|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
10.01.2026 13:01:28
|
|
|
Oisu., mida sa jahud? Konkreetne ettevõte on, kui 2022 välja arvata, sisuliselt nullis opereerinud, ots-otsaga kokku tulnud. Kust peaks tulema raha palkade tõstmiseks?
Panna uksed kinni olukorras kus võlgu pole ja kedagi üle (lõpuks) ei lasta on pigem harv juhus... kas omanikud pidanuks end lõhki laenama ja asjale peale maksma?
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.01.2026 14:30:27
|
|
|
| No siis ei tasu kahjumit teha. Juht ju saab ilmselt ka kõrgemat palka oma töö/vastutuse eest, tema asi on see ära hoida.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
10.01.2026 15:43:50
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
ref, Oisu pole ju ettevõtja, ta ei adu ettevõtluse olemust.
Janis, ja kui küsida, kas ettevõtte kahjumi peaksid ka töötajad kinni maksma, on mök-mök  |
Ma ei adu mitte sittagi ettevõtlusest neh.
Eesti taoline väike väike ja veelkord väike riik vajab suuremat lisandväärtust tootvat tööstust
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
10.01.2026 17:12:33
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Kui ettevõtted oma kasumist rohkem töötajatele annaks palgana, ei tahaks nad ehk mujalt variante otsida. Aga ei ole ju mõtet heaoluühiskonda mängida ja laseme parem põhja ettevõtte |
Mõnel muul juhul võib see ka pädeda.
Aga antud juhul polnud ju mure selles, et pole tööjõudu või pole see piisavalt kvaliteetne vaid selles, et toote hind ei ole konkurentsivõimeline. Mida sellises olukorras palkade tõstmine aitaks?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
10.01.2026 21:01:41
|
|
|
| ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
11.01.2026 01:12:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Justament
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist. |
Antud ettevõte ei ole eriti ettevõtjarisk. Seadmed, tooraine ja toode tulid allhanke ostjalt ja ka läks sinna. Pigem pikem vegeteerimine, mis praegusel juhul lihtsalt ausalt enne pensionit kokku tõmmati.
Need kes riski võtavad ja eduka tulemuse saavutavad, ei pea reformareid ja sotsiaaldemokraate ja muid süüdlaseid otsima, kui bisnisplaan kokku ei jookse. Kulude optimeerimise tulemus ongi miinimumpalga maksja või sarnase peedistamise paremate peedistajate juurde viimine. As in aasia või muu lõunapoolne piirkond.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.01.2026 01:45:47
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Justament
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist. |
Peaks siis orjade pidamise uuesti lubama, sulle tundub see hästi sobivat - töötaja on sinu jaoks praht nagu ma aru saan. Reaalsuses on nii, et ilma töötajata pole ka kasumit. Ma meelega keerasin ühele samasugusele värdjale kui päeva pealt minema jalutasin, siiamaani virelevad, kuna peamine know how oli minu kätte aja jooksul kogunenud
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
11.01.2026 02:11:33
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Justament
Ja kasumiga premeeritaksegi ettevõtjariski võtmist. |
Peaks siis orjade pidamise uuesti lubama, sulle tundub see hästi sobivat - töötaja on sinu jaoks praht nagu ma aru saan. Reaalsuses on nii, et ilma töötajata pole ka kasumit. Ma meelega keerasin ühele samasugusele värdjale kui päeva pealt minema jalutasin, siiamaani virelevad, kuna peamine know how oli minu kätte aja jooksul kogunenud  |
Iga kord, kui me midagi ostame, mis on toodetud (arengumaade) odavat tööjõudu kasutades, me sisuliselt kiidame heaks orjapidamise. Me võime seda seda kõike kapitalismi või globaliseerumise siltidega maskeerida, kuid sisu jääb samaks.
Tööturg on hetkel liiga töövõtja keskne. See oli kindlasti mingil hetkel ok, kuid enam mitte. Kui seda ei korrigeerita, kannatab kogu ühiskond. Et sul täna töökoht oleks, peab keegi riski võtma. Kui sind aga riski võtmise eest karistatakse, on üle miinimumpalga maksmine kurjast.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
11.01.2026 02:34:35
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal. |
Mu omadel ka, suvekatel Slovakia ja talvekatel Portugal.
Vist ca paar aastat tagasi sai mitmeid käimasi korraga tellitud ja tagavaraks ka. Eesti hindadest pole mõtet rääkidagi, võtsin siit https://heppo.com/et-ee hinnad olid tol korral igati head.
Vähemalt mul on Ecco omad kaua kestnud ja mulle nad meeldivad. Nike omad on mu meelest juba ammu parajad pastlad mis suht kähku liimist lahti lähevad.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
11.01.2026 11:06:03
|
|
|
| Longero kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| ref, ei tooda ainult Aasias. Mu Eccodel on sees kiri, et made in Slovakia ja Portugal. |
Mu omadel ka, suvekatel Slovakia ja talvekatel Portugal.
Vist ca paar aastat tagasi sai mitmeid käimasi korraga tellitud ja tagavaraks ka. Eesti hindadest pole mõtet rääkidagi, võtsin siit https://heppo.com/et-ee hinnad olid tol korral igati head.
Vähemalt mul on Ecco omad kaua kestnud ja mulle nad meeldivad. Nike omad on mu meelest juba ammu parajad pastlad mis suht kähku liimist lahti lähevad. |
Mul on Ecco Helsinki 2 peal kirjas made in malaisia, teine paar juba ja samad kirjad, eelnev mudel, Helsinki, oli vietnamist... Mingi osa "juppidest" tuleb nagunii kusagilt aasiast (nt tallad või on üldine nahk juba välja lõigatud vms) ja siis pannakse euroopas kokku. Teema algatanud ettevõte tegi laias laastus sama - viimane komplekteerimine.
Need eelpool lingitud UK kingatootja - neil on kah paljudel mudelitel nt tallad eelvalmistatud ja aasiast, midagi teevad ise (muidu maksaks kogu kompott oluliselt rohkem).
Selle foorumi kasutajaskonna taustal ei anna kahjuks teha järeldust mida keskmine klient ostab - isegi Ecco jääb päris paljudele Eestlastele kalliks ja ostetaksegi 40-50 euroseid jalatseid mis laias laastus hooaja või pool kestavad, otsast otsani Euroopas tehtud tooted (mitte ainult viimane komplekteerimine mille jaoks pannakse kah made in -mingi riik euroopas- silt peale) jäävad enamikele siiski kättesaamatuks ja ei, ma ei mõtle brände nagu Bontoni, Stefano Bemer või Santoni, neil nagunii vast pool hinnast puhtalt "bränd".
Lisaks tasub mõelda, et kui Portugalis ja Slovakkias on võimalik allhanget teha, siis mis on neil teistmoodi võrreldes meiega? Meie tööjõumaksud, eriti alumises otsas, on ebaproportsionaalselt suured ja seeläbi on konkurentsivõime kehv... Üldised kaasuvad kulud on kah suured. Poliitikud kipuvad rinda kummi ajama ja väitma, et näe, enam pole Eesti odav allhankemaa... noh, peatöövõttu ei tehta ka, nagu mitte midagi ei tehta enam viimasel ajal, isegi paljukiidetud "iduettevõtted" on kiduraks jäänud.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.01.2026 11:11:01
|
|
|
Kui palju üldse vaatavad mingit brändi jalatseid või riideid ostes? See oli äge mingi 13-15a seas aga mina küll ei tea enda ümber enam kedagi, kes üldse brändi vaatakski Ma kui lähen ostma, siis vaatan et asi ikka meeldiks ja sobiks, vahet pole mis bränd ja kas maksab 50 või 300 eur
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
11.01.2026 11:21:04
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Kui palju üldse vaatavad mingit brändi jalatseid või riideid ostes? See oli äge mingi 13-15a seas aga mina küll ei tea enda ümber enam kedagi, kes üldse brändi vaatakski Ma kui lähen ostma, siis vaatan et asi ikka meeldiks ja sobiks, vahet pole mis bränd ja kas maksab 50 või 300 eur |
Kusjuures vaadatakse, jalatsite puhul kusagil 100-150+ alates on tootjad mille tooted on vastupidavamad ja kvaliteetsemad. Nt eelpool mainitud Ecco jalatsid on keskmisest kõrgema liistuga mis on nt mulle jalale sobivam ja parem. Ma viimased ~5a tänavakinga osas pigem Eccot eelistanud - enamvähem OK hinna-kvaliteedi suhe ja kestavad kauem kui varem regulaarselt võetud 40-60 euroses hinnaskaalas jalatsid. Lisaks - ma ei viitsi eriti aega kulutada riiete/jalatsite valimisele (seetõttu ka viimased kaks paari tänavakingi olnud sama tootja/mudel).
Inimesed kes matkavad/liiguvad palju kipuvad suhtkoht bränditeadlikud olema... kel võimalus, see ostab pigem kvaliteetsemat ja tihti on ka mingi veidi rohkem südamelähedasem tootja keda valitakse. Need "üldtuntud" brändid on nagunii eputamise teema, rohkem sellisele wannabe "rikkurile".
Konkreetse näitena - viimasel ajal ettevõtte reklaammaterjali osas on väga selge valik olnud stanley/stella, jah, maksab oma 15 eurot per särk rohkem aga - parem kangas, kestab 2-3 aastat iganädalast kasutust, pestes ei veni välja ega muutu topiliseks. Kui jagada logodega särke töötajatele/partneritele tahaks, et nad neid ka regulaarselt kantaks - tasuta reklaam ja kes korra juba keskmisest kvaliteetsemat särki proovida saanud kipub neid eelistama (kui rahakott võimaldab!).
Aga see läheb rohkem teemasse "kellele ema, kellele tütar"
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.01.2026 11:27:09
|
|
|
sekundeerin refile - kui majanduslik olukord võimaldab osta mitte kõige odavamat, siis ikka vaadatakse brändi. aga just selles teises võtmes, et mitte bränd brändi pärast vaid selle tõttu, et bränd esindab mingit kvaliteeti, vastupidavust või tegumoodi.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.01.2026 11:36:16
|
|
|
No jalanõu puhul see hinnavärk küll ei kehti oma kogemuse põhjal, ei ole selgelt näha, et kallim oleks kauem vastu pidanud.
| londiste kirjutas: |
| sekundeerin refile - kui majanduslik olukord võimaldab osta mitte kõige odavamat, siis ikka vaadatakse brändi. aga just selles teises võtmes, et mitte bränd brändi pärast vaid selle tõttu, et bränd esindab mingit kvaliteeti, vastupidavust või tegumoodi. |
No sorry, ei esinda mingit kvaliteeti, igatepidi proovinud, see ongi just see asi et bränd sulle naha vahele pugenud. Lihtsalt saad paremini disainitud toote, ala pükste puhul on tähtis kuidas jalas tunduvad jne aga selliseid tooteid teevad ka mingid lambikamad brändid, kui lähed proovima ja vaatama endale meeldimise järgi, siis võib lausa üllatuda mida leiad - ma ei räägi mingile turu peale minemisest vaid ala weekendi laopoes ringi käies, see on täis mingit nö noname kraami.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
11.01.2026 12:15:16
|
|
|
Janis, kui sinu jaoks on bränd Nike, Adidas, Lee Cooper või Gucci ja Prada siis jah, peab nõustuma. Asjad mida sa võid ka no-nameks pidada võivad olla täiesti adekvaatsed korralikud kaubamärgid mida lihtsalt ei haibita söögi alla ja peale... Mu enda eelpool näiteks toodud stanley/stella on bränd mida sa naljalt kusagilt poest ei leia, laias laastus "no-name" ja suunatud suuresti reklaammaterjali tootjatele.
Või teistpidi võttes - tõenäoliselt on tootjad nagu Everlane, Buck Mason ja Neil & David sinu jaoks täiesti tundmatud ja/või no-name (nad ei kipu väga oma logosid suurelt kuhugi toppima) aga tegemist on väga adekvaatsete nn. bränditoodetega mis on vägagi hea hinna-kvaliteedi suhtega, sest tootja pole võtnud omale hingeasjaks mingeid tohutuid glanssjamasid korraldada.
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.01.2026 12:25:25
|
|
|
Hiljuti sattusin Espakis Carhartti tööriiete peale, praktiliselt kõige odavam bränd seal nende valikus letil, üle lombi oma kodumaal on see üks kõige hinnatumaid asju selles valdkonnas. Hind ei näita midagi.
Ma ise pigem kulutan väga palju kvaliteetsete ja mugavate tööriiete peale, sest need reaalselt toovad raha tasku tagasi ka. 50 eurostel ja 200 eurostel pükstel mingit kauem või vähem kestvuse vahet pole, odavama variandiga lihtsalt väsid palju kiiremini ära.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.01.2026 12:28:02
|
|
|
Janis, lugedes refi teisi postitusi, siis ma olen üsna kindel, et linkidelt läbi käinud kingad ongi tal tööriietus
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
11.01.2026 15:26:45
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
taavi, mis kogemused sul on? Sinu kui omaniku reg. kood jms?
Näita aga siis oma ettevõtjakogemused ette, palju oled riigile makse maksnud jne  |
ei. sry, et varba peale astusin, aga eelnev ikkagi tõde.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
12.01.2026 11:19:50
|
|
|
Süddeutsche Zeitung kirjutab: Fehlinvestitionen - Bayerische Versorgungskammer verzockt 690 Millionen Euro
https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/bayerische-versorgungskammer-skandal-verlust-690-millionen-euro-usa-li.3363998?reduced=true
| tsitaat: |
Failed investments - Bavarian utility chamber gambles 690 million euros
One of Germany's largest pension funds has invested 1.6 billion euros in risky real estate projects and thus stood down. Now new trouble is looming.
Almost 700 million euros away, a reputational damage not to be measured, and soon further critical questions threaten: The Bavarian Chamber of Supply (BVK) is sinking into the chaos around unsuccessful US investments. For these, the pension fund has invested around 1.6 billion euros in real estate projects in the USA. These include the Transamerica pyramid in San Francisco, luxury hotels in Miami Beach and expensive objects in Manhattan, which are now partly empty or sold – in any case, have developed differently than planned. |
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 11:31:26
|
|
|
Nohh natuke väiksemal skaalal kui Deutsche Bank seal laias
Meil irvitatakse seda ekspordi saamatust, aga näe sakslastel lihtsalt asjad suuremas skaalas.
Kohalik nali ka:
https://tartu.postimees.ee/8396065/tenerifel-talvituval-naisel-ja-ta-tutrel-on-hoiu-laenuuhistus-kinni-150-000-eurot
mõned pärlid
| tsitaat: |
| Raudvere sõnutsi oleks ühistu juhtkonnal palju hõlpsam ühistule sisse vaadata, kui ei peaks pidevalt tegelema liikmetega, kes soovivad oma raha kätte saada. |
| tsitaat: |
| «Ühistu on ülekapitaliseeritud ja see on tekitanud likviidsusprobleemi. Seda me praegu lahendamegi,» sõnas ta. |
See tegelane ise üleharitud...ehk hea näide, et haridus debiilsuse ajamist ei takista.
Mina ilma majandushariduseta loenm sealt välja, et neil puudub pikemas plaanis jätkusuutlikus ja laenud tuleks kiiremas korras tagasi maksta kuna neile ei leita seda 20-30%/aastas maksvat projekti.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 12:16:21
|
|
|
Victroni akulaadija oli igatahes Made in India ehk kõik päris otse raha hiina ei küta...
Pigem tekib meil siin see hiina tiblade kulutus...küll räägitakse, et näe võiksime nende pakke siit vahendada ja roheteemat vahendada.
Mitmed arvutipoed müüvad juba pikemat aega hiina mälupulki ja rääkimata kaameraid eelisseisus...
moblaopekad eelistavad suurema kasumiga tootjat...jne...
Ehk see muutus visa ja meil pigem hiina osakaal kasvab, kasvab ju ka Poolas...ega ilmaasjata nad selle tiblasuuna sulgemisega nõus pole
viimati muutis Magic 14.01.2026 12:19:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 12:30:41
|
|
|
No kui see aitab kasumi välja vedada hiinast, siis kõik ok.
Hiinas tuleb toimetad nõnda, et tervikahel ei saaks kunagi seal olema. Muidu on kohe koopiad siin ja tekib surumine nagu Indias, et sa ikka jätaksid neile rohkem raha.
Oma osa kunagisel Nokia ebaedus oli ja hindude debiilsel poliitikal...
Mul koostööparner Jaapani firma ja nemad on jupikaupa hiinast lõplikult välja tulnud. Suruti peale sealne tootmine ja seejärel koheselt 10+ koopiatootjat. Õnneks see oli 30+ aastat vana arendus, niiet savi...
Samas selle igava tootega nad jäid ikka miinusesse kuna eeldati, et hiina palgakasv jääb oluliselt aeglasemaks.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
14.01.2026 13:26:31
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Nohh natuke väiksemal skaalal kui Deutsche Bank seal laias
Meil irvitatakse seda ekspordi saamatust, aga näe sakslastel lihtsalt asjad suuremas skaalas.
...
|
Sellised jamad juhtuvad, kui "investeerimine" usaldatakse elukutseliste hasartmängurite holde. Ei pea olema kinnisvaraspetsialist, mõistmaks, et NY luksuskinnisvarasse investeerimine on kõrgendatud riskiga tegevus.
Kurjad keeled räägivad, et neil hambaarstidel ei ole hetkel raha maksmaks jooksvaid pensione ja, et kellel vähegi võimalik lahkub sellest ussipesast.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
16.01.2026 11:25:08
|
|
|
Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt?
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
16.01.2026 11:27:09
|
|
|
| jah. Just võtsin 1500. Swed.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.01.2026 11:27:34
|
|
|
| Ma olen kokku põrganud 1k eur limiidiga väljavõtmisel tehingu kohta aga ma pole kindel kas see oli minu seadistuse häda või ongi nii.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
16.01.2026 11:38:00
|
|
|
Ahah, ega ma muidu ei olekski pärinud, aga mäletan, et see repliik oli minuraust mingis facebook’i ”Eesti Eso” meediaklipis.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.01.2026 11:42:14
|
|
|
Ma olen Swedis põrkunud probleemile, kus automaat ei väljasta rohkem kui 750, ühe korraga.
Pead mitu korda kaarti sisse-välja kabetama ja igakord antakse 750.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
16.01.2026 11:53:41
|
|
|
Oisu., jah, see on täiesti arusaadav ja mõistlik, et nii tehakse.
_________________
Teisestküljest ei imestaks kui selline suurem väljavõtmise piirang üleöö tuleks. Tundub, et inimeste säästud on pinnuks igalpool silmas. Viimaseid CBDC uudiseid ma ei tea, aga enne nad kiirustasid väga.
Kas ainult mul on selline tunne, et viimastel aegadel on pankades hooldustöid rohkem tehtud. Võimalik ju on, et nende hooldustöödega tehakse mingeid suuremaid ümberkorraldusi ja ettevalmistusi CBDC jaoks.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
16.01.2026 13:48:10
|
|
|
Vastupidi
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.01.2026 13:55:54
|
|
|
Pangaautomaadis ei pea väljavõtmiseks enam ammu kaardiga käima
Võinoh võib käia aga seda kuskile sisse toppima ei pea
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
16.01.2026 14:09:21
|
|
|
Swedbanki neil klientidel, kes ei ole viimasel 1,5 aastal oma pangakaardiga üle 700 euro päevas välja võtnud, langeb päevalimiit 700 eurole.
Enne oli 1000 €
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
16.01.2026 14:24:04
|
|
|
| Longero kirjutas: |
Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt? |
Algas ju sellest
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.01.2026 14:24:35
|
|
|
Aga kui facebookis mainiti, siis on tõsi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.01.2026 14:26:42
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
| Longero kirjutas: |
Kas keegi pangaautomaadist lähipäevil sulli rohkem välja võtnud. Ma facebooki harva sirvin, aga kuskil mainiti, et üle (ei mäleta 150, 200 vms) ei saa.
Mingi huinaa jutt? |
Algas ju sellest  |
See on ju eraldi asi hoopis
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
16.01.2026 14:34:59
|
|
|
Ongi
Korraga 1000 € oli kunagi, muudeti 700 € peale korraga
Tanel väidab vastupidist
Kaart enne või pärast võeti laest
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.01.2026 14:37:07
|
|
|
| Mul on päevalimiit 3000, rohkem panna ei lase.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
16.01.2026 16:09:59
|
|
|
| Kas see palju ATM ühe korraga väljastab pole mitte füüsiline piirang st. mitu kupüüri automaat füüsiliselt korraga väljastada suudab?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.01.2026 16:12:31
|
|
|
| Kas see mitte 200 kupüüri pole? Minumeelest selline hoiatus antakse raha sisse panemisel
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
16.01.2026 17:46:10
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Aga kui facebookis mainiti, siis on tõsi |
Ma lihtsalt igaksjuhuks küsisin, ma pole mingi FB kummardaja. Lisasin ju ka ka kohe, et kas mingi huinaa. Samas, praegusel ajal ei imestaks kui mingi pasaladu kuskilt kaela sajab.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|