Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?
1440p on juba üsnagi gpu-limited resolutsioon, kui sul on korralik videokaart olemas, siis võid sinna kõrvale vabalt 7700x osta, kui mitte, siis võib olla mõistlikum säästa 100€, osta 7600(x) ja see 100€ investeerida voimsamasse videokaardi _________________ M: MSI B660M MORTAR M: Dell RTX 2060 O: AM5 ITX emaplaat
Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?
Kas see on see argument, et ostad 7800X3D prose, et 1080p lasta, kuna seal resol on prose piduriks ja sellepärast?
Saab ka nii
Kui eesmärk ongi osta kõige soodsam ja 1080p jaoks odavalt, võtad kasvõi 7700x või mis iganes AM5 peal soodsalt saad ja asi ants. Nagunii ei saa sa parimat fps kätte, kui X3D ei ole. See oli point.
1dumbpcuser kirjutas:
Gap kirjutas:
Zonerman,noo Ryzen 7 7700X on mingi 300€ prose eks ? mängimiseks kasvõi 2k resol ei pea juu kohe olema ma ei tea üheksasaja sotine kõige uuem prose Ryzen 7 7700X 2560X1440 resol peaks juu jooksutama kõike high settingutel ?
1440p on juba üsnagi gpu-limited resolutsioon, kui sul on korralik videokaart olemas, siis võid sinna kõrvale vabalt 7700x osta, kui mitte, siis võib olla mõistlikum säästa 100€, osta 7600(x) ja see 100€ investeerida voimsamasse videokaardi
Perf per dollar ei ole vahet 1080p ja 1440p suures pildis. 7700x jääb sama palju maha mõlemal resol 7700x vs 7800X3D. Küsimus ongi, kas soov on osta raha kokku hoides, või parim perf raha eest.
Võrgumängudes kasutatakse proset rohkem, juba CoD MW& BFV peal oli erinevus tunda.
Kui üksikosa mängud, siis pole küll suurt vahet kas AM5 6,8 x3d, kui soov raha säästa...
Kui mingid väga kindlad mänguseeriad ainult valikus, siis tuleb neid vaadata.
UE5 mängumootor ei armasta Intelit, muid piiranguid nagu ei tule meelde...
hinnaklass määrab ära. kui on prose jaoks 150€, siis 7500f, kui on 300€, siis 7700x, kui on 450€, siis 7800x3d
võrgu-mitmikmängud, 1% madalam fps jne kõik saab kiiremast prosest kasu isegi kui keskmise osas gpu piirav on.
edit:
typo jah, 300 juures mõtlesin 7700x. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 04.11.2024 18:56:50, muudetud 2 korda
https://www.techpowerup.com/328453/amd-ryzen-7-9800x3d-overclocked-to-5-46-GHz-beating-ryzen-7-7800x3d-by-24
5,46Ghz ehk ~0,2Ghz OC'ga: Regarding performance, the Ryzen 7 9800X3D outperforms its predecessor, the Ryzen 7 7800X3D, by an impressive 24% in the single-core Geekbench v6 test and 23.61% in the multicore test. The last generation CPU scored 2,726 points in single-core and 15,157 points in multicore tests, while the new Zen 5 design has managed to produce 3,473 points in single-core and 19,216 in multicore tests.
https://www.techpowerup.com/328453/amd-ryzen-7-9800x3d-overclocked-to-5-46-GHz-beating-ryzen-7-7800x3d-by-24
5,46Ghz ehk ~0,2Ghz OC'ga: Regarding performance, the Ryzen 7 9800X3D outperforms its predecessor, the Ryzen 7 7800X3D, by an impressive 24% in the single-core Geekbench v6 test and 23.61% in the multicore test. The last generation CPU scored 2,726 points in single-core and 15,157 points in multicore tests, while the new Zen 5 design has managed to produce 3,473 points in single-core and 19,216 in multicore tests.
Enam ei ole kaua jäänud, review-d hakkavad varsti tulema, release on peagi kohal, vaid 1-2 päeva veel.
Usun, et parim gaming cpu tulemas, x3d-d on kiired ja kui saab natuke oc ka teha on asi ikka üsna hea.
Ootaks samal taktil benche 7800x3d vs 9800x3d, näeks ära, kumb zen 3dcachega paremini kokku mängib.
Samal taktil veidi ikka kiirem aga tundub, et lihtsam oc võimalus ka juures. Eks peagi selgub täpsemalt. Päris Intelit vast ei tule, kus uus prose vanemast aeglasem.
craft computing kogemata avaldas 9800x3d review video. võttis küll maha juba, aga kass on kotist väljas.
Need kes nägid, need nägid, loom pandi korra kotti tagasi. Osadele on ammu teada, mis prose esialgselt teeb, kuigi avaldada ametlikult kuskil veel ei saa.
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt.
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt.
Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt.
Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.
No seal olid ka veel 5950 ja 5900 Vcache mudelid. Aga eks see rahakott hakkas rohkem paisuma 7800X3D müüginumbrite pealt. Et tasub see liigutus teha, siis single core perf tõuseb ka korralikult ja ka OC communiti hindab seda kiipi rohkem.
9800X3D klokib sellepärast paremini, kuna 3d V-cache kiht lisati CPU kivi alla, mitte peale nagu varasemalt. Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
See disain oli väidetavalt sooviks ka varasemate 3D cpude puhul, kuid selle tooling oli kalim. Soodsam oli peale panna. Seega nüüd selgelt näha, et AMD on oma rahakotti kasvatanud ja tehti disainimuudatus ära, et saaks ka OC piirangud maha võtta 3D vcache mudelitelt.
Oleks ka liiga palju tahta olnud, vähemalt kohe 5800x3d/5700x3d AM4 cpu-de puhul.
No seal olid ka veel 5950 ja 5900 Vcache mudelid. Aga eks see rahakott hakkas rohkem paisuma 7800X3D müüginumbrite pealt. Et tasub see liigutus teha, siis single core perf tõuseb ka korralikult ja ka OC communiti hindab seda kiipi rohkem.
2xCCD-ga V-Cache tuli AM5-ga, AM4 sai 6 ja 8 tuumased X3D-d.
HUB osa tegin kiire ülevaate. Keskmine kasv 1080p peal 11% vs 7800X3D. Samas PBO on täesti mõttetu. Marginaalne kasv seal aga +20% rohkem energiat tarbib. Natuke on ka kahju efektiivsuse näitajates. 9800X3D tarbib rohkem omajagu, kui 7800X3D selle perf tõusu jaoks.
Nüüd ei ole seda teemat, et cache saab kuumakahjustusi.
Vastupidi, kuna 3dcache oli "nagu tekk" cpu tuumade peal, siis küpsesid cpu tuumad
Ei, minuteada ei saanud volti anda, sest see hävitas v-cache'i. Kuid olen nõus ka Sinu väitega, sest kõik mis tuumade peal- see takistab ju kuumuse üleandmist radikale. Seega pakun, et mõlemad variandid õiged
Ma ka just hakkasin uurima nende teste. HUB ja GN ei keskendunud efektiivsusele vaid lihtsalt palju jõudlust tuli per dollar ja üldine kasv.
20w rohkem gamingus natuke ikka on, sest see on enamus ajast mis load all tekib ja veidi rohkem soojust vaja juhtida välja korpusest.
Ma nii harjunud juba sellega, et 7800X3D on väga madal tarbmine je eraldab vähe soojust mängimsie ajal. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
kui sama mängude komplekti juures on vahe 65w vs 46w, siis see on 40% rohkem.
paremal juhul 8% suurema fps nimel, halvemal juhul 4% või 2%... _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
7800X3D omanikuna hea näha,et low 1% fps vahe olematu(1080p peal alla 2%, 4K peal isegi 7800X3D parem)... average fps mu jaoks vähem tähtis nagunii ja tarbib vähem energiat ka, et 9800X3D upgrade küll isutama ei hakka
Uue disainiga L3 cache latency pidi kõrgem olema, et ilmselt sellepärast ka low 1% fps osas arengut ei tulnud.
EDIT: Tundub, et TPU review kahtlane, teiste reviewder järgi ikka 9800X3D selgelt parem low 1%fps.
viimati muutis Arx07 06.11.2024 18:03:43, muudetud 2 korda
Vaatasin kiirelt ka teisi ülevaateid Pauls hardware ja JZ2C. Energiat tarbib rohkem aga temp on nagu suht sama väidetavalt. Peak oli 90c ja mängudes ca 60-70c ehk siis suht sama mis 7800X3D.
Muidu jah kui 1080p resol ei mängi, siis nagu suur muutust ei ole. Samas osta 500+ hinnaga prose 1080p reso jaoks oleks ka veidi absurd.
Delidding video ka
Link _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Muidu jah kui 1080p resol ei mängi, siis nagu suur muutust ei ole. Samas osta 500+ hinnaga prose 1080p reso jaoks oleks ka veidi absurd.
Ei ole absurd, ma arvasin ka veel mõni aasta tagasi, et mida nad ajavad kuid peale seda kui PUBGi hakkasin mängima sain aru mis tähendab FPS.
Nendel meestel kes 360hz monitoridega mängivad algab ideaalne elu sealt kus kohast 1% low ei kuku läbi selle monitori.
Enamustele arusaamatu kuid neid kes seda hindavad on päris palju.
Esport mängudes on juba aastaid videokaardid piisavad. Päris 1080ti küll maxout ei ole aga ütleme praeguses mõistes saab mingi 7800xt või 4070 kaardiga ikkagi sedasi tiksuda, et need pigem reisivad kaasa. Kogu elu istub prose, mälude ja latentsuse otsas, sest mängitakse a'la 1720x1080p resodega ja kõik nii maha keeratud kui saab. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
c4v6, Esport on hoopis teine teema. Hind ei loe neile, kes ostavad muul eesmärgil a la best of the best mis turul on nagu 4090.
Pidasin silmas keskmist kasutajat, kes ostab uue AM5 prose või kolib sinna peale nüüd ja 1080p resol lasta.
Derb8uer mainis ka, et 7800X3D pealt kolida ei ole suurt pointi aga kes kolib AM5 peale nüüd, siis tasub kohe osta uus prose.
Järgmine suurem hüpe tuleb Zen6'ga, see peaks ka AM5 peale tulema veel. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
HUB osa tegin kiire ülevaate. Keskmine kasv 1080p peal 11% vs 7800X3D. Samas PBO on täesti mõttetu. Marginaalne kasv seal aga +20% rohkem energiat tarbib. Natuke on ka kahju efektiivsuse näitajates. 9800X3D tarbib rohkem omajagu, kui 7800X3D selle perf tõusu jaoks.
Veidi parem kui ma arvasin. Eeldasin 5-8% aga tuli 11%. Vähemalt on 9700X'ga samal tasemel väljaspool mänge ja seega on üks nõrk külg sellega eemaldatud.
Voolutarbe tõus oli ebameeldiv üllatus aga ju siis 500Mhz baas ja 200Mhz boost kellad ikkagi niipalju voolutarvet lisavad.
Oleks tahtnud näha -30 CO voolutarvet vs stock. TPU testis -20 aga samal ajal lülitas PBO sisse mis nullis ära kogu CO eelise.
Kiirel vaatusel teised puhast CO'd ei testinud. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Mulle oli ainuke 9800X3D üllatus gap TPU ja HUB/GN 1080p gaming tulemuste vahel. Kõike ei saa 6000CL36 vs 6000CL30 mälude süüks siin ajada.
Ma ei viitsi ise vaadata hetkel aga olenevalt mängust võib pohuilt olla mingi 50fps ja 1% low võib erineda ka mingi kuni 100fps. Siin on see trikk ka, et isegi sama speciga mälud ei ole alati samad. Kui lampi latentsus on nendel CL30 6000 mäludel ka veel parim kui teistel cl30 6000 mäludel ja 36 - 6000 omad sattusid mingid nirud, siis võivad väga suured erinevused olla.
Ma ise ootaks väga väga, et tuleks mingid CL24-26 mälud ja 6000 ja peale, see oleks hardcore. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Pole küll mingit plaani hetkel vahetada, aga lõpuks selle põlvkonna üks paugutaja ka kohal. Kui saaks nüüd DDR5 mälude timingud korralikult alla, võiks juba mõelda ostmise peale
Pole küll mingit plaani hetkel vahetada, aga lõpuks selle põlvkonna üks paugutaja ka kohal. Kui saaks nüüd DDR5 mälude timingud korralikult alla, võiks juba mõelda ostmise peale
Olenevalt muidugi resost ja settingutest aga AMD Ryzen 7 9800X3D tõmbab RTX4090 kergemini piirajasse.
6.9GHz kohe välja ei lugenud või võis jääda kiirelt üle vaadates kahe silma vahele.
Umbes 11:40 kanti
_______________
Edit
The Ryzen 7 9800X3D may have just launched, but AMD doesn't expect an end of life announcement for the old 7800X3D 'anytime in the near future' and 'would expect it in the market for a while' link _________________ M: MSI B660M MORTAR M: Dell RTX 2060 O: AM5 ITX emaplaat
See on minu hinnangul üks parimad videosid siiani selle prose kohta ja OC. Seal on kõik olemas alates testidest ja kes soovib juhend miks ja kuidas miskit teha. Nii PBO + CO ning mälu tuunimine.
Turbo mode annab enamus mängudes boosti juurde ja voolutarve kohe väiksem 9800X3D-l. Windowsis võiks nupp olla, turbo sisse, turbo välja, veel lahedam oleks lüliti arvuti korpusel, nagu enamusel 386 ja 486-ga vanasti oli. https://en.wikipedia.org/wiki/Turbo_button Küsisin arvutitargalt AMD Ryzen 7 9800X3D kohta ja uus prose saabub alles järgmine nädal meile!
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.