Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 456, 457, 458 ... 492, 493, 494  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2026 22:34:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tõenäoliselt see USA-st? veokijuht nägi esmakordselt lund ja libedust. Või kogemusi vähe.
Ja raske haagis taga, peabki ettevaatlikult liiklema ja on mõistetav, kui pead selle taga aeglasemalt liikuma.

Jutt on ju millestki muust.

Eesti registrinumbriga rekkad lasid eile üldse sellel kaherealisel umbes 70-80-ga. Ilmselt ka mingi lollid amatöörid juhid ja peaks koju istuma minema.

Seda ma ei tea, kust. Kohalikud 4x4 help grupid on päris töökad see nädalavahetus olnud, et inimesi tee peale tgasi tõmmata. Soola on see aasta võrreldes varasemate aastatega ikka väga vähe näha.
Ei tea, kas liiga külm, masu või mingi kolmas põhjus.

See oli kohe esimene hea pilt netist võtta, kus kenasti näha Eesti põhimaantee teeolud värske seisuga.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2026 22:50:24 vasta tsitaadiga

jumala hea, et seda soolaläga ei olnud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2026 22:51:12 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
jumala hea, et seda soolaläga ei olnud.


Jah, sellega oleks hullem, selle pudru sees ei pea miski.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.01.2026 22:52:50 vasta tsitaadiga

Täna sõitsin ida poole korra hommikul, täpselt lääne viru piirilt hakkas puhas ja pidamisega soolatud tee thumbs_up.gif Harjumaa oli rõve liuväli
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2026 23:23:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tõenäoliselt see USA-st? veokijuht nägi esmakordselt lund ja libedust. Või kogemusi vähe.
Ja raske haagis taga, peabki ettevaatlikult liiklema ja on mõistetav, kui pead selle taga aeglasemalt liikuma.

Jutt on ju millestki muust.


Sellel sõjaväe veokil on väga libedad rehvid icon_idea.gif
https://de.wikipedia.org/wiki/Heavy_Expanded_Mobility_Tactical_Truck#/media/Datei:HEMTT_A4_Cargo_3_HR.jpg
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2026 23:32:21 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Sellel sõjaväe veokil on väga libedad rehvid icon_idea.gif
https://de.wikipedia.org/wiki/Heavy_Expanded_Mobility_Tactical_Truck#/media/Datei:HEMTT_A4_Cargo_3_HR.jpg


Saab ka need pidama, lamellida ära ja pole hullu midagi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2026 00:09:51 vasta tsitaadiga

See miltar veok sõidab vaid Eestis, kus teed hooldamata icon_rolleyes.gif
Saadetakse kivikõrbe ja teravad kivid raspeldavad rehvid läbi icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 08:35:39 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120428988/cristo-veber-kas-tuhjas-parklas-soorikuid-tegev-noor-juht-on-uhiskonnale-oht-voi-tulevikus-turvalisem-liikleja

Me neid sõõrikkeerutajatest proffe näeme nii suvel kui talvel likluspildis hunnikusse sõitmas


Ilmselgelt. Neid, kes hästi hakkama saavad me ei näe.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2026 08:37:25 vasta tsitaadiga

Ega sal parklas 30ga nalja tehes midagi ei õpi küll
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 12:17:36 vasta tsitaadiga

https://sakala.postimees.ee/8395588/video-politsei-pidas-viljandi-piiril-siili-abil-kinni-raskes-joobes-autojuhi
Isegi raskes joobes on teed sõidetavad - ei kihutanud teelt välja ega midagi.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2026 12:43:55 vasta tsitaadiga

Unenäos pidurdas, kui nägi "siili" teele viskamist icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 15:51:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
https://sakala.postimees.ee/8395588/video-politsei-pidas-viljandi-piiril-siili-abil-kinni-raskes-joobes-autojuhi
Isegi raskes joobes on teed sõidetavad - ei kihutanud teelt välja ega midagi.
no ta sõitis unes ju. Seal ongi kõik võimalik
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.01.2026 15:58:04 vasta tsitaadiga

Mis unes. Teadagi, kes sõitis

Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 13.01.2026 17:03:50 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
jägaja kirjutas:
https://arvamus.delfi.ee/artikkel/120428988/cristo-veber-kas-tuhjas-parklas-soorikuid-tegev-noor-juht-on-uhiskonnale-oht-voi-tulevikus-turvalisem-liikleja

Me neid sõõrikkeerutajatest proffe näeme nii suvel kui talvel likluspildis hunnikusse sõitmas


Ilmselgelt. Neid, kes hästi hakkama saavad me ei näe.

https://www.facebook.com/share/r/1JpiFLJaJm/?mibextid=wwXIfr

Kas sai hästi hakkama? monkey.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 17:23:58 vasta tsitaadiga

Jah
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 17:54:50 vasta tsitaadiga

mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. icon_eek.gif icon_confused.gif Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms kopp.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 18:14:25 vasta tsitaadiga

Reahoidmise süsteem päris tüütu ja ohtlik jah, eriti lumes libedaga thumbs_down.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2026 18:20:32 vasta tsitaadiga

Sellistega jagad teed Norras kopp.gif okse.gif icon_evil.gif
https://www.dagbladet.no/video/riksvei-3-her-smeller-det/ZCmR5s1P
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 18:44:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. icon_eek.gif icon_confused.gif Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms kopp.gif


Mul oli kah õppemasinal selline lisa olemas. Joonteta kõrvalteedel kippus ise suunda otsima. Küll mitte räige jõuga, aga siiski tuntavalt, tahtis teeservagi nuuskida. Endale sai teadlikult vana ja primitiivne vanker valitud. ABS on mul ainus abi ja see las olla. Kuna aga kusagil sel aastal tuleb mul teha lõppastme koolitus, siis võib natuke nalja saada. Ma unustan ju ära, et uutel autodel igasugused "nutikad jaburused" sees on. Tuleb endale kirja panna, et sõitu alustades tuleb teejoone jälgija tuttu panna.
Sugulase autol on start-stopp ja tõsi, see tuleb välja lülitada igal mootori käivitamisel. Ise see off-reziimi ei hoia.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 19:04:28 vasta tsitaadiga

Oiroopa autodel on see kohtuslik, et lane assist on käima pannes alati uuesti sees ja pead igakord ise välja lülima. Muidu oleks pohh aga närvi ajab ka siis kui näiteks tee läheb kaheks ja siis idioot arvab, et sa hoides ühele poole kuna tahad sinna minna teed midagi valesti ja vaja jõnksutada.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 19:32:53 vasta tsitaadiga

Ma ei tea tln-trt neljarealisel suht ok sõita, ise väga roolima ei pea.
Vahest harva tahab kuhugi keerata jep aga jõuga seda küll ei tee. Kui roolist vähegi hoida ei lähe ta kuskile.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2026 19:56:36 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. icon_eek.gif icon_confused.gif Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms kopp.gif

Mul tekib küsimus, miks õppesõidul selliseid asju kasutatakse?
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.01.2026 20:02:13 vasta tsitaadiga

Millest siin küsimus saab tekkida? Tegu on tänapäevase ja EU nõuetele vastavate sõidukitega, mida täna liikluses kasutatakse ja poest osta saab.
Kool ongi selleks, et nendega sõita ja arvestada oskaksid. Kui eelajaloolise rondiga öppesõitu teed, siis pole ka ime, et selline moodsama käitumisega auto ära ehmatab.

Ning nagu eelpool kirjutati, ükski selline auto ei juhi tegelikult ise, kui roolist kinni hoida. Noor juhihakatis ehmatas lihtsalt ära.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 01:23:03 vasta tsitaadiga

2025 VW Passati lane assist on talvel täiesti ohtlik. Kui jooned pole 100% näha, siis võib auto tahta end ootamatult kõrvalrajale või teelt välja "korrigeerida".

Liiale on mindud nende nutikate süsteemidega. Näiteks otsustas see auto mõned korrad Tallinn-Tartu maanteel 120 km/h kiiruselt järsult 70 km/h peale pidurdada. Hea, et taga kedagi ei olnud. Süüdlane oli ACC seade "react to road layout" ehk siis auto arvas kaardi põhjal, et ees on järsk pööre või midagi taolist.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 01:28:10 vasta tsitaadiga

Mäkaiveriga kaamera ära offida beer_yum.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 01:53:32 vasta tsitaadiga

Bssldr kirjutas:
2025 VW Passati lane assist on talvel täiesti ohtlik. Kui jooned pole 100% näha, siis võib auto tahta end ootamatult kõrvalrajale või teelt välja "korrigeerida".
2025 Renault peal ka proovitud. Asfalti roopad vett täis, sõidad tsipa kõrvalt et vesiliugu mitte sattuda. Auto väänab rooli käest ära ja otse veeroopasse icon_lol.gif. Kitsamad teed kus puudub sõidusuundadevahline joon. Arvab vist et on üherealine ja teeb vastutuleva autoga game of chickenit.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 07:30:48 vasta tsitaadiga

elukaz, see öäheb puhta segaseks siis.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 07:49:55 vasta tsitaadiga

Oh te nuudlikäpad, ükski assist ei keera sellise jõuga, et ei jõuaks lihtsalt sirgena hoida
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 14.01.2026 07:59:17 vasta tsitaadiga

Burger ühes käes, limpa jalgevahel, instagram lahti telefonis teises käes. Ja kui veel manuaal siis pead samal ajal sidurdama ja käiku üritama vahetatada. Põlveotsaga üritad roolida ja ongi jama käes.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 09:16:47 vasta tsitaadiga

Et sellest soolast ka Eestis lahti ei saa. Pärnus hakatakse kõnniteid jälle soolama icon_lol.gif
Põhjamaad saavad hakkama ilma sellise soolamiseta.
https://www.err.ee/1609909747/parnu-linnavoim-hakkas-lumiseid-konniteid-taas-soolatama

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 09:18:13 vasta tsitaadiga

Nad ei suiuda ju piisava tihedusega lükata, nii siis loodetakse abi soolast. Tartu pole mul üldse lükanud...krt roogi seda nende sõiduteed nagu kaamel. Ju siis vahetänav ei vääri hooldust... pole minu asi lükata ka kõnniteed mis suurema tänavaga piirneb icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 10:39:45 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Nad ei suiuda ju piisava tihedusega lükata, nii siis loodetakse abi soolast. Tartu pole mul üldse lükanud...krt roogi seda nende sõiduteed nagu kaamel. Ju siis vahetänav ei vääri hooldust... pole minu asi lükata ka kõnniteed mis suurema tänavaga piirneb icon_razz.gif

See aasta on üldse kuidagi teistmoodi. Soola ka väga vähe pandud. Tegelikult on täitsa mõnus sõita nii, et auto küljed pole kõik soolast valged.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 10:49:34 vasta tsitaadiga

bugbrake, juba soolatakae.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 11:29:48 vasta tsitaadiga

Need soolatajad on kooli füüsikatundidest poppi pannud.
Tegelikult saab kinnitambitud lume keniaalselt lihtsalt ja odavalt kõnniteelt minema. Selleks on vaid tarvis näiteks 3 randaaliketast.
Pärast lased veel rullharjaga üle ja tingimused täpselt nagu suvel.
Ma olen neid videosid siia ka varem pannud
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 11:38:35 vasta tsitaadiga

Vaata töömahtu ja sa unustad ära, et täna on järjest rohkem ebatasast kõnniteekivi või suisa odavat hiina graniiti. Saaremaa ja Haapsalu debiilikud suisa nõudsid seda peatänavale icon_lol.gif
Sellistel oludes ei toimi ükski videos nähtav, küll töötaks harjamine koheselt, aga see suurendaks oluliselt töömahtu ja eeldaks, et lumi veetakse kohe ära. Jälle utoopia...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.01.2026 11:44:56 vasta tsitaadiga

ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja
ja maanteede ääres olid lumeredelid püsti, nendega tekitati kahele poole maanteed lumevalle, mis ka hoidsid maanteid lumest puhtamana, seega sahad tulid paremini tööga toime....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 11:49:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"Maailmas on kaks asja, mis on lõputud. Universum ja inimlik lollus... ja ma ei ole nii väga kindel universumi osas..." Albert Einstein.

Töömaht tekib sellest, et odavpakkumises kõnnitee tuleb mingiaeg nagunii korralikult teha.
Lumelükkamises pole miskit lisamahtu, ühele traktorile saab mitu tööriista korraga külge panna, ainuke häda, et keenjustel ei jätku selleks ajumahtu...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 11:56:40 vasta tsitaadiga

Tehakse mujal ju jätkuvalt, aga see eeldab, et kõnniteelt saab teele lükata ja sealt läheb lumi juba äraveoks. Meil jäävad need "ilu" väärarengud ette.
Lühidalt piisaks kui saaks jõuga lükata....
Tavalise ringi peal näha mis saab kui sahk liialt pinna lähedalt laseb...kivid teel icon_lol.gif
Ometi järgmine aasta pannakse need kivid tagasi...krt tehku normaalne ring, ühes tasapinnas ja ainult asfalt või betoon.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 11:57:46 vasta tsitaadiga

Kui lumi on maas, siis jooni pole. Aga kui silmanägemist ka pole? icon_lol.gif
https://www.facebook.com/100063918215796/posts/pfbid02YiUB5SWTxXN2BrkTaYUYorBkVuELUWA1WPqSKnYed1rDhETCxPdck1hMmgeXnemFl/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2026 12:00:25 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui lumi on maas, siis jooni pole. Aga kui silmanägemist ka pole? icon_lol.gif
https://www.facebook.com/100063918215796/posts/pfbid02YiUB5SWTxXN2BrkTaYUYorBkVuELUWA1WPqSKnYed1rDhETCxPdck1hMmgeXnemFl/

Hea leid. Uskumatu, et neil treppi parkijatel veel õigust üle. Elementaarne loogika ju...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.01.2026 12:29:23 vasta tsitaadiga

Aasta viimasel päeval oli Kvissentali Coopis veider pilt kus üks sõiduk parkis otse ukse ette diagonaalis ja poest tagasi tulin oli seal juba kolm sõidukit samamoodi.
Samuti olid lumised olud ja kuna seal ukse ees on ainult lai kõnnitee ja mitte parkla, ju võõras külaline ja kuna parkimisjutte ega midagi näha pole, parkis nii lähedale kui hea tundus icon_biggrin.gif
Kuigi olen ukse esist näinud ummistamas ka kaubikuid, Benu apteeki varustav kaubik, SmartPosti kaubik kelle kapid ka kaupluses sees ja lisaks see porivaipasid teenindav sõiduk - oli ka tunne, et kuskohast end poodi nüüd mahun pressima icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 12:59:42 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja


Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 13:09:26 vasta tsitaadiga

Kiirabijuht kurdab
tsitaat:
Juhtus minuga hiljuti tööl olles üks eriskummaline lugu 👀
Sõitsime brigaadiga tulekahju kutsele väljapoole Tallinnat, muidugi tegin alarmsõitu, kuna kõige kõrgema prioriteediga kutse oli 🚑 Autojuhid olid tublid, andsid ilusti teed, Tallinnas nad suht välja koolitatud 🙂 vahel juhtub ka muidugi päevi, kui nad ei tea, kus nad on ja mis nad teevad, aga see on ka okei 🙂
Tartu mnt-l lennujaama juures kutse tühistati, kuna pääste hindas, et siiski rohkem kiirabibrigaade sündmusele vaja ei ole ja me saime vabaks. Kuna Tartu mnt-l polnud kuskil tagasi pöörata, siis võtsin vilkurid maha ja ilusti paremasse ritta ning sõitsin Peetri circlisse, et sealt tagasi tulla. Kuna me aga olime vabad ja juba ka tanklas, siis üks kohv, vesi või vetsupaus ei tee kunagi liiga eksole. Kui võimalus tekib, siis tuleb see ära kasutada, sest viimasel ajal kutsete arvu vaadates neid võimalusi nii palju väga ei teki ka.
Mul oli fine ja jäin autosse. Järsku sõitis mingi tüüp autoga minust mööda ja muudkui vahtis mulle otsa, ehmatasin korraks, et äkki olen talle võlgu või midagi 👀….hea, et vastu posti ei sõitnud. Aga tegelikult sain kohe aru, et tal on mingi kana minuga kitkuda, ilmselt ta pidi mulle enne teed andma ja talle ei mahtunud see hinge ning nüüd ta raudselt arvas, et tulime vilkuriga kohvile 👀 ta parkis auto ära ja läks tanklasse, samal ajal jälle vahtis mulle otsa ja sülitas demonstratiivselt maha 🙄 käis korra sees ära ja sama targalt tuli välja ning otse minu suunas…ikka vist ei andnud rahu. Kerisin siis akna alla, et kas on mingi mure ja ta et ahah et nüüd sõidetakse siis vilkuriga tanklasse….no tõesti 🙄 ma kinnitan, et kohv ei jahtu ära, kui see veel kohvimasinas on 🤣 vabandan, kui olen antud meesterahvale oma sõnadega liiga teinud!
Selgitasin talle viisakalt, et kutse tühistati, me oleme hetkeks vabad kuni uue kutseni ja tulime tanklasse oma baasvajadusi rahuldama 🙂 ei saa ju ometi enam alarmsõitu teha, kui kutset pole 👀 telo oli tal käes, ei tea, kas lindistas või filmis, vb olen jälle 10 korda kuulsam 🤣 aga jutu lõpuks ta siiski tänas, et selgitasin. Inimene saab nüüd rahulikult öösel magada, super ju 👌
Jah, see võibki tunduda veider, kui näiteks kiirabi laseb vilkuriga üle risti ja siis äkki lükkab tuled ja viled välja, endal ka kuidagi kiirabi autojuhina piinlik ja kujutan ette, mis mulje jääb 🙄 punastan seal alati omaette, kui nii juhtub 🫣 vahel kutse tühistataske ka seetõttu, et vabanes lähim brigaad ja jälle peab keset liiklust, kui juba autojuhid segaduses, vilkurid maha võtma ja oma teekonda jätkama. Vahel aga alandatakse kutse prioriteeti ja jällegi lõpeb sellega alarmsõit ning kutsele liigume tavaliikluse rütmis. 🤷‍♀️
Alarmsõit on väga suur vastutus, kus juht peab 10 korda tähelepanelikum olema kui tavapäraselt ja mitte keegi ei võta asjata seda riski!
On palju asju siin ilmas, mida me ei tea ja ei mõista, aga seepärast mingeid oma järeldusi teha ja negatiivseid hinnanguid anda ei ole okei. Vahel asjad lihtsalt ei ole nii nagu nad välja paistavad. Tore, et ta küsima tuli 🙂 ehk ta arvamus muutus🙏
Lase alati kiirabi läbi, sellega võid päästa kellegi elu! ❤️🚑

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.01.2026 13:40:05 vasta tsitaadiga

Tegelt ju ei kurda, ilusti kirjeldab olukorda, mis lahenes positiivselt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 14.01.2026 13:52:22 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Mnator kirjutas:
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja


Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda.
arvu ma tõesti ei tea aga näha võis neid vististi küll iagas linnas, vähemalt rajoonikeskuste omades
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 14:01:30 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Mnator kirjutas:
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja


Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda.

Samal ajal Montrealis:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.01.2026 14:07:00 vasta tsitaadiga

Siuke masin on Tallinnas ka olemas, mõni talv tagasi Tondi kandis Pärnu maanteel nägin viimati.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 14:29:05 vasta tsitaadiga

On, aga ei kasutata. icon_eek.gif

viimati muutis avrn 14.01.2026 17:27:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.01.2026 15:00:12 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Samal ajal Montrealis:
Spoiler Spoiler Spoiler
juba nõuka aeg veeti kalluritega tähtsamatel tänavatel ja kohtadest lund ära.

Ennem huvitaks e-eesti robotpilootide edu, 5-6 aastat tagasi tehti suuri sõna, Tartus linn pistis ka mingid rahad alla..
https://www.tartu.ee/et/uudised/tartu-linn-ja-milrem-robotics-soovivad-tuua-targad-robotid-tanavaid-hooldama
https://tartu.postimees.ee/7166981/robotid-voivad-hakata-lund-lukkama-eurorahast-soltumata
pole ise Tartus liikudes trehvanud..

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2026 15:07:51 vasta tsitaadiga

piira erutust, sovietid kopeerisid selle kontseptsiooni läänest, USAs/Kanadas oli ammu enne soviette
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 456, 457, 458 ... 492, 493, 494  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.