Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 335, 336, 337 ... 359, 360, 361  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 18:50:36 vasta tsitaadiga

Nagu siin kunagi sai öeldud, et Euroopa suured on alati põlgusega USA suunas vaadanud. Eelkõige välispoliitika suunas. Aga neil on Ameerikat vaja, eelkõige erinevad toetustemehhanismid, mistõttu kutsutakse seda suureks ja "parimaks" sõbraks. Ja ka nüüd jätkub see (vt Kallase öeldut).

See, et Euroopa selliseid lollusi nagu DSA (või Chat Control) läbi surub on äärmiselt debiilne. Aina enam meenutab EU ühte vana liitu uues kuues ja saab esitada küsimusi, miks suuri korpe siin mandril enam sisuliselt pole (millele noorem Villig tähelepanu juhtis).

Meenutuseks, et Kanada tahtis ka mingit suurt maksusüsteemi kehtestada USA hiiglastele aga tuli kuri Trumpi tweet ja võeti kohe tagasi: https://www.canada.ca/en/department-finance/news/2025/06/canada-rescinds-digital-services-tax-to-advance-broader-trade-negotiations-with-the-united-states.html
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 18:54:41 vasta tsitaadiga

Reaalsus on selline, et Euroopa pehmod (peavoolu poliitilised jõud) ei ole siiani otsustavaid samme julgeoleku tagamiseks astuda, vaid ainult oskavad piirata ja reguleerida.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 19:00:48 vasta tsitaadiga

Rahvuslased on vingunud nagu sead aiavahel iga kord kui EU midagi üritab.

Maa külmand või kärss kärnas.

Eesti kohalikud levitavad väga orbani vaibi igapäevaselt. Noh, koguaeg on karuvõileib sees v.a. siis kui tahetakse et nende heaks midagi keegi teeks. Siis on kõik pahad ja ei aita, arusaamata, et nad igapäevaselt kõiki teisi p*rse saates ainult võimendavad oma kajakambrit.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 19:04:53 vasta tsitaadiga

Kindlasti ei föderaalsele Euroopale, Eesti suguse väikeriigi suveräänsusest ei jääks enam midagi alles. Tugev, rahvusriikide majandusliit on ainus lahendus.
Rohepööre, kui konkurentsivõimet ja majandust hävitav ideoloogiline liikumine tuleb peatada ja energiahinnad vabaks lasta (peatada vähemalt ajutiselt CO2 kvootide süsteem) - vabanenud vahendid suunata Ukraina ja Euroopa kaitsevõime tugevdamisse.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 19:15:47 vasta tsitaadiga

Ja lisaks ääremärkusena, et nii kaua kui pole föderaalset Euroopat, pole sellest piirkonnast ka konkurenti USA-le. icon_wink.gif Aga muidu nõus - meil on liiga erinevad majandus, kultuuri ja keeleruumid siin, et see kunagi juhtuks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 19:44:45 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Rahvuslased on vingunud nagu sead aiavahel iga kord kui EU midagi üritab.

Maa külmand või kärss kärnas.

Eesti kohalikud levitavad väga orbani vaibi igapäevaselt. Noh, koguaeg on karuvõileib sees v.a. siis kui tahetakse et nende heaks midagi keegi teeks. Siis on kõik pahad ja ei aita, arusaamata, et nad igapäevaselt kõiki teisi p*rse saates ainult võimendavad oma kajakambrit.

Ma kah ei saa aru, miks sa Trumpi üle kogu aeg ilgud. Meie endi liitlane ja sa mõnitad teda erinevate nimedega.
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.12.2025 20:31:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kindlasti ei föderaalsele Euroopale, Eesti suguse väikeriigi suveräänsusest ei jääks enam midagi alles. Tugev, rahvusriikide majandusliit on ainus lahendus.
Rohepööre, kui konkurentsivõimet ja majandust hävitav ideoloogiline liikumine tuleb peatada ja energiahinnad vabaks lasta (peatada vähemalt ajutiselt CO2 kvootide süsteem) - vabanenud vahendid suunata Ukraina ja Euroopa kaitsevõime tugevdamisse.


Kuidas sa seda ette kujutad, majandusliit ja tugev kaitsevõime?
Nagu ma aru saan, siis Belgias külmutatud kremli rahade kasutamine seisab puht juriidiliste probleemide taga. Majandusliit ei anna Beligale siin mingeid garantiisid.
Tugev kaitse saab toimuda ainult siis, kui valitseb ühtne õigusruum. Muul juhul ei ole võimalik, et näieks Prantsusmaa või Poola üksused läbi naaberriigi liiguksid.
Seda "majandusliitu" kasutavad kenasti ära Hollandi kriminaalid, kes käivad Saksamaal pangaautomaate röövimas. Saksamaa politsei jälitab neid täpselt Saksamaa piirini.
Seega tugev majandusliit tähendab sisuliselt föderatsiooni, sest õigusruumist peab olema ühtlustatud, sest muul juhul ei ole tugev majandusliit võimalik.

See rahvusriikide kontseptsioon on 17-18 saj pärit väljamõeldud konstruktsioon.
Euroopa probleem ei ole kindlasti mitte rohepööre vms, vaid sotsiaalsüsteem, mis neelab arvestatava osa eelarvest ning millest inimesed keelduvad loobumast.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 20:47:31 vasta tsitaadiga

Oot, mis rahvusriik.

Me oleme ju mõttetu orjarahvas. Natside ja tiblade plaanides lastakse kõik hakklihamasinast läbi või saadetakse tuusikuga mujale "puhkama".

Esimeste seas lasevad nad muidugi kohalikud oma rahva reetjad seibideks, sest reetureid ei saa mitte kunagi usaldada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 20:58:50 vasta tsitaadiga

Sellise jutu peale pole tiblasid vajagi. Saate mõlemad omadelt kuuli. Päris hullu teksti tuleb - vihkame oma rahvust, sest natsid ja tiblad icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 07.12.2025 21:09:04 vasta tsitaadiga

tüüpiline vasakpoolne, punane nagu lenini perse peale saunaskäiku
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:23:31 vasta tsitaadiga

Euroopa ühendriigid. Kopeeritud punkt punktilt USA.st maha. sama põhiseadus ja struktuur jms. Riikidest saavad lihtsalt osariigid ja tehtud., thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.12.2025 21:30:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Sellise jutu peale pole tiblasid vajagi. Saate mõlemad omadelt kuuli. Päris hullu teksti tuleb - vihkame oma rahvust, sest natsid ja tiblad icon_lol.gif


Riik on poliitiline kosnstrukt.
Rahvusriigi mõiste on ajaloos suht hiljutine nähe, mille kujundamisel võeti kasutusele erinevad müüdid konsolideerimaks elanikkonda ja loomaks ühtset kultuurilist arusaama. Eestis on selleks näiteks "Kalevipoeg".
Rahvus on hoopis teine teema.

-Kaivo- kirjutas:
tüüpiline vasakpoolne, ...


Enne, kui hakkad kedagi vasakpoolseks nimetama, palun mõtle sellele, et 40h töönädal, ravikindlustus, puhkus, pensionikindlustus jne on puhas vasakpoolne ideoloogia.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.


viimati muutis degrass 07.12.2025 21:35:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:33:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Riik on poliitiline kosnstrukt.

sul ja teistel liberaalidel on vist Põhiseadus meelest läinud:
tsitaat:
Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,
mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril,
mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele,
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.12.2025 21:49:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade


Selle lause võid kirjutada ükskõik millisesse põhiseadusse. Lisades sinna veel lätlased, soomlased jne saad Euroopa Föderatsiooni vms.
Eesmärk on kaitsta meie rohkem kui 2,5k aasta vanust kultuuriruumi ja väärtushinnanguid. Rahvuste ja keelte kaitse mõiste on samuti väga hiljutine, Euroopalik nähtus, mis tekkis 18 lõpus-19saj algul.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:52:30 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade


Selle lause võid kirjutada ükskõik millisesse põhiseadusse. Lisades sinna veel lätlased, soomlased jne saad Euroopa Föderatsiooni vms.
Eesmärk on kaitsta meie rohkem kui 2,5k aasta vanust kultuuriruumi ja väärtushinnanguid. Rahvuste ja keelte kaitse mõiste on samuti väga hiljutine, Euroopalik nähtus, mis tekkis 18 lõpus-19saj algul.


Aadu, sina vä?
Hea et veel Aaria rassist pajatama ei hakanud… icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:55:19 vasta tsitaadiga

Kes meil seda rahvuslust siin edendavad, isamaa ja ekre?

LOL

Mõlemad olid ainsad venekeelse koolihariduse säilitamise abilised ja ekre tondid tegid lisaks Eesti Vabariigile matuseid ja tambivad ukrainlasi igapäevaselt.

Selliseid natse ja tiblasid jah, pole mõtet omale eeskujuks võtta. Võib järsku selguda, et mängid kas teadlikult või tahtmatult oma väravasse.


viimati muutis anubis 07.12.2025 21:55:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:55:23 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
nah twitter on vajalik. Seal liigub infot.

Ainult sellist, mille Elon heaks kiidab icon_lol.gif
https://x.com/kvistp/status/1997530014569664521
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:56:31 vasta tsitaadiga

Muideks selles usa uues dokumendis mainitakse ka omamoodi huvitavat :

tsitaat:
We want to support our allies in preserving the freedom and security of
Europe, while restoring Europe’s civilizational self-confidence and Western
identity

tsitaat:
We reject the disastrous “climate change” and “Net
Zero” ideologies that have so greatly harmed Europe, threaten the
United States, and subsidize our adversaries.

tsitaat:
American officials have become used to thinking about European problems in
terms of insufficient military spending and economic stagnation. There is truth to
this, but Europe’s real problems are even deeper.
Continental Europe has been losing share of global GDP—down from 25 percent
in 1990 to 14 percent today—partly owing to national and transnational regulations
that undermine creativity and industriousness.
But this economic decline is eclipsed by the real and more stark prospect of
civilizational erasure. The larger issues facing Europe include activities of the
European Union and other transnational bodies that undermine political liberty and
sovereignty, migration policies that are transforming the continent and creating
strife, censorship of free speech and suppression of political opposition, cratering
birthrates, and loss of national identities and self-confidence.
Should present trends continue, the continent will be unrecognizable in 20 years or
less. As such, it is far from obvious whether certain European countries will have
economies and militaries strong enough to remain reliable allies. Many of these
nations are currently doubling down on their present path. We want Europe to
remain European, to regain its civilizational self-confidence, and to abandon its
failed focus on regulatory suffocation.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:58:19 vasta tsitaadiga

Rahvusriik kui selline kaob nagunii kunagi ära (pikemas ajalises perspektiivis), nii nagu on kadunud kunagised kuningriigid, vürstkonnad jne.
Ükskord kaugemas tulevikus võib EU liitriik täiesti võimalik olla.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 07.12.2025 21:59:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 21:58:39 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Muideks selles usa uues dokumendis mainitakse ka omamoodi huvitavat :

tsitaat:
We want to support our allies in preserving the freedom and security of
Europe, while restoring Europe’s civilizational self-confidence and Western
identity

tsitaat:
We reject the disastrous “climate change” and “Net
Zero” ideologies that have so greatly harmed Europe, threaten the
United States, and subsidize our adversaries.

tsitaat:
American officials have become used to thinking about European problems in
terms of insufficient military spending and economic stagnation. There is truth to
this, but Europe’s real problems are even deeper.
Continental Europe has been losing share of global GDP—down from 25 percent
in 1990 to 14 percent today—partly owing to national and transnational regulations
that undermine creativity and industriousness.
But this economic decline is eclipsed by the real and more stark prospect of
civilizational erasure. The larger issues facing Europe include activities of the
European Union and other transnational bodies that undermine political liberty and
sovereignty, migration policies that are transforming the continent and creating
strife, censorship of free speech and suppression of political opposition, cratering
birthrates, and loss of national identities and self-confidence.
Should present trends continue, the continent will be unrecognizable in 20 years or
less.
As such, it is far from obvious whether certain European countries will have
economies and militaries strong enough to remain reliable allies. Many of these
nations are currently doubling down on their present path. We want Europe to
remain European, to regain its civilizational self-confidence, and to abandon its
failed focus on regulatory suffocation.

thumbs_up.gif

Ma märgiks boldis ühe tähtsaima asja

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.12.2025 22:11:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Aadu, sina vä?
Hea et veel Aaria rassist pajatama ei hakanud… icon_rolleyes.gif


icon_lol.gif

Kust see nüüd tuleb?
Ega sa teemaga eksinud?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 22:25:51 vasta tsitaadiga

Kui keegi sobib praegu vaba maailma liidriks, siis on see Alexander Stubb thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 07.12.2025 22:32:16 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609878865/hegseth-kiitis-balti-riike-kaitsesse-panustamise-eest

tsitaat:
"Näidisliitlased, kes tõusevad esile nagu Iisrael, Lõuna-Korea, Poola, üha enam ka Saksamaa, Balti riigid ja teised saavad meie eritoetuse. Liitlased, kes seda ei tee (ei panusta piisavalt kaitsesse – toim.), kes siaani ei tee ära oma osa kollektiivkaitses, seisavad silmitsi tagajärgedega," ütles Hegseth


Tüüpiline Trumpi käekiri, mis on läbi käinud siin viimane aasta mitmes kohas. Sõnum on ju lihtne - tahate saada midagi, andke midagi vastu. Integratsiooni osas mida öeldakse valesti? See on ammu läbi kukkunud, Rootsi on selle parim lähim näide.

Kogu see EU poliitika on pehme ja ümmargune, paljud võtavad seda kriitikat isiklikult (ja põhjusega), aga kogu selle mõte on muutus. Selline "vasaraga pähe" stiilis. Mõjub tõenäoliselt kõige paremini ja kiiremini, mida USA ka praegu soovib. Saab valus olema, aga iga muutus ongi raske.

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:00:24 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609879120/vseviov-euroopal-tuleb-hoolitseda-oma-julgeoleku-eest-eelkoige-ise
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:01:05 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Etz kirjutas:

Aadu, sina vä?
Hea et veel Aaria rassist pajatama ei hakanud… icon_rolleyes.gif


icon_lol.gif

Kust see nüüd tuleb?
Ega sa teemaga eksinud?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866


No sa ju räägid siin "Euroopa rahvusest" kaudselt, jne... icon_biggrin.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:03:12 vasta tsitaadiga

Kuidas see oligi - ein Volk, ein Reich...? Meil siin kapinatsid ja -tiblad ikka koos ning hoos thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:07:47 vasta tsitaadiga

Euroopa rahvust pole olemas..

Jah, liberaalid ju soovivadki rahvusriikide (natsid!) hävimist ja piirideta Euroopat, sest juurteta, tumedanahalisemat inimsegu on kergem aadlil valitseda.

Tegelt tekib juba vastikustunne nende vastu, kes ei hooli Eesti keele, kultuuri jms priotiseerimist.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




see post läheb kustutamisele sõnum 07.12.2025 23:18:19 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

No sa ju räägid siin "Euroopa rahvusest" kaudselt, jne... icon_biggrin.gif


icon_lol.gif
Uuesti. Siin on sulle õige teema: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.12.2025 23:18:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Euroopa rahvust pole olemas..

Jah, liberaalid ju soovivadki rahvusriikide (natsid!) hävimist ja piirideta Euroopat, sest juurteta, tumedanahalisemat inimsegu on kergem aadlil valitseda.

Tegelt tekib juba vastikustunne nende vastu, kes ei hooli Eesti keele, kultuuri jms priotiseerimist.


icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:46:38 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Etz kirjutas:

No sa ju räägid siin "Euroopa rahvusest" kaudselt, jne... icon_biggrin.gif


icon_lol.gif
Uuesti. Siin on sulle õige teema: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866


Hmm, minu arust Euroopa ja üldisemat maailma poliitikat arutatakse ja AHV'ide hinnangud sellele asuvad, siiski siin teemas. icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2025 23:53:23 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 07.12.2025 23:54:57 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Euroopa rahvust pole olemas..

Jah, liberaalid ju soovivadki rahvusriikide (natsid!) hävimist ja piirideta Euroopat, sest juurteta, tumedanahalisemat inimsegu on kergem aadlil valitseda.

Tegelt tekib juba vastikustunne nende vastu, kes ei hooli Eesti keele, kultuuri jms priotiseerimist.



Sa ajad siin midagi väga sassi. Liberalism räägib ennekõige üksikisiku vabadustest ja riigi rollist selle kaitsmisel. Liberaalses ühiskonnas ei hakka keegi sinult eestlaseks olemist, identiteeti vms ära võtma, veelvähem seda keelama, sest see oleks otseselt vastuolus arusaamaga liberaalsusest.
Liberalism ei välista rahvusriiki. On olemas mõiste nagu liberaalne natsionalism.

Arusaam ühtsest "inimsegust" on pigem venemaalt ja hiinast pärit praktika, mitte Euroopalik arusaam.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 00:07:52 vasta tsitaadiga

degrass, sinusugused Merkelid importisid ju miljoneid sisse
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.12.2025 00:21:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
degrass, sinusugused Merkelid importisid ju miljoneid sisse


Ei.
Algselt oli Merkel vastu immigrantide sisselaskmisele, kuna arvas, et ühiskond ei saa sellega (kunagi) hakkama. Hiljem, kui arvamusküsitlused näitasid, et ühiskond on avatud immigrantidele, muutis ta oma arvamust.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 00:44:37 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Tanel kirjutas:
degrass, sinusugused Merkelid importisid ju miljoneid sisse


Ei.
Algselt oli Merkel vastu immigrantide sisselaskmisele, kuna arvas, et ühiskond ei saa sellega (kunagi) hakkama. Hiljem, kui arvamusküsitlused näitasid, et ühiskond on avatud immigrantidele, muutis ta oma arvamust.

Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.12.2025 00:58:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:

Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida?


icon_lol.gif
Seda võib ka nii sõnastada. Inimestel on üldse, mingil põhjusel, raskusi ajaloost õppimisega.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2025 11:03:23 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Betamax kirjutas:

Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida?


icon_lol.gif
Seda võib ka nii sõnastada. Inimestel on üldse, mingil põhjusel, raskusi ajaloost õppimisega.


Pigem haugi mälu icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 11:46:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 08.12.2025 12:00:47 vasta tsitaadiga

aga kus siis "tsensuur" on? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.12.2025 13:17:31 vasta tsitaadiga

Rahvusriikluse konstruktsioonil on süsteemseid puudusi impeeriumikonstuktsiooni ees, kus ajalooline briti impeerium oma järelmites (USA) valitseb maailma tänaseni.
Impeerium ei piira enda rahvulike piiridega, vaid ühendutakse ühe võimu alla teiste ülesemate tunnuste alusel, nt kristluse levitamine või vere päritolu ehk aristokraatia, kus võim liigub seisustpidi ja rahvuslik päritolu ei ole otseselt oluline, kuigi võimude vahel liitude loomisel oli "õigete" valitsejate ühte heitmisel abielude kaudu oma roll.
Tänapäeval siis demokraatia levitamise legendi all kujundatakse lääne maailma ülemvõimu levikut.

Rahvusriikluse kontseptsioon kannab endas vastandumist, peamiselt teistele rahvustele, natsi Saksamaal kujundati rahvuse pinnal välja terve riiklik rassiteooria, millele toetati poliitikad kuidas rahvusriiki arendada, kes on "õigele" rahvusele/rassile ohuks ja kuidas ohuga tegeleda.
Tegelikult ka Eesti tänases poliitikas on märkimisväärseid sarnasusi natsisaksa juudipoliitikaga, kus meil juutide asemel on venekeelne elanikkond, kellega "peab tegelema".
Ka juudipoliitika ei alanud nende ahju kupatamisest, vaid hiilivalt palju varem, kus juute hakati kujutama ohuna saksa rahvuse teel. Nii nagu meil venekeelsete piiramise poliitikad samuti põhinevad ohu narratiivil meie (rahvus)riigile. Ja nii nagu natsid hakkasid alguses juute erinevalt kohtlema ja piirama pehmemate vahenditega, neid erinevatest õigustest ilma jättes ja saksa rahvuse huvisid ülemateks tõstes. Nii on ka meil jõuline rahvusriigi narratiiv, kus ohuks pea kõik venekeelsetega seonduv, alates nende keeleoskusest, kuni selleni, et neile ei tohiks võimaldada emakeelset haridust, sest Eesti Vabariigi riigikeel on eesti keel ja vene keelse hariduse jätkumine on oht. Ehk jällegi kus koolisüsteemist kus kooli sisuline olemus on hariduse andmine on rahvusriikluse vaatest tehtud relv venekeelse elanikkonnaga tegelemiseks - isegi kui praktikas eesti keelset haridust ei suudeta venekeelsetele anda ja kannatab sisuline hariduse andmine noortele, võidab õiguslik narratiiv kus riik seadusega kohustab, selle ees kas venekeelsed noored sisuliselt kvaliteetse hariduse omandatud saavad. Propagandas pareeritakse see mure - nende endi süü et ei ole eesti keelt ära õppinud..
Sama kasutatud ka inforuumi kohta, kus Eesti riik dikteerib mis kanaleid venekeelsed tohivad tarbida ja mida mitte, seda ka Eestis toodetud venekeelse inforuumi kohta, kus lubatud on Eesti narratiivid ja Venemaalt lähtuv infokajastus kuulutatud julgeolekuohuks, ehk sisuliselt keelatuks.

Impeeriumi loogikale ehitatud võimukonstruktsioonid on sellistest käsitlustest vabad, sest impeeriumi ehitamine tugineb erinevate rahvaste ja ressursside koondamises võimu huvide alla, üksikute rahvuste vastandumine üksteisele ei teeni impeeriumi laienemise huve. Kus impeeriumis räägitav keel ei ole omaette eesmärk, vaid vahend impeeriumi eesmärkide saavutamisel.
Nii näiteks Eesti riiklusnarratiivide kohaselt on isegi USA rahvuste sulatuskatlal justkui võimatu eksisteerida - kuidas saab võimalik olla, et sealne kirju päritoluga ja rahvuseline seltskond laseb enda rahvustunded alla suruda, suhtlevad mitte rahvuskeeles ja üksteist ei alanda/vaena/verista - saab, sest sealne riiklus ei ole konstrueeritud sellele vastandumisele aga rahvusriikluse konstruktsioonid on.
Kuna USA-s rahvuste vahelised suhted ei ole olemuslik pingeallikas (kuigi ajalugu on keerulisem, rassism jm), on see ka omamoodi näide kuidas rahvusriiklus on sisult rohkem kunstlik konstruktsioon aga mitte loomulik või ainuvõimalik käsitlus ühiskonna või riikluse toimetamise vaatest.

Eks tegelikult ka Eesti rahvusriikluse narratiiv praktikas käriseb igast suunast, kus keeruline on seletada miks rahvusele kes väidab oma riiki eesti keele ja kultuuri edendamiseks ainuvõimaliku on müüdavaim nutiseade Apple toodang kus ühena vähestest turul olevatest eesti keel puudub.
Või meenutada kuidas kunagi nõukogude armeeteenistus seletati vale olevat ja iseseisvunud eesti kaitsevägi on ülim, sest Eesti kodanik peab saama oma riik&maad teenida-kaitsta oma keeles - tänaseks on sellest järgi suuresti kahuriliha õigus, kus ohvitserikarjäär ei ole võimalik kui nato töökeelt inglise keelt ei valda, tegelikult ei ole isegi kõrgema sõjalise hariduse omandamine võimalik, sest seda ei anta eesti keeles - ehk ei ole väga erinev nõukogude ajast, kus samuti armee elukutse valides tuli koolid läbida võõrkeeles.
Ja seda võiks jätkata näidete ja tõenditega, kuidas reaaleelus rahvas tegelikult sülitab oma keelele kultuurile, kohalike firmade nimed on veidrad inglise-eesti keelsed segud, noored artistid ja kirjanikud ei varjagi kuidas nende looming on inglise keelne, sest püütakse suuremat turgu&auditooriumi.
Kuni keeleinspektsioonini, kes kutstuti poliitilistel motiividel ellu rahvusriiklust edendama vene keele väljajuurimisega, on rõhutatult hambutud inglise keele vohamise suhtes, kuidas vene keel on "oht" aga inglise keele surve eesti keelele pidavat olema lihtsalt "keele areng", kus laenud-segunemised-jm teistest keeltest olevat ajas keele arengu loomulik osa. Selle pinnalt võiks väita, kuidas tõenäoliselt juba õige varsti eesti keeleste ei ole suurt järel.
Vähemalt eesti meedia ja inimesed avalikus ruumis juba täna ei suuda end eesti keeles väljendada, vaid pikitakse inglisekeelseid sõnu vahele.
Kuskil märgiti kuidas olevat ka reaalsus kus vanavanemad ja lapselapsed üksteist keeleliselt ei mõista, sest lapsed ei räägi eesti keelt vaid inglise-eesti segakeelt.

teekaart:
- rahvusriikluse instrumentide kasutamine poliitilise relvana, vene keelse hariduse keeld, vene keelsete sundimine eesti keelseks, nüüd ka nende kõrvale jätmine sunniteenistusest - "päris rahva" kõrval teine rahvus kellega tuleb "tegeleda" ehk aadu teekaart icon_smile.gif
- Eesti on rahvusriik vaid formaalselt, reaalselt kuulutatakse end kollektiivse lääne osaks rõhutatuna inglise keele ülimuslikuks eesti keele ees.
Kogu kombestik, alates tantsust, laulust, pulmadest-peiedeni matkib Hollywoodi ja enamus eestlasi põruks kui neile teha eksam meie kihelkondade pulmakommetest või seelikutriipudest.
* rohkem pseudorahvuslus.. mis tuleb meelde kui kui vene suunas vaja end väljendada, päriselus Iphone, inglise keelne tarkvara, podcast, film, muusika, raamat..
ka siinses foorumis on hulga rahvast, kes eesti keelt ei kannata, vähemalt IT-s mitte, kiideldakse kuidas esimeses asjana seadistatakse inglise keelseks asjad, siis saab normaalselt edasi vaadata.. ja selliste juttu rahvusriiklusest ja patoloogilisest murest oma keele&kultuuri kadumise pärast peab Putin uskuma.. ei peta ära, tavalised läänt teenivad holopid.. pole neil iseseisvust, ega pole ka seda retoorikas upitatud keelt&kultuuri - ei saa hävitada midagi mida ei ole või mis on juba hävinud icon_lol.gif

Ääremärkusena nt II ms järgne natside karistamine Nürmbergis tugines suuresti just natside juudipoliitikale. Natside juudipoliitika oli võitjariikidele tänuväärne nüanss, mis eristas ja võimaldas natse karistada nii, et ei tekiks ebavõrdset kohtlemist. Just sõjakuriteod oli keeruline teema, kus ka võitjariigid panid toime sõjakuritegusid, ning kerkinuks küsimus, miks ühte sõjaosalist sõjakuriteo eest karistatakse aga teist sõjaosalist mitte. Eriti brittide puhul kes natsisaksamaale sõja kuulutas (ehk faktiline agressor) ja sõja edenede asus kasutama nn strateegilist pommitamist, kus ebatõhusa saksa vägede pommitamise asemel rõhuti saksa tsiviiltaristu, tehaste ja linnade pommitamisele - kus saksa sõjamasin toetub saksa rahvale, kui tapad saksa rahva, tööstuse, tootmise jm, ei saa ka sõjamasin toimida.
Äratuntavaid paralleele, kus täna Ukraina&lääs ei ole suutnud Venemaa armeed seisata ega ammugi taganema sundida, on aina enam keskendutud "strateegilisele pommitamisele", süsteemselt nokkide vene nafta- ja muud tööstust, nüüd liigub juba jutte kuidas ka venet teeniva varilaevastiku uputamine võiks olla õigustatud. Vist USA eeskujul, kes samuti tsiviilaluseid enda võetud õigusega rahvusvahelises vetes sõjaliste vahenditega uputab.
Lõpuks ei ole kohtumõistmisest kuritegude ja küsitavate tegude eest vaja muud kui võita sõda, või sõda mitte kaotada.. nii nagu britid enda II ms kuritegusid õigustasid - "võitjate üle kohut ei mõisteta"..
või filosoofiline narratiiv, sõda kujutatakse alati võitlust hea ja kurja vahel,.. kus paradoksina alati "hea" võidab, sest sõda käibki õiguse üle kehtestada oma narratiiv "headusest".

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 22:27:59 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/artikkel/120422335/arvamus-kaja-kallas-kehtivat-maailmakorda-lohutakse-peame-olema-valmis-leppima-ka-ebataiuslike-lahendustega

Mis siis nüüd juhtus?
Mingid valimised tulemas, et vaja taas pildile pääseda?
Siiani tiksus ju suht vaikselt, niisama? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 22:32:58 vasta tsitaadiga

Reaalsus jõuab kohale.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2025 22:34:05 vasta tsitaadiga

Ajakirjanikud on laisad olnud icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 22:48:24 vasta tsitaadiga

Mis ta peaks teilt luba küsima ennem või? icon_lol.gif
tsitaat:
Artikkel „Kaja Kallas: kehtivat maailmakorda lõhutakse. Peame olema valmis leppima ka ebatäiuslike lahendustega“ on avaldatud litsentsi alusel. Ingliskeelne originaalartikkel on leitav The Economisti kodulehelt.
@Nov 12th 2025
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 23:38:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Äratuntavaid paralleele, kus täna Ukraina&lääs ei ole suutnud Venemaa armeed seisata ega ammugi taganema sundida,



LOL

Kolmepäevane erioperatsioon kestab ja teine armee Ukrainas saadab vange hakklihamasinasse mutini nimel.

Tra, sellistel lastakse lihtsalt oma verbaalset kõhulahtisust levitada mis tundub olema mingi petersoni ja tiblade propaganda wikipeedia pealt grokiga kokkukirjutatud paljusõnaline tühi infomüra.

Aga noh, sobib narratiiviga, isegi kui narratiiv joondub tibladega 140%.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 23:59:27 vasta tsitaadiga

Supreme Court poised to grant Trump broader firing powers over independent agencies
https://www.washingtontimes.com/news/2025/dec/8/supreme-court-poised-grant-trump-broader-firing-powers-independent
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 10:53:11 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Rahvusriikluse konstruktsioonil ...

Ise kirjutasid või saadeti keskkontorist see tekst?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.12.2025 11:03:28 vasta tsitaadiga

Miks see uhuu üldse veel siin alles on...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.12.2025 11:27:45 vasta tsitaadiga

NVIDIA ja H200 kiibid.
https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/115686072737425841
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 12:02:52 vasta tsitaadiga

@täna kell 07.09 => https://www.err.ee/1609880233/usa-kiitis-heaks-nvidia-voimsate-kiipide-muugi-hiinale
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  UK ja teiste riikide sise- ja välispoliitika teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 335, 336, 337 ... 359, 360, 361  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.