Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 301, 302, 303 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2024 15:48:41 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose icon_confused.gif icon_rolleyes.gif Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?

1440p on juba üsnagi gpu-limited resolutsioon, kui sul on korralik videokaart olemas, siis võid sinna kõrvale vabalt 7700x osta, kui mitte, siis võib olla mõistlikum säästa 100€, osta 7600(x) ja see 100€ investeerida voimsamasse videokaardi icon_wink.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2024 14:33:28 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose icon_confused.gif icon_rolleyes.gif Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?



Kas see on see argument, et ostad 7800X3D prose, et 1080p lasta, kuna seal resol on prose piduriks ja sellepärast?

Saab ka nii doh.gif

Kui eesmärk ongi osta kõige soodsam ja 1080p jaoks odavalt, võtad kasvõi 7700x või mis iganes AM5 peal soodsalt saad ja asi ants. Nagunii ei saa sa parimat fps kätte, kui X3D ei ole. See oli point.


1dumbpcuser kirjutas:
Gap kirjutas:
Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose icon_confused.gif icon_rolleyes.gif Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?

1440p on juba üsnagi gpu-limited resolutsioon, kui sul on korralik videokaart olemas, siis võid sinna kõrvale vabalt 7700x osta, kui mitte, siis võib olla mõistlikum säästa 100€, osta 7600(x) ja see 100€ investeerida voimsamasse videokaardi icon_wink.gif


Perf per dollar ei ole vahet 1080p ja 1440p suures pildis. 7700x jääb sama palju maha mõlemal resol 7700x vs 7800X3D. Küsimus ongi, kas soov on osta raha kokku hoides, või parim perf raha eest.

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-7800x3d/27.html



Edit:

Väidetavalt 9800X3D retail hind euroopas https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9800x3d-has-been-listed-by-first-retailers-in-europe
Ca 550.- oleks ka minu pakkumine olnud. Võttes arvesse, et 7800X3D on 500 kandis hetkel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.11.2024 17:50:16 vasta tsitaadiga

Võrgumängudes kasutatakse proset rohkem, juba CoD MW& BFV peal oli erinevus tunda.
Kui üksikosa mängud, siis pole küll suurt vahet kas AM5 6,8 x3d, kui soov raha säästa...
Kui mingid väga kindlad mänguseeriad ainult valikus, siis tuleb neid vaadata.
UE5 mängumootor ei armasta Intelit, muid piiranguid nagu ei tule meelde...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2024 18:07:10 vasta tsitaadiga

hinnaklass määrab ära. kui on prose jaoks 150€, siis 7500f, kui on 300€, siis 7700x, kui on 450€, siis 7800x3d icon_biggrin.gif
võrgu-mitmikmängud, 1% madalam fps jne kõik saab kiiremast prosest kasu isegi kui keskmise osas gpu piirav on.

edit:
typo jah, 300 juures mõtlesin 7700x.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 04.11.2024 18:56:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2024 19:04:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kui on 300€, siis 7600x

Typo? Mõtlesid 7700x ikka? icon_razz1.gif
_____________
Edit:

Asus WRX90 motherboards reportedly support 3D V-Cache Override — Will next-gen Threadripper 9000 "Shimada Peak" CPUs have an X3D counterpart?
link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2024 19:08:36 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
londiste kirjutas:
kui on 300€, siis 7600x

Typo? Mõtlesid 7700x ikka? icon_razz1.gif


7600X3D ikka ? icon_biggrin.gif
Mindfactoris 299.-

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2024 21:21:15 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/328453/amd-ryzen-7-9800x3d-overclocked-to-5-46-GHz-beating-ryzen-7-7800x3d-by-24
5,46Ghz ehk ~0,2Ghz OC'ga: Regarding performance, the Ryzen 7 9800X3D outperforms its predecessor, the Ryzen 7 7800X3D, by an impressive 24% in the single-core Geekbench v6 test and 23.61% in the multicore test. The last generation CPU scored 2,726 points in single-core and 15,157 points in multicore tests, while the new Zen 5 design has managed to produce 3,473 points in single-core and 19,216 in multicore tests.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 05.11.2024 16:27:27 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
https://www.techpowerup.com/328453/amd-ryzen-7-9800x3d-overclocked-to-5-46-GHz-beating-ryzen-7-7800x3d-by-24
5,46Ghz ehk ~0,2Ghz OC'ga: Regarding performance, the Ryzen 7 9800X3D outperforms its predecessor, the Ryzen 7 7800X3D, by an impressive 24% in the single-core Geekbench v6 test and 23.61% in the multicore test. The last generation CPU scored 2,726 points in single-core and 15,157 points in multicore tests, while the new Zen 5 design has managed to produce 3,473 points in single-core and 19,216 in multicore tests.


Enam ei ole kaua jäänud, review-d hakkavad varsti tulema, release on peagi kohal, vaid 1-2 päeva veel.
Usun, et parim gaming cpu tulemas, x3d-d on kiired ja kui saab natuke oc ka teha on asi ikka üsna hea.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2024 16:50:22 vasta tsitaadiga

Ootaks samal taktil benche 7800x3d vs 9800x3d, näeks ära, kumb zen 3dcachega paremini kokku mängib.
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2024 17:10:42 vasta tsitaadiga

Mis need värskeimad kõlakad on, millal Zen5 desktop APU-d tulevad? Kevad 2025 kõige varem?

viimati muutis SKG 05.11.2024 18:58:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 05.11.2024 17:24:45 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Ootaks samal taktil benche 7800x3d vs 9800x3d, näeks ära, kumb zen 3dcachega paremini kokku mängib.


Samal taktil veidi ikka kiirem aga tundub, et lihtsam oc võimalus ka juures. Eks peagi selgub täpsemalt. Päris Intelit vast ei tule, kus uus prose vanemast aeglasem.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2024 18:55:35 vasta tsitaadiga

craft computing kogemata avaldas 9800x3d review video. võttis küll maha juba, aga kass on kotist väljas.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 05.11.2024 20:30:46 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
craft computing kogemata avaldas 9800x3d review video. võttis küll maha juba, aga kass on kotist väljas.


Need kes nägid, need nägid, loom pandi korra kotti tagasi. Osadele on ammu teada, mis prose esialgselt teeb, kuigi avaldada ametlikult kuskil veel ei saa.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2024 20:37:09 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7-9800x3d-review-leaks-out-showing-strong-1-low-fps-improvement
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 12:22:23 vasta tsitaadiga

ASUS Motherboard Manual Shows 3D V-Cache Coming to Threadripper
https://www.techpowerup.com/328403/asus-motherboard-manual-shows-3d-v-cache-coming-to-threadripper

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.11.2024 13:13:53 vasta tsitaadiga

Mis kell Ryzen 7 9800x3d review avaldatakse täna, ega see pole üks nendest? Vist 4 tundi jäänud.


Link
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 13:53:04 vasta tsitaadiga

Ah okei review on täna ja homme on müük.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 14:04:05 vasta tsitaadiga

9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.11.2024 14:18:34 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt. thumbs_up.gif


Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 14:28:07 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt. thumbs_up.gif


Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.

No seal olid ka veel 5950 ja 5900 Vcache mudelid. Aga eks see rahakott hakkas rohkem paisuma 7800X3D müüginumbrite pealt. Et tasub see liigutus teha, siis single core perf tõuseb ka korralikult ja ka OC communiti hindab seda kiipi rohkem.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 14:32:08 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.

Vastupidi, kuna 3dcache oli "nagu tekk" cpu tuumade peal, siis küpsesid cpu tuumad icon_cool.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.11.2024 14:48:58 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
marxveix kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt. thumbs_up.gif


Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.

No seal olid ka veel 5950 ja 5900 Vcache mudelid. Aga eks see rahakott hakkas rohkem paisuma 7800X3D müüginumbrite pealt. Et tasub see liigutus teha, siis single core perf tõuseb ka korralikult ja ka OC communiti hindab seda kiipi rohkem.


2xCCD-ga V-Cache tuli AM5-ga, AM4 sai 6 ja 8 tuumased X3D-d.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 17:03:47 vasta tsitaadiga

Olemas reviewed.

HUB osa tegin kiire ülevaate. Keskmine kasv 1080p peal 11% vs 7800X3D. Samas PBO on täesti mõttetu. Marginaalne kasv seal aga +20% rohkem energiat tarbib. Natuke on ka kahju efektiivsuse näitajates. 9800X3D tarbib rohkem omajagu, kui 7800X3D selle perf tõusu jaoks.



Link



Link



https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-9800x3d/

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA


viimati muutis Zonerman 06.11.2024 17:29:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 17:20:02 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.

Vastupidi, kuna 3dcache oli "nagu tekk" cpu tuumade peal, siis küpsesid cpu tuumad icon_cool.gif


Ei, minuteada ei saanud volti anda, sest see hävitas v-cache'i. Kuid olen nõus ka Sinu väitega, sest kõik mis tuumade peal- see takistab ju kuumuse üleandmist radikale. Seega pakun, et mõlemad variandid õiged icon_smile.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2024 17:25:16 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-9800x3d/
gaming efficiency kaotab vs 7800x3d.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 17:35:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-9800x3d/
gaming efficiency kaotab vs 7800x3d.


Ma ka just hakkasin uurima nende teste. HUB ja GN ei keskendunud efektiivsusele vaid lihtsalt palju jõudlust tuli per dollar ja üldine kasv.

20w rohkem gamingus natuke ikka on, sest see on enamus ajast mis load all tekib ja veidi rohkem soojust vaja juhtida välja korpusest.
Ma nii harjunud juba sellega, et 7800X3D on väga madal tarbmine je eraldab vähe soojust mängimsie ajal.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2024 17:40:19 vasta tsitaadiga

kui sama mängude komplekti juures on vahe 65w vs 46w, siis see on 40% rohkem.
paremal juhul 8% suurema fps nimel, halvemal juhul 4% või 2%...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 17:52:05 vasta tsitaadiga

7800X3D omanikuna hea näha,et low 1% fps vahe olematu(1080p peal alla 2%, 4K peal isegi 7800X3D parem)... average fps mu jaoks vähem tähtis nagunii ja tarbib vähem energiat ka, et 9800X3D upgrade küll isutama ei hakka icon_smile.gif
Uue disainiga L3 cache latency pidi kõrgem olema, et ilmselt sellepärast ka low 1% fps osas arengut ei tulnud.
EDIT: Tundub, et TPU review kahtlane, teiste reviewder järgi ikka 9800X3D selgelt parem low 1%fps.


viimati muutis Arx07 06.11.2024 18:03:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 18:00:33 vasta tsitaadiga

Vaatasin kiirelt ka teisi ülevaateid Pauls hardware ja JZ2C. Energiat tarbib rohkem aga temp on nagu suht sama väidetavalt. Peak oli 90c ja mängudes ca 60-70c ehk siis suht sama mis 7800X3D.

Muidu jah kui 1080p resol ei mängi, siis nagu suur muutust ei ole. Samas osta 500+ hinnaga prose 1080p reso jaoks oleks ka veidi absurd.


Delidding video ka


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 18:05:51 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:


Muidu jah kui 1080p resol ei mängi, siis nagu suur muutust ei ole. Samas osta 500+ hinnaga prose 1080p reso jaoks oleks ka veidi absurd.




Ei ole absurd, ma arvasin ka veel mõni aasta tagasi, et mida nad ajavad kuid peale seda kui PUBGi hakkasin mängima sain aru mis tähendab FPS.
Nendel meestel kes 360hz monitoridega mängivad algab ideaalne elu sealt kus kohast 1% low ei kuku läbi selle monitori.

Enamustele arusaamatu kuid neid kes seda hindavad on päris palju.

Esport mängudes on juba aastaid videokaardid piisavad. Päris 1080ti küll maxout ei ole aga ütleme praeguses mõistes saab mingi 7800xt või 4070 kaardiga ikkagi sedasi tiksuda, et need pigem reisivad kaasa. Kogu elu istub prose, mälude ja latentsuse otsas, sest mängitakse a'la 1720x1080p resodega ja kõik nii maha keeratud kui saab.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 18:19:42 vasta tsitaadiga

c4v6, Esport on hoopis teine teema. Hind ei loe neile, kes ostavad muul eesmärgil a la best of the best mis turul on nagu 4090.

Pidasin silmas keskmist kasutajat, kes ostab uue AM5 prose või kolib sinna peale nüüd ja 1080p resol lasta.

Derb8uer mainis ka, et 7800X3D pealt kolida ei ole suurt pointi aga kes kolib AM5 peale nüüd, siis tasub kohe osta uus prose.
Järgmine suurem hüpe tuleb Zen6'ga, see peaks ka AM5 peale tulema veel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 18:28:14 vasta tsitaadiga

Perf kasv ikka insane, ei oleks oodanud nii suurt kasvu.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.11.2024 18:30:59 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Olemas reviewed.

HUB osa tegin kiire ülevaate. Keskmine kasv 1080p peal 11% vs 7800X3D. Samas PBO on täesti mõttetu. Marginaalne kasv seal aga +20% rohkem energiat tarbib. Natuke on ka kahju efektiivsuse näitajates. 9800X3D tarbib rohkem omajagu, kui 7800X3D selle perf tõusu jaoks.



Link



Link



https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-9800x3d/


Tegelt tõmmati ikka Intelile kott pähe sellega. 9800X3D OC tulemusi pole isegi jõudnud jälgida.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 18:55:41 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:


Tegelt tõmmati ikka Intelile kott pähe sellega. 9800X3D OC tulemusi pole isegi jõudnud jälgida.

Derbauer clokkis 5,6ghz, seda muidugi direct die jahutustega icon_razz.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.11.2024 21:03:12 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
marxveix kirjutas:


Tegelt tõmmati ikka Intelile kott pähe sellega. 9800X3D OC tulemusi pole isegi jõudnud jälgida.

Derbauer clokkis 5,6ghz, seda muidugi direct die jahutustega icon_razz.gif


Vaatasin selle kiire oc katsetuse ära, täpsemalt ei tuuninud seda veel, lihtne oc, tema ka kiidab AMD-d.


Link


viimati muutis marxveix 06.11.2024 21:06:53, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2024 21:04:44 vasta tsitaadiga

Veidi parem kui ma arvasin. Eeldasin 5-8% aga tuli 11%. Vähemalt on 9700X'ga samal tasemel väljaspool mänge ja seega on üks nõrk külg sellega eemaldatud.

Voolutarbe tõus oli ebameeldiv üllatus aga ju siis 500Mhz baas ja 200Mhz boost kellad ikkagi niipalju voolutarvet lisavad.
Oleks tahtnud näha -30 CO voolutarvet vs stock. TPU testis -20 aga samal ajal lülitas PBO sisse mis nullis ära kogu CO eelise.
Kiirel vaatusel teised puhast CO'd ei testinud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 00:28:10 vasta tsitaadiga

Mulle oli ainuke 9800X3D üllatus gap TPU ja HUB/GN 1080p gaming tulemuste vahel. Kõike ei saa 6000CL36 vs 6000CL30 mälude süüks siin ajada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 00:46:52 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Hiinlased klokkisid ln2 6900

https://www.bilibili.com/video/BV1FRDVY3Eaw

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 01:51:30 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Mulle oli ainuke 9800X3D üllatus gap TPU ja HUB/GN 1080p gaming tulemuste vahel. Kõike ei saa 6000CL36 vs 6000CL30 mälude süüks siin ajada.


Ma ei viitsi ise vaadata hetkel aga olenevalt mängust võib pohuilt olla mingi 50fps ja 1% low võib erineda ka mingi kuni 100fps. Siin on see trikk ka, et isegi sama speciga mälud ei ole alati samad. Kui lampi latentsus on nendel CL30 6000 mäludel ka veel parim kui teistel cl30 6000 mäludel ja 36 - 6000 omad sattusid mingid nirud, siis võivad väga suured erinevused olla.

Ma ise ootaks väga väga, et tuleks mingid CL24-26 mälud ja 6000 ja peale, see oleks hardcore.

_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 07.11.2024 01:53:24 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hiinlased klokkisid ln2 6900

https://www.bilibili.com/video/BV1FRDVY3Eaw


6.9GHz kohe välja ei lugenud või võis jääda kiirelt üle vaadates kahe silma vahele. icon_smile.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 02:39:49 vasta tsitaadiga

Pole küll mingit plaani hetkel vahetada, aga lõpuks selle põlvkonna üks paugutaja ka kohal. Kui saaks nüüd DDR5 mälude timingud korralikult alla, võiks juba mõelda ostmise peale thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 07.11.2024 02:45:52 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Pole küll mingit plaani hetkel vahetada, aga lõpuks selle põlvkonna üks paugutaja ka kohal. Kui saaks nüüd DDR5 mälude timingud korralikult alla, võiks juba mõelda ostmise peale thumbs_up.gif


Olenevalt muidugi resost ja settingutest aga AMD Ryzen 7 9800X3D tõmbab RTX4090 kergemini piirajasse.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 08:13:25 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hiinlased klokkisid ln2 6900

https://www.bilibili.com/video/BV1FRDVY3Eaw


6.9GHz kohe välja ei lugenud või võis jääda kiirelt üle vaadates kahe silma vahele. icon_smile.gif

Umbes 11:40 kanti thumbs_up.gif

_______________
Edit

The Ryzen 7 9800X3D may have just launched, but AMD doesn't expect an end of life announcement for the old 7800X3D 'anytime in the near future' and 'would expect it in the market for a while'
link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 12:37:49 vasta tsitaadiga

See on minu hinnangul üks parimad videosid siiani selle prose kohta ja OC. Seal on kõik olemas alates testidest ja kes soovib juhend miks ja kuidas miskit teha. Nii PBO + CO ning mälu tuunimine.


Link





Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 12:55:53 vasta tsitaadiga

See on lahe!

Ma ei jõua ära oodata kuni mingite maxed out mäludega ja OC'ga testitakse....


_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2024 13:19:29 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
See on lahe!

Ma ei jõua ära oodata kuni mingite maxed out mäludega ja OC'ga testitakse....

x3d prosedel see mäludega mängimine annab by definition juba palju vähem juurde.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 07.11.2024 14:33:07 vasta tsitaadiga

Turbo mode annab enamus mängudes boosti juurde ja voolutarve kohe väiksem 9800X3D-l. Windowsis võiks nupp olla, turbo sisse, turbo välja, veel lahedam oleks lüliti arvuti korpusel, nagu enamusel 386 ja 486-ga vanasti oli. https://en.wikipedia.org/wiki/Turbo_button Küsisin arvutitargalt AMD Ryzen 7 9800X3D kohta ja uus prose saabub alles järgmine nädal meile!


Link


londiste kirjutas:
c4v6 kirjutas:
See on lahe!

Ma ei jõua ära oodata kuni mingite maxed out mäludega ja OC'ga testitakse....

x3d prosedel see mäludega mängimine annab by definition juba palju vähem juurde.


Üldiselt pole vaja ram kiiruse pärast x3d-ga põdeda, oc annab juurde ja see uuel juba parem, kui varem.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 15:13:54 vasta tsitaadiga

9800X3D pidi täna müügile tulema?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2024 15:15:49 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
9800X3D pidi täna müügile tulema?
Väidetavalt jah. https://www.amazon.de/dp/B0DKFMSMYK
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 07.11.2024 15:35:36 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
skyTronic kirjutas:
9800X3D pidi täna müügile tulema?
Väidetavalt jah. https://www.amazon.de/dp/B0DKFMSMYK


Arvutitarka jõuab järgmine nädal, nii sealt väideti, mujalt pole uurinud aga laod enamasti vist samad.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 301, 302, 303 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.