|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
09.08.2004 19:22:10
eesti energia tappis 80GB Seagate kõvaketta |
|
|
Eilsete pingetõugete peale kustus minu Seagate 80GB kõvaketas .
Kas kellelgi veel tekitasid eilsed elektrijamad kahjusid.
Pooletoobistega pole vist mõtet jaurama hakata, ennem võib peast halliks minna?
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_l_l_
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2004
|
09.08.2004 20:12:48
|
|
|
| Lääne-Virumaal, kui ma ei eksi, maksti ülepinge tõttu otsad andnud teler kinni, äkki siis ka kõvaketas. Jamamist võib küll palju plaju tekkida.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DRage
HV kasutaja

liitunud: 05.02.2004
|
09.08.2004 20:14:21
|
|
|
siis pidi küll sitt elektrikapp olema kui kohalikku pingeregulaatorit ei ole
_________________ Kui midagi enam juurde ei mahu siis pudel õlut ikka mahub! |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A-Klubi
HV kasutaja

liitunud: 22.04.2004
|
09.08.2004 20:17:52
|
|
|
No ma soovitan et käi õiendamas. Mu õemees kunagi sai endale uue adsl modemi, mis pingete kõikumise tagajärjel oli otsad andnud.
_________________ Kurat jälle eksisin |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
09.08.2004 20:34:59
|
|
|
| DRage kirjutas: |
| siis pidi küll sitt elektrikapp olema kui kohalikku pingeregulaatorit ei ole |
Mis mõttes sitt elektrikapp ?
Pole ma veel näinud elektrikilbis "kohalikku pingeregulaatorit" 8) .
Ennast võin süüdistada vaid niipalju, et pole muretsenud UPS-i . Kui pappi pole, pole ka UPS-i.
Sita ajab keema küll, kui 2 tunni jooksul on 2 kapitaalset pingetõuget .
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
09.08.2004 21:49:37
|
|
|
EE kodukal ilusti kirjas mille puhul nad midagi kinni plekivad - kui täpselt lugeda siis mitte millegi puhul mitte midagi Viska parem kõvakaga lutsu kuskil loigus - põrkega tead isegi millisesse aknasse
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arnis
HV veteran

liitunud: 18.07.2004
|
09.08.2004 22:50:55
|
|
|
Lugesin läbi, aga sellest lobast ei saa kll keegi aru
http://www.energia.ee/et/tasubteada?energiaviewer_folderid=772
http://www.energia.ee/documents/9ebedb3bfd47dc6.doc
Meil oli veel ullem probla, et siis idid mängisid liinidega, viskasid mingi
raudtoru vastu liine, üks kukkus teise peale vms. kokkuvõttes, oli
220V asemel ligikaudu 330-340V Paar lampi põles läbi, teised
põlesid nagu prozektorid, väikse teleka kondekas pekkis (uus oli 80EEK)
Suur telekas jäi elama, ja muu jõudsime välja tõmmata. EE'l läks tund,
et probla lahendada Krt, naabritel põles sitaks tehnikat maha, a nad
siis kaebasid ja saidki $$$ selle eest
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
09.08.2004 22:55:18
|
|
|
Mina ei mänginud mingite liinidega - seda ma ju ütlesin, et nii vingelt kirjutatud
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arnis
HV veteran

liitunud: 18.07.2004
|
09.08.2004 22:57:51
|
|
|
Ma ei vaadanud su nime. Ma ei mõelnud sind idid'e all
_________________ Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
09.08.2004 23:03:45
|
|
|
Ma juba lausa paaniliselt kartsin
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2002
|
10.08.2004 01:09:49
|
|
|
Ehk oskad öelda mis kellaajal see sul juhtus (mul tiksub siin väike registraator-loeb majasisese220V pealt toimunud piike ja sageduse muutusi ning erinevaid katkestusi). Loomulikult ei kajasu mu registraatoris kauges võrgus (mille vahel on 100kV võrk) esinenud "anomaaljad" kuna see kus ma elan on Kiisa alajaama piirkond ehk siis ka Lääne Tallinn ja osa kesklinnast siis see jookseb küll logisse. (ääremärkusena et "midagi juhtub" praktiliselt iga 10-15min tagant suurem osa mis kinni püüan on küll lohaliku võrgu ja/või tarbijate süül tekkinud häired kus ma elan).
Kuid et EE-st raha kätte saada HDD eest on vääääga vähetõenäoline.
Ei viitsi kõike neid arvatavaid keeldumise põhjuseid üleslugema hakata, kuid oma Isa kogemuse najal kus kahjusuurus 7kEEK ja seadmed otse EE-le kuuluvas võrgus (liitumispunkt ja selle vahetus lähedus) võttis aega ca 4aastat. Ka kohus oldi juba väljas.
Paps lõpuks küll võitis kuid see vaev ja närvirakud ... kas oli ikka mõtet?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
10.08.2004 07:11:00
|
|
|
vanasti oli lihtne- läksid EE kontorisse, keerasid akna lahti ja küsisid, kes vabatahtlikult hüppab... praegu (arvestades lepingut ja seadusi), reeglina midagi tagasi ei saa. 1. peavad olema tõendid, 2. peab olema konkreetne süüdlane leitud.
eelmise aasta kogemusena põles kliendil 20k ümber tehnikat maha ja seda liinitööde tõttu. tänu sellele võis mees ka kontoris natuke vesisemalt kõnelda ja kaugema kaarega mütsi loopida.. summa, mis hüvitati jäi aga 5k juurde, sest komisjon arvestas põlenud asjade riknemiseelset reaalset turuväärtust.
kui kellelgi meelde tuleb eelmise aasta Tartu alajaama õhkimine, siis minu teada ei kompenseeritud seal midagi- apelleeriti ettevõtete kehvalt ülesehitatud elektrisüsteemile.
ahjaa.. maakohtades on esimene asi, mida kontrollitakse, maanduskontuur
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
10.08.2004 08:51:48
|
|
|
| keegi-Hannes kirjutas: |
Ehk oskad öelda mis kellaajal see sul juhtus (mul tiksub siin väike registraator-loeb majasisese220V pealt toimunud piike ja sageduse muutusi ning erinevaid katkestusi). Loomulikult ei kajasu mu registraatoris kauges võrgus (mille vahel on 100kV võrk) esinenud "anomaaljad" kuna see kus ma elan on Kiisa alajaama piirkond ehk siis ka Lääne Tallinn ja osa kesklinnast siis see jookseb küll logisse. (ääremärkusena et "midagi juhtub" praktiliselt iga 10-15min tagant suurem osa mis kinni püüan on küll lohaliku võrgu ja/või tarbijate süül tekkinud häired kus ma elan).
Kuid et EE-st raha kätte saada HDD eest on vääääga vähetõenäoline.
Ei viitsi kõike neid arvatavaid keeldumise põhjuseid üleslugema hakata, kuid oma Isa kogemuse najal kus kahjusuurus 7kEEK ja seadmed otse EE-le kuuluvas võrgus (liitumispunkt ja selle vahetus lähedus) võttis aega ca 4aastat. Ka kohus oldi juba väljas.
Paps lõpuks küll võitis kuid see vaev ja närvirakud ... kas oli ikka mõtet? |
Esimene laks käis ~23.30 - 24.00, teine mingi 2 tundi hiljem.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_l_l_
HV kasutaja
liitunud: 01.08.2004
|
10.08.2004 18:54:32
|
|
|
| Oi, oi, öösel arvuti taga istumine on kahjulik.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arnis
HV veteran

liitunud: 18.07.2004
|
10.08.2004 19:28:08
|
|
|
Kes seda ütles
_________________ Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hard
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2003
|
13.08.2004 20:09:46
|
|
|
eesti energia hakkab mulle ka pinda käima juba,eile miski kella 23 ajal miskised lambi elektri katkestused nii kaks korda,et arvuti teeb restarti ja muuskia keskus läheb demo peale,oleks see siis üks kord olnud siis ok,aga hommikul nii 6 ajal ja öhtul poole üheksa ajal jälle tra.
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?
on sellel eesti energijal ka miskit ööpäevaringset telefoni nubrit
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
QWhite
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.02.2004
|
13.08.2004 20:13:33
|
|
|
mul käis õues sellel ajal mingi rämedam pauk (kuskil kaugel, nagu ilutulestik, aint mitu korda tugevam), võimendi laua peal lülitas ennast (õnneks) välja, ja Tiberian Sun'i mängides katkes korraks ühendus ühe vennaga saaremaal. that's it
(ja samal päeval vahetasid mingid jorsid 2 tundi liine elektrikatkestus st)
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
13.08.2004 20:16:41
|
|
|
| hard kirjutas: |
eesti energia hakkab mulle ka pinda käima juba,eile miski kella 23 ajal miskised lambi elektri katkestused nii kaks korda,et arvuti teeb restarti ja muuskia keskus läheb demo peale,oleks see siis üks kord olnud siis ok,aga hommikul nii 6 ajal ja öhtul poole üheksa ajal jälle tra.
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või?
on sellel eesti energijal ka miskit ööpäevaringset telefoni nubrit |
mul sama jama oli aga ups abiks
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| Kommentaarid: 841 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
638 |
|
| tagasi üles |
|
 |
YvaaT
HV kasutaja
liitunud: 03.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
15.08.2004 19:09:13
|
|
|
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
20.08.2004 20:48:35
|
|
|
| PC_man kirjutas: |
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha.  |
aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Surnu
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2002
|
21.08.2004 12:57:53
|
|
|
| acer kirjutas: |
| PC_man kirjutas: |
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha.  |
aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla  |
Ehk siis pead oma rahakoti peal elama niigi makstava ebakvaliteetse teenuse eest ?
Parem äkki oleks juba siis ise elektrit endale toota.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PC_man
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2004
|
21.08.2004 18:16:13
|
|
|
| ongi ostax endale geneka ja panex tuule jõul tööle, ups katax kõikumised (kui on tuulevaikus) ja asi boceM
|
|
| tagasi üles |
|
 |
acer
HV veteran
liitunud: 22.06.2002
|
21.08.2004 21:11:06
|
|
|
| Surnu kirjutas: |
| acer kirjutas: |
| PC_man kirjutas: |
tra EE võib ju kinni plekkida stuffi kasvõi 100 % aga kui N: 80 GB ketas otsad annab ja sial pial hunnik vajalikku stuffi pial siis pole ju eriti midagi teha.  |
aga sul on ju võimalus osta UPS või CD-RW. nii, et kobisemist ei tohiks olla  |
Ehk siis pead oma rahakoti peal elama niigi makstava ebakvaliteetse teenuse eest ?
Parem äkki oleks juba siis ise elektrit endale toota. |
aga mida sa siis ootasid ? minuteada maksavad inimsed juba amma igasugu ebakvaliteetsuste eest.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
21.08.2004 21:18:52
|
|
|
mis perfektset teenust te ee-lt ootate, kui te ise maksate seda elektrit. vanad seadmed, rohkem muresid. küll see teenus ka paraneb, kui te rohkem maksate. aga te ei maksa ju. ning elektri hinda pole ka mõtet tõsta, sest liiga paljud asjad sõltuvad elektrist ja inflatsioon oleks kiirem, kui ee mehed reageerida jõuaksid ehk siis kasumit mitte sittagi ning ikka need vanad seadmed. meie elu kvaliteet on selline nagu ta on ja seda teeb paremaks ainult aeg, mitte vingumine. nii et oodake, kuni need "kahjud" vaikselt üle lähevad, mida meile minevik toonud on. ma isegi süüdistaks väga palju hoopis nõukogude liitu, mitte eesti energiat.
ehk siis teisiti küsides, kas te ise oleksite nõus vähese raha eest sitahunniku otsas istuma ja kliendile naeratama? vaevalt. sest meie elektrisüsteem nimelt on üks paras sitahunnik ja seda kindlasti mitte tänu eesti energiale, vaid meile, kes me seda kinni ei jaksa plekkida. me võime euroopa liidus olla a tegelt oleme me üks arengumaa alles
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TitaNiuz
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2003
|
21.08.2004 21:26:49
|
|
|
| _l_l_ kirjutas: |
| Oi, oi, öösel arvuti taga istumine on kahjulik. |
ÖÖsel on öine tariif, ehk odavam..... 8)
_________________ Meet my two friends: Smith & Wesson... |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sol
HV Guru

liitunud: 29.10.2002
|
21.08.2004 21:32:18
|
|
|
| hard kirjutas: |
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või? |
Paraku küll, endal 2 kõvaketast selle tõttu läinud (üks kusjuures soomes, niiet ka heaoluriigis juhtub), aga siis ka õppisin ja ostsin UPSi, jama värk, kui poole aasta vältel käid ketaste eest välja ~6k, siis see ~1k UPS on väike kulutus, kuigi lisakulutus, aga mis teha
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarantel
HV veteran

liitunud: 08.03.2003
|
21.08.2004 21:37:00
|
|
|
| tsitaat: |
kui kellelgi meelde tuleb eelmise aasta Tartu alajaama õhkimine, siis minu teada ei kompenseeritud seal midagi
|
Olin siis ühes kliinikus ja seal oli vähemalt 1.5h vool ära. Mitmed rasked lõikused jäeti ära.
Koju ostsin ma endale samuti kiiresti UPSi, sest toas istudes on näha, kuidas lae lamp pidevalt eredamaks ja tumedamaks muutub
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krueger
HV kasutaja
liitunud: 21.08.2004
|
21.08.2004 21:44:17
|
|
|
| Sol kirjutas: |
| hard kirjutas: |
mis see elektri katkestus rikub kõvaketta siis tõesti ära või? |
Paraku küll, endal 2 kõvaketast selle tõttu läinud (üks kusjuures soomes, niiet ka heaoluriigis juhtub), aga siis ka õppisin ja ostsin UPSi, jama värk, kui poole aasta vältel käid ketaste eest välja ~6k, siis see ~1k UPS on väike kulutus, kuigi lisakulutus, aga mis teha  |
1k eest UPS -i... hmm selline nagu ikka voolukõikumise vastu ka üldse midagi teeb??? Ma mõtlen, et 1k eest vast sellise saad, mis lihtsalt aku eest, aga ma võin ka eksida.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarantel
HV veteran

liitunud: 08.03.2003
|
21.08.2004 21:46:15
|
|
|
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sol
HV Guru

liitunud: 29.10.2002
|
21.08.2004 22:21:37
|
|
|
| freaker kirjutas: |
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida  |
just
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
21.08.2004 22:22:45
|
|
|
| aga kõik toiteplokid, mis on tehtud hiljem, kui 1998, kannatavad kuni 0,5 sekundist elektrikatkestust. see on lihtne, tõmbate korraks voolu tagant ära ja panete tagasi. hästi kiire liigutus peab olema. kõige parem on seda kontrollida oma firmas, mingil maili või failiserveril
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
k2iguvahetaja
HV veteran
liitunud: 07.05.2003
|
21.08.2004 22:28:42
|
|
|
| Küsimus: Milline on ups mis kaitseb ala ja ülepinge eest. Peaasi, et raal terveks jääb. Mingi 5min võiks töötada ka. Kallilt sellise saaks?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krueger
HV kasutaja
liitunud: 21.08.2004
|
21.08.2004 23:04:48
|
|
|
| freaker kirjutas: |
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida  |
Sul oleks nagu õigus. Aga olen spetsialistide käest uurinud, et kui ikka maakoht on, siis pead natuke kallima upsi ostma, kui ei taha oma kõvakettast ilma jääda. Maal see kõikumine eriti suur...
Olen neid 1k UPS -e näinud ja välimuselt nagu ta eriti ei näita mis parasjagu toimub. Kuid siin võin ka mina eksida. Endal APC SmartUPS ja sellega rahul.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
22.08.2004 01:19:16
|
|
|
neid upse peab muidu ka oskama valida. odavad upsid pakuvad ainult kaitset voolu kadumise eest. paremad upsid kaitsevad ka kõikumise eest.
ehk siis kui vool kõigub, tuleb osata küsida aktiivset upsi.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
22.08.2004 13:57:12
|
|
|
| freaker kirjutas: |
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida  |
See on osaliselt õige arusaam. Targemad UPS-id tarvitavad akut vaid osaliselt (st. ainult vajadusel, kui sisendpinge madalam või on pinge katkestus sisendis). Targemad UPSid on ONLINE UPS ja SMART UPS. Mõlemad on ONLINE UPSid, SMART UPS suhtleb ka arvutiga. Mõlemad UPSid esmalt aladavad pinge +12V peale (on ka muid pingeid), pärast inverteerivad alaispinge 220V vahelduvpingeks. Lisaks filtreerub sellise pinge "töötluse" tagajärjel umbes 85% võrguhäiretest.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
viimati muutis HDvurle 22.08.2004 14:00:41, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
22.08.2004 13:59:30
|
|
|
| Krueger kirjutas: |
| freaker kirjutas: |
Krueger, UPSid ju annavadki kogu aeg aku pealt arvutile voolu ja siis laevad end pidevalt võrgust. Niimoodi katkestavad ka voolukõikumised ja on sajandiku vältel valmis arvutit vaid akult toitma. Selline jutt on kõrva jäänud, aga ma võin ka eksida  |
Sul oleks nagu õigus. Aga olen spetsialistide käest uurinud, et kui ikka maakoht on, siis pead natuke kallima upsi ostma, kui ei taha oma kõvakettast ilma jääda. Maal see kõikumine eriti suur...
Olen neid 1k UPS -e näinud ja välimuselt nagu ta eriti ei näita mis parasjagu toimub. Kuid siin võin ka mina eksida. Endal APC SmartUPS ja sellega rahul. |
UPS suuremalt jaolt ei aita selliste kõikumiste vastu, aku kestaks siis lühikest aega. Vaja oleks pingeregulaatorit, sellist milliseid toodeti NSVL aegu.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gj
HV veteran
liitunud: 09.05.2003
|
22.08.2004 14:18:26
|
|
|
mul oli eenergiaga selline kogemus firmas: lambid vilguvad ja ups klõpsib laua all, ühel faasil on vähem volte kui tarvis aeg ajalt, kaal lülitab end välja ja siis peab üsna pika restardi sellele tegema tavapirne saab lausa silmaga jälgida kuidas vilguvad. kutsusin siis ee-st spetsialisti vaatama mõõtis, et on jah asi nats imelik ja nägi ise ka kuidas pirnid vilguvad, soovitas mul kaebekirja teha. tegin! kuu aja pärst tuli vastus: vool kõigub lubatud piirides olid seal ka numbrid toodud ja puha, et kuidas neil kõik korras on. minul aga vilguvad pirnid edasi ja kaal lülitab endiselt kolm korda päevas end välja ja ups klõbiseb ja piiksub laua all (saab näha millal uue upsi järgi lähen).
kui keegi läheb eesse pappi nõudma siis jõudu talle! üks mees võttis arvutifirmast tõestuse, et tal masin voolujama pärast perse läks, ee küsis seepeale, et kus on selle arvutifirma pädevustunnistus selle tõestuse kirjutamiseks??? teades juba ette , et seda kellelgi ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
212 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
22.08.2004 18:22:53
|
|
|
noh siit hea vihje kõikidele arvutifirmadele - hakake eesti esimeseks, kes on võimeline seda tunnistust kirjutama. niikuinii mingi paar ISO sertti vaja ja ongi olemas Eesti Energiast mõni alamaksustatud neeger tööle ja lähebki lahti
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
24.08.2004 11:44:43
|
|
|
Oled sa võrgu pinget mõõtnud? Need vaesekesed kes istuvad alajaama alguses (liini) saavad pahatihti 240...245 V pidevalt peale. Eriti hull on asi maal, aga olen ka linnas nihukesi sigadusi näinud. Kui seal tekib asümmeetriline ühendus, tõmbab ühe faasi pinge üles ja vaevalt et ca. 250..260 V arvutile mokka mööda on.
Muide, kui keegi mäletab, siis vanadele vene telekatele topiti ette pisike auto (ka manuaalseid) trafo, mis reguleeris pinget hoidis seda 220 V ümber ... aeg on vist need jupstükid üles otsida ja uut peremeest teenima panna 8)
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
20.12.2004 20:34:57
|
|
|
| tsitaat: |
Muide, kui keegi mäletab, siis vanadele vene telekatele topiti ette pisike auto (ka manuaalseid) trafo, mis reguleeris pinget hoidis seda 220 V ümber
|
neid on maal talus küll saanud kasutada. üks alles hiljuti läks kasutusest maha, sai teisega pinget juurde keerata vms
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
6 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oraff
HV veteran

liitunud: 04.09.2002
|
20.12.2004 21:03:28
|
|
|
krt mul 2 vinti läinud, kuigi maja on "uues" jaamas, aegajalt valgus vilgub, mõnikord automaatne resu ka!
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
20.12.2004 21:04:40
|
|
|
Pane UPS vahele.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eXacTy
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.10.2004
|
20.12.2004 21:09:59
|
|
|
kui see voolukõikumine on lääne virumaal-siis ka rakveres, meil siin mitmel päeval lambist tuled kustunud, ja tänu sellele kvoolu kadumisele ja tagasitulemisele. läks mul emaplaat läbi
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.12.2004 22:10:17
|
|
|
Kui faasid "kokku lendavad" ei aita ükski UPS, kuna need pole mõeldud töötamiseks 380V vooluvõrgus
Selle vastu aitavad ehk ainsana n-ö "ülepingefiltrid". Neid leiab nt. Tevalo Elfa-kataloogist ja maksavad kõvasti rohkem kui "odav UPS". Või siis kiiretoimelised "lekkevoolukaitsed" - ehk siis minu enda "lemmiklahendus"
Ning müügis (nt. Elionis) olen näinud ka firma APC ülepingekaitsega pikendusjuhtmeid, ka neid julgen soovitada
------------------------------------------------------
Ja veel: VÄGA OLULINE: Ära kunagi looda, et lendas aint üks arvutiosa - otsi test ja pane see masinat nii 24h testima, samuti kontrolli toiteploki pinged üle. Seda mitte tehes - oma kurvad kogemused - lendab peagi veel midagi lisaks, kas siis uus ketas või miski muu osa mis on jäänud "kahe silma vahele".
Praktikast: elektri tõttu viimatilennanud emaplaadiga koos läks ka toiteks vahetusse 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A2100
HV kasutaja
liitunud: 25.07.2004
|
20.12.2004 22:22:45
|
|
|
Mul kah mingid elektrivõnked, vahel ikka päris suured, tulevad vilguvad jne. Küsimus siis ka laiale ringile, et vahel voolu kõikumisega mul monitori pilt vireleb. Kui normaalne elekter siis hea pilt aga vahel jälle õudselt vireleb - hakkab silmadele, et siis nagu mu monitor on sätitud 85Hz peale kui tohiks aint 50-60Hz. Ei tea kui natuke suurem elektritõus tuleb - lööb monitori peese?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
20.12.2004 22:27:33
|
|
|
Tõenäosus muidugi on. Kui suur see % on, on raske öelda. Soovitan UPS-i vahele panna.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
21.12.2004 07:55:20
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Kui faasid "kokku lendavad" ei aita ükski UPS, kuna need pole mõeldud töötamiseks 380V vooluvõrgus
.......
Praktikast: elektri tõttu viimatilennanud emaplaadiga koos läks ka toiteks vahetusse 8) |
upsid töötavad ka ülepingekaitsmetena (küll mitte kiirete piikide summutajatena).see 380 upsi tapab küll upsi ära, kuid järgmise ahelana hakkab toimima toiteplokk kaitmed, mille tarbeks hilistus (loe: hammas) on piisav
...vaata aga vaata.. mõni mees tegeleb klokkimisega ikka täiel mahul: laseb narva otse emaplaadile ja sealt alandatud pinge toiteplokki
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.12.2004 08:25:16
|
|
|
Mind ikkagi huvitab küssa, et mix niiväga "kardetakse" ülepingefiltreid - tõsi maksavad "palju", kuid seetõttu "tapavad" ka ülepinget päris korralikult. Mõni Tevalo müüja võiks teha statistikat ja selle siia kirja panna, et mitu ülepingefiltrit neilt selle aastanumbri sees on ostetud. Kardan, et see arv on väga "nullilähedane"
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
idikas
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002
|
21.12.2004 09:55:53
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Mind ikkagi huvitab küssa, et mix niiväga "kardetakse" ülepingefiltreid - tõsi maksavad "palju", kuid seetõttu "tapavad" ka ülepinget päris korralikult. Mõni Tevalo müüja võiks teha statistikat ja selle siia kirja panna, et mitu ülepingefiltrit neilt selle aastanumbri sees on ostetud. Kardan, et see arv on väga "nullilähedane"  |
Sest enamus elektritarbijatest ei ole elus reaalajas oma võrgupinget jälginud. Ise kaklen EE - ga juba pikemat aega ja nüüdseks olen jõudnud niikaugele, et hiljemalt üks aprill (loodetavasti ei ole tegemist aprillinaljaga) on uus alajaam ja õhukaabel paigas. Hetkel on kodus 2 kw smart online Powerware tähtsaid apastraate elus hoidmas (ainuke jama tuleneb lärmist mida kaks jahutusventikat toodavad). Ka kõige stabiilsema faasi peal käivad tõuked 190 - 245, ülejäänud kahest ei tasu eriti rääkida. Autovolt Sharp televusser (110-240) on ka korduvalt vait jäänud
_________________ allkiri |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|