Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2024 21:18:56 vasta tsitaadiga

Jep, elektriratta foorumis kommenteerivad ka seda, et mõttetu võimsusega kottida, sest mootori nominaal võibki olla 250W andmesildil.

medicopter kirjutas:
. Normaalne täitsa mitte nagu Postimehe lollus mille on nagunii valmis kirjutanud mingi kibestunud bürokraatiat armastav tegelane või on algallikaks neile omakorda mingid soodad kuskilt.


Saavad ise ka aru, et selline saast ja sellepärast ei julge isegi oma nime artiklile juurde panna, nagu kunagi oli nende sporditoimetuses fiktiivne tegelene risto mehine icon_lol.gif .

Mingit sügavamat mõtet sellest kompostimehe töötajast või maailmavaatest pole mõtet otsida.
Vaja maksimaalselt palju klikke saada ja sellised võtted toimivad.

Leidsin ilmselt üles ka selle atrikli mida kompostimees on tõlkinud, ainuke kus räägitakse ratta hävitamisest, aga isegi need viitavad hollandi politsei lehele, kus pole sõnagi sellest icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 01:10:54 vasta tsitaadiga

Niimoodi need luulud liikvele lähevad ja igasugused ajuvabad müüdid hoogu koguvad. Üks uhhuu võtab teise omasuguse poolt välja fantaseeritud "tõe" ja kukub seda levitama.

Plusspunktid KillFrenzyle, et sellele idiootsusele kiirelt punkti panid thumbs_up.gif Ja muideks, Hollandit nimetada "siit ligidalt" riigiks on ka ikka...no pehmelt öeldes absurdi tipp icon_lol.gif Eks me muidugi mõne aja pärast võibolla ka sellisele bürokraatia märgunistuse tasemele siin eestis jõuame, aga praegu veel on see võrdlus küll igat võimalikku pidi täiesti ajuvaba

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 09:32:44 vasta tsitaadiga

Siinkohal ei maksaks unustada, et "seaduslike" elektrirataste 250W ei ole tegelikult 250W, vaid see 250W on "maksimaalne püsinimivõimsus” suurim võimsus elektrimootori väljundvõllil kolmekümne minuti jooksul, nagu on sätestatud ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni eeskirjas nr 85; , reaalne tippvõimsus Bosch CX / Shimano EP8 mootoritel on üle 600W, Brose mootoritel veelgi rohkem - umbes 700W.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 09:48:58 vasta tsitaadiga

Päeva lõpuks ei ole ju vahet, mis ratastega peale konfiskeerimist juhtub - purustajasse või lihtsalt utiliseerimisse. Põhiline point oli siiski hoiatav - mobiilsed max kiiruse mõõtjad on kasutusel ja ilmselt ainult aja küsimus millal mõni ka meile hangitakse. Samas rollerite jaoks on analoogsed seadmed juba ammu kasutusel kuid siia ei ole need vist veel jõudnud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 23.02.2024 10:17:57 vasta tsitaadiga

Asi pole kiiruses vaid jobudes kes inimeste vahel sõeluvad ja kihutavad... Kui mõnda sellist täisealist inimest näen, siis proovin igal võimalusel ette jääda. Passiivne sissetulek icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 11:31:44 vasta tsitaadiga

Kuskilt jäi nagu meelde, et 1000W võib olla hetkvõimsus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 11:54:49 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
Päeva lõpuks ei ole ju vahet, mis ratastega peale konfiskeerimist juhtub - purustajasse või lihtsalt utiliseerimisse.


Hetkel on see purustamine või utiliseerimine kellegi clickbait fantaasia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 14.03.2024 16:26:28 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab mis tüüpi mootorid on Tartu rattaringluse ratastel? kas geared hub ja kui on kas nylon hammakatega ja kaua on eluiga olnud? ei tea kuhugi helistada ka pärimiseks tehnilisi detaile ja kestvust. Huvi on mis tüüpi mootor kaua kestab reaalsuses jne.
_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2024 18:38:21 vasta tsitaadiga

medicopter kirjutas:
Kas keegi teab mis tüüpi mootorid on Tartu rattaringluse ratastel? kas geared hub ja kui on kas nylon hammakatega ja kaua on eluiga olnud? ei tea kuhugi helistada ka pärimiseks tehnilisi detaile ja kestvust. Huvi on mis tüüpi mootor kaua kestab reaalsuses jne.

Dyname, Rocky Mountain

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.05.2024 22:28:21 vasta tsitaadiga

Keegi mõnd head LFP akudele sobivat BMS-i ka soovitada julgeb? Võiks olla seesugune, kus saaks alumist ja ka ülemist pingepiiri muuta või oleks need vaikimisi normaalsel tasemel, need aliexpressi aretused katkestavad pea kõik, mida ma nägin alla 2,5V pingel alles ja ülemine katkestus toimis ka alles üle 3,65V piiri ehk siis kui üle lubatud max väärtuse oleks juba pinge liikunud. Oleks vajalik 4S akupakile midagi seesugust leida ja voolutugevus pole oluline, nagunii lülitaks tarbija/laadija juhtahelaid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 07:53:27 vasta tsitaadiga

-+ 0.05% on lubatud speci järgi ehk täpselt 0.05v. samuti discharge 2.5±0.1v
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 12:37:08 vasta tsitaadiga

Suvaline Smart BMS peaks soovitud parameetreid võimaldama. Hinnad ka juba mõistlikuks läinud. Esimene mis ette juhtus: https://www.aliexpress.com/item/1005002564149545.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 14:45:05 vasta tsitaadiga

Siin akude teemat üleval ja spetsialistid kohal.
Mul robotniidukil tavaline 24V Li-ion aku 3300mAh, mis koonseb 18650 cellidest.
Kas lisaks Alile on muid alternatiivseid kohti tellimiseks Euroopas?

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 15:14:37 vasta tsitaadiga

Tahad uusi element?

Nkon

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2024 21:43:57 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Tahad uusi element?

Nkon


Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j6ukur
Kreisi kasutaja
j6ukur

liitunud: 16.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.05.2024 22:02:47 vasta tsitaadiga

XeStAiSy pakub elementide vahetuse teenust. Alist ega ebayst ei saa tõenäoliselt kvaliteetset sisu, mis robotniidukis mitut aastat üle elaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 03.05.2024 10:15:40 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2024 11:02:51 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/


Jep, jõudsin ka nendeni, valmis akupakke ei paista, taastamine ilmselt võimalik.
Ma lootsin et leian sellise universaalse aku äkki, aga tundub et nii lihtne see polegi.

Aga kakun aku maha ja vaatan targalaadijaga mis elumärke ta annab ja siis vaatan edasi, ilmselt tuleb XeStAiSy ühendust võtta.

Aga tänud info eest. beer_yum.gif

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 03.05.2024 12:48:53 vasta tsitaadiga

Nad klopsivad ka täpselt sellise aku kokku nagu ise tahad; võid viia kasvõi tühja karbi.
Ma lasksin kunagi nendel oma elektrijalgratta akukarbi Li-ion pulkadega täita (originaalis olid pliiakud sees).
Usun, et nad saavad ka mururoboti akupaki taastamisega hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 05.05.2024 18:12:36 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Suvaline Smart BMS peaks soovitud parameetreid võimaldama. Hinnad ka juba mõistlikuks läinud. Esimene mis ette juhtus: https://www.aliexpress.com/item/1005002564149545.html


Okei tundub mõistlik, aga on kellelgi mõnd sellist sarnast BMS-i käepärast või üldse mingit suvalist tavalist kasvõi, kuidas BMS käitub, kui oletame et on ühendatud kenasti kõik kaablid keskmiselt laetud akupaki külge ja asi seisab sellises tavalises toimivas olekus, kui nüüd üks hetk mingi suvaline keskel asuv akupaki väljavõtte ots lahti lasta, ehk siis ühendus akupaki ja selle mingi sektsiooni vahel katkeb, kas siis BMS saab sellest aru ja reageerib ning katkestab tarbimise või sellisel juhul sektsioonide enda energiatarve on ilmselt sarnane ja seetõttu BMS ei saa sellest aru ja jääb siiski sisselülitatud ja toimivana edasi tegutsema, kuigi tegelikult BMS-l enam kontrolli täielikku akupakis toimuva üle ei ole? Mul pole praegu ühtegi käepärast, aga mälu järgi mingi suvaline hiinakas kunagi kui testisin, siis ei lülitanud see ennast sellisel juhul välja, tuli seesama lahtine BMSi sektsiooni ots kas maha koormata või kõrgem pinge sinna peale lasta, alles siis rakendus. Kuidas teistel selliste juhtumite korral kogemusi BMS-dega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2024 23:35:32 vasta tsitaadiga

Neid hiinakaid ei tea võivad ka hoopis otsad anda selle peale kui sisendid juhtme katkemise tõttu lähevad väga ebaühtlaseks. nt ühele jääb 1v teisele siis 6v. Tavaliselt võtab BMS voolu ka cellide vahelt, mitte kogu pakist, mis lisab asjale keerukust. Variant on ka kõigile 2 juhet panna. Siis ühe katkemisel ei saa jama juhtuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 07.05.2024 16:28:18 vasta tsitaadiga

Need targad BMSid saavad ikkagi aru kui kuskil mingi häda on. Odavad mitte nii väga, sealt ka tulekahjud
Kui cellide vaheline ühendus kaob lülitub aku välja nii või naa, va paraleelühenduses olevad akud. Sealt tekib juba uus probleem, eriti kui akut kasutatakse suurima lubatud vooluga. Kui mingi osa celle ära kaob, siis need üksikud saavad korraliku overloadi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 07.05.2024 17:12:49 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Need targad BMSid saavad ikkagi aru kui kuskil mingi häda on. Odavad mitte nii väga, sealt ka tulekahjud
Kui cellide vaheline ühendus kaob lülitub aku välja nii või naa, va paraleelühenduses olevad akud. Sealt tekib juba uus probleem, eriti kui akut kasutatakse suurima lubatud vooluga. Kui mingi osa celle ära kaob, siis need üksikud saavad korraliku overloadi


kellelgi äkki laua peal mõni ja juhtumisi saab lihtsalt kohe testi teha, et mismoodi tema BMS reageerib, kui mõni suvaline väljavõte lahti ühendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.05.2024 08:34:44 vasta tsitaadiga

Näitab aiateibaid ja BMS lülitab aku lahku
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 08.05.2024 18:56:48 vasta tsitaadiga

Teoorias nagu võiks, kas kinnitad ka reaalse testitulemusena ja kui, siis milline BMS oli?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.05.2024 10:55:56 vasta tsitaadiga

Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.05.2024 12:25:56 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama


Testisid ka seda ühe otsa lahti laskmist nagu aru saan jah? Et nii kui lahti lasid, nii väljund kohe ka katkes? Hea oleks veel, kui samal ajal seda lahtist bms poolset otsa sõrmedega ei näpiks, vaid olekski simuleeritud niiöelda ise ajapikku katkev ots, kus sõrmedega staatilist vms ei saadaks bms suunas, mis tundliku bms puhul ehk avaldaks mõju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 10.05.2024 08:27:20 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta täpselt, aga õhus levivast staatiliselt piisas, et näitaks utoopilisi numbreid ja BMS läks häiresse
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 10.05.2024 23:40:43 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Mul on see alist ostetud JBD BT BMS. Minu arust väga hea. Ainuke häda on see, et äpil tuleb automaatsed uuendused keelata kui kusagilt sobiva leiad. Siis toimib normaalselt. Play store äpp on jama


Kas sellel BMS-il mingi paber ka kaasas oli, et mida need ülejäänud pesad seal plaadil võimaldavad? Mõnedel BMS-idel on nagu laadimise ja mahalaadimise kanalid eraldi, sellel tundub et on mõlemad koos. Kas kusagilt pistikust selle eraldi ülelaadimise ja alalaadimise väljundid ka saaks? Ma mõtlen just, et kui mingil põhjusel peaks ülelaadimine olema ja BMS seetõttu rakenduma, siis ma ei tahaks, et katkestataks ka mahalaadimise võimalus. Sama teema ka teistpidi, et kui akud suht tühjad ja ma koorman seda, kuniks BMS annab käsu mahalaadimine lõpetada, siis ei tohiks laadimisinverter ka automaatselt kohe sulgemiskäsku saada, vaid laadimine katkestataks ainult ülelaadimise korral ja mahalaadimine, kui pinge liialt madal. Temperatuuriga võiks saada niisamuti seadistada sedapidi nende kahe väljundi kaudu, et laadimine oleks keelatud, kui aku temp alla 3 kraadi näiteks ja laadimisinverter enne laadimisluba ei saa, kui akud piisavalt soojaks köetud. Mahalaadimisega see temperatuur pole nii kriitiline ja võib ka -20 kraadiga akust tarbida ja see ei ole otseselt kahjustav akule erinevalt laadimisest. Ja ülekuumenemise korral üle 60 kraadi näiteks siis katkestaks mõlemad signaaliahelad, nii laadimise kui mahalaadimise, kuna ülekuumenemine on ülekuumenemine ja vahet pole kas laadimisest või mahalaadimisest põhjustatud. Et selliste trikkidega võiks ideaalne BMS minu silmis hakkama saada, tea kas selle mainitud targa BMS-iga oleks võimalik selline tulemus saada? Seal jadamisi olevaid väljakaid lülitatakse ilmselt sünkroonis koos sisse/välja ja otse emma kumma gate otsalt ei saaks vist soovitud signaalisid, kui kusagilt ametliku pesa kujul selliseid väljundeid pole?
Siin lingil paistab peoga neid väljundpesasid, ehk täidab mõni neist soovitud eesmärki? link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 09:25:25 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Zuumbox kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/


Jep, jõudsin ka nendeni, valmis akupakke ei paista, taastamine ilmselt võimalik.
Ma lootsin et leian sellise universaalse aku äkki, aga tundub et nii lihtne see polegi.

Aga kakun aku maha ja vaatan targalaadijaga mis elumärke ta annab ja siis vaatan edasi, ilmselt tuleb XeStAiSy ühendust võtta.

Aga tänud info eest. beer_yum.gif


Akukeskus tegi pakkumise 145€ veidi kangema paki jaoks (24V 6S 5,2Ah).

Tuli välja et mu RC tark laadija ei suuda üle 22.2V laadida ehk siis selle 24V aku puhul kasutu.
Aga eesmärk oleks testida kui palju tänases akus eluvaimu (mahtu) alles on, kas meil kellelgi oleks selleks seadet laenata?

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2024 11:11:10 vasta tsitaadiga

Kui ülearu tarkust pole st aku suurest disbalansist lukku ei lähe siis saad elemendi kaupa mõõta. Makita akuga nt võimalik.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2024 07:18:46 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
IffikaS kirjutas:
Zuumbox kirjutas:
IffikaS kirjutas:

Ma kahjuks nii osavnäpp pole, et neid elemente hakata ise kokkuladuma.
Pigem mõtlesin, et äkki oskab keegi soovitada kohta kus valmispakk saada mõistlikuma hinna eest.

Tallinnas on selline koht: http://www.akukeskus.ee/


Jep, jõudsin ka nendeni, valmis akupakke ei paista, taastamine ilmselt võimalik.
Ma lootsin et leian sellise universaalse aku äkki, aga tundub et nii lihtne see polegi.

Aga kakun aku maha ja vaatan targalaadijaga mis elumärke ta annab ja siis vaatan edasi, ilmselt tuleb XeStAiSy ühendust võtta.

Aga tänud info eest. beer_yum.gif


Akukeskus tegi pakkumise 145€ veidi kangema paki jaoks (24V 6S 5,2Ah).

Tuli välja et mu RC tark laadija ei suuda üle 22.2V laadida ehk siis selle 24V aku puhul kasutu.
Aga eesmärk oleks testida kui palju tänases akus eluvaimu (mahtu) alles on, kas meil kellelgi oleks selleks seadet laenata?


Kui tahad ise mässata https://www.aliexpress.com/item/1005006364829757.html jahutuseks suvaline CPU inbox fact on ainult selles 150w ,et ampritega kurjaks ei saa minna. Laadida võid suvalise DC laadijaga oma akut. Elektonid kuidagi teistsugused ei ole ainult ise kontrollid ,et voolud üle ei läheks. 4.25v on seeria lagi kuid on ka 4.90v nähtud akudes. 4.90 võib juhtuda kui on loll bms ja 1-2 seeriat raudpulkadena vahel. Mina soovitaks mitte jamada laibaga uued elemendid/bms mingil põhjusel ja kogu lugu.

Ja üldse soovitan vältida ilma termostaadita bmse. Elektrirattale/tõuksile on neid smartbmse rohkem saada. Ja siiski kui on läänefima toodetud aku kus on smartbms juba sees ja kui lukku ei lähe võib edasi kasutada.

ja see 2P 6S 145eur on palju sama raha eest saab juba 7Ah ja jääb ülegi veel rahast.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2024 12:23:41 vasta tsitaadiga

Nii võtsin XeStAiSy juttu kuulda ja otsustasin, et õpime siis jälle midagi uut ja teeme selle akupaki uueks.
Tellisin laadija, nikliribad, kuumakindla teibi ning punktija ära.

Ainus küsimus nüüd, et millised akud peaks hankima.
Pakk ise selline: https://photos.app.goo.gl/xGS7XcEGxTsQKbe29

Nii palju kui ma nüüd üritasin ennast harida, siis ma saan aru, et kõige õigem oleks võtta 20-30A akud ja kuna siin on soovitatud NKON'i, siis tunduvad need üsna OK:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/sony-us18650vtc5-flat-top.html

Või julgeb keegi soovitada midagi muud?
Ääremärkusena et roboti voolutarve on ~75W

Tänud beer_yum.gif

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 05.06.2024 12:41:03 vasta tsitaadiga

Ma paneks Panasonicud. Voolutarve väga väike ikkagi.

https://eu.nkon.nl/panasonic-ncr18650bd-3200mah-10a.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2024 13:12:20 vasta tsitaadiga

kes ikkagi ise tahab teha. Siis siint leiab materjali https://www.youtube.com/user/Marguso pikemat aega tulevad live striimid.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kennar
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2024




sõnum 15.06.2024 22:56:17 vasta tsitaadiga

Ostsin kuu aega tagasi tõukeratta Gpad Foxen kasutatuna (1400km) ning siiamaani oli see okei. Teadsin, et eelnev omanik vahetas ühed elemendid ära ning kunagi tuleb terve aku ära vahetada.

Täna andis otsad sõitu alustades (~250km hiljem), BMS lõikas voolu välja. Võtsin aku lahti (sain terve palli paberteipi tõmmata kokku) 16S7P 60V sildi järgi, (minu jaoks) tundmatu BMS.
Originaal akuelemendid on mingid hiinakad? INR18650S-2500mAh ei anna mingit brändi vastu googlest, ainult hiina poode. Vahetatud elemendid INR18650M29 on google järgi LG omad (10A), tundub, et üks grupp on vahetatud.

Vaatasin kõik grupid üle. Üks roheline grupp oli 2.71v, väljavahetatud hallid oli 3.83v, ülejäänud rohelised 3.81v. Eeldan, et kõik peaksid sama pingega olema ehk üks grupp on halvas seisus.

Pildid aku elementidest https://photos.app.goo.gl/cPXX6NNgrxKVcnLP8

Kas mul on parem ehitada uus 60V aku (sest see on varem ka juba ilmselt samas probleemis olnud), proovida vahetada 6 elementi või kellegi juurde tasakaalustama viia?

Tänud ette juba, loodan et saan kuu jooksul mingi lahenduse sellele jamale
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2024 23:24:31 vasta tsitaadiga

Kui vanad elemendid sama pingega siis pole midagi tasakaalustada, oleks hea veel aku tühjaks lasta ja siis pingeid võrrelda, see et vahetatud osa muud näitab on loomulik. Kui alla 3V ka enam-vähem samad siis lihtsalt uus grupp sisse ja korras mingiks ajaks.

Samas kui katsetada ei viitsi siis kogu sisu uueks aga maksab vastavalt.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2024 13:56:57 vasta tsitaadiga

Need elemendid lekivad. Üsna kähku lähevad järgmised. Mõistlik oleks kogu pakk rebuildida.

Neidsamu elemente kahjuks ülipaljudes tõuksides ja arvatavasti ka elektriratastes kasutusel.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kennar
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2024




sõnum 16.06.2024 14:27:29 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
oleks hea veel aku tühjaks lasta ja siis pingeid võrrelda


Ma juba eemaldasin halvad elemendid küljest ära. Langenud juba 2.31v peale. 18650 akudega otsest kogemust ei ole (eriti veel sellises koguses), seega pigem kardan kui lasen midagi juhtuda.

elukaz kirjutas:
Samas kui katsetada ei viitsi siis kogu sisu uueks aga maksab vastavalt.


Kuidas uue aku jaoks vajalike materjalide ostmine käib? Elemendid ise vaatan praegu nkon.nl (mis brandid kvaliteetsemad on?), kas on kasu smart BMS ostmisest (aliexpress). Nikkelribad, isolatsioonteip, kõik ülejäänud tundub, et on olemas.

Eeldan, et vanad on veel normaalsed selles mõttes, et kuskil madala vooluga tarvetes ikka saab kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2024 16:54:54 vasta tsitaadiga

Kui vigasel pinge edasi langeb ja enne kõik korras oli siis võib isegi säästuremondiga hakkama saada, see grupp täis laadida ja järelvalve alla jätta, ilmselt seal üks lekkiv element, see läheb kriips soojemaks kui teised, see lahti nokkida ja hädapäraselt juba aku korras. Sinna võib siis ühe elemendi juurde panna ja võib edasi käia nagu varem. Aga see eeldab et see viga värskelt tekkind, st see üks pole kõiki teisi kasvõi korra nulli tõmmanud. Edasi jääb ainult oodata kuna järgimne kord teele jääd icon_biggrin.gif

Selle juures peab ette vaatama et lühist ei tee, sellises pakis on kõvasti pauku sees. Igasugu koostamine üldse hea tühja akuga teha, 3V või veits alla.

Brändidest sony samsung panasonic, palju max võimsus? Selle järgi valid amprid.

BMS-il oleks jumet kui see suudab tühja rea nö välja lülitada ja teiste pealt edasi sõita, ei tea kui levinud sellised on. Pigem jätaks originaali, see on ka osa tuleohutusest, ali omaga sellist akut toas ei hoiaks.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 17.06.2024 03:40:38 vasta tsitaadiga

Tark BMS selles suhtes ka hea, et saad pingeid jälgida jooksvalt, kui mõni grupp hakkab ära vajuma pinge osas, siis saad ilmselt eelnevalt juba näha seda ja ehk varem jaole ja lekkivat elementi otsima hakata. Lisaks võiks näiteks seesuguse aktiivse balansseerija vahele pista, see aitaks ka päris hästi akupakki balansis hoida, eriti kui veel erinevad elemendid akupakis juba kasutusel. link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2024 06:47:17 vasta tsitaadiga

kennar kirjutas:
Kuidas uue aku jaoks vajalike materjalide ostmine käib? Elemendid ise vaatan praegu nkon.nl (mis brandid kvaliteetsemad on?)

Kindlapealeminek on osta tuntud brändide omasid: Panasonic, LG, Samsung, Sony, Sanyo
Normaaljuhul on 10A elementidest enam kui küll kui pakk kestab 45min ja rohkem. Seega leida kompromiss võimalikult suure mahuga ja soods hinnaga.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size.html
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/21700-20700-size.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kennar
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2024




sõnum 17.06.2024 21:01:58 vasta tsitaadiga

Tean nii palju, et mootorid on 2*1000W poe lehe järgi, seega 2000w/60v=33.3A läheb pakist läbi täisvõimsusega. Üks element peaks siis olema 33/7=~5A miinimum? Need LG omad, mis sinna uued pandud on, speci järgi 10A, seega sellest peaks piisama.

Praeguste valikutega hindu arvestades olen mõelnud Samsung 30Q reclaimed peale, tundub normaalne (bulk) hind, ning väidetavalt nende kontrollitud, seega halba ei tohiks tulla sealt (või on kellelgi teisi kogemusi "reclaimed" tootega?). Kui originaalis on "2500mAh", siis saaks 30Q-st suurema mahuga aku teha.

Praegune BMS on täiesti tundmatu, parim, mis leian internetist on pilt sellest kui googlesse panna "laotie bms". Null infot selle kohta, kaitset või ampreid ei leia.

new1, kas see lisatud link on sobiv kuidagi ka 16S akuga? Ise otsides leian ainult 3-4x suurema hinnaga plaate. Kuidas üldse sellised asjad töötavad? Lihtsalt külge panna ja jätta kuni järgmise korrani vaja lahti võtta? Pole varem sellist seadet näinud, arvasin, et need jäävad BMS sisse pigem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 18.06.2024 00:14:52 vasta tsitaadiga

Seal vist 17S ainult olemas jah, võimalik, et toimib ka kohe otse, kui 16S külge ühendad ja viimase sektori ühendamata jätad, kui toimima ei hakka, siis pead korraks selle 17-nda elemendi simuleerimiseks külge panema ja siis hakkab kindlasti toimima. Tööpõhimõte seesugune, et kondensaatoreid justkui tõstetakse kordamööda kiiresti naaberelementidele ümber, mille tulemusena viiakse kõigi elementide pinge kogupaki keskmisele tasemele, vahet pole, mis aku pinge parasjagu on, toimib samamoodi nii tavalise liitiumelemendi kui LFP-ga. Põhimõtteliselt jah ühendad korra külge ja las ta jääbki sinna külge, omatarve on sellel suht olematu. Endal on mul siin 4S pisike selline balansseerija, proovisin sedasi, et ühendasin ainult ühe 1S selktsiooni sinna külge, ülejäänud jätsin lahti. Kui nüüd esmakordselt pingestasin, siis algselt ise käima ei läinud, korra andsin sinna kõige kõrgema pinge osale (4S) 12V peale ja peale seda hakkas süsteem genereerima ja põhimõtteliselt toimetab ka stepup konverterina, st sellest 3-st voldist muundas mul vastavalt kas 6,9 või 12V. Võimalik, et kui vähemalt 2S pinnid ära ühendada, siis hakkab ise genereerima kohe ja pole vaja ka niiöelda käivitusimpulssi, kui kõike 17S sektorit käiku ei lase seal. Idee poolest kui mingid sektsioonid genereerima juba saab, siis ümbertõstmiste käigus viiakse ka ülejäänud sektsioonide pinged üles ja asi peaks toimima minema olenemata ühendatud sektsioonide arvust, vähemalt 2 siiski on vajalikud ilmselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 24.06.2024 21:23:41 vasta tsitaadiga

Tellisin selle kõige odavama targa BMS-i prooviks https://vi.aliexpress.com/item/1005006347440227.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.78b71802G7NZzG&gatewayAdapt=glo2vnm . Seal kirjas, et automaatne tuvastus kas akupakk on 7S või 14S või midagi seal vahepealset. Mingit skeemi moodi lahendust sealt nagu ei leia, kas panen lihtsalt massi poolt ülespoole S-dega ajama ja ülejäävad jätan lihtsalt lahti tilpnema ja ongi okei?

E: Leidsin vist ise googeldades midagi, et kõik ülejäävad otsad ja ka viimane + ots kõik omavahel kokku kõrgeima pingeotsaga, õigus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2024 00:09:47 vasta tsitaadiga

Seal on jah isemoodi. Mingi osa lühistatakse. Kindlasti otsida manual ja järgida skeemi. Iga S-i jaoks on tavaliselt eraldi skeem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2024 12:09:03 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Tellisin selle kõige odavama targa BMS-i prooviks https://vi.aliexpress.com/item/1005006347440227.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.78b71802G7NZzG&gatewayAdapt=glo2vnm . Seal kirjas, et automaatne tuvastus kas akupakk on 7S või 14S või midagi seal vahepealset. Mingit skeemi moodi lahendust sealt nagu ei leia, kas panen lihtsalt massi poolt ülespoole S-dega ajama ja ülejäävad jätan lihtsalt lahti tilpnema ja ongi okei?

E: Leidsin vist ise googeldades midagi, et kõik ülejäävad otsad ja ka viimane + ots kõik omavahel kokku kõrgeima pingeotsaga, õigus?


See on kahte moodi mismoodi neid ühendatakse ühed käivad ühte moodi ja teised teistmoodi. Toima saab kõik. 2-3 moodust on erinevate confidega. Bluetuuthi omadega näed kohe kui seeriaid ei tuvasta siis ühendad teise speci järgi niikaua kui õnnestub näha kõik seeridad näitavad korrektselt. Iga tootja bms on erinev mismoodi neid ühendatakse. See auto detection toimib ainult korra hiljem pead seeria arvu ise paika panema kui akukeemiat vahetasid siis osta uus bms, kui confi metsa lasid uus bms. Kui discharge näppisid ja tundub midagi jama siis ka uus bms. Nendega tavaliselt aku pekki keerataksegi. Need bmsid tulevad eelseadistusega ainult ühe akukeemia jaoks mis ostes valisid. Siiski tavakasutaja ei pea torkima akut niinagu ta paika pandud nii jääb ja kui midagi viga on siis bmsi viga see ei ole. Conf ise paigast ei lähe. Seal üldse peale 4.20v ja balanss charge ja lõpp voltaaz rohkem midagi muutma ei pea. Kui on midagi muud muudetud siis on tingitud user errorist ja kedagi süüdistada ei saa.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 13.07.2024 07:18:32 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kasutanud EVE 35v elemente? Ma ei leia Google'ist ka mingeid arvustusi vastupidavuse kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2024 17:21:52 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Kas keegi on kasutanud EVE 35v elemente? Ma ei leia Google'ist ka mingeid arvustusi vastupidavuse kohta.

Ei tasu hinnavahe pärast nad lähevad sama siva kui lg mh1. Parim on kas panasonicu BD või 35E kuid hinnapärast tasub MJ1 võtta mis on veel parem.
Li-ion on toksilised kohe muidugi kopsud kokku ei lange kui lammutamisel akut üritad lammutada ja elementi augud tulevad. Siiski kaifida ei maksa seda PFAS.
Maailmas on avastatud keemiline pollution nendest. Ei ole rohelised need. Kui on suurem probleem hakatakse toksilist ainet millegi muuga asendama.
PFAS looduses ei lagune vaid jääbki olema. Mõtle ennem kui viskad kuhugi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2024 18:52:13 vasta tsitaadiga

TIFIFY:
Ei maksa tolmu pärast, nad kaovad sama kähku kui vanaema võilillevein. Parim valik on kas Sony TR või 72L, aga hinna pärast tasub KL2 võtta, mis on nagu üllatus kinder-muna sees.
NiMH akud on ohutud, kohe muidugi nahk maha ei kooru, kui üritad akut lahti muukida ja klemmid sõbralikult kokku puutuvad. Aga olgu öeldud, et neid CRPV-sid nuusutada pole hea mõte, kuigi lõhnab nagu vanaisa sokid pärast kalalkäiku.
Maailmas on leitud keemiline saastatus nende tõttu. Need pole rohelised, need on pigem vikerkaarevärvilised pärast tormi. Kui probleem suuremaks läheb, hakatakse ohtlikku ainet mingi muu jubedusega asendama.
CRPV-d looduses ei lagune, vaid jäävad sinna, nagu su naabri katkine jalgratas aianurgas. Mõtle enne kui kuhugi viskad, või vähemalt viska naabri aeda!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.