalt ekre vennad põhja koreani suudavad veeretada 4 aastaga...mõtlemise koht kas pole.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.06.2026 15:58:10
|
|
|
| Kumnastav. Kaja ei sobi aga aadu tütar on ok.
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 16:36:44
|
|
|
Seda Kreekat mõeldakse?
Eestis oli 2006. aastal keskmine aastapalk 7212 €.
Eestis oli 2025. aastal keskmine aastapalk 25 104 €.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 18:47:20
|
|
|
Tead, neil raha numbritel nagu poleks väärtust
Ma saan ainuüksi oma intressikulu aastas ka tuhandetes mõõta. Pole probleemi, sest rahal nagu poleks väärtust
Ma olen kindel, et ükski Sinu tabelites olev arv ei saa olema õige
Nende numbrite ritta panemine on tänamatu töö.
Paar...suurriikide eesotsas ütlevad/teevad/jätavad tegemata midagi ja Eesti on jälle tormide räsida
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.06.2026 19:09:44
|
|
|
Oisu., mine norra liiklusteemasse tagasi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
24.06.2026 19:24:25
|
|
|
Ma lihtsalt panin kirja Mihkel Nestori ja Peeter Koppeli öeldu
Mine ise.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
25.06.2026 09:39:34
|
|
|
Tanel,
Äkki lõpetaks selle fake moraalsuse ja kiljudes minestusse langemise kui kui kuskil tekstis 13 aastane loeb veidi karvasemat sõna. T*ridemaa ma ütlen, linn on täis veel nooremaid, kes ropendavad nagu meremehed, telos jookseb porr ja pask 24/7, joovad, suitsetavad, teevad narkot, kepivad nagu koerad ja käivad vahetunnis üksteisel peldikus põske kahmamas, nüüd aga oioioi mõtle, millega tegeleb haridusministeerium, sest tekstis oli sees hirmus sõna. Need fucking "helikoptervanemad", kes kasvatavad oma kujutletava vati sees sotsiaalseid hälvikuid, võiks korra mõelda, et millega hoopis kodus tegeletakse või pigem ei tegeleta, probleem algab kodust, mitte koolist, aga haridusministeeriumit on ju palju lihtsam süüdistada, kui peeglisse vaadata. Helbekeste kari ma ytlen, tulge välja oma "ohvriks" olemisest. Raudselt jälle mingi "konservatiivne" moraalijynger, kes koolis ainult jumalasõna kasutamist nõuabkuid ise samal ajal õhtul netis lapsi jahib
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.06.2026 11:25:25
|
|
|
| greaper, mismoodi see oli:" ära riku head narratiivi ära". Moodsal ajal "kasvatavad last lasteaed,kool, tööandja, sest mina, maksan makse und shiet". Ei ole keerulisemat lapsevanemat kui koertekooli taustaga veits itti tudeerinud lapsevanemad naise õpetatava lasteaiafühma näitel: lühikesi pükse lapsele võimlemisse ei anta, sest kukub ju muidu ennast siniseks/marraskile. Õues üritusi korraldada ei saa, sest päike põletab (nädalake varem läbustati terve some ära piltidega, kus murukann nädala jagi türgi kuurordis sooja päikese all jäätist pugis erinevates asendites jms..
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.06.2026 13:22:03
|
|
|
Olukorras, kus üksildus on tänapäeva maailma epideemia nr 1 ja mõjutab nii inimeste vaimset, füüsilist kui sotsiaalset toimetulekut, näen mina selles tekstijupis hoopis sügavamaid probleeme kui see et seal mainiti Tinderit ja m*nne. Kuid kõige suurema küsimuse tekitab mulle hoopis see, mis ülesanne selle tekstiga seoses anti. Mille jaoks peaks seda sõna otseses mõttes pähe õppima ja seejärel klassi ees deklameerima? Ega see mõni poeem ole.
Mis eesmärki selline ülesanne täidab? Kindlasti ei ole suur probleem (kuigi teksti sobivus vanuseklassile on tugevalt küsitav) kui selles vanuses laps kohtab "paari karvast sõna" loetavas tekstis, aga asi on kontekstis ja eesmärgis. Panna ta seda pähe õppima ja klassi ees esitama, rääkides minavormis paariselust, m*nnidest, tinderist ja saagimisest on ehk tiba liiga varajane siiski selles vanuses teismelisele, rääkimata et võib olla ääretult piinlik ja ahistav. Igasugu kohatud kehalised ja sõnalised ettepanekud õpetajate poolt on loomulikult rängalt hukka mõistetud õpilaste suhtes, aga sellise seksualiseeritud teksti kaaslaste ees esitama sundimine - ei ole? Mulle tundub see kui ahistamise erivorm, eriti kui õpilane ise ei saa valida, kas ta teeb seda või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.06.2026 14:28:52
|
|
|
Selle peale ma kihla ei veaks, et teksti autor üldse 13 aastane on.
Pigem kuskil 20+ kui mitte vanem.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.06.2026 14:35:07
|
|
|
napoleon, jutt ei käinud autori vanusest vaid et 13 aastasele pandi see tekst päheõppimiseks ette.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.06.2026 14:39:00
|
|
|
Sry, my bad.
Pähe õppida vara jah. Kui ma 13 olin, siis pakkusid huvi jalgrattad, võrrid, puu otsa ronimine jms. Pere, kodu, üksindus jms. jäid ikka üsna kaugeks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
25.06.2026 15:13:12
|
|
|
KAs 13 aastane peaks koolis ainult piiblit, postimeest ja tõde ja õigust pähe õppima? Või oleks ajule kasulik ka natsa teistsugust mõtteharjutust teha?
| tsitaat: |
| Panna ta seda pähe õppima ja klassi ees esitama, rääkides minavormis paariselust, m*nnidest, tinderist ja saagimisest on ehk tiba liiga varajane siiski selles vanuses teismelisele, rääkimata et võib olla ääretult piinlik ja ahistav. |
Sa vist ei ole kuulnud kuidas 13 aastased räägivad. Ahistav ja piinlik
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.06.2026 15:32:17
|
|
|
| greaper kirjutas: |
KAs 13 aastane peaks koolis ainult piiblit, postimeest ja tõde ja õigust pähe õppima? Või oleks ajule kasulik ka natsa teistsugust mõtteharjutust teha?
|
Sa unustasid nimekirjas Konservatiivse Suveakadeemia mainida
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
25.06.2026 15:37:52
|
|
|
| greaper kirjutas: |
KAs 13 aastane peaks koolis ainult piiblit, postimeest ja tõde ja õigust pähe õppima? Või oleks ajule kasulik ka natsa teistsugust mõtteharjutust teha?
| tsitaat: |
| Panna ta seda pähe õppima ja klassi ees esitama, rääkides minavormis paariselust, m*nnidest, tinderist ja saagimisest on ehk tiba liiga varajane siiski selles vanuses teismelisele, rääkimata et võib olla ääretult piinlik ja ahistav. |
Sa vist ei ole kuulnud kuidas 13 aastased räägivad. Ahistav ja piinlik  |
8 aastastel on kõik selge juba. Päris eluvõõras värk
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.06.2026 21:45:57
|
|
|
| greaper kirjutas: |
Sa vist ei ole kuulnud kuidas 13 aastased räägivad. Ahistav ja piinlik  |
See, kui _mõned_ 13 aastased omavahelises jutus nii räägivad, ei tähenda, et igale 13 aastasele sobib seda klassi ees deklameerida. Kontekst loeb.
Katsume nüüd kuidagi olla, eks ole. Me oleme siin arvatavasti kõik pärit koolisüsteemist, kus oli suht võimatu, et õpetaja paneks 13 aastast sellist teksti valjusti klassi ees ette lugema, veel vähem sunniks pähe õppima. Kas keegi tunneb, et tal jäi seetõttu midagi elus puudu?
Mida see üldse peaks andma, et ta selle pähe õpib ja klassi ees ette loeb? Tekstiga sisuliseks töötamiseks ja arutluseks on hoopis teistsugused meetodid kui päheõppimine ja deklameerimine.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.06.2026 21:46:23
|
|
|
| tsitaat: |
| "Selle valiku tegid suures laastus kõik Euroopa riigid. See oli niisugune vältimatu kaasnev olukord, millega Eestis silmitsi oli," ütles Isamaa esimees Urmas Reinsalu. |
Kui kõik pidu panevad, kuidas sa siis kaineks jääd?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
viimati muutis degrass 25.06.2026 22:24:06, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.06.2026 22:03:38
|
|
|
| greaper kirjutas: |
| KAs 13 aastane peaks koolis ainult piiblit, postimeest ja tõde ja õigust pähe õppima? |
Millises koolis 13 aastaseid neid asju praegu tegema sunnitakse?
"Tõde ja õigus" on üldse 9. klassi või G1 materjal.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
26.06.2026 09:09:51
|
|
|
| tsitaat: |
See, kui _mõned_ 13 aastased omavahelises jutus nii räägivad, ei tähenda, et igale 13 aastasele sobib seda klassi ees deklameerida. Kontekst loeb.
|
Kas tead konteksti? Kõik mille üle hysteeria käib on ju ühe helikopter vanemast helbekese trauma. Äkki see tekst oli mõeldud nagu näidendi monoloog, kus noor räägib oma nägemusest ja tunnetest, millega ta puutub igapäev kokku sotsmeedias jne?
| tsitaat: |
Katsume nüüd kuidagi olla, eks ole. Me oleme siin arvatavasti kõik pärit koolisüsteemist, kus oli suht võimatu, et õpetaja paneks 13 aastast sellist teksti valjusti klassi ees ette lugema, veel vähem sunniks pähe õppima. Kas keegi tunneb, et tal jäi seetõttu midagi elus puudu?
|
Meie aegne koolisysteem oli väga lihtne, kasvatati nõukogude liidule usinaid töökäsi, kes küsimusi ei küsi ja ise ei mõtle, kõik mis vähegi võimalik salati maha, ajalugu räägiti nii nagu liit käskis. Kas sellel põlvkonnal jäi midagi elus puudu? Julgen väita, et väga palju, julgus enda eest seista, julgus ise mõelda, julgus probleemile tähelepanu juhtida, julgus rääkida "tabu" teemadest jne jne.
| tsitaat: |
Mida see üldse peaks andma, et ta selle pähe õpib ja klassi ees ette loeb? Tekstiga sisuliseks töötamiseks ja arutluseks on hoopis teistsugused meetodid kui päheõppimine ja deklameerimine.
|
Aga mis nüüd päriselt nende lastega juhtus, kes seda teksti pähe õppisid ja ette kandsid? Lapsevanem kukkus mentaalselt kokku nagu näha, aga mis tegelikult selle lapsega juhtus?
| tsitaat: |
Millises koolis 13 aastaseid neid asju praegu tegema sunnitakse?
"Tõde ja õigus" on üldse 9. klassi või G1 materjal.
|
Sa ju muidugi said tegelikult aru, et tegemist oli illustreeriva näitega, et rõhutada mõtet/mõttetust.
Kuulge "laste kaitsjad" viskute siin ambrasuuridele kui 13 aastased tipsununnutupsud peavad korra teistsuguste tekstidega tutvuma ja jumal hoia isegi mõni karvane sõna ja vihje gay vms asjale sees. Kõik kiljuvad hysteerias ja "kaitsevad" lapsi homo ja liberaalse propa eest, sest see on ju lapsele ahistav ja piinlik ja traumeeriv ja teeb nad gayks nagu konnad. Statistika aga ytleb niimoodi
Kõige sagedamini (umbes 70–80% juhtudest) toimub seksuaalne või füüsiline väärkohtlemine just koduseinte vahel või lähisuhetes, kus toimepanijaks on lapse vanem, kasuvanem või ema/isa elukaaslane. Üle 90% laste vastu suunatud seksuaalkuritegudest pannakse toime heteroseksuaalsete meeste poolt.
Äkki peaks sellele keskenduma ja päris probleemidega tegelema? Aga ei, "rõve woke jms", see on asi, mille eest tuleb lapsi kaitsta. See eelnev statistika ja probleem võiks olla nagu see hirmus hirmus "tekst", kortsutame kulmu ja veel parem keelame ära sellest rääkimise, siis on nii nagu meid õpetati ja see on ju hea.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 09:18:14
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| greaper kirjutas: |
| KAs 13 aastane peaks koolis ainult piiblit, postimeest ja tõde ja õigust pähe õppima? |
Millises koolis 13 aastaseid neid asju praegu tegema sunnitakse?
"Tõde ja õigus" on üldse 9. klassi või G1 materjal. |
siin pole küsimustki, 13 aastane ei pea vägisi midagi tegema
ja ta ei teegi
või kui teeb siis tal pole selgroogu kasvanud
jah, sunnitakse aga siis on juba hilja.
ma enam ei mäleta mis klassis mind sunniti lugema tõde ja õigust.
see ei meeldind mulle, vanainimese kirjutatud masendav jura
kuid hiljem hakkas meeldima, kui ma olin umbes 30, siis olin juba vanainimene
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.06.2026 10:12:55
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| P.s. ma sunnin oma lapsi tegema nende jaoks ebameeldivaid asju ajast kui nad veel rääkida ei oska - koristamine, riietumine, söömine, õppimine.. ..lugemine. |
Hmmm.... kas siit järeldub, et kõik su lapsed oleks ammu nälga surnud kui sa neid sööma ei sunniks ?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 10:28:07
|
|
|
ma sunnin oma lapsi tegema nende jaoks ebameeldivaid asju ajast kui nad veel rääkida ei oska - koristamine, riietumine, söömine, õppimine.. ..lugemine.
ma sundisin
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 10:42:17
|
|
|
lapsele tuleb reeglid seada
mo poeg kah nüid ulub purjus peaga, et isa andis rihma
ega mina kah ei tea, kas see oli kena
vähemalt on ta nüid hetkel tartu ülikoolis ja vahepeal vingub, et tahaks akadeemilist võtta.
minu käest ta luba ei saa
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.06.2026 10:47:12
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| napoleon, sa lapsevanem pole. Kui sa laseks lapsel ise omale tänapäeval toitu valida, oleks see magus, õlis leotatud, nisust.. võib-olla sisaldaks veidi banaani. |
Ei ole. Aga õe last kõrvalt näen. Lemmiktoit on tal õun. Kala sööb ka. Aga friikad, vinkud jms. on n-go.
Otseselt keelanud pole tal keegi midagi süüa, tema enda valik.
6 aastane poisslaps st. pole teismeline tüdruk, kes muul põhjusel oma menüüd kohendaks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|