napoleon, Ju siis "Tehisintellekt" ei ole võimeline iseseisvalt "läbi hammustama" et osad keeled omavad käändeid ja neid peab kasutama sõltuvalt olukorrast, mida öelda tahetakse. Eesti keelel on 14 käänet ja see on üks neist toredatest omadustest, mis aitab petukirju läbi näha, sest alates neist 20 aasta tagustest esimestest Nigeeria kuningapoja kirjadest kuni tänapäevaste suhteliselt korrektse kirjalise grammatika kasutamiseni on petukirjade koostajad koguaeg eksinud eesti keele õigekirjareeglite vastu. "Tehisintellekt" on järelikult nende algeliste petukirjakoostajate tasemel.
Aga lapsed internetis ja AI-agent internetist. Ja bitcoin internetis. Seda peab eu piirama. Nad piiravad ja samas trükivad raha juurde. Et inimene oleks odavam ja paremini manipuleeritud.
Huvitav, et need AI-d enamasti pakuvad üsna kindlas kõneviisis vastust isegi kui kelbast panevad. Kui ma täpselt ei teaks mida see "suud maigutama" tähendab(no näiteks oleksin lätlane kes natuke eesti keelt oskab), siis pigem ütleks, et pole kindel, aga midagi sellist võib see tähendada. Ehk annaks konkreetselt märku, et kui see pole küsimus niisama jutu jätkuks vaid sellest midagi olulist sõltub, siis ei tohiks minu vastust tõe pähe võtta vaid peaks kontrollima.
Debiilsele küsimusele saad ka debiilse vastuse. Peab ikka eriti aju olema et selliseid asju sealt küsida, see on ikkagi tööriist.
Küsimus mingi fraasi/kõnekäänu kohta pole debiilne. Inglisekeelseid googeldan vahel ka ise kui sõnadest saaks nagu aru, aga mõte jääb segaseks. Tihti saab muidugi kontekstist lähtuvalt ka mingist sõnademängust aru, aga mitte alati.
On, arvestades mida see toota oskab. Selleks kasuta aju ja otsi normaalne vastus.
Juturobotid on nii hea välimääraja, kui keegi ütleb et mingi lihtsa küsimuse jaoks küsis, siis no selge et normaalne tuul kõrvade vahel.
Huvitav, et need AI-d enamasti pakuvad üsna kindlas kõneviisis vastust isegi kui kelbast panevad. Kui ma täpselt ei teaks mida see "suud maigutama" tähendab(no näiteks oleksin lätlane kes natuke eesti keelt oskab), siis pigem ütleks, et pole kindel, aga midagi sellist võib see tähendada. Ehk annaks konkreetselt märku, et kui see pole küsimus niisama jutu jätkuks vaid sellest midagi olulist sõltub, siis ei tohiks minu vastust tõe pähe võtta vaid peaks kontrollima.
See oleneb päris palju küsimusest, küsijast ja tööriistast. Mida põhjalikumalt ja täpsemalt küsid, seda parema vastuse saad. Teinekord võib vaja minna keerulisemas olukorras mitut pikka lõiku, et saada soovitud tulemus. "Onelineri" puhul ongi tööriistal vabad käed.
Ning see, kui enesekindel tööriist on, on taaskord häälestatav. Aastal 2026. ei ole mõtet kasutada vaikeseadistusi vaid luua omale sobiv vahend. See võib olla kriitik, hardcore süs.admin või ideedele avatud kunstnik. Karbist välja võttes... noh, võib ka nii. Aga siis on ka tulemus üldine ja iseloomutu, tagantkiitev.
Väga huvitav on AI olemus. Ta püüab tabada sinu küsimuse konteksti ja sellele vastata. Ta püüab leida ka irooniat ja erinevaid tundeid rekonstrueerida ja leida õige vastus emotsionaalsetele päringutele.
Siin on hea lahendus. Oled president ja pane kõik AI-botid tööle ja pressiesindaja on väga vastutulelik AI jahupea. Annab vajalikud vastused. Emotsiooni ja ärritusi ei ole. Saad teha ka kindla raami - presidendi pressinõuniku filtritega. Et siis teenin **** Liitu!
napoleon, Ju siis "Tehisintellekt" ei ole võimeline iseseisvalt "läbi hammustama" et osad keeled omavad käändeid ja neid peab kasutama sõltuvalt olukorrast, mida öelda tahetakse. Eesti keelel on 14 käänet ja see on üks neist toredatest omadustest, mis aitab petukirju läbi näha, sest alates neist 20 aasta tagustest esimestest Nigeeria kuningapoja kirjadest kuni tänapäevaste suhteliselt korrektse kirjalise grammatika kasutamiseni on petukirjade koostajad koguaeg eksinud eesti keele õigekirjareeglite vastu. "Tehisintellekt" on järelikult nende algeliste petukirjakoostajate tasemel.
"Läbihammustamine" nõuab analüüsi. Tekstirobot ei analüüsi. _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Analüüsivõime sõltub mudelist. Isegi selle näite puhul, mille ma tõlke vääratuse kohta tõin, on ikkagi tegu analüüsiga - mis sellest, et läks märgist mööda. Analüüs nõuab lihtsalt esiteks häid andmeid ning teiseks palju töötlemisressurssi. Praegu töötas mul Claude'i Opus 4.8 mul kolme tekstifailiga: üks 80K sõna, teised paari tuhande sõna ringis. Võrdles ja analüüsis ning tõi välja mittekattuvused ja ebakõlad. Päris hea töö. Kahjuks küll mitte nii hea, kui ärakeelatud Fable mudel oleks teinud, kuid natuke pikema pusimise peale saab asja. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Janis, Kus kohas sa teise nimega Fable't nägid? Tundub nagu mingi skämmi moodi asi, kus keegi nurga taga väidab müüvat asja, mida tal ei saagi olla. Sest kui Anthropic ise saab valitsusega asjad joonde, ei hakka nad elusees nime muutma - mis oleks praegu peamine müügiargument. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Opus 4.8 on jah praegu Claude'i tippmudel. Kui sellel panna Max effort + thinking, siis ta ei ole üldsegi halb. Umbes nagu Ferrari Škoda (Haiku) kõrval. Aga Fable oli minu meelest nagu see auto, millega Harry Potteri filmis lennati, sest ta tegi omaalgatuslikult seda, mida talt isegi ei küsitud. Ja väljastas kordades parema tulemuse. Ei, Opus 4.8 ei ole Fable. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Varsti võib claude ka unustada, composer on kuradi hea ja palju soodsam. Opused panevad ikka hea litaka rahakotile aga millegi uue ja keeruka nullist ehitamiseks kasutan alguses parem seda
Samamoodi jätkates ollakse AI-d mitte kasutades ju analoogses situatsioonis rätsepatega, kes lubasid käsitöö juurde jääda - olukorras kui SIngeri õmblusmasinad töö kümme korda kiiremaks muutsid. Ainus nõue on traagelniidid eemaldada, et mitte miski ei reedaks AI produktsiooni. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.