|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
28.04.2025 11:34:07
|
|
|
| arny kirjutas: |
| Kui mõni trimmeri ostu plaanib siis võib sellest natuke abi olla |
Akukate puhul lõpuks valid ikka selle tootja mudeli mille akud/laadija kodus olemas on. Lillepeenarde vahel toimetavad need kõik ilmselt.
Ise eelmisel aasta ostsin bensiiniga võsaka kõrvale DUR192L ja igast otsast rahul. Võssa sellega ilmselgelt pole mõtet ronida aga seina- ja peenraääri väga mugav teha. Makita osutus valituks peamiselt just 18V akude pärast, mis kodus olemas ja ei vedele kui trimmeri hooaeg läbi saab.
Eks neid akukaid on ka juba, millega on võimalik võsa ka võtta aga peale vähese müra neil bensukate ees eeliseid siiski pole. Jõudu on neil üllatavalt palju aga üsna rasked on ja ega need akud ka kaua vastu ei pea.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
28.04.2025 11:43:49
|
|
|
arny, tee kokkuvõta, ei viitsi 20 min vahtida.
Kes võitis?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
28.04.2025 16:54:47
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
arny, tee kokkuvõta, ei viitsi 20 min vahtida.
Kes võitis?  |
18:30 peal on kokkuvõte. Milwaukee võitis.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mini1
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2020
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
28.04.2025 19:31:56
|
|
|
315x masinal vahetasin ise aku ära alternatiivi vastu, covidi aeg oli ning laos polnud ühtegi akut, tellides pakuti paar kuud, alternatiiv sain Euroopast kätte nädala-paariga. Võtsin veidi suurema kui originaalis oli, minu mudelil oli ühendus pistikuga, uuematel samasugustel masinatel enam ei ole pistikuga.
Laadimise aeg pikenes (kusjuures 100% peal istub tükk aega, aga liikvele kohe ei lähe, ilmselt siis tarkvara ei saa aru, et aku mahutavus on suurem ja ootab mingi lõpliku pinge saabumist) ja tööaeg samuti. Midagi lukku ei läinud. Pärast seda on käinud masin hoolduses, midagi pole öeldud.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mini1
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2020
|
28.04.2025 19:37:30
|
|
|
| lauri kirjutas: |
315x masinal vahetasin ise aku ära alternatiivi vastu, covidi aeg oli ning laos polnud ühtegi akut, tellides pakuti paar kuud, alternatiiv sain Euroopast kätte nädala-paariga. Võtsin veidi suurema kui originaalis oli, minu mudelil oli ühendus pistikuga, uuematel samasugustel masinatel enam ei ole pistikuga.
Laadimise aeg pikenes (kusjuures 100% peal istub tükk aega, aga liikvele kohe ei lähe, ilmselt siis tarkvara ei saa aru, et aku mahutavus on suurem ja ootab mingi lõpliku pinge saabumist) ja tööaeg samuti. Midagi lukku ei läinud. Pärast seda on käinud masin hoolduses, midagi pole öeldud. |
Selge. Siis vist pole mõtet mahutavust suurendada? Aga selles suhtes, et kui on kogu aku pinge saavutanud ehk aku on 100% ei näe ühtegi põhjust miks tarkvara peaks viivitama. Ses suhtes lihtsalt peaks kauem laadima kui laadimisvool jääb samaks.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
28.04.2025 19:57:06
|
|
|
| Mini1 kirjutas: |
| lauri kirjutas: |
315x masinal vahetasin ise aku ära alternatiivi vastu, covidi aeg oli ning laos polnud ühtegi akut, tellides pakuti paar kuud, alternatiiv sain Euroopast kätte nädala-paariga. Võtsin veidi suurema kui originaalis oli, minu mudelil oli ühendus pistikuga, uuematel samasugustel masinatel enam ei ole pistikuga.
Laadimise aeg pikenes (kusjuures 100% peal istub tükk aega, aga liikvele kohe ei lähe, ilmselt siis tarkvara ei saa aru, et aku mahutavus on suurem ja ootab mingi lõpliku pinge saabumist) ja tööaeg samuti. Midagi lukku ei läinud. Pärast seda on käinud masin hoolduses, midagi pole öeldud. |
Selge. Siis vist pole mõtet mahutavust suurendada? Aga selles suhtes, et kui on kogu aku pinge saavutanud ehk aku on 100% ei näe ühtegi põhjust miks tarkvara peaks viivitama. Ses suhtes lihtsalt peaks kauem laadima kui laadimisvool jääb samaks. |
Laebki kauem. Väga suureks pole ilmselt jah mõtet ajada. Mul sai lihtsalt natukene mahukam.
Hetkel ei kurda.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
03.05.2025 11:20:22
|
|
|
Eelmisel aastal ostetud ja korda tehtud niitja käivitus eile "hooaja avamisel" esimesest tõmbest.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
05.05.2025 17:40:07
|
|
|
Ma pidin täkku andma, et põka käima läheks
Proovisin hiljem ka laadija "repair modega" aga tundub, et polnud tolku ja aku aastast 2017 tahab vahetust.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
05.05.2025 19:11:28
|
|
|
talveks tuppa viisid?
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
05.05.2025 19:52:33
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| talveks tuppa viisid? |
No ta garaazis ca +5 käes seisab. Aga peab vaatama äkki päästab kui vedelikku juurde valada. Ma pole seda küll kunagi teinud aga vast google aitab.
Peale "repair mode" võtit keerates vähemalt korragi ketras. Alguses ei teinud võtme keeramine midagi.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
05.05.2025 20:01:31
|
|
|
Ah kohe nii peenelt tahad mömmida ..
Elektrolüüt koosneb kahest komponendist, sul on siis vaja seda vanakooli ujukit, millega erikaalu mõõta. Või noh, tihedust.
Mingis veidras kohas olid akud odavad. Koostööpartner oma murukale just võttis.. ma ütlen, et pole mämmimist väärt kui sul just hapet / destvett mingist projektist üle pole jäänud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
05.05.2025 20:22:13
|
|
|
| laurx kirjutas: |
Ah kohe nii peenelt tahad mömmida ..
Elektrolüüt koosneb kahest komponendist, sul on siis vaja seda vanakooli ujukit, millega erikaalu mõõta. Või noh, tihedust.
Mingis veidras kohas olid akud odavad. Koostööpartner oma murukale just võttis.. ma ütlen, et pole mämmimist väärt kui sul just hapet / destvett mingist projektist üle pole jäänud. |
Okei. See kõlab juba liialt keeruliselt Mõtlesin, et veits dest vett selga valada ja kärab.
Aga eks siis vaatab uue aku ja korras.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
06.05.2025 05:54:20
|
|
|
No vala. Halvemaks ikka ei lähe.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
06.05.2025 09:37:04
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| No vala. Halvemaks ikka ei lähe. |
Üldiselt on see ikka enesepettus, mis kipub alati kõige halvemal momendil kätte tasuma.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
holma
HV kasutaja
liitunud: 28.03.2004
|
18.05.2025 11:55:11
|
|
|
Läks omajagu aega, tarne viibis, aga nüüdseks siis loetud päevad on "elukas" (Luba 2 5000X) krundil tegutsemas. Paigaldamine/häälestamine probleemideta. RTK antenni panin maja katuse otsaviilu külge. Siin hirmutati GPS signaalide segamise jutuga, mina seda väga tõsiselt siin sisemaal ja maapinnal ei uskunud ja pole ka alust olnud. Signaal kogu aeg hea olnud ja elukas tõmbab triipe, mis lausa joonlauga tõmmatud. Interneedusest on jäänud kohati mulje, et äpp ei pidavat väga kasutajasõbralik olema, aga mina küll ei nurise. Minuarust vägagi lihtne. Kuna wifi niikuinii ei levi kogu krundi ulatuses, siis suhtlen elukaga üle sisseehitatud 4g ühenduse. Elan mobiililevide äärealal ja aeg-ajalt ikka juhtub, et ka üle mobiilse neti ühendust ei saa. Pakett on esimene aasta tasuta, edasi 49.- aasta e. siis 4.- euri kuu. Saab ka lühema ajavahemiku peale paketi osta. Niiduki koostekvaliteet paistab igati tummine ja tugev. Igaljuhul seni ainult kiidusõnad.
https://i.ibb.co/qYY3tDnW/IMG-20250517-104806140.jpg
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rix
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2003
|
04.06.2025 16:24:52
|
|
|
| holma kirjutas: |
| ...Kuna wifi niikuinii ei levi kogu krundi ulatuses, siis suhtlen elukaga üle sisseehitatud 4g ühenduse. Elan mobiililevide äärealal ja aeg-ajalt ikka juhtub, et ka üle mobiilse neti ühendust ei saa. Pakett on esimene aasta tasuta, edasi 49.- aasta e. siis 4.- euri kuu.https://i.ibb.co/qYY3tDnW/IMG-20250517-104806140.jpg |
Huvitav on see, et paar kuud tagasi veel Eesti ei olnud 4G toetatud riikide seas. Pidin RTK ikka üles panema, kuigi paras piix oli, sest räästas oli liiga sügav ka pikenduse jaoks. Kas sul äppis reaalselt näitab ka, et pakett on tasuta aasta aega? Mul oli algne kehtivusaeg 2 kuud vist. Ei hakanud kisa ka tõstma, sest Eestis tugi nagunii puudus.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
04.06.2025 16:28:38
|
|
|
4G töötab ja seadeid ja kaamerapilti saab vaadata üle 4G aga see iNAV valik ikkagi ei tööta meil ehk siis RTK jaama ülespanekust ei oleks Sa kuidagi pääsenud.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
04.06.2025 16:29:18
|
|
|
holma, kaua tarne viibis? ma ka tükk aega ootel...
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
05.06.2025 11:42:23
|
|
|
Heips. Kas keegi siinolijatest murutraktoriga maakohas kõrgemat rohtu/heina ja mutimullahunnikuid ka niidab .
Mis terasi kasutate selle jaoks? Kas tänapäeval eri tootjate teradel väga vahet on või tulevad nad "ühe pressi alt" ja lihtsalt sildid teised?
Mul oleks terad esimest teritust tahtnud, võtsin alt ära, muidu polnud nagu häda midagi, aga tera otsast see "painutatud koht" oli suht läbi, pragu peaaegu sees.
Mõtlesin, et täidan tera mõlemad otsad võrdselt ca 7cm elektroodkeevitusega paksemaks tagasi, aga ei õnnestunud.
Need terad mis kunagi enne sees olid said mitu teritust enne kui ära visata sai, aga tootjat ega midagi ei tea, sest mina neid ei ostnud.
Spoileris olev uus tera on minu ostetud ja sellised ma sisse panin, sai 3tk võetud eelmine aasta, nüüd läks viimane sisse. Kuidagi kahtlaselt vähe pidas vastu... just see tera otsasolev "painutuskoht".
Pilt lihtsalt sellepärast muruka taustal, et hiljem teloefonis vajadusel sirvides jääks kergelt silma.
Spoiler 
Kas keegi on proovinud erinevaid terasi rasketesse oludesse, mul endal pole võrdlust võtta.
Või lihtsalt suvaline sobiv ja odavam sisse osta
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.06.2025 11:56:56
|
|
|
Kaasa tulnud teradega toimetanud ja lähevad kivid ja mutihunnikud, midagi murdunud pole lihtsalt kulub ümarguseks. Suurem oht on võll kõveraks lüüa kui kuskile kännnu otsa sõidad. Või noh nii räägitakse, pole seda ka juhtund.
Kui praguneb siis praak.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
05.06.2025 12:44:29
|
|
|
elukaz, Ma pakun, et uue asja kaasatulnud terad võivad kvaliteetsemad olla... see on nii paljudel asjadel, vähemalt enne oli nii.
Ei mul ei pragunenud tera materjali pärast, vaid see pragu tuli painde kohalt õhukeseks kulumisest. Aga need vägavanad mis ära visatud said, neil sellist problat polnud, terad lihtsalt otsast kulusid ära mis loomulik.
Tundub, et mingi materjali kvaliteedi vahe on olemas.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
05.06.2025 19:02:35
|
|
|
| Longero, kuitihti ja kuipalju niidad? Üldiselt kui lased mingit a'la hektarit nii korra nädalas siis paar hooaega terad kestavadki - saab teritada ja köntidega lasta aga mingil hetkel otsad lühikesed ja nö. kahe tera vahel keskel hakkab niitmata triip tekkima. Ühe hooajaga enamvähem mõistliku niitmisega niiotsas kindlasti ei tohiks olla, et see painutatud otsaosa omadega aamen on. Äkki midagi töllis või lased niimadala peal, et käib pidevalt vasta maad?
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.06.2025 19:11:12
|
|
|
Võib sirged ilma multshita terad panna siis pole murdekohta mida läbi kulutada.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
05.06.2025 20:32:33
|
|
|
Mingi 15a all olnud tera, ainult teritanud vb üle aasta. Arvan, et see tera oli seal masinas enne ka juba 15a. Stiga Garden 600e
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
05.06.2025 22:24:39
|
|
|
Mul vbla ca 0,4 hektarit max mida niidan, ja mingit nädalas niitmist ma eemal ei tee... lasen kõrgemaks ära ja siis niidan.
Mutimullahunnikuid ikka tekib seal eemal ja eks need kindlasti loevad.
Spoileris seesama vana tera mida täita keevitusega proovisin ja mis aiataha läks, pikkus ca 48,5 cm, aga mingit erilist kahe tera vahelist rohu mahajätmisse triipu ma ei täheldanud veel, samas ma pohui stiilis lasen ka.
Spoiler 
Eks lihtsalt proovimise värk, võtan mingi muu tootja terad ja vaatan.
Mis näit sellistest teradest arvata, võtavad kõrget rohtu paremini ve?
Teine ilmselt minujaoks vast ei sobiks... mutimullahunnikud, nagu künnivõistlus oleks st vbla peaks hoopis mõne adra vaatama
Raskemates kohtades lasengi kõige kõrgema niidukõrgusega ja ikka kipub vahel nii olema, et niiduk üle ei lähe, ma suve jooksul ca korra labidaga ajan maha need rasked kohad.
Spoiler 
Tootja Oregon:
Tootja Ratioparts:
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
05.06.2025 22:32:11
|
|
|
Too mulle, lasen traadiga täis selle
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
05.06.2025 22:55:03
|
|
|
| Longero kirjutas: |
| Spoileris seesama vana tera |
Mäs sa sellest terast poldini teritad? Nende terade puhul esimene heal juhul sentimeeter teeb ainult tööd ja kogu lugu. Suht mõttetu käia ja tera kulutada üleliigse teritusega. Multši puhul natuke aitavad ka muud teraosad aga siis ka ei pea eriti terav see olema.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
05.06.2025 23:53:35
|
|
|
Sold OUT, Mul traadikas ka olemas, aga ei hakand seda välja vedama mingi tera pärast, sees ma teha ei saa... puust hoone, vana väike ait.
Vbla nö tööriista terase jts materjalide jaoks mõeldud elektroodiga oleks isegi saanud, need stardivad väga väikese voolu pealt, aga sellisel asjal poleks mõtet, elektroodid ise kallid, lihtsam tera "üle õla visata" ja uus panna.
Samas tunnistan, et pole tükimat aega keevitanud ja siis juhtubki nii, et kui kähku vaja tuleb algul "karusitt". Muidugi mingi elukutseline ma pole kuid omajaoks asjad olemas.
woox2k, Teritasin sinnamaani nagu poestostes uuel teral oli, aga pmst saan su mõttest aru.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
06.06.2025 08:32:58
|
|
|
Endal ka see terade "taastamine" läbikäidud tee, nähtud nii pragunemist, otsade kulumist kuni tera deformeerumist, mis vibra sisse viskab ja niidujäljest ka näha, et pole enam ühtlane. Üldiselt tasub ainult hädapärast teha, nagu isegi olen teinud, kus poole niitmise peal vaatad miski jama, aga laupäeva õhtu ja e-poest terad saaks a'la heal juhul nädala pärast. Krutidki terad alt ja vaatad mis aitaks teha, et saaks selle korra niitmise kuidagi ära..
Nüüd niipalju targem, või ka laisem , et hoian uut terapaari varus, ehk ka mõne aja pärast ka lihtsalt kulunud, teritatud aga kasutatav paar varus.
Muidu nt eelmise MTD niidukiga, kus Stokker oli maaletooja ja nö volitatud esindus, juunikuus kõige kibedamal rohukasvu ajal niidudeki varurihma tellimisaeg 4-5 nädalat - mingu p.rse, esindus või asi.. jäin meelega kordi odavamaid traktori kiilrihmu kasutama..
Värskelt teravate teradega on endal ka valus üle mutimulla hunnikute lasta, muld ise ei teegi niivõrd hävingut aga seal mullas on ka kive üles aetud ja vahest ikka suudab selle kivi kaasa haarata ja multši seades siis kuulad kuidas kõristab killustikku teha
Mõnikord ka nii teinud kus suuremate mutihunnikute juures lükkan niitmise välja, sõidan niidutekiga korra hunnikud tasasemaks, tagurdan ja niidan üle - aga seda ei viitsi väga teha ja ikka riskin kivikolinaga..
Terade altkruttimisega ka õppinud, kus MTD oli kergem-nõrgem ja kannatas musklijõuga ka tagaotsale püsti lükata, nüüd Cub Cadet raskem ja võimsam, ise väetim ja vanem aga siiski nii laisk, et terade pärast niidudekki alt ära nikerdada ei viitsi, sõitnud traktori esiosa ca 10cm klotsi peale ja ulatab juba maast ka terad ära saada.
Lisaks see õpikoht ka, et tasub neid terasid tihemini ära kruttida, ei poo ja paaku nii kinni, viimased korrad lasknud vaskmääret ka nii pinna kui keerme vahele, midagi lahti ei ole loksunud ja terad saab edaspidi kultuurselt vandumata kätte
Kui nö enda jaoks protseduur paigas ei tundu enam terade aegajalt teritamine suur ettevõtmine vaid rohkem a'la 15 minutit möödaminnes teema..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woox2k
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
06.06.2025 10:07:18
|
|
|
| Prillpapa kirjutas: |
viimased korrad lasknud vaskmääret ka nii pinna kui keerme vahele, midagi lahti ei ole loksunud ja terad saab edaspidi kultuurselt vandumata kätte  |
Selle oleks võinud lausa boldi panna. Grafiit või vaskmääre ikka ülioluline just keerme vahel. Need poldid sünnivad ilma selleta ikka nii kinni jääma, et pärast keerad enda või poldi pooleks. Ise paar korda torudega neid väänanud ja peale seda alati grafiitmääret vahel hoidnud (igal teritusel ei pea määrima.) Pole veel kordagi näinud ise neid lahti tulemas. Kuiva keerme puhul on oht isegi suurem kuna "krääksuv" keere võib takistada korralikult kinni keeramist.
_________________ Mess with the best, die like the rest! |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
06.06.2025 12:23:11
|
|
|
Olen väga rahul, et raideri kasuks otsustasin. Lihtne puhastada, terasid lihtne vahetada, mutihunnikuid lihtne tasasemaks lükata, palju paremast manööverdusvõimest rääkimata.
Häda pärast niidab põlvekõrgust rohtu ka, aga nii kõrgeks ei tohikski lasta.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.06.2025 20:52:16
|
|
|
Longero,
Multšiterad kuluvadki tüüpiliselt sedasi läbi. Need pisikesed "tiivakesed" seal otstes kuluvad paindekohalt läbi ja murduvad ära. Praod ja otsapidi tera küljes veel kuidagimoodi lipendavad tiivad on selle vaheetapid.
Mul on samasuguseid kulunud terasid varna otsas terve rodu juba.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
06.06.2025 21:49:03
|
|
|
Dogbert, Jah, ilmselt on see asja loomulik käik, et sealt kulub. See "keerukoht" saab kõvasti vatti. Vbla on on mõistlik terasi mitte niikaua all hoida, võtaks vahepeal ära, relaga üle ja tõmmaks sinna "keerukohale" keevitusega kohe paar paksendusõmblust peale.
Aga tavaliselt ma ise ka... kes kurat viitsib ukerdada ja lasen niikaua kui kannatab
Tellin omale kolm tera tagavaraks lähiajal, on hea küll kui olemas ja ekstra ei pea jooksma hakkama. Kolme kaupa tundub mõistlik kaheteralisele masinale, väljaviske poolne kärvab nagu enne ja siis uus asemele.
Edit: Mis te puusalt pakute. Kui trimmeriga teenust teha siis mis võiks 1L bensu läbilaskmise hinnaks olla
Ma isiklikult pole nagu jõudnud kunagi 5L bentsu päevas ära lasta kui kunagi kodu juures lasta sai... ennem läheb toss välja omal.
Bentsu liitri pealt tundub õiglane... kui ära väsin saan puhata ilma, et peaks tunde lugema.
Maastik koos kasvava suure rohuga on erinev, seega maa-ala pealt oleks ka raske hinda küsida.
Ilmelge on see, et odavalt sellist asja teha ei saaks... Ise tahaks raha + bents + jõhv + hooldekuluks summa.
Või mis võiks m2 hind olla rasktes oludes kuhu murutraktoriga ei lähe... kivid, puudealused kus igasugust jama võib olla, kõrge rohi, jne
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
06.06.2025 23:32:18
|
|
|
Keegi makita dlm539z oskab kiita või laita?
Akud on olemas juba ja niita pole palju, osad aiatagused platsid ja tiigi ümbrus, kus robot ei käi.
Tahaks lärmava bensuka pensile saata, aga kerge kartus, et elektrikal pole äkki powerit piisavalt.
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
07.06.2025 05:43:07
|
|
|
ostsin just 538, 190 asemele, Krt pmst sama töö teeb aga 2 akut kulutab selle ajaga. Ebameeldivalt üllatas
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
07.06.2025 09:29:51
|
|
|
Mul mingi taoline 4 aku kohaga, bensukas on vist vaiksem ja kergem Ja see kirjas olevate ruutude arv on ka luulu. Neljas aasta läheb akudega, 1200 ruudu jaoks läheb juba terve päev ühe laadija ja 4 akuga, alguses sai ühe laadimisega hakkama - et tuleb arvestada ka päris parajale aku kulule. Järgmist kindlasti akukat ei osta, võiks ära laguneda see juba
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
07.06.2025 10:31:15
|
|
|
Janis, Kas mahamüüa ei kannata ja bensukas võtta? Mul küll akutrimmeriga kogemust pole, aga bensukaga peab samuti ilmas pidama, et väga lahjat ei võta muidu pettud. Kui suuremat rohtu soov lasta siis kindlasti mingi tummisem bensukas muidu pettud samuti.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
07.06.2025 14:20:49
|
|
|
| S.I.L.L.U kirjutas: |
| Tahaks lärmava bensuka pensile saata |
Akukas lärmab ka:
| tsitaat: |
Helivõimsuse tase (LWA)
96 dB(A)
Helirõhu tase (LpA)
85 dB(A)
|
Kõrvaklappe on ikka vaja.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
07.06.2025 14:21:43
|
|
|
| Longero kirjutas: |
| Janis, Kas mahamüüa ei kannata ja bensukas võtta? Mul küll akutrimmeriga kogemust pole, aga bensukaga peab samuti ilmas pidama, et väga lahjat ei võta muidu pettud. Kui suuremat rohtu soov lasta siis kindlasti mingi tummisem bensukas muidu pettud samuti. |
Ei viitsi tegeleda.
Trimmer on väga ok
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.06.2025 19:41:58
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| S.I.L.L.U kirjutas: |
| Tahaks lärmava bensuka pensile saata |
Akukas lärmab ka:
| tsitaat: |
Helivõimsuse tase (LWA)
96 dB(A)
Helirõhu tase (LpA)
85 dB(A)
|
Kõrvaklappe on ikka vaja. |
Akukaga lased nagunii ainult mingeid müüriääri ja ümber puude-põõsaste ja tal pole tühikäigumüra ka. IMHO oli väga mugav Makita DUX60Z trimmeripeaga EM409MP-ga lasta selliseid kohti. Ei teinud ligilähedaseltki sellist müra kui võsakas. Võsakas paneb ikka >100dB, kui punni põhja keerad ja isegi tühikäigul summuti väiksuse tõttu hakkab see podin kuulmise peale. Lisaks on võsaka peamine müra allikas kõrvadele rohkem kui poole lähemal. Ei tundnud akukaga vajadust kõrvade kaitse järele, suurem osa ajast on peaaegu hääletu ja madalate pööretega teeb vaid minimaalset suminat.
Täispööretega mingit sitket kasteheina jõhviga raiuma lähed, siis teeb jah ka müra natuke.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maalane
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2007
|
08.06.2025 12:32:49
|
|
|
| Longero kirjutas: |
Mul vbla ca 0,4 hektarit max mida niidan, ja mingit nädalas niitmist ma eemal ei tee... lasen kõrgemaks ära ja siis niidan.
Mutimullahunnikuid ikka tekib seal eemal ja eks need kindlasti loevad.
Spoileris seesama vana tera mida täita keevitusega proovisin ja mis aiataha läks, pikkus ca 48,5 cm, aga mingit erilist kahe tera vahelist rohu mahajätmisse triipu ma ei täheldanud veel, samas ma pohui stiilis lasen ka.
Spoiler 
Eks lihtsalt proovimise värk, võtan mingi muu tootja terad ja vaatan.
Mis näit sellistest teradest arvata, võtavad kõrget rohtu paremini ve?
Teine ilmselt minujaoks vast ei sobiks... mutimullahunnikud, nagu künnivõistlus oleks st vbla peaks hoopis mõne adra vaatama
Raskemates kohtades lasengi kõige kõrgema niidukõrgusega ja ikka kipub vahel nii olema, et niiduk üle ei lähe, ma suve jooksul ca korra labidaga ajan maha need rasked kohad.
Spoiler 
Tootja Oregon:
Tootja Ratioparts:
|
Kõrge heina niitmisel ei ole mureks tera vaid traktor- Esimesed rattad suruvad heina maha ja niiduki tera ei lõika seda joont. Sama teeb ka niiduki korpus, sest see on eest kinnine. Põhimõtteliselt pead alale 2 tiiru peale tegema, et korralikku tulemust saada. Lisaks külgväljavise tekitab kõrged vaalud ja see ei kõdune ära. Kõrge märg hein ummistab külgväljaviske ava ja peab aegajalt käsitsi eemaldama ummistuse. Kuid on ka teine lahendus, ostad kohe õige traktori töö jaoks. https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=AL-KO+T22-110 Endale sai soetatud 3 aastat tagasi ja ülihea masin. Niitmisel suunda arvestama ei pea. Lased kasvõi risti-rästi üle heinamaa, sest väljavise on otse tagant. Terad lõikavad kahelt kõrguselt. Korraliku mustriga tagumised rattad veavad peaaegu igast kinnijäämis olukorrast välja. Vana masinaga pidi iga kord käsitsi lükkama, kui kinni jäi. Algul mõtlesin osta 0-pöörderaadiusega masina, kuid, kui poes mainisin, et vaja ka vahepeal heinamaad niita, siis pakuti seda masinat ja kokkuvõttes parim valik. Olen ka tuttavale mõned korrad laenanud, kes niidab paar korda aastas ümber kuuseistikute vanal karjamaal.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
08.06.2025 21:31:50
|
|
|
maalane, sul lahe pill tundub küll. Mul omajagu korras ja ilmselt müües selle eest väga head hinda ei saaks, sega pan sellega läbi ajama. Kui peaksin uut ostma siis kaaluks kindlasti su pakutud masinat.
Tagant väljavise tundub ok. Mul osades kohtades ca 25m pikad ja 4m laiad lõigud st ühed "vahekäigud" kus ei tahaks väga küljepeale lasta.
Ma selle niiduki korpusega heina mahavedamisega nii teinud kitsamates kohtades, et lasen lõigu ära ja tagurpidi niites tagasi... tean küll, et nii ei tehta, aga toimib.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
08.06.2025 21:35:01
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Akukaga lased nagunii ainult mingeid müüriääri ja ümber puude-põõsaste ja tal pole tühikäigumüra ka. |
Jutt ei ole ju trimmerist, vaid ratastega niidukist.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.06.2025 19:18:57
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Akukaga lased nagunii ainult mingeid müüriääri ja ümber puude-põõsaste ja tal pole tühikäigumüra ka. |
Jutt ei ole ju trimmerist, vaid ratastega niidukist. |
Oli nii ühest kui teisest.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
holma
HV kasutaja
liitunud: 28.03.2004
|
11.06.2025 05:34:28
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
| holma, kaua tarne viibis? ma ka tükk aega ootel... |
Viibis ca kuu aega. Aprilli alguses lubatu asemel sain mai alguses kätte.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
11.06.2025 08:01:52
|
|
|
| holma kirjutas: |
| renx09 kirjutas: |
| holma, kaua tarne viibis? ma ka tükk aega ootel... |
Viibis ca kuu aega. Aprilli alguses lubatu asemel sain mai alguses kätte. |
siis sul läks hästi, ma sain lõpuks eile kätte märtsi lõpus tellitud Yuka
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
holma
HV kasutaja
liitunud: 28.03.2004
|
11.06.2025 23:09:36
|
|
|
| Rix kirjutas: |
| holma kirjutas: |
| ...Kuna wifi niikuinii ei levi kogu krundi ulatuses, siis suhtlen elukaga üle sisseehitatud 4g ühenduse. Elan mobiililevide äärealal ja aeg-ajalt ikka juhtub, et ka üle mobiilse neti ühendust ei saa. Pakett on esimene aasta tasuta, edasi 49.- aasta e. siis 4.- euri kuu.https://i.ibb.co/qYY3tDnW/IMG-20250517-104806140.jpg |
Huvitav on see, et paar kuud tagasi veel Eesti ei olnud 4G toetatud riikide seas. Pidin RTK ikka üles panema, kuigi paras <b>piix</b> oli, sest räästas oli liiga sügav ka pikenduse jaoks. Kas sul äppis reaalselt näitab ka, et pakett on tasuta aasta aega? Mul oli algne kehtivusaeg 2 kuud vist. Ei hakanud kisa ka tõstma, sest Eestis tugi nagunii puudus. |
4G on neil kogu aeg olnud, nagu siin ka mainiti, siis iNav toetust meil veel hetkel ei ole. Viimase kasutamiseks on ikka vaja ka stabiilset internetiühendust(wifi või 4G) ja lisaks see ka on eraldi maksustatud(2025 nn testperiood on tasuta). Sügava räästa puhuks on saadaval erineva sügavusega nn antennikinnitusi. Ise kasutasin ära ühe ülejäänud Huawei katuseruuteri antennikinnitust. Mul ka mobiililevi nn ääreala ja aeg-ajalt ei saa ühendust elukaga, paraku just ka laadimisjaama asukohas :S Panin pööningule lisaks ühe wifi leviala võimendi, nüüd peaaegu kogu niidetav krunt kaetud. Plaan paar tükki veel lisaks panna. Siis pole seda vast 4g vajagi. Äpis reaalset paketi kehtivusaega ei näita. See, et esimene aasta Luba X mudelitel on tasuta on neil kodulehel ka kirjas. https://eu.mammotion.com/pages/mammotion-4g-service-terms YUKA Mini mudelil 1 kuu.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
12.06.2025 00:40:34
|
|
|
1500m2 niidetav ala, traati ei viitsi panna ja pigem keerulise ülesehitusega hoov.
mõni soovitus roboti osas?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|