Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 57, 58, 59  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2024 12:49:34 vasta tsitaadiga

Kas https://github.com/nicolaasjan/yt-dlp/releases/ ei suuda seda, näiteks --write-auto-subs võtme abil? Proovisin suvalist, mingi mõttetu jura justkui tuli küll.
Umbes sedamoodi: yt-dlp.exe --no-check-certificate --write-auto-subs --sub-langs et https://www.youtube.com/watch?v=pE3CswJweqs
Audio ja video parameetrid lisad vajadusel ise sinna käsureale juurde.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 23.04.2024 14:04:05 vasta tsitaadiga

presta kirjutas:
Downsub.com lehte oled proovinud?


presta, tänud proovisin lühikese klipiga ja toimis. Esimese hooga tõmmasin kohe ülevalt "Estonian - Estonian" alt ja jooksid tiitrid topelt, suht ebamugav.
Tuleb tõmmata "Auto-translate from" alt nimekirjast ja siis oli kõik lühikse klipi testimisel ok thumbs_up.gif ... Nüüd võin tehnika arengut kiita küll seepeale, ikkagi midagi head ää tehtud icon_lol.gif beer_yum.gif

A.S., jah selline asi vajab palju näputööd juba. lisaks command-line värk mida ei oska.
Aga selles https://www.youtube.com/watch?v=pE3CswJweqs video kirjelduses oleva faili tõmmasin naljaviluks omale sealt kodukalt ära icon_lol.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2024 22:40:29 vasta tsitaadiga

Huvitav, et siin keegi veel kirjutanud pole, et kui nõme uus youtube kujundus on ja kuidas vana tagasi saaks icon_biggrin.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 23.04.2024 23:02:40 vasta tsitaadiga

Kust sa sellise kujunduse said? Mingi äpp?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2024 23:25:09 vasta tsitaadiga

See on hetkel veel eksperimentaalne ja kõik seda ei näe. Erinevad Youtube brauseri lisad omavad võimalust seda ka blokeerida, kuni see muutub kõigile kohustuslikuks.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2024 23:38:14 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kust sa sellise kujunduse said? Mingi äpp?

Uus kujundus, valitud kontod saavad lihtsalt varem. pmst on suggested video ja kommentaaride sektsioon ära vahetatud. Kui player suuremaks teha siis on kommentaarid hästi pisikeselt video all ääres.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2024 23:50:20 vasta tsitaadiga

salatoimik, Kas video nö "jookseb kaasa" kui kommentaare allapoole kerida või pole Youtube veel PiP tehnoloogiat avastanud?
Või siis saab kommentaare kerida nii, et ei keri tervet lehte, vaid ainult kommentaare?

Sest loogiliselt ma arvaks, et see on põhjus miks need pandi sinna äärde.
Isiklikult ei meeldi see suundumus veel tugevamalt promoda kõike videoga mitteseonduvat ja muuta kommentaarid järjest väiksemaks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
HV veteran
Oraff

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2024 00:28:55 vasta tsitaadiga

Video jookseb kaasa(tööl chromega) kodus veel "vana"
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 12.06.2024 17:20:32 vasta tsitaadiga

Loodetavasti tuleb aeg kus minnakse mingile muule platformile üle. Üli sageli YT videot ei ole võimalik scrollid ja see lihtsalt läägab, ehksiis ei suuda uuesti ennast laadida.

On palju asjalike platforme, aga kriitiline mass ei kasuta neid võimalusi. Odyseel jooksevad videod paremine ja on normaalselt scrollitavad.


https://odysee.com
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 12.06.2024 18:04:23 vasta tsitaadiga

uBlock ei eemalda enam videode vaatamisel reklaame. Enne vahi reklaami, siis alles videot. Üks mingi mängu reklaam on kaks minutit pikk ja edasi kerida ei saa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2024 19:31:25 vasta tsitaadiga

Ei tea mul töötab nagu eile ja ennem, vb pole rakenduse versioon uuenenud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2024 20:18:54 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
uBlock ei eemalda enam videode vaatamisel reklaame. Enne vahi reklaami, siis alles videot. Üks mingi mängu reklaam on kaks minutit pikk ja edasi kerida ei saa.


Äkki sattusid selle otsa:
https://x.com/SponsorBlock/status/1800835402666054072

Lühidalt: YouTube is currently experimenting with server-side ad injection. This means that the ad is being added directly into the video stream.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 13.06.2024 10:31:24 vasta tsitaadiga

Tundub, et see agressivne reklaamimine sunnib ikkagi inimesi Premium subscription peale minema.

"YouTube now has more than 100 million Premium subscribers"
https://www.theverge.com/2024/2/1/24058265/youtube-premium-music-100-million-subscribers

"1-month trial • Then €8.49⁠/⁠month"

Korruta see 100 miljoniga ja whopa .... pea miljard kuus puhast tulu... aastas täpsemalt arvutades 10,188 miljardit eurot ja trend on ülespoole. Subscribereid tuleb järjest juurde.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.06.2024 10:35:09 vasta tsitaadiga

Kuna summa on kokku suur, siis seetõttu peaks vähem küsima igaühelt?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 11:22:03 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Tundub, et see agressivne reklaamimine sunnib ikkagi inimesi Premium subscription peale minema.

"YouTube now has more than 100 million Premium subscribers"
https://www.theverge.com/2024/2/1/24058265/youtube-premium-music-100-million-subscribers

"1-month trial • Then €8.49⁠/⁠month"

Korruta see 100 miljoniga ja whopa .... pea miljard kuus puhast tulu... aastas täpsemalt arvutades 10,188 miljardit eurot ja trend on ülespoole. Subscribereid tuleb järjest juurde.

Puhas tulu? Youtube artistidele, influentseritele ja muudele tegelastel midagi ei maksa?
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV kasutaja
Oompa

liitunud: 18.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 11:56:04 vasta tsitaadiga

Lisaks veel serverite, tööjõu- ja andmeedastuskulud. Puhast ei ole seal tulus midagi.
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 13.06.2024 13:00:04 vasta tsitaadiga

Betamax, reklaami müük jääb ju alles. 99% kasutajatest ei ole Premium subscribers. Lisaks on Youtube tõstnud kõvasti reklaamide mahtu = suurem reklaamimüük.

https://www.statista.com/statistics/289657/youtube-global-quarterly-advertising-revenues/
YouTube on jõudnud 2020 aasta 5 miljardi pealt kvartalis jõudnud tänaseks 9 miljardi peale kvartalis.

See on Win-Win youtube jaoks. Teed rohkem reklaami, saad rohkem raha ja ka rohkem Premium subscriberite raha.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 13:05:32 vasta tsitaadiga

See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest icon_mad.gif

Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima thumbs_down.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 13.06.2024 13:11:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.06.2024 13:10:03 vasta tsitaadiga

No kui poes isegi kauplejad ei tohi kasumit teenida, siis miks youtube võiks?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.06.2024 13:13:23 vasta tsitaadiga

Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.

Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus!

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 13:30:10 vasta tsitaadiga

kõik oleneb kui vajalikuks sa seda teenust pead...delfi artiklite eest võin paar euri kuus maksta, sama youtube'i eest..aga 10+ euri kuus ei maksaks kummagi eest, samamoodi ei ole nõus reklaame vaatama, pigem loobun sellistest teenustest. youtube nt. ei vaata telefonist kunagi, just reklaamide tõttu. igasugu hbo, netflix jne samuti, mõne euri kuus loovutaks, aga kui iga selline teenusepakkuja tahab 10+ euri kuus saada, siis ei aitäh, pigem loobun või siis tõmban piraadi mütsi pähe ja seilan edasi
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.06.2024 13:41:06 vasta tsitaadiga

Poes käies samamoodi, vaatad et maksaks asja eest max 2 eur aga küsitakse 10, mõistlikum põue pista siis thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 13:50:39 vasta tsitaadiga

siis ei osta icon_wink.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 14:06:01 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.

Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus!

Ise ka usud, et youtube serverid kasutavad jämedalt 1% maailma kogu aastasest elektritoodangust?
Et kirjutasin küsimuse googlisse ning it must be true?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 14:09:15 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
perenoel kirjutas:
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.

Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus!

Ise ka usud, et youtube serverid kasutavad jämedalt 1% maailma kogu aastasest elektritoodangust?
Et kirjutasin küsimuse googlisse ning it must be true?

https://www.businessofapps.com/data/youtube-statistics/

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.06.2024 14:14:05 vasta tsitaadiga

Nipi1000 kirjutas:
siis ei osta icon_wink.gif

Seda ma kirjutasingi. Ükski varas ei osta
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 14:51:13 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest icon_mad.gif

Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima thumbs_down.gif

Kui ma saan selle raha eest parema teenuse kui need kes ei maksa ja parema kui adblockerit jms kasutavad inimesed koos unikaalsete eelistega, siis oleks isegi nõus maksma.
Näiteks F1 TV Pro eest maksan 65€ aastas ja saan parema kogemuse eelkirjeldatud eelistega.

Youtube Premium kohta sama öelda ei saa, sest 8.50€ kuus teeb aastas 102€ ja eelised mida see väidetavalt pakub tulevad agadega mis seisnevad tasuta kasutajate teadlikul piiramisel, mitte lahedatel lisafeatuuridel mida Premium pakub:

Ad-free so you can immerse in your favorite videos without interruption - milleks kui tasuta lisa annab mulle sama? Ühtlasi Premium ei säästa mind SponsorBlock kasutamisest ehk siis kanalite enda reklaame mis on osa videost peaksin koos premiumiga vaatama niikuinii.
Download videos to watch later when you’re offline or on the go - kehtib ainult kolm päeva peale mida muutub see kasutuks ja peab uuesti alla laadima. Ise mingi downloaderiga alla laadides saan neid vaadata ajalise piiranguta kasvõi kümme aastat hiljem offline.
Background play so you can watch while using other apps or with your screen locked - jällegi seda saan tasuta lisaga ja tegu on lihtsalt tehnilise piiranguga tasuta kasutajatele.
Stream all the music you want to hear, ad-free on the YouTube Music app - kommentaare vaadates ei meeldi see kellelegi. Need kes muusikat tarbivad kasutavad peamiselt siiski Spotify, Apple vms. Tegu lisaga mis kergitab hinda aga mida enamusel pole vaja.

Kus on reaalsed eelised Premiumi kasutamisel?

Näiteks kasvõi AI frame gen muudetud videod mis jooksevad 30fps asemel 60fps või 60fps asemel 120fps.
HDR tugi. Kõrgema bitrate toega videod iga reso kohta. Iga video AV1 formaadis mis tagaks madalama mahu sama/parema kvaliteedi juures jne.
Originaalsisu. Isegi kui see oleks litsenseeritud mõnelt teiselt streaming teenuselt mis on kallima kuutasu ja reklaamidega näiteks.

Mul pole probleeme maksta teenuse eest kui see on parem. Mängud (Steam, GOG), sport (F1 TV Pro), meelelahutus (Patreon) jne on kõik mul tasulised teenused kas ühekordse või aastase maksena kuna "alternatiivid" tulevad erinevate miinustega.
Seega ei maksa siin hakata välja käima kaarti, et ma tahan kõike tasuta saada ja pole nõus maksma millegi eest. Ma usun, et enamus on sama ja neil on juba kolmekohaline summa aastas mida nad maksvad erinevate asjade eest kokku.
Youtube peab ikka tõsiselt pingutama, et ma oleks nõus hakkama ainult nende teenuse eest kolmekohalist summat aastas maksma.

See ei ole enam 2010 vms kui neil oli eelis teiste ees ja laisk, tasuta kasutatelt featuuride äravõtmine ja nende lukustamine maksumüüri taha neile edu ei too.
Selleks, et konkureerida peab ka pingutama kasutajate raha nimel.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 15:00:56 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.

Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus!


Ahh.. "vargus" on siin küll liialdatud.

Kustutatud.


viimati muutis hmls 18.06.2024 02:25:14, muudetud 7 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 15:02:36 vasta tsitaadiga

'varguse' juttu rääkides jääb jah mulje, nagu siin kõik maksavad või vaatavad reklaame otsast lõpuni...reaalselt on see maksvate kasutajate % ikka üsna väike ja reklaamide peale sundimine neid enam palju juurde ei too, pigem oleks teenusest loobujaid kordades rohkem
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 15:09:54 vasta tsitaadiga

Nipi1000 kirjutas:
'varguse' juttu rääkides jääb jah mulje, nagu siin kõik maksavad või vaatavad reklaame otsast lõpuni...reaalselt on see maksvate kasutajate % ikka üsna väike ja reklaamide peale sundimine neid enam palju juurde ei too, pigem oleks teenusest loobujaid kordades rohkem


Kes on jälginud YT arenguid teavad, et probleeme on just content creatoritele palju olnud. Vägagi tsenseeritud on see Keskkond üldiselt.

Ma usun Youtube CEOd ja otsustajad teavad väga hästi, et neid saab asendada väga kiiresti.

Enamus ei arvest Youtubeilt teenitud kasumiga ja kasutava Patreon, BuyMeCoffee (No neid donation site on jalaga segada, ka igasugused nonprofit org on olemas)

Ehksiis, plajudel ei ole mingit Platformi vahetustki.. nad switchivad põhirõhu nt Rumble ja Odysse peale ära kus neil on kanalid olemas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 15:13:20 vasta tsitaadiga

Lisaks Youtube teadlikud downrankib ja shadowbannib neid kes mainivad Rumble vms alternatiive. Rääkimata absurdsetest ja ebaselgetest reeglitest sisuloojatele kus lahenduse leidmiseks tuleb kuskil sotsiaalmeedias kõvasti karjuda, et probleem lahenduse saaks.
Võiks arvata et sellise käibe juures suudaks firma ehk panna reaalsed inimesed asju läbi vaatama aga ei. Jälle koht kust säästa nende jaoks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 15:42:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Renka kirjutas:
See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest icon_mad.gif

Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima thumbs_down.gif

Kui ma saan selle raha eest parema teenuse kui need kes ei maksa ja parema kui adblockerit jms kasutavad inimesed koos unikaalsete eelistega, siis oleks isegi nõus maksma.
Näiteks F1 TV Pro eest maksan 65€ aastas ja saan parema kogemuse eelkirjeldatud eelistega.

Youtube Premium kohta sama öelda ei saa, sest 8.50€ kuus teeb aastas 102€ ja eelised mida see väidetavalt pakub tulevad agadega mis seisnevad tasuta kasutajate teadlikul piiramisel, mitte lahedatel lisafeatuuridel mida Premium pakub:

Ad-free so you can immerse in your favorite videos without interruption - milleks kui tasuta lisa annab mulle sama? Ühtlasi Premium ei säästa mind SponsorBlock kasutamisest ehk siis kanalite enda reklaame mis on osa videost peaksin koos premiumiga vaatama niikuinii.
Download videos to watch later when you’re offline or on the go - kehtib ainult kolm päeva peale mida muutub see kasutuks ja peab uuesti alla laadima. Ise mingi downloaderiga alla laadides saan neid vaadata ajalise piiranguta kasvõi kümme aastat hiljem offline.
Background play so you can watch while using other apps or with your screen locked - jällegi seda saan tasuta lisaga ja tegu on lihtsalt tehnilise piiranguga tasuta kasutajatele.
Stream all the music you want to hear, ad-free on the YouTube Music app - kommentaare vaadates ei meeldi see kellelegi. Need kes muusikat tarbivad kasutavad peamiselt siiski Spotify, Apple vms. Tegu lisaga mis kergitab hinda aga mida enamusel pole vaja.

Kus on reaalsed eelised Premiumi kasutamisel?

Näiteks kasvõi AI frame gen muudetud videod mis jooksevad 30fps asemel 60fps või 60fps asemel 120fps.
HDR tugi. Kõrgema bitrate toega videod iga reso kohta. Iga video AV1 formaadis mis tagaks madalama mahu sama/parema kvaliteedi juures jne.
Originaalsisu. Isegi kui see oleks litsenseeritud mõnelt teiselt streaming teenuselt mis on kallima kuutasu ja reklaamidega näiteks.

Mul pole probleeme maksta teenuse eest kui see on parem. Mängud (Steam, GOG), sport (F1 TV Pro), meelelahutus (Patreon) jne on kõik mul tasulised teenused kas ühekordse või aastase maksena kuna "alternatiivid" tulevad erinevate miinustega.
Seega ei maksa siin hakata välja käima kaarti, et ma tahan kõike tasuta saada ja pole nõus maksma millegi eest. Ma usun, et enamus on sama ja neil on juba kolmekohaline summa aastas mida nad maksvad erinevate asjade eest kokku.
Youtube peab ikka tõsiselt pingutama, et ma oleks nõus hakkama ainult nende teenuse eest kolmekohalist summat aastas maksma.

See ei ole enam 2010 vms kui neil oli eelis teiste ees ja laisk, tasuta kasutatelt featuuride äravõtmine ja nende lukustamine maksumüüri taha neile edu ei too.
Selleks, et konkureerida peab ka pingutama kasutajate raha nimel.


Olen ka Google tasulisi teenuseid kasutanud Cloudist YTni.

Reaalselt head teenused on olnud Proton Mail, TIdal, Steam. Tidali ma sekundeerin. Oleks saanud 3 aasta subscriptioni eest hunniku albumeid osta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.06.2024 17:02:54 vasta tsitaadiga

hmls, Esiteks YouTube'i "alternatiividest" - neid tal tegelikult ei ole. Video võid sa ju ka oma lauaarvutis netti välja panna, selleks pole majutajat tarviski. YT on ikkagi ennekõike otsimootor. mis saadab content creatorile vaataja. Rahasaamise võimalus on veel lisahüve.
Varguse osas - ma ju ütlesingi, et tegelikult varastatakse kaaskasutajalt. See on nagu poes: kui kõikidel poodidel oleks näiteks pooled sinna sisse astunutest vargad, siis poe kasum sellest ei peaks muutumagi. Hinnad lihtsalt kerkivad selle tasemeni, et tekkinud liskulu tasa teenida. Mina küll ei ole huvitatud varga ülevalpidamisest.
Andmete osas - see on vaieldav küsimus, kuid ilmselt on ikkagi nii, et on kasutaja huvides, et ettevõte temast kui tarbijast piisavalt paljut teab. Sest nii näidatakse talle just teda huvitavat sisu ja reklaame. Pealegi on see siis ka loodushoidlik, sest niisama lahmimine kaob ära. Selle asemel, et kuulutada oma tootest miljonitele, kes ainult pööritavad silmi, et nende väärtuslikku aega raisati, saab piirduda ainult näiteks tuhandele tõelisele huvilisele presenteerimisega.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 13.06.2024 17:23:49 vasta tsitaadiga

See on natuke liig kui adblockerite kasutajaid vargaks pidada. Ka natuke liig on digisisu piraatijaid vargaks pidada. Mingit kahjumit sellest ei tekkinud ja saamata jäänud tulu ei ole kahjum. Poest saia varastamine aga on reaalselt kahjum.
Kui Telia filmilaenutusest filmi laenutan ja seda koos sõpradega vaatan, kas siis need sõbrad ka varastasid Telia tagant? See on bullshit retoorika.

Loomulikult väärivad digisisu tootjad ja edastajad tasu tehtud töö eest ja YouTube näitel saavad nad seda tasu lausa rekordiliselt palju. Oma agressiivse reklaamipoliitikaga nad aga ehitavad soodsat pinnast konkurentidele.

Netflix ilmus samuti kaabeltelevisiooni pakkujate kõrvale tühjast kohast, et ei peaks maksma paljudele erinevatele teenusepakkujatele.
Täna oleme samas kohas tagasi, kus igaühel on oma voogedastus ja igaüks küsib kuumaksu.

Olen maksnud https://curiositystream.com/ ja https://nebula.tv/ ja F1TV eest. YouTube osas ei pea seda küll põhjendatuks... Minu kasutaja DATA on nende tasu.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.06.2024 17:46:53 vasta tsitaadiga

Pole päris yt. Aga aastaid olen kasutanud yt musicut, teagi palju maksab, 7-8 euri kuu. Autos üle bt muusikat kuulanud ning kodus telefonist kõlarisse.

Teenus toimib, oma listi saab salvestada ja ka "soovitused" enamasti on adekvaatsed. Reklaame pole, mina rahul.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.06.2024 18:03:35 vasta tsitaadiga

-Koppel-, Ma olen nõus, et tavalise piraatimisega kahjumit omanikule ei teki. Adblockiga on veidi teine lugu, sest kasutaja kasutab keskserveri ressurssi. Kes teab, kui palju väiksem oleks minu poolt eelpool viidatud elektrikulu, kui mitte midagi vastu pakkujad enam ei kasutaks. Isegi kui see on ainult 10%, siis on see ikkagi väärtus, millest meie Eesti Energia siin ei oskaks aru saadagi. Teiselt poolt tehakse liiga reklaamide tellijale, kui tema reklaamid laaditakse alla ning ta maksab selle eest, kuigi need blokeeeritakse. Sisu looja saab tõepoolest lkahju kaudselt, sest temani lihtsalt ei jõua potentsiaalsed klikid.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 18:07:10 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Kes teab, kui palju väiksem oleks minu poolt eelpool viidatud elektrikulu, kui mitte midagi vastu pakkujad enam ei kasutaks.

Sa arvestad ainult teenusepakkuja elektrikulu. Kasutajatel kes reklaame ei bloki on samuti suurem eleketrikulu. Eriti mobiilsetel seadmetel. Piisavalt nähtud neid läpakaid mis võtavad tuurid ülesse selleks, et kuvada reklaame, aga on vaiksed adblocki kasutades.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.06.2024 18:26:58 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Jah aga see on kõik arvuti kasutaja enda kotrolli all ja ta võib lehekülje koheselt sulgeda, kui see on ülemaara ressursse kulutav. Ka saab sellest kergesti vabaneda, kui keelata skriptide jooksutamine - nii kuvatakse reklaami lihtsam variant.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 18:54:14 vasta tsitaadiga

Kustutatud.

viimati muutis hmls 18.06.2024 02:23:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 19:06:11 vasta tsitaadiga

Hakkavad pihta need vabandused ja õigustused icon_lol.gif Nagu keegi sunniks kasutama neid teenuseid.

Kui ei taha maksta või reklaame vaadata siis ära kasuta antud teenust. See ei ole ju nii keeruline?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.06.2024 19:20:59 vasta tsitaadiga

Osadele meeldib varastada lihtsalt
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.06.2024 19:51:16 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Pole päris yt. Aga aastaid olen kasutanud yt musicut, teagi palju maksab, 7-8 euri kuu. Autos üle bt muusikat kuulanud ning kodus telefonist kõlarisse.

Teenus toimib, oma listi saab salvestada ja ka "soovitused" enamasti on adekvaatsed. Reklaame pole, mina rahul.
Premiumiga tuleb ju music kaasa icon_rolleyes.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 13.06.2024 20:06:54 vasta tsitaadiga

No kuus korra kannatab mingi video reklaamidega ka ära vaadata. Rohkem seal ei surfi väga.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.06.2024 20:18:55 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
No kuus korra kannatab mingi video reklaamidega ka ära vaadata. Rohkem seal ei surfi väga.

Telekas vaatan asju, seal räigelt häirib...kuivem ja muretum on maksta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2024 21:43:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Video hosting võiks olla kasvõi mingi p2p streaming projekt, open source põhjaga ja seda võiks managida mingi legit organisatsioon.

Peertube eriti kanda kinnitanud pole.

https://en.wikipedia.org/wiki/PeerTube

https://joinpeertube.org/

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 22:12:35 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:

Video hosting võiks olla kasvõi mingi p2p streaming projekt, open source põhjaga ja seda võiks managida mingi legit organisatsioon.

Peertube eriti kanda kinnitanud pole.

https://en.wikipedia.org/wiki/PeerTube

https://joinpeertube.org/


Hakkasin siin kasutama Piped'i.

Reaalselt toimivad mingil määral Rumble ja Odysee. Ülejäänud projektid on suht dead. Viemol on ka mingi nišš. Kõik teised platformid, eriti Odysee on kuidagi loetavama ja normaalsema interfacega kui YT.

Algupäraselt adse ei ole. Testin siin aga tundub et jääb see platform. Tal on suhteliselt laiapõhjaline tugi ja ilmselt ka kasutajaskond.

Mul on ausalt öeldes kopp ees kus ma kuulen Google jt alla poole vööd võteteid ja ausalt olen täielikult depltforminud. Mul on mingid jäägid alles mida sisuliselt ei kasuta.

Ainus asi mida Pipedis teha ei sa on kommenteerida. Pole aega ka ausalt.

Vestlusteks on nagunii parem kasutada foorumeid või Discordi (või kes tahab Matrix ja muid taolisi cliente).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 13.06.2024 22:42:18 vasta tsitaadiga

Hiinlastel on mingi Youtube peegel Hiinamaa serverites. Kunagi juhuslikult leidsin, kui otsisin YT kustutatud videot ja sain selle hoopis hiinlastelt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 14.06.2024 23:13:40 vasta tsitaadiga

Siin on üks app veel mida testin.

https://freetubeapp.io/#download

Minumeelest selle appiga on video scrollimine hulka sujuvam. Invidious + Piped põhised teenused on väga head kuna sa saad importida eksportida subscriptionid ühelt teisele.

FOSS on läbinähtav ja on valikud. Mulle meeldib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2024 23:04:59 vasta tsitaadiga

Mina avastasin, et kui panen endal telos youtube mõne video mängima siis floating menüüsse tekib valik "background stream". Paneb see siis juutuubi taustale. Prale seda võid muud telos teha või üldse ekraani kinni panna, tuub mängib edasi. Premiumit pole.
Realme telo

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2024 16:44:35 vasta tsitaadiga

Google disrupted YouTube video playback on Firefox, again
https://www.ghacks.net/2024/06/19/google-disrupted-youtube-video-playback-on-firefox-again/

tsitaat:
After months of investigating the issue, Mozilla finally found a fix for the issue. This fix will be released as Firefox 127.0.2 later this month, as it did not make it into the Firefox 127.0.1 release

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 57, 58, 59  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.