Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
45%
 45%  [ 57 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
20%
 20%  [ 26 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
25%
 25%  [ 32 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
8%
 8%  [ 11 ]
hääli kokku : 126

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2026 18:43:56 vasta tsitaadiga

napoleon, Ju siis "Tehisintellekt" ei ole võimeline iseseisvalt "läbi hammustama" et osad keeled omavad käändeid ja neid peab kasutama sõltuvalt olukorrast, mida öelda tahetakse. Eesti keelel on 14 käänet ja see on üks neist toredatest omadustest, mis aitab petukirju läbi näha, sest alates neist 20 aasta tagustest esimestest Nigeeria kuningapoja kirjadest kuni tänapäevaste suhteliselt korrektse kirjalise grammatika kasutamiseni on petukirjade koostajad koguaeg eksinud eesti keele õigekirjareeglite vastu. "Tehisintellekt" on järelikult nende algeliste petukirjakoostajate tasemel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 20.06.2026 10:17:02 vasta tsitaadiga

Nad õpivad. Eesti keelt. VÄhemalt gemini.

Aga lapsed internetis ja AI-agent internetist. Ja bitcoin internetis. Seda peab eu piirama. Nad piiravad ja samas trükivad raha juurde. Et inimene oleks odavam ja paremini manipuleeritud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2026 10:19:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Huvitav, et need AI-d enamasti pakuvad üsna kindlas kõneviisis vastust isegi kui kelbast panevad. Kui ma täpselt ei teaks mida see "suud maigutama" tähendab(no näiteks oleksin lätlane kes natuke eesti keelt oskab), siis pigem ütleks, et pole kindel, aga midagi sellist võib see tähendada. Ehk annaks konkreetselt märku, et kui see pole küsimus niisama jutu jätkuks vaid sellest midagi olulist sõltub, siis ei tohiks minu vastust tõe pähe võtta vaid peaks kontrollima.


Debiilsele küsimusele saad ka debiilse vastuse. Peab ikka eriti aju olema et selliseid asju sealt küsida, see on ikkagi tööriist.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 10:32:28 vasta tsitaadiga

Küsimus mingi fraasi/kõnekäänu kohta pole debiilne. Inglisekeelseid googeldan vahel ka ise kui sõnadest saaks nagu aru, aga mõte jääb segaseks. Tihti saab muidugi kontekstist lähtuvalt ka mingist sõnademängust aru, aga mitte alati.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2026 10:38:04 vasta tsitaadiga

On, arvestades mida see toota oskab. Selleks kasuta aju ja otsi normaalne vastus.
Juturobotid on nii hea välimääraja, kui keegi ütleb et mingi lihtsa küsimuse jaoks küsis, siis no selge et normaalne tuul kõrvade vahel.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 10:47:21 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Huvitav, et need AI-d enamasti pakuvad üsna kindlas kõneviisis vastust isegi kui kelbast panevad. Kui ma täpselt ei teaks mida see "suud maigutama" tähendab(no näiteks oleksin lätlane kes natuke eesti keelt oskab), siis pigem ütleks, et pole kindel, aga midagi sellist võib see tähendada. Ehk annaks konkreetselt märku, et kui see pole küsimus niisama jutu jätkuks vaid sellest midagi olulist sõltub, siis ei tohiks minu vastust tõe pähe võtta vaid peaks kontrollima.
See oleneb päris palju küsimusest, küsijast ja tööriistast. Mida põhjalikumalt ja täpsemalt küsid, seda parema vastuse saad. Teinekord võib vaja minna keerulisemas olukorras mitut pikka lõiku, et saada soovitud tulemus. "Onelineri" puhul ongi tööriistal vabad käed.

Ning see, kui enesekindel tööriist on, on taaskord häälestatav. Aastal 2026. ei ole mõtet kasutada vaikeseadistusi vaid luua omale sobiv vahend. See võib olla kriitik, hardcore süs.admin või ideedele avatud kunstnik. Karbist välja võttes... noh, võib ka nii. Aga siis on ka tulemus üldine ja iseloomutu, tagantkiitev.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 20.06.2026 18:03:02 vasta tsitaadiga

Väga huvitav on AI olemus. Ta püüab tabada sinu küsimuse konteksti ja sellele vastata. Ta püüab leida ka irooniat ja erinevaid tundeid rekonstrueerida ja leida õige vastus emotsionaalsetele päringutele.

Siin on hea lahendus. Oled president ja pane kõik AI-botid tööle ja pressiesindaja on väga vastutulelik AI jahupea. Annab vajalikud vastused. Emotsiooni ja ärritusi ei ole. Saad teha ka kindla raami - presidendi pressinõuniku filtritega. Et siis teenin **** Liitu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 08:16:58 vasta tsitaadiga

https://tech.yahoo.com/ai/articles/americans-turned-against-ai-incredible-130000345.html
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.06.2026 11:30:32 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
napoleon, Ju siis "Tehisintellekt" ei ole võimeline iseseisvalt "läbi hammustama" et osad keeled omavad käändeid ja neid peab kasutama sõltuvalt olukorrast, mida öelda tahetakse. Eesti keelel on 14 käänet ja see on üks neist toredatest omadustest, mis aitab petukirju läbi näha, sest alates neist 20 aasta tagustest esimestest Nigeeria kuningapoja kirjadest kuni tänapäevaste suhteliselt korrektse kirjalise grammatika kasutamiseni on petukirjade koostajad koguaeg eksinud eesti keele õigekirjareeglite vastu. "Tehisintellekt" on järelikult nende algeliste petukirjakoostajate tasemel.

"Läbihammustamine" nõuab analüüsi. Tekstirobot ei analüüsi.

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.06.2026 12:38:48 vasta tsitaadiga

Analüüsivõime sõltub mudelist. Isegi selle näite puhul, mille ma tõlke vääratuse kohta tõin, on ikkagi tegu analüüsiga - mis sellest, et läks märgist mööda. Analüüs nõuab lihtsalt esiteks häid andmeid ning teiseks palju töötlemisressurssi. Praegu töötas mul Claude'i Opus 4.8 mul kolme tekstifailiga: üks 80K sõna, teised paari tuhande sõna ringis. Võrdles ja analüüsis ning tõi välja mittekattuvused ja ebakõlad. Päris hea töö. Kahjuks küll mitte nii hea, kui ärakeelatud Fable mudel oleks teinud, kuid natuke pikema pusimise peale saab asja.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.06.2026 12:39:57 vasta tsitaadiga

Fable jälle saadaval, teise nimega lihtsalt
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.06.2026 12:53:22 vasta tsitaadiga

Janis, Kus kohas sa teise nimega Fable't nägid? Tundub nagu mingi skämmi moodi asi, kus keegi nurga taga väidab müüvat asja, mida tal ei saagi olla. Sest kui Anthropic ise saab valitsusega asjad joonde, ei hakka nad elusees nime muutma - mis oleks praegu peamine müügiargument.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.06.2026 13:05:25 vasta tsitaadiga

4.8 1M, teised vist 200k ainult
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.06.2026 13:11:51 vasta tsitaadiga

Opus 4.8 on jah praegu Claude'i tippmudel. Kui sellel panna Max effort + thinking, siis ta ei ole üldsegi halb. Umbes nagu Ferrari Škoda (Haiku) kõrval. Aga Fable oli minu meelest nagu see auto, millega Harry Potteri filmis lennati, sest ta tegi omaalgatuslikult seda, mida talt isegi ei küsitud. Ja väljastas kordades parema tulemuse. Ei, Opus 4.8 ei ole Fable.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.06.2026 13:18:53 vasta tsitaadiga

Varsti võib claude ka unustada, composer on kuradi hea ja palju soodsam. Opused panevad ikka hea litaka rahakotile aga millegi uue ja keeruka nullist ehitamiseks kasutan alguses parem seda
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.