Korralik tehase F up ikka Sisu õige aga kest ehk kaardi heatsink on 5090 oma.
Kindlasti oli tal korraks tunne, et äkki jackpot ja saadetigi 5090 hoopis.
Kui kõik on identne FE kaartide puhul, siis ei imesta, et keegi üritab scammida nii omades mõlemat FE kaart. Vahetab ära sisu ja aga muidugi warranty ei kehti kui vale kesta alles jätab _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Korralik tehase F up ikka Sisu õige aga kest ehk kaardi heatsink on 5090 oma.
Kindlasti oli tal korraks tunne, et äkki jackpot ja saadetigi 5090 hoopis.
Kui kõik on identne FE kaartide puhul, siis ei imesta, et keegi üritab scammida nii omades mõlemat FE kaart. Vahetab ära sisu ja aga muidugi warranty ei kehti kui vale kesta alles jätab
Kui sa vaatad GN teardown videot, siis näed, et need kolmnurksed osad on lihtsasti vahetatavad. Ei pea isegi jahutust lahti tirima. Jupid täpselt samad 5080 ja 5090 puhul, lihtsalt ühele on laseriga peale lastud 5080, teisele 5090.
No mis seal suures plaanis arutada - 5080 on oma raha eest - eeldusel, et saab või hakkab saama MSRP laadse hinna eest talutav juhul kui ennem olid miski kuradi 2080 peal vms. Samas inimesed nagu ise kes suures plaanis omavad enamvähem high end kaarti on uuendamine keeruline kuna tahaks korralikku hüpet mitte miski 15-20 kaadert juurde. Ehk siis 5090 oma perfiga puhuks pilli, samuti odavam kaart millele oleks 4090 perf aga sellise hinnaga absoluutselt mitte.
Need kes olid 2080 või mingi vanema peal oleks juba ammu saanud 4080 Super osta palju odavamalt kui 5080 täna. 5080 pole isegi uuendamisväärselt kiirem kui 4080S ega oma rohkem mälu.
OG 4080 ma ei arvesta, sest see oli sama halb rahaliselt nagu 5080. Arvestades kuristikku mis eksisteerib 5080 ja 5090 vahel on kindel koht 4090 asenduseks 5080 Ti või 5080 Super näol 24GB mäluga.
Ilmselt sama hinnaga mis 4090... _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Tomorrow, isegi kui mingi ajapärast lükataks letti nö. 5080Ti/super misiganes siis evides 4090 perffi oleks tegu nii ägeda asjaga, et isegi kui MSRP'ls lubataks a'la 1500-1600 siis reaalselt oleks ikkagi hind totaalselt perses. Nagu täna jüütüübist mingit videot vaadates aru sain siis MSI ja mingi molu veel - Asus vist lükkasid 5090 hinna 3,5 kilo peale.
On 5090 hind täiesti kosmoses läheb ka klass allpool olevate hind absurdseks.
No raisk võin maksta 1200 euri poehinnale miski paar sotti peale aga 100+% hinnalisa ei maksa - ptsi, istun siis oma 3090 peale edasi
Aga tundub, et grafakaartidega ongi põud - kokkuvõttes saadavus perses ja pmst on kõik kallis va. siis täisjuustud. Selleks ajaks kui keegi letist ära ei kraba on kallil ajal sisse ostetud ja hinda alla ei liigu a'la 4090
XTX'id väidetavalt ka USA's lähevad hästi kaubaks. 4080S enam saada ka pole vähemalt normaalse hinnaga. Kõik ostetakse ära, mis veel saada on vahemikus 700-1100. Üle selle on sisuliselt olematu valik ja ainult scammerite 5080 ca 2k hinnanga.
Eks oma osa on ka USA maks Hiinale. Rabatakse, kuniks hinnad tõusevad. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Need kes olid 2080 või mingi vanema peal oleks juba ammu saanud 4080 Super osta palju odavamalt kui 5080 täna. 5080 pole isegi uuendamisväärselt kiirem kui 4080S ega oma rohkem mälu.
OG 4080 ma ei arvesta, sest see oli sama halb rahaliselt nagu 5080. Arvestades kuristikku mis eksisteerib 5080 ja 5090 vahel on kindel koht 4090 asenduseks 5080 Ti või 5080 Super näol 24GB mäluga.
Ilmselt sama hinnaga mis 4090...
mis see palju odavamalt on? ma tellisin 4080 Superi 1168 euroga jaanuari alguses (mis oli 3. odavuselt kuna 1.-2. pood olid maksuvõlgadega), siis tuli poest vastus, et laost otsas. Kui nüüd 5080 saab 1200-ga, siis minu arust täitsa ok ju? Vaja ainult veits oodata, kuni neid ladudesse jõuab, need AT-s tekkinud variandid muidugi magasin maha õigeaegselt Praegu istun värskelt kokku pandud i7-14900k-ga komplekti peal sõbralt laenatud 1070ti-ga ja ootan
Probleem on selles, et tulevad uued kaardid peale aga hind ja jõudlus jäävad enam vähem samaks. Mingi paigal trampimine toimub. Vähemalt lahjemate kaartidega kui 5090. Amd teeb vist sama teemat.
Enam ei ütleks, et upgrade-i puhul oota veidi kuna uued kaardid kohe väljas.
sezhers, kahtlen, et 1200eur lähedast hinda enam üldse Eestis näeb RTX 5080 puhul. Väheusutav, et Trumpi tariifid tõstavad ainult USAs kaartide hindasid. Tänu Hiina tariifidele MSI juba tõstis 5080 MSRP 160USD võrra ja 5090 oma 200USD võrra. Taiwani 25-100% vahemikus tariif alles veel tulemas...
3090 on ju igati ok veel. Ma saaks aru, et inimene on vana ja aeglase kaardi peal mida on piin kasutada ja tahaks hirmsasti upgrade teha, aga 3090, kui välja arvata voolutarve ja tempid on oma 24GB'ga veel asjalik.
Mina olen ju 2080Ti peal mis on veel vanem. Kui ma absoluutselt oleksin pidanud upgrade tegema mingil põhjusel eelmine aasta ja see oleks pidanud olema Nvidia, siis oleksin valinud 4070 Ti Super. 16GB mälu ja hind küll veidi kõrgem kui 700 mis on max mida ma tavaliselt olen nõus välja käima, aga parem kui 4060Ti 16GB, need aneemilised 12GB 4070 mudelid või minu jaoks mõttetult kallis 4080S.
Või siis oleks vaadanud kasutatud kaartide poole, kuigi 30 seeriat ostes on suur võimalus saada kaevandamisega äratrööbatud kaart.
sezhers kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Need kes olid 2080 või mingi vanema peal oleks juba ammu saanud 4080 Super osta palju odavamalt kui 5080 täna. 5080 pole isegi uuendamisväärselt kiirem kui 4080S ega oma rohkem mälu.
OG 4080 ma ei arvesta, sest see oli sama halb rahaliselt nagu 5080. Arvestades kuristikku mis eksisteerib 5080 ja 5090 vahel on kindel koht 4090 asenduseks 5080 Ti või 5080 Super näol 24GB mäluga.
Ilmselt sama hinnaga mis 4090...
mis see palju odavamalt on? ma tellisin 4080 Superi 1168 euroga jaanuari alguses (mis oli 3. odavuselt kuna 1.-2. pood olid maksuvõlgadega), siis tuli poest vastus, et laost otsas. Kui nüüd 5080 saab 1200-ga, siis minu arust täitsa ok ju? Vaja ainult veits oodata, kuni neid ladudesse jõuab, need AT-s tekkinud variandid muidugi magasin maha õigeaegselt Praegu istun värskelt kokku pandud i7-14900k-ga komplekti peal sõbralt laenatud 1070ti-ga ja ootan
930-999. Need olid eelmine aasta saada Saksamaal ja mitte ainult loetud tunnid või midagi. Ühe tootja kaart oli mitu kuud 999 peal.
Muidugi mitte meil. Meil oli odavaim 1094€
5080 on 6-12% kiirem, kui 4080S sõltuvalt resost. Isegi kui selle lõpuks paari kuu pärast 1200 eest kätte saab, siis see on rohkem sundkäik, kuna 4080S tootmine on lõpetatud.
Allpool vastavad lingid kus saate ise hinnagraafikuid vaadata (valisin välja odavamad mudelid):
sezhers, kahtlen, et 1200eur lähedast hinda enam üldse Eestis näeb RTX 5080 puhul. Väheusutav, et Trumpi tariifid tõstavad ainult USAs kaartide hindasid. Tänu Hiina tariifidele MSI juba tõstis 5080 MSRP 160USD võrra ja 5090 oma 200USD võrra. Taiwani 25-100% vahemikus tariif alles veel tulemas...
Väga kahju, et ma siis need AT omad maha magasin, mõtlesin, et tuleb ikka juurde ja ootasin kuni makse 4080 eest laekub tagasi ettevõtte arvele. Eks siis jälgin edasi, mis hinnad teevad.
Tomorrow kirjutas:
sezhers kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Need kes olid 2080 või mingi vanema peal oleks juba ammu saanud 4080 Super osta palju odavamalt kui 5080 täna. 5080 pole isegi uuendamisväärselt kiirem kui 4080S ega oma rohkem mälu.
OG 4080 ma ei arvesta, sest see oli sama halb rahaliselt nagu 5080. Arvestades kuristikku mis eksisteerib 5080 ja 5090 vahel on kindel koht 4090 asenduseks 5080 Ti või 5080 Super näol 24GB mäluga.
Ilmselt sama hinnaga mis 4090...
mis see palju odavamalt on? ma tellisin 4080 Superi 1168 euroga jaanuari alguses (mis oli 3. odavuselt kuna 1.-2. pood olid maksuvõlgadega), siis tuli poest vastus, et laost otsas. Kui nüüd 5080 saab 1200-ga, siis minu arust täitsa ok ju? Vaja ainult veits oodata, kuni neid ladudesse jõuab, need AT-s tekkinud variandid muidugi magasin maha õigeaegselt Praegu istun värskelt kokku pandud i7-14900k-ga komplekti peal sõbralt laenatud 1070ti-ga ja ootan
930-999. Need olid eelmine aasta saada Saksamaal ja mitte ainult loetud tunnid või midagi. Ühe tootja kaart oli mitu kuud 999 peal.
Muidugi mitte meil. Meil oli odavaim 1094€
5080 on 6-12% kiirem, kui 4080S sõltuvalt resost. Isegi kui selle lõpuks paari kuu pärast 1200 eest kätte saab, siis see on rohkem sundkäik, kuna 4080S tootmine on lõpetatud.
Allpool vastavad lingid kus saate ise hinnagraafikuid vaadata (valisin välja odavamad mudelid):
No eks ma olen võhik selles vallas, jälgin siis edasi, mis tooted tulevad müüki. Äkki mingi hetk jõuab midagi toredat turule, mis on enam-vähem ok hinnaga. 5080 eest ei tahaks küll üle 1300 maksta, kui saaks 4080S alla 1200, aga eks vaatab. Tänan info ja linkide eest.
Ühest poest saaksin refurbised RTX4080Super (Gigabyte GeForce RTX 4080 SUPER WINDFORCE V2). 1050€'ga koos Eestisse saatmisega.
Kuid ma ei näe sellel hinnal ka pointi...
Ühest poest saaksin refurbised RTX4080Super (Gigabyte GeForce RTX 4080 SUPER WINDFORCE V2). 1050€'ga koos Eestisse saatmisega.
Kuid ma ei näe sellel hinnal ka pointi...
Täitsa hea pakkumine ju, kui garantiid ka saad. 4080 ja 4080s on suht nigel seis turul juba, 4070TI S laoseisud kuivavad ka kokku päris jõudsalt ja alla pole hinnad liikunud. Ise pigem seda vaatasin ka praegu, piisaks hästi ja võtaks vähem voolu kui 5000 seeria, aga 950+ välja käia... no ei tõuse käsi.
kui tahad sellise jõudlusega kaarti (põmst = 5080 ju) siis miks ka mitte? suhteliselt ok hind ju kokkuvõttes...flat 1000 oleks muidugi ilusam ja meeldivam arvestades, et 5080 tõesti ilmselt kuskil enam alla 1.5k saama ei hakka siis 1050 praktiliselt sama perfiga kaardi eest ei ole selles valguses paha diil.
aga noh...see on siis KUI tahad/vajad tõesti sellist kaarti. minumeelest üle 600-700 mis iganes videokaardi eest on ikka täitsa ajuvaba. mängida võib ju vahel olla tore aga no tõepoolest ma võin need paar settingut madalamaks võtta ja never ei vaja mingeid pagana poolteist kilo maksvaid kaarte. päris absurdne mõelda, et põhimõtteliselt umbes 500 euri eest saab terve ülejäänud arvuti ning täitsa korraliku isegi veel ja siis lihtsalt ühe komponendi eest maksad kordades ülejäänud komplekti hinna _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
of course its overpriced but hey, if people are buying it, why not ask even 20k? its all a business after all
they are propably asking as much as some people are going to pay (max) _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Yeah, good launch ikka. Lastakse mingid kaardid välja, mille eest küsitakse julma kirvest ja juba alguses on asjad vigased. Ometigi mingid lambad kohe ostavad neid.
Well done. Peaks ikka eelmiseid põlvkondasid vaatama.
päris "huvitav" tunne võiks vist olla küll kui oled just ostnud mingeid imekanaleid pidi kuskilt 3000euri eest uue nvidia kaardi ja siis see hakkab lambist musta ekraani viskama või brickib täiesti ära
aga noh, ega keegi pole öelnudki, et mida rohkem maksad, seda töökindlama toote saad keegi võiks nüüd tulla välja driveri või mingi fixiga, mis need nvidia kaardid korda teeb, ja küsida selle fixi eest näiteks 1000 euri legit bisness _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Firma kohta kes ei väsi kiitmast enda rauda ja küsib selle eest palju raha on neil ikka iga põlvkond mingi raua probleem.
Kõik tuletavad pidevalt meelde AMD draivereid, aga keegi ei tuleta meelde seda kuidas iga Nvidia põlvkond viimased seitse aastat on olnud väljatulles mingi raua probleemiga.
Lõpuks on need lahendatud, aga arvestades küsitavat hinda poleks need pidanud kunagi üldse juhtumagi. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Odavamad on sama head kui kallid, kas sellel on üldiselt väga vahet, milline isend vesijahutuse alla teha?
Edit: Lootsin siit kiiret vastust aga võtsin aja ja uurisin ise.
Üldiselt ei ole suurt vahet, millise firma või tootja õhkjahutusega 5080 videokaart valida, kui plaanin selle ümber ehitada vesijahutuse peale. Kui kõik vajalikud vesijahutuse komponendid on õigesti paigaldatud ja ühilduvad videokaardiga, siis jahutuse efektiivsus ja jõudlus on üsna sarnased erinevate tootjate kaartide puhul. Aitäh.
viimati muutis busta 09.02.2025 22:13:53, muudetud 1 kord
Ei midagi uut. Ma nägin seda hala ka mitmete mängudega ja just DLSS oli tihti probleemiks uuemates mängudes või patchidega. Osades aitas see üldse kinni panna. Kuna endal pole nvidia kaarte pea 5 aastat olnud, siis olen ainult vaadanud, mida kurdetakse. RT on ka üks asi, mis osades mängudes ei töötanud. Kui RT on kinni, siis pole sellega ka probleeme AMD kaardiga
Ei vea kuidagi nvidia launchidega, iga kord on mingid jamad. Vb seekord ainult draiveri tasemel, mida ehk annab fixida. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Lõpuks on need lahendatud, aga arvestades küsitavat hinda poleks need pidanud kunagi üldse juhtumagi.
Seda peab firma aktsionäridele seletama, kes soovivad kasumit täna, mitte kuue kuu pärast vms. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
päris "huvitav" tunne võiks vist olla küll kui oled just ostnud mingeid imekanaleid pidi kuskilt 3000euri eest uue nvidia kaardi ja siis see hakkab lambist musta ekraani viskama või brickib täiesti ära
Eriti niru on see, et kui pole Eesti poe arvet ja on näiteks ASUS kaart, siis 2022 Eestis ASUS-e garantii kohta polnud. Välismaa pood garantii küsimustes meilidele ka ei vastanud.. Tol ajal oli see värk ka, et mingi kaevur ei tea mida teinud kaardiga ja nüüd üritab garantiisse sokutada.
Raalimeistrites soovitati kindlasti mitte öelda, et kaevur-kaart, aga pärast ikkagi selgus õnneks see, et ma olin ise kaarti puhastades seda vigastanud, aga algul uurisin garantii varianti ka, aga lõpuks Raalimeistrid tegid korda ja andsid parandusele eluaegse garantii!
Loodan, et mu 5080 ära ei bricki . Siimaani pole probleeme olnud, garantiid ilmselt ootaks kuu aega vähemalt. Vahepeal tuunisin undervolti vingemaks, 2980mhz@925mV on stockist ca 10% parem ja samal ajal väiksem voolutarve. Lisaks memory OC kannatab põhja kruttida(+2000), aga ei tea kuidas see GDDR7 elueale mõjub, jätsin +500mhz.
Mitte ei saa aru et toite osas 3rd party junne keegi üldse riskib kasutada. Mingi jama sellest tuleb siis good luck with that during RMA, first party puhul midagi juhtub siis saad süüdistava sõrmega tootja poole osutada.
AX1600i toitele hankisin omal ajal ka Corsairi enda 12VHPWR kaabli kus tootja ise märkinud et konkreetse PSU mudeliga kaabel ühilduv.
Kuidagi jube paljuvõitu on neid ikaldusi kurdetud, kas või brickimisi.
Mõistan et uus asi ja ikka juhtub aga see ei saa mingi väga pisike osa kaartidest ka olla arvestades milline mikroskoopiline kogus 5090 kaarte üldse müüki paisati.
Odavamad on sama head kui kallid, kas sellel on üldiselt väga vahet, milline isend vesijahutuse alla teha?
Edit: Lootsin siit kiiret vastust aga võtsin aja ja uurisin ise.
Üldiselt ei ole suurt vahet, millise firma või tootja õhkjahutusega 5080 videokaart valida, kui plaanin selle ümber ehitada vesijahutuse peale. Kui kõik vajalikud vesijahutuse komponendid on õigesti paigaldatud ja ühilduvad videokaardiga, siis jahutuse efektiivsus ja jõudlus on üsna sarnased erinevate tootjate kaartide puhul. Aitäh.
Päris igale kaardile blocki leida on raske. Soovitavalt vaata mis tootja blocki sa tahad, ja siis vaata, mis kaartidele antud block saada on. 5080 puhul valiks midagi, kus on kõrgem power limit lubatud. Alphacoolil on näiteks list, mis kaartidele nad blocke teevad. See erineb natukese 5080 ja 5090 vahel.
vesijahutuse osas on veeploki olemasolu oluline faktor. selles osas võib tihti odav kaart isegi parem olla, sest need on reeglina reference pcb ja sellele on rohkem plokke olemas.
alphacoolil on vist siiani olemas see pakkumine, et kui sul on videokaart, millele neil plokki saadaval pole (lisatingimusena peab muidugi mingi enam-vähem popp kaart olema) siis saadad kaardi neile mõõtmiseks-katsetamiseks ploki tarbeks ja saad ploki tasuta
aga kaardi valiku osas - fullcover plokk teeb ka tehniliselt lihtsama vrm-iga enamasti imesid, sest hoiab temperatuuri märgatavalt madalamal. mäludega samamoodi kuigi need on tänapäeval enamasti ka õhkjahutil gpu endaga sama vasetüki küljes. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
FB jälle bänner: Dune upcoming, 333FPS...
Samal ajal probleem, et uusima draiveriga näeb ainult musta ekraani;)
Midagi ei muutu siin maamuna peal, jätkub sama valeinfo levitamine
Der8auer võttis selle sulanud kaabli tüübiga ühendust ja sai selle kaabli ning kaardi.
Sae pekki. Ühe juhtme kiu sees, mis kannab ka 12v edasi oli 22A koormus. Ülejäänud 11A ja alla selle. Nvidia insenerid, vist ei testinud juba 4090 ajal kuhu jaotub selle pistikuga koormus jutmes täpsemalt. Ime kah siis, et pika koormusega juhtme üks kiud lõpuks kärssama hakkab ja sellega koos ka mõlema nii PSU kui kaardi otsiku sulama paneb.
Kuidas saab nii suur tootja sellise asja läbi lasta QC'st. 1h testaega koormuse all näitaks juba ära, et liiga suur koormus ühes kius.
Link _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Der8auer võttis selle sulanud kaabli tüübiga ühendust ja sai selle kaabli ning kaardi. Ma ise veel pole jõudnud kogu videot vaadata.
Sae pekki. Ühe juhtme kiu sees, mis kannab ka 12v edasi oli 22A koormus. Ülejäänud 11A ja alla selle. Nvidia insenerid, vist ei testinud juba 4090 ajal kuhu jaotub selle pistikuga koormus jutmes täpsemalt. Ime kah siis, et pika koormusega juhtme üks kiud lõpuks kärssama hakkab ja sellega koos ka mõlema nii PSU kui kaardi otsiku sulama paneb.
Kuidas saab nii suur tootja sellise asja läbi lasta QC'st. 1h testaega koormuse all näitaks juba ära, et liiga suur koormus ühes kius.
Kui mõlemal pistikul on "+" ja "-" kokku sillatud siis saab vool ebaühtlaselt ainult sellel juhul jaotuda kui kontakt või juhi takistus on erinev.
PSU peaks olema ka sillatud "+" ja "-" (sellised toited on nüüd nagunii ühe 12v latiga)
aga ikkagi oli see väga veider. Voolu jagunemisel võib olla erinevused aga mitte 2-3x nagu seal oli kui juhid samad ja "kontaktitakistus sama".
Lihtsalt kogu selle pistiku probleem on see, et liialt väike selliste voolude jaoks. Tuleks uurida kui hea on juhtme ja klemmi ühendus (pistikutes).
Alguses kui need pistikud tulid siis osadel oli joode väga kehv ja olid ka pistikud millel olid "klemmid sillatud".
Ja ühe juhtme ristlõige võiks olla vase korral 1,5mm2 tundub, et neil seal väiksemad (0,75 mm2). Pole veel enda toidet selle ühendusega kätte saanud, et tuvastada juhid.
Varud peaks olema 2-3x kui on võimalus kasutaja eksitusele, mis antud juhul oli välistatud.
Seda vist öeldi ammu juba 4090 probleemi uurides ja me ka ise saime samale järeldusele, mida Der8auer ka siin video lõpus ütles - 2 pistikut oleks pidanud olema 4090 ja 5090 kaartidel. 80 seeria omadel ei ole sellist koormust taga.
Kuna aga Nvidia tahtis iga hinnaga kõigile ka tipp kaardile sama ühe pistikuga kogu koormuse. Kokku sillutatud peabki lõpuks olema, sest pistiku ühenduste arv on väike (mis 12V edasi kannavad). 5090 osas polegi varu sisuliselt, eriti kuna defaultis on pea 600w ja surutakse suurem osa ühest kiust läbi.
Üks variant on ka see, et PSU ei oska sellise kaardi puhul koormust kõigi kiude vahel jagada, aga see ongi kaardi tootja probleem selgeks teha, kas enamuse toite tootjate toodetega on testitud ja ohutu.
The time has finally arrived for water cooled 12VHPWR cables. See on hea sarkasm _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Üks variant on ka see, et PSU ei oska sellise kaardi puhul koormust kõigi kiude vahel jagada, aga see ongi kaardi tootja probleem selgeks teha, kas enamuse toite tootjate toodetega on testitud ja ohutu.
PSU ei jaga erinevate klemmide vahel koormust. Need toiteplokid on nüüd enamasti üldse ühe 12v siiniga.
Ja isegi kui PSU on nõrgem nt. 300 / 450 W max selle pistiku kaudu siis peaksid ikkagi olema kõik juhid kasutuses (jällegi koormuse jaotuse vaatevinklist).
(ma jällegi ei tea kuidas need adapterid olid tehtud, kui ei eksi siis olid pistikus sillatud. Miski mälupilt on hullust jootest).
See "sensing" on mitte PSU-le vaid GPU-le info, et piirata koormus (PSU "lühistab" vastavad pinnid edastamaks info GPU-le et võimalik koormata).
Samas ootaks veel, et Der Baurer testiks selle ASUS-e GPU-ga, mis mõõtis iga juhi/klemmi voolu ja sealt näeks voolu jaotumist ja kas rakendub võimsuse piiramine GPU poolt.
Kui seal ei teki sellist ebaühtlust siis on REF kaartidel midagi mäda?
AHOC oma videos ka ütles, et nendest sense pinnidest pole suurt kasu, kui voolu pinnid ise korduvate sisestamistega kuluvad või paigast nihkuvad. Seega pole see uus 12v 2x6 kah pikaajaline lahendus.
Lahendus oleks neli odavat shunt resistorit mille abil saaks mõõta reaalset voolu, mis kaablitest läbi käib ja vastavalt sellele implementeerida ohutusfeatuur, kus kaart välja lülitub kui üks neist resistoritest midagi halba tuvastab.
Nvidia varasematel kaartidel oli kogugi kaheksa sellist. Nüüd pole vist üldse või on palju vähem kui vaja.
Vähemalt nii ma sellest videost aru sain. Uusi pole veel vaadanud aga kõrini juba sellest, et aastast aastasse peame konstanteerima, et see 12pin ei ole tasemel oma ehituselt. Vähemalt mitte üks kaartidel mis tarbivad 450-600W, aga Nvidia kangekaelselt keeldub teist lisamast, sest sellega kaotavad nad oma kompaktsuse argumendi (ma arvan, et oma üüratute Y kaablite dongle'ga on nad selle juba kaotanud niikuinii).
Ja ühe juhtme ristlõige võiks olla vase korral 1,5mm2 tundub, et neil seal väiksemad (0,75 mm2). Pole veel enda toidet selle ühendusega kätte saanud, et tuvastada juhid.
spec ütleb, et vähemalt 16awg, nii mõnedki kaablid on näha olnud ka 14awg. meie ühikutes siis 1.3 või 2 mm^2. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
"juhtmete läbi lõikamise" juttu pole mõtet enda jaoks üldiselt otsetõlkida...maakeeli see tähendab pigem seda, et üks või rohkem pistikut kas ei anna korralikult ühendust või ei anna üldse ühendust - sest need klemmid on samuti osa juhtmest
edit: aha, tomorrow juba jõudis sama video linkiga. no anyway jah, see selgitab asja ära _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Piisavalt palju inimesi kes 3k eest ostavad. Ja kui too katki põleb saab ju alati uue osta. Lifeservice nagu mängudeski. Nvidia on geenius! _________________ Gdesainer
Peale viimase AHOC video vaatamist annaks ma nvidia inseneride tiimile võis kes alates lovelace seeriast selle lahenduse peale tuli Darwini auhinna progressi eest. Kuidas muuta toimiv lahendus kehvemaks ja ohtlikumaks.
Päris aus olla, siis mul on hea meel, et 5090 FE saada polnud. Praegu ei võtaks seda tasuta ka enam PSU'st oleks kahju. Garantiid nvidia ei anna, kui toode on defektselt disainitud, nad pole siiani tunnistanud enda poolset viga. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.