Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 10.01.2026 13:01:28 vasta tsitaadiga

Oisu., mida sa jahud? Konkreetne ettevõte on, kui 2022 välja arvata, sisuliselt nullis opereerinud, ots-otsaga kokku tulnud. Kust peaks tulema raha palkade tõstmiseks?

Panna uksed kinni olukorras kus võlgu pole ja kedagi üle (lõpuks) ei lasta on pigem harv juhus... kas omanikud pidanuks end lõhki laenama ja asjale peale maksma?

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2026 14:27:44 vasta tsitaadiga

ref, Oisu pole ju ettevõtja, ta ei adu ettevõtluse olemust.
Janis, ja kui küsida, kas ettevõtte kahjumi peaksid ka töötajad kinni maksma, on mök-mök icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.01.2026 14:30:27 vasta tsitaadiga

No siis ei tasu kahjumit teha. Juht ju saab ilmselt ka kõrgemat palka oma töö/vastutuse eest, tema asi on see ära hoida.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2026 15:13:20 vasta tsitaadiga

Justament thumbs_up.gif
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2026 15:43:50 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
ref, Oisu pole ju ettevõtja, ta ei adu ettevõtluse olemust.
Janis, ja kui küsida, kas ettevõtte kahjumi peaksid ka töötajad kinni maksma, on mök-mök icon_lol.gif


Ma ei adu mitte sittagi ettevõtlusest neh.
Eesti taoline väike väike ja veelkord väike riik vajab suuremat lisandväärtust tootvat tööstust icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2026 17:12:33 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Ida-Virumaa icon_idea.gif
Ettevõtetel kõige odavam tööjõud icon_idea.gif
Kõige kõrgem töötus icon_idea.gif
Kõige suurema lahkujate protsendiga maakond icon_idea.gif
Selge, et tööjõukulu tõus käib üle jõu icon_idea.gif
https://www.err.ee/1609785066/eesti-oige-keskmine-palk-oli-ii-kvartalis-2126-eurot-tous-5-9-protsenti



Kui ettevõtted oma kasumist rohkem töötajatele annaks palgana, ei tahaks nad ehk mujalt variante otsida. Aga ei ole ju mõtet heaoluühiskonda mängida ja laseme parem põhja ettevõtte


Mõnel muul juhul võib see ka pädeda.
Aga antud juhul polnud ju mure selles, et pole tööjõudu või pole see piisavalt kvaliteetne vaid selles, et toote hind ei ole konkurentsivõimeline. Mida sellises olukorras palkade tõstmine aitaks?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2026 21:01:41 vasta tsitaadiga

ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2026 01:12:49 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Justament thumbs_up.gif
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist.


Antud ettevõte ei ole eriti ettevõtjarisk. Seadmed, tooraine ja toode tulid allhanke ostjalt ja ka läks sinna. Pigem pikem vegeteerimine, mis praegusel juhul lihtsalt ausalt enne pensionit kokku tõmmati.

Need kes riski võtavad ja eduka tulemuse saavutavad, ei pea reformareid ja sotsiaaldemokraate ja muid süüdlaseid otsima, kui bisnisplaan kokku ei jookse. Kulude optimeerimise tulemus ongi miinimumpalga maksja või sarnase peedistamise paremate peedistajate juurde viimine. As in aasia või muu lõunapoolne piirkond.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2026 01:17:26 vasta tsitaadiga

taavi, mis kogemused sul on? Sinu kui omaniku reg. kood jms?
Näita aga siis oma ettevõtjakogemused ette, palju oled riigile makse maksnud jne thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2026 01:45:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Justament thumbs_up.gif
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist.


Peaks siis orjade pidamise uuesti lubama, sulle tundub see hästi sobivat - töötaja on sinu jaoks praht nagu ma aru saan. Reaalsuses on nii, et ilma töötajata pole ka kasumit. Ma meelega keerasin ühele samasugusele värdjale kui päeva pealt minema jalutasin, siiamaani virelevad, kuna peamine know how oli minu kätte aja jooksul kogunenud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 11.01.2026 02:11:33 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tanel kirjutas:
Justament thumbs_up.gif
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist.


Peaks siis orjade pidamise uuesti lubama, sulle tundub see hästi sobivat - töötaja on sinu jaoks praht nagu ma aru saan. Reaalsuses on nii, et ilma töötajata pole ka kasumit. Ma meelega keerasin ühele samasugusele värdjale kui päeva pealt minema jalutasin, siiamaani virelevad, kuna peamine know how oli minu kätte aja jooksul kogunenud icon_biggrin.gif


Iga kord, kui me midagi ostame, mis on toodetud (arengumaade) odavat tööjõudu kasutades, me sisuliselt kiidame heaks orjapidamise. Me võime seda seda kõike kapitalismi või globaliseerumise siltidega maskeerida, kuid sisu jääb samaks.

Tööturg on hetkel liiga töövõtja keskne. See oli kindlasti mingil hetkel ok, kuid enam mitte. Kui seda ei korrigeerita, kannatab kogu ühiskond. Et sul täna töökoht oleks, peab keegi riski võtma. Kui sind aga riski võtmise eest karistatakse, on üle miinimumpalga maksmine kurjast.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.01.2026 02:34:35 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal.

Mu omadel ka, suvekatel Slovakia ja talvekatel Portugal.
Vist ca paar aastat tagasi sai mitmeid käimasi korraga tellitud ja tagavaraks ka. Eesti hindadest pole mõtet rääkidagi, võtsin siit https://heppo.com/et-ee hinnad olid tol korral igati head.
Vähemalt mul on Ecco omad kaua kestnud ja mulle nad meeldivad. Nike omad on mu meelest juba ammu parajad pastlad mis suht kähku liimist lahti lähevad.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.01.2026 11:06:03 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Betamax kirjutas:
ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal.

Mu omadel ka, suvekatel Slovakia ja talvekatel Portugal.
Vist ca paar aastat tagasi sai mitmeid käimasi korraga tellitud ja tagavaraks ka. Eesti hindadest pole mõtet rääkidagi, võtsin siit https://heppo.com/et-ee hinnad olid tol korral igati head.
Vähemalt mul on Ecco omad kaua kestnud ja mulle nad meeldivad. Nike omad on mu meelest juba ammu parajad pastlad mis suht kähku liimist lahti lähevad.

Mul on Ecco Helsinki 2 peal kirjas made in malaisia, teine paar juba ja samad kirjad, eelnev mudel, Helsinki, oli vietnamist... Mingi osa "juppidest" tuleb nagunii kusagilt aasiast (nt tallad või on üldine nahk juba välja lõigatud vms) ja siis pannakse euroopas kokku. Teema algatanud ettevõte tegi laias laastus sama - viimane komplekteerimine.

Need eelpool lingitud UK kingatootja - neil on kah paljudel mudelitel nt tallad eelvalmistatud ja aasiast, midagi teevad ise (muidu maksaks kogu kompott oluliselt rohkem).

Selle foorumi kasutajaskonna taustal ei anna kahjuks teha järeldust mida keskmine klient ostab - isegi Ecco jääb päris paljudele Eestlastele kalliks ja ostetaksegi 40-50 euroseid jalatseid mis laias laastus hooaja või pool kestavad, otsast otsani Euroopas tehtud tooted (mitte ainult viimane komplekteerimine mille jaoks pannakse kah made in -mingi riik euroopas- silt peale) jäävad enamikele siiski kättesaamatuks ja ei, ma ei mõtle brände nagu Bontoni, Stefano Bemer või Santoni, neil nagunii vast pool hinnast puhtalt "bränd".

Lisaks tasub mõelda, et kui Portugalis ja Slovakkias on võimalik allhanget teha, siis mis on neil teistmoodi võrreldes meiega? Meie tööjõumaksud, eriti alumises otsas, on ebaproportsionaalselt suured ja seeläbi on konkurentsivõime kehv... Üldised kaasuvad kulud on kah suured. Poliitikud kipuvad rinda kummi ajama ja väitma, et näe, enam pole Eesti odav allhankemaa... noh, peatöövõttu ei tehta ka, nagu mitte midagi ei tehta enam viimasel ajal, isegi paljukiidetud "iduettevõtted" on kiduraks jäänud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2026 11:11:01 vasta tsitaadiga

Kui palju üldse vaatavad mingit brändi jalatseid või riideid ostes? See oli äge mingi 13-15a seas aga mina küll ei tea enda ümber enam kedagi, kes üldse brändi vaatakski icon_rolleyes.gif Ma kui lähen ostma, siis vaatan et asi ikka meeldiks ja sobiks, vahet pole mis bränd ja kas maksab 50 või 300 eur
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.01.2026 11:21:04 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui palju üldse vaatavad mingit brändi jalatseid või riideid ostes? See oli äge mingi 13-15a seas aga mina küll ei tea enda ümber enam kedagi, kes üldse brändi vaatakski icon_rolleyes.gif Ma kui lähen ostma, siis vaatan et asi ikka meeldiks ja sobiks, vahet pole mis bränd ja kas maksab 50 või 300 eur

Kusjuures vaadatakse, jalatsite puhul kusagil 100-150+ alates on tootjad mille tooted on vastupidavamad ja kvaliteetsemad. Nt eelpool mainitud Ecco jalatsid on keskmisest kõrgema liistuga mis on nt mulle jalale sobivam ja parem. Ma viimased ~5a tänavakinga osas pigem Eccot eelistanud - enamvähem OK hinna-kvaliteedi suhe ja kestavad kauem kui varem regulaarselt võetud 40-60 euroses hinnaskaalas jalatsid. Lisaks - ma ei viitsi eriti aega kulutada riiete/jalatsite valimisele (seetõttu ka viimased kaks paari tänavakingi olnud sama tootja/mudel).

Inimesed kes matkavad/liiguvad palju kipuvad suhtkoht bränditeadlikud olema... kel võimalus, see ostab pigem kvaliteetsemat ja tihti on ka mingi veidi rohkem südamelähedasem tootja keda valitakse. Need "üldtuntud" brändid on nagunii eputamise teema, rohkem sellisele wannabe "rikkurile".

Konkreetse näitena - viimasel ajal ettevõtte reklaammaterjali osas on väga selge valik olnud stanley/stella, jah, maksab oma 15 eurot per särk rohkem aga - parem kangas, kestab 2-3 aastat iganädalast kasutust, pestes ei veni välja ega muutu topiliseks. Kui jagada logodega särke töötajatele/partneritele tahaks, et nad neid ka regulaarselt kantaks - tasuta reklaam ja kes korra juba keskmisest kvaliteetsemat särki proovida saanud kipub neid eelistama (kui rahakott võimaldab!).

Aga see läheb rohkem teemasse "kellele ema, kellele tütar" icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2026 11:27:09 vasta tsitaadiga

sekundeerin refile - kui majanduslik olukord võimaldab osta mitte kõige odavamat, siis ikka vaadatakse brändi. aga just selles teises võtmes, et mitte bränd brändi pärast vaid selle tõttu, et bränd esindab mingit kvaliteeti, vastupidavust või tegumoodi.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2026 11:36:16 vasta tsitaadiga

No jalanõu puhul see hinnavärk küll ei kehti oma kogemuse põhjal, ei ole selgelt näha, et kallim oleks kauem vastu pidanud.


londiste kirjutas:
sekundeerin refile - kui majanduslik olukord võimaldab osta mitte kõige odavamat, siis ikka vaadatakse brändi. aga just selles teises võtmes, et mitte bränd brändi pärast vaid selle tõttu, et bränd esindab mingit kvaliteeti, vastupidavust või tegumoodi.

No sorry, ei esinda mingit kvaliteeti, igatepidi proovinud, see ongi just see asi et bränd sulle naha vahele pugenud. Lihtsalt saad paremini disainitud toote, ala pükste puhul on tähtis kuidas jalas tunduvad jne aga selliseid tooteid teevad ka mingid lambikamad brändid, kui lähed proovima ja vaatama endale meeldimise järgi, siis võib lausa üllatuda mida leiad - ma ei räägi mingile turu peale minemisest vaid ala weekendi laopoes ringi käies, see on täis mingit nö noname kraami.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 11.01.2026 12:15:16 vasta tsitaadiga

Janis, kui sinu jaoks on bränd Nike, Adidas, Lee Cooper või Gucci ja Prada siis jah, peab nõustuma. Asjad mida sa võid ka no-nameks pidada võivad olla täiesti adekvaatsed korralikud kaubamärgid mida lihtsalt ei haibita söögi alla ja peale... Mu enda eelpool näiteks toodud stanley/stella on bränd mida sa naljalt kusagilt poest ei leia, laias laastus "no-name" ja suunatud suuresti reklaammaterjali tootjatele.

Või teistpidi võttes - tõenäoliselt on tootjad nagu Everlane, Buck Mason ja Neil & David sinu jaoks täiesti tundmatud ja/või no-name (nad ei kipu väga oma logosid suurelt kuhugi toppima) aga tegemist on väga adekvaatsete nn. bränditoodetega mis on vägagi hea hinna-kvaliteedi suhtega, sest tootja pole võtnud omale hingeasjaks mingeid tohutuid glanssjamasid korraldada.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.01.2026 12:25:25 vasta tsitaadiga

Hiljuti sattusin Espakis Carhartti tööriiete peale, praktiliselt kõige odavam bränd seal nende valikus letil, üle lombi oma kodumaal on see üks kõige hinnatumaid asju selles valdkonnas. Hind ei näita midagi.
Ma ise pigem kulutan väga palju kvaliteetsete ja mugavate tööriiete peale, sest need reaalselt toovad raha tasku tagasi ka. 50 eurostel ja 200 eurostel pükstel mingit kauem või vähem kestvuse vahet pole, odavama variandiga lihtsalt väsid palju kiiremini ära.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2026 12:28:02 vasta tsitaadiga

Janis, lugedes refi teisi postitusi, siis ma olen üsna kindel, et linkidelt läbi käinud kingad ongi tal tööriietus icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2026 15:26:45 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
taavi, mis kogemused sul on? Sinu kui omaniku reg. kood jms?
Näita aga siis oma ettevõtjakogemused ette, palju oled riigile makse maksnud jne thumbs_up.gif


icon_biggrin.gif ei. sry, et varba peale astusin, aga eelnev ikkagi tõde.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.01.2026 11:19:50 vasta tsitaadiga

Süddeutsche Zeitung kirjutab: Fehlinvestitionen - Bayerische Versorgungskammer verzockt 690 Millionen Euro
https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/bayerische-versorgungskammer-skandal-verlust-690-millionen-euro-usa-li.3363998?reduced=true

tsitaat:
Failed investments - Bavarian utility chamber gambles 690 million euros
One of Germany's largest pension funds has invested 1.6 billion euros in risky real estate projects and thus stood down. Now new trouble is looming.

Almost 700 million euros away, a reputational damage not to be measured, and soon further critical questions threaten: The Bavarian Chamber of Supply (BVK) is sinking into the chaos around unsuccessful US investments. For these, the pension fund has invested around 1.6 billion euros in real estate projects in the USA. These include the Transamerica pyramid in San Francisco, luxury hotels in Miami Beach and expensive objects in Manhattan, which are now partly empty or sold – in any case, have developed differently than planned.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 11:31:26 vasta tsitaadiga

Nohh natuke väiksemal skaalal kui Deutsche Bank seal laias icon_lol.gif
Meil irvitatakse seda ekspordi saamatust, aga näe sakslastel lihtsalt asjad suuremas skaalas.

Kohalik nali ka:
https://tartu.postimees.ee/8396065/tenerifel-talvituval-naisel-ja-ta-tutrel-on-hoiu-laenuuhistus-kinni-150-000-eurot

mõned pärlid
tsitaat:
Raudvere sõnutsi oleks ühistu juhtkonnal palju hõlpsam ühistule sisse vaadata, kui ei peaks pidevalt tegelema liikmetega, kes soovivad oma raha kätte saada.

tsitaat:
«Ühistu on ülekapitaliseeritud ja see on tekitanud likviidsusprobleemi. Seda me praegu lahendamegi,» sõnas ta.


See tegelane ise üleharitud...ehk hea näide, et haridus debiilsuse ajamist ei takista.

Mina ilma majandushariduseta loenm sealt välja, et neil puudub pikemas plaanis jätkusuutlikus ja laenud tuleks kiiremas korras tagasi maksta kuna neile ei leita seda 20-30%/aastas maksvat projekti.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 12:09:39 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609910026/hiina-kaubandusulejaak-ulatus-rekordilise-1-2-triljoni-dollarini
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 12:16:21 vasta tsitaadiga

Victroni akulaadija oli igatahes Made in India ehk kõik päris otse raha hiina ei küta...
Pigem tekib meil siin see hiina tiblade kulutus...küll räägitakse, et näe võiksime nende pakke siit vahendada ja roheteemat vahendada.
Mitmed arvutipoed müüvad juba pikemat aega hiina mälupulki ja rääkimata kaameraid eelisseisus...
moblaopekad eelistavad suurema kasumiga tootjat...jne...
Ehk see muutus visa ja meil pigem hiina osakaal kasvab, kasvab ju ka Poolas...ega ilmaasjata nad selle tiblasuuna sulgemisega nõus pole thumbs_down.gif


viimati muutis Magic 14.01.2026 12:19:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 12:18:54 vasta tsitaadiga

Kusjuures nende teiste Aasia riikidega on see, et paljudes on Hiina end sisse söönud.
Made in India, aga tegelikult firma on seotud Hiinaga. See oli praegu lihtsalt näide.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 12:30:41 vasta tsitaadiga

No kui see aitab kasumi välja vedada hiinast, siis kõik ok.
Hiinas tuleb toimetad nõnda, et tervikahel ei saaks kunagi seal olema. Muidu on kohe koopiad siin ja tekib surumine nagu Indias, et sa ikka jätaksid neile rohkem raha.
Oma osa kunagisel Nokia ebaedus oli ja hindude debiilsel poliitikal...

Mul koostööparner Jaapani firma ja nemad on jupikaupa hiinast lõplikult välja tulnud. Suruti peale sealne tootmine ja seejärel koheselt 10+ koopiatootjat. Õnneks see oli 30+ aastat vana arendus, niiet savi...
Samas selle igava tootega nad jäid ikka miinusesse kuna eeldati, et hiina palgakasv jääb oluliselt aeglasemaks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.01.2026 13:26:31 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Nohh natuke väiksemal skaalal kui Deutsche Bank seal laias icon_lol.gif
Meil irvitatakse seda ekspordi saamatust, aga näe sakslastel lihtsalt asjad suuremas skaalas.
...


Sellised jamad juhtuvad, kui "investeerimine" usaldatakse elukutseliste hasartmängurite holde. Ei pea olema kinnisvaraspetsialist, mõistmaks, et NY luksuskinnisvarasse investeerimine on kõrgendatud riskiga tegevus.

Kurjad keeled räägivad, et neil hambaarstidel ei ole hetkel raha maksmaks jooksvaid pensione ja, et kellel vähegi võimalik lahkub sellest ussipesast.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 16.01.2026 11:25:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 11:27:09 vasta tsitaadiga

jah. Just võtsin 1500. Swed.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.01.2026 11:27:34 vasta tsitaadiga

Ma olen kokku põrganud 1k eur limiidiga väljavõtmisel tehingu kohta aga ma pole kindel kas see oli minu seadistuse häda või ongi nii.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 16.01.2026 11:38:00 vasta tsitaadiga

Ahah, ega ma muidu ei olekski pärinud, aga mäletan, et see repliik oli minuraust mingis facebook’i ”Eesti Eso” meediaklipis.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 11:42:14 vasta tsitaadiga

Ma olen Swedis põrkunud probleemile, kus automaat ei väljasta rohkem kui 750, ühe korraga.
Pead mitu korda kaarti sisse-välja kabetama ja igakord antakse 750.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 11:45:16 vasta tsitaadiga

Swedbanki neil klientidel, kes ei ole viimasel 1,5 aastal oma pangakaardiga üle 700 euro päevas välja võtnud, langeb päevalimiit 700 eurole. Pank põhjendab seda vajadusega tõkestada pettusi, kus kurjategijad inimeselt kaardi ja PIN-koodi välja meelitavad ja tema arve tühjendavad.
https://www.err.ee/1609803282/swedbank-vahendab-pettuste-tokestamiseks-osa-klientide-sularahalimiiti
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 16.01.2026 11:53:41 vasta tsitaadiga

Oisu., jah, see on täiesti arusaadav ja mõistlik, et nii tehakse.
_________________
Teisestküljest ei imestaks kui selline suurem väljavõtmise piirang üleöö tuleks. Tundub, et inimeste säästud on pinnuks igalpool silmas. Viimaseid CBDC uudiseid ma ei tea, aga enne nad kiirustasid väga.
Kas ainult mul on selline tunne, et viimastel aegadel on pankades hooldustöid rohkem tehtud. Võimalik ju on, et nende hooldustöödega tehakse mingeid suuremaid ümberkorraldusi ja ettevalmistusi CBDC jaoks.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 12:49:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ma olen Swedis põrkunud probleemile, kus automaat ei väljasta rohkem kui 750, ühe korraga.
Pead mitu korda kaarti sisse-välja kabetama ja igakord antakse 750.

Kas see 750 polnud möödunud aasta mingi ajani ja siis muutus 1000 peale koos sellega, et enne antakse kaart ja siis raha?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 13:48:10 vasta tsitaadiga

Vastupidi icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 13:51:11 vasta tsitaadiga

Oisu., möh?
https://www.swedbank.ee/private/home/more/newsandblog/news#newsId=20250630090642312
tsitaat:
Swedbank viib 1. juulil 2025 pangaautomaatide töökorralduses sisse muudatuse: sularaha väljavõtmisel väljastab masin esmalt pangakaardi ja seejärel raha. Muudatusega soovitakse vähendada olukordi, kus kaart unustatakse automaati.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.01.2026 13:55:54 vasta tsitaadiga

Pangaautomaadis ei pea väljavõtmiseks enam ammu kaardiga käima icon_rolleyes.gif
Võinoh võib käia aga seda kuskile sisse toppima ei pea
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:09:21 vasta tsitaadiga

Swedbanki neil klientidel, kes ei ole viimasel 1,5 aastal oma pangakaardiga üle 700 euro päevas välja võtnud, langeb päevalimiit 700 eurole. icon_idea.gif
Enne oli 1000 € icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:14:20 vasta tsitaadiga

Oisu., jah, see on teine teema.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:24:04 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt?

Algas ju sellest icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:24:35 vasta tsitaadiga

Aga kui facebookis mainiti, siis on tõsi
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.01.2026 14:26:42 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Longero kirjutas:
Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt?

Algas ju sellest icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif

See on ju eraldi asi hoopis icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:34:59 vasta tsitaadiga

Ongi icon_idea.gif
Korraga 1000 € oli kunagi, muudeti 700 € peale korraga icon_idea.gif
Tanel väidab vastupidist icon_idea.gif
Kaart enne või pärast võeti laest icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 14:36:11 vasta tsitaadiga

icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif thumbs_up.gif icon_idea.gif icon_biggrin.gif

Kohe varsti lähen proovin ära.
Veel suvel oli korraga 750 väljavõetava asemel tõstetud 1000 peale, hiljem pole proovinud. icon_cool.gif

3000 peaks olema kõigile vaikimisi universaalne, v.a neil, kes pole viimasel ajal suuremaid summasid võtnud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 16.01.2026 14:37:56, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.01.2026 14:37:07 vasta tsitaadiga

Mul on päevalimiit 3000, rohkem panna ei lase.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2026 16:09:59 vasta tsitaadiga

Kas see palju ATM ühe korraga väljastab pole mitte füüsiline piirang st. mitu kupüüri automaat füüsiliselt korraga väljastada suudab?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.01.2026 16:12:31 vasta tsitaadiga

Kas see mitte 200 kupüüri pole? Minumeelest selline hoiatus antakse raha sisse panemisel
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 16.01.2026 17:46:10 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Aga kui facebookis mainiti, siis on tõsi

Ma lihtsalt igaksjuhuks küsisin, ma pole mingi FB kummardaja. Lisasin ju ka ka kohe, et kas mingi huinaa. Samas, praegusel ajal ei imestaks kui mingi pasaladu kuskilt kaela sajab.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 18, 19, 20  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.