Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 256, 257, 258 ... 354, 355, 356  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 01:12:33 vasta tsitaadiga

https://en.wikipedia.org/wiki/Ukraine%E2%80%93United_States_Mineral_Resources_Agreement
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 02:06:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
It’s safe to say that Trump does not have a single policymaking person who knows Russia and Ukraine advising him.

No experts in the room: Donald Trump to meet Vladimir Putin after loss of Russia specialists
https://www.ft.com/content/89f39aea-30dd-4481-93c8-842576dff3fc
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 02:21:42 vasta tsitaadiga

+ golf buddy ja kinnisvaraarendaja, kes ei osanud peast Ukraina oblasteid nimetada ja kui üks meenus, siis seegi vene keeles. Euroopa tulevik on heades kätes thumbs_up.gif /s
https://x.com/P_Kallioniemi/status/1903341145846895076
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 02:30:46 vasta tsitaadiga

Ära unusta, et Alaska on tema maailmas tiblastan.

Oluline detail, võib lähemate nädalate jooksul veel olulisemaks muutuda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 07:17:41 vasta tsitaadiga

Selgitavad videoülevaated selle alaska käigu sümboolsuse kohta on juba tehtud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.08.2025 08:58:18 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Kiievi kogu riiklus ja sõjamasin püsib ainult välistoetusel, võta toetus ära ja ei võimuna ei eksisteeriks ka seda end läänele müünud Kiievi seltskonda.

Tegemist salatiblaga?

Teeks nii, et sellist paska ei aja... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 09:02:03 vasta tsitaadiga

Prillpapa, tõmba end koomale heaga
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 09:04:02 vasta tsitaadiga

Prillpapa, seesama: muistne vene ala.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 09:14:07 vasta tsitaadiga

prillipapale peaks lõuapooliku staatuse omistama.
Muidugi veremaa peab seda sõda ainult sisemiste ressursside arvelt ega välisabi ei saa?

Mõistagi saab. Iraani droonid. Kimi sõdurid, mürsud, haubitsad ja käputäis muud tehnikat. Hiinast saab varjatud kujul tsiviiltehnikat mis siis sõjatehnikaks kokku monteeritakse.
Hiina, India ja kahjuks ka EU maksvad suuri summasi kütuse ja gaasi eest. Ilma nende rahakraanideta ei suudaks ka veremaa seda sõda finantseerida.
Isegi koos selle sissetulekuga on nad oma rahalised reservid 2/3 ulatuses ära kulutanud kolme aastaga. Vene sõdurid aga sõdivad ainult sis kui raha laekub.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 09:26:40 vasta tsitaadiga

Alaskast rääkides siis hiljuti lugesin, et inimkonna dateeritud andmetes oli kõige võimsam tsunami just Alaskal aastal 1958. Maavärin, 40 miljinit tonni kivimit kukkus kuhugi fjordi ja tekitas üle poole kilomeetri kõrguse laine. Kõlab nagu ulme filmis. Surma sai vaid 3 inimest, nimelt inimasustus olematu. Kuni pool kilomeetrit rannast, ei jäänud pea ühtegi puud alles
ilus koht muidu: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/Lituya_Bay%2C_Alaska.jpg
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 09:30:01 vasta tsitaadiga

Geologyhub on ka rääkinud sellest. Oli maavärin ja maalihe.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.08.2025 09:37:25 vasta tsitaadiga

https://earthquake.alaska.edu/60-years-ago-1958-earthquake-and-lituya-bay-megatsunami

Natuke pisem oli just eelmisel pühapäeval icon_smile.gif
https://alaskapublic.org/news/environment/2025-08-12/pure-chaos-out-of-nowhere-mega-landslide-and-tsunami-rip-through-tracy-arm-south-of-juneau
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.08.2025 10:13:09 vasta tsitaadiga

Mina ei mõista seda aruteluetiketti siin, mis mõte on arutada kui osa stsenaariume ja arvamist ei ole lubatud, sest osad peavad siin oma propagandasõda või ma ei tea mis sõda icon_rolleyes.gif
Minu arvates sellest mida mina või keegi teine siin arvab ja õigeks peab, ei mõjuta Putinit, Trumpi ega ka Zelenskõit - selline tsensuur tundub lihtsalt rumal, eriti kui meil on kogemused ja näited ees kasvõi Eesti relva osalusega Afganistani "missioonilt" kus meie inforuumi eksitati 20 aastat, sisuliselt jutustades muinasjutte noorest ja tublist Afganistani demokraatiast, mis reaalsuses püsis täpselt niikaua kui viimane lääne püssimees ja abidollar lahkus.

Palun argumenteerige kuidas Kiievi võim püsiks kui sinna raha ja relvi&moona peale ei uhaks - mina väidan et kukuks see tänane võim seal isegi ilma sõjata. Samuti ma ei alahindaks Ukraina oligarhlikke ja korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad.
Võiks isegi väikse kihlveo püsti panna, kui ma väidaksin olenemata Ukraina tulevikust, tänased Kiievi võimuteostajad lahkuvad rikaste meestena, meie meediasse jõuavad sellisest probleemist ainult riismed, viimati pälvis tähelepanu kuidas Ukraina korruptsiooniuurimise organile taheti võimu poolt päitsed pähe panna. Kiievis on läbivalt nii prokuratuur kui kohtud allunud parteilisele võimule ja see ei ole kuskile kadunud, on isegi vihjeid kus võiks öelda, kuidas tänane sõjavalitsus peab ka salasõda, nõrgestades ja ellimineerides suure sõja varjus oma sisepoliitilisi konkurente. Nende vana klassika kus prokuratuur ja kohtud peavad täitma ka poliitilise võimu sellesuunalisi korraldusi ja ootusi. Kuna oligarhlikus süsteemis ka Venemaal "kõik varastavad", siis on ka kõik võimulolija kiusamise alla sattunu ka päriselt süüdi, lihtsalt süsteemis võimu kaitse all varastajaid ei puututa, vähemalt seni kuni nad rumalusest või teadlikult pealikega konflikti ei satu.

Venemaal on ka muidugi liitlasi ent ka meie "sõjablogijad", "sõjakroonikud" ehk maakeeli sõjapropagandistid on märkinud, kuidas Venemaa ei saa midagi tasuta, ei Iraanist, Põhja-Korealt ega Hiinalt. Meie propaganda lausa praalib kuidas Venemaa on kaotuskursil, sest peab enda sõjamasina toonuses hoidmiseks tegema oma sõpradega kahjulikku kaupa, müüma odavalt maavarasid, jagama strateegilist oskusteavet nagu raketi-kosmosetehnoloogiad, isegi vene valitsuse reservkullamüük Hiinale olla püstitanud rekordeid, ja samal ajal Kiiev saab kõik tasuta, isegi kui ostab midagi, on see raha ostmiseks saadud peamiselt euroopalt.
Minu meelest täiesti võrreldamatu "abistamine", kus Venemaa sõdib ikkagi enda ressurssidel ja reservidega, tänasel Ukrainal ei oleks vahendeid isegi riiki üleval pidada, rääkimata sõdiva sõjaväe võimekuse iseseisvast hoidmisest.
Abi võib olla ka mittemateriaalne, näiteks on tänaseks tunnistatud kuidas Ukraina peastaabi töö toimus Saksamaal USA Rammsteini baasis, edevamate-tõhusamate raketisüsteemide puhul nagu Storm Shadow jt on märgitud kuidas isegi nende rakettide programeerimise viisid läbi briti tehnikud, ehk luure-sihtmäegi leidmine, rakett ise ja selle seadistamine, raketi maksumus = lääne raha/tegu, aga propagandas&juriidikas kuna raketi laskis teele ukraina ja rakett oli antud ukrainale on tegu ukraina raketi ja lasuga. Pakun kuidas Ukraina luureinfo on arvatavalt 95% kõik lääne luuresatelliitidelt ja luureteenistustelt, kas eksin - kui Venemaa väidab, et tegelikult ta sõdib NATO-ga, mul oleks keeruline fakte vaadates väita, et nad oma väite sisus eksiksid.

Kui Venemaa teeks sama nt rindeplaanid tehtaks kuskil Hiina staabis, kogu luureinfo, relvastus, raha, sokist-trussikust kuni kuuli-püssitoruni tuleks Hiinalt, Venemaa lennuvägi, õhutõrje, kõik koosneks Hiinast tarnitud lennukitest ja Hiina väidaks, et Hiina ei ole sõja osaline - kas siinne rahvas, Eesti või euroopa peaks seda adekvaatseks käsitluseks.. või näeksime suurt kisa kuidas tegelikult sõditaks mitte Venemaa vaid Hiinaga.
Mõistan kui riikide välispoliitikad nõretavad silmakirjalikkusest, aga kas seda peaks ka foorumites viljelema, mida see annaks arutelule või üleüldse kellelegi..
Teatavasti propagandistlikul inforuumil on omad puudused eriti pikaaegse viljelemise korral kus alguses teatakse ebameeldivat tõde aga propaganda aitab hoida meelsust ja ühtsust, võidakse lõpetada šokiga, kui mistahes põhjusel saabub tegelikkus ja tõde. Ajalooliselt tabas see natsi-saksamaa inimesi, kes olid pikki aastaid elanud enda (propaganda)mullis ja oma riiki sügavas usus ning veendumuses teeninud-toetanud..
Sama on väitnud ka USA tänapäeva meedia, kus 9/11 järel mindi liiga uljalt kaasa nö riigi kujundatud narratiividega terrorismivastasest sõjast, millega lõpuks kärbiti ka meediat ennast, ja nulliti neljandat võimu tervikuna ja meedia oli sunnitud tuhka pähe raputama, kuidas ka riigile&rahvale keerulistel aegadel ei tohi minetada kriitilist meelt ka "omade" suhtes, kes üritab ka meediat kasutada ära oma küsitavate poliitikate juurutamises.

Jään oma sõnade juurde Kiievi võimumehed valitsevad, sõdivad ja rikastuvad teiste rahade eest, Venemale keegi midagi tasuta ei jaga.
Eks jah kergem oleks mulle bänni anda kui hakata otsima kas leiaks mõne argumendi või fakti mis mu jutu ümber lükkaks..

Ma võin ju enesedistipliini viljeleda ja lubada, et ei traumeeri selles teemas enam, saate rahulikult oma fluidumis edasi marineerida, siunata vaheldumisi Trumpi ja Putinit ning ilustada Ukraina perspektiivi.. no ma ei tea suured mehed võiks natuke kriitilisemat vaadet ikka taluda.. icon_confused.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 10:16:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/grafomaania/1/est
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 10:45:38 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Mina ei mõista seda aruteluetiketti siin

Ma küsin, et kuskohast on see tekst algselt pärit? Tegemist on väga õela kirjatööga, mille eesmärk on Ukraina toetuse õõnestamine. Mul pole hetkel aega pikalt kirjutada, aga me toetame Ukrainat, sest see on õige asi teha. Ja ka sellepärast, et meile, eriti ida-eurooplastel, on seda eksistentsiaalselt vaja.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 11:51:06 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:

Eks jah kergem oleks mulle bänni anda kui hakata otsima kas leiaks mõne argumendi või fakti mis mu jutu ümber lükkaks..


Prillpapa kirjutas:

Samuti ma ei alahindaks Ukraina oligarhlikke ja korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad.


Ee... ei. Palun näita neid "mistahes uuringuid".
Jah, Ukrainas on korruptsiooni ja oligarhiaga probleeme, enne 2014 oli tase eriti kõrge. Aga 2014-2021 vahemikus olid vastavad indeksid märksa positiivsemad kui venemaal, mis on endiselt tipus, reaalselt mistahes uuringute järgi.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 12:12:14 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kõige stabiilsem geenius ja maailma parim diilimeister. #4dmale

anubis kirjutas:
Ära unusta, et Alaska on tema maailmas tiblastan.

Oluline detail, võib lähemate nädalate jooksul veel olulisemaks muutuda.


https://www.yahoo.com/news/articles/trump-present-minerals-deal-putin-160000800.html

tsitaat:

They will include opening up Alaska’s natural resources to Moscow and lifting some of the American sanctions on Russia’s aviation industry, The Telegraph can reveal.


Et jah. Ei pidanud päevagi ootama.

Ta annabki Alaska.

Geniaalne liigutus. Mitte keegi ei oleks seda osanud oodata. 5d male isegi.

Huvitav, kas varastatud lennukitest mõni liigub ka temale, noh, usa maksumaksjad maksavad remondi kinni ja siis jääb taadile isiklikuks kasutamiseks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 12:25:54 vasta tsitaadiga

Ukraina oli enne 2022 24.02 hte selline moodustis nagu venele sobis. Üsna. Segadust, korruptsiooni, peamiselt. Neid asju mille pärast ukrainat ei tahetud kuskile. 24.02.2022 aga leiti, et oleks baja 3 päevaga "ära vormistada".
Aga la persetki. hakkasid vastu, raisad. Meie hakkasime kaa 1918 vastu.
Nad on kolm ja pool aastat vastu hakanud, "maailma teise armee" sisuliselt kõigest peale elavjõu ja kujuteldava tuumarelva tühjaks lasknud..
Vene sõdib koera moona ja torudega, hiina droonidega, india raha eest.
Eesmärk on saada lihtsasti kättesaadavaid resursse.
Donbassi veekatastroofi näitel ei huvita sealsed inimesed, keda "vabastama" mindi kedagi
Kui nüüd juhtub selline asi, et ukraina kapituleerub, saame kõik siin tunda seda..
Meie nii iseenesestmõistetavad asjad nagu elamispind, autod jms võetakse "vabastajate poolt ära, sest neil seal kuskil perses, kust nad tulid, neid asju pole. Meie naised ja tütred nikutakse läbi, sest nii on kombeks, meid ja meie poegi artakse ahkmat i automaaditorude ees hakkliharünnakutesse, kaltsudes ja miin peos.
Kes siin kannuseid tahab teenida, võtku arvesse, et esimene vahetus kupjaid said kuuli u 2 aasta, teine u 5 aasta ja kolmas u 10 aasta pärast.
Esimene küüditamine oli 41, teine 45. Peale Isakese surma said esimesed tagasi tulema hakata.
Kui see kõik on sobilik, võib mängida mõttega, et aga äkki ei annaks oma viite eurot..
Minu vanaisa oli metsas. Välja tuli ta sealt siis kui vanaema koos tütrega kinni võeti ja püssid laetud olid.
Hirmus aeg olla olnud. Räägitud on sellest minimaalselt.. tütar on veel elus.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582


viimati muutis laurx 14.08.2025 12:27:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 12:26:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Esimene küüditamine oli 41, teine 45.

teine aastal 49
https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4rtsik%C3%BC%C3%BCditamine

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 12:38:24 vasta tsitaadiga

https://www.theguardian.com/us-news/2025/aug/14/anchorage-alaska-trump-putin-summit

tsitaat:

Trump’s announcement that he was going to meet Putin “in Russia” also set off alarm bells in a region which was part of the Russian empire until its sale to the US in 1867.

“There’s the satirical response that Alaskans have: ‘Please don’t sell us back,’” said Heaney-Mead.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 12:57:33 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Esimene küüditamine oli 41, teine 45.

teine aastal 49
https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4rtsik%C3%BC%C3%BCditamine

Just sattusin eile vaatama Metsavendade saadet ja seal visati õhku väide, et teine küüditamine oli mõeldud metsavendade toetusbaasi likvideerimiseks. Nii see muidugi ei läinud.
Mul saadeti vanaisa metsavendade toetamise pärast vangilaagrisse, kuhu ta ka jäi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:27:09 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Palun argumenteerige kuidas Kiievi võim püsiks kui sinna raha ja relvi&moona peale ei uhaks - mina väidan et kukuks see tänane võim seal isegi ilma sõjata. Samuti ma ei alahindaks Ukraina oligarhlikke ja korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad.

Mis on motiivid siin teemas sellist tiblade propat ja Ukraina vaenulikku jama ajada?

Ukraina võtleb aktiivselt korruptsiooniga (sest soovib olla euroopalikum ja mitte osa Russkii Mir-ist) ja alates 2013 on selge trend parenemise suunas, seevastu Venemaal läheb olukord aina hullemaks. Argumenteeri vastu ja palun too allikad oma väite tõestuseks, minu omad on allpool. Juba alates 2017 oli Ukraina korruptsiooniskoor parem kui Venemaa kõige aegade parim tulemus:






https://www.transparency.org

Prillpapa kirjutas:
Eks jah kergem oleks mulle bänni anda kui hakata otsima kas leiaks mõne argumendi või fakti mis mu jutu ümber lükkaks..

Sa ei toonud ju ühtegi allikat - "What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence." (Hitchens's razor). Pealegi konkreetse pasa ümberlükkamine on alati mahukam töö kui selle genereerimine: https://en.wikipedia.org/wiki/Brandolini%27s_law


viimati muutis SKG 14.08.2025 13:32:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:29:12 vasta tsitaadiga

See on küll nüüd sinisilme puhtakspesemine siin, pre 2014 oli ikka paras korruptsiooniurgas (nagu näha ka SKG pandud tõestusest). See hilisem indeks ka nüüd mingi ime pole.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:29:44 vasta tsitaadiga

Eks kõik peavad lastehaigused läbi põdema. Eestis oli 90ndatel ka ikka paras metsik lääs.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:37:00 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
See on küll nüüd sinisilme puhtakspesemine siin, pre 2014 oli ikka paras korruptsiooniurgas (nagu näha ka SKG pandud tõestusest). See hilisem indeks ka nüüd mingi ime pole.

Isegi 2013, enne Maidani revolutsiooni, oli Ukraina koruptsiooni indeks kõrgem kui praegu Venemaal (25 vs 22).

Tuleme tagasi algse argumendi juurde: "...korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad."

Milleks kritiseerida riiki, mis ilmselgelt üritab enda paremaks muuta ja öelda, et sitaauk nagu Venemaa, on parem?



https://ti-ukraine.org/en/research/corruption-perceptions-index-2023/


viimati muutis SKG 14.08.2025 13:39:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:39:48 vasta tsitaadiga

SKG, miks sa võrdled aeda ja aia auku. Perioode võrreldakse ikkagi samade aastatega. Kõrgperioodil (ka esimese sõja ajal) oli Venemaal indeks kõrgem (29-30) kui Ukrainal. Samahästi võiks öelda, et Ukraina on ainult mõned protsendipunktid kõrgemal kui Venemaa nö kõrgaeg. Ehk sisiuliselt ikka rämpstasemel.
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:41:33 vasta tsitaadiga

RassK, enne sõda, 2021, oli Venemaa skoor 29 ja Ukraina skoor 32.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:43:49 vasta tsitaadiga

Tasuks ka täpsustada, et need numbrid on sellised suht abstraktsed asjad. Pannakse ühele riigile üks, teisele teine. Kas see ka absoluuttões kajastub - tõenäoliselt mitte
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:47:01 vasta tsitaadiga

CnZ, sul on alati võimalus paremad ja täpsemad allikad tuua.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:50:02 vasta tsitaadiga

Eks selge on see, et Ukraina üritab korruptsiooni juurida. Aga see on ka ühiskonna hoiakutes kinni. Ja kui küsimus on mõnes 29 vs 30 erinevuses (näitena), siis siin ei saa nüüd öelda kes parem.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:50:18 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Tasuks ka täpsustada, et need numbrid on sellised suht abstraktsed asjad. Pannakse ühele riigile üks, teisele teine. Kas see ka absoluuttões kajastub - tõenäoliselt mitte


See veel lisaks juurde jah.

SKG kirjutas:
Mis on motiivid siin teemas sellist tiblade propat ja Ukraina vaenulikku jama ajada?


Igal juhul point jääb selleks, et ka sinisilmset naiivsust pole pointi ajada. Rääkida mingi indeksi põhjakihist kui suurest imest...
Ühesõnaga rohkem kriitika taluvust ja objektiivset pilku thumbs_up.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 13:53:20 vasta tsitaadiga

Jään ootama tõendeid väitele: "...korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2025 14:02:21 vasta tsitaadiga

Bandiit on õhus, väidetavalt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.08.2025 14:38:18 vasta tsitaadiga

Las olla, sai ju vihjatud küll Afganistani märkimisega, kus lääne liitlased muutuvad alati imetabaselt valgeteks, demokraatlikeks ja ilusateks - mina väidan, et see on puhas propaganda ja nagu Kabulis see 20 aastat ehitatud demokraatiline riik osutus olematuks ehk eksisteerivat vaid lääne valijale kujundatud inforuumis, nii on see ka Ukrainas.
Võta lääne toetus ära ja näete, et see on veel hullem kui enne oli, seda isegi osad euroopa riigid kardavad kuidas sõja lõppedes see reegliteta, tapnud seltskond hakkab mujale ka euroopasse valguma, kuritegevusse, vbl isegi oma poliitkultuuri euroopasse laiendama.
nt paar maakeelde tehtud uudist:
https://eestinen.fi/2025/08/ootamatu-avastus-ukraina-varem-paljukiidetud-armee-polegi-enam-laane-tuupi-vaid-hoopis-vene-tuupi/
https://eestinen.fi/2025/08/analuus-miks-ukrainlased-pole-nous-zelenski-eest-sodima/

Ja neid uudiseid kuidas Ukrainas ei ole see kõik nii ilus kui meie propameedias jutustatakse ja samas takistatakse teistsuguse info levikut, on vähemalt terve viimase aasta jooksul lekkinud.
No ei ole nii lihtne, et ajad ukraina sõdurile lääne vormi selga, teed propapildi galerii ja jutustada natost ja demokraatlikust läänemeelsest ukrainast. Isegi läänemeelsuse jutt on sabaga jutt, kus kogu konflikti alge selles ongi kus Ukraina suur riik ja sisulist konsensus liikuda läände puudus, Kiiev ja lääne-ukraina ka varasemate uuringute järgi liiguks läände ja ida-ukraina selgelt venemeelne - võiks isegi väita kus konflikti tuum on kodusõja tuum.
Eks muidugi saab alati jutustada lugusid, "kuidas tegelikult see venekeelne ja korruptiivne, poliitiliselt mahajäänud oligarhlikult Ukraina on sisimas läänemeelne, aga vot Purini FSB suskis ja igapool olid äraostetud kremli agendid kes idapoole kallutasid", vene pool jutustab vastupidiseid lugusid, kus osa oligarhe kohtus CIA ja lääneametnikega, kes punusid plaani Ukraina kaaperdada ära läände, sh Sevastopoli baas mis Venemaale strateegiliselt oluline - seal venkud välja USA baasid asemele. Loomulikult venelased ei lasknud seda juhtuda ja Krimm sisuliselt võeti üle.
Ja juba Krimmi annekteermise aegu läänest tuli analüüse mille järgi Krimm ja ida-ukraina peakski kuuluma Venemaale, kus sealne rahvas ongi venekeelne-meelne ja samastavad end ise rohkem Venemaana kui kauge Kiieviga. Ka Venemaa korraldatud referendum Krimmi kuuluvuse üle oli läänes vaieldav kus õiguslikult ei ole see referendum pädev ent moraalses vaates võiks rahval kes vastuolulisel alal elab , nagu õigus oma saatust määrata.
Ent isegi kui narratiiv kus NSVL-us liiduvabariikide piirid olid formaalsed ehk see, et osa nagu "vene alasid" jäid liidu lagunemisel Ukraina alla, nö halb ajalooline paratamatus, rõhusid teised Ukraina piirid rahvusvahelisele õigusele ja Venemaa katsed piire vägivaldselt muuta on üheselt rahvusvahelise õiguse rikkumine ja agressioon.
a'la kui meil setod tahaks ennast määrata eraldi rahvana püüelda iseolemise poole, nt läbi referendumi kuulutades end iseseisvaiks Setu Kuningriigiks, oleks see juriidiliselt Eesti põhiseadusliku korra vastane nii referndum, kui Eesti territoriaalse suveräänsuse arvelt tehtud omariiklus ning selle neutraliseerimisega tegeleks kapo ja kaitsevägi.
Edasi küsida kuidas setu rahvas saaks vabaks kui see on sisuliselt võimatu - ei saagi, ent see ei takista Eesti riigil sama skeemi projetseerimast nt Venemaale kus jõhker vene režiim ei lase paljudel venemaa väikerahvastel liikuda iseolemise poole, aga nad teadku väike Eesti seisab ja toetab nende püüdlusi.

Mis viib huvitava probleemini, kui kogu ajalugu mida me teame, seal on piire kujundatud kui riike läbivalt tekitatud (nt ka Eesti Vabariigi teke oli tänapäeva sõnastuse kohaselt isehakanute vägivaldne terrori/vägivalla akt) kaotatud vägivaldselt sõdade, separatismide, vallutuste jm, ka täna euroopas kehtivad piirid kujundati II ms järelmina ehk sõjaga. Ehk juba see kui me väidame, et viimsase suure sõjaga kehtestatud piirid on nüüd lõplikud ehk maailma ja riigid oma piirides "on valmis" kannab endas sisulist ja olemuslikku vastuolu kogu inimkonna varasema tegevusega, võiks isegi öelda tänane rahvusvaheline õigus põhineb naiivsel rumalusel - see ei saagi toimida. Või siiski saab.
Saab kui teha nii nagu lääs maailma kujundab, kus ei haugata teisest riigist tükke, vaid sõjaliselt anastatakse-okupeeritakse kogu riik, okupatsiooni valvsa püssitoru ees aidatakse võimule "kogu rahvast esindav" demokraatlik valitsus. Demokraatlikkusse valitsusse saavad kandideerida ainult poliitilised jõud keda okupatsioonivõim aktsepteerib. Põlised jõud, kes "demokraatlikule valitsusele" vastupanu osutavad on terroristid (nõukogud Eesti perioodist meie nimetame neid metsavendadeks), ja terroristidega tehakse teadagi mida..
Milleks kõik see jutt, sest Venemaa plaan oli sama, vähemalt 2022 kampaaniaga, allutada kogu riik ja etendada sama skeemi millega lääs oma (julgeoelku)huvides maailma kujundab. Aga kuna esimene plaan ikaldus hakati napakalt Ukraina küljest tükke lõikama, neid Venemaa osaks kuulutama, millele ei leia kreml poolehoidu ka oma liitlastestelt Hiinalt ega pea kelleltki.
Ehk arutluses tuleks eristada miks Venemaa üleüldse kõike alustas, sellest mülkast milles täna koos püherdatakse. Isegi kui me propagandistlikult eitame Venemaa õigust oma strateegilise julgeoleku eest seista samade vahenditega ehk sõjalistega nagu lääs seda eriti USA läbivalt teeb, ei kaota see ära Venemaa sisulist tahet ja nende vaates õigust enda huve nii kehtestada.
Tegelikult lääne suurriigid, ka USA näevad maailma suht samamoodi, ja saavad ka Venemaa huvidest hästi aru. Isegi kui euroopa täna keeldub Venemaa huve tunnistamast, ei tähenda see muud kui euroopa lihtsalt saab endale täna veel seda lubada. Kui sõda veel eskaleerub ja ka euroopa peab reaalselt veritsema ja surema hakkama, muutuvad ka seisukohad oluliselt.

Jäjrekordne grafomaania, kuigi plaanisin, et ei viitsi kirjutada, sest mis siit ikka vastuseks tuleb, kas paarisilbilised sildistamised, või sunnitakse miski propainfo rägastikku, kus minu arvates ei tasu minna seal mülkas ei jõua keegi kuskile.

alustuseks võiks endale tunnistada, et Eesti ei ole poliitiliselt ega inforuumi vabaduselt neutraalne, adekvaatne ega tõene, vaid propagandistlik, kallutatud, manipuleeritud.
Ja kui minult nõuda ole hea mees tõesta et sa selles inforuumis oled adekvaatne.. kuidas saaksin kuidas oleks minul võimalik vastuollu minna riikliku propagandanarratiiviga ja seda pimesi järgiva rahvaga. See oleks sama napakas kui natsisaksamaal oleks keegi hakanud jutustama, et tehke silmad lahti, juudipoliitika ei ole adekvaatne.. icon_lol.gif

Tõstan käpad püsti, tunnistan teie propanarratiivi üleolekut, las elu teeb ise omad, ka Ukrainas korrektiivid.
Meenutage kasvõi Gruusia sarnaseid sündmusi, kus Šakasvilit ja tema läände pressitud Gruusiat, ka toona meil siin osteti Gruusia veine ja tehti muid muinasjutte, ja kus on Gruusia täna, mis mees oli ülistet Šakasvili - täna Eesti välispoliitiline Gruusia narratiiv on omaette koomika, kus väidetavalt venemeelne osa Gruusia rahvast on hullutatud ja vene propa mõju all ja meie kohus on toetada valgustatud ja "tegelikku" Gruusia rahvast seda opositsioonilist vähemust, ja see meie kohus olevat kogu vaba maailma kohus - lüüa Gruusiast venemeelsus minema. Misaasi see on ma küsiks, kui keegi nt Venemaal tahaks/tahab toetada Eesti venekeelset vähemust, on see meie vaatest koheselt sekkumine meie siseasjadesse, oht põhiseaduslikule korrale ja sellega tegeleb kapo, vastuluure ja ja kaitsevägi.
Sama tegevus ja tung ent ühes kastmes "vaba maailma kohus edendada", teises kastmes "siseasjadesse sekkumine, oht mis tuleb eos jõulisel maha suruda", Gruusia võimud ka suruvad maha neid jõud kellel on lääne toetus ja sepitsused - aga me ei mõista neid.
Ei ole see maailma nii keeruline, et valged ja mustad, suht ühed mustad kõik.. icon_smile.gif
Või minu traagika kus suudab asju näha suuremates plaanides ja ka kõrvaltvaatlejana, samas kui suur osa minu oponentidest on end kaevanud miskisse kaevikusse-sõtta ja nende maailmas on selgelt "meie vs nemad" või "omad vs teised" - selles vaates ma mõistan miks ma siin kohtlasena ja vaenlasena mõjun.

Aga ma ei ole sõjas ja ei tunne ka pahasti kui siin karistatakse, sildistatakse hullumaja kandidaatiks või Putini käsilaseks - sellest ei muutu minul, Trumpil Putinil ega teil midagi. Tegelt teil pisuke võit on, kajakambris enda võidukat sõda pidades "vaenlasele" koht kätte näidata ja jätkata Ukraina võidu ja vene kaotuse rindel kasvõi foorumis kui see reaaleluga ei haaku .. kopp.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 14:49:19 vasta tsitaadiga

Kõrvutada ja võrrelda Ukrainat Afganistaaniga, kust sa tuled selliste asjade peale icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 15:06:04 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
...Venemaa õigust oma strateegilise julgeoleku eest seista...

Miks sa seda vene propat aina korrutad ja õigustad?
Prillpapa kirjutas:
...korruptiivseid traditsioone, mis enne sõjategevust mistahes uuringute järgi ületas igas mõõtmes ka Venemaad.

Siiani ootan neid uuringuid.


bugbrake, nagu näha, inimene loeb eestinen.fi - enam ei imesta, kus see tekst tuleb. Vähemalt alates koroonapandeemia algusest on see blogi valeinfot jaganud. Sõjast Ukraina vastu rääkimata. Nüüd on vähemalt vastus käes, millises inforuumis antud kasutaja elab ja kus need tekstid tulevad thumbs_up.gif

FAKTIKONTROLL | Ei, Ukraina politsei ei värvanud sõtta vaimupuudega inimest. Portaal Eestinen toodab sulaselget Vene propagandat
https://epl.delfi.ee/artikkel/120187020/faktikontroll-ei-ukraina-politsei-ei-varvanud-sotta-vaimupuudega-inimest-portaal-eestinen-toodab-sulaselget-vene-propagandat

FAKTIKONTROLL | Prantsusmaa pole otsustanud, et viib oma väed Ukrainasse
Portaal Eestinen väidab, et Prantsusmaa on otsustanud viia oma väed Ukrainasse ja läheb sõtta Venemaaga. Videos on väidetavalt näha Prantsuse tanke Bulgaarias, mis liiguvad Odessa suunas. Macron olevat telesaates öelnud, et Prantsusmaa väed saadetakse Ukrainasse. Need on valed, mis pärinevad muu hulgas Venemaa propagandakanalitest.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120279541/faktikontroll-prantsusmaa-pole-otsustanud-et-viib-oma-vaed-ukrainasse

FAKTIKONTROLL | Need videod pärinevad videomängust ja ei ole seotud Iisraeli-Hamasi sõjaga
Portaal Eestinen levitab väidetavaid pilte ja videoid sellest, kuidas Hamas või palestiinlased “tulistavad alla Iisraeli kopterid“. Tegelikult pärinevad need kaadrid videomängust Arma 3.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120238577/faktikontroll-need-videod-parinevad-videomangust-ja-ei-ole-seotud-iisraeli-hamasi-sojaga

FAKTIKONTROLL | See pole F-16 hävituslennuk, vaid Ukraina rõivafirma reklaam
Portaal Eestinen avaldas uudise videost, millel on väidetavalt näha Ukrainasse saabunud F-16 hävituslennukit. Tegelikult on see Ukraina rõivafirma Aviatsiya Halychyny reklaamklipp, milles on tehisaruga genereeritud F-16 hävitaja kujutis.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120258544/faktikontroll-see-pole-f-16-havituslennuk-vaid-ukraina-roivafirma-reklaam

FAKTIKONTROLL | Ukraina endine inimõiguste volinik pole öelnud, et mõtles sõjakuriteod välja
Eestis jagavad alternatiivuudiste leheküljed Eestinen.fi...
https://epl.delfi.ee/artikkel/120020686/faktikontroll-ukraina-endine-inimoiguste-volinik-pole-oelnud-et-motles-sojakuriteod-valja

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 15:57:35 vasta tsitaadiga

Kontakt i uuedtisünd?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 16:10:22 vasta tsitaadiga

Ma huvi pärast vaatasin, et kes on eestineni taga. Tuleb välja, et domain on registreeritud MTÜ Eestineni nimele. Äriregister annab, et tegelikud kasusaajad on Inno Tähismaa ja Irja Tähismaa.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 16:24:02 vasta tsitaadiga

Huvitav intervjuu McMasteriga (kes muidu Trumpi osas hiljem kriitiline olnud): https://epl.delfi.ee/artikkel/120397075/intervjuu-kindral-kes-valmistas-trumpi-kohtumisteks-ette-trump-ei-astu-alaskal-putini-loksu
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.08.2025 16:25:25 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Kõrvutada ja võrrelda Ukrainat Afganistaaniga, kust sa tuled selliste asjade peale icon_lol.gif

Võrreldavus on ilmne ju..
- Probleem: USA jaoks Afganistanis valitsesid jõud kes ohustasid või soosisid jõude kes ohustasid USA julgeolekut (see on omaette teema, et mis huvid või mille alusel USA-l igalpool on) ja globaalseid huve, diplomaatiline-rahumeelne lahendus ebatõenäoline/võimatu.
-Lahendus: Sõjaliselt kukutada ohustav Afganistani võim, okupatsiooni tingimustes aidata luua Afganistaani võim mis oleks USA meelne ja sobilik.

-Probleem: Venemaa jaoks EL-i ja NATO-sse deklareeriv-pürgiv Ukraina kahjustab Venemaa julgeolekuhuve, diplomaatiline-rahumeelne lahendus ebatõenäoline/võimatu.-
-Lahendus: Vallutada kogu Ukraina ja aidata Kiievis võimule jõud, kes Venemaa huve ei kahjusta, oleks venemeelne ja sobilik.

Afganistani kampaania rahvusvahelise õiguse järgi ja sõjaliselt tehti paremini ent lõpptulemust me teame - algne eesmärk põrus.. isegi Eestis ei soosita Afganistani kogemuse arutelu - vähemalt kuskil koridorides on teema ebapopulaarne ja tundlik, vbl propagandas, kus USA jälle jättis oma palavalt ja pikalt armastatud demokraatlikud Kabuli valitsejad vihma kätte, Eestis ei ole lubatud narratiivid mis liitlassuhted kahtluse alla seaks või neid küsimusi tõstataks - kõik on ühtne-tugev-vankumatu!

Ukraina kampaania rahvusvahelise õiguse järgi ja sõjaliselt käpardlik, lõpptulemus selgusetu, tänase seisu järgi võib Venemaa vähemalt osaliselt oma eesmärgid täita.
Lisaks Venemaal on suur eelis kui anastatud-okupeeritud alade rahvas ei sõdi vastu vaid väidetavalt on venemeelne/keelne ehk omad icon_lol.gif

Mis mõneti tõstatab filosoofilisema probleemi, kas riigi osad, kes end selle riigi osana ei tunne ega käsitle, kas seal on vales kohas piirid või rahvas keda seal olema ei peaks..
Ka sellele on vastuseid maailmast, kui Eestist erinevaid - õige on see kuidas parasjagu vaatepunktist ja huvidest kasulikum.
Kosovo rebimine Serbia küljest toetas skeemi kus rahvas on õige, aga Serbia piirid vales kohas, kuigi Kosovo rahvas võinuks kolida Albaaniasse, kus enamus albaania rahvast elab (a'la nagu Eesti narratiiv, venelased kellele mujal ei meeldi koligu venemaale, kosovo albaanlastele küll ei sama ei praalitud).
Venemaa puhul me antud skeemi ei tunnista mingil põhjusel - miks krimmi ja ida-ukraina kus rahvastik koosneb tegelikult venelastest ei võiks kuuluda Venemaa alla.
Või on tõepõhi all juttudel kus kõik see rahvas ja kuulumine on fassaad ja ida vs lääs sõdib raha pärast, mida maapõu sisaldab. Vbl Kiievil oleks savi neist venelastest, hea ongi kui seda ääreala keegi teine ülal peaks, aga vot seal venelaste tallata on milrjadid ja vot see on juba "territoriaalne suveräänsus" kus piiride taastamisele ei ole alternatiivi..
Kelle vaatest see oleks katastroof või mis hullu sellest juhtuks hullemat kui Kosovo riigi tekitamine teise riigi arvelt.
Analoogia täpne oleks, tuleks ida-ukraina rebida vägivalla ähvardusel Ukraina küljest ja teha uued riigid, Luganski ja Donetski rahvavabariigid nagu Venemaa Kosovo skeemi eeskujuks võttes plaanis - sel juhul ida-ukraina põlised venelased saaksid jääda oma kodumaale aga vältida Kiievist pealesurutud režiimi.

Kuidas ikkagi nii on, et lääne korraldatud nö küsitavad agressioonid ja rahvusvahelise õiguse rikkumised on alati õigustatud ja paratamatud aga läänega konkureerivate jõudude samad skeemid on läbivalt suured ohud, jõhkrad rahvusvahelise korra rikkumised ja maailmarahu ohustamised.
Mina näen siin veel suuremat pilti nö seda mono- vs mitmepooluselist maailma. Kus Eesti ja ida-euroopa toetab monopolaarset maailma - nii nagu Eesti tunnistab maailma ülemvõimuna USA-t, toetame meie USA-le alluvat, allutatud ja juhitavat maailma - ehk kõik mida USA teeb me toetame ei kritiseeri, õigustame ja peame kogu maailma edendavaks. Ja kõik see riikide ring kes USA juhitavat maaimakorraldust ei tunnista, sellele ei allu või isegi vastanduvad - need on ka meie vaenlased, neid me vaename, kritiseerime, nende sõjalisi sekkumisi taunime ja rikkumistele-kuritegudele nõuame ränka karistust.

Labased USA holopid ei muud, loed kapo või välisluure aastaraamatud - suht USA välispoliitika kajakamber. Kõik see riikidering keda USA vaenab ja ohuks peab on ka meile ohuks ja vaenamiseks - suht koomiline isegi, aga meie poliitikud teevad asja juures tõsist nägu, kus meie ja USA näeme maailma samamoodi, on ka meie vaenlased samad - ainult koguaeg näeme samamoodi kui USA.. iseseisvad my ass

Mis avab arutluses täiesti uue nišši, ma ei kas hakkan sinna minema, saate šoki veel või midagi veel, aga kas Eesti Vabariik kes järgib ja edendab teiste suurriikide narratiive ja poliitikaid, on iseseisev vabariik sisuliselt või ainult formaalselt ja retooriliselt. Ehk kui sellist "iseseisvate" riikide ringi Venemaa piiril 'de facto" ei eksisteeri ei saa eksisteerida ka mingit iseseisvuse kaotust mida jõuliselt Eestis vaenu narratiivides kasutatakse. Iseseisvust ei eksisteeri, on halvimal juhul poliitikad mida kohalikud aktiivselt meie iseseisvateks poliitikateks tõlgivad, ei tule enam Washingtosnist ja Brüsselist aga jälle Moskvast - jah, ka vabadus valida alluvusuhet ja peremeest on mingi vabadus..
Kahtlustan, et ka Venemaa näeb vähemalt Balti riike samamoodi, kus need ei ole õiged riigikesed, lehvitavad lippe ja karjuvad iseseisvusloosungeid, ja rahvuslust tegelikult on lääne suurriikide hampelmannid. Saite oma iseseisvust proovida, ei osanud, lõpetasite EL-is, NATO-s, jutustate nüüd nende jutupunkte, tõstate kätt ÜRO-jm kus suurtel vaja, pikite Venemaa piirile lääne suurriikide baase ja üksuseid - päriselt arvate, et Venemaa lepib sellise juraga või peaks selliseid riike üldse riigina aktsepteerima.
Eesti ladvikus hakatakse seda ka vaikselt aduma, kus reklaamitud uhked NATO kaitseplaanid ja pime usk kuidas USA purustab Venemaa kui see midagi üritab, sulab otse silme all.. ja on paanika, relvastuda-relvastuda üksi, koos naabriga, koos euroopaga.. kõik rahad relvade alla - kuidas nii.. midagi on Eesti ehitatud Venemaa vaenunarratiividega väga pahasti, kui sedasi lahmitakse nüüd..
Aga vaataks peeglisse kes selle vaenusita siin üles ehitas - ise ehitati, lausa kiideldi "Venemaa on nõrk, väike tark Eesti teab juba venemaa nõrkushetki ära kasutada ja nüüd oleme NATO vihmavarju all, ja võime venele näidata keelt, neid sõimata, vaenata teha mida tahes - Venemaa ei saa NATO-t hammustada..
Aga kui saab, kas on ette näidata kasvõi kesine analüüs, kus oleks NATO-ga liitumist arutatud analüüsitud kaalutud - seda ei eksisteeri, lihtsalt teati, et nii on hea ja nüüd on nutulaul kus terve riik ja iseseisvus võib minna allavett põhjusel kus Venemaa ei lepi sellise julgeolekuohuga oma piiridel.
Millegipärast tänaseks on endisest kindlusest ja vihmavarjust alles riismed, lauspropaganda, kus mistahes viited meie nato nõrkusele on vaat et riigireetmine.

See Eestinen portaal on jah veidi liiga lihtsustav ja isegi kollane oma kajastustelt, ent samas nii mõnedki nende julged uudised on hiljem tõeks osutunud, see et midagi euroopas ja USA-s kuluaarides arutatakse, sealt lekib ja alles kuid või aasta hiljem mingites kokkulepetes kajastub, saab muidugi uudise järgselt faktikontrollidega rünnata, et pole ametlikku otsust järelikult valeinfo, ent ei tarvitse seepärast et pole ametlikult kirja pandud olla valeinfo, vaid kuskilt lekkinud kõlakad.
Samuti on Eestinen levitanud Ukraina valeinfo videosid nii neid kus vanu sõjavõite on miksitud uute pähe kui päris võltsitud sündmusi mis ei ole kinnitust leidnud - see on jah selline sotsiaalmeeida-foorumite pikendamise tase, mida meediaväljaande taset tahes ei tohiks pikendada.
Samas nad teevad uudiseid ka läänest ukraina kriitilistest tõsisemate väljaannet artiklitest ja kajastustest, mis meie meedias üldse mingil põhjusel kajastust ei leia.
Isegi ERR märgib Ukraina ametliku propagandat uudiseks tõlkimisel, kuidas ei ole teada mis metoodika alusel või kuidas Ukraina vastase kaotus loeb ning Ukraina enda kaotusi varjab - kõigil on keeruline kui kõik vassivad, manipuleerivad, osa varjavad ühte, osa uhavad esile jne.
Ka mina ei suuda faktiliselt tõestada et Ukraina nii p.rsses kui kirjeldan samamoodi ei suuda ka teie tõestada, et Kiievis on nüüd see ilus demokraatlik, EU-NATO valmis seltskond, pelgalt sellepärast et meil on ühine vaenlane ja meie riigipropa Ukrainat sedasi käsitleb. Ma isegi ei saa aru kuidas isegi nii mõelda-arutleda saab, et kui üks oligarhlik&korruptiive poliitpunt kuulutab end lääne liitlaseks, muutuvad nad mitte ainult propagandas ja kommunikatsioonis vaid ka ise kõigeks selleks mida lääs neis kujutab.
Külma duššina halvimas perspektiivis võib Kiiev lõpetada samamoodi kui Kabul kus lääs lihtsalt lahkub füüsiliselt, poliitiliselt, sõjaliselt, majanduslikult, paneb piiril ukse kinni ja ei taha isegi neid tänaseid Kiievi sõpru omale ülalpidamisele võtta. Loodame, et nii kaugele asjad ei lähe.. icon_cool.gif

Kui siin vestavad üksteisevõidu patoloogilseid Ukraina Eesti propagandistid, kes lähevad närvi ja võitluseks valmis koheselt kui keegi kribab midagi mis ametliku ja foorumpropagandaga ei sobitu, muutub see vaenulikuks ja "oled oma või putinist" valikuks - miks, mis teil viga on.. icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 16:33:50 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Ma huvi pärast vaatasin, et kes on eestineni taga. Tuleb välja, et domain on registreeritud MTÜ Eestineni nimele. Äriregister annab, et tegelikud kasusaajad on Inno Tähismaa ja Irja Tähismaa.

Tähisamaad veavad jah seda lehekülge. Alguses kajastati ainult Soome uudiseid Eesti keeles ja siis mingi aeg hiljem läks see kajastus seal lapsesse ja nüüdseks juba täitsa kraavi ära vajunud.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 16:48:33 vasta tsitaadiga

Ilge tekst taaskord. Afganistani võrdlus ei päde. Afganistani ründamine USA poolt oli kättemaks 9/11 rünnakute eest, mille korraldajaid riik keeldus välja andmast. Ukraina ei rünnanud venemaad kordagi.
NATO on kaitseorganisatsioon, mille eesmärk pole venemaad rünnata. Vandid teavad seda isegi väga hästi. Igasugune muu väide on puhas venemeelne propaganda.
Ainuke tõsine oht venemaa režiimile on Ukraina edu riigi reformimisel. Kiievis on kõigele vaatamata demokraatlikult valitud valitsus. Erinevalt venemaast ja erinevalt Afganistanist! Afgaanide jaoks oli USA sissetungija. Ukraina valitsus ei seisa ainult lääne abi peal. Rahvas vihkab venelasi rohkem kui midagi muud maailmas.
Palun keri p**** edaspidi oma vene valede levitamisega!
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 17:01:40 vasta tsitaadiga

Prillpapa, miks sa korrutad siin samu jutupunkte, mis on mõeldud tibladel siseriiklikuks propaks? "Venemaa jaoks EL-i ja NATO-sse deklareeriv-pürgiv Ukraina kahjustab Venemaa julgeolekuhuve...".
Ukraina on iseseisev riik ja otsustab ise, kes on tema liitlased. Venemaad pole neil olnud plaanis vallutada ega rünnata. NATO on kaitseotstarbeline liit. Venemaa vajab NATO-t omaenda turvalisuse huvides. Seal kus on piir NATO-ga pole ka sõda.


viimati muutis SKG 14.08.2025 17:04:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 17:02:28 vasta tsitaadiga

Prillpapa aga täpselt seda sama narratiivi levitavad ju venelased ja kui sa ka samaugust juttu ajad siis oled nendega ju samas paadis icon_rolleyes.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 17:13:08 vasta tsitaadiga

Tanel, oleks äkki aeg diblaga tegeleda icon_rolleyes.gif ?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.08.2025 18:07:13 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Ilge tekst taaskord. Afganistani võrdlus ei päde. Afganistani ründamine USA poolt oli kättemaks 9/11 rünnakute eest, mille korraldajaid riik keeldus välja andmast. Ukraina ei rünnanud venemaad kordagi.

Ometi ei tohi keegi küsida 9/11 rünnakute tausta, mis ajendas ühe USA-st teistpool maakera pea keskaegse seltskonna teostama ülikeerulist 9/11 operatsiooni.
9/11 uurimistoimikust suur osa salastatud.
Kas põhjuseks ei või olla USA imperialismi ja vägivalla poliitikad mida nad oma mõjuvõimu laiendamiseks pärast II ms rohkem ja vähemvarjatult teostavad.
Afganistani okupeerimine kindlasti ei olnud kättemaksutegu, see oleks selles mõõtmes isegi absurd, vot kättemaksuks okupeerin, panen püsti nukuvalitsuse, 20 aastat jändan ja siis lähen koju..
Kättemaksuks korraldati esimene pommitusrünnaks kuskile Afganistani mägedesse, mida samuti kriitikud ei ole heaks teoks pidanud, mille sõjaline mõte on küsitav, kogu rünnaku "edu" põhines ainult selle, mida USA ise väitis ründavat ja tabatavat. Üldse kättemaksurünnakud olevat halb praktika mis ei peaks nö arenenud tasakaalukate riikide ampluaas olema. Eks ole vist ka USA privileeg, kus uue presidendi ametisse astudes rahvusvaheline üldsus põnevusega ootab, kelle raketistamisega uus president end rahvusvaheliselt kehtestab. Trump vist Hiina liidriga õhtustades mainis, et posu Tomawhooke saatis Süüria valitsusarmeele kraesse väidetava keemiarelva kasutamise eest. Ehk USA puhul on lausa oodatud normaalsus, et uus demokraatia kantsi liider kellegi kallal paneks toime agressiooniakti, pole vahet kellele või mille eest - vaba maailma ootab seda.

sukelduja kirjutas:
NATO on kaitseorganisatsioon, mille eesmärk pole venemaad rünnata. Vandid teavad seda isegi väga hästi. Igasugune muu väide on puhas venemeelne propaganda.
Ainuke tõsine oht venemaa režiimile on Ukraina edu riigi reformimisel. Kiievis on kõigele vaatamata demokraatlikult valitud valitsus. Erinevalt venemaast ja erinevalt Afganistanist! Afgaanide jaoks oli USA sissetungija. Ukraina valitsus ei seisa ainult lääne abi peal. Rahvas vihkab venelasi rohkem kui midagi muud maailmas.
Palun keri p**** edaspidi oma vene valede levitamisega!
Camoon, Ukraina kus sõda käib selle NATO "kui kaitseorganisatsiooni" sõjalise ressurssidega, kus Ukrainal ei ole NATO-ga pistimist - see ongi otsene kinnitus kus kremli käsitlus oli ennem ja on täna adekvaatne.
Kritiseeritud on ka NATO olemust ja selle teket, kus pikki kümnendeid triigiti NATO teket kui sõjapurustustest räsitud euroopa hädavajadust seista vastu võimalikule vägivaldsele kommunismilevikule. Teine, eriti külma sõja lõppedes tõesemaks osutunud põhjus räägib, kuidas USA II ms järgselt deklareeris oma huvisfääriks kogu planeedi, ehk kogu maailmas toimuv on USA huvi ja USA oma poliitilisi huve peab kaitsma sõjalise jõuga. Aga juba USA vägede kohaolu euroopa riikides oli toonase arusaamise ja õiguse järgi võõr- ehk okupatsioonivägi.
Kuna USA vägesid euroopa vaatest NSVL-u hirmu ja USA vaatest imperialismiajastu algusega kui paltsdarme NSVL-uga mõduvõtmiseks oli vaja, konstrueeriti juriidiline konstruktsioon NATO lepinguga, kus USA okupatsiooniväest&baasidest eruoopas sai liitlasvägi - puhas juriidiline konstruktsioon.
Kuna NSVL kui peamine kommunismiedendamise oht lakkas liidu lakkamisega, olnuks ootuspärane ka NATO laiali minemine, sest algpõhjus lakkas, ent lakkas osaliselt, USA imperialism ja sõjaliste platsdarmide vajadus ka euroopas säilis, baaside varustust-meeste arvukust kärbiti oluliselt ent Iraagi, Afganistani, kui juutide toetamise kamaapaniates USA baasidel ehk varustusel, jm euroopas oluline roll täita.
Ja täna NATO koostöö platvorm on töös Ukraina "missioonil" järjekordse ise ehitatud konstruktsiooniga, kus Ukrainas oht on ka meile oht Eestis, euroopas kuni oht maailmarahuni - ehk selle skeemi järgi NATO kui ainult "kaitsorganisatsioon" võiks aktiveeruda ka kui Antarktikas pingviinid kaiteks vajaks, küllap ehitaks jada ja konstruktsioon kuidas pingviinide sõjaline kaitse on NATO asi.

Venemaa tundis muret juba NATO edasise tegevuse pärast NSVL-u lagunemisel, kus Saksamaade ühinemisel USA nõue oli, kus USA kohalolu Saksamaal jääb ja ühtsest Saksamaa jääb NATO liikmesks.
Edasise osas on vaidlusi, kus toonased NL kõrged juhid meenutavad vestlusi lääne partneritega, kus nende igasugused mured edasise NATO suhtes olevat alusetud, NATO peamine vastane oli NSVL-t ja külma sõja vastasseisu lakates ei ole ka NATO-l mingit vajadust Venemaa kui NL suurima järelmiga sõjalisele vastandumisele.
Väidetavalt olla tahtnuks vene juhid ka miskit paberil kokkulepet aga see pareeriti, kus sisuline vajadus puudub midagi suures euroopa rahuühtsuses kokku leppida.

Edasine on ka teada kuidas NATO hakkas laienema, sh Venemaa piiridel ja Venemaa deklareeris selle vastuvõetamatuks ja Venemaa julgeolekuhuve kahjustavaks.
Viimane piisk karikasse oli Balti riikide natostamine millele Venemaa protesti avaldas, sest selle järelmina jäi reaalselt Kalingradi kui sõjaline enklaav NATO piiramisrõngasse.
Päädis see Putini kurikuulsa kõnega, kus ta kirjeldas NSVL-u kadu Venemaa jaoks geopoliitilise katastroofina, külma sõja järgne aeg, kus euroopas lubati erimeelsused lahendada diplomaatia ja läbirääkimistiega läbi kukkunuks, sest Venemaa huve lihtsalt eirati. Eirati sest Venemaa oli nõrk, Venemaa sai ainult vastu iniseda ja seda teadsid NATO laiendajad Washingtonis kui Balti riikides. Putin kuulutas kiirkorras välja relvajõudude reformimise, Venemaa peab taastama oma sõjalise võimsuse nii kiiresti kui võimaliks. Venemaa piiridel oli veel riike kuhu NATO-l laieneda, kreml joonistas punased joone maha - ükski riik Venemaa piiridel rohkem ei natostu.
Šakasvili juhitud Gruusia ühisõppused USA vägedega, plaanid viia Gruusia NATO-sse ja väidetavalt olla käinud jänkidega ka miskid läbirääkimised rajamaks Gruusiasse regiooni suurim USA elektroonilise luurebaas/keskus.
Venemaa reageeris otsustavalt ja Gruusia NATO flirdi plaanid said vastu siin- kui sealpool ookeani.
Kui Ukrainas haarasid võimu jõud kes deklareerisid Ukraina selget suunda EL-i NATO-sse, saadi ka seal otsustav reageering, alustuseks Venemaa ei kavatse mistahes tulevikus või skeemis loobuda Sevastoopoli baasidest ehk Krimm liidestati Venemaaga. Ja edasi jäi tegeleda hoidmaks ära Ukraina natotsumist, alguses väiksema politilise mõjutustegevuse ja FSB-e jm suskimisega kuna Kiievi meelemuutuse asemel päädis olukord vastupidise tulemusega, kus Ukraina asus lääne toetusel ida-ukrainas sõtta "terroritõrje" operatisooni raames, pidi Venemaa oma eesmärgi saavutamiseks panuseid tõstma, minnes suure sõjakäiguga Kiievi peale, seal lüüa saades ja jäädes vinduma oma kiire erioperatsiooniga lõputusse sõtta.
Ent ka lääs sh euroopa on propagandanootidelt liikumas algpõhjuste juurde, kus Venemaa ei paista enne lõpetavat, kui saab oma peamise eesmärgi - Ukrainasse NATO-t ei tule, arvatavalt on see tänaseks laienenud, kus Ukrainasse ei tule ka teiste võõrriikide baase mistahes vormis. Igaljuhul aina enam möödnakse kuidas Ukraina NATO liikmelisus ei ole aktuaalne ja kas isegi Poola kellel võiks meiega orgaaniline huvi olla, on hakanud Ukrainat NATO mõtet vaenama, samuti järjest uudised kuidas keegi riik ei kavatse oma sõdureid Ukrainasse saata mistahes egiidi all, paistab järgivat kremli tahet, kus mistahes muutus antud konfliktis peab täitma konkreetseid Venemaa vaatest olulisi nõudmisi.
Ja antud NATO loogikast ei oma tähtsust kui suureks kaitse- ja rahuorganisatsiooniks me NATO oma propagandas jutustame, vaid ainult see, et Venemaa vaatest on NATO ohtlik ja julgeolekuhuve kahjustav.
Ka on NATO palju vertikaalsema ülesehitusega kui meile seda paista lastakse, USA selgelt juhtriik, kus jookseb kokku nii luureinfot ja muud ja ei ole ainult paber, et kui juhtub, siis vaatame ja lähme appi. Venemaa vaatest otsene sõjaline struktuur koos seotud juhtimise, ladude, lennuväljade, luure jm
Lisaks mu poolt materdatud "ajaloolise kogemuse" narratiivi naasmise juurde, on ka Venemaal omad valusad kogemused, kus läänest on suured väed käinud neid maha marssimas - ehk isegi kui Venemaa toetub sarnaselt meiega ajaloolisele kogemusele, saavad ka nemad selle pinnalt õigustada läänenaabrite vaenamist samamoodi kui meie õigustame Venemaa vaenamist.

Aga mis siis kui Venemaa jutupunktid ja narratiivid on tõesed ja adekvaatsed isegi kui need meile ei meeldi ja meie propaganda kuulutab need vaenulikeks, ei muuda see kuidai asja olemust. Isegi siis ei muuda kui meie arusaamise järgi Venemaa saab millestki valesti aru, milles ma pigem kahtlen. Venemaad ei koti Eesti-Läti-Leedu ja meie sõjakus siin, vaid kotib see, et me oleme lääne sõjaliselt võimsamate suurriikide teenistuses, ehk suurriikide poliitiline&sõjaline käepikendus otse Venemaa kõhu all.
Ja kordan Ukrainas Venemaa ei eksinud, seal sõditakse sellesama lääne suur-väikeriikide NATO-ga. Eesti ja lääs seda isegi ju ei varja kuigi juriidiliselt hoitakse joont, kuidas Eesti ega euroopa ei ole Ukraina sõja osalised, ka Venemaa hoiab seda joont, sest lahingutegevuse alustamine NATO riigiga oleks liiga ennustamatu amps. Iga asi omal ajal.. nii nagu meil on omad ajaloolised võimalused, võib sama kehtida ka Venemaa jaoks.

See ahel on üldse ahel kus Eesti riik kuulutab Venemaa nägemuse julgeolekust valeks ja meile ohtlikuks, ning kõik kes seda levitavad-arutavad on ka järelikult vale levitajad ja oht - kus siin üldse loogika on, see et meile keelatakse nägemast Venemaa vaatepunkti, argumente, õigustusi nende tegevusele, sest see ohustab.
Mina näen vastupidi, kus Eesti inforuum ja strateegiline kommunikatsioon kardab Venemaa jutupunkte põhjusel kus seal on iva sees, ja see osutab väga valusalt meie enda valeotsustele mis on meid tänasesse seisu toonud. Aga tohib siis üks riik möönda, et ollakse jämedalt puusse pandud oma julgeolekupoliitikates, kus see NATO mis pidi juba sõja üldse ära heidutama ei ole seda teinud vaid on sõja põhjuseks, veel enam, NATO juhtriik USA ei kavatse Venemaaga sõdima hakata ja euroopa riigijuhid olgu kui sõnakalt sõjakalt ei ole valmis Venemaaga sõdima - kuidas seda olukorda muudmoodi iseloomustada kui strateegilist mõõtu julgeolekulise kobarkäkina.
Ega mina ka muud mõista soovitada ei riigile ega alamale usu ise jutusta teistele kuidas kõik on õigeste ja tugev sest muu jutt oleks see.. mida ma siin kribanud olen ja see ei meeldi kellelegi lugeda, mõtestada, järeldada.

Aga eks andke minna lugege riigipropast sulatõtt kus venemaa ei ole millestki aru saanud, teeb kõike valesti ja üldse Venemaa tegevus on seletatav nende deemonliku kurjusega. Lihtsal riigialamal ei ole vaja muud tõtt ega muud uskuda kui see et meie oleme valged-õiged-rahu ja Venemaa on kõik vastupidi icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.08.2025 18:15:04 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Camoon, Ukraina kus sõda käib selle NATO "kui kaitseorganisatsiooni" sõjalise ressurssidega, kus Ukrainal ei ole NATO-ga pistimist - see ongi otsene kinnitus kus kremli käsitlus oli ennem ja on täna adekvaatne.


Kas ülejäänud Euroopa, sh Eesti peaksid pealt vaatama, kuidas venemaa oma imperialistlike ambitioone ellu viib?
Milline on siin moraalne õigustus rünnakuall olevat riiki mitte abistada?

Sõja alustas teadupärast venemaa (mitte Ukraina, veelvähem NATO) pastakast väljaimetud ajendiga. Kes on siin nüüd agresseor ja kes ohver?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 18:22:47 vasta tsitaadiga

Iga kommentaariga tõestab järjest rohkem, et on tibla meelne icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 14.08.2025 19:31:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 18:24:41 vasta tsitaadiga

Prillpapa, kordad pea kõiki neid müüte.

The myth that won’t die: blaming NATO for Russia’s war
https://euvsdisinfo.eu/the-myth-that-wont-die-blaming-nato-for-russias-war/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2025 19:07:31 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Ukraina kus sõda käib selle NATO "kui kaitseorganisatsiooni" sõjalise ressurssidega, kus Ukrainal ei ole NATO-ga pistimist - see ongi otsene kinnitus kus kremli käsitlus oli ennem ja on täna adekvaatne.


Meenutab kuidas venelased Süürias hõiskasid kudas nad on õige asja eest väljas sest kohalikel on välismaine relvastus. Kust see õige sooneutraalne relvastus tulema peaks, igaüks treib oma riigi piires?

Ja kas nato väljub kaitseorganisatsiooni piirst? Ukraina on elav kilp natole, nii palju antakse et elus püsiks, sest surnult ei kaitse.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused erinevate õnnetuste ja maailma konfliktikollete teemal vol. 2 (Venemaa agressioon ja Vene-Ukraina sõda) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 256, 257, 258 ... 354, 355, 356  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.