Tööpõhimõte kõikidel "revisionitel" üks ja sama ja seda konkreetset lahendust kimbutabki pika peale drifting. Dualsense Egdel saad vähemalt kangi vahetada eeldusel suudad endale põhjendada ~200€ pulti kus vahetatav uus kang maksab 25€.
Ma ostsin septembris 2021, koos kahe puldiga ja mõlemal hakkas vasak kang driftima sel suvel. Ja paari nädala pärast olid mõlemad puldid suht kasutuskõlmbatud. Ma kindlasti ei klassifitseeru kõige karmimaks mänguriks - aega lihtsalt ei ole.
Ma ostsin septembris 2021, koos kahe puldiga ja mõlemal hakkas vasak kang driftima sel suvel. Ja paari nädala pärast olid mõlemad puldid suht kasutuskõlmbatud. Ma kindlasti ei klassifitseeru kõige karmimaks mänguriks - aega lihtsalt ei ole.
Mul on kahtlus, et vasaku kangi tappis ära see, et paljudes mängudes on vasaku kangi vajutuse all jooksmine ja nii sai see rohkem vatti.
Huvitav oli see, et ühe puldi kang hakkas ette poole (üles) driftima ja teisel vasakule. Seepärast arvangi, et pidev vajutamine tegi kahju, mitte kangi mingis kindlas suunas surumine.
Kummaline olukord ikka kui sinu enda stuudio mängud näevad konkurendi platvormil paremad/parimad välja.
PS5 omanikele hea uudis, kuid Xboxi omanikel võib tekkida küsimus, "milleks enam Xbox" kui üha enam mänge tuleb ka konkurendi platvormile ja nad näevad seal paremad välja.
Paar kommentaari:
tsitaat:
So an Xbox studio priority is PS and not their own hardware.
tsitaat:
And this is why @xbox console owners feel neglected @XboxP3 @BondSarah_Bond because the best console experience will be not on Xbox consoles. So much love for the console owners.
tsitaat:
Xbox games run best on Playstation
tsitaat:
Meanwhile Xbox owners can continue to expect not to be a priority at any point even from Xbox first party developers.
tsitaat:
Will it be getting a full DirectX 12 Ultimate implementation?
If not, why are you prioritizing PS5 Pro?
Features:
Halleffect triggers and joysticks
1000 HZ polling rate
Miinused:
Üks kontroller per adapter, seega kui tahad mitut kontrollerit korraga, on vaja mitut donge-it
Haptic feedback on puudu, seega mängud, mis kasutavad triggeri hapticut, on ilma selle efektita
Kui ma täna endale kontrolleri ostaks, siis ma vist ostaks selle üksinda mängimiseks, et mitte oma ds kontrollerit "ära väsitada". Mängiks valdavalt sellega va mängudes, mis hapticut kasutavad või kui on vaja local MP-d teha.
Stcikdrift paistab olevat ka nii random asi, et võib tulla ka mitte kõige intensiivsema kasutuse juures
Minule teadaolevalt ei ole PSile odavamat viisi kuidas halleffect kontrollerit saada. _________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
Ma pole ps5 omanik, aga minu uuringud näitavad (ja keegi võiks kinnitada), et kui sul on õige adapter, nt see:
link
...siis saad kasutada 8bitdo kontrollerit PS5-ga.
Sellest saavad paljud valesti aru.
See toetab PS5 pulti, mitte PS5 konsooli.
Saad PS5 puldi (ja hulga teisi) sellega paaritada ja siis seda kasutada Switchi, Linuxi, Maci, Windowsi ja nendel baseeruvate teiste süsteemidega.
Ainuke konsool, millega see töötab on Switch. Steam Deck kvalifitseerub generic linuxi alla antud kontekstis.
EDIT:
Ma hetkel ei tea, et PS5 jaoks oleks üldse mingeid kolmanda partei pulte saada. Seal vist on mingi maagia sees (võtmed vms), mis ei võta võõrast asja külge ja mida vist pole veel lahti murtud.
On igasugu modifitseeritud asju, mis baseeruvad standard Dualsense puldil.
Samal tüübil peaks olema Dualsense hall-effect + mingi kalibreerimise lisamooduli video ka kuskil, aga hetkel kohe ei leia.
Lihtsalt hall-efekti pistmine standard analogi asemele dualsensega ei tööta hästi - kalibreerimisega jääb hätta.
PS4 puldi jaoks on miski kalibreerimise tarkvara ka olemas ja seal saab ilma lisamoodulita kalibreerida.
I c.. kind of crappy sellisel juhul. Aitäh.
Päris nigel jah, et Sony puhul, kui tahad normaalset kontrollerit, siis maksa rumalalt suuri summasid. _________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
... according to Toshimasa Aoki, senior principal product manager in Sony's global product planning department, the upcoming console will also provide a boost to frame rates of games released on PS4. In an interview with Japanese-language game site 4Gamer, Aoki called this feature Image Quality Boost, and he said there will be a setting on the PS5 Pro that enables it to be toggled on or off. This feature will only affect PS4 games with variable frame rates, but it could potentially provide an aesthetic boost to even the best-looking games on PS4.
Horizon Zero Dawn ja nüüd siis Days Gone, selle asemel et Bloodborne remaster tuua.
Horizon Zero Dawn hind lükati septembri lõpus 40 eur peale, kuigi oli 20 eur pidevalt (ja soodukaga 10 eur). Selleks, et inimesed seda 20 eest osta ei saaks ja siis +10 eur remaster upgrade teha.
Wtf
Kõik kel puldiga probleeme on, näib jama olevat driftiva kangiga.
Kas kellelgi on aga probleeme nö driftiva triggeriga?
Mul ühel puldil tihtipeale jääb vasak trigger kergelt peale, kui seda ei vajuta.
Guugel palju ei ole aidanud. Kas annab seda kuidagi parandada, või tuleks uue puldi poole vaatama hakata?
Kõik kel puldiga probleeme on, näib jama olevat driftiva kangiga.
Kas kellelgi on aga probleeme nö driftiva triggeriga?
Mul ühel puldil tihtipeale jääb vasak trigger kergelt peale, kui seda ei vajuta.
Guugel palju ei ole aidanud. Kas annab seda kuidagi parandada, või tuleks uue puldi poole vaatama hakata?
Triggeritega pole küll probleeme olnud
Youtubest on meelde jäänud igasugu triggerite vahetuse videod, nii et ju see siis on ikka teema ja neid saab ka vahetada.
Ma pole ps5 omanik, aga minu uuringud näitavad (ja keegi võiks kinnitada), et kui sul on õige adapter, nt see:
link
...siis saad kasutada 8bitdo kontrollerit PS5-ga.
Sellest saavad paljud valesti aru.
See toetab PS5 pulti, mitte PS5 konsooli.
Saad PS5 puldi (ja hulga teisi) sellega paaritada ja siis seda kasutada Switchi, Linuxi, Maci, Windowsi ja nendel baseeruvate teiste süsteemidega.
Ainuke konsool, millega see töötab on Switch. Steam Deck kvalifitseerub generic linuxi alla antud kontekstis.
EDIT:
Ma hetkel ei tea, et PS5 jaoks oleks üldse mingeid kolmanda partei pulte saada. Seal vist on mingi maagia sees (võtmed vms), mis ei võta võõrast asja külge ja mida vist pole veel lahti murtud.
On igasugu modifitseeritud asju, mis baseeruvad standard Dualsense puldil.
Samal tüübil peaks olema Dualsense hall-effect + mingi kalibreerimise lisamooduli video ka kuskil, aga hetkel kohe ei leia.
Lihtsalt hall-efekti pistmine standard analogi asemele dualsensega ei tööta hästi - kalibreerimisega jääb hätta.
PS4 puldi jaoks on miski kalibreerimise tarkvara ka olemas ja seal saab ilma lisamoodulita kalibreerida.
Hexgaming pult tundub, et on olemas eraldi PS5 jaoks koos hall effect-iga. (ilmselt on TMR, aga pole mainitud, ja kaasas on eraldi calibration seade)https://www.hexgaming.com/collections/phantom-details
Hind muidugi on hull 265$
Kõik kel puldiga probleeme on, näib jama olevat driftiva kangiga.
Kas kellelgi on aga probleeme nö driftiva triggeriga?
Mul ühel puldil tihtipeale jääb vasak trigger kergelt peale, kui seda ei vajuta.
Guugel palju ei ole aidanud. Kas annab seda kuidagi parandada, või tuleks uue puldi poole vaatama hakata?
Triggerite all on küllaltki õbluke vedrulaadne toode. Mul oli see pooleks läinud ühel puldil. Tellisin vahetusjubinaid ja toimib jälle. Seega sul võib sama olla. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis parema triggeri oma vahetamine oli lihtsam kui vasaku.
Peakski puldi ostma vist tagavaraks, 2a vist saab täis, tundub selline kuluosa ja selle raha eest elab üle vist iga paari kolme aasta pärast ostmise... _________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Peakski puldi ostma vist tagavaraks, 2a vist saab täis, tundub selline kuluosa ja selle raha eest elab üle vist iga paari kolme aasta pärast ostmise...
oot need PiSsViie puldid t6esti nii pasad, et vaja paari aasta tagant uus osta? Kuulsin kunagi netist sellest aga ei tahtnud uskuda. _________________ zero
oot need PiSsViie puldid t6esti nii pasad, et vaja paari aasta tagant uus osta? Kuulsin kunagi netist sellest aga ei tahtnud uskuda.
See pole PS5 teema, on see enamike pultide analoog kangide teema, kuna enamik kasutavad sama tehnoloogiat ja enamasti isegi sama tootja kange/potekaid.
Sõltuvalt kasutusest, keskkonnast ja mõnevõrra ka õnnest sõltub see, kaua nad täpsed püsivad.
Varem või hiljem hakkavad analoog kangid veidrusi tegema (stick-drift, mis on lihtsalt poteka füüsiline kulumine ja paratamatu).
Kõige lihtsam ja kiirem lahendus: Osta uus pult (selleks ka see varuks ostmise jutt - vana läheb halvaks, võtad riiulist uue ja siis võid mõelda mis vanaga edasi teha).
Aga pult ise kestaks oluliselt kauem. Analoog kange on võimalik vahetada ja seda ka tehakse, kindlasti arvestatavalt odavam kui uue puldi ost.
On ka teistusugse sensor tehnoloogiaga analoog kange võimalik kasutada, mis ei kulu (vähemalt mitte selle koha pealt). Mingil põhjusel suured konsoolitootjad ei taha neid mitte-kuluvaid sensoreid (veel?) kasutada. Võibolla see puldi bisness on siis nii kasumlik.
euforia kirjutas:
Enamik hädasid on parandatavad. Minu driftivad kangid said vahetatud. Aint kui aku läbi saab on kööga.
Akut saab täpselt samamoodi vahetada, pole selles akus seal midagi erilist. Tavaline 3.7V LiPo aku.
On ka teistusugse sensor tehnoloogiaga analoog kange võimalik kasutada, mis ei kulu (vähemalt mitte selle koha pealt). Mingil põhjusel suured konsoolitootjad ei taha neid mitte-kuluvaid sensoreid (veel?) kasutada. Võibolla see puldi bisness on siis nii kasumlik.
Kui sa hall effect tehnoloogiat silmas pead, siis minu teada kõige esimene kaasaegne hall effect konsoolipult tuli välja alles 2023 aastal: https://www.purexbox.com/news/2023/07/say-hello-to-the-worldrs-first-xbox-controller-with-hall-effect-sticks (ka. PS5)
Praegused konsoolid tulid välja aga 2020 ja disain oli "lukus" juba aastaid varem kui hall effect pulte veel massides polnud. Alles hiljuti on need levima hakanud. Nii et kes soovib, peab eraldi juurde ostma või lootma, et ehk on PS6 juba sellise puldiga.
Pult tundub paratamatu kuluosa, ma ei jõua kokku lugeda, mitu erinevat hiirt ma viimase 10 aasta jooksul ostnud olen. Lihtsalt lähevad katki, kuluvad läbi. Ainuüksi viimase 3 aasta jooksul on neid 3tk läinud...
Spoiler
viimati muutis SKG 11.10.2024 18:01:25, muudetud 2 korda
Mu praegune Razer Wildcat mis juba 7 aastat vana hoiab siiani hästi. Ainult padjad pidin välja vahetama, sest ära kulusid. PS2 ja 3 omaga polnud ka probleeme kunagi. Ja pole ka kuulnud, et nondega siuke teema oleks. Alles PS4 ja 5 ja see SwitchBitchiga olen kuulnud, et nende puldid vigased. Igas driftidest kuulsin esimest korda alles nende konsoolidega. Pole ise ühtegi säärast omanud, et ei tea kui saastased need on. Aga hea ärimudel neil! Nüüd ostavad klienid vähemalt kaks pulti üheasemel ja vahetavad iga aasta välja. Selle asemel, et see pask firma nahhui saata ja kvaliteetsemat toodet n6uda.
Kuulsin ka veel, et PiSs5 läheb mängides nii kuumaks, et kui plastik asju selle peal laagerdad hakkavad nood sulama.
Viimane hea kvaliteetne pleikar oli PS3 fat. Slim versioon sellest oli nagu mingi odav hiina järel käkerdis. _________________ zero
Kuulsin ka veel, et PiSs5 läheb mängides nii kuumaks, et kui plastik asju selle peal laagerdad hakkavad nood sulama.
Pole täheldanud. Tal on ju plastikust "kilbid", mis on korpusest eemal ja materjalist, mis on halb soojusjuht. Ei tunudu usutav, et seal peal miskit nii kuumaks saab minna.
486 kirjutas:
Viimane hea kvaliteetne pleikar oli PS3 fat. Slim versioon sellest oli nagu mingi odav hiina järel käkerdis.
Slim ja Super Slim olid vaiksemad ja jahedamad kui Fat. PS5 on peaaegu hääletu, mida ei saa aga PS3 kohta öelda. PS5 tundub riistvaraliselt vastupidavam konsool kui PS3 oli. YLOD taolisi asju pole olnud.
Kuulsin ka veel, et PiSs5 läheb mängides nii kuumaks, et kui plastik asju selle peal laagerdad hakkavad nood sulama.
Viimane hea kvaliteetne pleikar oli PS3 fat. Slim versioon sellest oli nagu mingi odav hiina järel käkerdis.
Kuumaks minemise jutt ei pea paika. PS5 on viimastest põlvkondadest kindlasti kõige jahedam ja vaiksem. PS4, vot see ajas end kuumaks ja undas nagu tolmuimeja. Pasta vahetamine ka ei aidanud.
Mis PS3 slim'i puutub, siis mul oli slim ja selle kõrval tundus PS3 originaal mudel mingi läikiv ülesuuruses mööbliese, PS3 Slim'il oli mõnus matt väljanägemine. Puhtalt maitse küsimus ilmselt.
Kui sa hall effect tehnoloogiat silmas pead, siis minu teada kõige esimene kaasaegne hall effect konsoolipult tuli välja alles 2023 aastal: https://www.purexbox.com/news/2023/07/say-hello-to-the-worldrs-first-xbox-controller-with-hall-effect-sticks (ka. PS5)
Praegused konsoolid tulid välja aga 2020 ja disain oli "lukus" juba aastaid varem kui hall effect pulte veel massides polnud. Alles hiljuti on need levima hakanud. Nii et kes soovib, peab eraldi juurde ostma või lootma, et ehk on PS6 juba sellise puldiga.
Kõige esimesed PS3 puldid olid hall effect sensoritega. Hiljem muudeti ära. _________________ HV - Eesti kõige debiilsem kommuun!!!
Ega siin muud põhjust ei ole kui raha ja kulude kokkuhoid, pigem müüvad sulle iga paari aasta tagant uue puldi kui mängid ühe või kahe puldiga generatsiooni lõpuni Eks see ole ka üks põhjustest miks hilisemad PS3 puldid tulid juba tavaliste potekatega
Tänapäeva potekatel on takistuspind väga õhuke ja ega neid tehases väga ei määrita ka, nühid metallist liugurit mööda kuiva pinda, ega see pinna kahjustamine väga kaua aega ei võta.
Puhastasin ja määrisin enda Elite Series 2 puldi potekad spetsiaalse määrdega ära ja pole neid suutnud 4 aasta ning tuhandete tundidega veel driftima ajada.
Kui sa hall effect tehnoloogiat silmas pead, siis minu teada kõige esimene kaasaegne hall effect konsoolipult tuli välja alles 2023 aastal: https://www.purexbox.com/news/2023/07/say-hello-to-the-worldrs-first-xbox-controller-with-hall-effect-sticks (ka. PS5)
Praegused konsoolid tulid välja aga 2020 ja disain oli "lukus" juba aastaid varem kui hall effect pulte veel massides polnud. Alles hiljuti on need levima hakanud. Nii et kes soovib, peab eraldi juurde ostma või lootma, et ehk on PS6 juba sellise puldiga.
Kõige esimesed PS3 puldid olid hall effect sensoritega. Hiljem muudeti ära.
Ei olnud, vaid hoopis magnetoresistive wheatstone bridge.
Kui sa hall effect tehnoloogiat silmas pead, siis minu teada kõige esimene kaasaegne hall effect konsoolipult tuli välja alles 2023 aastal: https://www.purexbox.com/news/2023/07/say-hello-to-the-worldrs-first-xbox-controller-with-hall-effect-sticks (ka. PS5)
Praegused konsoolid tulid välja aga 2020 ja disain oli "lukus" juba aastaid varem kui hall effect pulte veel massides polnud. Alles hiljuti on need levima hakanud. Nii et kes soovib, peab eraldi juurde ostma või lootma, et ehk on PS6 juba sellise puldiga.
Kõige esimesed PS3 puldid olid hall effect sensoritega. Hiljem muudeti ära.
Ei olnud, vaid hoopis magnetoresistive wheatstone bridge.
Ära nüüd nii peeneks kah mine. Googelda ja siis saad aru, et esimesed PS3 puldid kasutasid hall effect sensoreid. Vahet pole mis eriversioone - nad kõik olid magnetitega. _________________ HV - Eesti kõige debiilsem kommuun!!!
Kui sa hall effect tehnoloogiat silmas pead, siis minu teada kõige esimene kaasaegne hall effect konsoolipult tuli välja alles 2023 aastal: https://www.purexbox.com/news/2023/07/say-hello-to-the-worldrs-first-xbox-controller-with-hall-effect-sticks (ka. PS5)
Praegused konsoolid tulid välja aga 2020 ja disain oli "lukus" juba aastaid varem kui hall effect pulte veel massides polnud. Alles hiljuti on need levima hakanud. Nii et kes soovib, peab eraldi juurde ostma või lootma, et ehk on PS6 juba sellise puldiga.
Kõige esimesed PS3 puldid olid hall effect sensoritega. Hiljem muudeti ära.
Ei olnud, vaid hoopis magnetoresistive wheatstone bridge.
Ära nüüd nii peeneks kah mine. Googelda ja siis saad aru, et esimesed PS3 puldid kasutasid hall effect sensoreid. Vahet pole mis eriversioone - nad kõik olid magnetitega.
TeraFlop on niikuinii juba ammu mõttetu number mis ei näita graafika reaalset kiirust. Hädapärast sama tootja ja sama arhitektuuri piires mingit aimu annab aga erinevate arhitektuuride ja veel vähem erinevate tootjate võrdluses on see kasutu. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
pc poolt ps5 pro graafika vaste on üsna täpselt 7700xt. jõudluse poolest jah, 6800 augus.
seal sees on rdna3. ma olen päris kindel, et keegi seal dual-issuet ära kaotama ei hakanud ja see tflops number on selline otsese võrdluse jaoks ps5 rdna2 graafikaga. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Pole vast üllatav, aga mitmed mängud jooksevad Pro konsoolil paremini. Oluliselt paremad võrdlused kui Sony enda omad septembris. Väljareklaamitud 45% paremat võimsust (veel) küll ei näinud.
TLTR:
ok-ish on, sest ikkagi asjad jooksevad tiba paremini ja osad asja on kenamad (Horizon, FF)
USAs way prem value kui EUs _________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.