Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  eesti energia tappis 80GB Seagate kõvaketta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 09.08.2004 19:22:10 eesti energia tappis 80GB Seagate kõvaketta vasta tsitaadiga

Eilsete pingetõugete peale kustus minu Seagate 80GB kõvaketas icon_cry.gif .
Kas kellelgi veel tekitasid eilsed elektrijamad kahjusid.
Pooletoobistega pole vist mõtet jaurama hakata, ennem võib peast halliks minna? thumbs_down.gif

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_l_l_
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2004




sõnum 09.08.2004 20:12:48 vasta tsitaadiga

Lääne-Virumaal, kui ma ei eksi, maksti ülepinge tõttu otsad andnud teler kinni, äkki siis ka kõvaketas. Jamamist võib küll palju plaju tekkida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DRage
HV kasutaja
DRage

liitunud: 05.02.2004




sõnum 09.08.2004 20:14:21 vasta tsitaadiga

siis pidi küll sitt elektrikapp olema kui kohalikku pingeregulaatorit ei ole
_________________
Kui midagi enam juurde ei mahu siis pudel õlut ikka mahub!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Klubi
HV kasutaja


liitunud: 22.04.2004




sõnum 09.08.2004 20:17:52 vasta tsitaadiga

No ma soovitan et käi õiendamas. Mu õemees kunagi sai endale uue adsl modemi, mis pingete kõikumise tagajärjel oli otsad andnud.
_________________
Kurat jälle eksisin
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 09.08.2004 20:34:59 vasta tsitaadiga

DRage kirjutas:
siis pidi küll sitt elektrikapp olema kui kohalikku pingeregulaatorit ei ole

Mis mõttes sitt elektrikapp icon_eek.gif ?
Pole ma veel näinud elektrikilbis "kohalikku pingeregulaatorit" 8) .
Ennast võin süüdistada vaid niipalju, et pole muretsenud UPS-i icon_sad.gif . Kui pappi pole, pole ka UPS-i.
Sita ajab keema küll, kui 2 tunni jooksul on 2 kapitaalset pingetõuget icon_evil.gif .

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 09.08.2004 21:49:37 vasta tsitaadiga

EE kodukal ilusti kirjas mille puhul nad midagi kinni plekivad - kui täpselt lugeda siis mitte millegi puhul mitte midagi icon_evil.gif Viska parem kõvakaga lutsu kuskil loigus - põrkega tead isegi millisesse aknasse icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2004 22:50:55 vasta tsitaadiga

Lugesin läbi, aga sellest lobast ei saa kll keegi aru
http://www.energia.ee/et/tasubteada?energiaviewer_folderid=772
http://www.energia.ee/documents/9ebedb3bfd47dc6.doc

Meil oli veel ullem probla, et siis idid mängisid liinidega, viskasid mingi
raudtoru vastu liine, üks kukkus teise peale vms. kokkuvõttes, oli
220V asemel ligikaudu 330-340V icon_razz1.gif Paar lampi põles läbi, teised
põlesid nagu prozektorid, väikse teleka kondekas pekkis (uus oli 80EEK)
Suur telekas jäi elama, ja muu jõudsime välja tõmmata. EE'l läks tund,
et probla lahendada icon_mad.gif Krt, naabritel põles sitaks tehnikat maha, a nad
siis kaebasid ja saidki $$$ selle eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 09.08.2004 22:55:18 vasta tsitaadiga

Mina icon_evil.gif ei mänginud mingite liinidega - seda ma ju ütlesin, et nii vingelt kirjutatud thumbs_up.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2004 22:57:51 vasta tsitaadiga

icon_redface.gif Ma ei vaadanud su nime. Ma ei mõelnud sind idid'e all icon_razz.gif
_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 09.08.2004 23:03:45 vasta tsitaadiga

Ma juba lausa paaniliselt kartsin icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2004 01:09:49 vasta tsitaadiga

Ehk oskad öelda mis kellaajal see sul juhtus (mul tiksub siin väike registraator-loeb majasisese220V pealt toimunud piike ja sageduse muutusi ning erinevaid katkestusi). Loomulikult ei kajasu mu registraatoris kauges võrgus (mille vahel on 100kV võrk) esinenud "anomaaljad" kuna see kus ma elan on Kiisa alajaama piirkond ehk siis ka Lääne Tallinn ja osa kesklinnast siis see jookseb küll logisse. (ääremärkusena et "midagi juhtub" praktiliselt iga 10-15min tagant suurem osa mis kinni püüan on küll lohaliku võrgu ja/või tarbijate süül tekkinud häired kus ma elan).

Kuid et EE-st raha kätte saada HDD eest on vääääga vähetõenäoline.
Ei viitsi kõike neid arvatavaid keeldumise põhjuseid üleslugema hakata, kuid oma Isa kogemuse najal kus kahjusuurus 7kEEK ja seadmed otse EE-le kuuluvas võrgus (liitumispunkt ja selle vahetus lähedus) võttis aega ca 4aastat. Ka kohus oldi juba väljas.
Paps lõpuks küll võitis kuid see vaev ja närvirakud ... kas oli ikka mõtet?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2004 07:11:00 vasta tsitaadiga

vanasti oli lihtne- läksid EE kontorisse, keerasid akna lahti ja küsisid, kes vabatahtlikult hüppab... praegu (arvestades lepingut ja seadusi), reeglina midagi tagasi ei saa. 1. peavad olema tõendid, 2. peab olema konkreetne süüdlane leitud.
eelmise aasta kogemusena põles kliendil 20k ümber tehnikat maha ja seda liinitööde tõttu. tänu sellele võis mees ka kontoris natuke vesisemalt kõnelda ja kaugema kaarega mütsi loopida.. summa, mis hüvitati jäi aga 5k juurde, sest komisjon arvestas põlenud asjade riknemiseelset reaalset turuväärtust.
kui kellelgi meelde tuleb eelmise aasta Tartu alajaama õhkimine, siis minu teada ei kompenseeritud seal midagi- apelleeriti ettevõtete kehvalt ülesehitatud elektrisüsteemile.
ahjaa.. maakohtades on esimene asi, mida kontrollitakse, maanduskontuur icon_wink.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 10.08.2004 08:51:48 vasta tsitaadiga

keegi-Hannes kirjutas:
Ehk oskad öelda mis kellaajal see sul juhtus (mul tiksub siin väike registraator-loeb majasisese220V pealt toimunud piike ja sageduse muutusi ning erinevaid katkestusi). Loomulikult ei kajasu mu registraatoris kauges võrgus (mille vahel on 100kV võrk) esinenud "anomaaljad" kuna see kus ma elan on Kiisa alajaama piirkond ehk siis ka Lääne Tallinn ja osa kesklinnast siis see jookseb küll logisse. (ääremärkusena et "midagi juhtub" praktiliselt iga 10-15min tagant suurem osa mis kinni püüan on küll lohaliku võrgu ja/või tarbijate süül tekkinud häired kus ma elan).

Kuid et EE-st raha kätte saada HDD eest on vääääga vähetõenäoline.
Ei viitsi kõike neid arvatavaid keeldumise põhjuseid üleslugema hakata, kuid oma Isa kogemuse najal kus kahjusuurus 7kEEK ja seadmed otse EE-le kuuluvas võrgus (liitumispunkt ja selle vahetus lähedus) võttis aega ca 4aastat. Ka kohus oldi juba väljas.
Paps lõpuks küll võitis kuid see vaev ja närvirakud ... kas oli ikka mõtet?


Esimene laks käis ~23.30 - 24.00, teine mingi 2 tundi hiljem.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_l_l_
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2004




sõnum 10.08.2004 18:54:32 vasta tsitaadiga

Oi, oi, öösel arvuti taga istumine on kahjulik.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2004 19:28:08 vasta tsitaadiga

Kes seda ütles beer_yum.gif
_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hard
HV vaatleja
hard

liitunud: 01.03.2003




sõnum 13.08.2004 20:09:46 vasta tsitaadiga

eesti energia hakkab mulle ka pinda käima juba,eile miski kella 23 ajal miskised lambi elektri katkestused nii kaks korda,et arvuti teeb restarti ja muuskia keskus läheb demo peale,oleks see siis üks kord olnud siis ok,aga hommikul nii 6 ajal ja öhtul poole üheksa ajal jälle tra.
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?
on sellel eesti energijal ka miskit ööpäevaringset telefoni nubrit
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 13.08.2004 20:13:33 vasta tsitaadiga

mul käis õues sellel ajal mingi rämedam pauk (kuskil kaugel, nagu ilutulestik, aint mitu korda tugevam), võimendi laua peal lülitas ennast (õnneks) välja, ja Tiberian Sun'i mängides katkes korraks ühendus ühe vennaga saaremaal. that's it icon_smile.gif
(ja samal päeval vahetasid mingid jorsid 2 tundi liine icon_sad.gif elektrikatkestus st)
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2004 20:16:41 vasta tsitaadiga

hard kirjutas:
eesti energia hakkab mulle ka pinda käima juba,eile miski kella 23 ajal miskised lambi elektri katkestused nii kaks korda,et arvuti teeb restarti ja muuskia keskus läheb demo peale,oleks see siis üks kord olnud siis ok,aga hommikul nii 6 ajal ja öhtul poole üheksa ajal jälle tra.
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?
on sellel eesti energijal ka miskit ööpäevaringset telefoni nubrit

mul sama jama oli aga ups abiks

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 841 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 638
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2004 11:08:00 vasta tsitaadiga

Eesti energia selgitab läbi Delfi
_________________
Elu on imelik, aga kõik kipuvad seda kole tõsiselt võtma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 15.08.2004 19:09:13 vasta tsitaadiga

tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha. icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 20.08.2004 20:48:35 vasta tsitaadiga

PC_man kirjutas:
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha. icon_sad.gif

aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla thumbs_up.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surnu
HV kasutaja


liitunud: 30.01.2002




sõnum 21.08.2004 12:57:53 vasta tsitaadiga

acer kirjutas:
PC_man kirjutas:
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha. icon_sad.gif

aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla thumbs_up.gif


Ehk siis pead oma rahakoti peal elama niigi makstava ebakvaliteetse teenuse eest ?

Parem äkki oleks juba siis ise elektrit endale toota.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 21.08.2004 18:16:13 vasta tsitaadiga

ongi ostax endale geneka ja panex tuule jõul tööle, ups katax kõikumised (kui on tuulevaikus) ja asi boceM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 21.08.2004 21:11:06 vasta tsitaadiga

Surnu kirjutas:
acer kirjutas:
PC_man kirjutas:
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha. icon_sad.gif

aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla thumbs_up.gif


Ehk siis pead oma rahakoti peal elama niigi makstava ebakvaliteetse teenuse eest ?

Parem äkki oleks juba siis ise elektrit endale toota.

aga mida sa siis ootasid ? minuteada maksavad inimsed juba amma igasugu ebakvaliteetsuste eest.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2004 21:18:52 vasta tsitaadiga

mis perfektset teenust te ee-lt ootate, kui te ise maksate seda elektrit. vanad seadmed, rohkem muresid. küll see teenus ka paraneb, kui te rohkem maksate. aga te ei maksa ju. ning elektri hinda pole ka mõtet tõsta, sest liiga paljud asjad sõltuvad elektrist ja inflatsioon oleks kiirem, kui ee mehed reageerida jõuaksid ehk siis kasumit mitte sittagi ning ikka need vanad seadmed. meie elu kvaliteet on selline nagu ta on ja seda teeb paremaks ainult aeg, mitte vingumine. nii et oodake, kuni need "kahjud" vaikselt üle lähevad, mida meile minevik toonud on. ma isegi süüdistaks väga palju hoopis nõukogude liitu, mitte eesti energiat.

ehk siis teisiti küsides, kas te ise oleksite nõus vähese raha eest sitahunniku otsas istuma ja kliendile naeratama? vaevalt. sest meie elektrisüsteem nimelt on üks paras sitahunnik ja seda kindlasti mitte tänu eesti energiale, vaid meile, kes me seda kinni ei jaksa plekkida. me võime euroopa liidus olla a tegelt oleme me üks arengumaa alles
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TitaNiuz
HV kasutaja


liitunud: 23.03.2003




sõnum 21.08.2004 21:26:49 vasta tsitaadiga

_l_l_ kirjutas:
Oi, oi, öösel arvuti taga istumine on kahjulik.


ÖÖsel on öine tariif, ehk odavam..... thumbs_up.gif 8)

_________________
Meet my two friends: Smith & Wesson...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sol
HV Guru
Sol

liitunud: 29.10.2002




sõnum 21.08.2004 21:32:18 vasta tsitaadiga

hard kirjutas:

mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?

Paraku küll, endal 2 kõvaketast selle tõttu läinud (üks kusjuures soomes, niiet ka heaoluriigis juhtub), aga siis ka õppisin ja ostsin UPSi, jama värk, kui poole aasta vältel käid ketaste eest välja ~6k, siis see ~1k UPS on väike kulutus, kuigi lisakulutus, aga mis teha icon_confused.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2004 21:37:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui kellelgi meelde tuleb eelmise aasta Tartu alajaama õhkimine, siis minu teada ei kompenseeritud seal midagi

Olin siis ühes kliinikus ja seal oli vähemalt 1.5h vool ära. Mitmed rasked lõikused jäeti ära.

Koju ostsin ma endale samuti kiiresti UPSi, sest toas istudes on näha, kuidas lae lamp pidevalt eredamaks ja tumedamaks muutub icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krueger
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004




sõnum 21.08.2004 21:44:17 vasta tsitaadiga

Sol kirjutas:
hard kirjutas:

mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?

Paraku küll, endal 2 kõvaketast selle tõttu läinud (üks kusjuures soomes, niiet ka heaoluriigis juhtub), aga siis ka õppisin ja ostsin UPSi, jama värk, kui poole aasta vältel käid ketaste eest välja ~6k, siis see ~1k UPS on väike kulutus, kuigi lisakulutus, aga mis teha icon_confused.gif


1k eest UPS -i... hmm selline nagu ikka voolukõikumise vastu ka üldse midagi teeb??? Ma mõtlen, et 1k eest vast sellise saad, mis lihtsalt aku eest, aga ma võin ka eksida.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2004 21:46:15 vasta tsitaadiga

Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida icon_razz.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sol
HV Guru
Sol

liitunud: 29.10.2002




sõnum 21.08.2004 22:21:37 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida icon_razz.gif

just thumbs_up.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2004 22:22:45 vasta tsitaadiga

aga kõik toiteplokid, mis on tehtud hiljem, kui 1998, kannatavad kuni 0,5 sekundist elektrikatkestust. see on lihtne, tõmbate korraks voolu tagant ära ja panete tagasi. hästi kiire liigutus peab olema. kõige parem on seda kontrollida oma firmas, mingil maili või failiserveril
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k2iguvahetaja
HV veteran

liitunud: 07.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2004 22:28:42 vasta tsitaadiga

Küsimus: Milline on ups mis kaitseb ala ja ülepinge eest. Peaasi, et raal terveks jääb. Mingi 5min võiks töötada ka. Kallilt sellise saaks?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Krueger
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004




sõnum 21.08.2004 23:04:48 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida icon_razz.gif
Sul oleks nagu õigus. Aga olen spetsialistide käest uurinud, et kui ikka maakoht on, siis pead natuke kallima upsi ostma, kui ei taha oma kõvakettast ilma jääda. Maal see kõikumine eriti suur...
Olen neid 1k UPS -e näinud ja välimuselt nagu ta eriti ei näita mis parasjagu toimub. Kuid siin võin ka mina eksida. Endal APC SmartUPS ja sellega rahul.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2004 01:19:16 vasta tsitaadiga

neid upse peab muidu ka oskama valida. odavad upsid pakuvad ainult kaitset voolu kadumise eest. paremad upsid kaitsevad ka kõikumise eest.
ehk siis kui vool kõigub, tuleb osata küsida aktiivset upsi.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 22.08.2004 13:57:12 vasta tsitaadiga

freaker kirjutas:
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida icon_razz.gif


See on osaliselt õige arusaam. Targemad UPS-id tarvitavad akut vaid osaliselt (st. ainult vajadusel, kui sisendpinge madalam või on pinge katkestus sisendis). Targemad UPSid on ONLINE UPS ja SMART UPS. Mõlemad on ONLINE UPSid, SMART UPS suhtleb ka arvutiga. Mõlemad UPSid esmalt aladavad pinge +12V peale (on ka muid pingeid), pärast inverteerivad alaispinge 220V vahelduvpingeks. Lisaks filtreerub sellise pinge "töötluse" tagajärjel umbes 85% võrguhäiretest.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.


viimati muutis HDvurle 22.08.2004 14:00:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 22.08.2004 13:59:30 vasta tsitaadiga

Krueger kirjutas:
freaker kirjutas:
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida icon_razz.gif
Sul oleks nagu õigus. Aga olen spetsialistide käest uurinud, et kui ikka maakoht on, siis pead natuke kallima upsi ostma, kui ei taha oma kõvakettast ilma jääda. Maal see kõikumine eriti suur...
Olen neid 1k UPS -e näinud ja välimuselt nagu ta eriti ei näita mis parasjagu toimub. Kuid siin võin ka mina eksida. Endal APC SmartUPS ja sellega rahul.


UPS suuremalt jaolt ei aita selliste kõikumiste vastu, aku kestaks siis lühikest aega. Vaja oleks pingeregulaatorit, sellist milliseid toodeti NSVL aegu.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gj
HV veteran

liitunud: 09.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2004 14:18:26 vasta tsitaadiga

mul oli eenergiaga selline kogemus firmas: lambid vilguvad ja ups klõpsib laua all, ühel faasil on vähem volte kui tarvis aeg ajalt, kaal lülitab end välja ja siis peab üsna pika restardi sellele tegema tavapirne saab lausa silmaga jälgida kuidas vilguvad. kutsusin siis ee-st spetsialisti vaatama mõõtis, et on jah asi nats imelik ja nägi ise ka kuidas pirnid vilguvad, soovitas mul kaebekirja teha. tegin! kuu aja pärst tuli vastus: vool kõigub lubatud piirides olid seal ka numbrid toodud ja puha, et kuidas neil kõik korras on. minul aga vilguvad pirnid edasi ja kaal lülitab endiselt kolm korda päevas end välja ja ups klõbiseb ja piiksub laua all (saab näha millal uue upsi järgi lähen).

kui keegi läheb eesse pappi nõudma siis jõudu talle! üks mees võttis arvutifirmast tõestuse, et tal masin voolujama pärast perse läks, ee küsis seepeale, et kus on selle arvutifirma pädevustunnistus selle tõestuse kirjutamiseks??? teades juba ette , et seda kellelgi ei ole.
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2004 18:22:53 vasta tsitaadiga

noh siit hea vihje kõikidele arvutifirmadele - hakake eesti esimeseks, kes on võimeline seda tunnistust kirjutama. niikuinii mingi paar ISO sertti vaja ja ongi olemas icon_razz.gif Eesti Energiast mõni alamaksustatud neeger tööle ja lähebki lahti
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2004 11:44:43 vasta tsitaadiga

Oled sa võrgu pinget mõõtnud? Need vaesekesed kes istuvad alajaama alguses (liini) saavad pahatihti 240...245 V pidevalt peale. Eriti hull on asi maal, aga olen ka linnas nihukesi sigadusi näinud. Kui seal tekib asümmeetriline ühendus, tõmbab ühe faasi pinge üles ja vaevalt et ca. 250..260 V arvutile mokka mööda on.

Muide, kui keegi mäletab, siis vanadele vene telekatele topiti ette pisike auto (ka manuaalseid) trafo, mis reguleeris pinget hoidis seda 220 V ümber ... aeg on vist need jupstükid üles otsida ja uut peremeest teenima panna 8)
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 20:34:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Muide, kui keegi mäletab, siis vanadele vene telekatele topiti ette pisike auto (ka manuaalseid) trafo, mis reguleeris pinget hoidis seda 220 V ümber

neid on maal talus küll saanud kasutada. üks alles hiljuti läks kasutusest maha, sai teisega pinget juurde keerata vms

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
HV veteran
Oraff

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2004 21:03:28 vasta tsitaadiga

icon_evil.gif krt mul 2 vinti läinud, kuigi maja on "uues" jaamas, aegajalt valgus vilgub, mõnikord automaatne resu ka!
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 20.12.2004 21:04:40 vasta tsitaadiga

Pane UPS vahele. icon_wink.gif
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eXacTy
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.10.2004




sõnum 20.12.2004 21:09:59 vasta tsitaadiga

kui see voolukõikumine on lääne virumaal-siis ka rakveres, meil siin mitmel päeval lambist tuled kustunud, ja tänu sellele kvoolu kadumisele ja tagasitulemisele. läks mul emaplaat läbi icon_evil.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.12.2004 22:10:17 vasta tsitaadiga

Kui faasid "kokku lendavad" ei aita ükski UPS, kuna need pole mõeldud töötamiseks 380V vooluvõrgus icon_exclaim.gif
Selle vastu aitavad ehk ainsana n-ö "ülepingefiltrid". Neid leiab nt. Tevalo Elfa-kataloogist ja maksavad kõvasti rohkem kui "odav UPS". Või siis kiiretoimelised "lekkevoolukaitsed" - ehk siis minu enda "lemmiklahendus" icon_wink.gif
Ning müügis (nt. Elionis) olen näinud ka firma APC ülepingekaitsega pikendusjuhtmeid, ka neid julgen soovitada thumbs_up.gif
------------------------------------------------------
Ja veel: VÄGA OLULINE: Ära kunagi looda, et lendas aint üks arvutiosa - otsi test ja pane see masinat nii 24h testima, samuti kontrolli toiteploki pinged üle. Seda mitte tehes - oma kurvad kogemused - lendab peagi veel midagi lisaks, kas siis uus ketas või miski muu osa mis on jäänud "kahe silma vahele".
Praktikast: elektri tõttu viimatilennanud emaplaadiga koos läks ka toiteks vahetusse 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A2100
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2004




sõnum 20.12.2004 22:22:45 vasta tsitaadiga

Mul kah mingid elektrivõnked, vahel ikka päris suured, tulevad vilguvad jne. Küsimus siis ka laiale ringile, et vahel voolu kõikumisega mul monitori pilt vireleb. Kui normaalne elekter siis hea pilt aga vahel jälle õudselt vireleb - hakkab silmadele, et siis nagu mu monitor on sätitud 85Hz peale kui tohiks aint 50-60Hz. Ei tea kui natuke suurem elektritõus tuleb - lööb monitori peese? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 20.12.2004 22:27:33 vasta tsitaadiga

Tõenäosus muidugi on. Kui suur see % on, on raske öelda. Soovitan UPS-i vahele panna.
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2004 07:55:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kui faasid "kokku lendavad" ei aita ükski UPS, kuna need pole mõeldud töötamiseks 380V vooluvõrgus icon_exclaim.gif
.......
Praktikast: elektri tõttu viimatilennanud emaplaadiga koos läks ka toiteks vahetusse 8)


upsid töötavad ka ülepingekaitsmetena (küll mitte kiirete piikide summutajatena).see 380 upsi tapab küll upsi ära, kuid järgmise ahelana hakkab toimima toiteplokk kaitmed, mille tarbeks hilistus (loe: hammas) on piisav

...vaata aga vaata.. mõni mees tegeleb klokkimisega ikka täiel mahul: laseb narva otse emaplaadile ja sealt alandatud pinge toiteplokki icon_lol.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.12.2004 08:25:16 vasta tsitaadiga

Mind ikkagi huvitab küssa, et mix niiväga "kardetakse" icon_smile.gif ülepingefiltreid - tõsi maksavad "palju", kuid seetõttu "tapavad" ka ülepinget päris korralikult. Mõni Tevalo müüja võiks teha statistikat ja selle siia kirja panna, et mitu ülepingefiltrit neilt selle aastanumbri sees on ostetud. Kardan, et see arv on väga "nullilähedane" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 21.12.2004 09:55:53 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mind ikkagi huvitab küssa, et mix niiväga "kardetakse" icon_smile.gif ülepingefiltreid - tõsi maksavad "palju", kuid seetõttu "tapavad" ka ülepinget päris korralikult. Mõni Tevalo müüja võiks teha statistikat ja selle siia kirja panna, et mitu ülepingefiltrit neilt selle aastanumbri sees on ostetud. Kardan, et see arv on väga "nullilähedane" icon_biggrin.gif


Sest enamus elektritarbijatest ei ole elus reaalajas oma võrgupinget jälginud. icon_wink.gif Ise kaklen EE - ga juba pikemat aega ja nüüdseks olen jõudnud niikaugele, et hiljemalt üks aprill (loodetavasti ei ole tegemist aprillinaljaga) on uus alajaam ja õhukaabel paigas. Hetkel on kodus 2 kw smart online Powerware tähtsaid apastraate elus hoidmas (ainuke jama tuleneb lärmist mida kaks jahutusventikat toodavad). Ka kõige stabiilsema faasi peal käivad tõuked 190 - 245, ülejäänud kahest ei tasu eriti rääkida. Autovolt Sharp televusser (110-240) on ka korduvalt vait jäänud icon_biggrin.gif

_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  eesti energia tappis 80GB Seagate kõvaketta mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.