Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 131, 132, 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 08.09.2025 13:11:24 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
PowerColor Radeon RX 9060 XT 16GB Hellhound või ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 3080 V2 OC edition LHR

Kumb oleks nüüd mõistlikum? Uuena mõlema hind sama. Isegi kui uuena ei võta kumba eelistama peaks? Või on mõni muu alternatiiv?


Ma ise eelistaks ilmselt 9060xt hetkel. Rohkem mälu, jahedam ja voolusäästlikum kaart. FSR4 pikas perspetiivis jõuab ka DLSS'iel järgi.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.09.2025 17:59:21 vasta tsitaadiga

Kui 1080p gaming, siis ma võtaksin 9060xt kindlasti.
Seal kus comp FPSi vaja on, seal enivei on prose ja mälude teema, kumbki neist kaartidest seal otseselt piirama ei jää.
Kui on graafikanõudlikud mängud, siis 9060xt saab ilmselt mõningal määral sisse 3080 käest kuid küsimus tekib kui palju? Pigem marginaalselt ning teiseks 9060xt saab kindlalt perf buusti ajas nagu AMD kaardid ikka.

Lisaks nagu mainitud on võimalus neid FSR4 asju veel nautida kes tahab.

Maksavad nad ju suures plaanis sama palju kuid üks on 4 aastat vana, voolunõudlik ning väga tuline kärakas millega on veel võimalik, et teadmata niiskes keskkonnas krüptot kaevates peeneks lastud.

Valesti ei maksa aru saada, 3080 on ju täiesti ok kaart (või vähemalt oli toona) kuid ostes oleks valvas ise. Teisel juhul saad ju uue garantiilise kaardi ning olematu voolutarbe (toitekas võib vabalt mingi 550w olla).

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 08.09.2025 18:58:08 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Kui 1080p gaming, siis ma võtaksin 9060xt kindlasti.
Seal kus comp FPSi vaja on, seal enivei on prose ja mälude teema, kumbki neist kaartidest seal otseselt piirama ei jää.
Kui on graafikanõudlikud mängud, siis 9060xt saab ilmselt mõningal määral sisse 3080 käest kuid küsimus tekib kui palju? Pigem marginaalselt ning teiseks 9060xt saab kindlalt perf buusti ajas nagu AMD kaardid ikka.

Lisaks nagu mainitud on võimalus neid FSR4 asju veel nautida kes tahab.

Maksavad nad ju suures plaanis sama palju kuid üks on 4 aastat vana, voolunõudlik ning väga tuline kärakas millega on veel võimalik, et teadmata niiskes keskkonnas krüptot kaevates peeneks lastud.

Valesti ei maksa aru saada, 3080 on ju täiesti ok kaart (või vähemalt oli toona) kuid ostes oleks valvas ise. Teisel juhul saad ju uue garantiilise kaardi ning olematu voolutarbe (toitekas võib vabalt mingi 550w olla).

Youtuubi videodest väga suurt erinevust nagu ei kuvanud ja aga siin on pea 25% vahe sellepärast mõtlesin, et kumb see kindlam valik oleks. 7800XT kasutatuna ka vist samas hinnas siis see oleks eelnevast kahest mõistlikum variant vist?

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3080-vs-AMD-RX-9060-XT/4080vsm2417253

Ja arvutitargas oleks see 3080 hetkel 449€ eur https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/vga-pcie16-rtx3080-10gb-gddr6xtuf-rtx3080-o10g-v2-gam-asus-1043864
Samas hinnas mis 9060xt 16GB

Sügis käes, 27" 2560 x 1440 gaming oleks, lisaks Mafia, Dying light 3 ja sellised nipet näpet uued mängud oleks plaan ette võtta.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2025 10:02:16 vasta tsitaadiga

Ma leiaks mingi 150€ juurde ja talliks MindFactoryst Eestisse 9070XT (629€):
https://www.mindfactory.de/search_result.php/search_query/9070+xt/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/Radeon+RX+Serie/RX+9070+XT.html
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 09.09.2025 10:31:21 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma leiaks mingi 150€ juurde ja talliks MindFactoryst Eestisse 9070XT (629€):
https://www.mindfactory.de/search_result.php/search_query/9070+xt/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/Radeon+RX+Serie/RX+9070+XT.html


Kas Mindfactory tarnib otse Eestisse ka või seal vaja vahendajaid kasutada?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2025 10:53:15 vasta tsitaadiga

Vahe on ju ligi 250 eurot, inimene küsib mingite ühtede kaartide kohta ja siis läheb mingi ümardamine lahti.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2025 11:28:11 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Ma leiaks mingi 150€ juurde ja talliks MindFactoryst Eestisse 9070XT (629€):
https://www.mindfactory.de/search_result.php/search_query/9070+xt/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/Radeon+RX+Serie/RX+9070+XT.html


Kas Mindfactory tarnib otse Eestisse ka või seal vaja vahendajaid kasutada?


Ei saada. Mina kasutasin vahendajaid. Olen vist 2x sealt tellinud. Saksamaa sees oli tasuta tarne ja Eestisse läks kuskil 20€.


c4v6 kirjutas:
Vahe on ju ligi 250 eurot, inimene küsib mingite ühtede kaartide kohta ja siis läheb mingi ümardamine lahti.


Äkki teeks siis arvutuse ise läbi, ennem kui lahmima hakkad icon_biggrin.gif
Mina sain hinnavaheks 180€ + Eestisse saatmine 20€
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.09.2025 18:15:42 vasta tsitaadiga

No mida ma lahmin? See tema välja käidud kaart maksab ju seal samas 385 ja see 9070xt on 629. Millest me räägime?

Lahmimine on pigem veits random numbrite välja käimine ning pakkumine X % kallimale kaardile kui inimene küsis midagi muud.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2025 20:26:35 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
No mida ma lahmin? See tema välja käidud kaart maksab ju seal samas 385 ja see 9070xt on 629. Millest me räägime?

Lahmimine on pigem veits random numbrite välja käimine ning pakkumine X % kallimale kaardile kui inimene küsis midagi muud.


Ma räägin 3080'st mida ta linkis Arvutitargast.

Ning selle RX 9060XT saaks palju odavamalt kui see 385! Nagu päriselt? icon_biggrin.gif Ma isegi hakanud seda vaatama, sest see hind tundus jabur kohe!
Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member).
link

1 jäänud!

Ning neid alla 300€ hindu 9060XT'le ja pakkujaid on rohkemgi. Rumal ostab Eestist tehnikat. Kui pole vähemalt võrrelnud muu Euroopa hindu ja pakkujaid.

https://geizhals.eu/?fs=RX%209060%20XT&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&cat=gra16_512
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 10.09.2025 22:35:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
c4v6 kirjutas:
No mida ma lahmin? See tema välja käidud kaart maksab ju seal samas 385 ja see 9070xt on 629. Millest me räägime?

Lahmimine on pigem veits random numbrite välja käimine ning pakkumine X % kallimale kaardile kui inimene küsis midagi muud.


Ma räägin 3080'st mida ta linkis Arvutitargast.

Ning selle RX 9060XT saaks palju odavamalt kui see 385! Nagu päriselt? icon_biggrin.gif Ma isegi hakanud seda vaatama, sest see hind tundus jabur kohe!
Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member).
link

1 jäänud!

Ning neid alla 300€ hindu 9060XT'le ja pakkujaid on rohkemgi. Rumal ostab Eestist tehnikat. Kui pole vähemalt võrrelnud muu Euroopa hindu ja pakkujaid.

https://geizhals.eu/?fs=RX%209060%20XT&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&cat=gra16_512

Saan aru aga amazoni oma on esiteks kasutatud ja teisena sa oled pannud 8GB mudelite hinnad, ma räägin siin 16GB hindadest.

Sealt Geizhals lehel tuleks 20€ hinnavahe

https://www.rde.ee/products/ee/417/1439238/sort/5/filter/0_0_0_0/Radeon-RX-9060-XT-Reaper-OC-8GB-GDDR6-128bit-videokaart.html?utm_source=hind.ee&utm_medium=referral
https://geizhals.eu/powercolor-reaper-radeon-rx-9060-xt-rx9060xt-8g-a-a3509045.html

Et natuke tekib küsimus küll miks ma peaks keeruliseks asja ajama, teisena 8GB mudel oleks nii või naa välistatud.

Aga tänud kaasa mõtlemast
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2025 00:07:03 vasta tsitaadiga

Viilutajal normaalselt lappab
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 06:27:23 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member).


Saksas elad või mis ajast Eestisse Primega tasuta saatmine on?

Geizhals ka mõttetu mu arust, seal on üksikud poed, kes saadavad Eestisse ja need ükski pole odavamate hulgast... Ise sealt üritanud kaarte osta, aga lõpuks ikka Eestist saanud sama hinnaga kätte(kui transporti ka arvestada)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2025 09:57:31 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member).


Saksas elad või mis ajast Eestisse Primega tasuta saatmine on?

Geizhals ka mõttetu mu arust, seal on üksikud poed, kes saadavad Eestisse ja need ükski pole odavamate hulgast... Ise sealt üritanud kaarte osta, aga lõpuks ikka Eestist saanud sama hinnaga kätte(kui transporti ka arvestada)


Kui on üle 50€ siis on tasuta. Ainult mingitel erikeissidel pole tasuta.
Geizhals on hea indikaator otsimaks kus saada on. Olen kasutanud vahendajaid kui otse ei saada. Tavaliselt Saksa siseselt on tasuta saatmine vahendaja juurde ja sealt edasi 15-25€ saatekulu Eestisse. Enamus techi ostnud läbi Euroopa poodide, mitte Eestist.
-20€ siit, -30€ sealt. Paned terve masina jagu kokku, siis vahe tavaliselt on -250€ Eestist ostmise vastu!
Ma olen neid komplekte selliselt tellinud omajagu.

Kevvare kirjutas:


Saan aru aga amazoni oma on esiteks kasutatud ja teisena sa oled pannud 8GB mudelite hinnad, ma räägin siin 16GB hindadest.

Sealt Geizhals lehel tuleks 20€ hinnavahe

Aga tänud kaasa mõtlemast


Kui ostad Saksa Amazonist kasutatult on ikka asjal 2.a garantiid!
Oled sa pidanud Eesti garantiiga mõllama kunagi? Siis tead mis porno see on.
Kui on 2 asja sama hinnaga või isegi kui Eestis on mingi asi -20€ odavam, valiksin ikkagi Amazoni.

Seal lihtsalt saadad katkise asja tagasi, tavaliselt 3 päeva peale tagastamist laekub täis summa tagasi. Eestis läheb garantiisse teab kui kauaks ja raha saad tagasi alles siis kui 3x on asi katki!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2025 07:17:46 vasta tsitaadiga

Leaked AMD FSR 4 INT8 Files Help Users Turn On FSR 4 On Radeon RX 7000 On Windows; Works on RDNA 2 & RTX 30 Series GPUs Too
https://wccftech.com/leaked-amd-fsr-4-int8-files-helps-users-turn-on-fsr-4-on-rx-7000-on-windows/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2025 10:42:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Leaked AMD FSR 4 INT8 Files Help Users Turn On FSR 4 On Radeon RX 7000 On Windows; Works on RDNA 2 & RTX 30 Series GPUs Too
https://wccftech.com/leaked-amd-fsr-4-int8-files-helps-users-turn-on-fsr-4-on-rx-7000-on-windows/

Ma olen ise ka mõelnud, et AMD tegi küll FSR4 lahenduse RDNA4 jaoks FP8 peale aga teoorias saaks päris hea tulemuse vanemate RDNA2/3 GPUdega ka INT8'ga kätte. Pigem on asi tahtmises. AMD vaatest on hea kui FSR4 tugi müüb ainult uusi kaarte. Tuleb välja et selline kood on isegi olemas. Kas AMD teeb selle ametlikuks ka ?

A user just showcased how he is able to eliminate the shimmering around the grass in Cyberpunk 2077 and upgrade the visuals through this method. He only saw 6-7 FPS lower than on FSR 3.1 at 1440p max settings with Ray Tracing with RX 7900 XTX.
Kiusatus ise ka seda proovida icon_biggrin.gif

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2025 14:02:56 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Kas AMD teeb selle ametlikuks ka ?

Optimist, Ma arvan küll. Ma ei näe põhjust miks nad muidu selle kallal töötaksid.

Iseasi millal see väljastatakse. Äkki suure Redstone uuendusega millalgi aasta lõpus.
RDNA4 jääb omama eelist FSR4 osas, kuna perf hit on väiksem. DLSS4 uus mudel töötab kah vanematel RTX kaartidel, aga samamoodi suurema perf hitiga.

Olulisemgi on see tegelikult mobiilsetel kividel nagu näiteks RDNA 3.5 põhised, mis hetkel FSR4 ei toeta.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2025 18:23:52 vasta tsitaadiga

Hakkab looma. Kui see tõesti ka nii hea on ja penalty ei ole ka suur.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2025 07:38:10 vasta tsitaadiga

AMD’s FSR Redstone Reportedly Won’t Be Radeon-Only: Neural Rendering Core to Work on NVIDIA's GeForce & Intel Arc GPUs Too
https://wccftech.com/amd-fsr-redstone-might-not-just-be-limited-to-radeon-gpus/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 16:09:04 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/341187/flashing-xt-bios-on-amd-radeon-rx-9070-yields-up-to-25-performance-boost
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 19:10:54 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
https://www.techpowerup.com/341187/flashing-xt-bios-on-amd-radeon-rx-9070-yields-up-to-25-performance-boost
power limit 220 pealt 300 peale. mängude tulemused 8-11% ning kommentaarides oli ka küsimus, et kas algne steel nomadi benchi tulemus mitte madalavõitu ei ole.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2025 20:03:14 vasta tsitaadiga

300W on tegelikult vähe XT silmas pidades. Enamus XT omavad 320-350W limiiti. Üks kaart on isegi 404W limiidiga mis on 100W üle defaulti.
Paistab, et non-XT saab kenasti juurde, aga XT skaleerub kehvemini, sest on juba piiri peal ja see 404W kaart pole märgatavalt kiirem ühestki teisest kaardist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2025 21:09:04 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/341219/fsr-4-on-older-radeon-gpus-tested-improves-image-quality-with-minor-performance-hit
Computerbase tested Cyberpunk 2077 in 4K on the Ultra settings preset using the AMD Radeon RX 7900 XTX, and FSR 4 delivered 11% faster performance than native, but fell short of FSR 3.1 frame rates by 16%.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 06.10.2025 13:20:26 vasta tsitaadiga

Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 13:35:26 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR.


Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2025 12:45:56 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR.


Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link

mul näitas samal lingil 671€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.10.2025 12:49:55 vasta tsitaadiga

671,06 lausa
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 07.10.2025 13:28:06 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
671,06 lausa


Ei tea kas neil on seal mingi dünaamiline hinnastamine, et hind pidevalt muutub.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.10.2025 15:49:54 vasta tsitaadiga

Vb Prime annab -5-10% mõnel kasutajal?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2025 16:21:29 vasta tsitaadiga

Väga võimalik, et saksa KM-ga on odavam. Kui aadress eesti peale panna siis peaks hind tõusma.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2025 16:22:34 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
renx09 kirjutas:
671,06 lausa

Ei tea kas neil on seal mingi dünaamiline hinnastamine, et hind pidevalt muutub.
https://www.theguardian.com/technology/2025/oct/05/way-past-its-prime-how-did-amazon-get-so-rubbish
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2025 16:09:02 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR.


Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link


Mul näitab nüüd ka 671€. Hind lihtsalt tõusnud.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2025 20:22:08 vasta tsitaadiga

Nüüd peaks kõigil 635 olema saksa amazonis. Iseasi kas see pulse ostu väärt on, steel legend suht sama hinnaga ja tundub jahedam, foorumist saab tutika odavamalt kui Pulse.
Edit: Tarne detsembris lõpus, nii et lamp. Üsna kindel et päeval näitas veel järgmise nädala lõpu tarnet.

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.


viimati muutis lauri23 09.10.2025 00:06:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 08.10.2025 20:52:29 vasta tsitaadiga

lauri23 kirjutas:
Nüüd peaks kõigil 635 olema saksa amazonis. Iseasi kas see pulse ostu väärt on, steel legend suht sama hinnaga ja tundub jahedam, foorumist saab tutika odavamalt kui Pulse.


Kahtlase garantiiga oem vs retail amazonist, ei teki nagu väga küsimust. Pulse on väga ok kaart. TPU ülevaatest ma küll ei näe, et Pulse kuidagi kuumem oleks kuid teised. Pigem on seal vb OC jaoks vähem ruumi, aga kaart ise üks vaiksemaid.
https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-9070-xt-pulse/39.html
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2025 09:34:37 vasta tsitaadiga

AMD Unveils Radiance Cores, Neural Arrays & Universal Compression For Next-Gen RDNA GPU Architecture: Faster RT, Better Upscaling, & Lower Bandwidth Needs
https://wccftech.com/amd-unveils-radiance-cores-neural-arrays-universal-compression-next-gen-rdna-gpu-architecture/

EDIT:

Sapphire RX 9070 XT 16-Pin Connector On The Cable Gets Cooked; The Second Case For RX 9070 XT So Far
https://wccftech.com/sapphire-rx-9070-xt-16-pin-connector-gets-cooked/
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2025 11:17:11 vasta tsitaadiga

9070xt karbist võttes väga vaikne ning temp mängides ~60. Huvipärast vaatasin hotspoti ja memory tempi, mõlemad olid seal kuskil 90 alguses. Proovisin Voltage offset -80, power limit -10% ning memory clock alustuseks 2650mhz peale ning näppisin fan curve. Hotspot ja memory temp üle 10 kraadi jahedam, Core clockib ennast kõrgemale. Tundub et undervolt on win-win nende kaartidega, samamoodi nagu am4 x3d prosedega. Eks näpin veel, tundub et ruumi on. Steel legend versioon.
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2025 11:22:41 vasta tsitaadiga

lauri23, Mälud Samsung või Hynix?

Samsung on jahedam k.a hotspot. Undervolt on jah üsna hea. Sõltub programmist. Kahjuks kõiges ei ole näiteks -90 stabiilne.
Pead ise testima ja leidma numbri mis igas olukorras stabiilne on.

Muidugi on võimalik teha eraldi profiil programmile/mängule kui see talub suuremat undervolti, aga see on aegnõudev testimine, et stabiilsuses veenduda.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2025 12:40:44 vasta tsitaadiga

ei tea kus see hotspoti sensor on, et ikkagi niipalju rohkem seal küpsetab kui muidu? on olnud juhuseid, kus isegi veeploki ja vedelmetalliga ei saa hotspoti kontrolli alla
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2025 11:12:32 vasta tsitaadiga

Default pastaga ongi minu teada kõrgem hot spot core'il. XTX sama teema. Defaultis 90c kanti peale vahetust ca 20c jahedam samadel sätetel.
Mälu osas sõltub rohkem kasti õhuvoolust.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 31.10.2025 13:40:39 vasta tsitaadiga

Amazonist saab Mercury vapor chamberi ver 9070XT OC kätte 700ga.
Samas perf täpselt sama mis 7900xtx-l. Ja minu 7900xt vahe 10FPS.
Kuidagi ei oska õigustada Stalker2 jaoks 700€ "raiskamist".
Vanasti sai ikka 15-20FPS min. Nüüd on Vrammu kiiruste lõikumisega liiga kaugele 7 seeria 800GBs vs 9070 666GBs. Open world möngus kus HD tekstuuride(nanite) striimimine on pidev siis sealt võibki see "kaotatud" 5-10FPS tulla?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 15:56:22 vasta tsitaadiga

ma juba tahtsin kirjutada, et sul pudelikael mujal aga natukene teste-ülevaateid lugedes tundub tõesti, et stalker 2 puhul jääb 9070xt tulemus pigem 7900xtx omale alla.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2025 15:59:59 vasta tsitaadiga

Liiga üldistav. Sõltub resost ja mängust. HUB vist tegi ülevaate paljude mängudega võrdlust. Osades on XTX selge eelis ja osades sama vs 9070XT, ning mõnes oli viimane veidi parem. Keskmiselt on XTX ikkagi kiirem suure koguse mängudega võrreldes endiselt. Ainus suurem argument on FSR4 ametlik tugi jättes kõrvale mälumahu suuruse, kui otseselt vaja ei ole. Mingid mängud (halvasti optimeeritud) ja dual suure resoga võib 16gb pudelikaelaks saada küll.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 31.10.2025 16:55:13 vasta tsitaadiga

Ainuke "kiiks" FSR4ga on see et isegi FSR3 ei tööta õigesti;) artifakte ja ghostingut täis.
UE5e enda TSR on ses suhtes parem, töötas Wu Kongis, töötab ka Stalkeris.

Oleks veel et astud poodi sisse ja haarad karbi kaenlasse aga siin 860ga müügil... 750ga saaks veel aru, aga hind on olnud 6k juba samal tasemel ja 6k tagasi eestis kohal kindlasti Mercurit ei olnud, ainult Gigapütid olid, mõni Sapphire ka...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2025 16:16:18 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Amazonist saab Mercury vapor chamberi ver 9070XT OC kätte 700ga.
Samas perf täpselt sama mis 7900xtx-l. Ja minu 7900xt vahe 10FPS.

Nagu Zonerman kirjutas, sõltub mängust. Vaadates tooreid numbreid siis ...
9070XT: 16GB 644.6 GB/s
7900XTX: 24GB 960.0 GB/s
... LLMide vaatest not even close! 7900XTX jooksutab kõiki mudeleid kiiremini ja suudab lisaks suuremaid mudeleid mällu mahutada. Neid mudeleid on omajagu, mis 24GB VRAMi jaoks optimeeritud. Näiteks Gemma3:27b ja QWEN3-vl/coder:30b

_________________
LLM gang be like: Bro do you even MCP
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 07.11.2025 20:59:02 vasta tsitaadiga

Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 07.11.2025 21:54:28 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud.

Enda 6800-jal on jah kahjuks afterburner + driver stabiilne. Adrenaliin kräshib korra nädalas ja resetib defaulti.
Sama oli kunagu ammu ka rx580 8gb kaardil. On nii nagu on icon_razz1.gif (old AMD user) icon_lol.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2025 23:35:19 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud.

Ei ole probleeme. Kõik toimib nagu ette nähtud. Tahaks ainult seda, et teadetes oleks timestampid juures, et millal mingi asi toimus.
25.10.2 lisas selle, et nüüd mäletab mis tab viimasena lahti oli. Muidu resettis alati Home peale iga kord isegi kui avada taustal jooksev aken.

Mingit erilist bloati ei tunneta. Perf metrics saab välja lülitada. GameDVR ehk mängusalvestamise samuti. 25.10.2 installer ei vali ka enam vaikimisi Chat valikut installimiseks.
Tahaks ainult, et custom installiga saaks valida, et Install Mangeri ei paigaldataks. Pean selle käsitsi eemaldama peale uue draiveri installi.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 08.11.2025 00:33:12 vasta tsitaadiga

Põhilised tähelepanekud AMD Adrenaline softist:

1. Mingi rägastik segastest AMD featuritest mis on defaultis juba peale lükatud. Ainuke asi mis seal vajalik tundub on FSR4.
2. Pidevalt custom fan curve või uv sätted kadunud pärast restarti. Zero RPM mode ei tööta custom fan curvega.
3. Muudab protsessori OC lambist. Mul oli biosis pandud sätte paika, Adrenaline arvas, et võib need enda nägemuse järgi ära muuta.
4. Veidrad perfi probleemid out of the box. Lõpuks jõudsin selleni, et vaja kõik featurid maha keerata.

Linux + LACT või Windows + Afterburner, kõik stabiilne.
Olen testinud kahte erinevat masinat, üks 9060XT/9070XT ja mõlemas on alati samad probleemid olnud Adrenaliniga.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.11.2025 03:21:22 vasta tsitaadiga

Ma jälle loen ja imestan.
Ei kasuta seda eriti aga peal on ta koguaeg, swapin tihti erineva tehnikaga arvutite vahel ketast.
Olen ka uuesti lasknud peale nullist mitmeid kordi.

Mul ei ole iial mingeid seadeid nullist peal olnud, ise pead panema kui tahad, veel enam ei muuda ta prose OC'd, kuidas see üldse võimalik peaks olema?
Lisaks on endal alati afterburner ning see sõidab adrenaliinist igasuguste kurvide ja ventikatega üle, adrenaline ise küll ei sekku.

Kui miski üldse isetegevust teeb mis mind väga häirib, siis on see nvidia see uus sofware ja see millegipärast arvab heaks, et paneb mängus näiteks ise kõik seaded ultra peale, nagu miks?

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2025 10:02:28 vasta tsitaadiga

Mul defaultib Adrenalin kui on voolukatkestus või arvuti jookseb kokku.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.11.2025 14:45:05 vasta tsitaadiga

See läbivalt ju nii olnud, et siis algsed seaded tagasi.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 131, 132, 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.