Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 14:12:27 nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) vasta tsitaadiga

Tegin teema, kus saab arutada ja jagada infot ühes kohas, kui lekib juurde. Iga kuu tuleb rohkem ja rohkem infot.
Hetke teada oleva info põhjal arvatavad spekid Blackwell osas on ajas muutuv kuniks täpsemat infot lekib.

31.05.24 kõlakate põhjal hetkel.





Vana info:






Nvidia’s upcoming GB202 GPU could feature a multi-chip package with 192 SMs and a 512-bit memory bus. (Eeldatav TDP on 500w)

It's also rumored to feature a 512-bit memory bus that is 33% wider than the one on Nvidia’s RTX 4090, the memory bandwidth will feature a 77% boost compared to the 4090, and 28Gbps GDDR7 memory modules which would be 33% faster than the 21Gbps memory modules in the RTX 4090.

GB202 will use the same process node as GB100. TSMC 4N(vidia) is based on TSMC 5, not 4nm.

16-pin 12VHPWR connector could be a standard for the 5090 and other 5000-series cards, meaning even third-party board partners would need to use the it.

People is confused about Nvidia Blackwell top die gaming GPU memory bus and VRAM capacity. I can't say too much right now but gen-to-gen performance uplift is the biggest ever. Don't forget that Blackwell was designed to compete with a monster 3nm MCM RDN4


All signs seem to point to late 2024 or early 2025 at the absolute earliest.

https://www.techradar.com/computing/gpu/nvidia-rtx-5090-gpu-rumors-possible-specs-and-everything-we-know


Lisaks tuleb arvestada, et Nvidia võib planeerida Blackwelliga konkureerida oletatavasti ka rDNA5'ga kui AMD plaan high-end rDNA4 ei too ning alles rDNA5'ga kuid varem.
Malemäng laias laastus, et ette arvata konkurendi plaane.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA


viimati muutis Zonerman 31.05.2024 13:54:32, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 14:19:09 vasta tsitaadiga

Huvitav saab näha olema, kui palju 5090 voolu võtab, kui node ikka 4nm peal põhinev.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2024 17:23:53 vasta tsitaadiga

Esimesed kõlakad on juba tõepoolet liikvel. Kõige huvitavam neist ehk see, et järjest rohkem "allikaid" räägivad 5090 võiks tulla selle aasta lõpus juba, võiks kasutada DDR7 ja konfiguratsiooni järgi "vaid" 24GB VRAM, kõva edasiminek RT osas, hind rohkem kui 4090 MRSP. Elame näeme.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2024 17:38:02 vasta tsitaadiga

Raske uskuda et juba see aasta reliis, konkurenti ei ole.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 20.03.2024 21:03:58 Re: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:


GB202 will use the same process node as GB100. TSMC 4N(vidia) is based on TSMC 5, not 4nm

At least, there is a 30% increase in density



Lovelace oli TSMC 4N. Kui Blackwell on ka TSMC 4N, siis ei ole ju "30% increase in density"
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2024 21:24:18 vasta tsitaadiga

Tundub, et korralik monster tuleb sellest 5090'st.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2024 01:18:55 Re: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:
Zonerman kirjutas:


GB202 will use the same process node as GB100. TSMC 4N(vidia) is based on TSMC 5, not 4nm

At least, there is a 30% increase in density



Lovelace oli TSMC 4N. Kui Blackwell on ka TSMC 4N, siis ei ole ju "30% increase in density"


Seda pole kuskil kinnitatud veel, mis protsessi Blackwell kasutab. TSMC 4N or P on vaid oletus. Ka ei ole teada kiibi suurust. Eemaldasin selle info.


Kristoferr kirjutas:
Tundub, et korralik monster tuleb sellest 5090'st.


Jah ja kallis ka. Kui lekke andmed hakkavad settima rohkem, siis tuleb päris kallis kaart.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 21.03.2024 10:20:54 vasta tsitaadiga

5090-ga ei hakka vaid kabla sulama vaid ka mobo?

Kiirem RT renderduses on küll hää. Aga kes see reaalselt RTd mängudes käima paneb? Ma etem panen korralikku fps-i ja reso peale.

Aga jah nVittia peaks enne kuumuse ja voolu õgimise vähendama. 1000W kast mitte iialgi! thumbs_down.gif

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2024 15:26:45 vasta tsitaadiga

Üsna hea kokkuvõte.


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2024 17:46:14 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
5090-ga ei hakka vaid kabla sulama vaid ka mobo?

Toiteplokk sulab ka koos kaablitega ära.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2024 13:32:08 vasta tsitaadiga

Viimased kõlakad Blackwell launch pigem selle aasta teises pooles. https://wccftech.com/nvidia-limit-supply-geforce-rtx-40-ada-gpus-make-room-rtx-50-blackwell-gaming-lineup/
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2024 16:13:33 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
...Kõige huvitavam neist ehk see, et järjest rohkem "allikaid" räägivad 5090 võiks tulla selle aasta lõpus juba, võiks kasutada DDR7 ja konfiguratsiooni järgi "vaid" 24GB VRAM, kõva edasiminek RT osas, hind rohkem kui 4090 MRSP. Elame näeme.

512-bitise mäluga on kas 16 või 32Gb VRAM, 24GB tähendaks 384-bitist mälu ribalaiust. Samas kui AMDilt konkurentsi ei tule, siis võimalik, et see 512-bitine pole äkki enam prioriteet.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2024 22:29:22 vasta tsitaadiga

512-bit mälu konfiguratsioon on senini üsna eksootiline nähtus, aga igatahes midagu mis võiks olla teemaks.

Nvidia GPU puhul on see olnud kasutuses üsna ammu ainult ühe generatsiooni GPU peal - GTX 280 ja 285 aastast 2009

AMD on kasutanud seda lahendust pisut enam, ning esimesena üldse 2900 PRO/XT kaartidel nii 2007 paiku ning Radeon 290/290/295X2 390/390X 2015 aastatel ja lisaks oli erilahendus Fury HBM mäludega kus oli üldse 4096 bit variant.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2024 11:52:42 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult olen siiski skeptiline, et gaming GPU tuleb 512bit. Kui 512 tõele vastab, siis vb 5090Ti ehk aga sellise configa kaart oleks väga väga kallis. See võiks tulla millalgi hiljem, kui rDNA5 ilmub. Nvidia sisuliselt konkureerib endaga halo kaartide segmendis.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2024 15:17:02 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Mina isiklikult olen siiski skeptiline, et gaming GPU tuleb 512bit. Kui 512 tõele vastab, siis vb 5090Ti ehk aga sellise configa kaart oleks väga väga kallis...

Chipletitega on seda way lihtsam kokku lappida, kui monoliitset. nVidia ja kallid kaardid on ju sünonüüm praegu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.04.2024 01:37:27 vasta tsitaadiga

512-bit mälusiini kallidus on ikka pigem pcb poolel icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2024 18:28:51 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2024 18:43:56 vasta tsitaadiga

Esimene kuu aega mina pakuks Eestis, kui need siia jõuavad ligi 3k eur. Püsiv hind tõenäoliselt sinna jah 2.5k kanti.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 15:19:20 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..

Teised pakuvad jälle, et 5080 tuleb enne.
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5080-reportedly-launches-before-rtx-5090
Kui TDP veel suuremaks läheb kui praegustel kaartidel, siis tuleb juba eraldi tuba jahutama hakata. Vähemalt suvel.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 15:24:57 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..

Teised pakuvad jälle, et 5080 tuleb enne.
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5080-reportedly-launches-before-rtx-5090
Kui TDP veel suuremaks läheb kui praegustel kaartidel, siis tuleb juba eraldi tuba jahutama hakata. Vähemalt suvel.


Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 15:34:12 vasta tsitaadiga

Huvitav, kuidas nVidia neid kaarte Hiina launchib icon_lol.gif
Hiina jaoks tehakse mingi 5080D vms mudel icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 15:41:51 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..

Teised pakuvad jälle, et 5080 tuleb enne.
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5080-reportedly-launches-before-rtx-5090
Kui TDP veel suuremaks läheb kui praegustel kaartidel, siis tuleb juba eraldi tuba jahutama hakata. Vähemalt suvel.


Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number icon_rolleyes.gif

4090 on 450w
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 15:43:54 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Scart kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..

Teised pakuvad jälle, et 5080 tuleb enne.
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5080-reportedly-launches-before-rtx-5090
Kui TDP veel suuremaks läheb kui praegustel kaartidel, siis tuleb juba eraldi tuba jahutama hakata. Vähemalt suvel.


Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number icon_rolleyes.gif

4090 on 450w


4090 ei kasuta mängides mitte kunagi 450w ja piirdub tavaolukorras ~250-300w vahemikus pendeldamisega. Vähemkoormavate mängude puhul, näiteks EVE Online, tiksub üldse 120-140w kandis.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 17:25:56 vasta tsitaadiga

Teeme nii, et jätame 4090 teise teema jaoks ja ei hakka siin diskuteerima.

ot:
defaultis võtab 4090 AIB mängudes keskmiselt 350-370w vahele techpowerup erinevate kaartide review andmed. Igasugu kätsisi modimised on fine tuning ja seda saab teha pea iga kaardiga ning tootjast sõltumata

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 07.05.2024 17:28:05 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Scart kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/322139/nvidia-to-only-launch-the-flagship-geforce-rtx-5090-in-2024-rest-of-the-series-in-2025
Tea mis hinnaga tuleb kui tuleb, pakuks, et eu-s 2.5k+ reaalseks hinnaks. MRSP võib muidugi lambi panna, et paremaid ülevaateid saada..

Teised pakuvad jälle, et 5080 tuleb enne.
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5080-reportedly-launches-before-rtx-5090
Kui TDP veel suuremaks läheb kui praegustel kaartidel, siis tuleb juba eraldi tuba jahutama hakata. Vähemalt suvel.


Eks Ada puhul 300w max on tõesti enneolematu number icon_rolleyes.gif

4090 on 450w


4090 ei kasuta mängides mitte kunagi 450w ja piirdub tavaolukorras ~250-300w vahemikus pendeldamisega. Vähemkoormavate mängude puhul, näiteks EVE Online, tiksub üldse 120-140w kandis.



Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2024 18:06:56 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:

Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.


4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 08.05.2024 09:15:47 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
486 kirjutas:

Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.


4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.


kopp.gif Scart = Sein!

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2024 10:44:25 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Scart kirjutas:
486 kirjutas:

Ja muidugi inimesed ostavad selliseid kaarte, et eve online mängida. Kaart peaks oma max j6udlusega jahe olema mitte kaableid sulatama. Ainuke viis kuidas neid depiilsusi kasutada on k6ik mängud 60fps piirata. Isegi doomi mängides lähevad need 4080d kuumaks.


4080 ja 4090 ongi jahedad. Ühed kõige jahemad kaardid, mis GPU'de ajastul üldse tehtud, sest jahutus ehitati peale 600w jaoks, aga kaardid ise on up to 450w, ja sealt omakorda läheb veel 150 tavaolukorras maha. EVE'i mängides ei lähe kosmoses olles isegi ventilaatorid tööle, kaart ise samal ajal tõmbab 120w.


kopp.gif Scart = Sein!


Endast räägid või? Sa pole siia teema kahele lehele tootnud midagi muud peale risu. Rääkimata sellest, et "sellise kaardi ostjad ei mängi EVE'". Eks ma lähen lasen oma 2008 jaanuaris loodud konto maha siis ära, ei tohi mängida ju enam thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2024 18:40:17 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-5090-rtx-5080-unveil-same-time-availability-few-weeks-apart/
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 22.05.2024 02:22:30 vasta tsitaadiga

Kui praegu on 3090, siis vast tasub oodata 5090.
Mängin peaaegu ainult warfare3-e, ka flight sim. icon_rolleyes.gif

_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.05.2024 08:17:20 vasta tsitaadiga

kraaks, oleneb, kas võtaksid lihtsalt moe pärast selle lipulaeva või reaalselt tunned, et kõik alla 5090 jääks nõrgaks icon_biggrin.gif .
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2024 09:40:59 vasta tsitaadiga

Kui juba oodata, siis ikka 5090Ti või misiganes see täis kiviga kaart oleks icon_lol.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2024 11:43:03 vasta tsitaadiga

Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama doh.gif


Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2024 12:24:35 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 23.05.2024 12:55:16 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif


Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.05.2024 13:45:51 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama doh.gif


Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat.

mw3 3090, tõsi, kõik tilulilu on just kinni keeratud. Hindan selget pilti ja head latentsust ja ega mälu kiirus on am4 peal silmaga nähtav-tuntav, millest enam alla ei taha tulla. Statsid paranevad jõudsalt, kuigi mul on nendest suva. Ehk uiisutab selle kooslusega veel mõnda aega. Ei viitsi neid arvuteid koguaeg ehitada.

Edit: Minu seades on palju jahedam 40-50C. Lisaks on Nvidia control panelist enamus kinni keeratud tglt, aa jne.


viimati muutis busta 27.05.2024 14:59:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.05.2024 15:40:41 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif


Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!


Pigem kindel grupp HV kasutajaid kel mingi automated script et kui 4090 kusagil foorumis mainitakse siis ruttavad tuleohtlikkuse tõttu sõnu peale lugema nagu üks õige eeskujulik kodanik peab.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2024 16:59:03 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Ma arvasin, et ta trollib. 3090 on suht sarnase perfiga kui 4070Ti ilma uute lisavidinateta. Jooksutab MW3 4K ultra sätetel juba sinna 80-100fps kanti ilma RT. Kui sellest on vähe, siis jah peaks juba 6090 ikka ära ootama doh.gif


Tõsiselt rääkides, siis kui raha on osta mida iganes, kui tõesti on vaja kõige paremat mis raha eest saab. Seal ei loe enam millal osta. 4090 kärab ka veel mitu aastat.

mw3 3090, tõsi, kõik tilulilu on just kinni keeratud. Hindan selget pilti ja head latentsust ja ega mälu kiirus on am4 peal silmaga nähtav-tuntav, millest enam alla ei taha tulla. Statsid paranevad jõudsalt, kuigi mul on nendest suva. Ehk uiisutab selle kooslusega veel mõnda aega. Ei viitsi neid arvuteid koguaeg ehitada.


Ei peagi ehitama ju aga osadele on see lihtsalt nagu õhu hingamine, et peab uuendama. Ega seda ei saa ka ette heita vb meeldibki ehitada. Mina olen keskmiselt uuendanud kogu kasti koos kastiga iga 4-6a tagant ja mitte varem. Eraldi siis proset kuniks emaplaat toetab.

heretic666,
Eks nalja peab ka olema veidi mõistuse piires. Eile sattusin üht uut videot nägema, kus mingi hiina service tüüp taastas 4090 jällegi. Nagu ikka jootis toite otsa maha pcb'lt ja pani uue asemele ning sealt ümber ka mingid asjad oli veidi viga saanud. Kuna keelt ei mõistnud ja tõlget polnud, siis eeldasin, et keegi vist üritas seal midagi enne teda parandada. Korda ta igatahes sai selle kaardi. Tööd jagub icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2024 17:19:30 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif mõni tahab lihtsalt teema ära märkida, et uued põnevad uudised pildis oleks.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 23.05.2024 23:06:35 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif


Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!


Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2024 00:26:46 vasta tsitaadiga

PCB layout väidetavalt muutub 5090 founders osas.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-5090-founders-edition-pcb-reportedly-split-into-three-parts


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.05.2024 00:51:36 vasta tsitaadiga

32GB GDDR7 ja 512 bit mäluribalaius kõlab kulukalt
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 24.05.2024 10:37:14 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
486 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif


Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!


Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.


Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile !thumbs_down.gif

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 24.05.2024 12:29:31 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
SirAskAlot kirjutas:
486 kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Zonerman kirjutas:
4090 kärab ka veel mitu aastat.

Kui toitepistik enne maha ei põle icon_lol.gif

Nali-naljaks, aga TEGELIKULT on see ju tõsine murekoht. icon_rolleyes.gif


Ära muretse küll skart varsti sisse tormab ja trollima hakkab et 4090 k6ige jahedam ja k6ige efektiivsem jne blära!


Üldjuhul ei mõelda kaardi jahedusest ja effektiivsusest rääkides kaardi toitepesa konstruktsiooni nõrkust ja sellest tulevenvaid porbleeme.
See, et see sinule mingeid seoseid tekitab.
Ma soovitan sul füüsika õpikud algajatele läbi lugeda. Koolis sa seda ilmselt ei teinud. Võibolla saad sa siis järgmine kord aru millest räägitakse ja millest sa ise räägid. Antud hetkel eksponeerid sa kõigile oma rumalust.


Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile !thumbs_down.gif


Mul on 4080 arvutis ja ma pole sinu poolt kirjeldatud probleeme märganud. Kui sinu 4080-90 netis surfates ülekuumeneb, siis on probleem su süsteemi seadetes või on tegu vigase kaardiga.
Seda et HV surnud on võid tänada teatud rumalate isikute seltskonda, kes iga neile mittemeeldivale arvamusele sõimu ja lollustega vastavad.
Võtame kas või sinu posti. Kas see teeb must trolli ja nvidia fänni kui ma arvan , et 4080 on kõige jahedam kaart mis mu arvutis on olnud ?
Ei tee.
Kui teatud seltskond sellistest asjadest aru ei saa , siis ongi tagajärjeks, et enamus mõistlike inimesi hoiab HV foorumist eemale. Mul on see teema tutvusringkonnas jutuks tulnud ja üldine arvamus on olnud, et HV foorumi maine on madal ja inimesed pigem väldivad seda.
Ilmselt ei ole ma kõige parem isik sellel teemal vestlemiseks, sest kui keegi mind sovlab või arvab ,et mul pole õigust siin postitada, siis ütlen ma talle ka vastu. Ilmselt pole see ka kõige õigem koht sellel teemal vestlemiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.05.2024 12:35:54 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates!
milline kaart?
"netis surfates" võib tähendada väga erinevaid asju olenevalt, mida täpselt seal teed ja millised featuurid sisse lülitatud on.

teine külg on muidugi ka see, et mida pead silmas "läheb kuumaks" all? täna lülitab enamik kaarte omal vendid välja ja see kehtib ka lihtsama "netis surfates" kohta.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2024 12:36:20 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Ja ma räägin kaardist üldiselt. sitaks kuumad ja värd ebaefektiivsed. See saast kaart läheb kuumaks isegi nii sama netis surfates! Äge muidugi et siinset trollid kaitsevad selliseid vigaseid kaarte. HV surnud tänu teile !thumbs_down.gif


HV on surnud, sest sinusugused ajavad sellist iba, et seda on võimatu kommenteerida. 4080 idleb normaalsetes tingimustes alla 40C - https://www.guru3d.com/review/geforce-rtx-4080-founder-edition-review/page-7/ ja see on FE, millest aftermarketi mudelid on veel paremad. Mõnel 4080'l on lausa 4090 cooler peal, mis on loodud jahutama 600w kaarti.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2024 13:12:30 vasta tsitaadiga

Scart, see on 5xxx seeria teema, mida sa jaurad siin oma "legacy" kaardist. icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 25.05.2024 10:21:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Scart, see on 5xxx seeria teema, mida sa jaurad siin oma "legacy" kaardist. icon_lol.gif


Ükski nendest Nvidia GPU teemadest pole siiani olnud konkreetse xxxx seeria teema. Kõik nad on mingil hetkel laiali valgunud ja nendes on kõikide maailma probleemide üle vaieldud. Ma võin ju mööda foorumi teemasid ringi kolama hakata ja kui keegi teemast välja läheb nende kallal norima hakata. Sõpru ma nii ei leiaks, aga ma saaks kuulutada, et õiglus on kõike tähsam.
Ja ma luban. Erinevalt sinust ma eksija nägu ei vaata. Mul on savi kas inimene on minusse hästi või halvasti suhtunud.

Teiseltpoolt pole see isegi väga teemaväline areng.
Ilmselt tuleb 5xxx seeria tarkvaraline jahutuse kontroll samasugune nagu 4xxx seeria oma. Kui see on 4xxx seerial vigane ja tekitab probleeme, siis on see ilmselt vigane ka 5xxx seerial. Samad probleemid peaks esinema ka 5xxx seerial. Nvidia kaardid(tegelikult enamus PC ventikaid) on juba aastaid ventikaid tarkvaraliselt konrollinud ja tuimalt ei keerle seal enam midagi.



Täiendan veits oma posti, et mu mõte veits selgem oleks. Kerige teemat tagasi ja vaadake kuidas see 4xxx osa üldse alguse sai. Võrdlusest eelmise põlvkonnaga. 5090 võrdluspunkt eelmiste põlvkondadega on 4090. See on alati nii olnud. Uut kaarti võrreldakse tavaliselt eelmise põlvkonna samaväärse kaardiga. Seda on siin foorumis aastakümneid tehtud ja ma ei näe põhjust miks selle kallal norima peaks.
Teine asi on , et Scart ei olnud see kelle emotsioonid keema läksid ja kellele peaks märkuse tegema. Ma ei tea mis probleemid siin varem on olnud, aga oleks kena kui inimesed ei alustaks suhtlemist sealt kus nad 2 aastat tagasi lõpetasid. Kena oleks kui me piirduks ikka konkreetse teemaga ja kena oleks kui me selle teema eelnevad postid enne läbi loeks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.05.2024 17:34:30 vasta tsitaadiga

AMD pidi suht kindlalt lipulaevadega enam mitte lagedale tulema..
Lisaks tahab nVidia ka AI pealt koore kraapida, seega vaevalt me seda 512bit kaarti enda arvutites niipea näeme. Vb kui 1a möödas ja superarvutid valmis ehitatud...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 26.05.2024 22:19:08 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
kraaks, oleneb, kas võtaksid lihtsalt moe pärast selle lipulaeva või reaalselt tunned, et kõik alla 5090 jääks nõrgaks icon_biggrin.gif .


3090 jääb sutsu nõrgaks, 4K resolutsioon, kõik kellad viled. Muidugi mu prose ka vana juba sutsu. tahan vähemalt 120 fps-i cod-is
flight sim vast nii ahne, et õgib kõik ära icon_biggrin.gif

_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) mine lehele 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.