Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 12:39:36 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Lisaks, kui ma tahaks ostetud 5080 müüa uuesti 2 aasta pärast kellelegi maha, siis selle päris väärtuse kaotus selle aja kohta on väga väike..


Selles osas oleksin mina hästi ettevaatlik. Meil on tekkinud hetkel olukord kus krüpto, rahatrüki ja kogu muu ralli tagajärjel on läinud sedasi, et 4 aastat vanad kaardid maksavad järelturul arulagedalt palju ning veel arusaamatum on nõudlus nende järgi kuna uued kaardid on tegelikult hinnaga hakkamas puudutama nende kasutatud kaartide piire ning on samal ajal uued ning perfoormivad sarnaselt- inimesed on tihti pika vinnaga.

Kui nüüd kusagilt ragisema hakkab, siis variseb see kaardimaja ikkagi kokku, sest ajalooliselt on hinnad pigem päris kiiresti alla tulnud kui, et jäänud hoidma neid hindasid.

Ma lihtsalt toon näiteks, et ma ei saa siiani aru mis õigustus on kaevurites aasta-kaks elu elanud ning nüüd veel pea paar aastat mänguarvutis istunud 3090 kaartidel 650 euro eest? See peab mingi äärmiselt spetsiifline 24gb mälu nõudev taskimsie vajadus olema kuid ka see on küsitav. Pigem elavad inimesed hetkes kus 3090 oli üle pika aja mingi suur wow.

Isiklikult loodan väga, et intel suudab üllatada ning mingi konkurentsivõimelise mid-range kaardi turule tuua ca. 500 euro eest, näiteks mingi B590 või mis iganes. See muudaks olukorda kardinaalselt. Piisaks tegelikult juba kui B580 hind meil uuena 250 oleks.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord


viimati muutis c4v6 31.01.2025 12:42:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 12:44:20 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Selles osas oleksin mina hästi ettevaatlik. Meil on tekkinud hetkel olukord kus krüpto, rahatrüki ja kogu muu ralli tagajärjel on läinud sedasi, et 4 aastat vanad kaardid maksavad järelturul arulagedalt palju ning veel arusaamatum on nõudlus nende järgi kuna uued kaardid on tegelikult hinnaga hakkamas puudutama nende kasutatud kaartide piire ning on samal ajal uued ning perfoormivad sarnaselt- inimesed on tihti pika vinnaga.
tegemist ei ole juba mõnda aega krüpto mõjuga. krüpto gpu-del sellisel kujul nagu ta oli siin mõned aastad tagasi on surnud.
areng on aeglustunud ja palju, jättes vanad kaardid pikemaks elujõuliseks. seda on ja siin teemas palju erinevatest külgedest arutatud. ultra-high-end kraam nagu 4090 või 5090 maskeerib seda vast esimesel pilgul paremini aga vaata stackis sealt allapoole...
c4v6 kirjutas:
Ma lihtsalt toon näiteks, et ma ei saa siiani aru mis õigustus on kaevurites aasta-kaks elu elanud ning nüüd veel pea paar aastat mänguarvutis istunud 3090 kaartidel 650 euro eest? See peab mingi äärmiselt spetsiifline 24gb mälu nõudev taskimsie vajadus olema kuid ka see on küsitav. Pigem elavad inimesed hetkes kus 3090 oli üle pika aja mingi suur wow.
su näide on õige. ma tahaks öelda, et 650 on küll palju aga eks see varieerub.
aga probleem on selles, et 3090 on sama kiire kui 4070 super või 7900gre, mis on euroopast saada alates hindadega 600-650€. eestis kallimalt, mis vast seletab ka sinu toodud veidi kõrgemat kasutatult hinda. lisaks on 3090l rohkem mälu kui mõlemal, mis nagu lugeda võid on oluline argument.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 31.01.2025 12:45:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 12:49:15 vasta tsitaadiga

Ma olen ise päris palju krüptot kaevanud ning teen hobi korras üsna suures mahus mänguarvuteid. Ma ju näen kelle käest ja mis kaardid liiguvad ning olen viimased 5 aastat igapäevaselt kogu turgu jälginud.
Krüpto kaardimaja kokkuvarisedes sai mõned 3090 kaardid 500 euroga kuid that's it, siis läksid hinnad 700+ peale tagasi.
Muude mudelite osas oli madalseis üle-eelmise aasta suve lõpus-sügisel kui 3060ti valik oli 150-200 euro eest, 3080 ja 6800 sai 250 eest jne. Jõlude saabumisega käisid mingid ärevad liigutused +100 eurot ning sellele tasemele ei ole asjad siiani taandunud.


Täpselt samal ajal sai 5700xt ning 1080ti kaarte +-100 euroga. Siis liigutati nende hinnalipik sujuvalt jälle 150-200 juurde ning nüüd vaikselt hakkavad reaalsusesse jälle tagasi tulema.

E: Ilmselt kõige rohkem võidus siin elus ongi need kes kunagi uuena 5700xt ostsid 275 euroga ja selle näiteks siin eelmine aasta suutsid stiilis 175 euroga maha müüa. Või siis viimase krüptobuumi lõpus suurema raha eest kui nad ise ostsid.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 12:51:34 vasta tsitaadiga

c4v6, seal on ju kaks asja.
krüpto lõpp oli selles erandlik, et siis oli rida kaarte mittevajavaid kodanikke, kellel olid need üle, midagi nendega teha ei olnud ja investeering oli juba tasa teenitud. siis mindi palju lihtsama vastupanu teed ja müüdi kiirmüügihinnaga maha, seda enam, et kaevanduse kaartidel on teatav stigma.
teine külg on see, et tulevad uued põlvkonnad, mis vanade kaartide hinnad alla kukutavad. ajalooliselt on see olnud õige, sest tuleb uus, parem ja odavam peale. aga viimased paar põlvkonda on selle kõigega olnud kehvasti. enne reliisi mingi hulk müüb igaks juhuks kaarte maha aga peale uue põlvkonna launchi selgub, et see optimaalne hind on veidi kõrgem. see on olnud mõlema tootja viimase paari põlvkonna juures standardlähenemine. oli ka seekord ning ka siin teemas ja HV foorumis neid 4090 müümise jutte ja muljeid, et need peaks kiirelt maha müüma, sest uus tuleb peale ja siis väärtus kukub.

või on veel mingeid mõjureid?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 12:58:12 vasta tsitaadiga

Mul on vastupidine seisukoht. Enamus kellel oli palju kaarte käes, nendel on need kaardid siiani enamjaolt alles, sest kaevati enivei nii kõvasti ennast plussi, et neid siin ükshaaval müüa kellelegi on puhas närvide ning ajakulu.
Pigem oodatakse uut kaevamisbuumi ja elu läheb edasi.

Head näited on jälle need kes RX400 ja 500 seeria kaartidega peeneks panid 2016 ja siis viimase lõpus siin 2022 näiteks need maha müüsid kallimalt kui ostsid icon_biggrin.gif
Need kes viimase laine ajal 3000 nvidia ja 6000 amd kaartidega peeneks panid omavad suures osas enda kaarte praegugi.

Kes peale viimase kürptobuumi lõppemist siin enda kaarte odavalt müüsid oli pigem vähe ja kindlasti oli nendel roll turuhinna kujunemisel kuid realistlik turuhind oligi 1,5 aastat tagasi meil. Praegu on ju hinnanguliselt asi väga õhku täis aga reaalsus on see, et turg paneb paika.
Orgaaniline oleks kui praegu maksaks kaardid vähem kui 1,5 aastat tagasi mitte rohkem.

Piisaks kui paar suuremat tegijat kes kaevasid enda kõik kaardid praegu müüki paiskaks ning meil tuleks 3070 hinnad läbi 200 eurose põhja.


Meil on Eestis tegijaid kes ostsid sadade tuhandete ja isegi miljonite eest kaarte, elektriarved krüptobuumi ajal olid mõne mehe elamise suurused. Need kaardid on füüsiliselt olemas siiani nii mõnelgi.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 13:45:02 vasta tsitaadiga

Isiklikult lasen "vana rasva" peal edasi. icon_cool.gif
$1000 msrp (tõenäoliselt lõpuks 1300€+ meie turul) pole huvitatud 70-klass kaardi eest maksma.

_________________
Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 13:50:25 vasta tsitaadiga

UrmoZ kirjutas:
Isiklikult lasen "vana rasva" peal edasi. icon_cool.gif
$1000 msrp (tõenäoliselt lõpuks 1300€+ meie turul) pole huvitatud 70-klass kaardi eest maksma.


Need peaks olema max 550-600€ Ning see välja hõigatud 5070 seda kindlasti pole. Heal juhul 5050Ti.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 13:51:25 vasta tsitaadiga

ei saa nõustuda. ma ei ütleks, et meil hetkel mingisugune eriliselt õhku täis olukord on. see, et mingid kuud tagasi oli kaarte müüa imeodavalt, see oli pigem erakordne olukord, mitte normaalsed ja õiged hinnad...jah siiamaani on kuskil üleval üksikud kuulutused a'la 3080 200eurot jne. kuidas saab keegi tõsiselt arvata, et sellised hinnad ongi/olidki normaalsed??? icon_lol.gif

reaalsus on see, et ka secondhand turu hinnad annab ette ja määrab kokkuvõttes ikkagi see, mis maksavad uued kaardid poes, mida seal üldse saada on jne. kui meil täna keskpärased uued kaardid poes maksavad a'la miinimum umbes 500e ja kuni seal miski 800+ siis on täiesti normaalne, et nendest vaid mõnikümmend % aeglasemad kasutatud kaardid ei peakski olema a'la 200-250 kuni mingi 350eur. selles lihtsalt puudub igasugune loogika. eks inflatsioon ole reaalsus ning täna enam lihtsalt sellist asja ei ole (ega tule), et sa võid minna ja osta poest suht korraliku midrange kaardi 300-400 euroga. see aeg on läbi ja pole mõtet heietada ega eeldada, et "meil peaks olema nii või peaks olema naa hinnad".

see, kas mingisugustel väidetavatel suurtel gigantidel eestis kuskil narva elektrijaama taga on 1000 ülearust kaarti või mitte, kas nad müüvad neid või mitte...ei mängi ausalt öeldes eriti suurt rolli. vähemalt seni kindlasti mitte, kuni nad neid ei müü icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 14:09:01 vasta tsitaadiga

No mis asja.

3070 maksis uuena ju mingi 500 miskit eurot. Siiani küsitakse 300. Meil on asi kaks põlvkonda tänaseks edasi läinud ja need kaardid on umbes 4 aastat, kehval juhul isegi 4,5 aastat vanad.
3090 hinda uuema ma täpselt ei mäleta aga minu kätte on jõudnud kaardid mille ostuarve on olnud 1100 midagi eurot.

See kõik juhtus täpselt vahetult enne seda kui krüopto buumima läks ja hinnad läksid 2-3 kordseks samadel kaartidel ka juhul kui neid oli juba peetud. Nii mõnigi müüs enda kaardi 3x profitiga maha kui oli seda aasta aega juba kasutanud.
Ma ostsin näiteks ühe uue 3090 kaardi 2800 euroga, ega ei olnudki ju võtta vahepeal.

See selleks.
Võtame nüüd uuesti selle 3090 kaardi. Mis peaks olema 4 aastat kasutatud 3090 eelis uue 7800xt, 7900gre või 7900xt ees mis jäävad suurusjärgus kõik sarnasesse perfoormantsauku ning hinnaspekter on uutena 150 odavam kuni 50 kallim suures plaanis. Kasutault on käärid suuremad.
Mis 3090 eelis on?

3070 puhul võiks võtta kõrvale võrdluseks B580, mis küll tõsi jääb pisut alla või siis 4060ti mis on ka täiesti jabur kaart.
Mõlemad maksavad uuena natukene rohkem kui kasutatud 3070 või siis 4060ti puhul saame ka kasutatud kaartidest rääkida mille hinnad jäävadki suurusjärgus 3070ga samasse kohta. On see siis loogiline või?


Endal õnnestus õiglase hinnaga soetada eelmine aasta mõned kaardid. 6700xt oli 150 eurot, Eesti garantiiga 6800 ja 3070 sain 200 euroga ja 6800xt näiteks 250 eurot. 3080 õnnestus saada 300 eest.
No kõlavad ju tegelikult loogiliste hindadena? Olgugi, et need on üksikud näited ja turg on täis hoopis kallemaid kaarte. Nõudlus paneb paika kuid see nõudlus jääbki siinkohal minule vaikselt arusaamatuks

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:09:11 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma lihtsalt toon näiteks, et ma ei saa siiani aru mis õigustus on kaevurites aasta-kaks elu elanud ning nüüd veel pea paar aastat mänguarvutis istunud 3090 kaartidel 650 euro eest?


Sest muud samase perfiga asja pole analoogse raha eest võtta. Ainuke analoog on 4070TI ja selle poehind on 900-1000 ning vram'i milleümber siin osad meeletuld fetišeerivad on vähem. Ainuke asi on väiksem voolutarve ja siis DLSS3.

Ehk siis kogu süsteem mis pikalt olnud sedasi kus uue generatsiooni hinnad on umbes samad ja uue genni XX70 seeria asendab perfilt vana genni XX80 seeria enam ei kehti. Seega pole vanema generatsiooni kaartidel põhjust ka eriti hinnas kukkuda. Kui siis mingil määral üle kahe generatsiooni mis aga ajaliselt võib tähendada 3-5 aastat. Piltlikult oleks võind nüüd 5070 ja 5080 kõigutada kõvasti eelmiste gennide hindasid kui oleks mingi võimas 50%+ edasiminek olnud aga ainuke kaart millel kokkuvõttes perfihüpe on ju 5090 ja ka selle hind kerkis.

Lisaks on vee see olukord kus nö. kaartide defitsiit kestab niikaua, et selleks ajaks kui teoreetiliselt võiks vana kaart olla poes "parema hinnaga" on see tootmisest maas ja sa lihtsalt ei saa seda enam.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:19:12 vasta tsitaadiga

Mis siis, et maksis KUNAGI 500eurot? Esiteks, katsu mõista, et raha reaalne väärtus on vähemalt 25% kukkunud selle ajaga. Teiseks, mina näiteks ostsin 3070 kunagi 650 euroga...ja see oli kasutatuna ning see oli isegi veel päris hea hind tol hetkel! Ning ei, see ei olnud ka mingisugune krüptobuumi kõige buumim hetk. Sellised hinnad olid ikka päris pikka aega. Kusjuures ma pole väga kindel, kas 3070 üldse kunagi reaalselt saigi osta 500euro eest UUENA poest?! Mingi hästi lühike hetk ehk võis olla aga ma ei imestaks ka väga kui sellist hetke polnudki. Vaatasin praegu huvi pärast ühe suvalise 3070 kaardi hinda HV alaloost. Kõige madalam oli millalgi umbes 560-570 poes. Seal kõrval samas oli aastaid!!! hind vähemalt 700+

Kaks põlvkonda...kakskümmend põlvkonda võib ka olla asi edasi läinud. Kui need põlvkonnad on olnud suhteliselt lahjad edasimineku poolest ja hindu on samal ajal lihtsalt tõstetud siis mis põhjusel peakski kaks põlvkonda vana riistvara väärtus nii hirmus palju langema?
Kas sa mängid "põlvkondadega" või sa vaatad, mis on fps mängus? Ma eeldan, et see viimane ikka.

Kui kaardi fps mängudes on võrdne millegi muuga, mis täna uuena poes on ütleme ~450eur siis miks ei peaks näiteks 300eur olema samaväärse kaardi õiglane hind järelturul? Miks see peaks olema 200eur? Oskad mingi loogilise põhjust või põhjenduse tuua?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 14:22:31 vasta tsitaadiga

Minu käest on hunnikus 3070 kaarte läbi käinud millel oli kaasas arvutitarga ostuarve 500-600 vahemikus. Buumi tipus maksid nii uued kui ka peetud kaardid 1250-1500 vahele. 6800 sama palju, sest kaardi hinna märas hashrate.

Ma arvan, et te peaksite iste katsuma mõista, mina mõistan väga hästi ja sellepärast ma ei saagi aru kus kohas hetke hindadega see nõudlus tekib icon_lol.gif

Wiltz kirjutas:
Miks see peaks olema 200eur? Oskad mingi loogilise põhjust või põhjenduse tuua?


Ma tõin just enne enda arust loogilise põhjenduse, et kui täna uus kaart perfoormib sama palju ja selle saab paar kuud peetuna garantiiliselt sama rahaga mis 4 aastat vana peeneks pandud kaart, siis see võiks ju argument olla?

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord


viimati muutis c4v6 31.01.2025 14:24:50, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:22:44 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/vga-pcie16-rtx5080-16gb-gddr7rtx-5080-16g-ventus-3x-oc-msi-1429681
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 14:27:27 vasta tsitaadiga

xheix1712 kirjutas:
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/vga-pcie16-rtx5080-16gb-gddr7rtx-5080-16g-ventus-3x-oc-msi-1429681


Kui see on reaalne hind, siis teen Londiste ees sügava kummarduse.
See on kindlalt praegu tugevalt EU kõige soodsam hind.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:35:42 vasta tsitaadiga

c4v6, mis on poest võttes 3070 konkurendid? 4060ti ongi, 350-400 raha eest. 7600xt on 350 ja aeglasem 7700xt on kiirem aga juba 450. b580 on 300-350 aga ka juba palju aeglasem.
ja kaardi vanus ju funktsionaalsuses erilist rolli ei mängi.

3090 oli 1500 raha maksev kaart. oli madalhetk kus liikusid 1300 eest. 1100 arve kõlab nii, et kas kasutatult või on see ilma käibemaksuta hind. või kuskil elukaare lõpus kui uued peal.
krüptobuum oli üks suur turuanomaalia niikuinii. vahetasin ka mina näiteks siin foorumlasega 3070 3080 lhr vastu, siinjuures ma olen üsna kindel, et see oligi aus diil icon_biggrin.gif

3090 osas 650 tundub küll liiga palju aga mitte eriti suurelt. 7800xt on aste aeglasem (3080 vastane) ja 500€ kanti. 7900gre on küll 600 eest saada aga need on müügilt kadumas. 7900xt on küll ka kiirem aga juba 700. ja noh, vram.

c4v6 kirjutas:
xheix1712 kirjutas:
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/graafikakaardid-vga/vga-pcie16-rtx5080-16gb-gddr7rtx-5080-16g-ventus-3x-oc-msi-1429681
Kui see on reaalne hind, siis teen Londiste ees sügava kummarduse.
See on kindlalt praegu tugevalt EU kõige soodsam hind.
ehh tellitav. julges keegi proovida ka?
mul tekib küll see võib-olla vandenõuteooria, et arvutitark peaks kohalik nvidia partner olema. nvidia on minevikus aeg-ajalt pähe istunud, et msrp eest kaarte peab ka mõni saada olema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:52:31 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
c4v6 kirjutas:
Ma lihtsalt toon näiteks, et ma ei saa siiani aru mis õigustus on kaevurites aasta-kaks elu elanud ning nüüd veel pea paar aastat mänguarvutis istunud 3090 kaartidel 650 euro eest?


Sest muud samase perfiga asja pole analoogse raha eest võtta. Ainuke analoog on 4070TI ja selle poehind on 900-1000 ning vram'i milleümber siin osad meeletuld fetišeerivad on vähem. Ainuke asi on väiksem voolutarve ja siis DLSS3.

Ehk siis kogu süsteem mis pikalt olnud sedasi kus uue generatsiooni hinnad on umbes samad ja uue genni XX70 seeria asendab perfilt vana genni XX80 seeria enam ei kehti. Seega pole vanema generatsiooni kaartidel põhjust ka eriti hinnas kukkuda. Kui siis mingil määral üle kahe generatsiooni mis aga ajaliselt võib tähendada 3-5 aastat. Piltlikult oleks võind nüüd 5070 ja 5080 kõigutada kõvasti eelmiste gennide hindasid kui oleks mingi võimas 50%+ edasiminek olnud aga ainuke kaart millel kokkuvõttes perfihüpe on ju 5090 ja ka selle hind kerkis.

Lisaks on vee see olukord kus nö. kaartide defitsiit kestab niikaua, et selleks ajaks kui teoreetiliselt võiks vana kaart olla poes "parema hinnaga" on see tootmisest maas ja sa lihtsalt ei saa seda enam.



Kuid sellega laseb Nvidia iseendale jalga, et uus xx70 ei ole kiirem kui eelmise põlvkonna xx80.
Sest nüüd hoiavad inimesed kauem oma vanu kaarte ja ei osta järgmisel geni väljatulekul uut kaarti, sest pole pointi.

Ma arvan, et nad ise saavad ka sellest nüüd aru.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:52:44 vasta tsitaadiga

londiste, 16tk on selle hinnaga pakkuda.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 14:59:11 vasta tsitaadiga

Võrdluseks 7900XTX odavaim hind mis leidsin:
https://pskmegastore.com/fr/cartes-video/140709-asrock-rx7900xtx-pg-24go-carte-graphique-amd-radeon-rx-7900-xtx-gddr6-4710483941733.html

Leian, et sellise hinnaga -300€ on see kaart ikkagi parem kui RTX5080 selle AT hinnaga.
Kui oleks reaalselt 1000€ga saada, siis muidugi kaaluvad NVIDIA plussid selle hinna üle.

Isiklikult ei ostaks kumbagi selle raha eest praegu.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 15:01:54 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kuid sellega laseb Nvidia iseendale jalga, et uus xx70 ei ole kiirem kui eelmise põlvkonna xx80.
Sest nüüd hoiavad inimesed kauem oma vanu kaarte ja ei osta järgmisel geni väljatulekul uut kaarti, sest pole pointi.
suures pildis sihitakse niikuinii pigem klienti, kes on vähemalt üle-eelmisel põlvkonnal.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 15:15:11 vasta tsitaadiga

Tundub, et too 1450 maksev isend ATs oli 5080 16G VENTUS 3X OC PLUS, ja 1200 maksev on RTX 5080 16G VENTUS 3X OC.

Mille eest üle maksad: ilmselt ongi cash grab taktika mingis mõttes. Overclockil mingit vahet pole. PLUS variandil on rohkem radikapinda nii palju kui PCB pealt näha on. Ja PLUS variandil olevat metallist backplate, non-PLUSil graphene
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 15:33:37 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kuid sellega laseb Nvidia iseendale jalga, et uus xx70 ei ole kiirem kui eelmise põlvkonna xx80.
Sest nüüd hoiavad inimesed kauem oma vanu kaarte ja ei osta järgmisel geni väljatulekul uut kaarti, sest pole pointi.


Ma arvan, et nvidial on pohker - igast AI jama tõttu läheb kaarte ka mujale ehk müümata ei jää mängurite pärast.

Probleem mängurite jaoks võibki terendada selliselt kus kaartide hinna määrab muu valdkond kus raha on - see tähendab, et asine mängimiseks sobilik kaart on mängurile idiootselt kallis. Ehk siis üldine nö. grafakaartide põud, sest ka järelturul krabatakse seda mis on. Täna on võimalikult võimas bang for buck kaardiks 3080TI/3090 seeria. 4000 seeria kaarte eriti ei liigu, sest nende omanikel pole antud hetkel põhjust millegi peale "üle minna". Ehk siis mingil hetkel ongi sedasi, et teed HV's müügifoorumi lahti siis seal on 9 kaarti müügis mis mingid Radeon 5700 ja keefoors 1660'ed.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 15:46:26 vasta tsitaadiga

xheix1712 kirjutas:
londiste, 16tk on selle hinnaga pakkuda.

Selline hind tuli küll nagu välk selgest taevast, võtsin ka ligi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2025 15:54:54 vasta tsitaadiga

Läbi nad ongi icon_lol.gif
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 15:58:36 vasta tsitaadiga

c4v6, kohe peale ostu vaatasin ja oli otsas, näis kas mu tellimus läks läbi või mitte. Oleks tahtnud Asus Prime mudelit, aga sellise raha eest Ventus ka norm thumbs_up.gif
Eelkõige üllatav, et ta ainult 303mm pikk, 4000 seerial olid mõned üksikud mudelid nii lühikesed... mul kasti mahub max 313mm.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 16:03:02 vasta tsitaadiga

Kas see gamer card vs ai card revenuel nvidial mitte kümnekordne polnud ai kasuks?
Selles valguses jah me siin rohkem humanitaarabi kategoorias
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 16:43:37 vasta tsitaadiga

vist on veel suurem see vahe. muidugi nüüd peale deepseeki võib nvidial selle ai valdkonna suurte kasumite arvestusega natuke nihu ka minna icon_lol.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 17:26:07 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 17:28:58 vasta tsitaadiga

trip kirjutas:

Link
noh, kui 5090 võtta aluseks, siis saadki veidraid paralleele tõmmata.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 31.01.2025 17:44:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
noh, kui 5090 võtta aluseks, siis saadki veidraid paralleele tõmmata.


Väike põlvkonna ülene jõudluse kasv viitab ka sellele. Kui mõlemad eraldi võtta , siis võibolla ei mõtleks nii. Kaks kokku panna ja lisada veel 1000-e hinna auk, siis mõtlen mina ka et 5080 peaks tegelt 5070 olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sunaurus
HV vaatleja

liitunud: 21.02.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 17:52:03 vasta tsitaadiga

Kas 5090 saadavuse kohta Eestis on mingit infot? Välismaal nagu mõned üksikud on liikunud, aga kohalikes poodides olen siiani ainult 5080 näinud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 17:55:02 vasta tsitaadiga

trip kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=J72Gfh5mfTk
Hea ülevaade. Selle info põhjal kõige parem kaart siis praegu turul saadavadest on 4080S.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 18:05:05 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
trip kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=J72Gfh5mfTk
Hea ülevaade. Selle info põhjal kõige parem kaart siis praegu turul saadavadest on 4080S.
miks? või mis kriteeriumid on sul selleks, mis kaart on "parem"?
5080 on mingi 10% kiirem või veidi peale vs 4080s (4080s hinnad on 1100€ ja peale).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 19:57:07 vasta tsitaadiga

sunaurus kirjutas:
Kas 5090 saadavuse kohta Eestis on mingit infot? Välismaal nagu mõned üksikud on liikunud, aga kohalikes poodides olen siiani ainult 5080 näinud.

Ma arvan, et hetkel on Youtube's ja foorumites rohkem kommentaare küsimas kus 5090, kui 5090 isendeid endeid terve maailma peale kokku.
Kui USA suurim arvutipood saab oma suurimasse poodi ainult 67 kaarti, siis meil pole mingit lootustki lähikuudel midagi saada.

Peab arvestama ka seda, et Hiina uusaasta on alles tulekul ja sellel ajal tehased seisavad, mis pikendab tarnetega järje peale saamist veelgi.
5080 on muidugi parema saadavusega, kuna see on üllatavalt kehva. Mõnedes ülevaadetes kaotas mõnes mängus isegi vanadele kaartidele k.a 4080 ja 7900XTX.
OC headroom on küll hea aga ma ei tea kui oluline see on. Blackwellil tundub üldiselt olevat mingi massiivne pudelikael kuskil. Ei skaleeru jõudlus nii palju kui specid lubaks oletada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 21:35:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Ostetakse ikka ka meil 5080 ükskõik kui kehva on. Meil nii kui uus nvidia seeria tuleb, siis on osad seltsimehed platsis kohe esimsel päeval vahet pole, mis review ütleb icon_smile.gif

Aga 5090 osas tegelt oli teada, et saadavus on nigel. See info lekkis sealt, et Nvidia enda töötajad ei saanud bronnida endale seekord seda kaarti nagu varasemalt nad said eelmisi lipulaevu. Aga noh nende kogus on väga marginaalne isegi kui saadavus oleks parem. Peamine müügikogus on siiski 5070Ti ja 5070.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2025 21:51:27 vasta tsitaadiga

Kellegi mingit infot on kas Eestisse 5090 kaarte tulekul ka on? Või oli neid üldse ja kõik osteti lihtsalt ära?
Krdi 3000 seeria värk hakkab meelde juba tulema...
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 31.01.2025 21:53:48 vasta tsitaadiga

RTX5080 on neile, kes vanemate kaartide kui RTX4080 pealt tulevad. Selles kontekstis on asjal võibolla isegi jumet. RTX4080 pealt minna RTX5080 peale on sama mõttetu nagu minna Ryzen 7000 pealt Ryzen 9000 peale.
Kuna ise olen Ryzen 5000 peal ja lähen AM5 peale, siis miks võtta seda Ryzen 7000.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 01:47:16 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/scalper-bots-said-to-be-responsible-for-majority-of-geforce-rtx-50-founders-edition-sales-in-europe
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 02:33:38 vasta tsitaadiga

Sn4itek kirjutas:
Kellegi mingit infot on kas Eestisse 5090 kaarte tulekul ka on? Või oli neid üldse ja kõik osteti lihtsalt ära?
Krdi 3000 seeria värk hakkab meelde juba tulema...


https://www.youtube.com/watch?v=oqq1Y6UC1ZA

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 02:43:21 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://videocardz.com/newz/scalper-bots-said-to-be-responsible-for-majority-of-geforce-rtx-50-founders-edition-sales-in-europe
@VIDEOCARDZ - Please check your sources better next time! The PCGH author Sven is known for writing misleading articles. I am on the mentioned Scalper Discord and experienced both drops.

The cards were not sold before 15:00. The screenshot is a troll post and doesn't make sense; the card article number is incorrect and there was no bundle, the card is sold and the only position on the order is the card, shipping and payment method. The orders were made after the launch date, but it's correct that it wasn't possible to order through the Nvidia webshop due to a configuration error. You could only redirect to the Proshop by communicating directly with the API. No 5090FE was sold yesterday! To check this, just read his article; he mentions the correct article numbers, then shows the fake 14:27 screenshot and a 5080 URL with the 5090 article number - by the way, this URL doesn't make sense and never existed.

In my opinion, you should correct the article, as it is factually incorrect and can easily be checked. There was no wrongdoing on the Proshop's site; Nvidia messed up their webshop configuration.
Sven doesn't even grasp what he's writing; it doesn't make any sense for someone familiar with botting or scripting.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 16:05:29 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
xheix1712 kirjutas:
londiste, 16tk on selle hinnaga pakkuda.

Selline hind tuli küll nagu välk selgest taevast, võtsin ka ligi thumbs_up.gif


Mis see hind oli siis kah?

_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
memoricab
HV vaatleja

liitunud: 01.02.2025




sõnum 01.02.2025 16:11:34 vasta tsitaadiga

Tere, vabandust, kahjuks, ma ei räägi eesti keelt, selle pärast ma kirjutan inglise keeles.

I was waiting for any oem 5090, was checking mostly site Ar and HinnaVaatlus indexes. Never seen in site Ar, and HinnaVaatlus never indexed 5090 as far as I saw.

Although when I spoke with site Ar, they said first it will be available 30th january mostly asus and msi, when I asked in 30th january, they said they don't have any more information.

Disappointing...

I don't want to believe chip maker tries to make an artifical high demand. Because obviously it does not return any benefit to them or consumers but scalpers.

I just wanted to ask, have you had any similar issue with the previous 3rd, 4th series post-release stock issues in Estonia? Maybe we could have some guess when this issue would be solved around in time wise...


viimati muutis memoricab 01.02.2025 17:45:31, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 16:21:54 vasta tsitaadiga

Probably around May timeframe you could walk into a store and buy something off the shelf.
It was the same with 3xxx and 4xxx launches IIRC

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 16:56:10 vasta tsitaadiga

Apollo2o15 kirjutas:
Arx07 kirjutas:
xheix1712 kirjutas:
londiste, 16tk on selle hinnaga pakkuda.

Selline hind tuli küll nagu välk selgest taevast, võtsin ka ligi thumbs_up.gif


Mis see hind oli siis kah?


1199.- oli imho. Selles mõttes, et kõik võtsid ligi aga reaaslet oli tegu ikka nö. lubatud tellimusega - seega see millal ja kas ka saadakse on iseasi.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 17:14:06 vasta tsitaadiga

1199eur oli jah. Tarne kuni 2 nädalat, eks näis.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 18:25:14 vasta tsitaadiga

memoricab kirjutas:
Tere, vabandust, kahjuks, ma ei räägi eesti keelt, selle pärast ma kirjutan inglise keeles.

I was waiting for any oem 5090, was checking mostly site Ar and HinnaVaatlus indexes. Never seen in site Ar, and HinnaVaatlus never indexed 5090 as far as I saw.

Although when I spoke with site Ar, they said first it will be available 30th january mostly asus and msi, when I asked in 30th january, they said they don't have any more information.

Disappointing...

I don't want to believe chip maker tries to make an artifical high demand. Because obviously it does not return any benefit to them or consumers but scalpers.

I just wanted to ask, have you had any similar issue with the previous 3rd, 4th series post-release stock issues in Estonia? Maybe we could have some guess when this issue would be solved around in time wise...

No this is worse. In case of previous launches there was at least some some stock of the flagship model.
This time there was none. Not even at inflated prices.

I dont rememeber RTX 20 series launch that well, but considering that 2080Ti was much more expensive than 1080Ti with a relatively small ~30%'sh uplift it was problably not in high demand.
RTX 30 series launch was largely impacted by the crypto boom that started right around the release. There was a very brief window of decent availabilty but inflated prices. Soon there was zero availability and prices tripled due to crypto.
RTX 40 series launch i remember 4080 being readily available as it was not considered a great card for the price. 4090 did have some availability here at inflated prices but since it's performance uplift was above average (compared to 3090 and 3090Ti) it quickly went out of stock.

Personally i've never seen situation as bad as the 5090 stock is now.
My guess is two months. This is a global supply issue and Estonia suffers more because we are a small market.
No one knows exactly why, tho i have speculated before that it's due to low availability of GDDR7 memory that these cards use.
There's also Chinese new year impacting production for much of February that further complicates things.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:08:54 vasta tsitaadiga

Lisan, et Hiinas algas uue aasta puhkus ja ca kuu aega midagi ei toimu, juba anti teada, et tehased seisavad. Seega enne märtsi ei ole mõtet midagi head loota. Pigem kevad-suvi on saadavus paranenud. Ise pakun, et suvel on vabalt saada. Ning sügiseks on laod täis ja kes tahtsid need said, sest vahepeal 5070Ti tuli müüki suve perioodil. Suvi üldse on kehvem müügiaeg arvuti komponenditel.

Võttes arvesse seda, siis Nvidia minu hinnangul tekitas ka sellise olukorra teadlikult, kus saadavus kehv. Konkurentsi pole seega hind läheb kunstlikult üles vastu suve.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:16:37 vasta tsitaadiga

Zonerman, mida seal Hiinas üldse toodetakse Nvidia/AMD vaates?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:21:19 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Zonerman, mida seal Hiinas üldse toodetakse Nvidia/AMD vaates?


Kaarte icon_biggrin.gif ?
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:25:32 vasta tsitaadiga

Ma selle pilguga ei vaatanudki, mõtlesin et TSMC, Samsung jne kõik mitte-Hiinas... aga hakkasin MSI, Asus, Zotac jne asukohtasid vaatama siis kõik Hiinakad jah icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2025 19:29:52 vasta tsitaadiga

Enamus kokkupanekust käib seal jah. Taiwanis kah vähemal määral, aga seal koostatakse pigem nö premium asju. On muidugi veel teised kohad nagu Vietnam ja Indoneesia kus toimub mingi testimine ja assembly aga põhiline on siiski Hiina.
Selles osas AMD'lt ilmselt õige otsus oma kaardid väljastada alles Märtsi lõpus.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.