|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
08.09.2025 13:11:24
|
|
|
| Kevvare kirjutas: |
PowerColor Radeon RX 9060 XT 16GB Hellhound või ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 3080 V2 OC edition LHR
Kumb oleks nüüd mõistlikum? Uuena mõlema hind sama. Isegi kui uuena ei võta kumba eelistama peaks? Või on mõni muu alternatiiv? |
Ma ise eelistaks ilmselt 9060xt hetkel. Rohkem mälu, jahedam ja voolusäästlikum kaart. FSR4 pikas perspetiivis jõuab ka DLSS'iel järgi.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008

|
08.09.2025 17:59:21
|
|
|
Kui 1080p gaming, siis ma võtaksin 9060xt kindlasti.
Seal kus comp FPSi vaja on, seal enivei on prose ja mälude teema, kumbki neist kaartidest seal otseselt piirama ei jää.
Kui on graafikanõudlikud mängud, siis 9060xt saab ilmselt mõningal määral sisse 3080 käest kuid küsimus tekib kui palju? Pigem marginaalselt ning teiseks 9060xt saab kindlalt perf buusti ajas nagu AMD kaardid ikka.
Lisaks nagu mainitud on võimalus neid FSR4 asju veel nautida kes tahab.
Maksavad nad ju suures plaanis sama palju kuid üks on 4 aastat vana, voolunõudlik ning väga tuline kärakas millega on veel võimalik, et teadmata niiskes keskkonnas krüptot kaevates peeneks lastud.
Valesti ei maksa aru saada, 3080 on ju täiesti ok kaart (või vähemalt oli toona) kuid ostes oleks valvas ise. Teisel juhul saad ju uue garantiilise kaardi ning olematu voolutarbe (toitekas võib vabalt mingi 550w olla).
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
08.09.2025 18:58:08
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
Kui 1080p gaming, siis ma võtaksin 9060xt kindlasti.
Seal kus comp FPSi vaja on, seal enivei on prose ja mälude teema, kumbki neist kaartidest seal otseselt piirama ei jää.
Kui on graafikanõudlikud mängud, siis 9060xt saab ilmselt mõningal määral sisse 3080 käest kuid küsimus tekib kui palju? Pigem marginaalselt ning teiseks 9060xt saab kindlalt perf buusti ajas nagu AMD kaardid ikka.
Lisaks nagu mainitud on võimalus neid FSR4 asju veel nautida kes tahab.
Maksavad nad ju suures plaanis sama palju kuid üks on 4 aastat vana, voolunõudlik ning väga tuline kärakas millega on veel võimalik, et teadmata niiskes keskkonnas krüptot kaevates peeneks lastud.
Valesti ei maksa aru saada, 3080 on ju täiesti ok kaart (või vähemalt oli toona) kuid ostes oleks valvas ise. Teisel juhul saad ju uue garantiilise kaardi ning olematu voolutarbe (toitekas võib vabalt mingi 550w olla). |
Youtuubi videodest väga suurt erinevust nagu ei kuvanud ja aga siin on pea 25% vahe sellepärast mõtlesin, et kumb see kindlam valik oleks. 7800XT kasutatuna ka vist samas hinnas siis see oleks eelnevast kahest mõistlikum variant vist?
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3080-vs-AMD-RX-9060-XT/4080vsm2417253
Ja arvutitargas oleks see 3080 hetkel 449€ eur https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/vga-pcie16-rtx3080-10gb-gddr6xtuf-rtx3080-o10g-v2-gam-asus-1043864
Samas hinnas mis 9060xt 16GB
Sügis käes, 27" 2560 x 1440 gaming oleks, lisaks Mafia, Dying light 3 ja sellised nipet näpet uued mängud oleks plaan ette võtta.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
09.09.2025 10:31:21
|
|
|
Kas Mindfactory tarnib otse Eestisse ka või seal vaja vahendajaid kasutada?
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008

|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
10.09.2025 11:28:11
|
|
|
| IBOX4REAL kirjutas: |
Kas Mindfactory tarnib otse Eestisse ka või seal vaja vahendajaid kasutada? |
Ei saada. Mina kasutasin vahendajaid. Olen vist 2x sealt tellinud. Saksamaa sees oli tasuta tarne ja Eestisse läks kuskil 20€.
| c4v6 kirjutas: |
| Vahe on ju ligi 250 eurot, inimene küsib mingite ühtede kaartide kohta ja siis läheb mingi ümardamine lahti. |
Äkki teeks siis arvutuse ise läbi, ennem kui lahmima hakkad
Mina sain hinnavaheks 180€ + Eestisse saatmine 20€
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008

|
10.09.2025 18:15:42
|
|
|
No mida ma lahmin? See tema välja käidud kaart maksab ju seal samas 385 ja see 9070xt on 629. Millest me räägime?
Lahmimine on pigem veits random numbrite välja käimine ning pakkumine X % kallimale kaardile kui inimene küsis midagi muud.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
10.09.2025 20:26:35
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
No mida ma lahmin? See tema välja käidud kaart maksab ju seal samas 385 ja see 9070xt on 629. Millest me räägime?
Lahmimine on pigem veits random numbrite välja käimine ning pakkumine X % kallimale kaardile kui inimene küsis midagi muud. |
Ma räägin 3080'st mida ta linkis Arvutitargast.
Ning selle RX 9060XT saaks palju odavamalt kui see 385! Nagu päriselt? Ma isegi hakanud seda vaatama, sest see hind tundus jabur kohe!
Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member).
link
1 jäänud!
Ning neid alla 300€ hindu 9060XT'le ja pakkujaid on rohkemgi. Rumal ostab Eestist tehnikat. Kui pole vähemalt võrrelnud muu Euroopa hindu ja pakkujaid.
https://geizhals.eu/?fs=RX%209060%20XT&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&cat=gra16_512
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008

|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
11.09.2025 06:27:23
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member). |
Saksas elad või mis ajast Eestisse Primega tasuta saatmine on?
Geizhals ka mõttetu mu arust, seal on üksikud poed, kes saadavad Eestisse ja need ükski pole odavamate hulgast... Ise sealt üritanud kaarte osta, aga lõpuks ikka Eestist saanud sama hinnaga kätte(kui transporti ka arvestada)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
11.09.2025 09:57:31
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
| Kasvõi Saksa Amazonist, mis saadab ilusti ka Eestisse! 293 eurot ja tasuta saatmine (vähemalt mul on, Prime member). |
Saksas elad või mis ajast Eestisse Primega tasuta saatmine on?
Geizhals ka mõttetu mu arust, seal on üksikud poed, kes saadavad Eestisse ja need ükski pole odavamate hulgast... Ise sealt üritanud kaarte osta, aga lõpuks ikka Eestist saanud sama hinnaga kätte(kui transporti ka arvestada) |
Kui on üle 50€ siis on tasuta. Ainult mingitel erikeissidel pole tasuta.
Geizhals on hea indikaator otsimaks kus saada on. Olen kasutanud vahendajaid kui otse ei saada. Tavaliselt Saksa siseselt on tasuta saatmine vahendaja juurde ja sealt edasi 15-25€ saatekulu Eestisse. Enamus techi ostnud läbi Euroopa poodide, mitte Eestist.
-20€ siit, -30€ sealt. Paned terve masina jagu kokku, siis vahe tavaliselt on -250€ Eestist ostmise vastu!
Ma olen neid komplekte selliselt tellinud omajagu.
| Kevvare kirjutas: |
Saan aru aga amazoni oma on esiteks kasutatud ja teisena sa oled pannud 8GB mudelite hinnad, ma räägin siin 16GB hindadest.
Sealt Geizhals lehel tuleks 20€ hinnavahe
Aga tänud kaasa mõtlemast |
Kui ostad Saksa Amazonist kasutatult on ikka asjal 2.a garantiid!
Oled sa pidanud Eesti garantiiga mõllama kunagi? Siis tead mis porno see on.
Kui on 2 asja sama hinnaga või isegi kui Eestis on mingi asi -20€ odavam, valiksin ikkagi Amazoni.
Seal lihtsalt saadad katkise asja tagasi, tavaliselt 3 päeva peale tagastamist laekub täis summa tagasi. Eestis läheb garantiisse teab kui kauaks ja raha saad tagasi alles siis kui 3x on asi katki!
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
16.09.2025 10:42:36
|
|
|
Ma olen ise ka mõelnud, et AMD tegi küll FSR4 lahenduse RDNA4 jaoks FP8 peale aga teoorias saaks päris hea tulemuse vanemate RDNA2/3 GPUdega ka INT8'ga kätte. Pigem on asi tahtmises. AMD vaatest on hea kui FSR4 tugi müüb ainult uusi kaarte. Tuleb välja et selline kood on isegi olemas. Kas AMD teeb selle ametlikuks ka ?
A user just showcased how he is able to eliminate the shimmering around the grass in Cyberpunk 2077 and upgrade the visuals through this method. He only saw 6-7 FPS lower than on FSR 3.1 at 1440p max settings with Ray Tracing with RX 7900 XTX.
Kiusatus ise ka seda proovida
_________________ LLM gang be like: Bro do you even MCP |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.09.2025 14:02:56
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Kas AMD teeb selle ametlikuks ka ? |
Optimist, Ma arvan küll. Ma ei näe põhjust miks nad muidu selle kallal töötaksid.
Iseasi millal see väljastatakse. Äkki suure Redstone uuendusega millalgi aasta lõpus.
RDNA4 jääb omama eelist FSR4 osas, kuna perf hit on väiksem. DLSS4 uus mudel töötab kah vanematel RTX kaartidel, aga samamoodi suurema perf hitiga.
Olulisemgi on see tegelikult mobiilsetel kividel nagu näiteks RDNA 3.5 põhised, mis hetkel FSR4 ei toeta.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
16.09.2025 18:23:52
|
|
|
Hakkab looma. Kui see tõesti ka nii hea on ja penalty ei ole ka suur.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.09.2025 19:10:54
|
|
|
power limit 220 pealt 300 peale. mängude tulemused 8-11% ning kommentaarides oli ka küsimus, et kas algne steel nomadi benchi tulemus mitte madalavõitu ei ole.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
06.10.2025 13:20:26
|
|
|
| Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
06.10.2025 13:35:26
|
|
|
| IBOX4REAL kirjutas: |
| Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR. |
Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
07.10.2025 12:45:56
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| IBOX4REAL kirjutas: |
| Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR. |
Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link |
mul näitas samal lingil 671€
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004

|
07.10.2025 12:49:55
|
|
|
671,06 lausa
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
07.10.2025 13:28:06
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
| 671,06 lausa |
Ei tea kas neil on seal mingi dünaamiline hinnastamine, et hind pidevalt muutub.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
07.10.2025 15:49:54
|
|
|
| Vb Prime annab -5-10% mõnel kasutajal?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
07.10.2025 16:21:29
|
|
|
| Väga võimalik, et saksa KM-ga on odavam. Kui aadress eesti peale panna siis peaks hind tõusma.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
08.10.2025 16:09:02
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| IBOX4REAL kirjutas: |
| Kui keegi 9070/9070XT jahib, siis amazon.de on pulse mudelid väga hea hinnaga hetkel saadaval 540/645EUR. |
Mul näitab 635€ XT eest ja tasuta saatmine.
link |
Mul näitab nüüd ka 671€. Hind lihtsalt tõusnud.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
08.10.2025 20:52:29
|
|
|
| lauri23 kirjutas: |
| Nüüd peaks kõigil 635 olema saksa amazonis. Iseasi kas see pulse ostu väärt on, steel legend suht sama hinnaga ja tundub jahedam, foorumist saab tutika odavamalt kui Pulse. |
Kahtlase garantiiga oem vs retail amazonist, ei teki nagu väga küsimust. Pulse on väga ok kaart. TPU ülevaatest ma küll ei näe, et Pulse kuidagi kuumem oleks kuid teised. Pigem on seal vb OC jaoks vähem ruumi, aga kaart ise üks vaiksemaid.
https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-9070-xt-pulse/39.html
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.10.2025 11:22:41
|
|
|
lauri23, Mälud Samsung või Hynix?
Samsung on jahedam k.a hotspot. Undervolt on jah üsna hea. Sõltub programmist. Kahjuks kõiges ei ole näiteks -90 stabiilne.
Pead ise testima ja leidma numbri mis igas olukorras stabiilne on.
Muidugi on võimalik teha eraldi profiil programmile/mängule kui see talub suuremat undervolti, aga see on aegnõudev testimine, et stabiilsuses veenduda.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
17.10.2025 12:40:44
|
|
|
| ei tea kus see hotspoti sensor on, et ikkagi niipalju rohkem seal küpsetab kui muidu? on olnud juhuseid, kus isegi veeploki ja vedelmetalliga ei saa hotspoti kontrolli alla
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
18.10.2025 11:12:32
|
|
|
Default pastaga ongi minu teada kõrgem hot spot core'il. XTX sama teema. Defaultis 90c kanti peale vahetust ca 20c jahedam samadel sätetel.
Mälu osas sõltub rohkem kasti õhuvoolust.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
31.10.2025 13:40:39
|
|
|
Amazonist saab Mercury vapor chamberi ver 9070XT OC kätte 700ga.
Samas perf täpselt sama mis 7900xtx-l. Ja minu 7900xt vahe 10FPS.
Kuidagi ei oska õigustada Stalker2 jaoks 700€ "raiskamist".
Vanasti sai ikka 15-20FPS min. Nüüd on Vrammu kiiruste lõikumisega liiga kaugele 7 seeria 800GBs vs 9070 666GBs. Open world möngus kus HD tekstuuride(nanite) striimimine on pidev siis sealt võibki see "kaotatud" 5-10FPS tulla?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.10.2025 15:56:22
|
|
|
ma juba tahtsin kirjutada, et sul pudelikael mujal aga natukene teste-ülevaateid lugedes tundub tõesti, et stalker 2 puhul jääb 9070xt tulemus pigem 7900xtx omale alla.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
31.10.2025 15:59:59
|
|
|
Liiga üldistav. Sõltub resost ja mängust. HUB vist tegi ülevaate paljude mängudega võrdlust. Osades on XTX selge eelis ja osades sama vs 9070XT, ning mõnes oli viimane veidi parem. Keskmiselt on XTX ikkagi kiirem suure koguse mängudega võrreldes endiselt. Ainus suurem argument on FSR4 ametlik tugi jättes kõrvale mälumahu suuruse, kui otseselt vaja ei ole. Mingid mängud (halvasti optimeeritud) ja dual suure resoga võib 16gb pudelikaelaks saada küll.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
31.10.2025 16:55:13
|
|
|
Ainuke "kiiks" FSR4ga on see et isegi FSR3 ei tööta õigesti;) artifakte ja ghostingut täis.
UE5e enda TSR on ses suhtes parem, töötas Wu Kongis, töötab ka Stalkeris.
Oleks veel et astud poodi sisse ja haarad karbi kaenlasse aga siin 860ga müügil... 750ga saaks veel aru, aga hind on olnud 6k juba samal tasemel ja 6k tagasi eestis kohal kindlasti Mercurit ei olnud, ainult Gigapütid olid, mõni Sapphire ka...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
02.11.2025 16:16:18
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Amazonist saab Mercury vapor chamberi ver 9070XT OC kätte 700ga.
Samas perf täpselt sama mis 7900xtx-l. Ja minu 7900xt vahe 10FPS. |
Nagu Zonerman kirjutas, sõltub mängust. Vaadates tooreid numbreid siis ...
9070XT: 16GB 644.6 GB/s
7900XTX: 24GB 960.0 GB/s
... LLMide vaatest not even close! 7900XTX jooksutab kõiki mudeleid kiiremini ja suudab lisaks suuremaid mudeleid mällu mahutada. Neid mudeleid on omajagu, mis 24GB VRAMi jaoks optimeeritud. Näiteks Gemma3:27b ja QWEN3-vl/coder:30b
_________________ LLM gang be like: Bro do you even MCP |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
07.11.2025 20:59:02
|
|
|
| Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
07.11.2025 21:54:28
|
|
|
| IBOX4REAL kirjutas: |
| Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud. |
Enda 6800-jal on jah kahjuks afterburner + driver stabiilne. Adrenaliin kräshib korra nädalas ja resetib defaulti.
Sama oli kunagu ammu ka rx580 8gb kaardil. On nii nagu on (old AMD user)
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.11.2025 23:35:19
|
|
|
| IBOX4REAL kirjutas: |
| Kuidas teil see Adrenaline kasutajakogemus on olnud siiani? Esmane mulje on, et see bloated ja vigane soft. AMD driver + Afterburner on siiani parem kogemus olnud. |
Ei ole probleeme. Kõik toimib nagu ette nähtud. Tahaks ainult seda, et teadetes oleks timestampid juures, et millal mingi asi toimus.
25.10.2 lisas selle, et nüüd mäletab mis tab viimasena lahti oli. Muidu resettis alati Home peale iga kord isegi kui avada taustal jooksev aken.
Mingit erilist bloati ei tunneta. Perf metrics saab välja lülitada. GameDVR ehk mängusalvestamise samuti. 25.10.2 installer ei vali ka enam vaikimisi Chat valikut installimiseks.
Tahaks ainult, et custom installiga saaks valida, et Install Mangeri ei paigaldataks. Pean selle käsitsi eemaldama peale uue draiveri installi.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
08.11.2025 00:33:12
|
|
|
Põhilised tähelepanekud AMD Adrenaline softist:
1. Mingi rägastik segastest AMD featuritest mis on defaultis juba peale lükatud. Ainuke asi mis seal vajalik tundub on FSR4.
2. Pidevalt custom fan curve või uv sätted kadunud pärast restarti. Zero RPM mode ei tööta custom fan curvega.
3. Muudab protsessori OC lambist. Mul oli biosis pandud sätte paika, Adrenaline arvas, et võib need enda nägemuse järgi ära muuta.
4. Veidrad perfi probleemid out of the box. Lõpuks jõudsin selleni, et vaja kõik featurid maha keerata.
Linux + LACT või Windows + Afterburner, kõik stabiilne.
Olen testinud kahte erinevat masinat, üks 9060XT/9070XT ja mõlemas on alati samad probleemid olnud Adrenaliniga.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008

|
08.11.2025 03:21:22
|
|
|
Ma jälle loen ja imestan.
Ei kasuta seda eriti aga peal on ta koguaeg, swapin tihti erineva tehnikaga arvutite vahel ketast.
Olen ka uuesti lasknud peale nullist mitmeid kordi.
Mul ei ole iial mingeid seadeid nullist peal olnud, ise pead panema kui tahad, veel enam ei muuda ta prose OC'd, kuidas see üldse võimalik peaks olema?
Lisaks on endal alati afterburner ning see sõidab adrenaliinist igasuguste kurvide ja ventikatega üle, adrenaline ise küll ei sekku.
Kui miski üldse isetegevust teeb mis mind väga häirib, siis on see nvidia see uus sofware ja see millegipärast arvab heaks, et paneb mängus näiteks ise kõik seaded ultra peale, nagu miks?
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
08.11.2025 10:02:28
|
|
|
| Mul defaultib Adrenalin kui on voolukatkestus või arvuti jookseb kokku.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.11.2025 14:45:05
|
|
|
| See läbivalt ju nii olnud, et siis algsed seaded tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|