Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.12.2025 08:38:40 vasta tsitaadiga

ertr2 kirjutas:
Siin ainult konsoolimehed on nagu need inimesed kes tulevad sulle külla, näevad Damaskuse terasest nuga ja hakkavad seletama, et nende Fiskars ikka parem, lõikab ju pmst samahästi, saab nõudepesumasinas pesta, kergelt teritada, oled loll ikka et niipalju rohkem kulutasid.


See linuxi jutt on sul pm sama icon_biggrin.gif Eks kui väga tahta, siis tõesti saab, mine nüüd kuskil ametis või eraettevõttes sellist juttu rääkima
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 08:56:37 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kas see tähendab seda, et mäng siiski out-of-box ei tööta kui selliseid asju ette tuleb?


Mis selle jutu point on? Kas konsoolidega - näiteks PS5 on sedasi, et konsooli tarkvara see mis on esimesel konsoolil kui üldse müüki tuleb kestab kuni eluajalõpuni või siis ikka tuleb uuendusi. Kas mängud mis tulevad on sedasi, et sellisena nagu tuli on ja jääb või samuti tehakse fixe/patche, et midagi paremaks mudida? Ehk siis tead ise ka vägahästi, et sellest ajast saati kui konsoolid said netiühenduse on ka nendega devvid muutund laisaks kuna teavad, et patche ja fixe saab alati käigupealt lisada ehk siis versusena ei ole sellel arutelul mingit pointi.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 11:11:40 vasta tsitaadiga

ertr2 kirjutas:

....Premiere -> Asendatav DaVinci Resolve-iga (tööstuse standard, näiteks teles on mitmed kodumaised tootjad juba Resolve peale liikunud).

....

Pean ennast Adobe toodetes väga pädevaks, aga ma ei näe ühtegi kohta, kus ma tasuta alternatiividega järele annaksin. See jutt, et "ei saa minna teisele tarkvarale üle", on puhas laiskus.

Kellele see DaVinci Resolve Studio siis mõeldud on?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2025 11:17:32 vasta tsitaadiga

Janis, jep, selle pärast avalik sektor EUs Unixi suunas vaatabki, sest see on nii halb ja they are suckers for punishment.
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.12.2025 11:21:03 vasta tsitaadiga

A erasektor? See peaks pigem mõõdupuu olema.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2025 12:33:18 vasta tsitaadiga

Miks? Neil ei ole kunagi nii mastaapseid lahendusi, kui avalikus ja kui sa üritad tõestada süsteemi robustsust, siis see on palju selgemini nähtav 30 000 kasutaja peal vs 20-100 peal, mis meil eestis on keskmise ettevõtte suurus.
Also, kuidas kodukasutaja linuxi kogemus sellega kõige ja gaminguga seotud on?
Kui midagi vaadata, siis ma ütleks, et antud teema kontekstis võiks see olla SteamOS/Bazzite sobivus igapäeva toimetamiseks - mis on väga ok muide.
Aga seegi on ebaaus konsoolide suhtes, sest ainuke asi mida need pakuvad selles kontekstis on üle brauseri Outlook/google kasutamine (mis isegi on tihti peale piisav, aga mida vist keegi päriselt ei tee?)...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.12.2025 12:33:37 vasta tsitaadiga

Ise hakkasid ju kägisema selle kallal jälle.


Mismõttes ei ole nii mastaapseid lahendusi? WTF
Selles suhtes on nad mõõdupuuks hea kuna see kokkuhoidmise motivatsioon peaks suurem olema. Avalik sektor võib maksumasja rahaga jah kalleid katsetusi teha.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2025 12:50:55 vasta tsitaadiga

Janis, no kui sa ei tegeleks väärinfo propageerimisega, siis ma ei kägiseks ka.
See kõik on väga use case spetsiifiline ja selline suurelt üldistamine ei ole võimalik lihtsalt.
Kui me võtame eesti keskmise ettevõtte, siis nende IT on nii lihtne, et sealpuhul oleks linux täiesti ok, sest nad lihtalt ei kasuta midagi muud peale word/excel/email + raamatupidamine/ladu/kassa ja vb +1 programm.
Silmas pidades kui palju linuxile vähem pahavara ja muud saasta on, siis ma ütleks, et kindlasti turva aspektist oleks see võit juba suht ok. Lisaks kipub linux olema vähemate jooksvate probleemidega kui MS, seega jooksvaid haldustegevusi ja probleeme oleks vähem, mis = väiksem halduskulu.
Seega ma ei saa üldse aru, mille baasilt sa oma näite tood.
See, et üldsus on endiselt misinformed linuxi osas ja pole veel hästi aru saanud, kui palju linux on küpsemaks ja sõbralikumaks muutunud vs 10a tagasi on omaette probleem.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 13:27:12 vasta tsitaadiga

see läheb siin ju väga ot?
ot:
avaliku sektori üleminekud avatud lähtekoodiga tarkvarale ei ole tegelikult majanduslik otsus. klikimagnet pealkirjad seda küll tihti väidavad, aga tegelikult ei ole see nii.
linuxile minek vähendab soetamiskulusid (mil määral ja kas/kuidas ms seal läbi arvutitootjate näkku paneb, on eraldi teema) aga mitte nii palju kui jaekasutaja hindadelt arvata võiks ja microsoft tegi-teeb avalikult sektorile väga asiseid alesid.
haldamise ja toe kulud pigem ei vähene. tihti suurenevad. asi on pakutavate lahenduste mittestandartsuses ja vastavalt ka palgatavate inimeste saadavuses või palgatasemes. lihtne windowsi admin on konkreetne standardlahendus ja piltlikult öeldes võid indiasse või chatgpt-le outsourceda. ka linuxilistel on need muidugi saadaval aga siis juba erinevad valmis enterprise lahendused, mis ei ole tasuta.
ka kasutajate oskuseid ja tuge ei tasu alahinnata. üks asi on olemasolevad windowsi ja office oskused. teine külg aga on see, et mis iganes tarkvara kasutusel on, siis selle muutmine on valus.

miks avalik sektor sinna läheb on just see avatud lähtekoodiga ja teoreetilise lõputu toe võimaluse peale. vältimaks olukorda, kus microsoft ütleb, et nüüd on windows xx läbi ja upgrade. kas see nüüd päris nii ilus on nagu teooria ütleb aga vähemalt on nii rohkem variante.
pluss turva, mis on palju huvitavamate ja nüansirikkamate vaidluste tallermaa aga siiski.


arvuti ja konsooli võrdluses on linuxi analoog pc - võimalusi palju aga kasutamine ei ole tihti triviaalne ja tuleb ise rohkem ajusid liigutada. konsoolid on pigem nagu windows - võtad selle, mida pakume icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 13:50:05 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Mis selle jutu point on?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11715704#11715704

bugbrake kirjutas:
Sul on mingi eriline vastuseis sellele kui on võimalus settinguid muuta?

Valve väidab, et mingeid settinguid ei ole vaja muuta kui roheline märk juures on. Roheline märk tähendab parimat mängukogemust out-of-box. Teoorias.

Kui sa väidetavalt oled Steam Decki 2 aastat kasutanud, siis võiks ju teada icon_rolleyes.gif

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2025 14:23:14 vasta tsitaadiga

SKG, we get it, märgistus võiks olla täpne. mis edasi? või mida me sellest nüüd järeldame?
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 31.12.2025 14:23:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 31.12.2025 14:23:48 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
ertr2 kirjutas:

....Premiere -> Asendatav DaVinci Resolve-iga (tööstuse standard, näiteks teles on mitmed kodumaised tootjad juba Resolve peale liikunud).

....

Pean ennast Adobe toodetes väga pädevaks, aga ma ei näe ühtegi kohta, kus ma tasuta alternatiividega järele annaksin. See jutt, et "ei saa minna teisele tarkvarale üle", on puhas laiskus.

Kellele see DaVinci Resolve Studio siis mõeldud on?
Minupoolt valesti kirjutatud veidi, koduvideote montimiseks sobib tasuta resolve vast hästi, pole ise ammu kasutanud


ot:
Mida Studio versioon juurde annab:

Hardware acceleration: GPU-põhine H.264/H.265 dekoodimine ja enkoodimine.

AI tööriistad (Neural Engine): Voice Isolation (suurepärane müraeemaldus), Face Refinement, Magic Mask.

Lisaks suur hunnik Resolve FX efekte.

Adobe puhul maksad ~300€ iga aasta ja niipea kui lõpetad, on "hapnik kinni". DaVinci Studio on ühekordne ost (~350€ soft või ~400€ koos Speed Editor konsooliga).

Litsents on elukestev: 10 aastat tagasi ostetud litsentsiga saab siiani kasutada kõige uuemaid versioone, kõik uuendused on olnud tasuta.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 19:03:36 vasta tsitaadiga

New Report Says PS6 And The Next Xbox Could Be Delayed Thanks To AI
https://www.forbes.com/sites/paultassi/2025/12/29/new-report-says-ps6-and-the-next-xbox-could-be-delayed-thanks-to-ai/


Sobib, enne 2029 võiks mitte tulla thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 21:00:09 vasta tsitaadiga

SKG, aga mis sa siis teed kui sinu konsooli peale tuleb mäng mis ei jookse hästi?
Out-of-box ja ei no tööta hästi, kuigi Sony/Nintendo/MS (sa tead niigi, et selliseid mänge on olnud ja tuleb ka veel) seda on sulle lubanud kui sa oled selle konsooli ostnud, teoorias peaks nii olema icon_rolleyes.gif
Jätkuvalt, kordan sulle kuigi sa ei usu, mul jooksevad mängud SteamDeck'i peal hästi, probleemideta (see Darksiders mida proovisin oli n-ö out-of-box, mitte midagi setingutest ei muutnud).
Jaa, ma võin mingi AAA+ mängu ka tööle panna (Stalker 2), see ei hakka elu sees normaalselt selle riistvaraga tööle, et siis tähtlsalt pärast öelda, actually mängud SteamDeck'i peal ei jookse tegelikult icon_lol.gif

Minu point on see, et ei erine see konsool sellest, pigem pead tootja armust lootma ja ootama parandustele.
Mina SteamDeck'i peal ei järgi silm punnis seda rohelist märki. Panen tööle ja jookseb, tean niigi milleks SteamDeck'i võimeline on thumbs_up.gif

Aeron kirjutas:
SKG, we get it, märgistus võiks olla täpne. mis edasi? või mida me sellest nüüd järeldame?
thumbs_up.gif

---

SKG kirjutas:
New Report Says PS6 And The Next Xbox Could Be Delayed Thanks To AI
https://www.forbes.com/sites/paultassi/2025/12/29/new-report-says-ps6-and-the-next-xbox-could-be-delayed-thanks-to-ai/


Sobib, enne 2029 võiks mitte tulla thumbs_up.gif

Täiesti loogiline edasilükkamine, viimane võimalus edasi lükata. VALVE oma uute toodetega jällegi satus väga ebaõnnestunud ajale, kahjuks.
Samas see mälu hinnatõus mõjutab kõiki seadmeid lähemas tulevikus. Ei ole tead millal ja kas üldse mälude hinnad taas soodsamaks hakkavad minema.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 21:55:14 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Jätkuvalt, kordan sulle kuigi sa ei usu, mul jooksevad mängud SteamDeck'i peal hästi, probleemideta (see Darksiders mida proovisin oli n-ö out-of-box, mitte midagi setingutest ei muutnud).

SKG kirjutas:
Proton tänaseks ära patchitud. Ilmselgelt mäng enne ei toiminud. Ka siis kui rohelist märki omas.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 22:31:54 vasta tsitaadiga

SKG,ma ei proovinud seda Darksiders'i esimest korda nüüd, et järgi proovida aga ma ei saa sinna midagi teha kui sa ei usu. Steami foorumi kommentaar on ülima tõe allikas, minu kogemus on selle kõrval mitte midagi icon_rolleyes.gif

Sa ei ole jätkuvalt vastanud, et kuidas siis konsoolidega on. Konsooli firmad küll lubavad üht aga näe ikka juhtub, on sul sellega ka nii suur mure/probleem?
Kui sa peaksid sellise mängu otsa satuma siis mis sa teed?

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 22:55:40 vasta tsitaadiga

Probleemi ei kirjeldatud ainult Steami foorumis. See oli/on teada levinud probleem. Miks on vaja seda eitada ja Valvet välja vabandada pead sa ise teadma. Ja teema algusest peale oled soovinud juttu läbi whataboutismi retoorika kõrvale viia.

https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/1c7oelj/help_with_darksiders_warmastered_edition_on_steam/
https://www.reddit.com/r/SteamDeckTricks/comments/1ejq14m/anyone_here_ever_manage_to_get_darksiders/
https://steamcommunity.com/app/462780/discussions/0/6725643618953972357/
https://steamcommunity.com/app/462780/discussions/0/727997019945248743/

bugbrake kirjutas:
Hmmm huvitav miks mul jookseb see ilusti. Ok, ma ei alustanud uuesti võtsin mingi suvalise save koha, cutscenesdest kohea pealt ei julge öelda...

doh.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 23:30:52 vasta tsitaadiga

SKG, sellepärast et üldjuhul skipin need, no tõesti ei mäleta seda aga seda tean küll, et jooksis toona probleemideta, sest tegin poole mänguni ära.
Anna andeks, tõesti icon_lol.gif
Kuhu kõrvale ma tahan viia, ma räägin kogu aeg, et mul ei ole probleeme esinenud aga sa ei usu, sest et internetis kirjutatakse teisiti ja siis sa järeldad et ma valetan ning viskun Valve eest dzotile. icon_lol.gif
Mis ma teha saan, lähen neti hädaldama, et raisk miks minul pole SteamDeck'iga probleem olnud aga teistel on rofl.gif

Olen süüdi, et mul positiivsed kogemused SteamDeck'iga on icon_sad.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 31.12.2025 23:31:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 23:32:13 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
sellepärast et üldjuhul skipin need

I.e. sul pole probleeme, kuna jätsid probleemsed kohad vahele icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 23:37:47 vasta tsitaadiga

SKG, proovin tulevikus kõik cutscen'id ära vaadata, sest muidu tuleb SKG, ja ütleb et nii ikka ei lähe küll see pole aus jne. icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.01.2026 03:34:10 vasta tsitaadiga

SKG, Kas kuidagi vähem konfliksemalt saaks palun?
Alao, head uut aastat.

E: The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition Got The Steam Deck Unsupported Badge, But It Runs Perfectly - Steam Deck HQ https://share.google/MM1n2AjgJD2k1RjvE

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2026 04:20:50 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition Got The Steam Deck Unsupported Badge, But It Runs Perfectly - Steam Deck HQ https://share.google/MM1n2AjgJD2k1RjvE

tsitaat:
Apparently after a recent steam deck update the game crashes when you open the virtual keyboard, so it's been changed to unsupported to reflect that until they fix it

tsitaat:
I was about to buy it just to play on the Deck.
Could someone share their experiences?
Used to work but crashes at main menu now

https://steamcommunity.com/app/489830/discussions/0/693122745160075732/

Crashing on Steam Deck when trying to login to Bethesda Account
https://steamcommunity.com/app/489830/discussions/0/693122745160049527/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2026 06:58:13 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2026 18:58:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Dec 26, 2024
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.01.2026 22:59:15 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, kuhu me selle jutuga läheme.
Saime aru, sildistamine on vähemalt osati katki ja osad mängud mis peaksid jooksma - mõnikord või mõnda aega - ei jookse nagu silt väidab.
Mis me nüüd siis teeme edasi?
E: muide üks asi, mida sa kasutaja saad teha on otse protonist vaadata - https://www.protondb.com/
Huvitav, kui seal on kirjas verified, kas see on erinev kui valve'i oma? Teab keegi?
NT Skyrim näitab siin unsupported - https://www.protondb.com/search?q=skyrim
Steamis sama status - https://store.steampowered.com/app/489830/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim_Special_Edition/
Üks asi mida kommentaaridest välja lugesin oli see, et vb verfifitseerimise hetkel töötaski, aga mingi update tegi katki.

On an unrelated note:

Link


E2 - unix performance teemadel - not too bad tbh.
Spoiler Spoiler Spoiler


E3 - minu proton DB library compatibilty ülevaade...


Kas - ProtonDB Click Play - on see nö tegelikuk rating inimeste kogemusel?
Kahju, et ei saa ratingu peale vajutada, et näha kohe konkreetseid mänge ka.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 01.01.2026 23:37:07, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2026 23:23:54 vasta tsitaadiga

Verified protondb lehel on sama, mis on Steamis. See värviline kastike on protondb enda hinnang (kui kursorit peal hoiad, näitab, mida see tähendab).

Minu Steami kataloog protodb hinnangus:

Spoiler Spoiler Spoiler


ProtonDB võlu seisneb tegelikult sellest, mida teised kasutajad kommentaaridesse kirjutavad. Sealt saab selge pildi mängu tegelikust seisust ja probleemide korral ka abi.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.01.2026 13:31:10 vasta tsitaadiga

Huvitav oleks nende skooride ajalist mõõdet näha. Kas ta võtab üle kogu aja peale keskmise või..
Nt kui mägnuga on alguses probleeme, aga kui olukord paraneb, siis võiks olla võimalus näha mingist perioodist või mängu/driveri versioonist alates.

E: vaatasin seda protoni asja ning tegelikult seal on võimalus ka endal igakuine DB uuendus alla laadida ja ainult sellest lähtuda.
Ma eeldaks, et nende veebis nad lähtuvad viimasest saadaolevast datast, mitte aegade algusest peale olevatest andmetest.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2026 20:12:08 vasta tsitaadiga

Steam Hardware Data Shows 1080p Still Dominates in 2025, While 1440p Slowly Gains Ground
https://tech4gamers.com/1080p-resolution-dominates-2025/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.01.2026 21:42:44 vasta tsitaadiga

Nii on jah, valve ka oma gabecube'i üheks argumendiks tõi, et its more powerful than 70% on pc-s currently running Steam.
Mis on selline huvitav argument, sest, keskmine ongi ilmselt madal, sest seal on see ju ka igast integreeritud videoga masinad jne.
Samas raske on mingi "päris gameri" joont kuskile tõmmata või öelda, et kui sa tänapäeval mängid mitu h päeva indie asju või vana xcomi, siis sa ei ole gamer?
Koos retro ja highly stylised mängude tulekuga on graafika üldse teemana kuidagi devalveerunud.
Mitte et ei ole cool omada arvutit, mis suudab maxed out cyberpunki jooksutada, aga sa pole vähem gamer, kui sul on teine maitse lihtsalt...
Sellest johtuvalt ka gaming pc kui selline võib tähendada väga erinevaid asju...

Natuke seonduvalt: https://www.notebookcheck.net/GPD-Win-5-hits-an-impressive-93-5-of-PS5-FPS-in-Alan-Wake-2-at-1440p-despite-handheld-form-factor.1195043.0.html

Infoks siis ps5 AW2 info ka - Quality renders at a higher internal resolution (~1270p) using FSR 2, while Performance renders lower (~850p) for 60fps. Wild on see,et me 2025 aastal räägime 850p resost...

https://store.steampowered.com/charts/bestofyear/2025
Siin listis Platinumi all on Sliksong ja Schedule I, mis mõlemad ilmselt jooksevad integreeritud videoga kenasti.
Gold all Dispatch ja EU universalis
Silver alla Football manger/Inazuma 11/RV there yet...

...ja veel üsna madalate nõuetega asjad...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 02.01.2026 21:48:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2026 21:59:48 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Natuke seonduvalt: https://www.notebookcheck.net/GPD-Win-5-hits-an-impressive-93-5-of-PS5-FPS-in-Alan-Wake-2-at-1440p-despite-handheld-form-factor.1195043.0.html

Hind alates 2316 eurot icon_lol.gif icon_lol.gif
tsitaat:
Weight 2300 g

icon_eek.gif

Mingi "180W laptop power supply" peab küljes olema, et sellise jõudlusega toimiks.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.01.2026 22:40:33 vasta tsitaadiga

Mhm, igast huvitavaid seadmeid on "handheld" turule tekkinud/tekkimas.

Link


https://abxylute.com/products/abxylute-3d-one
Hind - 1500 €
2560x1600 reso @ kuni 120 Hz @ 11" prillivaba 3d ekraan icon_smile.gif
480nit heledust
CPU: Intel Core Ultra 7 258V, 8core/8thread @ 4.8 GHz
GPU: Intel Arc 140V
RAM: 32 GB 8533
HDD: 1 TB nvme
Kaal: 1.11 kg
Adapter: 100W
AKU: 50 Whr
Pordid: USBA3.2 x1, USBC (full function) x 1, TB4 x1, 3.5mmx1, MicroSD x 1
Perf: Cyberpunk jookseb native resol @ 46 fps (enough said)

TBH, silmas pidades mis mälu hinnad hetkel on, not bad.
Wifi6E asemel võiks Wifi7 olla juba
...ja noh, maxed out power mode'is 53 minutit mänguaega tähendab, et lisa sellele massile korraliku powerbanki mass kaa veel.
Videost saab vaadata muidugi 5.3h, mis on OK-ish...
Akupank: https://bigbox.ee/product/4672219-baseus-blade-h1-20000mah-100w-must
https://www.lambimaailm.ee/akupank-koos-led-dioodidega-ekraan-power-delivery-30000-mah-100w-3-7v-must/

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2026 01:42:00 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Infoks siis ps5 AW2 info ka - Quality renders at a higher internal resolution (~1270p) using FSR 2, while Performance renders lower (~850p) for 60fps. Wild on see,et me 2025 aastal räägime 850p resost...

Viide?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.01.2026 16:30:12 vasta tsitaadiga

Lükkasin googleisse ja vastus haakus mälestusega, et midagi sellist oli.
Olen avatud võimalusele, et eksin, aga 90%+ kindel et mitte.

e: https://www.remedygames.com/article/alan-wake-2-on-playstation-5-pro---behind-the-scenes
Natuke segaselt kirjutatud, aga AI kokkuvõte on selline, mis tundub adekvaatne:

Base PS5 puhul on renderdusresolutsioon Quality-režiimis tavaliselt vahemikus 1800p kuni 2160p @ 30 fps ning Performance-režiimis on see 864p (1536x864), mis upscale'itakse Pro puhul 4K-ni, kuid baasmudelil 1440p-ni @ 60 fps.

A cool, et paar aastaga oleme seal maal, et handheldid pakuvad konsoolilähedast kogemust.
Suht diminishing returns on visuaalidel varsti handheldi puhul ka käes. Nice.

E:

Link

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2026 01:43:47 vasta tsitaadiga

Aeron, kurb kui postitused on stiilis “mälu järgi” ja “AI kokkuvõtte”…
Tegelikuses “koliseb taas ämbrike”, kuna su enda postitatud lingil sellist infot kirjas pole thumbs_down.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.01.2026 11:12:23 vasta tsitaadiga

Kuidas ei ole, ma lugesin ise ikka selle posti läbi ja nagu ka kirjutasin ,siis lehe peal on minu meelest mitte kõige selgemalt kirjutatud, aga minu aru saam läks AI tõlgendusega enam vähem kokku.

Otse lehelt:
tsitaat:
Performance Mode 
The Performance Mode on the PS5 Pro features significantly higher output resolution and has more visual detail compared to the base PS5. The Pro Performance mode uses approximately the same image quality (render) settings as the base PS5’s Quality mode.
The overall image stability, fog, volumetric lighting, and shadow accuracy have been improved on the Pro.  
60fps 
Using approximately the same render (image quality) settings as the base PS5 Quality mode.
Base PS5 Performance mode version runs at lower render (image quality) settings 
Render resolution 1536 x 864 
Output resolution 3840 x 2160 (4K)
Base PS5 version outputs 1440p.


Milles täpselt probleem on?
Also, mis standardi taga ajamine see siin on, et kui mälu järgi midagi ütlen ja kontrollin, siis see on probleem? (ma saan aru kriitikast, kui ma ütleks, et midagi raudselt nii on ilma kontrollimata, aga kui ma ütlen ka, et mälu järgi, mis jätab võimaluse eksimiseks, siis wtf)
Räägi siis lähemalt, milles see ämber täpselt koliseb? Jõle veider suhtumine ja mingi nina püsti ajamine. Väga kiuslik kuidagi, nagu mingi otsitud konflikt vms.
Paranda siis mind viisakalt vms, aga niisama mingi nurin...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2026 11:24:46 vasta tsitaadiga

aw2 on halb näide. või õigemini erandlik, kus konsoolidel pildiilu nimel toodi ohvriks reso ja mindi kõvasti upscalingu peale lootma.
aga lingil oli ju selgelt kirjas, et ps5 pro kohta jutt ning quality on 1224p ja performance 864p.
ps5 baasmudeli resod olid sisuliselt samad aga vahe on fsr > pssr, rt ja rohkem peale keeratud seadetes.

edit:
ilma viideteta jutt ei sobinud? ps pro koha pealt on aeroni link konkreetne.
baasmudeli leitud tulemustest räägib digital foundry näiteks siin: https://www.digitalfoundry.net/articles/digitalfoundry-2024-alan-wake-2-how-does-ps5-pro-handle-one-of-the-best-looking-games-of-this-generation
resodeks leidsid 1270 ja minimaalselt 847 (nähtavasti see mingis ulatuses dünaamiline reso).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2026 20:55:43 vasta tsitaadiga

Xbox suffers "worst year on record" for console sales in the UK
https://www.eurogamer.net/xbox-suffers-worst-year-on-record-for-console-sales-in-the-uk

Pole vast üllatav. Sobib see meem kui tüüp pulga oma jalgratta kodaratesse paneb.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2026 00:39:08 vasta tsitaadiga

Nja, xbox on üritanud kõike muud teha, kui ise kvaliteetseid mänge toota ja pole üldse üllatav, et gameritele see suhtumine peale ei lähe.
TV box shit show, tugevate 1st party stuudiote puudumine, aastast-aastasse nõrk eksklusiivide sortiment, stuudiote kokkuostmine ja kinnipanemine ja mis iganes see nüüd tänapäeval ka ei ole, kus jääb mulje, et nad ise ka on suht alla andnud ja ei usu oma brandi...
Hämmastav kuidas MS, kes peaks olema king of PC gaming, loobus sellest võistlusest üldse juba enne kui see algaski (hence valve) ja valis toota mängu kuubiku, millega ta ka midagi teha ei oska.
Ju ikka ei ole suudetud ladvikusse gamer minded inimesi kaasata, et sellisel fkupil on lastud nii kaua aega lihtsalt progresseeruda.
Siiski ütleks,et veel pole kogu võitlus lõplikult kaotatud, neil endiselt on ilmselt generatsiooni lõpuks 50-60 milj uue geni userit ja võimalus ka PC maastikul midagi ära teha, enne kui Valve ka sina oma kombitsad taha saab. Selle juhatusega on see siiski sügavalt kaheldav. Samas, silmas pidades MSi positsiooni, on mul tunne,et kui nad ka 1/10 asju õigesti teeksid, siis oleks mõju juba tohtutu. Hard to fkit up really.
Good luck and good speed, I guess...


Kindlasti üks väga ilmekaid illustratsioone Nadellast:
link
Teised konsoolid ei olegi nende konkurendid, tiktok on:)
tsitaat:
Most importantly, the game business model has to be where we have to invent maybe some new interactive media as well, because after all, gaming’s competition is not other gaming. Gaming’s competition is short-form video,”

...ja noh, sa ei saa võita tiktoki paremate mängudega, seega why even try.

Vaadates kuidas nad konsoolisõda on kaotamas, võiks selle intervjuu järgi arvata, et nextbox will bet big on PC hoopis ja konsoolid polegi enam the place to play.
Ehk siis asi mida ma olen ka siin teemas väsinud kordmast, et xbox peaks minimum konf pc-le ja nuditud windows - mitte mingi omaette asi - olema.

Kui varem ma oleks uskunud ja tahtnud, et MS seda teeks, täna ma peale nii pikka gamingu ja gamerite halvasti kohtlemist enam MSile pöialt ei hoia.
Kui Valve vähegi saab jalad alla, siis MS -> Linux minu kodus ja a big bad f-finger to MS.

Activisioni ost on ka üsna pekkis neil vist.
SC2 on irrelevant tänapäeval suht, Diablo 4 on suht fkd up nii palju kui kuulnud olen ja COD on kaotamas seda iteratsiooni Battlefieldile.
I guess Owerwatch on kind of ok ja candy crush icon_smile.gif

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 06.01.2026 03:12:57 vasta tsitaadiga

Diablo pole nii f** up nagu inimesed räägivad. Blizzard on üks nendest tootjatest kellel on suur ,häälekas, vihkajate klubi ja kes oma arvamust igal võimalusel avaldavad. Ma ei hakka ütlema , et D4 nüüd kõige parem on, aga antud hetkel tundub d4 sellest ARPG pundist kõige mängitavam olevat. Näiteks PoE2 mängimine on praegu nagu sõitmine ralliauotoga mille on istmeks käigukang. See võib küll kõige kõige (mis iganes) olla, aga normaalne inimene sellega sõita ei taha.
Blizzardi mängudel tundub oma kindel kasutajaskond olevat, kellele nad meeldivad ja kes neid mängivad. Servereid pole ühelgi neist kinni pandud. Ju nad siis kahjumit ei too.
See, kas see Activisioni ost ennast ära tasus on muidugi teine teema.

Minu nägemuse järgi pole Microsoftil tegelikult mõtet Xboxi arendada. Kogu see korporatiivne mängunduse karavan tundub liikuvat subscription põhise streamimis teenuse poole. Mõistlik oleks kõik resurssid sinna suunata. Tulevikus oleks "Xboxiks" lihtsalt USB pulk mis läheb telekasse.
PS-i ilmselt lähiajal veel kadumine ei ähvarda, sest jaapanlane hindab traditsioone ja mujal maailmas on ka piisavalt inimesi kes on nõus kallimat klassikalist konsooli ostma.
Nintendo on täiesti oma ette nähtus. Selleks, et see toomisest mahaläheks peavad nad ise kõik p-i keerama või, siis kolmas maailmasõda hakkama kus kõik kiibitehased lastakse pilbasteks.
Püüdsin eelneva ilma tundeid väljendamata kirja panna ... mulle ei meeldi kuhu see karavan suundub ja kui mõni neist tegijatest tikke ja süütevedelikku tahab osta, siis sponsoreerin ma neid heameelega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 03:16:45 vasta tsitaadiga

Streaming on juba mõnda aega olemas olnud, aga see ei koti kedagi. Selles mõttes, et pole märkimisväärset massi, et saaks ainult sellele üle minna. Ilmselt ei teki ka.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2026 11:22:14 vasta tsitaadiga

Ilmselt mitte ka niipea, kui kõigil maailmas oleks kodus valguskaabel ja palju raha, tasuks neil sinna suunas mõtlema ehk hakata.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.01.2026 11:54:30 vasta tsitaadiga

Eeldaks oluliselt rohkem andmekeskuseid ehk teenuse hind keriks veel kõrgemale.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2026 23:15:30 vasta tsitaadiga

SirAskAlot, oled kindel Diablo osas?
Ma üritasin leida mingid player numbereid ja leidsin sellised:
https://mmo-population.com/game/diablo-iv - 192,764 (7 day rolling average)
https://mmo-population.com/game/path-of-exile-2 - 814,527 (7 day rolling average)

Selle järgi ma küll ütleks ,et Diabloga on asi kaugel "hästi korras" olemisest.
Teine huvitav number on, et 2024.02 oli D4 player count 9.5 milj monthly.
Alates 25.04 on playercount kukkunud 250k peale ja vaikselt bliidinud tänaskes alla 200k.
Not great.

POE2l nii pikka ajalugu ei ole ning samuti on veidi sarnased trendid.
25.02 oli ca 12 milj ja tänaseks on 1.56 milj monthly average. Rets cliff ikkagi , aga päeva lõpuks palju suurem hulk sõelale jäänud.
See on veel ilmekam näide, sest tasuta mängu puhul on lõpetamise hind väiksem, aga kui sa oled maksnud oma mängu eest, siis tahaks ikka maksimumi kätte saada.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 06.01.2026 23:49:42 vasta tsitaadiga

Läheme siis veits pea teemast eemale. Võite mu pika loba lugemata jätta. See on ainult mu isiklik vaatepunkt ja reply aeron-ile.

Aeron kirjutas:
SirAskAlot, oled kindel Diablo osas?
Ma üritasin leida mingid player numbereid ja leidsin sellised:
https://mmo-population.com/game/diablo-iv - 192,764 (7 day rolling average)
https://mmo-population.com/game/path-of-exile-2 - 814,527 (7 day rolling average)

Selle järgi ma küll ütleks ,et Diabloga on asi kaugel "hästi korras" olemisest.
Teine huvitav number on, et 2024.02 oli D4 player count 9.5 milj monthly.
Alates 25.04 on playercount kukkunud 250k peale ja vaikselt bliidinud tänaskes alla 200k.
Not great.

POE2l nii pikka ajalugu ei ole ning samuti on veidi sarnased trendid.
25.02 oli ca 12 milj ja tänakse on 1.56 milj monthly average. Rets cliff ikkagi , aga päeva lõpuks palju suurem hulk sõelale jäänud.
See on veel ilmekam näide, sest tasuta mängu puhul on lõpetamise hind väiksem, aga kui sa oled maksnud oma mängu eest, siis tahaks ikka maksimumi kätte saada.


Ma rääkisin enda kogemusest ja ma pidasin eelkõige silmas kui mugav ja arusaadavaks on mäng mängijale tehtud. Ma pole küll seasonide mänija , aga mingi iga paari kuu tagant toksin ma vaikselt mõnda neist. D4 on tänaseks sellises seisus, et sa saad seda mängida ilma lisadeta(lootfiltrid, trading,exeli tabelid buildide jaoks jne), mängijale on suhteliselt lihsalt arusaada mis on paremad asjad ja sa saad tegelikult loodist saadud asjadega hakkama. Kui sa mingit season-i ranke ei taha , siis piisab täiesti mängust ja damage valemi teadmisest , et raskeima (torment4) tasemeni mängida. Isegi item bag tetris on miinimumini viidud.
Ma mängisin mängu launchi ka.See on üsna muljet avaldav mis nad mänguga teinud on. Ilmselt on praegune D4 mängija mugavuse kohalt parim ARPG mida ma mänginud olen. Mulle on mängude juures alati oluline olnud, et mu aeg läheb tegelikult mängimisele, mitte mingi muu jama tegemiseks.

Mängijate numbreid ei vaadanud. Aga kui sa mingeid numbreid tahad vaadata , siis vaata steami omasid. Vaata just alumist otsa, seda kui season on juba pikemalt kestnud. Pane nüüd siia juurde fakt, et enamus Diablo mängijaid on Battlenetis, siis saad tegelikult ettekujutuse, et pole see d4 nii p*** midagi kui väidetakse. Vähemalt võrreldes PoE2-ga. Ma ei imestaks kui d4 oleks tegelikult kõige suurema mängijate hulgaga tasuline ARPG. Ilmselt need numbrid muutuvad tunduvalt kui PoE2 lõpuks tasuta saadaval on. Poe2 on sellise tasemega, et enamusel ARP-g mängijatel pole muude mängude peale mõtet raha raisata. Samas. Mängija elu mugavaks tegemiseks need vennad oma aega siiani raisanud eriti ei ole.

Nagu ma juba enne mainisin on Blizzardil suur vihkajate klubi kellele on mõtet contenti luua. Teiselt poolt tulevad tootja enda reklaam ja hype kampaaniad. Mõlemad on tänapäeval äri millega inimesed omale raha teenivad ja kummagi poole eesmärk pole mängust objektiivset infot anda.
Samuti on tihti erinev mida eduka mängu all mõeldakse. Auhindade hulk, mängijate arv, kasum, muudud kopiate arv jne on kõik erinevad näitajad, aga tihti võetakse neist ainult 1 ja öeldakse , et see on absoluutne tõde. Lõpuks on veel korporatiivne tõde mis tapab mängud ainult sellepärast, et need ei too piisavalt kasumit.
Seega kui ma kogu oma info ja enda kogemuse mänguga kokku panen, siis ma julgen väita , et D4 on täna täiesti korralik mäng. Ilmselt on see palju paremas seisus kui paljud Microsofti mängud mis viimasel paaril aastal välja on lastud.

edit.
Lihsalt mainin, et mängu story on täielik saast. Nagu igal ARP-gl mida ma mänginud olen. Kui isu on lihsalt päevake mingi ARPG-d mängida siis oodake kuni PoE2 tasuta saadaval on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 08:13:08 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
D4 on tänaseks sellises seisus, et sa saad seda mängida ilma lisadeta(lootfiltrid, trading,exeli tabelid buildide jaoks jne), mängijale on suhteliselt lihsalt arusaada mis on paremad asjad ja sa saad tegelikult loodist saadud asjadega hakkama. Kui sa mingit season-i ranke ei taha , siis piisab täiesti mängust ja damage valemi teadmisest , et raskeima (torment4) tasemeni mängida. Isegi item bag tetris on miinimumini viidud.


No ei ole - eriti mis puudutab builde. Kui D3 tuli algul selline "viska kukkund suurema numbriga jupid selga ja mängi" siis D4 oli juba day 1 selline kus olid juba terved mootorid ehitatud kus database's kõik jupid oma omadustega sees ja damage output kombinnid läbi katsetatud. Kogu mängu madistamise "ägedam osa" on üles ehitatud väga spetsiifiliste juppide synergy peale mis "lihtsalt võtan ja mängin" variandina ei tööta, sest sa lihtsalt ei tea. Kui kõik "õiged jupid" olemas siis T4 peal oneshotid bossusid - kui üks "õige" jupp puudu pole T4 peale üldse asja. Ehk siis sisuliselt on D4'ja mängitud launchist saati selliselt, et teades mis klassi tegema hakatakse siis otsitakse mis sellel klassile parajasti vinge build on ja siis lihtsalt tuimalt grinditakse, et vastavat gear kokku saada.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2026 11:41:34 vasta tsitaadiga

SirAskAlot, miks ma peaksin vaatama Staemi numbreid, kui need kajastavad ainult osa tegelikkusest. Kõnealune site vähemalt üritab katta suuremat hulka allikaid ning pakkuda mingi potentsiaalse tegelike mängijate hulga.
Steami all time high on 55k concurrent players D4 osas - https://steamdb.info/app/2344520/charts/; see on triviaalne osa tegelikkusest. Ma ei leia lõplike müüginumbreid kiiresti ,aga neil on olnud 12 milj concurrent playerit mingil hetkel. Seega 55k on köki-möki või pähklid või mis iganes see sobilik väljend oleks.

Also, sinu isiklik arvamus ja kogemus ei näita midagi mängu käekäigu kohta ega ka ülduse arvamuse kohta ning on küll tore info, aga kuna me hetkel räägime D4 käekäigust, siis väheoluline.
NB! See ei tähenda, et ma arvaks, et mäng ei olnud kokkuvõttes rahaliselt edukas. Seda ta kindlasti on olnud ja üsna kindlasti tuleb ka D5 kunagi.
Aga lihtsalt, võime hoida potentsiaalselt ca 1-2% oma playerbase'is t ei tundu kuidagi pidi edukas pikas perspektiivis. See number võiks 10x suurem olla...
Eriti veel tasulise mängu puhul, kus inimesed on oma raha alla pannud ja tihtipeale mängivad need mängud "surnuks", et ROI oleks hea.

See lause läks sul vist aia taha:
"Nagu ma juba enne mainisin on Blizzardil suur vihkajate klubi kellele on mõtet contenti luua. " - tahtsid öelda, ei ole mõtet.
Mina kindlasti sellesse leeri ei kuulu.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 07.01.2026 13:57:43 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SirAskAlot,
"Nagu ma juba enne mainisin on Blizzardil suur vihkajate klubi kellele on mõtet contenti luua. " - tahtsid öelda, ei ole mõtet.


ei.
Ma mõtlesin youtubereid kes on spetsialiseerunud millegi mahategemisele ja keskenduvad ainult negatiivsele. Blizzardi toodetele on mõtet negatiivse arvamusega contenti toota, sest see meeldib piisavalt paljudele inimestele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2026 15:43:52 vasta tsitaadiga

Ah ok, ma mõltesin devi aspektist,aga me räägime sotsiaalmeediast. Makes sense.

In other news:

Link


PC suht crushing.
Kunagi kirjutasin ka, et see hetk kui PC single store front monthly active users (loe: Steam) ületab konsoolide lifetime user counti on GG, sest devidel ei ole enam motivatsiooni fokusseerida konsoolidele. Turule, mis resetib suuresti iga 7-10 aasta tagant, sest PC peale on sul suurem audients ja pikem saba periood.
Mõned aastad tagasi ületas steam 130 milj monthly active users. Peale seda on reporditud concurrent player numbrit.
Kui tuletada 2021 MAU vs CCUSR numbritest mingi koefitsient ( 4.82 = 132M ÷ 27.4M, ütleme ümmarguselt 5), siis peaks tänane steam MAU olema ~ 42 milj CCUSR korral 210 milj, mis peaks olema pea 2x PSN.

See selgitab ka seda, miks devide tähelepanu on 80+% PC peal. (tõunud 66% pealt ca 1 aastaga)
Info: https://www.dimoso.com/post/gdc-survey-finds-80-of-developers-are-creating-games-for-pc-the-dominant-platform
Kui nii jätkub, siis konsoolid jäävad varsti nishi asjadeks või muutuvad millekski muuks - pc-ks või teenuseks.
1st party eksklusiivid hoiavad Sony ja Nintendo veel mõnda aega relevantsed, aga konsoolidel on vaja midagi põnevat luua, sest juba täna on PC only head contenti way rohkem kui konsoolidel, pc trügib vaikselt elutuppa, on juba handheld formaadis. Mängud on odavamad, sortiment on parem.
Perferale on rohkem ning need on tihti soodsamad ja kvaliteetsemad.
Ainuke chellenge ongi pmt soetamise kulu ja kasutuse mugavus. Silmas pidades dimishing returne visuaalidel ja enamike mängijate üsna madalat standardit, siis tegelt see pole vist eriline probleem tegelt. Sest madala standardiga saad odavamat rauda osta. Fake frame'id aitavad ka jne.

Ootan huviga, et näha, kuidas konsoolid selle olukorra lahendavad...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 07.01.2026 18:32:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2026 16:24:33 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
... sest devidel ei ole enam motivatsiooni fokusseerida konsoolidele. Turule, mis resetib suuresti iga 7-10 aasta tagant, sest PC peale on sul suurem audients ja pikem saba periood.

Wishful thinking? Mitmed arendajad saavad suure(ma) osa oma kasumist konsoolide pealt.
Konsoolid on praeguseks peaaegu 100% tagasiühilduvad eelmise põlvkonna mängudega, mingit "reseti" ei toimu, sujuv üleminek.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.01.2026 18:29:06 vasta tsitaadiga

Tõsi on küll, et see on palju paremaks läinud.
Ma ei tea kas ka ps3 versioonidega jne. Äkki valgustad?
Also, kas paljude mängude puhul mitte pole PSil komme küsida PS5 versiooni eest uuesti raha?
Mäletan valesti?

SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
... sest devidel ei ole enam motivatsiooni fokusseerida konsoolidele. Turule, mis resetib suuresti iga 7-10 aasta tagant, sest PC peale on sul suurem audients ja pikem saba periood.

Wishful thinking? Mitmed arendajad saavad suure(ma) osa oma kasumist konsoolide pealt.
Konsoolid on praeguseks peaaegu 100% tagasiühilduvad eelmise põlvkonna mängudega, mingit "reseti" ei toimu, sujuv üleminek.


No 100% vast ei ole, sest selle väite ümber lükkamiseks peaks leidma ühe mängu, mis ei tööta ja kindlasti selle leiab.
Aga for all intents and purposes ma saan aru, et sinu väide on,et pmt kõik töötab?

Also, kuidas see seotud on kõige eelnevaga,et mõni dev saab suurima osa oma kasumist psi pealt? So what?
Lisaks, resetib ju ikka, sul tekib konsool, mille player base on mõned aastad üsna pisike. Samas uute mängude penetratsioon suur, sest midagi muud uut mängida ei ole.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.