Tegin teema, kus saab arutada ja jagada infot ühes kohas, kui lekib juurde. Iga kuu tuleb rohkem ja rohkem infot.
Hetke teada oleva info põhjal arvatavad spekid Blackwell osas on ajas muutuv kuniks täpsemat infot lekib.
31.05.24 kõlakate põhjal hetkel.
Vana info:
Nvidia’s upcoming GB202 GPU could feature a multi-chip package with 192 SMs and a 512-bit memory bus. (Eeldatav TDP on 500w)
It's also rumored to feature a 512-bit memory bus that is 33% wider than the one on Nvidia’s RTX 4090, the memory bandwidth will feature a 77% boost compared to the 4090, and 28Gbps GDDR7 memory modules which would be 33% faster than the 21Gbps memory modules in the RTX 4090.
GB202 will use the same process node as GB100. TSMC 4N(vidia) is based on TSMC 5, not 4nm.
16-pin 12VHPWR connector could be a standard for the 5090 and other 5000-series cards, meaning even third-party board partners would need to use the it.
People is confused about Nvidia Blackwell top die gaming GPU memory bus and VRAM capacity. I can't say too much right now but gen-to-gen performance uplift is the biggest ever. Don't forget that Blackwell was designed to compete with a monster 3nm MCM RDN4
All signs seem to point to late 2024 or early 2025 at the absolute earliest.
Lisaks tuleb arvestada, et Nvidia võib planeerida Blackwelliga konkureerida oletatavasti ka rDNA5'ga kui AMD plaan high-end rDNA4 ei too ning alles rDNA5'ga kuid varem.
Malemäng laias laastus, et ette arvata konkurendi plaane. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
viimati muutis Zonerman 31.05.2024 13:54:32, muudetud 3 korda
Esimesed kõlakad on juba tõepoolet liikvel. Kõige huvitavam neist ehk see, et järjest rohkem "allikaid" räägivad 5090 võiks tulla selle aasta lõpus juba, võiks kasutada DDR7 ja konfiguratsiooni järgi "vaid" 24GB VRAM, kõva edasiminek RT osas, hind rohkem kui 4090 MRSP. Elame näeme. _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
...Kõige huvitavam neist ehk see, et järjest rohkem "allikaid" räägivad 5090 võiks tulla selle aasta lõpus juba, võiks kasutada DDR7 ja konfiguratsiooni järgi "vaid" 24GB VRAM, kõva edasiminek RT osas, hind rohkem kui 4090 MRSP. Elame näeme.
512-bitise mäluga on kas 16 või 32Gb VRAM, 24GB tähendaks 384-bitist mälu ribalaiust. Samas kui AMDilt konkurentsi ei tule, siis võimalik, et see 512-bitine pole äkki enam prioriteet.
512-bit mälu konfiguratsioon on senini üsna eksootiline nähtus, aga igatahes midagu mis võiks olla teemaks.
Nvidia GPU puhul on see olnud kasutuses üsna ammu ainult ühe generatsiooni GPU peal - GTX 280 ja 285 aastast 2009
AMD on kasutanud seda lahendust pisut enam, ning esimesena üldse 2900 PRO/XT kaartidel nii 2007 paiku ning Radeon 290/290/295X2 390/390X 2015 aastatel ja lisaks oli erilahendus Fury HBM mäludega kus oli üldse 4096 bit variant.
Mina isiklikult olen siiski skeptiline, et gaming GPU tuleb 512bit. Kui 512 tõele vastab, siis vb 5090Ti ehk aga sellise configa kaart oleks väga väga kallis. See võiks tulla millalgi hiljem, kui rDNA5 ilmub. Nvidia sisuliselt konkureerib endaga halo kaartide segmendis. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Mina isiklikult olen siiski skeptiline, et gaming GPU tuleb 512bit. Kui 512 tõele vastab, siis vb 5090Ti ehk aga sellise configa kaart oleks väga väga kallis...
Chipletitega on seda way lihtsam kokku lappida, kui monoliitset. nVidia ja kallid kaardid on ju sünonüüm praegu
Esimene kuu aega mina pakuks Eestis, kui need siia jõuavad ligi 3k eur. Püsiv hind tõenäoliselt sinna jah 2.5k kanti. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number
4090 on 450w
4090 ei kasuta mängides mitte kunagi 450w ja piirdub tavaolukorras ~250-300w vahemikus pendeldamisega. Vähemkoormavate mängude puhul, näiteks EVE Online, tiksub üldse 120-140w kandis.
Teeme nii, et jätame 4090 teise teema jaoks ja ei hakka siin diskuteerima.
ot:
defaultis võtab 4090 AIB mängudes keskmiselt 350-370w vahele techpowerup erinevate kaartide review andmed. Igasugu kätsisi modimised on fine tuning ja seda saab teha pea iga kaardiga ning tootjast sõltumata
Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number
4090 on 450w
4090 ei kasuta mängides mitte kunagi 450w ja piirdub tavaolukorras ~250-300w vahemikus pendeldamisega. Vähemkoormavate mängude puhul, näiteks EVE Online, tiksub üldse 120-140w kandis.
Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks. _________________ zero
Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.
4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.
Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.
4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.
Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.
4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.
Scart = Sein!
Endast räägid või? Sa pole siia teema kahele lehele tootnud midagi muud peale risu. Rääkimata sellest, et "sellise kaardi ostjad ei mängi EVE'". Eks ma lähen lasen oma 2008 jaanuaris loodud konto maha siis ära, ei tohi mängida ju enam
Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama
Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama
Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat.
mw3 3090, tõsi, kõik tilulilu on just kinni keeratud. Hindan selget pilti ja head latentsust ja ega mälu kiirus on am4 peal silmaga nähtav-tuntav, millest enam alla ei taha tulla. Statsid paranevad jõudsalt, kuigi mul on nendest suva. Ehk uiisutab selle kooslusega veel mõnda aega. Ei viitsi neid arvuteid koguaeg ehitada.
Edit: Minu seades on palju jahedam 40-50C. Lisaks on Nvidia control panelist enamus kinni keeratud tglt, aa jne.
viimati muutis busta 27.05.2024 14:59:25, muudetud 1 kord
Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht.
Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!
Pigem kindel grupp HV kasutajaid kel mingi automated script et kui 4090 kusagil foorumis mainitakse siis ruttavad tuleohtlikkuse tõttu sõnu peale lugema nagu üks õige eeskujulik kodanik peab.
Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama
Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat.
mw3 3090, tõsi, kõik tilulilu on just kinni keeratud. Hindan selget pilti ja head latentsust ja ega mälu kiirus on am4 peal silmaga nähtav-tuntav, millest enam alla ei taha tulla. Statsid paranevad jõudsalt, kuigi mul on nendest suva. Ehk uiisutab selle kooslusega veel mõnda aega. Ei viitsi neid arvuteid koguaeg ehitada.
Ei peagi ehitama ju aga osadele on see lihtsalt nagu õhu hingamine, et peab uuendama. Ega seda ei saa ka ette heita vb meeldibki ehitada. Mina olen keskmiselt uuendanud kogu kasti koos kastiga iga 4-6a tagant ja mitte varem. Eraldi siis proset kuniks emaplaat toetab.
heretic666,
Eks nalja peab ka olema veidi mõistuse piires. Eile sattusin üht uut videot nägema, kus mingi hiina service tüüp taastas 4090 jällegi. Nagu ikka jootis toite otsa maha pcb'lt ja pani uue asemele ning sealt ümber ka mingid asjad oli veidi viga saanud. Kuna keelt ei mõistnud ja tõlget polnud, siis eeldasin, et keegi vist üritas seal midagi enne teda parandada. Korda ta igatahes sai selle kaardi. Tööd jagub _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht.
Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!
Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.
Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht.
Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!
Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.
Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile ! _________________ zero
Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht.
Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!
Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.
Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile !
Mul on 4080 arvutis ja ma pole sinu poolt kirjeldatud probleeme märganud. Kui sinu 4080-90 netis surfates ülekuumeneb, siis on probleem su süsteemi seadetes või on tegu vigase kaardiga.
Seda et HV surnud on võid tänada teatud rumalate isikute seltskonda, kes iga neile mittemeeldivale arvamusele sõimu ja lollustega vastavad.
Võtame kas või sinu posti. Kas see teeb must trolli ja nvidia fänni kui ma arvan , et 4080 on kõige jahedam kaart mis mu arvutis on olnud ?
Ei tee.
Kui teatud seltskond sellistest asjadest aru ei saa , siis ongi tagajärjeks, et enamus mõistlike inimesi hoiab HV foorumist eemale. Mul on see teema tutvusringkonnas jutuks tulnud ja üldine arvamus on olnud, et HV foorumi maine on madal ja inimesed pigem väldivad seda.
Ilmselt ei ole ma kõige parem isik sellel teemal vestlemiseks, sest kui keegi mind sovlab või arvab ,et mul pole õigust siin postitada, siis ütlen ma talle ka vastu. Ilmselt pole see ka kõige õigem koht sellel teemal vestlemiseks.
See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates!
milline kaart?
"netis surfates" võib tähendada väga erinevaid asju olenevalt, mida täpselt seal teed ja millised featuurid sisse lülitatud on.
teine külg on muidugi ka see, et mida pead silmas "läheb kuumaks" all? täna lülitab enamik kaarte omal vendid välja ja see kehtib ka lihtsama "netis surfates" kohta. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile !
HV on surnud, sest sinusugused ajavad sellist iba, et seda on võimatu kommenteerida. 4080 idleb normaalsetes tingimustes alla 40C - https://www.guru3d.com/review/geforce-rtx-4080-founder-edition-review/page-7/ ja see on FE, millest aftermarketi mudelid on veel paremad. Mõnel 4080'l on lausa 4090 cooler peal, mis on loodud jahutama 600w kaarti.
Scart, see on 5xxx seeria teema, mida sa jaurad siin oma "legacy" kaardist. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Scart, see on 5xxx seeria teema, mida sa jaurad siin oma "legacy" kaardist.
Ükski nendest Nvidia GPU teemadest pole siiani olnud konkreetse xxxx seeria teema. Kõik nad on mingil hetkel laiali valgunud ja nendes on kõikide maailma probleemide üle vaieldud. Ma võin ju mööda foorumi teemasid ringi kolama hakata ja kui keegi teemast välja läheb nende kallal norima hakata. Sõpru ma nii ei leiaks, aga ma saaks kuulutada, et õiglus on kõike tähsam.
Ja ma luban. Erinevalt sinust ma eksija nägu ei vaata. Mul on savi kas inimene on minusse hästi või halvasti suhtunud.
Teiseltpoolt pole see isegi väga teemaväline areng.
Ilmselt tuleb 5xxx seeria tarkvaraline jahutuse kontroll samasugune nagu 4xxx seeria oma. Kui see on 4xxx seerial vigane ja tekitab probleeme, siis on see ilmselt vigane ka 5xxx seerial. Samad probleemid peaks esinema ka 5xxx seerial. Nvidia kaardid(tegelikult enamus PC ventikaid) on juba aastaid ventikaid tarkvaraliselt konrollinud ja tuimalt ei keerle seal enam midagi.
Täiendan veits oma posti, et mu mõte veits selgem oleks. Kerige teemat tagasi ja vaadake kuidas see 4xxx osa üldse alguse sai. Võrdlusest eelmise põlvkonnaga. 5090 võrdluspunkt eelmiste põlvkondadega on 4090. See on alati nii olnud. Uut kaarti võrreldakse tavaliselt eelmise põlvkonna samaväärse kaardiga. Seda on siin foorumis aastakümneid tehtud ja ma ei näe põhjust miks selle kallal norima peaks.
Teine asi on , et Scart ei olnud see kelle emotsioonid keema läksid ja kellele peaks märkuse tegema. Ma ei tea mis probleemid siin varem on olnud, aga oleks kena kui inimesed ei alustaks suhtlemist sealt kus nad 2 aastat tagasi lõpetasid. Kena oleks kui me piirduks ikka konkreetse teemaga ja kena oleks kui me selle teema eelnevad postid enne läbi loeks.
AMD pidi suht kindlalt lipulaevadega enam mitte lagedale tulema..
Lisaks tahab nVidia ka AI pealt koore kraapida, seega vaevalt me seda 512bit kaarti enda arvutites niipea näeme. Vb kui 1a möödas ja superarvutid valmis ehitatud...
kraaks, oleneb, kas võtaksid lihtsalt moe pärast selle lipulaeva või reaalselt tunned, et kõik alla 5090 jääks nõrgaks .
3090 jääb sutsu nõrgaks, 4K resolutsioon, kõik kellad viled. Muidugi mu prose ka vana juba sutsu. tahan vähemalt 120 fps-i cod-is
flight sim vast nii ahne, et õgib kõik ära _________________ lillekasvatus.ee
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.