Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 09:55:01 vasta tsitaadiga

Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud. Ja pole ka näinud mingit statistikat selle kohta palju selliseid siis enne oli. Kuidas seda hindamist siis korraldada kui puuduvad andmed? Pandipakend vähemalt teab täpselt, palju pandipakendit on müüdud, palju tagasi saadud ja kui suur osa sellest koos korgiga tagasi tuli.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 09:58:07 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud.


kui metsas ja rannas silmad kinni käia, siis muidugi ei näe

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 10:42:00 vasta tsitaadiga

Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid".
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 10:44:11 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid".

See läheb juba meditsiiniteemasse...
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 10:48:50 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid".


kas oma üleõla kotti

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.05.2024 10:56:21 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid".


shocking.gif

Miks peaks keegi midagi sellist tegema?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.05.2024 10:57:55 vasta tsitaadiga

Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.05.2024 11:03:01 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.


Kas see ei s6ltu mitte taarast, kuidas pudel tagastada?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 12:02:23 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.


Kas see ei s6ltu mitte taarast, kuidas pudel tagastada?

Miks peaks? Kork on taara osa. Kilest ja paberist etiketti sa ei rebi ometi ära?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 12:29:57 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Miks peaks keegi midagi sellist tegema?

Lollakad on lihtsalt, koguvad prügi ka samamoodi.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 14:17:42 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
netcat kirjutas:
Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud.


kui metsas ja rannas silmad kinni käia, siis muidugi ei näe


Mul on metsast tulles alati rohkem prügi kaasas kui sinna minnes oli.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 20:59:06 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.

See käib klaastaara plekk-korkide kohta.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 21:00:21 vasta tsitaadiga

Aegade algusest samamoodi kõik korgiga vastu võetud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 21:00:44 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.

See käib klaastaara plekk-korkide kohta.


Ärme hakka juuksekarva poolitama, kork on kork icon_idea.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2024 22:37:44 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.

See käib klaastaara plekk-korkide kohta.


Ärme hakka juuksekarva poolitama, kork on kork icon_idea.gif

Asjatundmatu jutt tagasi. Iga kork on unikaalne ja käib erineval viisil pudeli küljest ära. Loodame praegu, et korgieksperdid seda ei loe - muidu võib juhtuda nagu selle suhkrupakikeste avamise leiutajaga icon_neutral.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.05.2024 23:38:41 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.
https://rohe.geenius.ee/blogi/pandipakendi-blogi/kas-teadsid-plastpudel-tuleb-taaraautomaati-anda-koos-korgiga/
tsitaat:
Nii mõnegi kaupluse taaratagastuspunkti juures võib kohata seinale riputatud juhist, mis keelab plastpudeli koos korgiga taarautomaati tagastamise või palub korgi enne ära andmist pudelilt eemaldada. Tegelikult on sellised sildid pakendiseadusega vastuolus.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 08:25:19 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Aegade algusest samamoodi kõik korgiga vastu võetud icon_rolleyes.gif


See korgiga või korgita on nagu mingi imelik usulahk. Minu kodule lähima taarapunkti seinal pole kunagi sellist totakat silti olnud ja mul polnud õrna aimugi, et inimesed sellise lollusega tegelevad nagu korkide pudelilt ära katkumine, enne kui siit lugesin.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.05.2024 08:28:37 vasta tsitaadiga

Kork ju vaja ikka maha võtta enne tarbimist.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.05.2024 08:28:54 vasta tsitaadiga

Tõsi, miks peaks korgita icon_lol.gif
Mingi järgmine geniaalsus
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 09:43:15 vasta tsitaadiga

Korgi äravõtmine on ju ammune teema, mis nüüdseks vist küll enam aktuaalne ei ole. Põhjus oli kunagi selles, et mingitel automaatidel oli nende haldajate sõnul probleeme pudelite kokkusurumisega, kui kork peal oli.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 09:43:55 vasta tsitaadiga

Ma jätan alati korgi peale. Siis käib automaadis lahe paugutamine thumbs_up.gif icon_cool.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 10:16:10 vasta tsitaadiga

Vist mingid vanema generatsiooni taaraautomaadid pole suutelised plastpudeleid lõhki pressima, kui kork on peale kinni keeratud. Vähemalt varemalt oli Haapsalu säästuka (nüüd Mini-Rimi) konteiner-taaravastuvõtupunktis selline automaat, mis jooksis kinni, kui sinna kinnikeeratud korgiga plastpudeli torkasid.
Kunagi ammu, kui esimest korda sinna üritasin taarat tagastada ja korgiga plastpudeli automaati torkasin, jooksis masin kinni ja kõrvalruumist tuli taaratädi tänitama, et automaadi peal on silt, et tuleb plastpudelitel kork lahti keerata icon_lol.gif

Eks ma siis keerasin korgid lahti enne automaati pistmist. Aga mujal ei ole sellist tõrget kohanud ja nende automaat ei võtnud siis vastu ka pisikesi 0,5L pudeleid, sest masin polnud võimeline nii peenikest pudelit edasi vedama, see jäi sinna toru põhja vedelema. Nii et oli suht mõttetu sinna rohkem minna, kui väikesi pudeleid vastu ka ei võeta ja peab korke lahti keerama. Võib-olla on praeguseks masin uuema vastu vahetatatud, aga mul pole tahtmist sinna haisvasse konteinerisse pugeda pudelite tagastamiseks.

Ma ei tea, kuidas teised automaadid nende pudelitega hakkama saavad, vähemalt osad paistavad jõuga nad lõhki pressivat, sest masina sees pudeli lõhkemise plaksud käivad. Küllap oleks optimaalsem variant pudel enne kokkupressimist mulgustada või pressile mingi teravik külge jätta, mis pressimisega samaaegselt pudelisse augu teevad, aga kui masinal on jõudu laialt käes, ega siis pole mõtet konstruktsioonile lisakulutusi teha. Ja paugud on lahedad ka. Automaadis elavale taaratädile ehk mitte, aga on tõenäoliselt ära harjunud nendega. icon_rolleyes.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.05.2024 12:11:11 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Automaadis elavale taaratädile ehk mitte, aga on tõenäoliselt ära harjunud nendega. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 13:38:33 vasta tsitaadiga

https://teadus.postimees.ee/8021078/new-scientist-euroopa-suved-saavad-olema-kuumemad-kui-arvati-ning-selle-pohjus-on-ullatav

Palun saastage rohkem!

tsitaat:

Piirkondlikud kliimamudelid, millele planeerijad tuginevad, alahindavad suvesoojust, kuna need ei võta arvesse intensiivsemat päikesepaistet õhusaaste vähenemise tõttu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.05.2024 14:08:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
https://teadus.postimees.ee/8021078/new-scientist-euroopa-suved-saavad-olema-kuumemad-kui-arvati-ning-selle-pohjus-on-ullatav

Palun saastage rohkem!

tsitaat:

Piirkondlikud kliimamudelid, millele planeerijad tuginevad, alahindavad suvesoojust, kuna need ei võta arvesse intensiivsemat päikesepaistet õhusaaste vähenemise tõttu.

Sellest oli siin juba juttu, aga järjest kinnitatakse, et nii ongi.

Ja see artikkel aastast 2008
https://www.newscientist.com/article/mg19926634-800-cleaner-skies-explain-surprise-rate-of-warming/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 15.05.2024 15:44:39 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609343078/tuumaenergia-kasutuselevottu-toetab-enamik-riigikogust

näis kas selles asjas suudavad positiivselt otsustada
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.05.2024 16:46:20 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
https://www.err.ee/1609343078/tuumaenergia-kasutuselevottu-toetab-enamik-riigikogust

näis kas selles asjas suudavad positiivselt otsustada


Loodame thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 16:48:23 vasta tsitaadiga

Liiga hilja, ei tule siia enam mingit tuumajaama.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 15.05.2024 17:31:40 vasta tsitaadiga

Hilja pole midagi. Väga viis oleks kui tuleks sealt positiivne otsus ja tehakse päriselt ükskord analüüs ära.
Ilmselt on see isegi selline asi, mille võiks teoreetiliselt rahvahääletusele panna. Eeldaks muidugi jah, pädevalt
selgitustööd.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 17:35:26 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Hilja pole midagi. Väga viis oleks kui tuleks sealt positiivne otsus ja tehakse päriselt ükskord analüüs ära.
Ilmselt on see isegi selline asi, mille võiks teoreetiliselt rahvahääletusele panna. Eeldaks muidugi jah, pädevalt
selgitustööd.
Just, kui praegu ei tegutse, siis öeldakse 10a pärast, et hilja on, aga vaat kui oleks 10a tagasi alustanud.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plin500
HV piljardihai
Plin500

liitunud: 15.01.2002




sõnum 17.05.2024 17:35:38 vasta tsitaadiga

https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/120293845/keskkonnauhendused-kliimakindla-majanduse-seadus-kaevab-auku-loodusele-inimestele-ja-majandusele

tsitaat:
„Praegu plaanitava kliimaseaduse väheambitsioonikad eesmärgid kahjustavad kogu meie majandust ning ekspordivõimekust, sest säästlikkus ning eesrindlikkus roheteemadel on paljude välispartnerite jaoks tähtsaks valikukriteeriumiks. Tiheda konkurentsiga turgudel on maine üks tähtsamaid otsustajaid ning välja pakutud kujul seadusega langeb Eesti sabassörkijate hulka,“ nentis Kaljundi.


Just

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120293809/video-karmid-kaadrid-video-naitab-mis-toimub-hiina-veebikaubamaja-temu-koogipoolel

tsitaat:
Keskkonnakaitsjatele on pinnuks silmas ka Hiina veebikaubamajade logistika ja tootekvaliteet üldisemalt, kuna seal pakutavad kaubad ja riided on küll väga odavad, kuid ei hiilga sageli oma vastupidavuse poolest.

Ometi ei suuda paljud tarbijad soodsatele hindadele vastu panna. Lühikese tegutsemisajaloo jooksul on Temu laiendanud oma haaret üle kogu maailma: USA-s jõudis veebruaris Temu kasutajate arv 100 miljonini, igal kuul külastab saiti kokku umbes 420 miljonit inimest.


Iga ostja esimene instinkt on mitte vaadata hinda, vaid tootmisviisi, rohelust ja kõike muud hädavajaliku. Selleks ka Temul läheb niivõrd halvasti. icon_lol.gif

_________________
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2024 17:42:36 vasta tsitaadiga

Kommunistidel õnneks orjatööjõud omast käest võtta ja piiramatu lagastamise võimalus.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2024 07:40:29 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609346871/vorku-elektri-muumiseks-ei-tasu-enam-paikesepaneele-kodule-panna
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 13:04:29 vasta tsitaadiga

Ei tasunud juba eelmine aasta. Kõige olulisem jääb muidugi märkimata, peale peab maksma thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 13:20:25 vasta tsitaadiga

Ärge jamage, nii ei saagi need suured kirejad ju kunagi nulli icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 13:21:34 vasta tsitaadiga

No tõmbad soojapuhuri käima ja säästu muudkui tuleb icon_biggrin.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.05.2024 14:47:15 vasta tsitaadiga

See paneelide teema meenutab väga kunagist tuulikute toetust ja kuidas see liikus rohelised-KE/RE kes kõik summat suurendasid...Ehk kogemata tehti viga icon_lol.gif
Erinevalt tuulikutest on see nüüd tarbijale kasulik.
Samas ilmselge on ka, et järgmiste tuulikutega maksame peale icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 15:20:30 vasta tsitaadiga

Põlva kandis mitmel pool päikesepaneelid kadunud. Ainult raamid alles. Paar kuud nagu mingit ekstreemselt lõhkuvat ilma pole olnud. Ära varastatud või hooldus? Või ei tasunud enam ära? icon_eek.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 15:25:31 vasta tsitaadiga

Hoolduses arvatavasti. Vajavad rohepesu.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.05.2024 15:30:13 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Ju jäädi võlgu
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 20.05.2024 15:42:07 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Põlva kandis mitmel pool päikesepaneelid kadunud. Ainult raamid alles. Paar kuud nagu mingit ekstreemselt lõhkuvat ilma pole olnud. Ära varastatud või hooldus? Või ei tasunud enam ära? icon_eek.gif

Pank võttis laenu katteks? icon_lol.gif

Paneeli peamine mõte täna on siiski suvel võrgutasudest pääseda. Elekter võib ju miinuses olla aga, sõltuvalt võrgupaketist, maksad Elektrilevile ikkagi 4.5 - 10.59 senti kWh eest (+ kuutasu osades pakettides) alla 63A liitumise juures.

Konkreetsema näitema ühe pisikese korteriühistu pealt - aprilli arve oli ~600kWh väiksem kui aasta eest ning kõrvutades tootmist ja müüki jms mudru on võimalik eeldada/järeldada, et 595kWh tarbiti võrgust vähem (ehk, et too kogus tuli oma paneelidest). Hetkel fikseeritud hind elektril 16 sendi juures (käibemaks sealhulgas), edastamine 4.82 senti kWh seega raha mitte makstud elektri/võrgu eest oli aprillis 123.88 eur. Paberinurga arvutuse järgi jõuab investeering (sh. laenu teenindamine) nulli kusagil 13ndal aastal praeguste hindade juures. Kuidas elektri kWh hind muutub on keeruline ennustada aga võrgutasud on igal juhul tõusutrendis, seega on veel lootus, et tasuvus on alla 10a icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2024 16:03:51 vasta tsitaadiga

Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama. icon_rolleyes.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2024 16:57:08 vasta tsitaadiga

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120291931/kaspar-oja-lihtsate-lahenduste-ja-kommunismiga-flirtimine-on-ohtlik

Ka Eestis on mõned poliitikud läinud väga libedale teele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.05.2024 07:10:02 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama. icon_rolleyes.gif

Akudega võib just mingist tasuvusest rääkida, ilma on mõttetu. Nii saab ka võrgutasud nulli ilusti suveks.
Kui veel mõni kurgikäru hoovis, siis tasuvus veel parem.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.05.2024 08:31:37 vasta tsitaadiga

Mis täna see akupanga eluea kWh hind tuleb?
Algas ju sealt 20 sendi kandist, peaks jõudma kuskile 5 peale, et asjal mõtet oleks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.05.2024 08:34:50 vasta tsitaadiga

LV oli aasta tagasi juba 6 senti kui letihinnaga ostsin valmis pakid.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.05.2024 09:53:36 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama. icon_rolleyes.gif

Akudega võib just mingist tasuvusest rääkida, ilma on mõttetu. Nii saab ka võrgutasud nulli ilusti suveks.
Kui veel mõni kurgikäru hoovis, siis tasuvus veel parem.

Aga ole hea ja pane numbrid kirja (täiesti siiralt ja igasuguse iroonia ja muu taolise jamata) icon_smile.gif

Ütleme 5kW park + akud ja tarbimine 8MWh aastas millest 3MWh päikeseline päev, 4MWh kogu märts-oktoober (hetketarbimine, päikeselisel ajal, ei ületa 3kW). Mis oleks soetus+paigaldus (isetegemine on isetegemine, võtmed kätte ja garantiiline lahendus oleks õunad-õuntega võrdlus) ning mis umbkaudne tasuvusaeg.

Ma jäin sügisel-talvel hiljaks paigalduse-ostmisega ja plaan jäi soiku. Nüüd kevadel võetud pakkumistel väga teised numbrid kui ~6-7 kuud tagasi. Hakkasin väikest excelit kokku panema ja paberinurgal saan teised numbrid kui siin tegijad annavad... Ilmselgelt mõlemad ei saa samal ajal õiged olla, seega kas ma arvutan valesti või pakkujad liialt optimistlikud.

Puhtalt taustaks - üht ja teistpidi vaadates ei saa ma tasuvusajaks alla 15a (teatud eelduste ja mööndustega vast 10a) mis akude puhul, minu arusaama järgi, on juba üle efektiivse eluea. Kus ma siin puusse panen?

(Edit: ühik oli vale, kWh -> MWh).


viimati muutis ref 21.05.2024 10:16:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.05.2024 10:06:01 vasta tsitaadiga

Ma küll sulle midagi arvutama ei hakka, las mõni müügimees teeb icon_rolleyes.gif
Sul nii vähe andmeid ka antud, selle põhjal ei saagi midagi paremat kui lambine pakkumine kokku planeerida.


Minul jääb igal mitte talvekuul vähemalt 100eur kulutamata akude ja paneelide tõttu ja talvel oli elektri hind akude abil ~2x odavam kui muidu. Pluss veel katkestuste ajal läheb elu samamoodi edasi, mulle sobib hästi. EV ka vist tulemas ja siis veelgi parem omatoodangut ära kasutada.
Täpselt sama setup võib kellelgi teisel hoopis halvema tulemuse anda, oleneb kuidas saab paneele paigaldada ning kui suur reaalne tarbimine on - ehk siis kõigil ei tasugi ära.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.05.2024 10:20:19 vasta tsitaadiga

Ma võin vabalt kõik info anda - küsi aga (naljakal kombel küsivad erinevad paigaldajad täiesti erinevaid asju - kes tahab viimase aasta arveid, kes eleringi tarbimist, EE ei tahtnud midagi muud peale aadressi nt).

Aga konkreetselt - saan rajamise hinna kuhugi 7k ja 12k vahele (paneelid, inverter, akud, paigaldus, kilbitööd, mõõtmised-mudru) ning ostmata jäänud elektri keskmiseks hinnaks (koos võrguga) 12 senti kWh (keskmised viimase 3a pealt). Kusagil 4kWh annaks aastas paneelist-akust tarbida, ehk, et kuhugi 600 eurot säästu aastas. Ideaaljuhul. See annab nulli jõudmise 12ndal aastal ideaaljuhul ja 20a pessimistlikult võttes. Ehk, et kuhugi 15a kanti reaalselt (eeldades mõningast hinna kasvu ning 10-15a jooksul mõne komponendi vahetust-remonti).

See on siis suurusjärkude pealt. Kiiremini tasuks kui rohkem tarbida... Samas otsest vajadust täna pole.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.05.2024 11:01:08 vasta tsitaadiga

See kõik olenebki tarbimisest, sul tundub see päris väike. Mul siin nüüd viimasel ajal on tulnud päikesest umbes 350kwh nädalas, omatarve, müüki läheb minimaalselt.

Aga üks osa andmetest on maja paiknemine või ehk siis kuidas ja mis suunda on võimalik sul neid panna.
Võrgutasu tahetakse ka pidevalt tõsta, sealt tuleb ka suurem või tulevikus.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.