Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2024 22:14:50 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
tshw900 kirjutas:
9950X ja 7950X Windows 11 vs. Ubuntu 24.04 Linux:
https://www.phoronix.com/review/ryzen-9950x-windows11-ubuntu

Vahva, 7950X siis peaaegu sama kiire Ubuntu peal, kui Win11 peal 9950X
When taking the geometric mean of 73 benchmarks run for this comparison, upgrading from the Ryzen 9 7950X to 9950X on Ubuntu 24.04 LTS yielded a 14% generational improvement with this set of cross-platform applications/benchmarks while under Windows 11 was a 10% generational improvement. The raw performance of Ubuntu Linux on the AMD Ryzen processors also was greater overall to the extent of the Ryzen 9 7950X to Ubuntu 24.04 LTS nearly matching the Ryzen 9 9950X on Microsoft Windows 11.


Phoronixi distrote benchmarkides Debian tavaliselt Ubuntust veel ~10% kiirem.
Ubuntu on pm Debian Unstable, millele Canonical on lisanud telemeetriat ja muid asju, mis selle aeglasemaks teeb.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2024 22:47:51 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Phoronixi distrote benchmarkides Debian tavaliselt Ubuntust veel ~10% kiirem.
Ubuntu on pm Debian Unstable, millele Canonical on lisanud telemeetriat ja muid asju, mis selle aeglasemaks teeb.

Mõtled seda? https://www.phoronix.com/review/threadripper-7995wx-linux-5
Äkki on vahe hoopis kerneli versioonis? icon_rolleyes.gif
tsitaat:
Debian Trixie Testing - The latest upstream development state of Debian "Trixie" Testing as of 24 November.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2024 23:12:25 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
tshw900 kirjutas:
Phoronixi distrote benchmarkides Debian tavaliselt Ubuntust veel ~10% kiirem.
Ubuntu on pm Debian Unstable, millele Canonical on lisanud telemeetriat ja muid asju, mis selle aeglasemaks teeb.

Mõtled seda? https://www.phoronix.com/review/threadripper-7995wx-linux-5
Äkki on vahe hoopis kerneli versioonis? icon_rolleyes.gif
tsitaat:
Debian Trixie Testing - The latest upstream development state of Debian "Trixie" Testing as of 24 November.


Ei olnud see, seal Phoronix benchmarkis mida silmas pidasin oli Clear Linux ka, ja oli enamuses testides kiireim, ning Debian tegi Ubuntule ära ~10% … kernel jah kindlasti võib vahet teha, eriti värske riistvara puhul - näiteks Debian Unstable on uuem kernel kui Ubuntu 24.10: https://repology.org/project/linux/versions
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 18:02:54 vasta tsitaadiga

ASUS X870E Hero mobo announced https://rog.asus.com/motherboards/rog-crosshair/rog-crosshair-x870e-hero/spec/

Huvitav et vanema seeria CPU puhul on kiirem memory supported
tsitaat:

Supports up to
8200+MT/s(OC) with Ryzen™ 9000 Series Processors
8600+MT/s(OC) with Ryzen™ 8000 Series Processors


Veel mingid isendid ASUSelt - https://wccftech.com/asus-next-gen-x870e-x870-motherboards-rog-crosshair-x870e-hero-mini-itx-rog-strix-tuf-prime-models/
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 18:08:47 vasta tsitaadiga

https://rog.asus.com/motherboards-group/allmodels/?items=97814
https://videocardz.com/press-release/asus-unveils-amd-x870-x870e-motherboards-featuring-rog-tuf-proart-and-prime-series

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 20.08.2024 19:44:46 vasta tsitaadiga

Hindadest ei midagi...
ASUS isn't sharing the prices for its AMD X870E & X870 motherboard lineup at the moment but we can expect more information to be available close to launch which is planned for 30th September.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 20.08.2024 20:45:42 vasta tsitaadiga

Uus Crosshair, aga 10G lan jääb ikka tulevikutehnikaks...
_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2024 21:22:24 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
Uus Crosshair, aga 10G lan jääb ikka tulevikutehnikaks...


See on endiselt extreme / formula / proart sarja exclusive ASUSel .
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.08.2024 10:28:07 vasta tsitaadiga

Intel Continues To Show AMD The Importance Of Software Optimizations: 16% More Ryzen 9 9950X Performance
Phoronix


_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2024 12:55:56 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 5 7600X3D Reportedly Launches In Early September, 6 Core "Zen 4" With 3D V-Cache
https://wccftech.com/amd-ryzen-5-7600x3d-launches-early-september-6-core-zen-5-102-mb-3d-v-cache/

250.- väidetavalt. Teades AMD turundust, siis pannakse 349 ja paar nädalat pärast launchi on alla 300 langenud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.08.2024 05:55:26 vasta tsitaadiga

AMD’s Ryzen 9000 patch boosts performance on Windows 11
pcworld

AMD explains why Ryzen 9000 processors didn't live up to its own claims and issues a performance patch for its Zen 5, Zen 4, and Zen 3 CPUs.

The new code, which is optimized for improved branch prediction performance, should deliver gains of between 0 to 13 percent depending on the application, AMD says. It will also benefit older Ryzen chips (albeit by a smaller amount).

Furthermore, the new code won’t be distributed via PC makers or BIOS updates, but as a Windows 11 beta preview.
As of now, Windows 11 users can only download and apply the updated code via the Windows Insider Program Release Preview Channel (Build 26100). It isn’t clear when the code will be made available to the general public, and AMD is quiet on when Windows 10 users will get it.

Related: How to join the Windows Insider program

AMD hasn’t yet released any statements about how the patch will affect power consumption or battery life. And while the updated code is supposed to improve performance on older Zen 4 and Zen 3 processors, AMD isn’t saying by how much.

“Microsoft has committed to bringing these optimizations to Windows 11,” an AMD representative wrote in an email. “We’re in discussions with them about backporting them to Windows 10, but there’s no set timeline for that yet.”

What AMD is doing, however, is releasing specific application improvements that company engineers have tested. The games tested include Far Cry 6 and Cyberpunk 2077, which show the most improvement (up to 13 percent better performance).
AI applications, and “parity in gaming used in the most popular games” in the existing reviews.


AMD calls the optimized branch prediction code update an “iterative evolution” rather than a bug fix. When it was applied to both AMD’s Ryzen 9000 and Intel’s latest Core chips — and when Intel’s chips were given the benefit of the more aggressive memory speeds, extreme power delivery, and optimized settings — AMD said it believes the Ryzen 9000 family demonstrates a “double-digit” lead in productivity and creator applications, a 30 percent lead in

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2024 08:46:47 vasta tsitaadiga

tundub paras feil jälle. no kurat, reviewerid esimese lainega tegid selgeks, et on probleem. ja amd-l ei läinud ka väga kaua enne kui lahendust otsida. miks seda ei saanuks enne launchi ära teha?
oleks väga huvitav teada, misasi täpselt see siis tegelikult "improved" sai.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2024 09:33:55 vasta tsitaadiga

Tavaline pressikas, et probleemi olemasolu pisendada ja väita, et tegu optimiseerimisega. Kui nad ise ei oleks eksklusiivselt testinud admin kontoga, siis ei oleks see vist välja tulnudki. Irooniline ongi see, et nad ise avaldasid tulemused, mida keegi teine ei saanud ja nüüd reklaamivad seda kui evolutsiooni icon_biggrin.gif
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.08.2024 10:01:09 vasta tsitaadiga


Link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2024 15:19:30 vasta tsitaadiga

See hakkab juba meenutama Inteli degredatsiooni saagat natuke. Nüüd siis AMD postitas, et nende hinnangul reviewerid eksivad oma testides.
TLDR

HUB leidis keskmisel on uus seeria 3% kiirem ja AMD ise 5% aga nüüd väidab AMD, et ikkagi on veelgi parem ehk 9% icon_lol.gif
Enne vastas AMD HUB'ile, et nende 3% oli veidi AMD endi testidest ja oodatust veidi väiksem aga suht sarnane. Nüüd järsku on 9% suht sama mis 3% keskmiselt? HUB Steve küsis, et kuidas see saab olla järsku "withing same margin". Ootavad AMD'lt selgitust, et kust kohast nemad selle perfi tõusu võtavad 9700X näitel.
Teises AMD vastuses väidavad, et MÄNGUDES on 9 seeria keskmiselt 5-8% kiirem kui 7 seeria. Järsku muutus jällegi 9% allapoole ja mingi vahemik hoopis.


On üsna selge, et AMD sai aru, et siin välja ei vingerda ja iga uue postitusega tekitab rohkem segadust oma väidetega vs reaalsed testitulemused.
Ma saan aru nendest, kellel on savi kas on 5% või rohkem aga me räägime ikkagi keskmisest ja nii suur erinevus mida reviewerid ei suuda korrata windowsil ning sellise müügiargumendiga üritatakse müüa.
Lisaks toob HUB näited osade mängude tulemuste kohta, mis AMD vs nende testimisel on fps ikka päris mööda ja ei ole isegi mingi 5% sees.
Kokkuvõte AMD kaitseb oma internal testi tulemusi aga keegi teine ei suuda neid korrata. Minu jaoks tähendab see seda, et edaspidi ei saa isegi seda AMD enda väidet keskmiselt ligilähedalt ka enam uskuda. Vigu tundub on seal ikka palju neil tulemustes.


Link

https://www.youtube.com/watch?v=IaPo5io-Gfw

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.08.2024 17:12:38 vasta tsitaadiga

Kuna enne on tootja test pädev olnud icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.08.2024 20:18:46 vasta tsitaadiga

Varasemalt ei mäleta nii suurt kisa Amd ametlike numbrite kohta, viimasel ajal on nad hakanud numbritega vassima, ja täiega ikka.

Ilmselt see, kui uus asi on 20-30% kiirem, pole väga vahet, mis täpne number on, kui aga jõudluse kasvu number on parimal juhul ühekohaline ja kohati negatiivne (zen 4 vs 5) või lausa kahekohaline protsent aeglasem kui konkurent (Ryzen 5800xt ja 5900xt vs Inteli 14 gen i5/7), läheb "alternatiiv matemaatika" töösse icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.08.2024 08:13:33 vasta tsitaadiga

Eks kõigil tuleb sein ette. Paras aeg vaadata mida veel AM4 peale lubati... icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 10:09:31 vasta tsitaadiga

AMDi testitiimi PR tuleks lahti lasta, selline Inteli stiilis vassimine ei tee brändile head.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 23.08.2024 11:10:56 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
AMDi testitiimi PR tuleks lahti lasta, selline Inteli stiilis vassimine ei tee brändile head.
Et mis brändi peale siis liikuda, kui Intel vassib, AMD vassib..
Ohite natuke ja ostate ikka, täna AMD-d ja kui homme Intelil midagi paremat, kraabite nende ukse taga ila suunurgas tilkumas icon_lol.gif

Oleks selgroogu - annaks ju tarbijana märku - udutajate petiste CPU-sid ei osta icon_lol.gif - aga ostate ju, järelikult savi mida PR ajab..

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.08.2024 12:15:19 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Optimist kirjutas:
AMDi testitiimi PR tuleks lahti lasta, selline Inteli stiilis vassimine ei tee brändile head.
Et mis brändi peale siis liikuda, kui Intel vassib, AMD vassib..
Ohite natuke ja ostate ikka, täna AMD-d ja kui homme Intelil midagi paremat, kraabite nende ukse taga ila suunurgas tilkumas icon_lol.gif

Oleks selgroogu - annaks ju tarbijana märku - udutajate petiste CPU-sid ei osta icon_lol.gif - aga ostate ju, järelikult savi mida PR ajab..

Lõpptarbijale saab/võib "puru silma ajada", aga katsugu seda teha aktsionäridele, mikimaal on selle peale kohe kohtukeissid kaelas icon_biggrin.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.08.2024 12:18:09 vasta tsitaadiga

Proovisin Am4 peal Cod Mode, andes enda Kasutajale võimu.
Call Of Duty - MW3's, on edu Low1st näitajas olemas.

Link
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 13:04:34 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/325881/amd-ryzen-9000x3d-processors-with-3d-v-cache-arrive-in-january-at-ces-2025
Jõuluks veel 9000X3D seeriat osta ei saa.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 14:39:54 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Proovisin Am4 peal Cod Mode, andes enda Kasutajale võimu.
Call Of Duty - MW3's, on edu Low1st näitajas olemas.

Link

TrustedInstaller pole sama teema mis sisseehitatud Admin konto. Jah sellel on veel suuremad õigused aga TrustedInstaller ise ei ole konto ega isegi teenus.

Vaadates ühte viimatist Level1Tech videot, siis spekuleeriti, et põhjus jõudluskasvuks nn "System Admin" konto all on see, et see ignoreerib VBS ehk Virtualization Based Security sätet ja, et tavakonto all peaks saama sama jõudluse kasvu kui minna ja BIOS'st lülitada välja SVM ehk virtualiseerimise tugi. Windowsi tavakontod (k.a admin) siis väidetavalt kasutavad ikkagi VBS isegi kui see on turvasätetest välja lülitatud. Sellest ka erinevus jõudluses.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 15:33:32 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:

Ohite natuke ja ostate ikka, täna AMD-d ja kui homme Intelil midagi paremat, kraabite nende ukse taga ila suunurgas tilkumas icon_lol.gif



Kes ostab, kes mitte. Mina igal juhul ei osta hetkel midagi 9 seeria prosedest. Ootan X3D ka ära ja siis vaatab, mis sealt paistab. Kui ka nigel reaalsus siis ongi hea skip ja ootan järgmist Zen6. See tuleb ka AM5 peale. Selleks, et Inteli peale kolida praegu peaks nad ikka midagi totaalselt ulme valdkonda kuuluvat välja tooma. Efektiivsem kui AMD ja kiirem kui 9 seeria a la 10-15% keskmiselt. Ma ei näe seda hetkel kuskilt tulemas võttes arvesse ka Intelil oelvad suured laenud kaelas ning restruktueerimine, mis hetkel käib.

Pigem on see ohkimine GPU'de osas, kus on vähem konkurentsi ning turuosa on suht ühele poole. See on ka halb.


Optimist kirjutas:
https://www.techpowerup.com/325881/amd-ryzen-9000x3d-processors-with-3d-v-cache-arrive-in-january-at-ces-2025
Jõuluks veel 9000X3D seeriat osta ei saa.


Ongi hea rahulik siis aasta lõpp. 7800X3D aled olid ka siin vahepeal. Tundub, et see saab ka legendaarse staatuse lõpuks nagu 5800X3D sai.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.08.2024 16:09:35 vasta tsitaadiga

Zonerman, Samad mõtted. otseselt ei näe vajadust praegu. Vbl siis kui monitori ja gpu vahetus tuleb...
Tomorrow, Andsin sedasi õigused enda kasutajale, millel oli kasutaja email taga. Õigused said samad, mis TrustedInstalleril. Lisaboost ju tuleb...
Igaks juhuks muutsin tagasi.
SVM on väljas niigi.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 16:22:18 vasta tsitaadiga

busta, Seda ei ole minu teada testitud kas TrustedInstalleri õigused tavakasutajal annab sama boosti mis system admin konto kasutamine.

Mina hakkan vahetamisele mõtlema alles siis kui uus prose on vähemalt 50% kiirem ja uus GPU vähemalt 100% kiirem. Seda umbes sama hinna juures mille ma maksin eelmise eest.
7800X3D on keskmiselt umbes 20% kiirem kui 5800X3D. Oletades, et 9800X3D on umbes 30% kiirem heal juhul, siis see pole ikka piisav. Peab Zen 6 ära ootama. 5800X3D launch oli 2022. Oletades, et Zen 6 X3D tuleb 2027 alguses, siis see teeb 5 aastat, et saada sama raha eest 50% kiirem prose.
Hetkel ei saa isegi 2x rohkem makstes 50% kiiremat mängudes.
Ühtlasi uuendusega tahan alati süsteemimälu kahekordistada.

GPU osas on seis veidi parem. Sama raha eest saaks hetkel 60% kiirema kaardi (Nvidia) või 80% kiirema kaardi (AMD).
Loodetavasti järgmised põlvkonnad ei ole flopid ja saab lõpuks 100% täis. Praegune kaart väljastati 2018, kuigi mina ostsin selle kasutatult 2021. Seega ütleme siis 4-7 aastat et loodetavasti saada sama hinna juures 100% kiirem kaart.
2022 oleks küll 154% kiirema kaardi saanud aga 2,5x kõrgema hinna eest. Jõudluse ja hinna suhe ei ole paigas - kaart on 1,5x kiirem aga maksab 2,5x rohkem.
Hea oleks ka kui mälu oleks 2x rohkem, kuna peab vastu pidama järgmised 5+ aastat.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 23.08.2024 16:29:04 vasta tsitaadiga

RX6600XT MRSP oli väljalaskeaastal 409€. Millise 80% kiirema kaardi praegu selle raha eest uuena saab?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.08.2024 16:45:16 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
RX6600XT MRSP oli väljalaskeaastal 409€. Millise 80% kiirema kaardi praegu selle raha eest uuena saab?

7800XT on ~83% kiirem, hind on Eestis küll 450€ kandis...

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat


viimati muutis 1dumbpcuser 23.08.2024 16:50:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2024 16:48:20 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
RX6600XT MRSP oli väljalaskeaastal 409€. Millise 80% kiirema kaardi praegu selle raha eest uuena saab?

Paraku ei saagi. 7700 XT on 51% kiirem ja maksab umbes 440€.
7800 XT on 83% kiirem aga maksab 530+
Nvidiast ei maksa üldse rääkidagi...

Minul siis 2080 Ti. Sama raha eest (~700 millega ostsin) saaksin 60% kiirema 4070 Ti või 80% kiirema 7900 XT. Esimene on kehva mitte ainult 60% vaid ka selle pärast, et mälu suureneks 11GB pealt ainult 12GB peale. Sellega järgmist 5-7 aastat üle ei ela. 7900 XT on asjalikum ja peaaegu kahekordistab ka mälu 11GB pealt 20GB peale.

Nvidia puhul eriti lootust vist pole aga AMD puhul võibolla lootus saata järgmine aasta 8800 XT mis maksab umbes hetke 7800 XT hinna ehk umbes 530 aga on kiirem kui 7900 XT.
Seega 7900 XT hetkel osta on mõttetu kui uus kaart peaks tulema odavam, kiirem ja energiasäästlikum.

1dumbpcuser kirjutas:
von Wu kirjutas:
RX6600XT MRSP oli väljalaskeaastal 409€. Millise 80% kiirema kaardi praegu selle raha eest uuena saab?

7800XT on ~83% kiirem, hind on Eestis küll 450€ kandis...

Odavaim pakkumine on 7700XT. Viga hinnakirjas. Tegelik hind on 520+
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.08.2024 16:50:58 vasta tsitaadiga


Link


icon_eek.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.08.2024 18:03:01 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
busta, Seda ei ole minu teada testitud kas TrustedInstalleri õigused tavakasutajal annab sama boosti mis system admin konto kasutamine.

Tundus lihtsam kui hakata programme uuesti installima ja samu tingimusi, seadeid looma "System Admin" konto alla... sedasi on W11 Pro 23H2 peal: Testitud on Mobiili 5g'ga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

1dumbpcuser, Kahju, Am4 24H2 ei proovinud. Tundub samaväärne boost... Ei hakka extra Win vahetama, ootan automaatse update ära.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.08.2024 22:21:20 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 9 9950X CPU Now Available For $623, Ryzen 9 9900X For $449, A 10% Price Drop Days After Launch
wccftech

Edit
AMD Ryzen 9 9950X drops to $623, 9900X now $449 in the US, with prices slashed up to 12% in Germany
videocardz

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 14:18:04 vasta tsitaadiga

Jõuludeks äkki siis tuleb 20% langus ära icon_biggrin.gif

Äkki see ongi AMD müügitrikk iga uue põlvkonnaga, et alguses hinnad kõrged ja peale reliisi kohe allahindlus, et näe soodukas. Nüüd vist kõik sku'd saanud alet.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.08.2024 14:18:15 vasta tsitaadiga


Link


Ma pole videot avanudki, kuid juba tean, mis seal videos on icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 14:20:37 vasta tsitaadiga

Ma ka nägin, õhtul vaatan üle. Ei teagi kes seda uut prose ostavad. Need kes AM4 peal veel on ootavad vist X3D ära äkki uue aasta alguses ja need kes juba AM5 peal, ei näe nagu pointi. Kui just hinnad ei lange nii palju, et pool muidu hakkavad müüa, et üldse oleks huvi
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.08.2024 14:23:44 vasta tsitaadiga

TLDW: 1080p mängudes saavad Zen 4 ca 10% buusti ja Zen 5 ca 11% buusti. Juhuu.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.08.2024 15:20:07 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
TLDW: 1080p mängudes saavad Zen 4 ca 10% buusti ja Zen 5 ca 11% buusti. Juhuu.

Üle 40 testitud mängu, MITTE üheski ei läinud jõudlust kehvemaks, vaid tõusis keskmiselt 10-11%, kohati 20-30% icon_eek.gif

Intelile ei pidavat mõjuma, kuid vähemalt Gears 5 sai Intel ka korraliku boosti.
Zen 3 ei testitud, kuid sel võiks ka jõudlus paraneda.


Tulemus tegelikult üli-wtf, lambist nii suur jõudluse kasv. Tea kas windoosa scheduler on nüüd korralikult amd jaoks ära optimeeritud?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.08.2024 15:56:40 vasta tsitaadiga

"Aega võttis, aga asja sai". Selline väike startup nagu MS sai 7a hakkama. Ootame millal nad seda ressurssi ära hakkavad kasutama, ala installerid. Vb veel 7a, kui AI ette ei jõua...

Aga zen5 edumaad ikka ei saanud zen 4 ees? Ja AMD ajas mingit kahtlast juttu, et (HUB) testijad ei oska ikka seda 15% testidest välja "võluda" kuna testimine nii keeruline protsess. Ma kahtlustan, et Steve-del kahe peale rohkem töötunde koos sellel alal kui AMD testi meeskonnal(va automatiseeritud testid ja raud).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 16:04:52 vasta tsitaadiga

Paistab jah, et 24H2 saab olema must have uuendus AMD omanikele. Zen 4 ja Zen 5 kindlasti. Vaatame mis tulemused Zen 3 saab. Win10 omanikud vaevalt selle tõttu nüüd upgrade teevad, kuigi Steamis on Win11 juba ammu populaarsem kui Win10.
Huvitav kuidas see muudab AMD ja Inteli võrdlust mängudes? Ühes mängus sai ka Intel seal suure boosti siiski, aga mitmes teises ei saanud.
Ja kuidas see mõjutab Arrow Lake, mille launch on 17 Oktoober?

Kummalisel ajal elame kus uus raud on 5% kiirem aga OS uuendus annab kohati 35% juurde.
Kas tegu on anomaaliaga või on tegu tulevikuga, kuna tarkvara parem optimeerimine hakkabki anda suuremaid protsente, kui uus raud mis on toodetud veidi väiksemal tootmisprotsessil?

Siinkohal võib AI aidata. Me oleme tegelikult seda juba näinud upscale ja frame generation lahendustega, kus vähemalt tarkvarauuendusega suudetakse kui mitte jõudlust, siis vähemalt sujuvust märgatavalt tõsta.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 16:19:35 vasta tsitaadiga

Pigem oli algusest pealt halvasti AMD prosedega. Minu jaosk on kummaline see, et kus AMD kõik see aeg oli. Kas kordagi ei tulnud neile pähe, et äkki nende toodanguga windows 11 ei toimi korrektselt nn branch prediction. Kõigis mängudes siiski ei tõusnud. Neid mänge seal nimekirjas mida mina olen teinud oli boost suht väike.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 16:59:56 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Selline väike startup nagu MS sai 7a hakkama.
prosede tootjad ise võiks olla - ja reeglina ka on - selles asjas näppupidi sees. oma arhitektuuri tunnevad nad ise ikka kõige paremini ja jagavad - ning peavadki jagama - soovitusi, et kuidas oma rauast parim välja pigistada. kui just ise asju ette valmis ei kirjuta.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2024 17:42:45 vasta tsitaadiga

Hardware Unboxed võiks nüüd 7800X3D kohta ka need 24H2 benchmarkid teha, seal ka 10% perf keskmiselt tõuseb siis ikka päris recc. Juba praegu pidi päris sego olema kui Inteli osta gaming CPU-ks, aga vahe veelgi suureneb ~10%.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 26.08.2024 20:19:50 vasta tsitaadiga

Võrdluse saab: Am4 23H2@(usermodeAsAdministrator) ja Am4 24H2(beta)@(usermodeAsAdministrator)
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis busta 27.08.2024 13:11:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 01:14:28 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma pole videot avanudki, kuid juba tean, mis seal videos on icon_lol.gif

Zen4 omanikud:
So zen 5 release boosted my gaming perfomance by 10% and I don't even need to purchase it. Trully an AMD moment.

icon_lol.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 11:16:05 vasta tsitaadiga

Optimist Pigem see HUB kommentaar oli parim. AMD võiks teha uue reklaamkampaania, et Zen 4 ja 5 prosedega on mängudes keskmine kasv 10% tasuta icon_biggrin.gif
Kedagi ei koti see 2-3% Zen5 kasv vs Zen4. See on tühine võrreldes windowsi patchiga.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.08.2024 11:34:46 vasta tsitaadiga

Lõpptulemus, MS rikkus AMD müügitulemused icon_lol.gif
Ja jälle pole Linuxit vaja icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.08.2024 11:48:54 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vael kirjutas:
Selline väike startup nagu MS sai 7a hakkama.
prosede tootjad ise võiks olla - ja reeglina ka on - selles asjas näppupidi sees. oma arhitektuuri tunnevad nad ise ikka kõige paremini ja jagavad - ning peavadki jagama - soovitusi, et kuidas oma rauast parim välja pigistada. kui just ise asju ette valmis ei kirjuta.

Ma natuke kahtlen selles väites- MS ei lase isegi chipset draivereid paigaldada, ilma et cmd prompti admin mode ei roni. Ja siis peaks kõrvaline firma "kapoti alla" minema kõpitsema...
Linuxis on juba ammu tuelmused näha olnud, sest igaüks saab panustada OS arendusse.

See 10% tasuta lisa samas paneks mõtlema juba Win11 peale kolima, kui nüüd zen3 ka saaks lisaperfi.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 27.08.2024 11:54:28 vasta tsitaadiga

https://www.onlogic.com/eu/store/mk200-60/
epyc prose puhul peab ikka terve serveri ostma - mingi 3800 euri.
tuleb odavam.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2024 12:44:09 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Kedagi ei koti see 2-3% Zen5 kasv vs Zen4. See on tühine võrreldes windowsi patchiga.

See on Windowsi gamingu osas nii aga näiteks SIMD rokib Zen5 peal sajaga, 2x boost.
To say that Zen5's full AVX512 is impressive is an understatement. In a world where every % of performance matters and is hard fought for, we rarely see performance gains measured in "2x" instead of the usual "N%". And when this does happen, it's usually for very specific applications where a new instruction was added for them. Here, we see 2x across the entire vector stack. ... But this time, Zen5's improvement from 256 to 512 comes when Intel's struggles has forced them to backtrack on SIMD. The result is that not only has AMD surpassed Intel in their (formerly) strongest area, they have completely flipped the script on them. AMD's advantage over Intel today in SIMD is comparable to Intel's advantage over AMD in 2017 when it was Zen1 vs. Skylake X or the dark days of Bulldozer vs. Haswell.
http://www.numberworld.org/blogs/2024_8_7_zen5_avx512_teardown/ (see link on siin juba olnud).
mina634 kirjutas:
https://www.onlogic.com/eu/store/mk200-60/
epyc prose puhul peab ikka terve serveri ostma - mingi 3800 euri.
tuleb odavam.

7002 seeria aka Rome on juba täna 2 generatsiooni vana, nii aegunud asja pole väga mõtet osta. 9004 seeria Genoa on praegu müügis ja kohe tulemas Zen5 baasil järgmine generatsioon Turin.
https://en.wikichip.org/wiki/amd/epyc


viimati muutis Optimist 27.08.2024 13:14:14, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 296, 297, 298 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.