Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 282, 283, 284 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.09.2024 07:39:29 vasta tsitaadiga

See on siis kui rahaeiole ja pead planeerima selle järgi kuidas tegijal sõidud on. Kui ainult endale kuskile maakonnanurka tellid, siis läheks see päris kallilks kokku et tegijale ära tasuks
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 07:43:27 vasta tsitaadiga

korstnapühkija ei võta isegi toru, ega helista ka tagasi. Juu siis tööd on liiga palju ja on hõivatud. icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 07:57:09 vasta tsitaadiga

KÜ.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 11:34:41 vasta tsitaadiga

Puidukaitse / -immutusvahend välitingimustesse (puidust aialipid, uued, eelnevalt immutamata). Millega oleks mõtet töödelda?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 11:36:29 vasta tsitaadiga

Holz Bio pea igas ehituspoes vist müügil
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.09.2024 11:41:28 vasta tsitaadiga

See täiesti ok asi jah thumbs_up.gif
Eks on ka edevamat, aga kui päris maapinna peal pole, siis igati ok.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 18:55:35 vasta tsitaadiga

kellelgi on kogemust niiskuse tõkestamisega keldrikorrusel? Kuival ajal ja talvel küttega on kõik ok aga suuremate vihamdega tõmbab keldrikorruse niiskeks, kasutan paari niiskuskogujat sellel perioodil aga ikka on tunda seda "niiskuse" lõhna pidevalt. Arusaadavalt tuleks väljas lahti kaevata ja uuesti korralik hüdro teha, et olukord lahendada. Aga kuna ma ei ole antud hoone omamise soovis pikalt kindel siis kas on ka mingeid soodsamaid alternatiive, mis võiksid toimida? Seest poolt hüdrotamine nagu vannitubade puhul on vist ensepete? Tuulutusavad mignite automaatklappidega? Või on veel ided? Tänud ette kaasmõtlejatele.
_________________
Everybody dies, but not everyone gets to live!
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 18:56:51 vasta tsitaadiga

Katsu vesi ära juhtida, tuuluta.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2024 20:32:03 vasta tsitaadiga

Tuulutamisel tuleb välist õhuniiskust vaadata, või veel parem kastepunkti, see peaks olema mõned kraadid madalam kui keldri temp. Kui on kõrgem viid vett juurde.

Hetkeseisu näeb nt siit altotsast: https://www.foreca.com/et/100588335/Tartu-Estonia

Siin on mingi prognoos kah: https://www.windy.com/-Menu/menu?dewpoint,58.651,25.315,8,m:mQahzi
Nt homme pealelõunal pakub siinkandis lausa +24

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2024 06:27:59 vasta tsitaadiga

rauli kirjutas:
kellelgi on kogemust niiskuse tõkestamisega keldrikorrusel? Kuival ajal ja talvel küttega on kõik ok aga suuremate vihamdega tõmbab keldrikorruse niiskeks, kasutan paari niiskuskogujat sellel perioodil aga ikka on tunda seda "niiskuse" lõhna pidevalt. Arusaadavalt tuleks väljas lahti kaevata ja uuesti korralik hüdro teha, et olukord lahendada. Aga kuna ma ei ole antud hoone omamise soovis pikalt kindel siis kas on ka mingeid soodsamaid alternatiive, mis võiksid toimida? Seest poolt hüdrotamine nagu vannitubade puhul on vist ensepete? Tuulutusavad mignite automaatklappidega? Või on veel ided? Tänud ette kaasmõtlejatele.

Kunagi ammu uurisin seda teemat, kui oli vaja endal keldrit kuivendada. Eraldi keldrit, mitte majalust.
Tollal pakuti mingit keemiat, mida nö. süstiti seina betooni ja mis muutis selle konstrui siis niiskusele läbimatuks. Kole kallis oli tollal (10+ aastat tagasi)
Mis ta nimetus oli, hetkel ei meenu ja põgus guugel ka ei avitand.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.09.2024 06:55:10 vasta tsitaadiga

Seest poolt tegemine pole enesepete vaid maja hävitamine, oluliselt parem oleks lasta lihtsalt joosta ja kuivatada. Vannitoas on vesi ka seespool, seepärast tehakse seestpoolt, teeb sama välja mis väljast hüdrotada keldrit
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.09.2024 09:41:23 vasta tsitaadiga

Ümbruse peab korda tegema. See vana betoon jah selline, et kui maapind vastu ei võta pressib seina vahele ja võid isegi purskaevu saada icon_lol.gif
Totter, aga nii on. Hüdro on neil vanadel majadel reeglina 0.
Ehk sisuliselt kaeva tiir lahti, hüdro ja soojustu + täida kiiremini dreeniva materjaliga ja juhi see vesi ka nõnda kaugemale, et ka pärast hüdro tegemist ei jää vesi pinnases keldri kõrgusele.
Ehk päris suur töö kui teha korralikult ehk hüdro ja soojustus ka. Ja kui keldris ka suisa savi või liiv maas tasub ka sinna alla teha kuivendus
Paljudel majadel nn. tasuta pind, aga küttekulu või kuivendamist arvestades tasuks eraldi abihoone ehitada icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2024 10:28:14 vasta tsitaadiga

Lupja seinad üle et ei hallitaks (kui pole veel teinud).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.09.2024 10:36:10 vasta tsitaadiga

rauli kirjutas:
kasutan paari niiskuskogujat sellel perioodil aga ikka on tunda seda "niiskuse" lõhna pidevalt.


Kui kasutad passiivset soolakivi või silikageelipakki, siis need eriti ei mõjugi.

Midagi sellist peaks olema: https://www.ohukuivatid.ee/ohukuivati-wdd90-woods Kõige lihtsam lahendus.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2024 10:41:47 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Ehk sisuliselt kaeva tiir lahti, hüdro ja soojustu + täida kiiremini dreeniva materjaliga ja juhi see vesi ka nõnda kaugemale, et ka pärast hüdro tegemist ei jää vesi pinnases keldri kõrgusele.

Aga kui veetase tõuseb üles ühtlase nivoona, kuidas müüri jaluse alt hüdroisolatsiooni teha, see imab vett üles nagu svamm.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.09.2024 12:20:43 vasta tsitaadiga

Hiljem teha üsna võimatu ehk sa pead langetama mõlemal poolel nivood nõnda palju, et tung üles oleks väiksem. See keemiline niiskustõke on ka võimalik, aga selle maksumus ja kesvus on suur küsimus. Vähegi uuemal hoonel võiks olla alusmüüri osa ka hüdroga ehk ülestõus on isoleeritud.
Samas 100% asja pole ehk tegelikult jõuab tagasi ümbritseva vee ärasuunamise juurde. Elad augus jääd tiiki.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2024 08:00:56 vasta tsitaadiga

https://telegra.ph/Pliiditegu-09-20
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 08.10.2024 22:43:23 vasta tsitaadiga

Kas keegi on näinud müügil kolmest lülitit koos tulukustega?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2024 23:28:23 vasta tsitaadiga

Juba tulukesteta versiooni tuli otsida..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2024 11:00:12 vasta tsitaadiga

Kas on kellegi varem ette tulnud, et poest ostetud uus tõmbevent osutub praagiks?
Nimelt sai eelmine nädal paigaldatud vannituppa uus tõmbeventilaator ning sellega kohe algusest vaid jamad. Nimelt igakord ei lülitu tööle kauemaks kui paar sekundit... (juhtmed õigesti) ja kui nt klõpsida sisse/välja paar korda jääb tööle. Suht müstika miks ta nii teeb aga päris normaalne see vist pole?

https://www.europlast.lv/ee/products/category/vannitoa-ventilaatorid-e-extra-series-ee
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2024 11:27:13 vasta tsitaadiga

kas sellel sul niiskuseandurit pole? niiskuseandur pole rakendunud.. või rakendub viivitusega. vend kunagi jamas ka. esimese vahetas välja.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2024 11:31:02 vasta tsitaadiga

Sellel lingil
tsitaat:
Ventilaator on varustatud niiskustaseme kontrolleriga, millega saab maarata ohuniiskuse ~60%RH - ~90%RH ja viiteaja kontrolleriga, millega saab reguleerida viivitust 1-30 min. Ventilaator lulitub automaatselt sisse ajal, kui ruumis tekib teatud niiskustase, voi lulitatakse sisse lulitiga.

_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2024 11:41:53 vasta tsitaadiga

mul basic versioon, vaid taimeriga (EExxxT)
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2024 22:05:27 vasta tsitaadiga

Creat_1, juhtmete asetus, oled kindel, et on koguaeg vool taga ja lülitad ainult seda +1 pesa liini lisaks?
Sama geberniit vist lausa sama tootega oli ca 5a tagasi. Lõpuks panin kaks auku silda liini ja jätsin selle taimeri üldsegi vahelt ära, oli samasugune arusaamatu peavalu.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2024 10:26:52 vasta tsitaadiga

Tuli välja et ventikas oli vigane, vahetasime uue vastu ning töötab ilusti. icon_rolleyes.gif

Kas keegi teab kus Tartus saaks mikrotsemendi laadset toodet, et vanad plaadid ilusamaks ja siledamaks teha. (Pole märg ruum)
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.11.2024 18:00:40 vasta tsitaadiga

Kunagi keldripealset katusealust ehitades sai vanaisa nõudmisel kinnitatud ühte sarikate liitekohta tollised lauad, mille teised otsad põranda ja seina küljes.
Muidu puhuvat tuul putka ümber või katuse minema vms. Ei mäleta enam täpselt. Kas jutul on tõepõhi all või võib need lauad sealt eemaldada? Kipuvad liikumisel ette jääma.

Paar pilti ka: https://imgur.com/a/gsS7OmV
Katuse harja kõrgus ~4 m ja räästa kõrgus maast ~1,5 m. Tuulekaste ei ole.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.11.2024 18:05:36 vasta tsitaadiga

Ei ole insener aga foorumijutuks tunduks pennid on liiga kõrgel, ehk need vanaisa toed toetavad katust, nö laiali ei vajutaks samas toetavad katuse enda raskust, Tuulepind on ka korralik, samas on suht järsu kaldega katus, mis lund ei kogu.
Ise pakuks kui allapoole lisapennid teha, võiks neist segavatest jurakatest ka lahti saada. Tegelikult oleks vaja vaadata, kuhu terve katuse raskus toetub, kuidas on sarikad toetatud-kinnitatud seintele.

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.11.2024 18:25:08 vasta tsitaadiga

Kui allapoole lisapennid teha, siis poleks võimalik püsti käia.
Sein on 150 mm postid 1200 mm vahedega, mille peal risti pruss, sarikad naeltega selle külge löödud.
Katus ise on mitukümmend aastat vana, umbes kümme aastat tagasi tõstsime kõrgemale, et ei peaks seal all roomates liikuma (sest kui tühi koht on, siis asju ikka koguneb, saaks siis vähemalt normaalselt kätte).

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2024 18:49:08 vasta tsitaadiga

Laetala on mis sarikatega kokku kolmnurga moodustab? Kui ei siis vajub laiali, lisa toolvärk pole ka päris see, tipp peab kandma. Kui laetala pole siis võib mingi tõmmitsa ka sarika otste vahele panna, siis võib kõik toed vahelt välja võtta thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.11.2024 20:18:44 vasta tsitaadiga

Nagu ka pildilt näha, siis laetala ei ole, tipus on ainult roovilauad.
Sarikate tippude vahele tõmmitsad?
Kui teha tappidega tala ja altpoolt vahele lükata, kas sellest oleks kasu?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2024 20:26:32 vasta tsitaadiga

von Wu, siin on 100 nüanssi
alusta sarika ristlõikest ja sildest ja nagu elukaz mainis, kuda see kõik räästaga seotud on

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2024 20:29:00 vasta tsitaadiga

Pildilt on hari näha, küsimus on kuidas räästa poolt sarikas ühendatud on, et asi ennast koos hoiaks on vaja jäika kolmnurka et tekib midagi fermi laadset ainult ilma täitesõrestikuta. Laetala nagu alumise korruse lagi ehk pööningu põrand ehk see tala mis maja koos hoiab, hea tooni järgi on need samas sammus sarikatega ja omavahel kokku löödud. Või kui ei ole siis peab harja all kandev sein olema, mida antud juhul need lauad esindavad.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.11.2024 20:46:38 vasta tsitaadiga

Aa, sain valesti aru. Sarikate alumiste otste vahel talasid pole. Ei olnud enne katuse tõstmist ja ei saa sinna midagi panna ka (siis peaks jälle roomama).
Jäävad siis need kaks põrandast laeni lauda paika.

Aitäh!

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2024 23:21:50 vasta tsitaadiga

Aa et see on nagu nõiamajake et seinad ja viilkatus aga vahelage pole? Siis jah ei piisa isegi püstitoest või mitmest ümbermineku vastu. Segamise vältimiseks võib panna ühe posti otse harja ja teise diagonaali põranda nurga ja harja vahele. Et ühelt poolt siis lihtsam mööda käia ja tekib nö vaheseina alge kuhu saad riiulid teha thumbs_up.gif

Või kui otsaseinad hoiavad siis ekstrajäme tala harja alla mis lumepainde vastu peab. Ma siin just võimlen liimtalade arvutusega. Kui pikk putka on?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 17.11.2024 23:55:14 vasta tsitaadiga

Putka on 6 m pikk, 2,9 m lai. Räästad igalt poolt 50-60 cm üle.
Kas lumepaindel on vahe, kas sarikad toetuvad vundamendile (st. keldri lae servadele) või seinale?
40 aastat oli vahetaladeta kivide peal, 10 aastat on nüüd olnud seina peal + need 2 lauda teise sarika all. Kalle on suhteliselt järsk, aga 20 cm lumekiht on seal peal tihti olnud, olenevalt talvest ka rohkem.
Lund sai maha tõmmatud viimati 2011. a kui ühe ööpäevaga pea meeter lund tuli. Siis muidugi polnud veel katus kõrgel.
Ah jaa, 10 a tagasi sai riiulid ka sisse tehtud. Ühel küljel tulevad lauad poole sarika pealt põrandale (2 lauda sarika kohta), teisel küljel toetub riiul ainult põrandale.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2024 00:15:12 vasta tsitaadiga

Mu advanced näppude peal arvutus annab 120x320: https://puumarket.ee/toode/liimpuittala-gl28h-115x315x13500mm/ kuna meetri hind siis vast lõikavad pooleks.

Või 51x400: https://raitwood.ee/toode/hs4c-51-400-wk-ab/ seda peab ehk keskel natuke siduma et külje peale kõveraks ei keera. Mõlemad kohapeal olemas.

See siis kui sarikas toetub seinale mitte kaugemale (keldri vundamendi asukohast ei saand aru)

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 18.11.2024 00:49:38 vasta tsitaadiga

Selgitav visand.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas see, et sama konstruktsiooniga katus on varasemast 1,5 m kõrgemal, suurendab paindumise ja ümbermineku ohtu nii palju, et on vaja lisaposte ja tala harja alla?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2024 00:51:12 vasta tsitaadiga

Lisa joonisele need pennid jms jupid ka. Ainult selle pildi järgi peaks sul katuse raskus ja lumi seinad laiali ajama
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 18.11.2024 02:10:05 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Vana olukorra nägemiseks eemalda sarikate ja maa vahelt postid.

Ja ühe sarikapaari küljes toed:
Spoiler Spoiler Spoiler


elukaz, aitäh, et viitsisid mõelda ja arvutada.
Kas projekteerimisteenust ka pakud? Järgmisel aastal oleks vaja tegeleda elumaja eeskoja lamekatuse viilkatuse vastu vahetamisega ja kogu eeskojale kasutusluba saada.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2024 07:40:50 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mu advanced näppude peal arvutus annab 120x320: https://puumarket.ee/toode/liimpuittala-gl28h-115x315x13500mm/ kuna meetri hind siis vast lõikavad pooleks.

Või 51x400: https://raitwood.ee/toode/hs4c-51-400-wk-ab/ seda peab ehk keskel natuke siduma et külje peale kõveraks ei keera. Mõlemad kohapeal olemas.

See siis kui sarikas toetub seinale mitte kaugemale (keldri vundamendi asukohast ei saand aru)


Kantpuuhoovist võtad puidu. Sadala lähedal äkki on mõni väike saekaater mis heama hinnaga puu müüb.
Ise enda tarbeks võid ise "projekteerida".

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2024 23:14:36 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Vana olukorra nägemiseks eemalda sarikate ja maa vahelt postid.

Ja ühe sarikapaari küljes toed:
Spoiler Spoiler Spoiler


elukaz, aitäh, et viitsisid mõelda ja arvutada.
Kas projekteerimisteenust ka pakud? Järgmisel aastal oleks vaja tegeleda elumaja eeskoja lamekatuse viilkatuse vastu vahetamisega ja kogu eeskojale kasutusluba saada.


Võta hambatikud ja superliim ja kleebi esimene joonis kokku. Siis mängi jumalat et kuhu kui palju on vaja jõudu rakendada et asi ära laguneks. Siis võta teine joonis ette. Ja ära näppu torka icon_biggrin.gif

Projekteerimisteenust ei paku ja numbrite eest ei vastuta. Mul on mingismõttes sarnane asi lahendada ja siis online tarkusega mingi pildi kokku saanud et tegin oma kalkulaatori.

Saekaatrist tala võtta siis peab arvestama et liimpuit nullib eri lamellide defektid ära, ühes tükis peab mingi ülemõõt varuks olema ja valima et mingit rämedat oksa allapoole ei säti.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 22.11.2024 19:12:01 vasta tsitaadiga

Nii, poiskad, andke ideid:

Vaja 29-30mm sisemõõduga PP torule külge panna pesumasina äravoolu kummivoolik, mille otsa välismõõt on 25mm

Lahendus võiks nii töökindel olla, et penskar jõuab ära surra ja enam mult abi ei küsi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2024 19:22:07 vasta tsitaadiga

Järneval lingil olev ei toimiks?
https://www.stellana.ee/santehnika/kanalisatsioon/kummist-uleminekud-ja-tarvikud/kummist-uleminek-3226-valge-30705/
Suru või kaks tükki teineteisele selga.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2024 19:31:54 vasta tsitaadiga

mine ehituse ABC sse ja vali välja. kõva kolm euri maksab.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 22.11.2024 19:52:25 vasta tsitaadiga

selge, proovime ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2024 20:57:55 vasta tsitaadiga

Jäi silma üks daewoo akutoitega lumepuhur, mis töötab 2x21v akude pealt. Väidetavalt töötab ka 2x18v Makita akude pealt. On keegi katsetanud analooselt eri seadme/aku kombot, kus akupinges paar volti erinevust? icon_rolleyes.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2024 22:30:47 vasta tsitaadiga

Seal polegi erinevust, ainult uhkeldamine kes suurema numbri välja paneb. 21V on ka makita aku max pinge, 18 on keskmine mille järgi Wh saab arvutada ehk aus number.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 15:28:41 vasta tsitaadiga

elukaz, thumbs_up.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 18:52:04 vasta tsitaadiga

kas see punane nup on piezo süüde?
Imelik, osadel on see välja toodud kirjelduses, mis poole kallimad. Sellel ei ole aga midagi. icon_rolleyes.gif
https://www.bauhof.ee/et/p/724206/gaasipoletikomplekt-4x190g-gaasi

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2024 19:11:41 vasta tsitaadiga

Kirjelduses on "Specialist+", kui seda googeldada, siis tuleb välja, et on piezo süütega.

https://www.k-rauta.ee/p/gaasipoleti-specialist-piezo-0-19-l/iy66 näeb suht sama välja, sellel on piezo kirjas.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 282, 283, 284 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.