Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 21:25:02 vasta tsitaadiga

Neid 9070 kaarte peaks jah sitaks olema kuna juba detsembris tehti esimesi pilte ladudest, et kaardid kohal... aga siis lükati reliis edasi.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 28.02.2025 22:17:59 vasta tsitaadiga

Nii, et kui kõlakaid uskuda, siis RX9070 tuleb 7900XT hinnaga ja 7900XT perfiga. Ainult, et väidetavalt parem RT perf ja 4Gb vähem vram-i. icon_rolleyes.gif
Muidu see Sapphire RX9070XT power connector lahendus oli küll väga lahe. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2025 22:37:35 vasta tsitaadiga

Sapphire Nitro+ lahendus on küll mehhaaniliselt hea kaabli peitmiseks, aga sama saaks teha ka 8pin kaablitega.

Minevikus eksisteeris EVGA PowerLink lisa mis viis vooluühendused eest küljele.
Kasutasin seda veel hiljuti kuni see üles ütles.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 22:40:50 vasta tsitaadiga

Miks peaks 549 MSRP kaart maksma rohkem või samapalju kui 899 MSRP kaart? Isegi kui see oli alguses plaan siis päris selgelt plaan tõmmati seisma mitmeks kuuks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 22:56:30 vasta tsitaadiga

reviewd pidid samal päeval tulema? või on reede õhtu ja mul midagi totaalselt sassis? icon_razz.gif

edit: krt jah, 6. märts, kiirustasin

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 23:10:50 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Miks peaks 549 MSRP kaart maksma rohkem või samapalju kui 899 MSRP kaart? Isegi kui see oli alguses plaan siis päris selgelt plaan tõmmati seisma mitmeks kuuks.

maksud, ahnus, misiganes sisaldab eurot ja dollarit
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2025 23:13:12 vasta tsitaadiga

Seljuhul miks peaks ennast põlve laskma kuulutades kaardi MSRPks 549 ja seda põhilise müügiargumendina läbivalt korrates.

Ma ei näe pointi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.02.2025 23:57:17 vasta tsitaadiga

Ma eeldan, et 9070 tuleb 750-800. Kas 7900XT sai alguses alla 900 kätte?
Ei saanud. 7900XT hilisemat hinda ei saa võrrelda alles väljastatud kaardiga.

Olen üsna kindel, et loetud kuude jooksul langeb 9070 hind vähemalt 50 võrra, kui mitte rohkem. XT hinnalangust ma ei usu.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2025 00:33:25 vasta tsitaadiga

eeldan sama ja ma arvan, et see on AMD juba algselt läbi mõeldud konkreetne strateegia. 9070 hind kukub päris kindlasti mingi aja pärast peale launchi...unless on see case, et neid saab tõepoolest üsna lihtsalt XT'ks teha, mis samas poleks ka paha icon_biggrin.gif tegelikult kui mingeid charte vaadata siis nonXT performance polegi nii hull, arvestades kui palju madalam klokk ja lisaks veel nuditud ka.
juhul kui power limiti saab näiteks ajada samale tasemele XT'ga, jahutus on samaväärne ja kui peaks tõepoolest olema võimalik klokkida kaart umbes samale kiirusele siis isegi kui XT'ks unlockida ei saa, võid ikkagi tegu olla päris hea kaardiga lõpuks peale hinnalangetusi. isegi äkki midagi sellist, mida kunagi võiks osta icon_biggrin.gif

igatahes fakt on see, et nvidia suhtes MASSIVE võit hetkeseisuga. aga no tundub, et nvidiat lihtsalt absoluutselt ei huvita ka see gamerite crowd enam. need "uued kaardid" tehtigi vist lihtsalt show jaoks ja et nimi ikka leviks. hetkel muidugi eriti hea sõnaga seda ei levitata icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 01.03.2025 13:40:21 vasta tsitaadiga

9070 non xt peaks clockuma päris korralikult ja arvan, et selle hind mõne aja pärast langeb ja tuleb suurem vahe sisse 9070 vs 9070xt, 5 märtsil saabuvad korralikud ülevaated.

Millise kaardi sina võtaks?
9070XT (enamus kaarte on 2x8pin)
https://videocardz.net/amd-radeon-rx-9070-xt

9070 (non XT kaarte oluliselt vähem)
https://videocardz.net/amd-radeon-rx-9070
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 01:55:36 vasta tsitaadiga

9070 hinnad vahemikus 650-800€, 9070XT hinnad 700-900€

kõlakas mujalt Euroopast
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 02:57:34 vasta tsitaadiga

täitsa võimalik, aga selles alates 700 otsas küll väga sügavalt kahtlen kui isegi hiinas näidata suure reklaamplakati peal ~600eur. hiina hinnale tuleb euroopas ikka julgelt üle 100 raha otsa. mingi "for show" pakkumine kuskil võib ju selline olla ja keegi võibolla saab selle hinnaga ühe kaardi osta ka(euroopa peale) icon_lol.gif
et tavalise 9070 reaalselt umbes alates ~700 kätte saab, see kõlab juba täitsa usutavalt...iseasi, kas see nüüd mingi eriti magus diil just sellise hinna eest on. pigem same old, same old..new name.

tõsiselt võetavad hinnad ilmselt nagunii päris 200euro jagu ei triivi ka. ehk kiu võtad sealt maha need pakkumised, mida tegelikult kunagi saada ei ole ning need, mis on selgelt ülehinnatud siis jääb selleks vahemikuks ilmselt pigem ikka kuskil 100-150e max ja nähtavasti umbes 800-900 vahele. ehk umbes täpselt nii nagu ennustatud sai juba kuu aega tagasi, võibolla õige pisut soodsamgi.

aga no küsimus siis laiali ringile nüüd - täna juba ilmselt võib julgelt oletada, et ütleme kuskil nii 800euriga saab reaalselt osta uut XT'd. kuidas on, kuidas tundub...kas on selline tunne, et taipohh kui kõva asi ja hea diil võrreldes nvidiaga? et lähen võtan jooksuga ära icon_biggrin.gif mõnes mõnes ju on - kui otsese konkurenti ja põhimõtteliselt võrdse kaardi 5070ti saab osta "kena" ~1200 euri eest ja seda ka vist siis kui juhuslikult mingit saadavust üldse on icon_lol.gif aga siiski, kas see tekitab sellise emotsiooni, et voh kus AMD nüüd lajatas nvidiale ära ja tuli megahea asja/hinnaga välja?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 08:07:16 vasta tsitaadiga

$749 MSRP 5070Ti oli saadaval reliisiga Arvutitargas üle 20tk 899 euriga(lisaks kallimad mudelid). Selle järgi peaks 9070XT MSRP hind Eestis olema 720eur kanti.
Selle raha eest päriselt kätte saab siis norm diil, kuigi 7900XT sai parematel päevadel kätte 700 euriga ja perfilt palju alla ei jää.
9070XT-le küll lisab väärtust FSR4. Kui ta samahea kui DLSS4 siis mu silmis see omaette 100eur väärt kuna 7000 seeria kaardid tundub saavad lohku sellega.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 09:40:46 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
9070 hinnad vahemikus 650-800€, 9070XT hinnad 700-900€

kõlakas mujalt Euroopast

Arx07 kirjutas:
$749 MSRP 5070Ti oli saadaval reliisiga Arvutitargas üle 20tk 899 euriga(lisaks kallimad mudelid). Selle järgi peaks 9070XT MSRP hind Eestis olema 720eur kanti.
Selle raha eest päriselt kätte saab siis norm diil, kuigi 7900XT sai parematel päevadel kätte 700 euriga ja perfilt palju alla ei jää.
9070XT-le küll lisab väärtust FSR4. Kui ta samahea kui DLSS4 siis mu silmis see omaette 100eur väärt kuna 7000 seeria kaardid tundub saavad lohku sellega.

Tundub realistlik. Minu eelnev konservatiivne arvutus näitas küll ~750 non-XT eest ja ~800 XT eest.
Kui XT tuleb kuhugi 700-750 kanti, siis see oleks loomulikult hea. Isegi kui 5070Ti oleks 900 eest saada (mida see ei ole, pigem 1100), siis peab olema mingi eriline põhjus miks Nvidia valida a'la CUDA või laiem DLSS4 tugi.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 09:48:23 vasta tsitaadiga

Kahjuks pole vist taas tõelist budget kaarti tulemas nagu oli polaris kunagi, see on aeg on vist üldse läbi.
RX-480 oli vist $199 4GB ja $229 8GB MSRP, okei, hinnad tõusnud, aga nüüdsed "budget" kaardid kõik nii ära nuditud pci-e lanedega, et peab olema emaplaat millel uuem pci-e versioon, et saaks täis perfi kätte kaardilt.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 09:56:07 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Uus kuu ja uued tuuled? Veebruarisse ja unustusse jäid need <=600€ jutud XT eest?
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 10:35:23 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
Kahjuks pole vist taas tõelist budget kaarti tulemas nagu oli polaris kunagi, see on aeg on vist üldse läbi.
RX-480 oli vist $199 4GB ja $229 8GB MSRP, okei, hinnad tõusnud, aga nüüdsed "budget" kaardid kõik nii ära nuditud pci-e lanedega, et peab olema emaplaat millel uuem pci-e versioon, et saaks täis perfi kätte kaardilt.

Kui sa pead silmas PCIe x16, siis ilmselt küll, aga N44 põhinev 9060 seeria on veel tulekul.
Need peaks maanduma 300-500 vahemikku ja olema sama kiired kui 20% kallimad Nvidia kaardid.

199 ei tasu tänapäeval enam üldse loota. Isegi Intel suutis ainult teha 250 B580 (ametlikult) ja see pole kordagi selle raha eest reaalselt müügil olnudki. 283 miinimum ja 270 B570 eest.
Ma ei eelda, et keegi suudaks alla 299 midagi uut pakkuda.

marxveix kirjutas:

Millise kaardi sina võtaks?
9070XT (enamus kaarte on 2x8pin)
https://videocardz.net/amd-radeon-rx-9070-xt

9070 (non XT kaarte oluliselt vähem)
https://videocardz.net/amd-radeon-rx-9070

16pin välistan kohe. Olgu need muidu mehhaaniliselt nii head kui on.
Valged välistan samuti, sest valget ei taha.
Ühtlasi võib välistada kehva saadavusega tootjad EU turul a'la Yeston ja Vastarmor.
Samuti ilmselt kõige kallimad ASUS'e ja Red Devil/Aorus Elite versioonid.

Peale seda jääb valikusse 13 mudelit 29'st.
OC +130Mhz on tähtsusetu. Ise tuunides saab niikuinii parema tulemuse ka 2970 stock kaardiga.
Mälu (kui on sama 20Gbps mitte uus revision) peaks minema 22Gbps peale ja mälu OC ei julge ükski tootja tavaliselt puutuda, seega see pole määrav.

Jahutus on määrav ilmselt siis kui on plaan stock jahutust kasutada.
Seda on hetkel raske öelda, kuna me ei tea kui jahe või kuum see kivi on ja kui head need jahutused ise on.
Mulle küll meeldivad XFX'i magnetic ari vendid mida saab väga lihtsalt vahetada ja puhastada.

Usun, et tabelis on vale, et ainult TUF OC mudel omab 3x8pin.
Mulle jäi meelde CES piltidelt, et neid 3x8pin oli ikka rohkem.
Näiteks Aorus Elite on piltidel 3x8pin aga speccides 2x8pin.

Kas see on ka vajalik?
Kahtlen. 2x8pin ja PCIe annab kokku 375W ja seni pole ükski kaart olnud suurema kui väidetava 330W TDP'ga.
Muidugi ei saa välistada, et kui tõesti ise üle 3100Mhz ja 22Gbps kellata, siis võib 375W piirama hakata, aga seda ei tea enne ülevaateid.
Ma siiski arvan, et enne tuleb kivi enda limiit ette. Ma oleks üllatunud kui see palju üle 3100 läheb nagu mõned on väitnud mingi absurdne 3400 vms.

9070 non-xt mudelite hulk viitab palju väiksemale saadavusele. Väidetavalt 1:3 vs XT.
See oleks ka loogiline, sest ma ei kujuta ette, et AMD'l oleks väikesel 357mm² N4P peal toodetud kivil palju defekte.

Kuigi järgmine aasta ei saa täielikult välistada kolmandat N48 põhinevat kaarti (a'la 7900 GRE), kui koguneb piisav hulk veel defektsemaid kive a'la 2500-3000 SP'ga.
9060XT peaks olema 2048 ja 9070 on 3584, seega nende kahe vahel on veel ruumi ühele SKU'le.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 12:07:10 vasta tsitaadiga

ot:
Jätkuvalt, ei saa ega tohi ajada sassi MSRP ja müügihinda koos kõigi maksudega. Liiga palju kasutajaid unustab selle iga kord ära ja need kes teavad peaks seda alati märkusena kordama.

219/249 teisendub täpselt selleks mis hinnaga neid müüakse.

https://geizhals.eu/sparkle-arc-b570-guardian-oc-1a1-s00421600g-a3381435.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu
https://geizhals.eu/intel-arc-b580-limited-edition-31p06hb0ba-a3365436.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 13:04:51 vasta tsitaadiga

Olen süüdi. Pean tulevikus lisama sulgudesse märke kas jutt käib $ MSRP või € letihinna kohta.

Kristoferr kirjutas:
icon_biggrin.gif Uus kuu ja uued tuuled? Veebruarisse ja unustusse jäid need <=600€ jutud XT eest?
Jutt käis MSRP'st ja $ hindadest.
Ma usun, et minu väide oli see, et üle $600 MSRP on DOA. Tuli täpselt piiri peale. Selge see, et € letihind meil saab olema 700+
Ma ei usu, et keegi ootas siin XT kättesaamist alla 600€.

Küll aga mäletan neid kes arvasid, et tuleb 900-1000€ kui selle jõudlus on 4080 tasemel.
Ma ei eita, et mõned AIB mudelid võivad tõesti 1000 piiri ületada meil, aga see on erand, mitte norm.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 02.03.2025 13:51:23 vasta tsitaadiga

See list seal videocardz-il pole ka päris complete list, 9070 AsRock Challenger puudu, kuigi miks nad neid led-e igale poole topivad, ei saa aru. Budget valikul polegi mõtet OC mudelitel ja esialgu, ilma allahindluseta tuleks sihtida 9070XT poole, kellel plaan kohe osta. 9070 ostaks hiljem, pärast hinnaalandust.

9070 AsRock Challenger näiteks puudu
https://videocardz.net/amd-radeon-rx-9070

9070 AsRock Challenger
https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%209070%20Challenger%2016GB/

Võimalik jah, et reaalselt neid 3x8pin variante rohkem aga 2x8pin 9070XT ka 6 märtsil valikus.

Sapphire 9070XT 3xslot 2x8pin (2x8pin 2xhdmi 2xdp) Ise võtaks kiiruga vaadates selle
https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-9070-xt-16g-gddr6#Specification

Powercolor 9070XT HellHound 2.5slot 2x8pin
https://www.powercolor.com/product-detail211.htm

Powercolor 9070XT Reaper 2xslot 2x8pin
https://www.powercolor.com/product-detail212.htm
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 15:28:18 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et need kes valget tahavad, seda päris valget peaksid vaatama Powercolor Hellhound Spectral White poole. See paistab piltide põhjal olema ainuke kus lisaks valgele jahutusele on ka valge PCB ja vooluühendused.
Teised on sellised "laisad" valged.

Disaini poolest kõige lihtsamad paistavad olevat hoopis XFX Quick Silver ja Swift mudelid. Paar RGB külje peal on aga muidu neutraalne jahutus ilma suurte logode või kujunditeta.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 02.03.2025 16:21:26 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Vaatasin, et need kes valget tahavad, seda päris valget peaksid vaatama Powercolor Hellhound Spectral White poole. See paistab piltide põhjal olema ainuke kus lisaks valgele jahutusele on ka valge PCB ja vooluühendused.
Teised on sellised "laisad" valged.

Disaini poolest kõige lihtsamad paistavad olevat hoopis XFX Quick Silver ja Swift mudelid. Paar RGB külje peal on aga muidu neutraalne jahutus ilma suurte logode või kujunditeta.


Need ilmselt 3.5 slot ja 3x8pin aga Swift on täitsa ok, pildi peal tundub 2x8pin, spec kirjelduses 3x8pin, kumb siis on. icon_smile.gif

Nagu arvata võis, on RX9070XT nõudlus suurem, isegi see 60% on vähe, ise arvaks 70/30 praeguse hinna juures.
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-9070-xt-leads-over-non-xt-model-in-china-preorders

Sapphire kõige lennukamalt alustanud RX9070XT ja RX9070 müügiga. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 17:19:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Olen süüdi. Pean tulevikus lisama sulgudesse märke kas jutt käib $ MSRP või € letihinna kohta.

Sa polnud ka ainuke optimist.
MRSP on surnud juba mitu aastat. Pole väga mõtet rääkida hinnast, millega reaalselt osta ei ole võimalik.
Mu enda 10.jaanuaril tehtud kohvipaksu pealt pakkumist näeb https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11572128#11572128 ehk 9070XT EU hind ca 690€ eeldusel, et jõudlus tuleb 7900XT ja 7900XTX vahele. Eks https://geizhals.eu/ mingi hetk näitab, kui palju ma eksisin.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 18:00:29 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
MRSP on surnud juba mitu aastat. Pole väga mõtet rääkida hinnast, millega reaalselt osta ei ole võimalik.
Mu enda 10.jaanuaril tehtud kohvipaksu pealt pakkumist näeb https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11572128#11572128 ehk 9070XT EU hind ca 690€ eeldusel, et jõudlus tuleb 7900XT ja 7900XTX vahele. Eks https://geizhals.eu/ mingi hetk näitab, kui palju ma eksisin.
$599 on 580€. pane saksa 19% käibekat juurde ja saad 690€. eesti veidi suurema määraga 707€. lisa ülespoole ümardamised.
(msrp sama number $ või € oli täitsa asi väga pikalt tänu soodsale vahetuskursile. mälu järgi äkki umbes 10a tagasi läks see nihu aga kuna samal ajal hakkas/käis kaevandusbuum, siis see msrp tõsiasi jäigi tõsisema tähelepanuta)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 19:43:27 vasta tsitaadiga

MSRP on tootja soovituslik müügihind millesse mahub ka edasimüüja kasumimarginaal sisse.

Maksud lisanduvad sellele alati, lihtsalt USAs kuvatakse hindasid ilma maksudeta, peaaegu alati.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaG
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 19:57:41 vasta tsitaadiga

Tegelikult nüüd sõltubki sellest kui palju neid kaarte reaalselt saadaval on. Kui turg on neid täis ja suudab nõudluse ära katta või üle nõudluse olla siis on suur tõenäosus MSRP lähedast hinda ka näha.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 20:14:29 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
MSRP on tootja soovituslik müügihind millesse mahub ka edasimüüja kasumimarginaal sisse.

Maksud lisanduvad sellele alati, lihtsalt USAs kuvatakse hindasid ilma maksudeta, peaaegu alati.


Ehk siis USAs ei ole varsti enam ükski videokaart (ega tehnikavidinad mis pole kohapeal toodetud) müügil MSRPga sest tariifid keevitavad sellele 25% juurde, ehk USA hinnad saavad olema samad mis meil, pluss kohalikud maksud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 20:32:25 vasta tsitaadiga

Soomes räägitakse XT hindadest ~€730 ja nonXT 650€.

Link


Videos on näha ka, et 9070 TUF kasutab sama jahutit, kuid on ainult 2x8pin , XT mudelil oli 3x8pin. Et vähemalt sellel nonXT mudelil tuleb power limit mingis kohas ette, et kui peakski saama unlockida mingeid ROP'e.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 20:53:04 vasta tsitaadiga

Kui 9070 on €650 müügil siis siis MSRP on 499.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 21:07:43 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kui 9070 on €650 müügil siis siis MSRP on 499.


TUF on kallim mudel ka.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 21:12:05 vasta tsitaadiga

AMD väitis, et RDNA4 per CU perf tõus vs RDNA3 on 40%. See pani mind mõtlema.
High end RDNA4 kaarte me see põlvkond ei näe, aga kui näeks, siis mis jõudlusega oleks hüpoteetilised 80CU (9080GRE), 84CU (9080XT), 96CU (9080XTX) ja 128CU (9090XTX) vs 5080, 4090 ja 5090?
Küsisin ChatGPT käest:
tsitaat:
We will estimate the performance of the hypothetical AMD RDNA4 GPUs based on the provided uplift of **40% per compute unit (CU) compared to RDNA3**. Then, we will compare it against Nvidia GPUs using the performance uplift percentages you provided.

---

### **Step 1: Establish Baseline Performance of the RX 7900 XTX**
- **RX 7900 XTX (96 CUs, RDNA3)** is our reference point.
- We'll assign it a baseline performance value of **100 units** (arbitrary scale).

### **Step 2: Compute Hypothetical RDNA4 GPU Performance**
Each RDNA4 CU is **40% more powerful than an RDNA3 CU**, so the performance of an RDNA4 GPU can be calculated as:

\[
\text{Performance} = \text{CU count} \times (1.4 \times \frac{100}{96})
\]

**Hypothetical RDNA4 GPUs:**
| Compute Units | Performance Calculation | Estimated Performance (Relative to 7900 XTX) |
|--------------|-------------------------|--------------------------------|
| **9070 XT (64 CUs)** | \(64 \times (1.4 \times \frac{100}{96})\) | **93** |
| **80 CUs** | \(80 \times (1.4 \times \frac{100}{96})\) | **116** |
| **84 CUs** | \(84 \times (1.4 \times \frac{100}{96})\) | **121** |
| **96 CUs** | \(96 \times (1.4 \times \frac{100}{96})\) | **138** |
| **128 CUs** | \(128 \times (1.4 \times \frac{100}{96})\) | **184** |

---

### **Step 3: Compare Against Nvidia GPUs**
| GPU | Performance Relative to RX 7900 XTX | Estimated Performance |
|-----|---------------------------------|--------------------|
| **RTX 5080** | **+9%** | **109** |
| **RTX 4090** | **+23%** | **123** |
| **RTX 5090** | **+66%** | **166** |

---

### **Step 4: Analysis**
- The **80 CU RDNA4 GPU (116)** would be **slightly faster than RTX 5080 (109)**.
- The **84 CU RDNA4 GPU (121)** would be **close to RTX 4090 (123)**.
- The **96 CU RDNA4 GPU (138)** would **beat the RTX 4090 (123)**.
- The **128 CU RDNA4 GPU (184)** would **comfortably beat the RTX 5090 (166)**.

This suggests that **AMD could potentially beat Nvidia’s next-gen flagships if they release a 128 CU RDNA4 GPU**. However, power efficiency, memory bandwidth, and software optimizations would also play a major role.

Would you like a performance graph or further refinements based on memory and clock speed?


Võtke seda kui lihtsalt huvitavat arvutuskäiku, sest see ei arvesta kellade, mälu kiiruse jms teguritega.
7900XTX kaotus kolmele Nvidia kaardile põhineb TPU perf chartil mis omakorda põhineb 4K raster andmetel.

Teoreetiliselt, kui AMD oleks teinud need, siis nad oleksid olnud potentsiaalselt igati konkurentsis ja ehk isegi kiiremad kui 5090.
Vähemalt rasteris. Nagu ma ütlesin, siis väga lihtne arvutus. Ei saa välistada, et suurema CU hulgaga disainid oleksid jooksnud mingisse pudelikaela või oleksid olnud TDP limited.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 02.03.2025 21:22:48 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Soomes räägitakse XT hindadest ~€730 ja nonXT 650€.

Link


Videos on näha ka, et 9070 TUF kasutab sama jahutit, kuid on ainult 2x8pin , XT mudelil oli 3x8pin. Et vähemalt sellel nonXT mudelil tuleb power limit mingis kohas ette, et kui peakski saama unlockida mingeid ROP'e.


Power limit jookseb siis ette 2x8pin korral, kui see peaks võtma rohkem kui 375w, minu mõistes saavad mõlemad 9070 ja 9070xt hakkama 2x8pin-iga, kui vaja.
Samas on 9070XT OC mudelid AMD järgi 2% kiiremad, kui 5070TI. Videos -2% juhul kui võtad selle barebone, kõige lahjema variandi ja midagi kaardiga ei tee.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 21:25:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
AMD väitis, et RDNA4 per CU perf tõus vs RDNA3 on 40%.
ära päris turundusjuttu uskuma jää.
rdna 2, 3 ja 4 on slaidi peal rasterization 1, 1.35 ja 1.9 või umbes nii. ehk siis jah, urunduse mõistes 40% mis 40%.
see, mida sina tahad sealt välja lugeda on perf per cu sama takti juures aga...

võrdlus on 6800xt (72cu) vs 7900xt (84cu) vs 9070xt (40cu) ja per cu. nagu slaid selgelt ütleb icon_biggrin.gif
takti normaliseeritus on lahtine küsimus, juures väike kiri nagu ütleks nii aga seda võib nii üht kui teistpidi lugeda.

siinjuures, 1.9x rdna3 perf on päris põnev tulemus. saab tähendada ainult seda, et 9070xt jääb aeglasemaks kui 7900xt (2160p cp2077 ultra, mis ei ole näiteks mälu bandwidthi arvestades isegi ootamatu tulemus).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 02.03.2025 21:27:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.03.2025 21:26:55 vasta tsitaadiga

Olen väga tuttav selle numbriga. Minu 2080Ti on 375W BIOS'ga ja sellel on 2x8pin.
OC +100 tuumale ja +1000 mäludele. Ega eriti rohkem ei saa, kui märgatavalt temperatuuri ei alanda, sest madalama tempi peal tarbib kaart vähem voolu.
Aitab ka kaardil RGB väljalülitamine ja ventidele mujalt voolu andmine.

Muidugi 8pin omab sellist varu, et selline piiri peal jooksutamine ei ole probleem.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 23:43:55 vasta tsitaadiga

Soomes esitatud videos TUF-i kohta ütleb et see tuleb kallim
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 01:00:42 vasta tsitaadiga

endal ka 3080ti jookseb kohati ~360w ja pole mingit probleemi 2x8pin kaabeldusega.

kui nonxt puhul mingi poweri limit tuleb, siis see tuleb puhtalt selle pärast, et see on kas "tehases sisse ehitatud" või siis lihtsalt powerstage on nii palju nõrgem disainitud sellel kaardil. samas, kui ikka tahtmist on siis saab alati neid olemasolevaid faase ekstra jahutada (näiteks veega kasvõi) ning ei usu küll, et 300+w mingi eriline probleem oleks kaardil, mis tehasest on 220w speciga (oli vist see õige number?)

ühesõnaga, nonxt peaks poweri mõttes täiesti vabalt klokkuma XT kiirusele kui piisav jahutus on ka tagatud. kas ka XT kiirusest kõrgemale, see on juba väga küsitav. aga no kui on klokitav XT tehase kloki juurde ja nii suht iga isendiga siis tegelikult tegu juba väga hea diiliga.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 03.03.2025 10:44:07 vasta tsitaadiga

Esimene dual fan RX9070XT, dual fan 9070 olid ka varem valikus aga miks ainult hiina, mulle just meeldib ilma või minimaalse valgustusega.

Dual Fan XFX 9070XT
https://videocardz.com/newz/xfx-launches-first-dual-fan-radeon-rx-9070-xt-graphics-card

Dual Fan Sapphire 9070
https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-9070-16g-gddr6
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 11:48:28 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
endal ka 3080ti jookseb kohati ~360w ja pole mingit probleemi 2x8pin kaabeldusega.

kui nonxt puhul mingi poweri limit tuleb, siis see tuleb puhtalt selle pärast, et see on kas "tehases sisse ehitatud" või siis lihtsalt powerstage on nii palju nõrgem disainitud sellel kaardil. samas, kui ikka tahtmist on siis saab alati neid olemasolevaid faase ekstra jahutada (näiteks veega kasvõi) ning ei usu küll, et 300+w mingi eriline probleem oleks kaardil, mis tehasest on 220w speciga (oli vist see õige number?)

ühesõnaga, nonxt peaks poweri mõttes täiesti vabalt klokkuma XT kiirusele kui piisav jahutus on ka tagatud. kas ka XT kiirusest kõrgemale, see on juba väga küsitav. aga no kui on klokitav XT tehase kloki juurde ja nii suht iga isendiga siis tegelikult tegu juba väga hea diiliga.


Ma pigem mõtlesin seda, et kui proovida non-XT peal XTbiosi ja seal PCB peal on midagi teistmoodi, et kas BIOS ka kontrollib näiteks kas 3x8pin pealt tuleb voolu vms?
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 12:22:00 vasta tsitaadiga

Ma nagu ei näe pointi. Sellise hinnavahega, mis on nii väike loota ja hakata mässama biosiga? Kui see oleks nii lihtne ja AMD selle peale ei mõtleks, siis oleks XT kaartide nõudlus palju väiksem.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.03.2025 13:04:23 vasta tsitaadiga

Tundub suht mõttetu jah. Lisaks peaks siis olema kallim kaart millel Dual-BIOS peal, et saaks turvaliselt ühe ühe flashida. Kui ei toimi saab lülitada teise peale ja originaali tagasi flashida.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 03.03.2025 13:31:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tundub suht mõttetu jah. Lisaks peaks siis olema kallim kaart millel Dual-BIOS peal, et saaks turvaliselt ühe ühe flashida. Kui ei toimi saab lülitada teise peale ja originaali tagasi flashida.


Selleks on PCI videokaart, vähemalt vanasti toimis. Lisaks paljudel integreeritud graafika, apu, enamus am5 cpu-del gpu küljes. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edeni
HV vaatleja
Edeni

liitunud: 24.07.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 13:46:33 vasta tsitaadiga

Ehk pakub kellelegi huvi:
https://www.amazon.nl/dp/B0DRPQPQQC ja https://www.amazon.se/Sapphire-NITRO-RADEONTM-9070-GAMING/dp/B0DRPQPQQC

Krõbe hind ainult icon_biggrin.gif

_________________
Raske elu siin liivimaal.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 13:57:29 vasta tsitaadiga

Viilutaja, suht kindel et kontrollib jah. Aga mina pidasin silmas seda, et mitte ei hakka neid puudu olevaid compute uniteid proovima flashima vaid lihtsalt OC'ga proovida saavutada XT klokki.
Ja noh, 9070XT 2x8pin kaardid on täitsa olemas, et eks vajadusel saab igasuguseid biose proovida ja katsetada. Ma ei tea muidugi mis seis nende biosisega tänasel päeval on...et kas on mingid toolid olemas, millega saab sinna sisse vaadata, mälu timinguid muuta jne? Rx570 aegu ja nii sai vabalt siis kui kaevandamien käis, tegin igasuguseid biose omale, et max hashrate saada jne icon_lol.gif

Sõltuvalt sellest kuidas AMD asja disaininud ja teinud on, võib olla kas üsna kerge saavutada XT'ga võrdset klokki, või siis vastupidi üsna võimatu. Aga noh, need hinnad justkui on sellised, et see on väike vihje - kes tahab ostab väheke odavama kaardi ja "toimetab" sellega natuke ise icon_biggrin.gif Jahutus on täpselt sama ning 2x8pin reaalselt võimsusest kuidagi puudu ei jää. Seega eeldused on nagu olemas füüsiliselt. Muidugi jääb alati see küsimus, et isegi kui klokkida samale klokile, mis XT siis kas see ikkagi on väärt pusimist nii väikse hinnavahe pärast? Aga no reaalses elus ma usun, et see hinnavahe saab ikkagi olema ~100 raha vastavatel kaartidel, mitte 50

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.03.2025 13:59:06 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Tundub suht mõttetu jah. Lisaks peaks siis olema kallim kaart millel Dual-BIOS peal, et saaks turvaliselt ühe ühe flashida. Kui ei toimi saab lülitada teise peale ja originaali tagasi flashida.


Selleks on PCI videokaart, vähemalt vanasti toimis. Lisaks paljudel integreeritud graafika, apu, enamus am5 cpu-del gpu küljes. thumbs_up.gif

Muidugi, aga dual-bios ei maksa nii palju, et see ei võiks olla teatud hinnaklassis igal kaardil.
Rääkimata sellest, et see on mugavam kui hakata nn blind flash tegema.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 13:59:50 vasta tsitaadiga

Mitu lehekülge jahutakse juba 9070 klokist xt vääriliseks olematu hinnaga kuid minu arust on pigem õhus küsimus, et palju 9070xt klokkida saab ning kas see suudab mingis asendis 7900xtx'ile konkurentsi ka pakkuda.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.03.2025 14:02:18 vasta tsitaadiga

c4v6, Kiireimad AIB kaardid paistavad olevat 3100Mhz. Stock on 2970Mhz. Ma ei usu, et sealt eriti palju rohkem välja pigistab. 3200Mhz. Võibolla mõni õnnelik saab 3300Mhz.
Mälu osas peaks siiski ruumi olema minna 20Gbps pealt 22Gbps peale mis tõstab kiiruse 640GB/s pealt 704GB/s peale.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 15:46:09 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Mitu lehekülge jahutakse juba 9070 klokist xt vääriliseks olematu hinnaga kuid minu arust on pigem õhus küsimus, et palju 9070xt klokkida saab ning kas see suudab mingis asendis 7900xtx'ile konkurentsi ka pakkuda.
suurem mure on selles osas mälu. 7900xtx mälu läbilase on 960. 640 on kõva 50% vähem...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 16:29:42 vasta tsitaadiga

ma samuti ei usu, et XT klokk väga kuskile kõrgemale enam läheks...~200mhz max ehk. seepärast jahungi nonXT klokist, et sellel on ruumi meeletult klokkuda küll ja küll icon_lol.gif

mälu läbilase muidu 7900xtx'l vist pole praktiliselt kuskil ja kunagi väga mingi kriitiline faktor samas, või on? et noh 960 küll, aga vaja seda kõike reeglina vist ei lähe? mingitest krüptodest ja AI'st praegu ei räägi, ikka ainult mängude jooksutamisest. aga 960 vs 640 on samas suur vahe küll jah, mitte mingi tühine 10-15%

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 16:47:03 vasta tsitaadiga

Ma seda mõtlengi, et see xtx mälu bandwitch on ju nii suur, et ma ei ole kindel mis tingimustes see üldse ära kasutatakse.
Kui aus olla, siis hea 4K kaart ta ju ei ole tegelikult ning 9070xtx ka mitte. 1080p ja 1440p all-in jaoks rohkem ning ma usuks, et seal on sellest küll?
Ma ei ole endale muidugi neid detaile selgeks teinud iial, seega siin on targemaid mehi sellel teemal sõna võtma kindlasti.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.03.2025 17:00:59 vasta tsitaadiga

64MB cache on ja väidetavalt on parandatud ka mälu kokkupakkimist (architecture notes lugedes).
Selge see, et 256bit kaardil on raske 384bit kaardi vastu saada.
Mul on 352bit kaardiga juba praegu 704GB/s ja see on ainult 14Gbps mälu mis on ülekiirendatud.

RDNA4 puhul olevat siiski parandatud 4K perfi ja seda oli ka lekkinud tulemustest näha, kus 4K peal olid tulemused isegi paar protsenti paremad, kui 1440p peal.
Muidugi võimalik, et 1440p oli rohkem CPU limited.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.