no ma ei tea, ma nüüd nii pessimistlik ka ei oleks et launchid on a'la aasta alguses jaanuar veebruar aga poodi tasub vaadata sügisel?
ju neid kaarte seal märtsi/aprilli aegu saadavale tuleb piisavalt. mingit meeletult suurt supply'd ei pruugi jah üldse kunagi tullagi 5090/5080 aga vaevalt küll, et ka selline olukord püsib, kus vabsee ei ole võimalik mitte midagi kuskilt saada. kas just eesti mingist füüsiliselt poest, see on iseasi aga no ägedamad sägad oskavad euroopast ka tellida nagunii, lisaks on veel soome jne.
kui mingil hetkel tulevad ka 5070 kaardid välja ning amd peaks samuti suutma end kokku võtta, küll siis asjad hakkavad natuke liikuma. praegu tegi nvidia ilmselgelt lihtsalt marketingi ja teadliku/tahtliku paperlaunchi, et "kujundada imagot" oma high-kaartidele nagu need oleksid hullult ihaldatud ja igalt poolt sekundiga kadunud nagu soojad saiad. see on kõik ette planeeritud taktika.
kuskuures mingis juutuubi videos oli näha, et usas mingites poodides olid listitud isegi 999dollari 5080'd. gigabyte vist oli üks ja midagi oli nagu veel. sinna küll ilmselt lisandub siis erineva suurusega state tax, kuid see on vist usas keskmiselt vaid umbes 6%...seega sealmaal tuli 5080 teoreetiliselt isegi päris soodsalt välja hinnakäärid on muidugi ka jõhkrad kuna samas olid paljud mudelid seal 1250-1300 raha. _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Arx07, Näed siis said ka targemaks, kust sinu ostetud kaardid tulevad
See on sellepärast oluline info, et kui Nvidia on varem mingite seeriatega launchinud aprillis kuskil, siis sellisel juhul suurt pausi ei teki tootmisega.
Wiltz, Vb veidi valesti lugesid. Sügiseks on kindlasti vabalt saadaval. Pigem ma pidasin silmas, et juba suveks on kogused piisavad aga siis on ka tarbmine madal ja tõuseb jälle sügis-jõuluperioodiks. Iseasi on hind, mida see suveks teeb 5090 osas näiteks. Mis on oluline on see, et 5070 seeria launchib märtsis ja selle müük on mahult suurim alati vastu suve. See tähendab rohkem valikut ostmisel ja ei pea 5080 taga ajama. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kuid sellega laseb Nvidia iseendale jalga, et uus xx70 ei ole kiirem kui eelmise põlvkonna xx80.
Sest nüüd hoiavad inimesed kauem oma vanu kaarte ja ei osta järgmisel geni väljatulekul uut kaarti, sest pole pointi.
Ma arvan, et nvidial on pohker - igast AI jama tõttu läheb kaarte ka mujale ehk müümata ei jää mängurite pärast.
LLMide lokaalne jooksutamine tahab saada suurt kogust kiiret mälu. Selles mõttes on kogu uute kaartide valikust huvitav ainult 5090 oma 32GB VRAMiga, ühegi teise kaardiga ei saa suuremat mudelit eriti kiiremini jooksutada, kuna VRAMi suurus pole muutunud. 16GB VRAMiga 5080 näiteks on LLMide jooksutamiseks kehvem ost, kui kui 24GB 7900XTX, isegi kui neil oleks sama hind. Alles siis kui tuleks näiteks 48GB Radeon PRO W7900 hinnad alla, jääks gameritele suur hulk nVidia 4090/5090 kaarte alles.
Eh? See nagu on üldteada juba aga miks seda siia postitada ja veel ilma spoilerita direct lingiga? Mingi Venemaal redutav Snowdeni arvamus GPU'de osas on nii oluline info? Tomshardware võib igasugu clickbait asju avaldada aga mingi Snowdeni arvamus on küll teisejärguline, mis puutub seda valdkonda. Ei ole tegemist isegi reviweriga ega midagi. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
nii taustainfo mõttes - gddr7 3gb pole ei micronil ega samsungil veel masstootmises. samsung on välja karjunud nüüd aasta lõpus, et tulemas - validation ja co algamas 2025 esimeses pooles. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Ma kardan , et mingit "õiglast konkurentsi põhist hinda" ei tule enne kui me saame fotorealistliku pilti reaalajas renderdada, millest kuhugi edasi minna ei ole ja konkurendid Nvidiale järele jõuavad.
Samas kui ütelda kõigile nendele viriserjatel. Sa saad ju ka 1080p monitoril ja odavama GPU mängida, hakatakse nina kirtsutama. Kõigile on ju Ferrarit vaja sapaka hinnaga.
5090 hind on oma teema kuna tegu on "parim" kategooriaga. See ei allu reeglitele vaid inimeste soovidele.
Teiste 50xx hind peaks stabiliseeruma kui Nvidia neid juurde toodab. Nendes pole midagi , et nende järele poodi tormata.
laupäeva õhtul nägin 5080 õiglase hinnaga, tellisin ära ja täna hommikul sain kirja, et kahjuks oli tootekoodidega segadus tekkinud ning tegemist on emaplaadiga, mitte mainitud videokaardiga seega kahjuks peavad tühistama mu tellimuse. nii et keegi ei taha enam kaarte soodsalt müüa
See Ventus kõige odavam mudel ka(nendest, mis kohe reliisiga välja anti), kui alles 1199 eest oli saadaval siis 1459 selle eest maksta vähe nutune. Neil powerlimit ka locked. Kuigi ilma PL tõstmata pidid nad ka päris häid tulemusi andma, +450mhz mitmel Ventuse omanikul stabiilne olnud(uurisin kuna sai ise ka tellitud, peaks täna kätte saama)
Edward Snowden slams Nvidia's RTX 50-series 'F-tier value,' whistleblows on lackluster VRAM capacity
RTX 40 ja 50 seeria kaardid on disainitud mänguritele.
Kui Nvidia paneks sinna rohkem mälu, siis need ostetaks need tühjaks andmekeskuse, AI, masineõppe firmade poolt.
Ning Nvidia saaks palju vähem raha oma Ampere andmekeskuste kaartide eest.
Asi ei ole selles et mälu lisame liiga palju kulusid Nvidiale toob. Mälu mahu, kiiruse ja bandwidth'i väiksemana hoidmine on peamine viis, kuidas NVidia saab need kaks tüüpi üksteisest eraldi hoida. Ja lisaks veel hästi motiveerib rikkamad mängurid kallimaid mängu kaarte ostama.
Edward Snowden slams Nvidia's RTX 50-series 'F-tier value,' whistleblows on lackluster VRAM capacity
RTX 40 ja 50 seeria kaardid on disainitud mänguritele.
Kui Nvidia paneks sinna rohkem mälu, siis need ostetaks need tühjaks andmekeskuse, AI, masineõppe firmade poolt.
Ning Nvidia saaks palju vähem raha oma Ampere andmekeskuste kaartide eest.
Asi ei ole selles et mälu lisame liiga palju kulusid Nvidiale toob. Mälu mahu, kiiruse ja bandwidth'i väiksemana hoidmine on peamine viis, kuidas NVidia saab need kaks tüüpi üksteisest eraldi hoida. Ja lisaks veel hästi motiveerib rikkamad mängurid kallimaid mängu kaarte ostama.
Kiidan vahepeal ka kommentaari mis lahkab laiemalt asja
Tegin RTX 5080 Ventusega veits undervoltimist:
2800mhz@900mV tundub mu jaoks suht idekas, stockist selgelt parem perf, aga samal ajal väiksem power consumption ja GPU temp oli 5C madalam(oleks rohkem kui ventide kiirus oleks võrdne, jäi default fan curve).
Ilmselt saab veel rohkem timmida, eriti memory OC, aga esialgu selle tulemusega rahul ja kunagi igav hakkab siis võib edasi testida
Tegin RTX 5080 Ventusega veits undervoltimist:
2800mhz@900mV tundub mu jaoks suht idekas, stockist selgelt parem perf, aga samal ajal väiksem power consumption ja GPU temp oli 5C madalam(oleks rohkem kui ventide kiirus oleks võrdne, jäi default fan curve).
Ilmselt saab veel rohkem timmida, eriti memory OC, aga esialgu selle tulemusega rahul ja kunagi igav hakkab siis võib edasi testida
andreL, Fractal define c tg, ees sissevõtuks on 2x140mm Noctuat ja välja puhub tagant 120mm Noctua. Vendid Fan Controliga timmitud töötama GPU temperatuuri järgi.
Tegin RTX 5080 Ventusega veits undervoltimist:
2800mhz@900mV tundub mu jaoks suht idekas, stockist selgelt parem perf, aga samal ajal väiksem power consumption ja GPU temp oli 5C madalam(oleks rohkem kui ventide kiirus oleks võrdne, jäi default fan curve).
Ilmselt saab veel rohkem timmida, eriti memory OC, aga esialgu selle tulemusega rahul ja kunagi igav hakkab siis võib edasi testida
Mis kastis see sul istub (palju ventikaid)?
Endal MSI RTX 5080 Vanguard SOC ja temp max 62c juures.
3dmark speedway 10139p.
Vaatasin tuubist, et 5090 idle power olla ~36W, mis olla suurim kõigist eelmistest kaartidest
Kaw-Pow-d hashis 5090 ca @80Mhas-i ~@375W peal, ma olin šokis. 8GB GDDR6-ga 3070 hashib Pow-d 30Mhs-ga @150W. Vaevalt siis 5070 etem kaevur on kui näiteks 2x3070.
Lootsin, et 100+ hashib Kaw-Pow-d uus RTX5090 @GDDR7 @300W vms (pidi olema öko memory ju, madalal voldil ja puha ), kui 3070 GDDR6-ga, isegi mitte GDDR6X-ga teeb 30Mhs-i ja 3x3070 on kiirem kui 5090. 3x150W @3x30Mhs vs 375W @80Mhs-i olid vist numbrid. GPU memoryt kasutavad algoritmid, nagu kaw-pow on ASIC-te kindlad, GPU core-i kasutavatele algodele tehakse Hiinas kiirelt kiirkaevurid ehk ASIC-d, kui coin-i market cap ületab 100 milli $, vms.
GPU miningi on surnud. See on ainuke töö mis mulle meeldib, praegu kütan miinusega, alla ei anna.
viimati muutis jaanjaapan 06.02.2025 15:04:13, muudetud 1 kord
Vaatasin tuubist, et 5090 idle power olla ~36W, mis olla suurim kõigist eelmistest kaartidest
väga lai mälusiin algatuseks. mälu ja -siini power management ei käi nii lihtsalt ka.
Mälusiinil pole siin sellega midagi tegemist. 5080 millel on poole kitsam "tavaline" 256bit mälusiin tarbib kah 6W rohkem, kui 4080 idles.
Ma olen üsna kindel, et see on G7 mälude tõttu, sest see on mõlemal ühine näitaja. 5080'l jooksevad need veel ka kõrgemal kellal, kui 5090 peal.
Eks näis kas Nvidia suudab ajaga selle tarkvaraliselt alla tuua nagu AMD suutis 7900 seeriaga teha või mitte.
gddr7 peaks nii mälu enda kui ka mälusiini tarbimise osas olema parem kui gddr6x.
mingi osa on seal veel kindlasti optimeerimises, idle taktsagedustega ja sealt tulenevalt voolutarbega maadeldakse tihti peale reliisi veel mõnda aega.
tpu idle numbrite näitel, kui 5080 tarve on 20w ja 5090 tarve on 30w, siis suures plaanis paistabki ju nii, et gpu tarbib 10w, 8 mälukivi 10w ja 5090 puhul teine 8 mälukivi veel 10w otsa _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
GPU miningi on surnud. See on ainuke töö mis mulle meeldib, praegu kütan miinusega, alla ei anna.
Mina vaatan jälle teisest otsast, et ongi hea uudis see gameritele. Algselt olidki dedicated GPU'd mõeldud kiirendamaks graafikat. See, et eth kaevandamine enne kui proof of stake peale mindi oli üks osa probleemist. Ehk siis mina seda nutulaulu tõsiselt ei võta. Tahad kaevandamisega tõsiselt tegeleda, siis investeerid rauda, mis on selleks ka disainitud.
Keegi ei taha seda jama enam, kus tavalised mainstream GPU'd osteti ladudest tühjaks miningu pärast. Nvidiale see sobis muidugi aga las nüüd sööb seda, mida ise keetis. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
irooniline on miudugi see, et kuigi mining on nüüd surnud...siis paistab sisuliselt olema IKKA endiselt samasugune gpu kriis 5090 ja 5080 kaartide reliis oli puhas butafooria. isegi kasutatud kaartide turg on selline nagu ta on...ehk et saadavus on tegelikult veidralt väike ja väga midagi nagu osta ei olegi sest ENDISELT on riistvara üle hinnatud
ja noh, nvidiat ma tegelikult selles nagu otseselt ei süüdistaks ka, et mingisuguse kaevandamise boom tekkis ning et kaevandajad nende kaardid ära ostsid ju see neile sobis, aga no...mis sinna niiväga parata? oleks nad saanud rohkem ja rohkem toota ning müüa siis nad ilmselt oleks seda teinud _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Wiltz, Muidugi ei saa Nvidiat milleski süüdistada. Tarbijad on alati süüdi, et nõudlus on suur aga tarne madal. /s
Tegelikult HUB üks viimaseid videosid arutasid, et kuna nemad kaardid said testimisse ja kuidas MSI ise orgunnis 5090 Steve'ile enne embargo kukkumist oleks mingigi AIB kaart millega testida peale FE kaardi. MSI ise tegeles otseselt, et kuller selle toimetaks igal juhul õigeaegselt. Tunnistati fakti, et nii halba launchi pole varem olnud Nvidial ja selgelt näha, et probleeme palju. Iseasi kas teadlik valik, et kunstlikult hinda üleval hoida.
nalja võib alati visata nii ja naapidi...aga kui sina oleksid mingi asja tootja a'la tuletikud, ja nüüd ühel päeval järsku kõik 30+ üksikemad üle maailma hakkaksid massiliselt sinu tuletikke ostma kokku ning ajaks hinna kõrgeks, kas sa keelaksid või piiraksid ära või?
ei ole olemast sellist laia labidaga löödud sihtgruppi nagu lihtsalt "tarbijad". on igasuguseid erinevaid tarbijaid, vanasti olid need vist 99% ainult gamerid. täna(seks) on see lihtsalt meeletult muutunud, nüüd ei ole enam ainult gamerid - on minerid, on AI, on mingid pagana juutuuberid vist veel ka, kes teevad kurat teab mida nende kaartidega...toodavad "contenti"??? ma ei tea, siis äkki on veel mingid onlyfansi girlid ka, kes samuti "toodavad contenti" ja vajavad selleks kiiret nvidia kaarti, ühesõnaga turg on meeletult laienenud aga ju siis tootmisvõimsus nii palju suurem ei ole _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Zonerman, kuidas sa seda muidu ette kujutad? et nvidia või amd uue põlvkonna välja laskmisel enne müüa ei luba kui poodides on nii palju kaarte, et kõik tahtjad kindlasti saavad pluss lisaks, et oleks siis ka saadaval kui mingil põhjusel rohkem ostetakse kui alguses ette näha? väljalaskel nõudlus on ühest küljest teadmata suurus - eks ennustavad aga see on umbmäärane ja teisest küljest pole head põhjust nii kaua oodata, et selline eelpool kirjeldatud mass poodides kohal oleks (pluss praktilised logistika ja ladustamise probleemid).
see on ju aastakümneid nii käinud, et vähemalt kõrges otsas esimene partii ongi tagasihoidlik. aga sellegipoolest tehakse väljalase niipea kui võimalik ja inimesed vaikselt saavad.
ka antud juhul võiks vist öelda, et menu on üllatavalt suur. ülevaadete, techtuberite ja interneti arvates on meh ja kräpp. ja kallis. aga millegipärast on näha ka, et kaarte on täitsa arvestatavates kogustes ent siiski mingil põhjusel läbi müüdud _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
nalja võib alati visata nii ja naapidi...aga kui sina oleksid mingi asja tootja a'la tuletikud, ja nüüd ühel päeval järsku kõik 30+ üksikemad üle maailma hakkaksid massiliselt sinu tuletikke ostma kokku ning ajaks hinna kõrgeks, kas sa keelaksid või piiraksid ära või?
ei ole olemast sellist laia labidaga löödud sihtgruppi nagu lihtsalt "tarbijad". on igasuguseid erinevaid tarbijaid, vanasti olid need vist 99% ainult gamerid. täna(seks) on see lihtsalt meeletult muutunud, nüüd ei ole enam ainult gamerid - on minerid, on AI, on mingid pagana juutuuberid vist veel ka, kes teevad kurat teab mida nende kaartidega...toodavad "contenti"??? ma ei tea, siis äkki on veel mingid onlyfansi girlid ka, kes samuti "toodavad contenti" ja vajavad selleks kiiret nvidia kaarti, ühesõnaga turg on meeletult laienenud aga ju siis tootmisvõimsus nii palju suurem ei ole
sa mõtled renderdamist? vaevalt nad just GPU-ga seda contenti toodavad
aga selles mõttes on kindlasti ajas tulnud nii pro kui tavalisi kasutajaid, kes lähevad üle võimsamale riistvarale kas soovi või vajaduse tõttu. 10 aastat tagasi ei olnudki enamust neist inimeste kategooriatest mida sa nimetasid, ja AI kasutuselevõtuga see turg ja nõudlus veel kasvab, sest rohkem inimesi tahab lokaalseid LLM-e kasutada jms.
ma täpselt ei tea kuna pole ise "contenti" tegija aga ju nad neid oma salvestatud videoid siis ümber kodeerivad gpu abil...AV1 ja mis need igasugu vägevad kodekid on tänapäeval. nagu olen aru saanud siis toodetakse mingi terabaidi jagu 8k120p videot (dont ask me why!!!) ja siis hakatakse seda kokku pakkima, et saaks juutuubi laadija vist vms.
milleks see vajalik on, ma täpselt ei tea...ise ei vaata tuubis mitte kunagi õhtegi videot rohkem kui 720 resoga, kuigi mul on 1440 ja 4k ekraanid _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
londiste, Nvidia puhul on väljalaskmisel ennustamatu nõudlus? Ise ka usud seda juttu või? Ma saaks aru, et AMD puhul tõesti, kuna nende turuosa ja vähene nõudlus.
Lisaks see jutt, et aastakümneid olnud nii, siis mine vaata HUB viimast videot vist oli Q&A kus arutati sellel teemal. Vaieldamatult oli see reliis kehvemaid, isegi reviewerid ei mäleta, et nii hapu oleks seis olnud, et polegi kaarte peale FE mida testida. Lihtsalt pole saada eriti 5090 oli jutt.
Laias pildis muidugi mul on savi sellest seeriast, sest ei plaani see gen nvidiat osta. Järgmine gen peaks tulema uuema node peal ja teoreetiliselt parem edasiminek. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Eks nii ole jah et paari-kolme aasta pärast tulevad natuke võimsamad ja kallimad kaardid välja. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
nõudlusega on sellised lood, et sa võid seda proovida ennustada...vahel võib isegi enamvähem täppi minna aga kiipe ei ole võimalik toota lõputus koguses. EI OLE FÜÜSILISELT VÕIMALIK ja nii lihtsalt ongi. jah, pikemas perspektiivis saab kiibitootja omakorda muidugi seda jõudlust suurendada jne, aga see ei ole nii, et nvidia täna otsustab nii nüüd ennustame x mahtu ja homme on põmm x maht kiipe toodetud ning läheb aga müüki. see ahel on ikka wayyyyyy keerukam
ja mis ennustamist puudutab siis sellega täppi ei panda mitte kunagi, võid teha vähem ja ongi kraami vähem saada aga kõik müüakse ära. võid teha rohkem ja kraam seisab, pead hindu alla laskma jne _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Selleks, et toota sama X ajajooksul rohkem isendeid peab olema tootmisvõimekus suurem ehk lisa liin seda tooma seadistatud kui võimalik või siis lausa lisatehas. Uue seeria puhul oleks ju võinud eeldada, et keegi ei osta, sest kui vaadata juutuubis kommentaariumi, foorumite kommentaairume - kasvõi siin siis kõik rebisid särki "mina küll seda põlvkonda ei osta, jätan vahele, mõttetud kaardid, hind kallis, vaatan ikka mida AMD välja toob" jne. Reaalis aga jõudsin ise näiteks 30+ 5080 kaardi pakkumist AT lehel ära näha mis ka kohe otsa sai. Isegi 5090 mida lehel ei näinud pakkumises jõudsid mõned 3000+ hinnaga ära minna.
Zonerman, kuidas sa seda muidu ette kujutad? et nvidia või amd uue põlvkonna välja laskmisel enne müüa ei luba kui poodides on nii palju kaarte, et kõik tahtjad kindlasti saavad pluss lisaks, et oleks siis ka saadaval kui mingil põhjusel rohkem ostetakse kui alguses ette näha? väljalaskel nõudlus on ühest küljest teadmata suurus - eks ennustavad aga see on umbmäärane ja teisest küljest pole head põhjust nii kaua oodata, et selline eelpool kirjeldatud mass poodides kohal oleks (pluss praktilised logistika ja ladustamise probleemid).
Nvidial on eraldi inimesed palgal kelle kogu töö ongi selliseid asju ette planeerida. Ära tule mulle rääkima mingit umbluud sellest, et maailma üks rikkamaid firmasi ei oska nõudlust ette planeerida.
Väga võimalik, et vastavad inimesed firma sees isegi hoiatasid vastutavaid isikuid, et kogus ei ole piisav, aga juhtkond otsustas miskipärast asjaga edasi minna just nüüd.
Seda enam veel olukorras kus launch toimub Hiina uustaasta kuu sees kui paljud tehased seisavad, sest töölised külastavad peresi.
londiste kirjutas:
menu on üllatavalt suur. ülevaadete, techtuberite ja interneti arvates on meh ja kräpp. ja kallis. aga millegipärast on näha ka, et kaarte on täitsa arvestatavates kogustes ent siiski mingil põhjusel läbi müüdud
"Menu on suur" ja "kaarte on arvestatavates kogustes" ?
Ma ei tea mis alternatiivreaalsuses sa elad aga see on nii tobe väide, et ma ei hakka seda isegi lahkama.
Ma toon parem näite launchist kus tegu ei ole paperlaunchiga ja firmast sõltumatutel põhjusel on nõudlus tõesti oodatust palju suuremaks kujunenud:
9800X3D. Keegi k.a AMD ei osanud ennustada, et Arrow Lake nii kehva tuleb. Nüüd tahavad 9800X3D ka need kes varem oleksid Inteli ostnud.
See omakorda põhjustas mitmekuuse defitsiidi. Hetkel tundub, et on vabalt saada ja hinnad on normaliseerunud aga launchist on möödas nüüd kolm kuud.
Auron kirjutas:
Selleks, et toota sama X ajajooksul rohkem isendeid peab olema tootmisvõimekus suurem ehk lisa liin seda tooma seadistatud kui võimalik või siis lausa lisatehas. Uue seeria puhul oleks ju võinud eeldada, et keegi ei osta, sest kui vaadata juutuubis kommentaariumi, foorumite kommentaairume - kasvõi siin siis kõik rebisid särki "mina küll seda põlvkonda ei osta, jätan vahele, mõttetud kaardid, hind kallis, vaatan ikka mida AMD välja toob" jne. Reaalis aga jõudsin ise näiteks 30+ 5080 kaardi pakkumist AT lehel ära näha mis ka kohe otsa sai. Isegi 5090 mida lehel ei näinud pakkumises jõudsid mõned 3000+ hinnaga ära minna.
Nvidia eeldas, et keegi ei osta ja seetõttu ei toodetud?
Sellist asja pole Nvidia ajaloos praktiliselt kunagi olnud, et keegi tõesti nende uusi kaarte miskipärast osta ei tahaks.
Ma ei tea kust selline järeldus pärineb.
Ühtlasi sa eeldad selle põhjal, et meil müüdi käputäis 5080 kaarte kohe ära (5090 polnud meil üldse saadaval), et selle järgi võib eeldada, et on meeletu nõudlus?
Pakun, et enamus neist olid 5090 ostjad kes tahtsid parimat, aga pidid leppima "lohutusauhinnaga". Või siis skalperid kes välismaale kohe müüki panevad.
Zonerman, küsisin küll ja vastati, et kuupäevaliselt pole veel teada, millal saabumas. Sellepärast ma siia küsima tulingi, et äkki kellelgi on rohkem infot – kas see juhtub lähiajal või alles aasta keskel, või kust oleks kõige rohkem õnne 5090 näppamiseks.
5090 oli juba ette teada väga vähe koguseid. Kuna Hiinas on ka uusaasta pühad, siis kui tulemas ei ole lattu niipea, pead ootama kauem. AT toimetab samade tarneladudega nagu muu Euroopa. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Hea näide kuidas inimene imeb pastakast draamat välja. Mis iganes hinna ja demagoogiaga.
tsitaat:
Nvidial on eraldi inimesed palgal kelle kogu töö ongi selliseid asju ette planeerida. Ära tule mulle rääkima mingit umbluud sellest, et maailma üks rikkamaid firmasi ei oska nõudlust ette planeerida.
Millele järgneb
tsitaat:
Ma toon parem näite launchist kus tegu ei ole paperlaunchiga ja firmast sõltumatutel põhjusel on nõudlus tõesti oodatust palju suuremaks kujunenud:
9800X3D. Keegi k.a AMD ei osanud ennustada, et Arrow Lake nii kehva tuleb. Nüüd tahavad 9800X3D ka need kes varem oleksid Inteli ostnud.
See omakorda põhjustas mitmekuuse defitsiidi.
Nvidial peavad olema , aga AMD-l ei pea olema ?
Põhjendus, et defitsiit tuli sest Arrow lake oli jama on ise juba puhas demagoogia. Paneme siia juurde fakti, et AMD jooksis CES-ilt saba jalgevahel minema ja pole siiani isegi 90xx toote tutvustust suutnud teha. Nvidia pidi seda ette nägema ? Konkurent ei müü ju midagi ja see tekitab lisa nõudlust .
Ma ei kaitse Nvidiat. Lihsalt näitan kuidas inimese jutu mõte muutub vasupidikseks kui ta räägib erinevatest firmadest.
Ma teen asjad lihtsaks.
Nvidia ei ole su sõber. Nvidia pole heategevus organisatsioon või mingi hooldusasutus kes peab klientide vaimse heaolu ja õnne eest oolitsema. (nagu teatud isikus siin arvavad) Ma olen kindel, et Nvidia kontoris ei huvita enam kedagi mida kuskil arvatakse. Nad teevad oma asja. On see siis hea või halb , internet on ikka hala täis kui pahad nad on.
Nad ei hakka omale mingit lao varusid korjama. Milleks ? Nvidia eesmärk on kasumit teenida. Pealegi oleks MLiD ja HU kohe hakanud halama, et Nvidia üritab Trumpi maksutõusult tulu teenida.
Seega Nvidia on koproratsioon kes teenib kasumit. Nagu elevant kes näeb välja nagu elevent, käitub nagu elevant ja teeb häält nagu elevant. Kui keegi midagi muud eeldab ,siis on see absoluutselt ta enda luulu.
Tomorrow, millal täpsemalt sa nvidias töötasid ja kas olid selles samas osakonnas, et nii täpselt tead millised inimesed ja mida täpselt tegemas seal palgal on?
on sellega kuidas on (ennustamisega )...üks asi on küll kindel ja täiesti selge. mitte üheski firmas ei ole mingeid "spetsiaalseid inimesi" ega mingit osakonda, kelle täpne ja ainuke ülesanne on nõudluse ennustamine. et midagi sellist omale ette kujutada, peab tõesti kõvasid luulusid nägema
loomulikult proovitakse mingid prognoosid teha aga kõik, kes neid teevad teavad ka seda, et prognoos on prognoos...see võib minna rohkem täppi või vähem. lõppude lõpuks sõltub see nii paljudest teguritest ja arvestatavat osa neist pole isegi võimalik mitte kuidagi ette ennustada.
ja lisaks sellele, et see "ennustamine" on lihtsalt mingi x%'ga suht lambi pakkumine...ega siis nvidia ei asu mingit kindlat kogust kaarte tootma ka nüüd puhtalt selle põhjal. ilmselgelt on neil igasuguseid muid faktoreid veel, mida arvesse võtta. sama on kõigil teistel. nii lihtsameelne ei saa olla, et arvata nagu mõne gigakorpi südameasi oleks hirmsa täpsusega ennustamisega tegeleda, et jumala eest mõni geimer kuskil maailma otsas ei solvuks
tänaseks toodavad need korpid nagunii peamist kogust riistvara muude valdkondade jaoks seega gamingu kaardid on lihtsalt sellline laiale ja vähem spetsiifilisele maailmale näo näitamine _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Zonerman, seda küll, jah, aga kogemus näitab, et kui oled õigel ajal õiges kohas ja F5 nupp pole veel väsinud, siis võib leida ka tagasi saadetud kraami või mõnest laost üles leitud kaardi, mis on kahe silma vahele jäänud. Vähemalt omast kogemusest olen nii leidnud nii 30- kui ka 40-seeria kaarte release ajal. Nii ka eile MT Shopist 5090 kaardiga, mis nüüd loodetavasti on teel. Ega see vist otseselt uus stock pole, ma arvan? Eks näis, kas kohale jõuab.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.