Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 10:36:12 vasta tsitaadiga

ot:
hommikune vahetus võttis üle icon_biggrin.gif

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 10:48:37 vasta tsitaadiga

Kõik need 0.005% arvutikasutaid maailmas kes Adobe'i kasutavad? Sa ei pidanud silmas on ju Acrobati, sest sellele on n+1 paremat versiooni olemas.
Need use case'id on kõik nii spetsiifilised ja väga väikest kasutajastkonda mõjutavad.
Igapäeva kasutus, 95% tööst on email, word, excel. Töö kasutuse juures on seal reelgina +1 mingi tarkvara, aga töökasutus meid siin teemas eriti ei koti, seega selle võib rahus kõrvale panna.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 29.12.2025 10:49:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 10:50:28 vasta tsitaadiga

Aga ise tulid tema tavalistele programmidele alternatiive pakkuma icon_rolleyes.gif
Ja mis 0.05%, adobe programme ikka kasutatakse omajagu

Kui see nii lihtne oleks, siis oleks igal pool kontorites ja asutustes juba tasuta linuxid ja värgid.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 11:43:38 vasta tsitaadiga

Mina üritasin SKGd julgustada ning nentisin, et reeglina, kui motviastsiooni on, ei ole Linux kui OS takistuseks, sest softile leiab lahenduse.
Sina tundsid vajadust midagi siin heietama hakata teemal, et ikka tegelikult ei saa ning fantaseerima mingied näited.

Pealegi, me räägime siin kodukasutajast, see on mängu teema.
Tbh, isegi kodukastutaja puhul, mis jura see nüüd siin on? Mille pärast me PC kallal võtame non-gaming related asjade osas?
Mis softi sa konsooli peal jooksutad? Mitu Abobe'i kasutajat PS5 peal on?

Janis kirjutas:

Kui see nii lihtne oleks, siis oleks igal pool kontorites ja asutustes juba tasuta linuxid ja värgid.

link

See on üsna lihtne kui tahta, probleem on tavainimese teadlikkuses ja illusioonis, et linux = matrix ja pead OSiga binaaris suhtlema ning seda teevad - nagu kõigile teada - ainult hackerid.

Linuxi ja gamingu teemadel:

Link

Päris rets areng on ikka toimunud paari aastaga tbh.
Fab. Mitte et oleks veel perfect, aga tuleviku osas väga positiivne.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 11:50:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
See on üsna lihtne kui tahta, probleem on tavainimese teadlikkuses ja illusioonis, et linux = matrix ja pead OSiga binaaris suhtlema ning seda teevad - nagu kõigile teada - ainult hackerid.

Aga tee ära. Siin foorumis isegi seda arutatud ja jõutud samale järeldusele, et see tasuta on kokkuvõttes kallim kui tasuline. Ükski asutus ei ostaks enam MS tooteid siis, ainult tahtmises on asi icon_cool.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 11:51:13 vasta tsitaadiga

The Best And Worst PC Ports of 2025
Spoiler Spoiler Spoiler


Mõnede puhul pole küll tegemist PC portidega, vaid lihtsalt PC versiooniga mängust. Listis pigem mängud, mida nad ise on proovinuid, sest kandidaate parima ja halvima listi oleks veelgi. Oblivion remaster ilusti esindatud. icon_biggrin.gif

Ma saan probleemi olemusest seal Steam Decki materdavas videos aru. Kui on Steam Deck verified, siis võiks mäng enam-vähem rahuldavalt seal ka joosta, aga omal võiks samuti kahe kõrva vahel midagi olla. Steam Deck on handheld üpris kesise riistvaraga, mille tugevuseks on Steam OS võrreldes näiteks Windowsi Big Screeen Experience variandiga (kaasa arvatud ROG Xbox Ally X peal). Ma ei eelda, et ma RDR2 või Kingdom Come: Deliverance II vms sellega normaalselt mängida saaksin. Tore, kui mõni taoline suuremate nõudmistega mäng Decki peal jookseb, aga ootused tuleb siiski realistlikud hoida. Uuemate mängude puhul võiks juba loota, et mänge optimeeritakse Decki või Steam OS+handheld (loe: kesise riistvaraga seade) jaoks, aga tuhanded vanemad mängud, mis tulid välja enne, kui Steam Deck üldse eksisteeris, on idiootne loota, et need kõik normaalselt seal jookseksid. Sama kehtib uute mängude puhul, mis isegi RTX 5080 köhima panevad (mis iganes selle põhjuseks võib olla; optimeerimata mäng või lihtsalt ongi suured riiistvaralised nõuded). Video analoogiks võiks tuua autojuhi, kes pimesi GPS-i järgib ja lõpetab autoga järve põhjas, sest nool ekraanil juhatas ta sinna, või mänguri, kes näeb 4k ning 120 PS5 karbil ja arvab, et mängib nüüd Cybepunk 2077 4k resol 120 kaadrit sekundis.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 12:14:29 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kõik need 0.005% arvutikasutaid maailmas kes Adobe'i kasutavad? Sa ei pidanud silmas on ju Acrobati, sest sellele on n+1 paremat versiooni olemas.
Need use case'id on kõik nii spetsiifilised ja väga väikest kasutajastkonda mõjutavad.
Igapäeva kasutus, 95% tööst on email, word, excel. Töö kasutuse juures on seal reelgina +1 mingi tarkvara, aga töökasutus meid siin teemas eriti ei koti, seega selle võib rahus kõrvale panna.

Foto- ja videotöötluse kasutajaid on palju palju rohkem. Ja mine räägi Photoshopi või Lightroomi kasutajale, et mingu nüüd teisele tarkvarale üle. Rääkimata veel tasuta tarkvarale. Sõpru sa nii küll ei leia.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 12:17:25 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
tsitaat:
See on üsna lihtne kui tahta, probleem on tavainimese teadlikkuses ja illusioonis, et linux = matrix ja pead OSiga binaaris suhtlema ning seda teevad - nagu kõigile teada - ainult hackerid.

Aga tee ära. Siin foorumis isegi seda arutatud ja jõutud samale järeldusele, et see tasuta on kokkuvõttes kallim kui tasuline. Ükski asutus ei ostaks enam MS tooteid siis, ainult tahtmises on asi icon_cool.gif


Mida mul siin teha on, kui terved riigid kolivad linuxile.

HPN, thumbs_up.gif
Also, ei olegi vaja linuxi versioone per ce, proton emuleerib windowsi ja devid ei pea midagi tegema, et asi töötaks, sest mäng tegelikult "arvab", et jookseb linuxis. DX päringud tõlgitakse vulkani päringuteks jne. Seega mida paremaks ja efektiivsemaks saab Proton, seda paremini kõik mängud jooksevad. Ofc mida rohkem aeg edasi, seda rohkem corner case lahendatakse ning seda läbivalt parem kogu asi on.

sukelduja, soon...

Link


...aga taaskord, kuidas see kõik on relevantne selle teema raames?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 29.12.2025 12:23:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 12:19:07 vasta tsitaadiga

Millised terved riigid? Näita
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 12:25:49 vasta tsitaadiga

Loe seda linki, mis panin enne. Saksmaa, Taani ja ilmselt riburadapidi tuleb neid riike juurde..
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 12:33:32 vasta tsitaadiga

Ei hakka ma mingit linki lugema.
Aga loen, et päris palju miljoneid läks nendes paaris linnas see tasuta asi maksma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 12:38:54 vasta tsitaadiga

Kui sa ootad, teised sinu mõtteid kuidagi pidi tõsiselt võtad, siis kena on süveneda sellesse, mida sulle vastatakse.
Selline valikuline süvenemine ja pimesi lahmimine pole kõige parem viis suhtlemiseks.

Midaiganes sa ka ei tee kümnete tuhandete inimestega, kulutad sa raha, et muudatust ellu viia. Kui sa võtad, et sul on nt 80 € /h tehniku tunnihind, siis 1h per inimene 30 000 inimese puhu on 2.4 milj. Edaspidi on kulu softile 0. MS puhul maksad office suite'i eest oletame, et 100 €, siis 30 000 kasutaja puhul on üks versiooniuuendus 3 milj ja teed neid mingi aja möödudes uuesti. Või siis istud kuutasulisel mudelil, oletame, et see on supersoodne 6 € per kasutaja business standard litsentsi eest (tavahind 12,2 €), mis on kuus 180k ehk ~ 2.2 milj aastas.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 29.12.2025 12:44:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 12:44:17 vasta tsitaadiga

Ma süvenesingi ja sain aru, et seda pole mõtet lugeda - minu jaoks täiesti tundmatu lehekülg ja minul tõesti ei ole aega hakata selgeks tegema, kas see on õige jutt või mitte.
A selle tunnihinnaga saaks uue litsentsi osta hoopis ja järelteenindust poleks kuna kasutajad on vana süsteemiga harjunud.

Kui ka noorem olin, siis tundusid ka sellised tasuta asjad ägedad ja "õiged". Aga kui nüüd on vaja reaalset arvutit tööks kasutada, siis makstud tarkvara on igast asendist parem ja kliendile jääb ka professionaalsem mulje asjast
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 12:48:01 vasta tsitaadiga

Oeh, äkki lõpetaks selle OT ära. See ei ole õige koht selleks teemaks.
Kui sind päriselt huvitab kuidas töökontekstis asju teha, kirjuta PS, üks meie inimene just lõpetaks ühe ca 200 pealise eesti ettevõtte Zorini peale migreerimise projekti.
Täisautomaatne provisioneerimine koos halduskihi, tarkvara ja muude kellade viledega. Setup on töökindel ja seega igakuine piletite hulk on väiksem, litsentsi kulusid vähem jne.
Tegime ka ühele tootmisettevõttele töökeskkonda Windowsile sarnase lahenduse. See oli valulisem, sest tööriistad on viletsamad, aga tehtud sai ja täna saab seal suvaline operaator võta riiulist ettevalmistatud "külma" masina ning sisevõrku ühendades saab umbes 4-5 klahvivajutusega PXE bootist paigaldatud installi kaudu täiesti ettevalmistatud keskkonna sama moodi kätte paarikümne minutiga.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 29.12.2025 13:51:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 12:49:07 vasta tsitaadiga

Ok, lõpetame ära jah. Sa oled kõige targem maailmas ja probleeme vaatame ainult sinu silmade läbi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 14:00:46 vasta tsitaadiga

Hea Janis, sa vaidled inimesega kelle tööks on viimased ca 20 aastat olnud äri IT-ga tegelemine.
Ma arvan, et antud küsimuses jah, ma pigem usaldan enda kogemust, kuna sinu senised sõnavõtud on ...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 14:13:03 vasta tsitaadiga

Kordame veel: Steam Deck Verified ei kainud "ühe katkise mängu" kohta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.12.2025 14:15:32 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Hea Janis, sa vaidled inimesega kelle tööks on viimased ca 20 aastat olnud äri IT-ga tegelemine.
Ma arvan, et antud küsimuses jah, ma pigem usaldan enda kogemust, kuna sinu senised sõnavõtud on ...

Krt su jutt ei klapi, sa ei ajaks sellist vabavara juttu siis icon_biggrin.gif Minul läks ikka oluliselt kiiremini aru saamiseks, et see tasuta värk päriselt kasutamiseks ei ole ikka nii hea kui tasulised professionaalsed lahendused.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 14:22:23 vasta tsitaadiga

...jah, ma olen kurvist ees, varsti jõuad sinagi tagasi sinna, et krt, tegelt on pärsis ok juba...
Mis ei tähenda, et ma täna käiks ja pakuks igal sammul igale poole. Igaks asjaks on oma aeg ja koht.
Ettevõtte kultuur peab selleks valmis olema või siis on autokraatlikud juhid, kes ütlevad, kuidas on icon_smile.gif

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 15:32:00 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kordame veel: Steam Deck Verified ei kainud "ühe katkise mängu" kohta.

Korda seda iga lehekülg siin thumbs_up.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 15:33:03 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kõik need 0.005% arvutikasutaid maailmas kes Adobe'i kasutavad?

Adobe'l on u. 41miljonit kasutajat, mis on protsentuaalselt ikka natuke suurem icon_wink.gif
https://prodesigntools.com/number-of-creative-cloud-subscribers.html

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 15:50:29 vasta tsitaadiga

Holy F... see on ikka päris pöörane.
Täiesti irrelevantne selle teema kontekstis (nagu kogu see non-gaming softi jutt üldiselt; või peaks hakkama uurima mitu nendest kasutatest konsooli pealt seda teevad?), aga pöörane.

SKG, seda Steam verified badge'i kahtlast väärtust toodi igast artiklites esiele juba pool aastat tagasi.
Valve on veidi droppinud balli siin ja asjast, milleks oleks võinud saada mingi kvaliteedi märk, on saanud indikastioon, et läheb käima selle selle asemel (kui liialdada natuke).
Jääb üle loota, et Valve ennast kokku korjab, seni maani peab ise olema natuke informeeritud.
Kui lähtuda konsooli poole esile toodud statistikust, et keskmiselt ostetakse 3-6 mängu aastas, siis pole just keeruline korra kahe kuu tagant oma soovitud mängu osas väike check teha.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 16:33:04 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
... siis nüüd on steamdecki mingid title'id mis out of the box ei jookse nagu vaja.

Valve apologeedid...

Kui firma reklaamib nii:
tsitaat:
Verified

The game works great on Steam Deck, right out of the box.

Miks seal peab ise veel midagi modima?

Videos loetletud mängud, mis ei olnud mingid vähetuntud mängud vms, ei toiminud "great right out of the box", siis see märk ei ole ju usaldusväärne?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 16:47:06 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, seda Steam verified badge'i kahtlast väärtust toodi igast artiklites esiele juba pool aastat tagasi.
Valve on veidi droppinud balli siin ja asjast, milleks oleks võinud saada mingi kvaliteedi märk, on saanud indikastioon, et läheb käima selle selle asemel (kui liialdada natuke).
Jääb üle loota, et Valve ennast kokku korjab, seni maani peab ise olema natuke informeeritud.


SKG, paha tuju? Ma ei näe, et ma oleks siin kuidagi Valve kaitsnud või keda sa siin apologeediks kutsud?
Sa neid PS5 karpe mäletad, kus 8k peale oli kirjutatud?

NB! keeleline märkus, apologeet on nii kole sõna lihtsalt, et paha maitse tuleb suhu. Siia oleks vaja leiutada mingi poeetilisem maakeelne vaste... mõtteid? Vabandis või õigustis on päris koledad ka.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 19:32:14 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Sa neid PS5 karpe mäletad, kus 8k peale oli kirjutatud?

Muidugi mäletan, mul omalgi üks panipaigas ja ma olen seda korduvalt mitmes teemas kritiseerinud. Erinevalt mõnest kasutajast siin, ei visku kaitsesse kui miski asi on bullshit, olenemata, kas seda konsoolidel või arvuti peal.
Praegused konsoolid pole isegi mitte 4K konsoolid, vaid pigem 1440p konsoolid. 8K on marketing BS.


---
Mis puutub Linuxisse, olen ma juba otsustanud, et järgmine kodune mini-PC tuleb Linuxiga. Ubuntu Serveriga oli äärmisel hea kogemus - asi lihtsalt toimis. Ei mingeid üllatusi, et "asjad ise juhtuvad". Teed hommikul masina lahti, mingi Windows Update jälle toimunud, mingid äppid mulle installitud, mida ma pole kunagi soovinud, mingi asi korda tehtud, mingi uus asi jälle katki tehtud. Aastaid printer toiminud, nüüd hakkas tagant ära kaduma, ei puutu küll gamingusse, kuid täiesti ajuvaba. Ei saa rahus stabiilset asja kasutada. Võtab Windows 11 kasutuskogemuse lühidalt kokku. Hetkel pole veel olnud vajadust raua upgrade teha. Aga Windowsiga teen personaalses koduarvutis lõpparve.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 20:21:48 vasta tsitaadiga

Norm ja norm.
Olen vägagi nõus, et kui saast, siis tuleb seda nii ka nimetada. beer_yum.gif
SteamDeck verifeid võiks ka tähendada seda, et keegi on mingi performance targeti paika pannud, teinud mängu steamdeck profiilis vajalikud muudatused, neid siis testinud ja suudab nüüd siis tagada, et see tase ka igal identsel seadel saavutatakse. Ja kui mäng seda targetit ei taba, siis äge toppige seda kleepsu peale. Steam võiks lasta devidel töö ära teha ja evidenci pakkuda ning ise siis kinnitada.

On unrelated note, see asi läheb üsna hästi kokku minu ka siin teemas jagatud mõtetega.
Former PlayStation Exec Says Sony, Microsoft, and Nintendo Must Learn From VHS's Victory Over Betamax if They Want to Truly Expand the Console Audience - IGN https://share.google/BHbpr0SX8GpcdLmQh

...ja sellega, mis PCst vaikselt saanud on (minus nintendo).

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2025 21:00:03 vasta tsitaadiga

Uurisin Steami. Sisuliselt, kui mahtu on (Kõvaketas) siis saab SteamOS'i kasutada nii Gaming modes kui ka Desktopina.Vaatasin üht videot, kuidas installida SteamOS PC-le. Tulevikus võib osutuda huvitavaks alternatiiviks Windowsile.

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 21:57:52 vasta tsitaadiga

Ma ootan juba pikemalt aega nö ametlikku public release sellele ja äkki koos sellega mingid nvidia driverite pakki, aga jah, AMD-ga peaks juba ammu kenasti töötama ning on mullegi tundunud päris apetiitne juba mõnda aega.
Hetkel kõik töötab siiski piisavalt hästi, et lampi ümber tegema ei hakka. Lisakas minu jaoks tähtis ka parenting tools, mille osas pole veel kodutööd teinud. Tahaks sellist mida saab äpist kontrollida.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2025 22:14:33 vasta tsitaadiga

SKG, mis kaitsesse viskumisest sa räägid (kui sa mind sellega mõtlesid). Kui see SteamDeck'i mul töötab probleemideta siis mis ma teha saan.
Mulle hakkab tunduma, et sul on probleem hoopis sellega et mul pole probleeme SteamDeck'i peal mängimisega - tundub et väljalööb puht eestlaslik kadedus oma äraspidises soovis ära panna icon_lol.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 00:46:43 vasta tsitaadiga

bugbrake, kui suurt hulka Steam libraryst oled proovinud või kui suur on su Steam library, mille pealt järeldusi teed, et töötab probleemideta?
Oblivion, Hogwarts, Spiderman, Darksiders pole vähetuntud asjad.

Mul on neli Xbox 360 olnud, rrod pole kunagi kogenud, seega... probleemi ei eksisteeri? Kes vastupidi väidavad on kadedad?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 05:22:22 vasta tsitaadiga

SKG,no aga sul on ju vajadus tõestada, et mu mängud ei jookse SteamDeck'i peal.
Mul ei ole neid mänge mida sa nimetasid ja ma ei osta ka neid (Oblivion, Hogwarts, Spiderman) va Darksiders, olen proovinud jookseb hästi, või miks see ei peaks hästi jooksma eusa_think.gif
Ma ei hakka elu sees kogu oma Steam'i library't järgi proovima. Tean SteamDeck'i riistvaralist võimekust niigi.
Kordan jälle sulle, neid mänge mida seal mängin jooksevad kõik väga hästi, mõned isegi ei ole Steam Deck Verified.
Kordan, mina olen rahul, minul ei ole probleeme olnud, nuta või naera, usu või ära usu.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 30.12.2025 13:24:10, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 12:51:59 vasta tsitaadiga

OT:
Aeron kirjutas:

NB! keeleline märkus, apologeet on nii kole sõna lihtsalt, et paha maitse tuleb suhu. Siia oleks vaja leiutada mingi poeetilisem maakeelne vaste... mõtteid? Vabandis või õigustis on päris koledad ka.

Mida siin ikka leiutada, sünonüüm on ju olemas - jünger.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 13:05:05 vasta tsitaadiga

OT:
Vb apostel siis juba, kui piibellikuks minna!
Geibi apostel kõlab lustakalt. Välvi jünger ka samas...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 21:14:05 vasta tsitaadiga

bugbrake, kui suurt hulka Steam libraryst oled proovinud või kui suur on su Steam library, mille pealt järeldusi teed, et töötab probleemideta?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 21:33:37 vasta tsitaadiga

SKG, kokku 246, hetkel SteamDeck'i peale 26. Nendest 26 on kõige n-ö võimekam Snowrunner, jookseb 30fps aga kuna seal mängis kiirus ei loe vaid on rahulik kulgemine siis ei saa arugi madalast fps'ist. Näiteks, NFS Hot Pursuit remastered n-ö playable märgiga - jookseb nagu siidi stabiilselt 60fps nii handheldis kui teleka taga
Kõik kolm Darksiders on peal, jooksevad hästi. Igasugu indikaid ja platformereid nii lapsele kui endale jne.
Tule külla ja hakka proovima, kui ikka veel ei ole rahul minu kogemusega.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 30.12.2025 21:47:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 21:50:13 vasta tsitaadiga

26 mängu pole just suurim valik, mille pealt järeldusi teha.
Kõnealune Darksiders on see: https://store.steampowered.com/app/462780/Darksiders_Warmastered_Edition/

Steam deck verified is a joke
https://steamcommunity.com/app/462780/discussions/0/532101291506152027/

tsitaat:
Any steam deck user who downloads this game will find all cutscenes will automatically skip and that includes all mid-battle cutscenes as well. This totally ruins the game because you have no context and you have no idea what's going on.

https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/1c8tqd4/darksiders_warmastered_cutscene_fix/


---
Aeron kirjutas:
NB! keeleline märkus, apologeet on nii kole sõna lihtsalt, et paha maitse tuleb suhu. Siia oleks vaja leiutada mingi poeetilisem maakeelne vaste... mõtteid? Vabandis või õigustis on päris koledad ka.

https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/apologeet/1/est
https://arhiiv.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=apologeet&F=M
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 22:18:58 vasta tsitaadiga

SKG, icon_lol.gif just see sama Darsidersi versiooni jookseb rahuldavalt ma ise ju olen proovinud seda, tule proovi ise järgi, sa vist ise ei usu midagi muud (va kui on negatiivne arvamus) kui ainult oma silmi ja kogemust icon_lol.gif
26 mängu hetkel, SteamDeck'i peal, kindlasti on valik suurem olnud.
Mul ei ole plaansiki kõike mänge järgi proovida.
Ikka ei veena? icon_lol.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.12.2025 22:21:44 vasta tsitaadiga

Siin ei tohi isiklike kogemusi välja tuua ju vaid tuleb võtta arvustuste keskmine kuna me räägime ikka tehnoloogiates vms. Sul on put*is seade ja lepi sellega icon_exclaim.gif /s
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 23:51:31 vasta tsitaadiga

Mulle jääb järiest enam mulje, et SKG on kõige suurem probleem, et ma olen rahul oma kogemusega SteamDeck'i peal. No kurat küll, nii ei saa ju rallit sõita.
YT video ju väidab teisiti icon_wink.gif

---

Panin just uuesti tööle Warmastered Edition. Hmmm huvitav miks mul jookseb see ilusti. Ok, ma ei alustanud uuesti võtsin mingi suvalise save koha, cutscenesdest kohea pealt ei julge öelda, kuna nagunii olen selle läbi mänginud arvuti peal siis tõesti ei mäleta (nagunii skipin need kui saan). Mäletan, et mingi aeg sai tehtud poole peale ja siis edasi jäi see pooleli (SteamDecki peal siis, kunagi ammu on see arvuti peal läbi tehtud). SKG sa pead ikkagi külla tulema ja ise üle kaema, see aasta vast enam ei jõua aga ...

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2025 23:57:48 vasta tsitaadiga

Sikutasin alla ja katsetasin. Darksiders Warmastered Edition jookseb pea stabiilselt 60 fps default seadetega. Suurema madina ajal seal alguses linnatänavatel kõigub 50-60 vahel, vahel käib 40 sees hetkeks. Cut scene'id kõik olemas. Ainuke probleem, mis seal redditi postituseski ja protondb lehel mainitakse, on heliga, kus cut scene'i ajal on kerge vaikne "krõbin" mängu audio taustaks.

Võimalik, et mingi hetk mäng lihtsalt töötas mõne Protoni versiooniga kehvemini. Iga mängu puhul saab õnneks seda määrata, millise Protoni versiooniga mängu jooksutada. Viimase 10.0-3 versiooniga mäng igatahes toimib.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 00:36:55 vasta tsitaadiga

Proton tänaseks ära patchitud. Ilmselgelt mäng enne ei toiminud. Ka siis kui rohelist märki omas.

HPN kirjutas:
Sikutasin alla ja katsetasin. Darksiders Warmastered Edition jookseb pea stabiilselt 60 fps default seadetega. Suurema madina ajal seal alguses linnatänavatel kõigub 50-60 vahel, vahel käib 40 sees hetkeks. Cut scene'id kõik olemas. Ainuke probleem, mis seal redditi postituseski ja protondb lehel mainitakse, on heliga, kus cut scene'i ajal on kerge vaikne "krõbin" mängu audio taustaks.

Võimalik, et mingi hetk mäng lihtsalt töötas mõne Protoni versiooniga kehvemini. Iga mängu puhul saab õnneks seda määrata, millise Protoni versiooniga mängu jooksutada. Viimase 10.0-3 versiooniga mäng igatahes toimib.

Kas see tähendab seda, et mäng siiski out-of-box ei tööta kui selliseid asju ette tuleb?
tsitaat:
it starts working on proton hotfix, with crackling sounds, sounds disappearing and then it crashes in first boss battle. trying trick with script in guide - access denied, don't know what to do now. just waiting
7.12.2025 update: now it doesn't work in any way, doesn't matter which Proton is used

...

1. Use Proton Experimental
2. Select the Public beta version of the game
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:20:23 vasta tsitaadiga

Võtaks äkki chill pilli? See device on nii vähe aega turul olnud ja kõik on nii värske veel.
Selle pärast on ka kiired muutused. Hea on teada, et stuff will work out,sest asjaga tegeldakse.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:30:16 vasta tsitaadiga

Vähe aega? Steam Deck on 3 aastat vana ja tegu pole millegi uuega selles mõttes, et see on ju PC gaming ja mitte mingi eksootilise PS3 riistvara peal, kus kulus aastaid, kuni arendajad "asjast aru said".

Selliste vabandused on imelikud, kui see käib Valve enda lubaduste vastu.
Aeron kirjutas:
Nagu pc puhul ikka, usun, et seal on võimalik sätetes natuke maagiat teha - mingi piirini muidugi, et asju parendada, aga sinu point vist on ,et ei viitsi teha.

tsitaat:
Verified Your game passes all compatibility checks. No configuration work is required for users to access all game functionality.

tsitaat:
The game should support the default resolution of Steam Deck (1280x800 or 1280x720), have good default settings, and text should be legible.

Ehk siis roheline märk peaks tähendama seda (vähemalt teoorias), et mäng peab toimima vaikimisi sätetega ja ei tohi vajada mingit PC gamingule omast "settingute näppimist".

Kui sa pead seal ise mingeid settinguid või Protoni versiooni hakkma valima, siis ei ole see ju enam Steam Deck Verified. Valve enda sõnad.


viimati muutis SKG 31.12.2025 01:45:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:35:11 vasta tsitaadiga

Asi pole ju ainult seadmes, asi on ka selles,et tugi arendajate poolt ja protoni arendused tulevad ajaga.
Enne steamdecki polnud seda market segementi olemas ja tänasekski pole see nii suur, et see oleks 1st priority kellelegi.
2025 alguses oli seadmeid 6 milj, kui tempo on püsiv, siis oleme aasta lõpuks kuskil 8 milj kandis.
See on juba relevantne ja kasvab veelgi ning proton küpseb...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 31.12.2025 01:38:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:40:14 vasta tsitaadiga

Siis peakski mäng olema - "Unsupported Your game does not function on Deck due to incompatibility with Proton or specific hardware components."
või
"Playable Your game functions on Deck, but may require manual work from the user. (Examples: manually selecting a community controller config, requiring the user to manually bring up the on-screen keyboard, or requiring the user to use the touchscreen to navigate a launcher.)"

Proton on 7 aastat vana.

Aeron kirjutas:
2025 alguses oli seadmeid 6 milj, kui tempo on püsiv, siis oleme aasta lõpuks kuskil 8 milj kandis.

Allikas?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:49:25 vasta tsitaadiga

Ma olen sildistuse osas nõus, kui ei tööta, siis nii nimetagi...
Ma samas ei saa aru mille üle sa pahane oled või mis su point on?
Mõned mängud ei tööta ja nagu näha fixitakse ajaga... sooooooo... deck on halb? pc on paha? valve on loll? ja whats with the tone...
Mul on üks 15-aastane kodus kelle arvates asjad on lihtsalt nõmedad tihti. Veidi sama vibe on..

E:
Allikas: https://www.theverge.com/pc-gaming/618709/steam-deck-3-year-anniversary-handheld-gaming-shipments-idc

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 01:57:00 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ma samas ei saa aru mille üle sa pahane oled või mis su point on?
Mõned mängud ei tööta ja nagu näha fixitakse ajaga... sooooooo... deck on halb? pc on paha? valve on loll? või whats you point? ja whats with the tone...

Point see ju oligi
Aeron kirjutas:
Ma olen sildistuse osas nõus, kui ei tööta, siis nii nimetagi...

Kui ei tööta out-of-box ja asi on "fiximisel", siis ju ei saa olla samaaegselt Verified icon_question.gif

Kas point jõudis pärale.

Aeron kirjutas:
Allikas: https://www.theverge.com/pc-gaming/618709/steam-deck-3-year-anniversary-handheld-gaming-shipments-idc

Nojah, sellega olen ise ka kursis, arvasin, et ehk on vahepeal ametlikud müüginumbrid avaldatud. Viimased 3 aastat pole Valve enda PC handheldi kohta seda mingil põhjusel teinud.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 02:07:04 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Kui ei tööta out-of-box ja asi on "fiximisel", siis ju ei saa olla samaaegselt Verified icon_question.gif
Kas point jõudis pärale.


- got it, ei tundu nii palju emotsiooni väärt olevat, aga to each his own..

Aeron kirjutas:
Allikas: https://www.theverge.com/pc-gaming/618709/steam-deck-3-year-anniversary-handheld-gaming-shipments-idc

SKG kirjutas:
Nojah, sellega olen ise ka kursis, arvasin, et ehk on vahepeal ametlikud müüginumbrid avaldatud. Viimased 3 aastat pole Valve enda PC handheldi kohta seda mingil põhjusel teinud.


Tahaks isegi teada, et kas siis kurv läks samamoodi edasi või mitte... newspace on küll korralikult steamdecki laadsete seadete käes olnud.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 31.12.2025 02:34:22 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Aeron kirjutas:
Kõik need 0.005% arvutikasutaid maailmas kes Adobe'i kasutavad? Sa ei pidanud silmas on ju Acrobati, sest sellele on n+1 paremat versiooni olemas.
Need use case'id on kõik nii spetsiifilised ja väga väikest kasutajastkonda mõjutavad.
Igapäeva kasutus, 95% tööst on email, word, excel. Töö kasutuse juures on seal reelgina +1 mingi tarkvara, aga töökasutus meid siin teemas eriti ei koti, seega selle võib rahus kõrvale panna.

Foto- ja videotöötluse kasutajaid on palju palju rohkem. Ja mine räägi Photoshopi või Lightroomi kasutajale, et mingu nüüd teisele tarkvarale üle. Rääkimata veel tasuta tarkvarale. Sõpru sa nii küll ei leia.


Pole siin teemas ammu sõna võtnud, aga lugedes seda juttu, tekkis vastupandamatu vajadus sekkuda.

Varsti saab aasta, kui saatsin oma põhiarvutitest Windowsi prügikasti ja panin Archi asemele. Neile, kes kardavad käsurida: tänapäeval käib asi install scriptiga. OS ja Desktop Environment lähevad peale kiiremini kui Windowsi install ning ma ei pea 20 korda vajutama "Decline" erinevatele Microsofti nuhkvaratoodetele.

Tarkvara ja asendamatuse müüt Ma kasutan tööl igapäevaselt Adobe stacki (peamiselt Premiere) ja vMixi. Kuna hobi on tööga sarnane, siis on ka kodus vaja ülekandeid teha ja meediat tuunida. Reaalsus on see, et minu kodustuudio viiest arvutist on vaid üks jäänud Windowsi peale (vMixi pärast) ja ka see lendab järgmise puhkuse ajal Linuxi peale. Miks?

vMix -> Asendatav OBS-iga (väga võimekas).

Premiere -> Asendatav DaVinci Resolve-iga (tööstuse standard, näiteks teles on mitmed kodumaised tootjad juba Resolve peale liikunud).

Photoshop -> Asendatav Photopea/GIMP-iga.

Pean ennast Adobe toodetes väga pädevaks, aga ma ei näe ühtegi kohta, kus ma tasuta alternatiividega järele annaksin. See jutt, et "ei saa minna teisele tarkvarale üle", on puhas laiskus.

Asja tuum – inimesed on oma harjumuste orjad. Kui tekib kasvõi väike mõte, et äkki on midagi paremat (olgu selleks Linux vs Windows või PC vs Konsool), hakkab peas tööle meeletu ajugümnastika. Hakatakse endale ja teistele meeleheitlikult selgitama, miks vana ja s*tt süsteem on ikkagi "parem", et jumala eest ei peaks midagi uut õppima.

Müüt, et Linuxis ei saa mängida, on vähemalt niipalju kui mina mängin, surnud. 90% Steami mängudest on plug-and-play. Väga harva peab GE Protoni pealt Experimentalile lülitama. Üldiselt töötab kõik isegi paremini kui Windowsis – VRR on alati peal, monitor jookseb mängudes stabiilselt 240Hz ja ma ei pea mingeid settinguid taga ajama. Ei ole küll enam niisuur mängur kui omal ajal, kuid sel aastal jäid mängimata vaid Kerneli anticheatiga tiitlid, enamik neist oleks nkn olnud mõni õhtu mängimist ja nurka. Kõige suurem kahju on, et CS2te ei saa sõpradega faceit keskkonnas mängida, aga arvestades et nüüd tuleb seal mängimiseks Saudi printsile oma ID kaardist pildid saata, siis võibolla ongi hea et kõrvale jääb... Samal ajal Arc Ridersit mängin sõpradega kes windowsi peal, neil on crashe oluliselt rohkem kui mul.

Siin oli juttu Steam Decki ja Hogwarts Legacy probleemidest. Issand jumal, natuke mõistust võiks peas olla, et spece vaadata – Hogwarts jookseb ka mu lauaarvutis (RTX 3080) halvasti, Konsoolidel täpselt samamoodi katkiseid mänge, mis hetkel meelde tuleb:

PS5 ja Ark: Survival Ascended: Crashis iga natukese aja tagant, suurema baasi juures 20 FPS.
Payday 3: Tunnetad füüsiliselt input lagi.
Switch: Iga teine suurem multiplatform mäng jookseb tunde järgi 360p ja 30fps (nt Outer Worlds).

Kokkuvõtteks Mu vanaemale meeldis öelda, et viin on tarkade meeste jook. Tundub, et PC kasutamisega on sama lugu. Hea, et konsoolid olemas on, muidu nii mõnigi siit ei saaks oma meelelahutusega hakkama - 5 lehte foorumi arutelu "steamdeck verified" märgi üle, ma olen üsna kindel et kohe kui steam machine välja tuleb muudetakse see ümber "Steam machine verified" märgiks, aga noh samakindlalt võin öelda, et SKG veel surivoodil viimaste sõnadena lausub "steamdeck verified on scam"

Mulle meeldivad konsoolid – hea lihtne elutoas käima lüüa ja kohe mängida. Aga kui tahad asja tõsisemalt võtta, eriti multiplayeris, siis konsooliga kaugele ei jõua. E-sport, simulaatorid, MMO-d, Grand Strategy – see maailm on PC päralt. Siin ainult konsoolimehed on nagu need inimesed kes tulevad sulle külla, näevad Damaskuse terasest nuga ja hakkavad seletama, et nende Fiskars ikka parem, lõikab ju pmst samahästi, saab nõudepesumasinas pesta, kergelt teritada, oled loll ikka et niipalju rohkem kulutasid.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2025 07:42:39 vasta tsitaadiga

SKG, sinu n-ö out-of-box ei tööta ka sinu konsoolidel (on seda ennem juhtunud ja juhtub ka edaspidi) ja on hiljem patchitud.
Sul on mingi eriline vastuseis sellele kui on võimalus settinguid muuta?

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.