|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.01.2026 22:34:20
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Tõenäoliselt see USA-st? veokijuht nägi esmakordselt lund ja libedust. Või kogemusi vähe.
Ja raske haagis taga, peabki ettevaatlikult liiklema ja on mõistetav, kui pead selle taga aeglasemalt liikuma.
Jutt on ju millestki muust. |
Eesti registrinumbriga rekkad lasid eile üldse sellel kaherealisel umbes 70-80-ga. Ilmselt ka mingi lollid amatöörid juhid ja peaks koju istuma minema.
Seda ma ei tea, kust. Kohalikud 4x4 help grupid on päris töökad see nädalavahetus olnud, et inimesi tee peale tgasi tõmmata. Soola on see aasta võrreldes varasemate aastatega ikka väga vähe näha.
Ei tea, kas liiga külm, masu või mingi kolmas põhjus.
See oli kohe esimene hea pilt netist võtta, kus kenasti näha Eesti põhimaantee teeolud värske seisuga.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
12.01.2026 22:50:24
|
|
|
jumala hea, et seda soolaläga ei olnud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
12.01.2026 22:51:12
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| jumala hea, et seda soolaläga ei olnud. |
Jah, sellega oleks hullem, selle pudru sees ei pea miski.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
12.01.2026 22:52:50
|
|
|
Täna sõitsin ida poole korra hommikul, täpselt lääne viru piirilt hakkas puhas ja pidamisega soolatud tee Harjumaa oli rõve liuväli
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
12.01.2026 23:32:21
|
|
|
Saab ka need pidama, lamellida ära ja pole hullu midagi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
13.01.2026 00:09:51
|
|
|
See miltar veok sõidab vaid Eestis, kus teed hooldamata
Saadetakse kivikõrbe ja teravad kivid raspeldavad rehvid läbi
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
13.01.2026 08:35:39
|
|
|
Ilmselgelt. Neid, kes hästi hakkama saavad me ei näe.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.01.2026 08:37:25
|
|
|
| Ega sal parklas 30ga nalja tehes midagi ei õpi küll
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
13.01.2026 12:43:55
|
|
|
Unenäos pidurdas, kui nägi "siili" teele viskamist
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.01.2026 15:51:12
|
|
|
no ta sõitis unes ju. Seal ongi kõik võimalik
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
13.01.2026 15:58:04
|
|
|
Mis unes. Teadagi, kes sõitis
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajuNolk
HV veteran

liitunud: 10.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.01.2026 17:23:58
|
|
|
Jah
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
13.01.2026 17:54:50
|
|
|
mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
13.01.2026 18:44:38
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms  |
Mul oli kah õppemasinal selline lisa olemas. Joonteta kõrvalteedel kippus ise suunda otsima. Küll mitte räige jõuga, aga siiski tuntavalt, tahtis teeservagi nuuskida. Endale sai teadlikult vana ja primitiivne vanker valitud. ABS on mul ainus abi ja see las olla. Kuna aga kusagil sel aastal tuleb mul teha lõppastme koolitus, siis võib natuke nalja saada. Ma unustan ju ära, et uutel autodel igasugused "nutikad jaburused" sees on. Tuleb endale kirja panna, et sõitu alustades tuleb teejoone jälgija tuttu panna.
Sugulase autol on start-stopp ja tõsi, see tuleb välja lülitada igal mootori käivitamisel. Ise see off-reziimi ei hoia.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
13.01.2026 19:04:28
|
|
|
| Oiroopa autodel on see kohtuslik, et lane assist on käima pannes alati uuesti sees ja pead igakord ise välja lülima. Muidu oleks pohh aga närvi ajab ka siis kui näiteks tee läheb kaheks ja siis idioot arvab, et sa hoides ühele poole kuna tahad sinna minna teed midagi valesti ja vaja jõnksutada.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.01.2026 19:32:53
|
|
|
Ma ei tea tln-trt neljarealisel suht ok sõita, ise väga roolima ei pea.
Vahest harva tahab kuhugi keerata jep aga jõuga seda küll ei tee. Kui roolist vähegi hoida ei lähe ta kuskile.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
13.01.2026 19:56:36
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
mu poiss käis täna esimeses sõidutunnis, olevat miskisse uuemasse pilli pistetud ja öeldi et sõida.
Sõitis siis, rrahulikult, nagu ma oma roimaga teda olen õpetanud. Üks hetk hakkas aga auto ise käsi väänama, nii et oleks kraavi pand. Sõidõpetaja haaras roolist ja sai olukorra kontroilli alla. Siis lüliti see assistent välja ja sõit jätkus kontrollitult.
Ma pole sellisest juhiabist kuulnudki. Robotile tundus, et juht ei hoia autot piisavalt joonte vahel ja otsustas resoluutselt sekkuda. Jooni lumisel teel muidugi ei olnudki. Kas sellised asjad on tänapäeval kõigil peal? Ohtlik ei ole selline värk? Te sõidate need süsteemid aktiivsed või enne sõidu alustamist pead veerand tundi abisid maha kruttima, a'la startstop jms  |
Mul tekib küsimus, miks õppesõidul selliseid asju kasutatakse?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
13.01.2026 20:02:13
|
|
|
Millest siin küsimus saab tekkida? Tegu on tänapäevase ja EU nõuetele vastavate sõidukitega, mida täna liikluses kasutatakse ja poest osta saab.
Kool ongi selleks, et nendega sõita ja arvestada oskaksid. Kui eelajaloolise rondiga öppesõitu teed, siis pole ka ime, et selline moodsama käitumisega auto ära ehmatab.
Ning nagu eelpool kirjutati, ükski selline auto ei juhi tegelikult ise, kui roolist kinni hoida. Noor juhihakatis ehmatas lihtsalt ära.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
14.01.2026 01:23:03
|
|
|
2025 VW Passati lane assist on talvel täiesti ohtlik. Kui jooned pole 100% näha, siis võib auto tahta end ootamatult kõrvalrajale või teelt välja "korrigeerida".
Liiale on mindud nende nutikate süsteemidega. Näiteks otsustas see auto mõned korrad Tallinn-Tartu maanteel 120 km/h kiiruselt järsult 70 km/h peale pidurdada. Hea, et taga kedagi ei olnud. Süüdlane oli ACC seade "react to road layout" ehk siis auto arvas kaardi põhjal, et ees on järsk pööre või midagi taolist.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
14.01.2026 01:28:10
|
|
|
Mäkaiveriga kaamera ära offida
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
14.01.2026 01:53:32
|
|
|
| Bssldr kirjutas: |
| 2025 VW Passati lane assist on talvel täiesti ohtlik. Kui jooned pole 100% näha, siis võib auto tahta end ootamatult kõrvalrajale või teelt välja "korrigeerida". |
2025 Renault peal ka proovitud. Asfalti roopad vett täis, sõidad tsipa kõrvalt et vesiliugu mitte sattuda. Auto väänab rooli käest ära ja otse veeroopasse . Kitsamad teed kus puudub sõidusuundadevahline joon. Arvab vist et on üherealine ja teeb vastutuleva autoga game of chickenit.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
14.01.2026 07:30:48
|
|
|
elukaz, see öäheb puhta segaseks siis.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
14.01.2026 07:49:55
|
|
|
Oh te nuudlikäpad, ükski assist ei keera sellise jõuga, et ei jõuaks lihtsalt sirgena hoida
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
14.01.2026 07:59:17
|
|
|
Burger ühes käes, limpa jalgevahel, instagram lahti telefonis teises käes. Ja kui veel manuaal siis pead samal ajal sidurdama ja käiku üritama vahetatada. Põlveotsaga üritad roolida ja ongi jama käes.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 09:18:13
|
|
|
Nad ei suiuda ju piisava tihedusega lükata, nii siis loodetakse abi soolast. Tartu pole mul üldse lükanud...krt roogi seda nende sõiduteed nagu kaamel. Ju siis vahetänav ei vääri hooldust... pole minu asi lükata ka kõnniteed mis suurema tänavaga piirneb
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
14.01.2026 10:39:45
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Nad ei suiuda ju piisava tihedusega lükata, nii siis loodetakse abi soolast. Tartu pole mul üldse lükanud...krt roogi seda nende sõiduteed nagu kaamel. Ju siis vahetänav ei vääri hooldust... pole minu asi lükata ka kõnniteed mis suurema tänavaga piirneb  |
See aasta on üldse kuidagi teistmoodi. Soola ka väga vähe pandud. Tegelikult on täitsa mõnus sõita nii, et auto küljed pole kõik soolast valged.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
14.01.2026 11:29:48
|
|
|
Need soolatajad on kooli füüsikatundidest poppi pannud.
Tegelikult saab kinnitambitud lume keniaalselt lihtsalt ja odavalt kõnniteelt minema. Selleks on vaid tarvis näiteks 3 randaaliketast.
Pärast lased veel rullharjaga üle ja tingimused täpselt nagu suvel.
Ma olen neid videosid siia ka varem pannud
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 11:38:35
|
|
|
Vaata töömahtu ja sa unustad ära, et täna on järjest rohkem ebatasast kõnniteekivi või suisa odavat hiina graniiti. Saaremaa ja Haapsalu debiilikud suisa nõudsid seda peatänavale
Sellistel oludes ei toimi ükski videos nähtav, küll töötaks harjamine koheselt, aga see suurendaks oluliselt töömahtu ja eeldaks, et lumi veetakse kohe ära. Jälle utoopia...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
14.01.2026 11:44:56
|
|
|
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja
ja maanteede ääres olid lumeredelid püsti, nendega tekitati kahele poole maanteed lumevalle, mis ka hoidsid maanteid lumest puhtamana, seega sahad tulid paremini tööga toime....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
14.01.2026 11:49:32
|
|
|
| tsitaat: |
| "Maailmas on kaks asja, mis on lõputud. Universum ja inimlik lollus... ja ma ei ole nii väga kindel universumi osas..." Albert Einstein. |
Töömaht tekib sellest, et odavpakkumises kõnnitee tuleb mingiaeg nagunii korralikult teha.
Lumelükkamises pole miskit lisamahtu, ühele traktorile saab mitu tööriista korraga külge panna, ainuke häda, et keenjustel ei jätku selleks ajumahtu...
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 11:56:40
|
|
|
Tehakse mujal ju jätkuvalt, aga see eeldab, et kõnniteelt saab teele lükata ja sealt läheb lumi juba äraveoks. Meil jäävad need "ilu" väärarengud ette.
Lühidalt piisaks kui saaks jõuga lükata....
Tavalise ringi peal näha mis saab kui sahk liialt pinna lähedalt laseb...kivid teel
Ometi järgmine aasta pannakse need kivid tagasi...krt tehku normaalne ring, ühes tasapinnas ja ainult asfalt või betoon.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.01.2026 12:00:25
|
|
|
Hea leid. Uskumatu, et neil treppi parkijatel veel õigust üle. Elementaarne loogika ju...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
14.01.2026 12:29:23
|
|
|
Aasta viimasel päeval oli Kvissentali Coopis veider pilt kus üks sõiduk parkis otse ukse ette diagonaalis ja poest tagasi tulin oli seal juba kolm sõidukit samamoodi.
Samuti olid lumised olud ja kuna seal ukse ees on ainult lai kõnnitee ja mitte parkla, ju võõras külaline ja kuna parkimisjutte ega midagi näha pole, parkis nii lähedale kui hea tundus
Kuigi olen ukse esist näinud ummistamas ka kaubikuid, Benu apteeki varustav kaubik, SmartPosti kaubik kelle kapid ka kaupluses sees ja lisaks see porivaipasid teenindav sõiduk - oli ka tunne, et kuskohast end poodi nüüd mahun pressima
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
14.01.2026 12:59:42
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja
|
Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
14.01.2026 13:09:26
|
|
|
Kiirabijuht kurdab
| tsitaat: |
Juhtus minuga hiljuti tööl olles üks eriskummaline lugu 👀
Sõitsime brigaadiga tulekahju kutsele väljapoole Tallinnat, muidugi tegin alarmsõitu, kuna kõige kõrgema prioriteediga kutse oli 🚑 Autojuhid olid tublid, andsid ilusti teed, Tallinnas nad suht välja koolitatud 🙂 vahel juhtub ka muidugi päevi, kui nad ei tea, kus nad on ja mis nad teevad, aga see on ka okei 🙂
Tartu mnt-l lennujaama juures kutse tühistati, kuna pääste hindas, et siiski rohkem kiirabibrigaade sündmusele vaja ei ole ja me saime vabaks. Kuna Tartu mnt-l polnud kuskil tagasi pöörata, siis võtsin vilkurid maha ja ilusti paremasse ritta ning sõitsin Peetri circlisse, et sealt tagasi tulla. Kuna me aga olime vabad ja juba ka tanklas, siis üks kohv, vesi või vetsupaus ei tee kunagi liiga eksole. Kui võimalus tekib, siis tuleb see ära kasutada, sest viimasel ajal kutsete arvu vaadates neid võimalusi nii palju väga ei teki ka.
Mul oli fine ja jäin autosse. Järsku sõitis mingi tüüp autoga minust mööda ja muudkui vahtis mulle otsa, ehmatasin korraks, et äkki olen talle võlgu või midagi 👀….hea, et vastu posti ei sõitnud. Aga tegelikult sain kohe aru, et tal on mingi kana minuga kitkuda, ilmselt ta pidi mulle enne teed andma ja talle ei mahtunud see hinge ning nüüd ta raudselt arvas, et tulime vilkuriga kohvile 👀 ta parkis auto ära ja läks tanklasse, samal ajal jälle vahtis mulle otsa ja sülitas demonstratiivselt maha 🙄 käis korra sees ära ja sama targalt tuli välja ning otse minu suunas…ikka vist ei andnud rahu. Kerisin siis akna alla, et kas on mingi mure ja ta et ahah et nüüd sõidetakse siis vilkuriga tanklasse….no tõesti 🙄 ma kinnitan, et kohv ei jahtu ära, kui see veel kohvimasinas on 🤣 vabandan, kui olen antud meesterahvale oma sõnadega liiga teinud!
Selgitasin talle viisakalt, et kutse tühistati, me oleme hetkeks vabad kuni uue kutseni ja tulime tanklasse oma baasvajadusi rahuldama 🙂 ei saa ju ometi enam alarmsõitu teha, kui kutset pole 👀 telo oli tal käes, ei tea, kas lindistas või filmis, vb olen jälle 10 korda kuulsam 🤣 aga jutu lõpuks ta siiski tänas, et selgitasin. Inimene saab nüüd rahulikult öösel magada, super ju 👌
Jah, see võibki tunduda veider, kui näiteks kiirabi laseb vilkuriga üle risti ja siis äkki lükkab tuled ja viled välja, endal ka kuidagi kiirabi autojuhina piinlik ja kujutan ette, mis mulje jääb 🙄 punastan seal alati omaette, kui nii juhtub 🫣 vahel kutse tühistataske ka seetõttu, et vabanes lähim brigaad ja jälle peab keset liiklust, kui juba autojuhid segaduses, vilkurid maha võtma ja oma teekonda jätkama. Vahel aga alandatakse kutse prioriteeti ja jällegi lõpeb sellega alarmsõit ning kutsele liigume tavaliikluse rütmis. 🤷♀️
Alarmsõit on väga suur vastutus, kus juht peab 10 korda tähelepanelikum olema kui tavapäraselt ja mitte keegi ei võta asjata seda riski!
On palju asju siin ilmas, mida me ei tea ja ei mõista, aga seepärast mingeid oma järeldusi teha ja negatiivseid hinnanguid anda ei ole okei. Vahel asjad lihtsalt ei ole nii nagu nad välja paistavad. Tore, et ta küsima tuli 🙂 ehk ta arvamus muutus🙏
Lase alati kiirabi läbi, sellega võid päästa kellegi elu! ❤️🚑 |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
14.01.2026 13:40:05
|
|
|
| Tegelt ju ei kurda, ilusti kirjeldab olukorda, mis lahenes positiivselt.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
14.01.2026 13:52:22
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja
|
Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda. |
arvu ma tõesti ei tea aga näha võis neid vististi küll iagas linnas, vähemalt rajoonikeskuste omades
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
14.01.2026 14:01:30
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
ma olen eelmistel talvedel ikka ja jälle meenutanud seda kirutud nõukaaja tööd --- lumi lükati linnades sõidutee äärde kokku ja spets lumelaaduri abil sealt veoautode kasti ja viidi linnast välja
|
Seda päris igal pool ei tehtud. Tartul oli vist vaid 1 spetslaadur. Seda kasutati Raekoja platsil ja muudel suurematel peatänavatel. Mujal lükkasid Belarussid, Jumzid ja sahkadega veokid. Mõni kõrvaltänav rulliti ära ainult kohalike autode abil või lasti üldse lumme mattuda. |
Samal ajal Montrealis:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
14.01.2026 14:07:00
|
|
|
| Siuke masin on Tallinnas ka olemas, mõni talv tagasi Tondi kandis Pärnu maanteel nägin viimati.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
14.01.2026 14:29:05
|
|
|
On, aga ei kasutata.
viimati muutis avrn 14.01.2026 17:27:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
14.01.2026 15:07:51
|
|
|
piira erutust, sovietid kopeerisid selle kontseptsiooni läänest, USAs/Kanadas oli ammu enne soviette
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|