|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
07.12.2025 18:50:36
|
|
|
Nagu siin kunagi sai öeldud, et Euroopa suured on alati põlgusega USA suunas vaadanud. Eelkõige välispoliitika suunas. Aga neil on Ameerikat vaja, eelkõige erinevad toetustemehhanismid, mistõttu kutsutakse seda suureks ja "parimaks" sõbraks. Ja ka nüüd jätkub see (vt Kallase öeldut).
See, et Euroopa selliseid lollusi nagu DSA (või Chat Control) läbi surub on äärmiselt debiilne. Aina enam meenutab EU ühte vana liitu uues kuues ja saab esitada küsimusi, miks suuri korpe siin mandril enam sisuliselt pole (millele noorem Villig tähelepanu juhtis).
Meenutuseks, et Kanada tahtis ka mingit suurt maksusüsteemi kehtestada USA hiiglastele aga tuli kuri Trumpi tweet ja võeti kohe tagasi: https://www.canada.ca/en/department-finance/news/2025/06/canada-rescinds-digital-services-tax-to-advance-broader-trade-negotiations-with-the-united-states.html
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.12.2025 19:00:48
|
|
|
Rahvuslased on vingunud nagu sead aiavahel iga kord kui EU midagi üritab.
Maa külmand või kärss kärnas.
Eesti kohalikud levitavad väga orbani vaibi igapäevaselt. Noh, koguaeg on karuvõileib sees v.a. siis kui tahetakse et nende heaks midagi keegi teeks. Siis on kõik pahad ja ei aita, arusaamata, et nad igapäevaselt kõiki teisi p*rse saates ainult võimendavad oma kajakambrit.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
07.12.2025 19:15:47
|
|
|
Ja lisaks ääremärkusena, et nii kaua kui pole föderaalset Euroopat, pole sellest piirkonnast ka konkurenti USA-le. Aga muidu nõus - meil on liiga erinevad majandus, kultuuri ja keeleruumid siin, et see kunagi juhtuks.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
07.12.2025 19:44:45
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Rahvuslased on vingunud nagu sead aiavahel iga kord kui EU midagi üritab.
Maa külmand või kärss kärnas.
Eesti kohalikud levitavad väga orbani vaibi igapäevaselt. Noh, koguaeg on karuvõileib sees v.a. siis kui tahetakse et nende heaks midagi keegi teeks. Siis on kõik pahad ja ei aita, arusaamata, et nad igapäevaselt kõiki teisi p*rse saates ainult võimendavad oma kajakambrit. |
Ma kah ei saa aru, miks sa Trumpi üle kogu aeg ilgud. Meie endi liitlane ja sa mõnitad teda erinevate nimedega.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 20:31:20
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kindlasti ei föderaalsele Euroopale, Eesti suguse väikeriigi suveräänsusest ei jääks enam midagi alles. Tugev, rahvusriikide majandusliit on ainus lahendus.
Rohepööre, kui konkurentsivõimet ja majandust hävitav ideoloogiline liikumine tuleb peatada ja energiahinnad vabaks lasta (peatada vähemalt ajutiselt CO2 kvootide süsteem) - vabanenud vahendid suunata Ukraina ja Euroopa kaitsevõime tugevdamisse. |
Kuidas sa seda ette kujutad, majandusliit ja tugev kaitsevõime?
Nagu ma aru saan, siis Belgias külmutatud kremli rahade kasutamine seisab puht juriidiliste probleemide taga. Majandusliit ei anna Beligale siin mingeid garantiisid.
Tugev kaitse saab toimuda ainult siis, kui valitseb ühtne õigusruum. Muul juhul ei ole võimalik, et näieks Prantsusmaa või Poola üksused läbi naaberriigi liiguksid.
Seda "majandusliitu" kasutavad kenasti ära Hollandi kriminaalid, kes käivad Saksamaal pangaautomaate röövimas. Saksamaa politsei jälitab neid täpselt Saksamaa piirini.
Seega tugev majandusliit tähendab sisuliselt föderatsiooni, sest õigusruumist peab olema ühtlustatud, sest muul juhul ei ole tugev majandusliit võimalik.
See rahvusriikide kontseptsioon on 17-18 saj pärit väljamõeldud konstruktsioon.
Euroopa probleem ei ole kindlasti mitte rohepööre vms, vaid sotsiaalsüsteem, mis neelab arvestatava osa eelarvest ning millest inimesed keelduvad loobumast.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.12.2025 20:47:31
|
|
|
Oot, mis rahvusriik.
Me oleme ju mõttetu orjarahvas. Natside ja tiblade plaanides lastakse kõik hakklihamasinast läbi või saadetakse tuusikuga mujale "puhkama".
Esimeste seas lasevad nad muidugi kohalikud oma rahva reetjad seibideks, sest reetureid ei saa mitte kunagi usaldada.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
07.12.2025 21:09:04
|
|
|
| tüüpiline vasakpoolne, punane nagu lenini perse peale saunaskäiku
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
07.12.2025 21:23:31
|
|
|
Euroopa ühendriigid. Kopeeritud punkt punktilt USA.st maha. sama põhiseadus ja struktuur jms. Riikidest saavad lihtsalt osariigid ja tehtud.,
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 21:30:53
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Sellise jutu peale pole tiblasid vajagi. Saate mõlemad omadelt kuuli. Päris hullu teksti tuleb - vihkame oma rahvust, sest natsid ja tiblad  |
Riik on poliitiline kosnstrukt.
Rahvusriigi mõiste on ajaloos suht hiljutine nähe, mille kujundamisel võeti kasutusele erinevad müüdid konsolideerimaks elanikkonda ja loomaks ühtset kultuurilist arusaama. Eestis on selleks näiteks "Kalevipoeg".
Rahvus on hoopis teine teema.
| -Kaivo- kirjutas: |
| tüüpiline vasakpoolne, ... |
Enne, kui hakkad kedagi vasakpoolseks nimetama, palun mõtle sellele, et 40h töönädal, ravikindlustus, puhkus, pensionikindlustus jne on puhas vasakpoolne ideoloogia.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
viimati muutis degrass 07.12.2025 21:35:58, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
07.12.2025 21:33:46
|
|
|
| tsitaat: |
Riik on poliitiline kosnstrukt.
|
sul ja teistel liberaalidel on vist Põhiseadus meelest läinud:
| tsitaat: |
Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,
mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril,
mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele,
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 21:49:29
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade |
|
Selle lause võid kirjutada ükskõik millisesse põhiseadusse. Lisades sinna veel lätlased, soomlased jne saad Euroopa Föderatsiooni vms.
Eesmärk on kaitsta meie rohkem kui 2,5k aasta vanust kultuuriruumi ja väärtushinnanguid. Rahvuste ja keelte kaitse mõiste on samuti väga hiljutine, Euroopalik nähtus, mis tekkis 18 lõpus-19saj algul.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.12.2025 21:52:30
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade |
|
Selle lause võid kirjutada ükskõik millisesse põhiseadusse. Lisades sinna veel lätlased, soomlased jne saad Euroopa Föderatsiooni vms.
Eesmärk on kaitsta meie rohkem kui 2,5k aasta vanust kultuuriruumi ja väärtushinnanguid. Rahvuste ja keelte kaitse mõiste on samuti väga hiljutine, Euroopalik nähtus, mis tekkis 18 lõpus-19saj algul. |
Aadu, sina vä?
Hea et veel Aaria rassist pajatama ei hakanud…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.12.2025 21:55:19
|
|
|
Kes meil seda rahvuslust siin edendavad, isamaa ja ekre?
LOL
Mõlemad olid ainsad venekeelse koolihariduse säilitamise abilised ja ekre tondid tegid lisaks Eesti Vabariigile matuseid ja tambivad ukrainlasi igapäevaselt.
Selliseid natse ja tiblasid jah, pole mõtet omale eeskujuks võtta. Võib järsku selguda, et mängid kas teadlikult või tahtmatult oma väravasse.
viimati muutis anubis 07.12.2025 21:55:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
07.12.2025 21:56:31
|
|
|
Muideks selles usa uues dokumendis mainitakse ka omamoodi huvitavat :
| tsitaat: |
We want to support our allies in preserving the freedom and security of
Europe, while restoring Europe’s civilizational self-confidence and Western
identity |
| tsitaat: |
We reject the disastrous “climate change” and “Net
Zero” ideologies that have so greatly harmed Europe, threaten the
United States, and subsidize our adversaries. |
| tsitaat: |
American officials have become used to thinking about European problems in
terms of insufficient military spending and economic stagnation. There is truth to
this, but Europe’s real problems are even deeper.
Continental Europe has been losing share of global GDP—down from 25 percent
in 1990 to 14 percent today—partly owing to national and transnational regulations
that undermine creativity and industriousness.
But this economic decline is eclipsed by the real and more stark prospect of
civilizational erasure. The larger issues facing Europe include activities of the
European Union and other transnational bodies that undermine political liberty and
sovereignty, migration policies that are transforming the continent and creating
strife, censorship of free speech and suppression of political opposition, cratering
birthrates, and loss of national identities and self-confidence.
Should present trends continue, the continent will be unrecognizable in 20 years or
less. As such, it is far from obvious whether certain European countries will have
economies and militaries strong enough to remain reliable allies. Many of these
nations are currently doubling down on their present path. We want Europe to
remain European, to regain its civilizational self-confidence, and to abandon its
failed focus on regulatory suffocation. |
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
07.12.2025 21:58:19
|
|
|
Rahvusriik kui selline kaob nagunii kunagi ära (pikemas ajalises perspektiivis), nii nagu on kadunud kunagised kuningriigid, vürstkonnad jne.
Ükskord kaugemas tulevikus võib EU liitriik täiesti võimalik olla.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
viimati muutis bugbrake 07.12.2025 21:59:41, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
07.12.2025 21:58:39
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
Muideks selles usa uues dokumendis mainitakse ka omamoodi huvitavat :
| tsitaat: |
We want to support our allies in preserving the freedom and security of
Europe, while restoring Europe’s civilizational self-confidence and Western
identity |
| tsitaat: |
We reject the disastrous “climate change” and “Net
Zero” ideologies that have so greatly harmed Europe, threaten the
United States, and subsidize our adversaries. |
| tsitaat: |
American officials have become used to thinking about European problems in
terms of insufficient military spending and economic stagnation. There is truth to
this, but Europe’s real problems are even deeper.
Continental Europe has been losing share of global GDP—down from 25 percent
in 1990 to 14 percent today—partly owing to national and transnational regulations
that undermine creativity and industriousness.
But this economic decline is eclipsed by the real and more stark prospect of
civilizational erasure. The larger issues facing Europe include activities of the
European Union and other transnational bodies that undermine political liberty and
sovereignty, migration policies that are transforming the continent and creating
strife, censorship of free speech and suppression of political opposition, cratering
birthrates, and loss of national identities and self-confidence.
Should present trends continue, the continent will be unrecognizable in 20 years or
less. As such, it is far from obvious whether certain European countries will have
economies and militaries strong enough to remain reliable allies. Many of these
nations are currently doubling down on their present path. We want Europe to
remain European, to regain its civilizational self-confidence, and to abandon its
failed focus on regulatory suffocation. |
|
Ma märgiks boldis ühe tähtsaima asja
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 22:11:26
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Aadu, sina vä?
Hea et veel Aaria rassist pajatama ei hakanud…  |
Kust see nüüd tuleb?
Ega sa teemaga eksinud?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
07.12.2025 22:32:16
|
|
|
https://www.err.ee/1609878865/hegseth-kiitis-balti-riike-kaitsesse-panustamise-eest
| tsitaat: |
| "Näidisliitlased, kes tõusevad esile nagu Iisrael, Lõuna-Korea, Poola, üha enam ka Saksamaa, Balti riigid ja teised saavad meie eritoetuse. Liitlased, kes seda ei tee (ei panusta piisavalt kaitsesse – toim.), kes siaani ei tee ära oma osa kollektiivkaitses, seisavad silmitsi tagajärgedega," ütles Hegseth |
Tüüpiline Trumpi käekiri, mis on läbi käinud siin viimane aasta mitmes kohas. Sõnum on ju lihtne - tahate saada midagi, andke midagi vastu. Integratsiooni osas mida öeldakse valesti? See on ammu läbi kukkunud, Rootsi on selle parim lähim näide.
Kogu see EU poliitika on pehme ja ümmargune, paljud võtavad seda kriitikat isiklikult (ja põhjusega), aga kogu selle mõte on muutus. Selline "vasaraga pähe" stiilis. Mõjub tõenäoliselt kõige paremini ja kiiremini, mida USA ka praegu soovib. Saab valus olema, aga iga muutus ongi raske.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.12.2025 23:01:05
|
|
|
No sa ju räägid siin "Euroopa rahvusest" kaudselt, jne...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 23:18:19
|
|
|
| Etz kirjutas: |
No sa ju räägid siin "Euroopa rahvusest" kaudselt, jne...  |
Uuesti. Siin on sulle õige teema: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=454866
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
07.12.2025 23:18:51
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Euroopa rahvust pole olemas..
Jah, liberaalid ju soovivadki rahvusriikide (natsid!) hävimist ja piirideta Euroopat, sest juurteta, tumedanahalisemat inimsegu on kergem aadlil valitseda.
Tegelt tekib juba vastikustunne nende vastu, kes ei hooli Eesti keele, kultuuri jms priotiseerimist. |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.12.2025 23:46:38
|
|
|
Hmm, minu arust Euroopa ja üldisemat maailma poliitikat arutatakse ja AHV'ide hinnangud sellele asuvad, siiski siin teemas.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
07.12.2025 23:54:57
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Euroopa rahvust pole olemas..
Jah, liberaalid ju soovivadki rahvusriikide (natsid!) hävimist ja piirideta Euroopat, sest juurteta, tumedanahalisemat inimsegu on kergem aadlil valitseda.
Tegelt tekib juba vastikustunne nende vastu, kes ei hooli Eesti keele, kultuuri jms priotiseerimist. |
Sa ajad siin midagi väga sassi. Liberalism räägib ennekõige üksikisiku vabadustest ja riigi rollist selle kaitsmisel. Liberaalses ühiskonnas ei hakka keegi sinult eestlaseks olemist, identiteeti vms ära võtma, veelvähem seda keelama, sest see oleks otseselt vastuolus arusaamaga liberaalsusest.
Liberalism ei välista rahvusriiki. On olemas mõiste nagu liberaalne natsionalism.
Arusaam ühtsest "inimsegust" on pigem venemaalt ja hiinast pärit praktika, mitte Euroopalik arusaam.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
08.12.2025 00:21:29
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| degrass, sinusugused Merkelid importisid ju miljoneid sisse |
Ei.
Algselt oli Merkel vastu immigrantide sisselaskmisele, kuna arvas, et ühiskond ei saa sellega (kunagi) hakkama. Hiljem, kui arvamusküsitlused näitasid, et ühiskond on avatud immigrantidele, muutis ta oma arvamust.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
08.12.2025 00:44:37
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| degrass, sinusugused Merkelid importisid ju miljoneid sisse |
Ei.
Algselt oli Merkel vastu immigrantide sisselaskmisele, kuna arvas, et ühiskond ei saa sellega (kunagi) hakkama. Hiljem, kui arvamusküsitlused näitasid, et ühiskond on avatud immigrantidele, muutis ta oma arvamust. |
Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
08.12.2025 00:58:53
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida? |
Seda võib ka nii sõnastada. Inimestel on üldse, mingil põhjusel, raskusi ajaloost õppimisega.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
08.12.2025 11:03:23
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Ehk siis sakslased on idioodid? Türklaste kogemusest ei suudetud õppida? |
Seda võib ka nii sõnastada. Inimestel on üldse, mingil põhjusel, raskusi ajaloost õppimisega. |
Pigem haugi mälu
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
08.12.2025 11:46:47
|
|
|
| tsitaat: |
 |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
08.12.2025 12:00:47
|
|
|
aga kus siis "tsensuur" on?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
08.12.2025 13:17:31
|
|
|
Rahvusriikluse konstruktsioonil on süsteemseid puudusi impeeriumikonstuktsiooni ees, kus ajalooline briti impeerium oma järelmites (USA) valitseb maailma tänaseni.
Impeerium ei piira enda rahvulike piiridega, vaid ühendutakse ühe võimu alla teiste ülesemate tunnuste alusel, nt kristluse levitamine või vere päritolu ehk aristokraatia, kus võim liigub seisustpidi ja rahvuslik päritolu ei ole otseselt oluline, kuigi võimude vahel liitude loomisel oli "õigete" valitsejate ühte heitmisel abielude kaudu oma roll.
Tänapäeval siis demokraatia levitamise legendi all kujundatakse lääne maailma ülemvõimu levikut.
Rahvusriikluse kontseptsioon kannab endas vastandumist, peamiselt teistele rahvustele, natsi Saksamaal kujundati rahvuse pinnal välja terve riiklik rassiteooria, millele toetati poliitikad kuidas rahvusriiki arendada, kes on "õigele" rahvusele/rassile ohuks ja kuidas ohuga tegeleda.
Tegelikult ka Eesti tänases poliitikas on märkimisväärseid sarnasusi natsisaksa juudipoliitikaga, kus meil juutide asemel on venekeelne elanikkond, kellega "peab tegelema".
Ka juudipoliitika ei alanud nende ahju kupatamisest, vaid hiilivalt palju varem, kus juute hakati kujutama ohuna saksa rahvuse teel. Nii nagu meil venekeelsete piiramise poliitikad samuti põhinevad ohu narratiivil meie (rahvus)riigile. Ja nii nagu natsid hakkasid alguses juute erinevalt kohtlema ja piirama pehmemate vahenditega, neid erinevatest õigustest ilma jättes ja saksa rahvuse huvisid ülemateks tõstes. Nii on ka meil jõuline rahvusriigi narratiiv, kus ohuks pea kõik venekeelsetega seonduv, alates nende keeleoskusest, kuni selleni, et neile ei tohiks võimaldada emakeelset haridust, sest Eesti Vabariigi riigikeel on eesti keel ja vene keelse hariduse jätkumine on oht. Ehk jällegi kus koolisüsteemist kus kooli sisuline olemus on hariduse andmine on rahvusriikluse vaatest tehtud relv venekeelse elanikkonnaga tegelemiseks - isegi kui praktikas eesti keelset haridust ei suudeta venekeelsetele anda ja kannatab sisuline hariduse andmine noortele, võidab õiguslik narratiiv kus riik seadusega kohustab, selle ees kas venekeelsed noored sisuliselt kvaliteetse hariduse omandatud saavad. Propagandas pareeritakse see mure - nende endi süü et ei ole eesti keelt ära õppinud..
Sama kasutatud ka inforuumi kohta, kus Eesti riik dikteerib mis kanaleid venekeelsed tohivad tarbida ja mida mitte, seda ka Eestis toodetud venekeelse inforuumi kohta, kus lubatud on Eesti narratiivid ja Venemaalt lähtuv infokajastus kuulutatud julgeolekuohuks, ehk sisuliselt keelatuks.
Impeeriumi loogikale ehitatud võimukonstruktsioonid on sellistest käsitlustest vabad, sest impeeriumi ehitamine tugineb erinevate rahvaste ja ressursside koondamises võimu huvide alla, üksikute rahvuste vastandumine üksteisele ei teeni impeeriumi laienemise huve. Kus impeeriumis räägitav keel ei ole omaette eesmärk, vaid vahend impeeriumi eesmärkide saavutamisel.
Nii näiteks Eesti riiklusnarratiivide kohaselt on isegi USA rahvuste sulatuskatlal justkui võimatu eksisteerida - kuidas saab võimalik olla, et sealne kirju päritoluga ja rahvuseline seltskond laseb enda rahvustunded alla suruda, suhtlevad mitte rahvuskeeles ja üksteist ei alanda/vaena/verista - saab, sest sealne riiklus ei ole konstrueeritud sellele vastandumisele aga rahvusriikluse konstruktsioonid on.
Kuna USA-s rahvuste vahelised suhted ei ole olemuslik pingeallikas (kuigi ajalugu on keerulisem, rassism jm), on see ka omamoodi näide kuidas rahvusriiklus on sisult rohkem kunstlik konstruktsioon aga mitte loomulik või ainuvõimalik käsitlus ühiskonna või riikluse toimetamise vaatest.
Eks tegelikult ka Eesti rahvusriikluse narratiiv praktikas käriseb igast suunast, kus keeruline on seletada miks rahvusele kes väidab oma riiki eesti keele ja kultuuri edendamiseks ainuvõimaliku on müüdavaim nutiseade Apple toodang kus ühena vähestest turul olevatest eesti keel puudub.
Või meenutada kuidas kunagi nõukogude armeeteenistus seletati vale olevat ja iseseisvunud eesti kaitsevägi on ülim, sest Eesti kodanik peab saama oma riik&maad teenida-kaitsta oma keeles - tänaseks on sellest järgi suuresti kahuriliha õigus, kus ohvitserikarjäär ei ole võimalik kui nato töökeelt inglise keelt ei valda, tegelikult ei ole isegi kõrgema sõjalise hariduse omandamine võimalik, sest seda ei anta eesti keeles - ehk ei ole väga erinev nõukogude ajast, kus samuti armee elukutse valides tuli koolid läbida võõrkeeles.
Ja seda võiks jätkata näidete ja tõenditega, kuidas reaaleelus rahvas tegelikult sülitab oma keelele kultuurile, kohalike firmade nimed on veidrad inglise-eesti keelsed segud, noored artistid ja kirjanikud ei varjagi kuidas nende looming on inglise keelne, sest püütakse suuremat turgu&auditooriumi.
Kuni keeleinspektsioonini, kes kutstuti poliitilistel motiividel ellu rahvusriiklust edendama vene keele väljajuurimisega, on rõhutatult hambutud inglise keele vohamise suhtes, kuidas vene keel on "oht" aga inglise keele surve eesti keelele pidavat olema lihtsalt "keele areng", kus laenud-segunemised-jm teistest keeltest olevat ajas keele arengu loomulik osa. Selle pinnalt võiks väita, kuidas tõenäoliselt juba õige varsti eesti keeleste ei ole suurt järel.
Vähemalt eesti meedia ja inimesed avalikus ruumis juba täna ei suuda end eesti keeles väljendada, vaid pikitakse inglisekeelseid sõnu vahele.
Kuskil märgiti kuidas olevat ka reaalsus kus vanavanemad ja lapselapsed üksteist keeleliselt ei mõista, sest lapsed ei räägi eesti keelt vaid inglise-eesti segakeelt.
teekaart:
- rahvusriikluse instrumentide kasutamine poliitilise relvana, vene keelse hariduse keeld, vene keelsete sundimine eesti keelseks, nüüd ka nende kõrvale jätmine sunniteenistusest - "päris rahva" kõrval teine rahvus kellega tuleb "tegeleda" ehk aadu teekaart
- Eesti on rahvusriik vaid formaalselt, reaalselt kuulutatakse end kollektiivse lääne osaks rõhutatuna inglise keele ülimuslikuks eesti keele ees.
Kogu kombestik, alates tantsust, laulust, pulmadest-peiedeni matkib Hollywoodi ja enamus eestlasi põruks kui neile teha eksam meie kihelkondade pulmakommetest või seelikutriipudest.
* rohkem pseudorahvuslus.. mis tuleb meelde kui kui vene suunas vaja end väljendada, päriselus Iphone, inglise keelne tarkvara, podcast, film, muusika, raamat..
ka siinses foorumis on hulga rahvast, kes eesti keelt ei kannata, vähemalt IT-s mitte, kiideldakse kuidas esimeses asjana seadistatakse inglise keelseks asjad, siis saab normaalselt edasi vaadata.. ja selliste juttu rahvusriiklusest ja patoloogilisest murest oma keele&kultuuri kadumise pärast peab Putin uskuma.. ei peta ära, tavalised läänt teenivad holopid.. pole neil iseseisvust, ega pole ka seda retoorikas upitatud keelt&kultuuri - ei saa hävitada midagi mida ei ole või mis on juba hävinud
Ääremärkusena nt II ms järgne natside karistamine Nürmbergis tugines suuresti just natside juudipoliitikale. Natside juudipoliitika oli võitjariikidele tänuväärne nüanss, mis eristas ja võimaldas natse karistada nii, et ei tekiks ebavõrdset kohtlemist. Just sõjakuriteod oli keeruline teema, kus ka võitjariigid panid toime sõjakuritegusid, ning kerkinuks küsimus, miks ühte sõjaosalist sõjakuriteo eest karistatakse aga teist sõjaosalist mitte. Eriti brittide puhul kes natsisaksamaale sõja kuulutas (ehk faktiline agressor) ja sõja edenede asus kasutama nn strateegilist pommitamist, kus ebatõhusa saksa vägede pommitamise asemel rõhuti saksa tsiviiltaristu, tehaste ja linnade pommitamisele - kus saksa sõjamasin toetub saksa rahvale, kui tapad saksa rahva, tööstuse, tootmise jm, ei saa ka sõjamasin toimida.
Äratuntavaid paralleele, kus täna Ukraina&lääs ei ole suutnud Venemaa armeed seisata ega ammugi taganema sundida, on aina enam keskendutud "strateegilisele pommitamisele", süsteemselt nokkide vene nafta- ja muud tööstust, nüüd liigub juba jutte kuidas ka venet teeniva varilaevastiku uputamine võiks olla õigustatud. Vist USA eeskujul, kes samuti tsiviilaluseid enda võetud õigusega rahvusvahelises vetes sõjaliste vahenditega uputab.
Lõpuks ei ole kohtumõistmisest kuritegude ja küsitavate tegude eest vaja muud kui võita sõda, või sõda mitte kaotada.. nii nagu britid enda II ms kuritegusid õigustasid - "võitjate üle kohut ei mõisteta"..
või filosoofiline narratiiv, sõda kujutatakse alati võitlust hea ja kurja vahel,.. kus paradoksina alati "hea" võidab, sest sõda käibki õiguse üle kehtestada oma narratiiv "headusest".
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
08.12.2025 22:34:05
|
|
|
Ajakirjanikud on laisad olnud
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
08.12.2025 22:48:24
|
|
|
Mis ta peaks teilt luba küsima ennem või?
| tsitaat: |
| Artikkel „Kaja Kallas: kehtivat maailmakorda lõhutakse. Peame olema valmis leppima ka ebatäiuslike lahendustega“ on avaldatud litsentsi alusel. Ingliskeelne originaalartikkel on leitav The Economisti kodulehelt. |
@Nov 12th 2025
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.12.2025 23:38:03
|
|
|
| tsitaat: |
Äratuntavaid paralleele, kus täna Ukraina&lääs ei ole suutnud Venemaa armeed seisata ega ammugi taganema sundida,
|
LOL
Kolmepäevane erioperatsioon kestab ja teine armee Ukrainas saadab vange hakklihamasinasse mutini nimel.
Tra, sellistel lastakse lihtsalt oma verbaalset kõhulahtisust levitada mis tundub olema mingi petersoni ja tiblade propaganda wikipeedia pealt grokiga kokkukirjutatud paljusõnaline tühi infomüra.
Aga noh, sobib narratiiviga, isegi kui narratiiv joondub tibladega 140%.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
09.12.2025 10:53:11
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
| Rahvusriikluse konstruktsioonil ... |
Ise kirjutasid või saadeti keskkontorist see tekst?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.12.2025 11:03:28
|
|
|
| Miks see uhuu üldse veel siin alles on...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|