Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2024 17:38:51 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:

Mis see AI HA kontekstis üldse tähendab, kas kõnesünteesi ja käskluste andmist, tehislik vestluspartner või AI optimeerib tarka kodu ja nt ütled HA ühendatud kõlarisse - "palun lülita boiler Nordpooli elektrihinda jälgima", ja AI ise kribab taustal koodi, jälgib millal peamiselt sooja vett tarbitakse ning millal on tõenäolisemalt odavamad elektrihinna tunnid ja soojendab võimalikult säästlikult vett vajalikuks ajaks - ulme vist icon_rolleyes.gif

Hetkel enam kiiruga ei leia üles aga kevadel komistasin miski redditi lõime otsa, kus AI ja HA teemal tuliselt vaieldi. Sealsete kasutajate peamine ootus ja rõhuasetus AI-le HA kontekstis oligi välja saamine sellest totakast kodeerimisest, kus HA on peamiselt IT ja inseneri entusiastide pärusmaa ehk nõuab spetsiifilisi programmeerimise oskusi. Ehk AI võiks ise "musta töö" taustal ära teha, kasutaja ainult kirjeldaks mida tahab saada, samamoodi kui tänased AI chat-id kus küsid, kui vastus ei rahulda, täpsustad niikaua kuni jõuad oodatud vastuseni ja kasutades-küsides õpid samas ka "õigesti" küsima.
Osad pidasid seda võimatuks missiooniks, kus tänased keelemudelid õpivad peamiselt internetiinfo pealt, valdav osa HA seotud infot internetis pidavat olema hädas kasutajate läbivalt oskamatu ja vigane kood või koodinäited mis on lihtsalt vananenud. Ka juba hulk 2+ aastat tagasi toimivat koodi ei pidavat enam täna ilma mudimata toimima, HA on pidevalt arenev ja muutuv.
Kui AI õpib vigasest ja vananenud näidetest, ei saa sealt tulla ka pädevat abilist.
Kas AI HA üks sisestusvahend trükkimise ja dashboard heeblitele lisaks, või AI kui sisulist lisaväärtust targa kodu vaatest analüüsimas ja taustal toimetamas.


HA kontekstis hetkel lihtsalt vabas vormis päringute tegemist ja seadmete kontrollimist. Nüüd lisaks lisati timerid (26 juuni - Voice Chapter 7 - Supercharged wake words and timers).
AI (LLM) ise mingeid timereid, analüüse ja agregeerimist teha ei oska. Intent võetakse sealt lausest välja (koos sisendiga) ja vastavalt käivitatakse vastavad AI jaoks tehtud alammoodulid (funktsioonide kogumid), mis täpsed agregeerimised AI väljundi jaoks ära arvutavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.07.2024 23:39:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Avar tehnoruum on rikaste või raha mittelugeda oskajate lõbu icon_razz1.gif


Hea, kui eramutes on normaalselt nõrkvoolgi planeeritud. Entusiast oskab suunata, tavainimene laseb valmis ehitada ja siis tahab normaalset võrku ja/või wifit, aga ups, kaableid polegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2024 10:14:41 vasta tsitaadiga

Toosid on pandud 60mm, lülitite kaabeldus on tellitud neutraaliga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2024 17:41:43 vasta tsitaadiga

Võtsin magamistoa kardinatele ka mootori, Somfy Glydea. Hakkasin otsima Fibaro Roller Shutter 3 integreerimiseks aga vaatasin, et uus 4. versioon ka väljas. Fibaro enda lehel mitte mingit piiksugi sellest icon_question.gif
Imelik, et paljudes kohtades on juba müügil aga Fibaro ise sellist toodet oma lehel ei tunnista icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.07.2024 12:25:32 vasta tsitaadiga

Midagi paneelifännidele:

Link


Edit: Eile oli elektrikatkestus 4h, sai asjad kõik kenasti maha lastud tänu upsidele, aga peale voolu tagasitulekut oli neli ikea pirni kadunud ja ei saanud mingi valemiga neid enam võrku (va remove-add). Kuna kaks neist olid samad tegelased, kes eelmisel korral ka koostööst keeldusid, siis otsustasin kõik välja vahetada. Tundub väga sedamoodi, et pikema voolukatkestuse korral kaotavad oma identiteedi. Nutikodu võlud, peale elektrikatkestust tegeled mitu tundi elustamisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2024 19:41:48 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
RassK, unusta see pumpadega jändamine, kasuta keraamiliste anduritega süsteemi, nt. - https://rodoaed.ee/tootekategooria/kasvuhooned-ja-talveaiad/kasvuhoone-lisavarustus/kasvuhoone-kastmine/


Nutiaiandusest veel niipalju, et täitsa pädevad junnid on. Igapäevasest (üle)kastmisest on jäänud alles vaid tünni täitmine ca paari nädala tagant korra.
Igast taimed värgid elavad, ei ole kordagi närbunud välja näinud enam. Väike üleujutus tekkis ühes kastis ainult kogemata ülenäperdamise tõttu.

Nii et vahest pädeb analoogmaailm täitsa hästi thumbs_up.gif Praegu Fibaro switch lülitab hüdrofoori päeval mõneks minutiks taha iga paari tunni tagant, et mingi ahela õnnetuse tõttu kohe tünni tühjaks ei pumpaks.
Siis jääb paari tunni peale mõni liiter kasutamiseks 2 bar peal.

Kuumaasika hind tuleb üle mõistuse aga vähemalt on kõik roheline ja ilus icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 07:28:47 vasta tsitaadiga

Sai nutipistik soetatud ning katsetasin Home Assistantiga boileri juhtimist vastavalt börsihinnale.
Hästi tehtud õpetus: https://www.creatingsmarthome.com/index.php/2023/11/12/home-assistant-advanced-nord-pool-cheapest-hours-automation-non-sequential/
Kõik toimib, kuid sooviks, et nordpooli hind kuvataks reaalse makstava lõpphinnana.
St sinna tuleks lisada:

Elektri edastamine: päev 0,0567€/kWh
Elektri edastamine: öö 0,0328€/kWh
Taastuvenergia tasu 0,0105€/kWh
22% KM

Kellelgi kindlasti need lisatud ehk saab konfi linkida mis kuhu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.07.2024 09:58:04 vasta tsitaadiga

Hindade fikseerimisel pesed ennast aeg-ajalt külma veega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 10:42:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Hindade fikseerimisel pesed ennast aeg-ajalt külma veega.

Mul on teine plaan, mingeid seadmeid sisse ja välja lülitama ei hakka.
Ostsin täna Shelly nutiseadme ära, proovin sellega miskit välja mõelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 11:42:39 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Sai nutipistik soetatud ning katsetasin Home Assistantiga boileri juhtimist vastavalt börsihinnale.
Hästi tehtud õpetus: https://www.creatingsmarthome.com/index.php/2023/11/12/home-assistant-advanced-nord-pool-cheapest-hours-automation-non-sequential/
Kõik toimib, kuid sooviks, et nordpooli hind kuvataks reaalse makstava lõpphinnana.
St sinna tuleks lisada:

Elektri edastamine: päev 0,0567€/kWh
Elektri edastamine: öö 0,0328€/kWh
Taastuvenergia tasu 0,0105€/kWh
22% KM

Kellelgi kindlasti need lisatud ehk saab konfi linkida mis kuhu.


Template entity vaja teha, ise valid kas komponendid teed eraldi helperid või defineerid template entity scriptis.
Keeruline osa on ainult päeva ja öö jaoks if'i kirjutamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 19.07.2024 13:08:04 vasta tsitaadiga

Kuna HA's skriptide kirjutamine on PITA, siis ma tegin HA kõrvale tillukese DietPI VM'i ja treisin oma börsiprogrammi seal valmis PHP'ga. Seal sai siis igasugu "otsuseid" hinna, temperatuuride, kellaaegade jms. baasil palju lihtsamalt teha. Väljundiks on kaks USB releed, mis on ühendatud soojuspumbaga. Plaanis on pumba külge kleepida veel pisike elektrihinnalipikuga display. HA'le söödetakse ette lõplikud numbrid ja see mis seisus releed on. Sisuliselt joonistab ta ainult graafikuid, muud midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 13:42:11 vasta tsitaadiga

Kasutage lihtsate scriptide / template'ide genereerimiseks ChatGPT'd näiteks.

Terror kirjutas:

Ma loodakski siit foorumist kellegi valmis IF statmentitega lahendust kasutada.
Kodeerida üritamine kipub vererõhku tõstma icon_wink.gif


Developer Tools > Template, seal saab proovida erinevaid template'e enne kui sellest sensor luua. Genereerid ChatGPT abil põhja ja siis mudid paika väärtused.
ChatGPT suure tõenäosusega defineerib need helperid ise konfiguratsioonis, kuna enne UI's teha ei saanud. Nüüd saab UIs kergemini teha, seega saab ainult value_template osa võtta nt.


{% set nordpool_price = states('sensor.nordpool_price') | float %} ## siin vaja õige nordpooli sensori id panna
{% set transmission_day = 0.0567 %} ## hardcoded näeb välja sedasi
{% set transmission_night = 0.0328 %} ## ideaalis parem on teha number helper, mille väärtust saab UI's sisestada
{% set renewable_energy_fee = 0.0105 %} ## states('input_number.renewable_energy_fee ') | float võib nt 0.0105 asemele panna kui uus number helper luua idga renewable_energy_fee
{% set vat = 1.22 %}
{% set current_hour = now().hour %}
{% set transmission_fee = transmission_day if current_hour >= 7 and current_hour < 23 else transmission_night %} ## siin vaja kellaaeg paika panna, näites on suuremvõrdne 7 või väiksem kui 23
{{ ((nordpool_price + transmission_fee + renewable_energy_fee) * vat) | round(4) }}
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 19.07.2024 15:12:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vaja oleks nii, et saaksin sisestada oma öö ja päevase elektrihinna Chelly koodi. Kui jooksval tunnil on börsi hind minu hinnast seatud hinnast kõrgem, siis relee on Off ja kui madalam, siis taas ON.


Misasi on chelly kood ? HA's sellise asja tegemiseks pole mingit koodi vaja, when and(if) then do.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.07.2024 15:19:22 vasta tsitaadiga

Mul sensori additional costs väljal selline rida, toimib.
{% set s = {
    "weekday_extra_charge": 0.068,
    "weekend_extra_charge": 0.0394
}
%}

{% if now().weekday() < 5 and (now().hour >= 7 and now().hour < 22) %}
    {{ s.weekday_extra_charge | float }}
{% else %}
    {{ s.weekend_extra_charge | float }}
{% endif %}
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 15:42:53 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Vaja oleks nii, et saaksin sisestada oma öö ja päevase elektrihinna Chelly koodi. Kui jooksval tunnil on börsi hind minu hinnast seatud hinnast kõrgem, siis relee on Off ja kui madalam, siis taas ON.


Misasi on chelly kood ? HA's sellise asja tegemiseks pole mingit koodi vaja, when and(if) then do.


Oled teadatuntud targutaja... selle asemel võiks kaaskodanukku aidata, mitte, et ma olen kõvamees ja norin terminite kallal.

Shelly nutiseadmele vaja skripti mis juhiks releed. Kui minu öö ja päevane seadistatud hind on börsil kõrgem, siis relee on OFF ja kui madalam, siis ON.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 15:53:34 vasta tsitaadiga

Kahjuks mul ühtegi Shelly't pole... Markos'e pakutu tundus igal juhul loogiline, et selline loogika asub pigem keskseadmes icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
51004
HV kasutaja
51004

liitunud: 14.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 16:22:13 vasta tsitaadiga

Kas on kellelgi olnud kokkupuuteid EZVIZ seadmetega (mitte kaamerad) vaid näiteks sedalaadi asjaga https://www.oomipood.ee/product/cs_b1_ezviz_cs_b1_valveseadmete_komplekt
ehk siis A3 keskjaam ja erinevad andurid, et kuidas neid seadistada? Kõik võiks nagu olla loogiline, aga käituvad asjad nagu ise tahavad, telefonile enamasti ei jõua ükski teada, kuigi kõik akuoptimeerimised maha keeratud ja muud load antud. Eile isegi mõni teade tuli läbi, täna 0. Keskseade küll vahepeal annab märku, aga ka see tundub sõltuma õhurõhust või tuule suunast. Kas keegi oskab suunata mõne asjalikuma seadistusjuhendini, kui tavapärased kasutusjuhendid, kus ainult üldsõnalised kirjeldused? Või on mõni asjalik foorum või muud õpetused? Sõber googelt proovisin. Muidu paistab kena mänguasi, kõik andurid võttis kenasti külge jne, aga soovi kohaselt toimima ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2024 17:32:40 vasta tsitaadiga

endale töötasin välja sellise valemi. Võtab nordpool integrationist ennustuse ja töötleb selle ostu ja müügi hinnaks:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pead ei anna et õigesti arvutab kuna minu arvutuste järgi pidi elektriarve tulema 6€ aga tegelikult tuli 26€ icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.07.2024 00:13:59 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Markos kirjutas:
tsitaat:
Vaja oleks nii, et saaksin sisestada oma öö ja päevase elektrihinna Chelly koodi. Kui jooksval tunnil on börsi hind minu hinnast seatud hinnast kõrgem, siis relee on Off ja kui madalam, siis taas ON.


Misasi on chelly kood ? HA's sellise asja tegemiseks pole mingit koodi vaja, when and(if) then do.


Oled teadatuntud targutaja... selle asemel võiks kaaskodanukku aidata, mitte, et ma olen kõvamees ja norin terminite kallal.

Shelly nutiseadmele vaja skripti mis juhiks releed. Kui minu öö ja päevane seadistatud hind on börsil kõrgem, siis relee on OFF ja kui madalam, siis ON.


Asju võiks nimetada ikkagi õigete nimedega, siis on segadust vähem. Mis targutamisse puutub, siis ma eelistan anda kala asemel õnge, ei pea kõike kohe saama. Kuna jutt pole ilmselgelt enam HA'st, siis jään edasise vastuse võlgu, aga shelly skriptimiseks on mõistlik alustada siit: https://shelly-api-docs.shelly.cloud/gen2/Scripts/Tutorial
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2024 00:54:48 vasta tsitaadiga

Mis oleks lihtsaim viis 2 hetkel tavalist lülitit nö vekslisse ajada?
Soovitavalt ilma mingi keskseadme/pilvelahenduse abita.
Tavalülitid nupplülitiga asendada ja Shelly 1 releed juhtima? Saab need omavahel kuidagi otsesuhtlema ka panna?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.07.2024 01:03:05 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Mis oleks lihtsaim viis 2 hetkel tavalist lülitit nö vekslisse ajada?
Soovitavalt ilma mingi keskseadme/pilvelahenduse abita.
Tavalülitid nupplülitiga asendada ja Shelly 1 releed juhtima? Saab need omavahel kuidagi otsesuhtlema ka panna?


Jah https://www.shelly.com/documents/developers/ddd_communication.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2024 03:07:15 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Olen veerand netti läbi kamminud aga päris enda vajadusele lahendust ei leia. Tõenäoliselt saaks mõnda olemasolevat Chelly koodi ära kasutada aga äkki keegi viitsib aidata?
Paljud lahendused sisaldavad boileri ja muude küttelahenduste taimereid ja muid lisafunktsioone. Mul on oleks vaja ühte konkreetset lahendust.

Vaja oleks nii, et saaksin sisestada oma öö ja päevase elektrihinna Chelly koodi. Kui jooksval tunnil on börsi hind minu hinnast seatud hinnast kõrgem, siis relee on Off ja kui madalam, siis taas ON.

Edasi läheb signaal kontrollerisse, mis ise edasi juhib liitumiskilbi automaadikat.


Siin on pisut rohkemate võimalustega skript, aga seda hinna järgi lülitamist teeb ka.

Github
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2024 14:37:29 vasta tsitaadiga

hki kirjutas:
pois11 kirjutas:
Olen veerand netti läbi kamminud aga päris enda vajadusele lahendust ei leia. Tõenäoliselt saaks mõnda olemasolevat Chelly koodi ära kasutada aga äkki keegi viitsib aidata?
Paljud lahendused sisaldavad boileri ja muude küttelahenduste taimereid ja muid lisafunktsioone. Mul on oleks vaja ühte konkreetset lahendust.

Vaja oleks nii, et saaksin sisestada oma öö ja päevase elektrihinna Chelly koodi. Kui jooksval tunnil on börsi hind minu hinnast seatud hinnast kõrgem, siis relee on Off ja kui madalam, siis taas ON.

Edasi läheb signaal kontrollerisse, mis ise edasi juhib liitumiskilbi automaadikat.


Siin on pisut rohkemate võimalustega skript, aga seda hinna järgi lülitamist teeb ka.

Github


kopp.gif mitte essugi ei saa kahjuks aru. Selle lehe põhjal küll õiget lahendust välja ei võlu. Liiga võhik sellel alal, et skripti ise koostada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2024 17:58:41 vasta tsitaadiga

Terve sektsioon ju olemas, kuidas seda valmis scripti oma jullale panna.
https://github.com/LeivoSepp/Smart-heating-management-with-Shelly/blob/master/README.md#how-to-install-this-script
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2024 12:17:19 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Terve sektsioon ju olemas, kuidas seda valmis scripti oma jullale panna.
https://github.com/LeivoSepp/Smart-heating-management-with-Shelly/blob/master/README.md#how-to-install-this-script

Shelly seadmele scripti saamine on kõige lihtsam aga, et ebaoluline sealt välja lülitada ja endale kasulik osa töösse jätta. Ei saa hakkama.

Natukene midagi muudan siis muutub kood vigaseks. Koguaeg käivitub kütmise režiim või siis ootab päeva soodsamat aega. Mul ei ole vaja arvestada temperatuuridega. Lihtsalt kui börsi hind on minu seatud hinnast odavam, siis on relee sees. Kui hind kerkib üle, relee väljas. Muu mind ei huvita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2024 12:30:50 vasta tsitaadiga

Kas ainult parameetreid ei saa muuta nii, et loogikat ei puutu? https://github.com/LeivoSepp/Smart-heating-management-with-Shelly/blob/master/README.md#configuring-script-parameters

ChatGPT võiks osata syntaxi vigu ka ära siluda, kopeeri ainult see blokk mida muudad ja ütle, et ta parandaks JavaScripti vead ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2024 14:20:19 vasta tsitaadiga

Midagi sain toimima aga vajab veel jälgimist.
Aga kas pean tähelepanu pöörama sellisele veale?

Iga tunni kohta siis arvutatakse välja kas relee on sees või väljas. Arvutus hakkab kell 23:00 aga piiratud mälu tõttu arvutatakse ainult esimesed 20 tundi. Mis siis ülejäänud 4h saab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2024 14:51:16 vasta tsitaadiga

Vajab veits planeerimist jah, 20 ajastust on limiit nagu see FAILED ütleb, siis ülejäänuid lihtsalt ignoreeritakse. Lahendus ilmselt oleks uus ajastus (schedule) lisada iga tunniga, sedasi on mälus ainult 1. Kuna ma sisu / toodet ei tea, siis 100% ei saa kindel olla, et see midagi ära ei lõhu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2024 12:44:30 vasta tsitaadiga

Kuidas 2012 Nissan Leaf-ist akuprotsendi info kätte saaks? Et saaks vastavalt akuprotsendile saaks laadida öösel noppida välja odavaimaid tunde vastavalt sellele mitu tundi laadida vaja.
OBD2 jubin -> bluetooth -> LeafSpy äpp android emulaatoris -> HA.
Mõistuspärasemat moodust pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.07.2024 12:48:52 vasta tsitaadiga

Integrationit pole?
Mu volkaril oli kohe olemas ja kogu info HA's, uuem ka muidugi see...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2024 13:02:02 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Integrationit pole?
Mu volkaril oli kohe olemas ja kogu info HA's, uuem ka muidugi see...

Nissan vana kaabakas pani 2016 ja vanemate leafide pilve serveri kinni ja Nissan Leaf integrationi info enam ei liigu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2024 01:50:33 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Terror kirjutas:
Sai nutipistik soetatud ning katsetasin Home Assistantiga boileri juhtimist vastavalt börsihinnale.
Hästi tehtud õpetus: https://www.creatingsmarthome.com/index.php/2023/11/12/home-assistant-advanced-nord-pool-cheapest-hours-automation-non-sequential/
Kõik toimib, kuid sooviks, et nordpooli hind kuvataks reaalse makstava lõpphinnana.
St sinna tuleks lisada:

Elektri edastamine: päev 0,0567€/kWh
Elektri edastamine: öö 0,0328€/kWh
Taastuvenergia tasu 0,0105€/kWh
22% KM

Kas lingil olevat infot saaks kasutada ka nii, et määran öö ja päeva hinna. Ja nutipistik siis jälgib, et kui hind on alla määratud hinna. Relee tõmbab ja kui on üle, siis on väljas. Muud infot, funktsioone vaja ei olekski.

Kellelgi kindlasti need lisatud ehk saab konfi linkida mis kuhu.


Pole step-by-step tutorial aga kui natuke koodi süvened, oskad seda kirjutada siis võiks abiks olla küll. Kõigepealt template nimega nordpool-buy.yaml selline asi. Eeldab, et teed helperid nagu input_number.nordpool_day jne kõikide tasude kohta (vt koodi). Siis on vaja workday sensor plugin installida ja kaks eraldi sensorit teha tänase ning homse jaoks.


- sensor:
    - name: "NordPool Buy"
      unique_id: f1a67a35-7b50-4d95-8ccb-e6642c950061
      icon: €mdi:currency-eur
      unit_of_measurement: "eur"
      state: >
        {% set cost_day = states('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0') | float + states('input_number.nordpool_day') | float + states('input_number.nordpool_green_tax') | float + states('input_number.nordpool_buy_marginal') | float + states('input_number.nordpool_excise') | float %}
        {% set cost_day_with_vat = cost_day | float + cost_day * states('input_number.vat') | float %}
        {% set cost_night = states('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0') | float + states('input_number.nordpool_night') | float + states('input_number.nordpool_green_tax') | float + states('input_number.nordpool_buy_marginal') | float + states('input_number.nordpool_excise') | float %}
        {% set cost_night_with_vat = cost_night | float + cost_night * states('input_number.vat') | float %}
        {% if is_state('binary_sensor.workday_sensor', 'on') and 7 <= now().hour < 22 %}
          {{ cost_day_with_vat }}
        {% else %}
          {{ cost_night_with_vat }}
        {% endif %}
      attributes:
        times: >
          {% set ns = namespace(times=[]) -%}
          {%- set today = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_today') -%}
          {% for hours in today -%}
            {%- set ns.times = ns. times + [as_local((hours.start)).strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S")] -%}
          {% endfor -%}
          {%- set tomorrow = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_tomorrow') -%}
          {% for hours in tomorrow -%}
            {%- set ns.times = ns.times + [as_local((hours.start)).strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S")] -%}
          {% endfor -%}
          {{ ns.times }}
        prices: >
          {% set ns = namespace (prices=[]) -%}
          {% set cost_day_additional = states('input_number.nordpool_day') | float + states('input_number.nordpool_green_tax') | float + states('input_number.nordpool_buy_marginal') | float + states('input_number.nordpool_excise') | float %}
          {% set cost_day_additional_with_vat = cost_day_additional | float + cost_day_additional | float * states('input_number.vat') | float %}
          {% set cost_night_additional = states('input_number.nordpool_night') | float + states('input_number.nordpool_green_tax') | float + states('input_number.nordpool_buy_marginal') | float + states('input_number.nordpool_excise') | float %}
          {% set cost_night_additional_with_vat = cost_night_additional | float + cost_night_additional | float * states('input_number.vat') | float %}
          {%- set today = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_today') -%}
          {% for hours in today -%}
            {% if is_state('binary_sensor.workday_sensor', 'on') and 7 <= hours.start.hour < 22 %}
                {% set ns.prices = ns.prices + [hours.value + hours.value * states('input_number.vat') | float + cost_day_additional_with_vat] -%}
            {% else %}
              {% set ns.prices = ns.prices + [hours.value + hours.value * states('input_number.vat') | float + cost_night_additional_with_vat] -%}
            {% endif %}
          {% endfor %}
          {%- set tomorrow = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0','raw_tomorrow') -%}
          {% for hours in tomorrow -%}
            {% if hours.value is number %}
              {% if is_state('binary_sensor.workday_tomorrow', 'on') and 7 <= hours.start.hour < 22 %}
                {% set ns.prices = ns.prices + [hours.value + hours.value * states('input_number.vat') | float + cost_day_additional_with_vat] -%}
              {% else %}
                {% set ns.prices = ns.prices + [hours.value + hours.value * states('input_number.vat') | float + cost_night_additional_with_vat] -%}
              {% endif %}
            {% else %}
              {% set ns.prices = ns.prices + [0] -%}
            {% endif %}
          {% endfor -%}
          {{ ns.prices }}


Lisaks tuleks kasutada suht "vanilla" nordpool confi:

- sensor:
    - name: "NordPool"
      unique_id: f1a67a345-7b50-4d95-8ccb-e6642c950063
      icon: €mdi:currency-eur
      unit_of_measurement: "eur"
      state: >
        {{ states('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0')}}
      attributes:
        times: >
          {% set ns = namespace(times=[]) -%}
          {%- set today = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_today') -%}
          {% for hours in today -%}
            {%- set ns.times = ns. times + [as_local((hours.start)).strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S")] -%}
          {% endfor -%}
          {%- set tomorrow = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_tomorrow') -%}
          {% for hours in tomorrow -%}
            {%- set ns.times = ns.times + [as_local((hours.start)).strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S")] -%}
          {% endfor -%}
          {{ ns.times }}
        prices: >
          {% set ns = namespace (prices=[]) -%}
          {%- set today = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0', 'raw_today') -%}
          {% for hours in today -%}
            {% set ns.prices = ns.prices + [hours.value]  -%}
          {% endfor %}
          {%- set tomorrow = state_attr('sensor.nordpool_kwh_ee_eur_3_095_0','raw_tomorrow') -%}
          {% for hours in tomorrow -%}
            {% if hours.value is number %}
            {% endif %}
          {% endfor -%}
          {{ ns. prices }}
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukas
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2006




sõnum 09.08.2024 19:06:56 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kokku puutunud Atlantic boileri võrku ühendamise probleemiga läbi cozytouch rakenduse?
Kuidagi ei taha õnnestuda ja suppordist abi ei ole. Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.
Telia fiiber, Mikrotik ruuter, Asuse AP.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2024 22:35:24 vasta tsitaadiga

matukas kirjutas:
Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.


Milline forward siis veel kui on öeldud, et port 804 vaja avada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukas
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2006




sõnum 10.08.2024 16:07:44 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
matukas kirjutas:
Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.


Milline forward siis veel kui on öeldud, et port 804 vaja avada?


suppordi poolt (mitmeid kordi) saadetud (leitav ka netist) juhis on veidi imelik. Ei räägita port forwardist vaid "open port" nimelisest asjast. Jutt on pehmelt öeldes segane ja detaile juurde ei lisata. Raiutakse täpselt sama vastust.
Kas siin mõin on, kes on cozytouch rakendusega mõned nende asjad suutnud ära regada ?

!!! When you cannot pass through step connection to server:
Some products cannot be paired because of internet box/router local settings
This case is especially for East Europe countries (Baltic states, Russian Federation, Czech Republic, Poland, Slovenia, Bulgaria, Ukraine, Hungary)
What to change or add in settings:
o DNS, add international address Google (8.8.8.8)
o Open port 804
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2024 16:26:01 vasta tsitaadiga

No see tähendabki, et suunad/avad nimetatud numbriga pordi.
Boilerile pane staatiline ip või lase ruuteril talle konkreetne ip anda. Mõlemad variandid peaks toimima.
Ja siis suunad selle 804 pordi sellele boileri aadressile.
Kas port tegelikult ka lahti on, saab kontrollida nt.: https://portchecker.co/canyouseeme
Sellel suunatud pordil peab siis reaalselt ka mingi teenus vastama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukas
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2006




sõnum 10.08.2024 16:34:01 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
No see tähendabki, et suunad/avad nimetatud numbriga pordi.
Boilerile pane staatiline ip või lase ruuteril talle konkreetne ip anda. Mõlemad variandid peaks toimima.
Ja siis suunad selle 804 pordi sellele boileri aadressile.
Kas port tegelikult ka lahti on, saab kontrollida nt.: https://portchecker.co/canyouseeme
Sellel suunatud pordil peab siis reaalselt ka mingi teenus vastama.


Üldiselt on IOT seadmele avaliku ligipääsu tekitame üsna riskantne. Tootjad ei tegele nende seadmete turvamisega eriti hästi.
Ja miks viidatakse et just selline ida-euroopa on problemaatiline, kas kesk- ja lääneeuroopas on kõik uksed valla...
Ühesõnaga tundub kahtlane ja hea meelega kuulaks ära kellegi, kes cozytouchiga seadmeid on ühendanud, et teada saada milles päriselt kühvel on..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2024 17:01:13 vasta tsitaadiga

Ja pordi kasvõi prooviks avamine ei tule kõne allagi? Et äkki hakkab tööle, mis siis küll saab... doh.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2024 17:35:20 vasta tsitaadiga

Ava paariks tunniks port testimiseks jah. Üldiselt ei ole tõesti hea lahendus aga kui nii tehtud on siis nii on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 11.08.2024 11:47:55 vasta tsitaadiga

"Open port" ei tähenda üldjuhul pordisuunamist, vaid seda, et sul ei oleks siseneval liiklusel müüri peal. Cozytouch on täiesti tavaline-tüüpiline pilverakendus, need ei nõua mingeid pordisuunamisi, see oleks nonsens. Kuna 804 kuulub privilegeeritud portide vahemikku, siis vahel tähendab linnuke "firewall" seda, et sisenev 1-1024 on eraldi blokeeritud. Vaata oma Microtiki seaded üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2024 15:19:03 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Cozytouch on täiesti tavaline-tüüpiline pilverakendus, need ei nõua mingeid pordisuunamisi, see oleks nonsens.


Ükski normaalne ei räägi lõppkliendile portidest. Paned oma kasutaja ja parooli ja kogu moos. Peale väikest googledamist tundub aina enam, et mingi käkerdis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.08.2024 22:45:01 vasta tsitaadiga

matukas kirjutas:
Kas keegi on kokku puutunud Atlantic boileri võrku ühendamise probleemiga läbi cozytouch rakenduse?
Kuidagi ei taha õnnestuda ja suppordist abi ei ole. Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.
Telia fiiber, Mikrotik ruuter, Asuse AP.
Kus see info kirjas on port 804 kohta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 12.08.2024 09:10:51 vasta tsitaadiga

Cosytouch Bridge abil ühendamine ei vaja Telia ruuteri puhul mitte mingit ruuteri seadistamist. Cosytouch Bridge mõne aasta vanune versioon oli ainult võrgukaabliga ruuteriga ühendatav ja ühendub boileriga raadio teel. Boileril otse ühendamise võimalust, ilma Cosytouch Bridge-ta polnud. Saab seda boilerit üldse ilma Cosytouch Bridge-ta internetiga ühendada?

matukas kirjutas:
Kas keegi on kokku puutunud Atlantic boileri võrku ühendamise probleemiga läbi cozytouch rakenduse?
Kuidagi ei taha õnnestuda ja suppordist abi ei ole. Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.
Telia fiiber, Mikrotik ruuter, Asuse AP.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2024 13:13:37 vasta tsitaadiga

matukas kirjutas:
Kas keegi on kokku puutunud Atlantic boileri võrku ühendamise probleemiga läbi cozytouch rakenduse?
Kuidagi ei taha õnnestuda ja suppordist abi ei ole. Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.
Telia fiiber, Mikrotik ruuter, Asuse AP.


Mind ka huvitaks see juhend. Mul varem toimetas cozytouch edukalt ja sellel kevadel suvilas uuesti seisse lükates enam boiler rakenduses online ei tulnud. Kustutasin ära ja proovisin uuesti lisada aga enam ei õnnestu. Ei tea mis nad seal vahepeal käkerdasid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukas
HV vaatleja

liitunud: 21.01.2006




sõnum 12.08.2024 15:38:05 vasta tsitaadiga

aeropiloot kirjutas:
matukas kirjutas:
Kas keegi on kokku puutunud Atlantic boileri võrku ühendamise probleemiga läbi cozytouch rakenduse?
Kuidagi ei taha õnnestuda ja suppordist abi ei ole. Räägib, et meie regioonis tuleb kasutada google DNSi (8.8.8.8) ja avada tuleb port 804.
Samas NATistatud võrgust tavaolukorras väljaminev liiklus piiratud ei ole ja ma ei usu, et nad eeldavad sissetulevat portforwardi. DNSi sai vahetatud.
Telia fiiber, Mikrotik ruuter, Asuse AP.


Mind ka huvitaks see juhend. Mul varem toimetas cozytouch edukalt ja sellel kevadel suvilas uuesti seisse lükates enam boiler rakenduses online ei tulnud. Kustutasin ära ja proovisin uuesti lisada aga enam ei õnnestu. Ei tea mis nad seal vahepeal käkerdasid.


Mina ostsin FEBist Vertigo 80 Wif (https://www.feb.ee/et/vesi-ja-kanalisatsioon/boilerid-ja-varuosad/vertikaalsed-boilerid/atlantic/boiler-vertigo-80-65-l-max-2250w-wi-fi-hobe), seal on ka Juhendite sektsiooni alt saadaval tootja juhend ( https://www.feb.ee/tooted/PLASTOR/2203H/DOKUMENDID/juhend_1.pdf ) kuid see ei ütle errorite kohta midagi. Installid rakenduse ja proovid sealt kaudu ning kui ei õnnestu siis võtad ühendust suppordiga, kes siis vastab, et ida-euroopas justkui oleks see probleem, kasutage DNSi 8.8.8.8 ja avage port 804.

Juhendi lk 9 (või PDF lk 11).

5. Connectivity
This appliance has a Wi-Fi function which allows it to be activated or programmed remotely
via your smartphone or tablet.

To enable this, the following accessories are required:
• An Internet router or hub
• The Cozytouch application, compatible with IOS and Android.
Free download from app stores
iOS version 9.0 minimum Android version 4.1 minimum
After the application is installed, ensure you have the ID and password for your Internet router or hub and open the Cozytouch application. Follow the step-by-step instructions to create your account and then pair your appliance
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2024 17:37:40 vasta tsitaadiga

Ei saa shelly scripti nii tööle nagu minul tarvis on: https://github.com/LeivoSepp/Smart-heating-management-with-Shelly

Kasutan börsi jälgimise funktsiooni ilma kütmise funktsioonita. Kui hind on madalam siis relee on sees, ja kõrgem, siis OFF
Spoiler Spoiler Spoiler



Probleem on selles, et arvestus käib ainult korra päevas kell 23:00, kui kogu ajaperioodil on börsi hind soodne nagu tavaliselt nv on, siis viimased 4 arvestus läheb kaduma. Relee on esimesed 20h sees, sest Shelly nutireleel on piirang 20 Schedule korraga. Oleks vaja, et script teeks kalkulatsiooni kaks korda ööpäevas. Kell 23:00 ja kell 11:00
Kuidas seda teha või saaks keegi aidata?

Minu script:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Level
HV veteran

liitunud: 06.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2024 22:01:35 vasta tsitaadiga

Tere. Kuna paigaldasin remondi käigus juba sonoffi niiskusandurid , siis mõtlesin , et ka põrandaküte võiks olla samas süsteemis ja nutikuse võimalusega. Kuna Sonoffil paistab, et neid termostaate seinale peaaegu pole(erinevalt tuyast). Siis mõtlesin kas Sonoff EliTite 316D temp. Controller+Sonoff WTS01 Veekindel Temperatuurisensor saaksid elektrikütte juhtimisega hakkama? Vannitoas kaabel ja muudes ruumides põrandal küttekile
_________________
www.ohutuspartner.ee Teie partner ohutusalal


viimati muutis Level 14.08.2024 23:39:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2024 23:36:03 vasta tsitaadiga

Puhtalt küll minu mõtlemine aga küttesüsteemid võiks olla võimalikult standardsed, et vajadusel saab kontrollerit igal hetkel vahetada. Igasugu spets nutijunnid ei pruugi pooltki põranda elueast vastu pidada. Standardiga on see teema, et sinna leidub iga hetk nii vanemat kui uuemat kraami.
Ehk siis ikka NTC 10k põrandasse ja seinale toos. Ise kasutan Heatit Z-TRM3, enne seda oli tavaline Heber HT115. Kõige enam hoiaks eemale igasugu pilves istuvatest jubinatest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.08.2024 00:48:37 vasta tsitaadiga

See ongi suht standardne lahendus el põrandaküttele, nii seda juhitakse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2024 10:23:46 vasta tsitaadiga

Jaa see andur on küll väga "standard", iga suvaline termostaat oskab endale sellise külge võtta icon_biggrin.gif
Teisest küljest kui kõik kilpi mahub ja on mahavõetav ning asendatav mitte nutika süsteemiga, siis pole suuremat vahet. Samas jälle kilpi tubasteks termostaatideks ei konverteeri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.