Mul 2000 seeriast alates kõik xx80/xx80Ti/xx90 Strixid läbi käinud. Vahele ka mingeid INNOsid ja PNY jms. Ainus märkimismäärne vahe (peale räige juurdehindluse ASUSe puhul), mis meelde jäänud on - Strixidel on garanteeritud korralik coilwhine. Oma kogemuse põhjal ostaks midagi muud peale ASUSe isegi, kui hind muude brändidega sama oleks.
Sakslastel ka hinnad taga. Minge ruttu ja ostke mitu tükki. Soodsalt saab.
Usa-s Suprim oli madalama tempi ja hinnaga high end 5090 kaart.
verkkokauppa näitab
Astral 1679,99€ / 3039,99€
Suprim 1629,99€ / 3129,00€
müük alates 16:00 30.01.2025
viimati muutis Snaxez 30.01.2025 13:18:03, muudetud 1 kord
Ma olen ka samas paadis, et strixidel on talumatu coilwhine.
Ma ei mäleta millal tänapäevast kaarti üldse ilma coilwhineta oli (see sõltub kuidas kasutada ka) kuid strixidel on olenemata formaadist ja FPS'ist alati korralik vingaal majas. Lisaks on nad minu kogemusel tihti kõvasti tulisemad ja lärmakamad kui TUF näiteks.
Nivdia ise ka ilmselt ei uskunud, et selliste hindadega kõik kohe ära läheb. See ainult valab õli tulle nende hinna rallile.
See on nagu Apple PC wheels aastast 2019:
"You saw how the internet went crazy when we announced the $999 stand. Let's do that again!"
"But everything is already insanely overpriced, sir."
"What about the wheels? How much are the wheels?"
"Four dollars, sir, but—"
"Let's amplify that by a hundred!"
viimati muutis Snaxez 30.01.2025 14:20:53, muudetud 1 kord
Oli plaanis 2080 Ti 5080 peale upgradeda, aga tuleb välja, et 5080 on tegelikult 5060 Ti, või 5070. Mu eelmised kaardid on kõik 80 Ti'd olnud ja 80 oleks ka ok, aga vähemaga ei tõuse käsi raha raiskama. Samuti ei ole nõus GPU eest 2k+ maksma. Ei näe väga hea välja see lugu.
Võtsin siit
https://youtu.be/0L1Uyw22UAw?si=F44wBz7XndClqBWe
kuvatõmmise uue RTX 5xxx seeria kohta ja peab ütlema, et Nvidia vist ei tahtnud transistoreid väiksemaks teha ja seetõttu on perf tõus üsna tagasihoidlik
(pilt läheb peale klikkides suuremaks) _________________ Slow is smooth and smooth is fast
mitte nvidia ei tahtnud transistoreid väiksemaks teha vaid tsmc tahab selle eest väga palju raha saada. kui see nii suures skaalas või jõudlustasemel üldse võimalik on hetkel. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
virx, ei see ei muutu ajaga kuidagi paremaks. ajada muutub selle asja hind heal juhul paremaks (vaata lähiajaloost: 4080S), mis omakorda muudab pakutu mõnevõrra mõistlikumaks.
pigem me elame ajastul, kus täna ehk 2025 on täiesti fine ja okei kasutada ja mängida graafikakaartidega, mis tulid välja näiteks 5 aastat tagasi. ei ole üldse mingi suur katastroof.
aastal a'la 2008 vms oleks selline asi olnud suhteliselt mõeldamatu. mäletan kuidas ma vahetasin graafikakaarte alati välja ikka max umbes nii iga 2 aasta tagant, ja selle 2a perioodi lõpus oli vana kaardi perf ikka juba selline, et uuemaid ja uhkemaid mänge vana kaardiga mängida oli paras katsumus. uus kaart, mille sisse panid oli a'la 100% kiirem ja seda erinevust oli ikka sõna otseses mõttes tunda ja näha. kulutasid selle raha ja said nautida tulemust.
täna sa kulutad suurema summa raha...ja saad võibolla 20-25% lisa perfi, mille puhul on suhteliselt vaieldav kas seda üldse väga kuidagi tunda ongi sellisel ajastul elame... _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
miks? see on msrp. kirjas, et poodides olemas ja homsest saab tellida (homme siis ametlik launch päev).
ka siin teema ei ole kaardi ega selle jõudlusega rahul, nii et pole põhjust kahtlustada ülemäärast nõudlust.
tund aega tagasi oli samas e-poes vähemalt 3 erinevat mudelit sama msrp hinnaga olemas ja ka laos. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
No vot, sama mis ma eile kirjutasin. Mingi 4 bot'i sai euroopas adekvaatse hindega. Edasi on nagu on _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
edasi polegi midagi...väga ammu oli juba teada, et kaarte reaalselt on käputäis. ostsidki need, kes mingil imelikul põhjusel väga tahtsid sellist asja osta. võibolla olid skalbivanad aga suht kaheldav, kellele sa ikka sellist saasta veel paarisotise vaheltkasuga müüd pärast
see, et poes midagi uut nüüd müügil on, ei tähenda automaatselt, et seda "uut" peaks ostma jooksma või üleüldse väga ihaldama. ju keegi toetab ikka seda kohalikku kaubandust ka sest noh raha tuleb raha läheb kunagi 3 kuu pärast ilmselt on neid rohkem saadaval ja küll siis mingid realistlikumad hinnad ka välja kujunenud. eks neid lõpuks ostetakse lihtsalt seetõttu, et midagi muud sarnast pole osta _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
miks? see on msrp. kirjas, et poodides olemas ja homsest saab tellida (homme siis ametlik launch päev).
ka siin teema ei ole kaardi ega selle jõudlusega rahul, nii et pole põhjust kahtlustada ülemäärast nõudlust.
Noooh... näidake kus on?
Ca kell 15 võeti kõik rtx 5080/5090 lingid maha ja siis 16 paiku suvalisel ajal sattusin uuesti selle peale. Sain vist kätte selle hinnaga - vähemasti raha on broneeritud ja email ka tuli poelt. RTX 3000 aegadest mäletan, et aeg-ajalt tühistati ka tellimusi kui kasutasid BuyEU või Eshopwedropi.
Mul 2000 seeriast alates kõik xx80/xx80Ti/xx90 Strixid läbi käinud. Vahele ka mingeid INNOsid ja PNY jms. Ainus märkimismäärne vahe (peale räige juurdehindluse ASUSe puhul), mis meelde jäänud on - Strixidel on garanteeritud korralik coilwhine. Oma kogemuse põhjal ostaks midagi muud peale ASUSe isegi, kui hind muude brändidega sama oleks.
Sakslastel ka hinnad taga. Minge ruttu ja ostke mitu tükki. Soodsalt saab.
Usa-s Suprim oli madalama tempi ja hinnaga high end 5090 kaart.
verkkokauppa näitab
Astral 1679,99€ / 3039,99€
Suprim 1629,99€ / 3129,00€
müük alates 16:00 30.01.2025
Ventuse ja suprim vahe on 1000€ ??
2300 vs 3300
Pmst saan osta 5090+5080 sama raha eest mis "hea jahutusega" 5090
Mul 2000 seeriast alates kõik xx80/xx80Ti/xx90 Strixid läbi käinud. Vahele ka mingeid INNOsid ja PNY jms. Ainus märkimismäärne vahe (peale räige juurdehindluse ASUSe puhul), mis meelde jäänud on - Strixidel on garanteeritud korralik coilwhine. Oma kogemuse põhjal ostaks midagi muud peale ASUSe isegi, kui hind muude brändidega sama oleks.
Sakslastel ka hinnad taga. Minge ruttu ja ostke mitu tükki. Soodsalt saab.
Usa-s Suprim oli madalama tempi ja hinnaga high end 5090 kaart.
verkkokauppa näitab
Astral 1679,99€ / 3039,99€
Suprim 1629,99€ / 3129,00€
müük alates 16:00 30.01.2025
Ventuse ja suprim vahe on 1000€ ??
2300 vs 3300
Pmst saan osta 5090+5080 sama raha eest mis "hea jahutusega" 5090
Kõige hullem on see, et launch päeval ostetakse ventused ära nagunii ja need 3300 kaardid lähevad ka nagu soojad saiad.
Jensen irvitab pihku, pidu läheb edasi.
miks? see on msrp. kirjas, et poodides olemas ja homsest saab tellida (homme siis ametlik launch päev).
ka siin teema ei ole kaardi ega selle jõudlusega rahul, nii et pole põhjust kahtlustada ülemäärast nõudlust.
Noooh... näidake kus on?
Ca kell 15 võeti kõik rtx 5080/5090 lingid maha ja siis 16 paiku suvalisel ajal sattusin uuesti selle peale. Sain vist kätte selle hinnaga - vähemasti raha on broneeritud ja email ka tuli poelt. RTX 3000 aegadest mäletan, et aeg-ajalt tühistati ka tellimusi kui kasutasid BuyEU või Eshopwedropi.
Pole varem videokaarte selliselt taga ajanud, nii et kas on mingi üleüldine no-bullshit viis ka kuidagi 5080 kätte saada, nt see Asus Prime? Nt oodates mõned nädalad?
Pole varem videokaarte selliselt taga ajanud, nii et kas on mingi üleüldine no-bullshit viis ka kuidagi 5080 kätte saada, nt see Asus Prime? Nt oodates mõned nädalad?
mitte nvidia ei tahtnud transistoreid väiksemaks teha vaid tsmc tahab selle eest väga palju raha saada. kui see nii suures skaalas või jõudlustasemel üldse võimalik on hetkel.
Linnalegend. Kuidas suudab Intel sama klassi tootmisprotsessil toodetud 272mm² kaarti müüa $220 MSRP eest aga Nvidia 378mm² maksab 999?
Pole varem videokaarte selliselt taga ajanud, nii et kas on mingi üleüldine no-bullshit viis ka kuidagi 5080 kätte saada, nt see Asus Prime? Nt oodates mõned nädalad?
alusta sellest, et reliisipäeval võta rahulikult. veel parem, võta nädalake rahulikult ja siis vaata edasi. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Täna Verkkokaupast oleks hea hinnaga saanud Asus Prime RTX 5080, aga endal oli sel ajal tegemist kui see reliisiti. Korra moblast nägin, et 9tk saadaval 1229eur eest, aga ei viitsinud mähkida(tegelt korra mähkisin, aga moblas oli keeruline )
Normaalse raha eest oleks huvi ligi võtta, aga kogemus näitab et Nvidia kaarte eriti normaalse hinnaga ei saagi... reliis tehakse väheste kaartidega igas regioonis, et hind kõrgeks ajada ja siis müüvad selle hinnaga vähemalt pool aastat...
viimati muutis Arx07 30.01.2025 20:49:13, muudetud 1 kord
londiste, miks? Et kui mõned mudelid on halvad või et mingid probleemid liiga suured?
Ostsin ära, aga vaatab, selle saab veel tagastada ka 14 päeva jooksul kuni karbist välja ei võta. Vähemalt tean siis, et ei pea taga hakkama ajama.
Londistel on raudkindel teooria, et need hinnad on nädala pärast need mis lubatud msrp on (+ siis kogu kalkulatsioon juurde siia transa, käibe ja tolliga) mis kindlasti ei päde minu hinnangul ja täpselt nii nagu ma siin veel eilegi ütlesin täpselt ka juhtus. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
viimati muutis c4v6 30.01.2025 20:53:51, muudetud 2 korda
londiste, miks? Et kui mõned mudelid on halvad või et mingid probleemid liiga suured?
Ostsin ära, aga vaatab, selle saab veel tagastada ka 14 päeva jooksul kuni karbist välja ei võta. Vähemalt tean siis, et ei pea taga hakkama ajama.
Point oli ilmselt see, et maksid normaalselt üle. Näiteks Asus Prime RTX 5080 oli Targas 220eur kallim kui Verkkokaupas.
Pigem kui kannatas seda raha maksta siis jäta endale, ega Eestis normaalse raha eest need niipea liikuma ei hakka.
millal viimase 5a - tegelikult isegi 10a - jooksul on esimesel päeval kaarte normaalselt saada olnud ja mõistliku hinnaga? mõned alati on aga neid tuleb kiirelt rabada, umbes nagu seekord nood nbb omad. vahel on isegi eestis aga need on nood vähemnõutuvad asjad. enamasti rahuneb asi natukese ajaga maha või vähemalt saab pilt selgemaks nii saadavuse kui hindade osas.
c4v6, eu-st tellides ei tule mingit käivet ega tolli. transa on paarkümmend raha. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Milleks EU siia segada? Kuigi okei, võime selle ka siia patta panna. Mina räägin Eestist siiamaani. Aga ma ei näe, et ka EUs lähiajal need hinnad hakkaks olema näiteks 11XX eurot mille pakkusite välja 5080 hinnaks olema hakkama. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Pole varem videokaarte selliselt taga ajanud, nii et kas on mingi üleüldine no-bullshit viis ka kuidagi 5080 kätte saada, nt see Asus Prime? Nt oodates mõned nädalad?
alusta sellest, et reliisipäeval võta rahulikult. veel parem, võta nädalake rahulikult ja siis vaata edasi.
Kaks kuud. Siis peaks olema asjad stabiliseerunud.
c4v6 kirjutas:
Londistel on raudkindel teooria, et need hinnad on nädala pärast need mis lubatud msrp on (+ siis kogu kalkulatsioon juurde siia transa, käibe ja tolliga) mis kindlasti ei päde minu hinnangul ja täpselt nii nagu ma siin veel eilegi ütlesin täpselt ka juhtus.
miks? see on msrp. kirjas, et poodides olemas ja homsest saab tellida (homme siis ametlik launch päev).
ka siin teema ei ole kaardi ega selle jõudlusega rahul, nii et pole põhjust kahtlustada ülemäärast nõudlust.
Noooh... näidake kus on?
Ca kell 15 võeti kõik rtx 5080/5090 lingid maha ja siis 16 paiku suvalisel ajal sattusin uuesti selle peale. Sain vist kätte selle hinnaga - vähemasti raha on broneeritud ja email ka tuli poelt. RTX 3000 aegadest mäletan, et aeg-ajalt tühistati ka tellimusi kui kasutasid BuyEU või Eshopwedropi.
Milleks EU siia segada? Kuigi okei, võime selle ka siia patta panna. Mina räägin Eestist siiamaani. Aga ma ei näe, et ka EUs lähiajal need hinnad hakkaks olema näiteks 11XX eurot mille pakkusite välja 5080 hinnaks olema hakkama.
eestist pole mõtet rääkida. siin võib tõesti kaarte leida sellesama paarsada raha kallima hinna eest pool aastat peale launchi. kui tingimata eestist tahta, siis võib arvutitargast ühe neist paarist kohaolevast ventuse 5080st 1450 eest ära võtta _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Milleks EU siia segada? Kuigi okei, võime selle ka siia patta panna. Mina räägin Eestist siiamaani. Aga ma ei näe, et ka EUs lähiajal need hinnad hakkaks olema näiteks 11XX eurot mille pakkusite välja 5080 hinnaks olema hakkama.
eestist pole mõtet rääkida. siin võib tõesti kaarte leida sellesama paarsada raha kallima hinna eest pool aastat peale launchi. kui tingimata eestist tahta, siis võib arvutitargast ühe neist paarist kohaolevast ventuse 5080st 1450 eest ära võtta
Ja võetaksegi, 5070 TI tuleb ilmselt 1200+ kanti esimene sats ja ka see läheb nagu soe sai
No eesti ongi huvitav koht, siin "rahval" raha on teatavasti tegelikkuses on need üksikud ostjad eestis nähtavasti mingid suht üksikud väga hea palgalised it ja mõne muu valdkonna spetsialistid. Need inimesed ostavadki niiöelda ükskõik mis hinna eest sest see paarsada euri ei koti ning neil pole viitsimist isegi kuskilt EU'st tellima hakata.
Teine asi ilmselt ka see, et ega siis igaüks ei viitsi nii pingsalt neid reviewsid ja asju jälgida. Teati, et tuleb uus seeria, tuli, on ostetav, osteti.
Mõned, võibolla ka mõned kümned kaardid niimoodi terve riigi peale müüa pole muidugi eriline küsimus...aga juba sadade, veel vähem tuhandete müügist samas ei tasuks rääkida. Huvitav olekski siis näha, et kas ja kuipalju näiteks 5070ti läheb kui see mingil hetkel ka müüki tuleb eestis ja kui hind on tõesti a'la 1200eur ma pakuks, et vähem läheb neid..ja üleüldse väga vähe sest suured jõukurid on juba 5080 ära ostnud ning neid on veel vähem järel, kes oleks suhteliselt silmagi pilgutamata 1000+ nõus letti panema, seejuures mitte nüüd eriti kiire kaardi eest.
Aga mine tea, äkki on inimesed juba ära harjunud kogu selle krüptobuumi aegse värgiga, kus kaardid maksiki põhimõtteliselt kõik ja koguaeg mingi 700-800+ euri ja vähegi kõvemad asjad isegi kasutatuna 1000+ _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kas siin ei või olla tegu sellega, et USA pani peale piirangud GPUde müügile Euroopasse?
EU-s on FE müügil küll, aga lihtsalt pole mida müüa.
Siin näha usa MicroCenter-i list, kui palju kuskile osariiki kaarte tuli. Kui isegi usas on kaarte nii vähe, siis EU-s pole väga lootust FE jaoks vähemalt.
OC-ga saab veel ~10% 5080-le juurde, aga eks see on loto, mis kaart läheb, ja mis mitte. Võimalik, et kõrgema power limitiga kaardist annaks rohkem välja pigistada, aga voltage limit jääb ikka ette.
tegelikkuses on need üksikud ostjad eestis nähtavasti mingid suht üksikud väga hea palgalised it ja mõne muu valdkonna spetsialistid
No olen, aga mõtlen ise pigem niimoodi, et kui see on tükk riistvara mida ma sisuliselt kasutan iga päev mitmeid tunde, siis cost per hour on olematult väike. Lisaks, kui ma tahaks ostetud 5080 müüa uuesti 2 aasta pärast kellelegi maha, siis selle päris väärtuse kaotus selle aja kohta on väga väike. Kõige suurem kulu on opportunity cost, et sul istub raha selles kaardis lihtalt kinni, ja ei saa seda muudeks otstarveteks kulutada. Ja see on ka põhjus, miks ma ei tahtnud 5090 peale minna.
No eesti ongi huvitav koht, siin "rahval" raha on teatavasti tegelikkuses on need üksikud ostjad eestis nähtavasti mingid suht üksikud väga hea palgalised it ja mõne muu valdkonna spetsialistid. Need inimesed ostavadki niiöelda ükskõik mis hinna eest sest see paarsada euri ei koti ning neil pole viitsimist isegi kuskilt EU'st tellima hakata.
Teine asi ilmselt ka see, et ega siis igaüks ei viitsi nii pingsalt neid reviewsid ja asju jälgida. Teati, et tuleb uus seeria, tuli, on ostetav, osteti.
minevikus - kaasa arvatud näiteks 2008 kriis - olen rohkem arvutikraami jaeturgu näinud ja siis oli ka kokkupuuteid laiema hulga arvutikasutajatega. julgen öelda, et nii palga kui valdkonnaga ei ole see mitte tingimata nii, et hea palgaga või it alalt. spetsialiste kindlasti rohkem küll, käib natukene kaasas, et misiganes alalt neile meeldib rohkem arvutikraam või mängimine ja ei ole päris miinimumpalgal. ei ole ükskõik mis hinna eest ja hinda jälgivad aga tõesti mitte sel tasemel nagu meie siinne mull, kus hind, võrreldav perf, reviewd, mujalt tellimine jne.
aga samal ajal on oluline ka see, et rahvas tegelikult ei upgrade tihti. 2080ti näide käis ka siit vist läbi korra või paar. kui sa oled viimased 5a 2080ti peal istunud ja nüüd võtad poehinna osas sama hinnaklassi 5080 ja saad 2-2.5x vahel suurema jõudluse, siis see ei ole ebamõistlik. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 31.01.2025 12:39:40, muudetud 1 kord
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.