|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
14.05.2024 09:55:01
|
|
|
| Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud. Ja pole ka näinud mingit statistikat selle kohta palju selliseid siis enne oli. Kuidas seda hindamist siis korraldada kui puuduvad andmed? Pandipakend vähemalt teab täpselt, palju pandipakendit on müüdud, palju tagasi saadud ja kui suur osa sellest koos korgiga tagasi tuli.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
14.05.2024 09:58:07
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud. |
kui metsas ja rannas silmad kinni käia, siis muidugi ei näe
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
14.05.2024 10:42:00
|
|
|
| Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid".
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
14.05.2024 10:44:11
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid". |
See läheb juba meditsiiniteemasse...
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
14.05.2024 10:48:50
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid". |
kas oma üleõla kotti
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
14.05.2024 10:56:21
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Aga tegelikult oli probleem olemas küll, tean isegi paari idiooti kes alati pudelitelt korgi ära võtsid, selle eraldi korkide kotti toppisid ja siis kui kott täis selle koti kuskile "sokutasid". |
Miks peaks keegi midagi sellist tegema?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.05.2024 10:57:55
|
|
|
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
14.05.2024 11:03:01
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua. |
Kas see ei s6ltu mitte taarast, kuidas pudel tagastada?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
14.05.2024 12:02:23
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua. |
Kas see ei s6ltu mitte taarast, kuidas pudel tagastada? |
Miks peaks? Kork on taara osa. Kilest ja paberist etiketti sa ei rebi ometi ära?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
14.05.2024 12:29:57
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Miks peaks keegi midagi sellist tegema? |
Lollakad on lihtsalt, koguvad prügi ka samamoodi.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
14.05.2024 14:17:42
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Ausalt öeldes ei ole kunagi loodusest ühtegi pakendist eraldi vedelevat korki märganud. |
kui metsas ja rannas silmad kinni käia, siis muidugi ei näe |
Mul on metsast tulles alati rohkem prügi kaasas kui sinna minnes oli.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
14.05.2024 20:59:06
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua. |
See käib klaastaara plekk-korkide kohta.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
14.05.2024 21:00:21
|
|
|
Aegade algusest samamoodi kõik korgiga vastu võetud
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
14.05.2024 21:00:44
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua. |
See käib klaastaara plekk-korkide kohta. |
Ärme hakka juuksekarva poolitama, kork on kork
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
14.05.2024 22:37:44
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Nõutud ju. Taaraautomaadil kirjas, et ilma korgita tuua. |
See käib klaastaara plekk-korkide kohta. |
Ärme hakka juuksekarva poolitama, kork on kork  |
Asjatundmatu jutt tagasi. Iga kork on unikaalne ja käib erineval viisil pudeli küljest ära. Loodame praegu, et korgieksperdid seda ei loe - muidu võib juhtuda nagu selle suhkrupakikeste avamise leiutajaga
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
15.05.2024 08:25:19
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Aegade algusest samamoodi kõik korgiga vastu võetud  |
See korgiga või korgita on nagu mingi imelik usulahk. Minu kodule lähima taarapunkti seinal pole kunagi sellist totakat silti olnud ja mul polnud õrna aimugi, et inimesed sellise lollusega tegelevad nagu korkide pudelilt ära katkumine, enne kui siit lugesin.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
15.05.2024 08:28:37
|
|
|
| Kork ju vaja ikka maha võtta enne tarbimist.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.05.2024 08:28:54
|
|
|
Tõsi, miks peaks korgita
Mingi järgmine geniaalsus
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
15.05.2024 09:43:15
|
|
|
| Korgi äravõtmine on ju ammune teema, mis nüüdseks vist küll enam aktuaalne ei ole. Põhjus oli kunagi selles, et mingitel automaatidel oli nende haldajate sõnul probleeme pudelite kokkusurumisega, kui kork peal oli.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.05.2024 10:16:10
|
|
|
Vist mingid vanema generatsiooni taaraautomaadid pole suutelised plastpudeleid lõhki pressima, kui kork on peale kinni keeratud. Vähemalt varemalt oli Haapsalu säästuka (nüüd Mini-Rimi) konteiner-taaravastuvõtupunktis selline automaat, mis jooksis kinni, kui sinna kinnikeeratud korgiga plastpudeli torkasid.
Kunagi ammu, kui esimest korda sinna üritasin taarat tagastada ja korgiga plastpudeli automaati torkasin, jooksis masin kinni ja kõrvalruumist tuli taaratädi tänitama, et automaadi peal on silt, et tuleb plastpudelitel kork lahti keerata
Eks ma siis keerasin korgid lahti enne automaati pistmist. Aga mujal ei ole sellist tõrget kohanud ja nende automaat ei võtnud siis vastu ka pisikesi 0,5L pudeleid, sest masin polnud võimeline nii peenikest pudelit edasi vedama, see jäi sinna toru põhja vedelema. Nii et oli suht mõttetu sinna rohkem minna, kui väikesi pudeleid vastu ka ei võeta ja peab korke lahti keerama. Võib-olla on praeguseks masin uuema vastu vahetatatud, aga mul pole tahtmist sinna haisvasse konteinerisse pugeda pudelite tagastamiseks.
Ma ei tea, kuidas teised automaadid nende pudelitega hakkama saavad, vähemalt osad paistavad jõuga nad lõhki pressivat, sest masina sees pudeli lõhkemise plaksud käivad. Küllap oleks optimaalsem variant pudel enne kokkupressimist mulgustada või pressile mingi teravik külge jätta, mis pressimisega samaaegselt pudelisse augu teevad, aga kui masinal on jõudu laialt käes, ega siis pole mõtet konstruktsioonile lisakulutusi teha. Ja paugud on lahedad ka. Automaadis elavale taaratädile ehk mitte, aga on tõenäoliselt ära harjunud nendega.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.05.2024 12:11:11
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Automaadis elavale taaratädile ehk mitte, aga on tõenäoliselt ära harjunud nendega.  |
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
15.05.2024 16:48:23
|
|
|
| Liiga hilja, ei tule siia enam mingit tuumajaama.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
15.05.2024 17:31:40
|
|
|
Hilja pole midagi. Väga viis oleks kui tuleks sealt positiivne otsus ja tehakse päriselt ükskord analüüs ära.
Ilmselt on see isegi selline asi, mille võiks teoreetiliselt rahvahääletusele panna. Eeldaks muidugi jah, pädevalt
selgitustööd.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
15.05.2024 17:35:26
|
|
|
| 630 kirjutas: |
Hilja pole midagi. Väga viis oleks kui tuleks sealt positiivne otsus ja tehakse päriselt ükskord analüüs ära.
Ilmselt on see isegi selline asi, mille võiks teoreetiliselt rahvahääletusele panna. Eeldaks muidugi jah, pädevalt
selgitustööd. |
Just, kui praegu ei tegutse, siis öeldakse 10a pärast, et hilja on, aga vaat kui oleks 10a tagasi alustanud.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
17.05.2024 17:42:36
|
|
|
| Kommunistidel õnneks orjatööjõud omast käest võtta ja piiramatu lagastamise võimalus.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.05.2024 13:04:29
|
|
|
Ei tasunud juba eelmine aasta. Kõige olulisem jääb muidugi märkimata, peale peab maksma
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
20.05.2024 13:20:25
|
|
|
Ärge jamage, nii ei saagi need suured kirejad ju kunagi nulli
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.05.2024 13:21:34
|
|
|
No tõmbad soojapuhuri käima ja säästu muudkui tuleb
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.05.2024 14:47:15
|
|
|
See paneelide teema meenutab väga kunagist tuulikute toetust ja kuidas see liikus rohelised-KE/RE kes kõik summat suurendasid...Ehk kogemata tehti viga
Erinevalt tuulikutest on see nüüd tarbijale kasulik.
Samas ilmselge on ka, et järgmiste tuulikutega maksame peale
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
20.05.2024 15:20:30
|
|
|
Põlva kandis mitmel pool päikesepaneelid kadunud. Ainult raamid alles. Paar kuud nagu mingit ekstreemselt lõhkuvat ilma pole olnud. Ära varastatud või hooldus? Või ei tasunud enam ära?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
20.05.2024 15:25:31
|
|
|
Hoolduses arvatavasti. Vajavad rohepesu.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.05.2024 15:30:13
|
|
|
Ju jäädi võlgu
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
20.05.2024 15:42:07
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Põlva kandis mitmel pool päikesepaneelid kadunud. Ainult raamid alles. Paar kuud nagu mingit ekstreemselt lõhkuvat ilma pole olnud. Ära varastatud või hooldus? Või ei tasunud enam ära?  |
Pank võttis laenu katteks?
Paneeli peamine mõte täna on siiski suvel võrgutasudest pääseda. Elekter võib ju miinuses olla aga, sõltuvalt võrgupaketist, maksad Elektrilevile ikkagi 4.5 - 10.59 senti kWh eest (+ kuutasu osades pakettides) alla 63A liitumise juures.
Konkreetsema näitema ühe pisikese korteriühistu pealt - aprilli arve oli ~600kWh väiksem kui aasta eest ning kõrvutades tootmist ja müüki jms mudru on võimalik eeldada/järeldada, et 595kWh tarbiti võrgust vähem (ehk, et too kogus tuli oma paneelidest). Hetkel fikseeritud hind elektril 16 sendi juures (käibemaks sealhulgas), edastamine 4.82 senti kWh seega raha mitte makstud elektri/võrgu eest oli aprillis 123.88 eur. Paberinurga arvutuse järgi jõuab investeering (sh. laenu teenindamine) nulli kusagil 13ndal aastal praeguste hindade juures. Kuidas elektri kWh hind muutub on keeruline ennustada aga võrgutasud on igal juhul tõusutrendis, seega on veel lootus, et tasuvus on alla 10a
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
20.05.2024 16:03:51
|
|
|
Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.05.2024 07:10:02
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama.  |
Akudega võib just mingist tasuvusest rääkida, ilma on mõttetu. Nii saab ka võrgutasud nulli ilusti suveks.
Kui veel mõni kurgikäru hoovis, siis tasuvus veel parem.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.05.2024 08:31:37
|
|
|
Mis täna see akupanga eluea kWh hind tuleb?
Algas ju sealt 20 sendi kandist, peaks jõudma kuskile 5 peale, et asjal mõtet oleks.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.05.2024 08:34:50
|
|
|
| LV oli aasta tagasi juba 6 senti kui letihinnaga ostsin valmis pakid.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
21.05.2024 09:53:36
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Noh-jah. Eramajas aprill-september tuleb tarbimine laias laastus 5000kWh. 4.5s puhul teeb see 225€. Samas 100% võrgutasust ei pääse kuidagi (kui just päris off-grid ei taha olla). Ehk see tasuvus on ikka väga kahtlane hetkel, eriti kui peaks veel akud ka süsteemi lisama.  |
Akudega võib just mingist tasuvusest rääkida, ilma on mõttetu. Nii saab ka võrgutasud nulli ilusti suveks.
Kui veel mõni kurgikäru hoovis, siis tasuvus veel parem. |
Aga ole hea ja pane numbrid kirja (täiesti siiralt ja igasuguse iroonia ja muu taolise jamata)
Ütleme 5kW park + akud ja tarbimine 8MWh aastas millest 3MWh päikeseline päev, 4MWh kogu märts-oktoober (hetketarbimine, päikeselisel ajal, ei ületa 3kW). Mis oleks soetus+paigaldus (isetegemine on isetegemine, võtmed kätte ja garantiiline lahendus oleks õunad-õuntega võrdlus) ning mis umbkaudne tasuvusaeg.
Ma jäin sügisel-talvel hiljaks paigalduse-ostmisega ja plaan jäi soiku. Nüüd kevadel võetud pakkumistel väga teised numbrid kui ~6-7 kuud tagasi. Hakkasin väikest excelit kokku panema ja paberinurgal saan teised numbrid kui siin tegijad annavad... Ilmselgelt mõlemad ei saa samal ajal õiged olla, seega kas ma arvutan valesti või pakkujad liialt optimistlikud.
Puhtalt taustaks - üht ja teistpidi vaadates ei saa ma tasuvusajaks alla 15a (teatud eelduste ja mööndustega vast 10a) mis akude puhul, minu arusaama järgi, on juba üle efektiivse eluea. Kus ma siin puusse panen?
(Edit: ühik oli vale, kWh -> MWh).
viimati muutis ref 21.05.2024 10:16:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.05.2024 10:06:01
|
|
|
Ma küll sulle midagi arvutama ei hakka, las mõni müügimees teeb
Sul nii vähe andmeid ka antud, selle põhjal ei saagi midagi paremat kui lambine pakkumine kokku planeerida.
Minul jääb igal mitte talvekuul vähemalt 100eur kulutamata akude ja paneelide tõttu ja talvel oli elektri hind akude abil ~2x odavam kui muidu. Pluss veel katkestuste ajal läheb elu samamoodi edasi, mulle sobib hästi. EV ka vist tulemas ja siis veelgi parem omatoodangut ära kasutada.
Täpselt sama setup võib kellelgi teisel hoopis halvema tulemuse anda, oleneb kuidas saab paneele paigaldada ning kui suur reaalne tarbimine on - ehk siis kõigil ei tasugi ära.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
21.05.2024 10:20:19
|
|
|
Ma võin vabalt kõik info anda - küsi aga (naljakal kombel küsivad erinevad paigaldajad täiesti erinevaid asju - kes tahab viimase aasta arveid, kes eleringi tarbimist, EE ei tahtnud midagi muud peale aadressi nt).
Aga konkreetselt - saan rajamise hinna kuhugi 7k ja 12k vahele (paneelid, inverter, akud, paigaldus, kilbitööd, mõõtmised-mudru) ning ostmata jäänud elektri keskmiseks hinnaks (koos võrguga) 12 senti kWh (keskmised viimase 3a pealt). Kusagil 4kWh annaks aastas paneelist-akust tarbida, ehk, et kuhugi 600 eurot säästu aastas. Ideaaljuhul. See annab nulli jõudmise 12ndal aastal ideaaljuhul ja 20a pessimistlikult võttes. Ehk, et kuhugi 15a kanti reaalselt (eeldades mõningast hinna kasvu ning 10-15a jooksul mõne komponendi vahetust-remonti).
See on siis suurusjärkude pealt. Kiiremini tasuks kui rohkem tarbida... Samas otsest vajadust täna pole.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
21.05.2024 11:01:08
|
|
|
See kõik olenebki tarbimisest, sul tundub see päris väike. Mul siin nüüd viimasel ajal on tulnud päikesest umbes 350kwh nädalas, omatarve, müüki läheb minimaalselt.
Aga üks osa andmetest on maja paiknemine või ehk siis kuidas ja mis suunda on võimalik sul neid panna.
Võrgutasu tahetakse ka pidevalt tõsta, sealt tuleb ka suurem või tulevikus.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|