|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
23.04.2024 14:04:05
|
|
|
presta, tänud proovisin lühikese klipiga ja toimis. Esimese hooga tõmmasin kohe ülevalt "Estonian - Estonian" alt ja jooksid tiitrid topelt, suht ebamugav.
Tuleb tõmmata "Auto-translate from" alt nimekirjast ja siis oli kõik lühikse klipi testimisel ok ... Nüüd võin tehnika arengut kiita küll seepeale, ikkagi midagi head ää tehtud
A.S., jah selline asi vajab palju näputööd juba. lisaks command-line värk mida ei oska.
Aga selles https://www.youtube.com/watch?v=pE3CswJweqs video kirjelduses oleva faili tõmmasin naljaviluks omale sealt kodukalt ära
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
23.04.2024 22:40:29
|
|
|
Huvitav, et siin keegi veel kirjutanud pole, et kui nõme uus youtube kujundus on ja kuidas vana tagasi saaks
Spoiler 
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
23.04.2024 23:02:40
|
|
|
Kust sa sellise kujunduse said? Mingi äpp?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
23.04.2024 23:38:14
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kust sa sellise kujunduse said? Mingi äpp? |
Uus kujundus, valitud kontod saavad lihtsalt varem. pmst on suggested video ja kommentaaride sektsioon ära vahetatud. Kui player suuremaks teha siis on kommentaarid hästi pisikeselt video all ääres.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.04.2024 23:50:20
|
|
|
salatoimik, Kas video nö "jookseb kaasa" kui kommentaare allapoole kerida või pole Youtube veel PiP tehnoloogiat avastanud?
Või siis saab kommentaare kerida nii, et ei keri tervet lehte, vaid ainult kommentaare?
Sest loogiliselt ma arvaks, et see on põhjus miks need pandi sinna äärde.
Isiklikult ei meeldi see suundumus veel tugevamalt promoda kõike videoga mitteseonduvat ja muuta kommentaarid järjest väiksemaks.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oraff
HV veteran

liitunud: 04.09.2002
|
24.04.2024 00:28:55
|
|
|
| Video jookseb kaasa(tööl chromega) kodus veel "vana"
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
12.06.2024 17:20:32
|
|
|
Loodetavasti tuleb aeg kus minnakse mingile muule platformile üle. Üli sageli YT videot ei ole võimalik scrollid ja see lihtsalt läägab, ehksiis ei suuda uuesti ennast laadida.
On palju asjalike platforme, aga kriitiline mass ei kasuta neid võimalusi. Odyseel jooksevad videod paremine ja on normaalselt scrollitavad.
https://odysee.com
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
12.06.2024 18:04:23
|
|
|
| uBlock ei eemalda enam videode vaatamisel reklaame. Enne vahi reklaami, siis alles videot. Üks mingi mängu reklaam on kaks minutit pikk ja edasi kerida ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
12.06.2024 19:31:25
|
|
|
Ei tea mul töötab nagu eile ja ennem, vb pole rakenduse versioon uuenenud
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
12.06.2024 20:18:54
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| uBlock ei eemalda enam videode vaatamisel reklaame. Enne vahi reklaami, siis alles videot. Üks mingi mängu reklaam on kaks minutit pikk ja edasi kerida ei saa. |
Äkki sattusid selle otsa:
https://x.com/SponsorBlock/status/1800835402666054072
Lühidalt: YouTube is currently experimenting with server-side ad injection. This means that the ad is being added directly into the video stream.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
13.06.2024 10:31:24
|
|
|
Tundub, et see agressivne reklaamimine sunnib ikkagi inimesi Premium subscription peale minema.
"YouTube now has more than 100 million Premium subscribers"
https://www.theverge.com/2024/2/1/24058265/youtube-premium-music-100-million-subscribers
"1-month trial • Then €8.49/month"
Korruta see 100 miljoniga ja whopa .... pea miljard kuus puhast tulu... aastas täpsemalt arvutades 10,188 miljardit eurot ja trend on ülespoole. Subscribereid tuleb järjest juurde.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.06.2024 10:35:09
|
|
|
| Kuna summa on kokku suur, siis seetõttu peaks vähem küsima igaühelt?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
13.06.2024 11:22:03
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Tundub, et see agressivne reklaamimine sunnib ikkagi inimesi Premium subscription peale minema.
"YouTube now has more than 100 million Premium subscribers"
https://www.theverge.com/2024/2/1/24058265/youtube-premium-music-100-million-subscribers
"1-month trial • Then €8.49/month"
Korruta see 100 miljoniga ja whopa .... pea miljard kuus puhast tulu... aastas täpsemalt arvutades 10,188 miljardit eurot ja trend on ülespoole. Subscribereid tuleb järjest juurde. |
Puhas tulu? Youtube artistidele, influentseritele ja muudele tegelastel midagi ei maksa?
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oompa
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2009
|
13.06.2024 11:56:04
|
|
|
Lisaks veel serverite, tööjõu- ja andmeedastuskulud. Puhast ei ole seal tulus midagi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
13.06.2024 13:05:32
|
|
|
See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest
Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 13.06.2024 13:11:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.06.2024 13:10:03
|
|
|
| No kui poes isegi kauplejad ei tohi kasumit teenida, siis miks youtube võiks?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
13.06.2024 13:13:23
|
|
|
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.
Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus!
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nipi1000
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2010
|
13.06.2024 13:30:10
|
|
|
| kõik oleneb kui vajalikuks sa seda teenust pead...delfi artiklite eest võin paar euri kuus maksta, sama youtube'i eest..aga 10+ euri kuus ei maksaks kummagi eest, samamoodi ei ole nõus reklaame vaatama, pigem loobun sellistest teenustest. youtube nt. ei vaata telefonist kunagi, just reklaamide tõttu. igasugu hbo, netflix jne samuti, mõne euri kuus loovutaks, aga kui iga selline teenusepakkuja tahab 10+ euri kuus saada, siis ei aitäh, pigem loobun või siis tõmban piraadi mütsi pähe ja seilan edasi
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.06.2024 13:41:06
|
|
|
Poes käies samamoodi, vaatad et maksaks asja eest max 2 eur aga küsitakse 10, mõistlikum põue pista siis
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nipi1000
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2010
|
13.06.2024 13:50:39
|
|
|
siis ei osta
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
13.06.2024 14:06:01
|
|
|
| perenoel kirjutas: |
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.
Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus! |
Ise ka usud, et youtube serverid kasutavad jämedalt 1% maailma kogu aastasest elektritoodangust?
Et kirjutasin küsimuse googlisse ning it must be true?
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
13.06.2024 14:09:15
|
|
|
| Terror kirjutas: |
| perenoel kirjutas: |
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.
Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus! |
Ise ka usud, et youtube serverid kasutavad jämedalt 1% maailma kogu aastasest elektritoodangust?
Et kirjutasin küsimuse googlisse ning it must be true? |
https://www.businessofapps.com/data/youtube-statistics/
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.06.2024 14:14:05
|
|
|
| Nipi1000 kirjutas: |
siis ei osta  |
Seda ma kirjutasingi. Ükski varas ei osta
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2024 14:51:13
|
|
|
| Renka kirjutas: |
See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest
Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima  |
Kui ma saan selle raha eest parema teenuse kui need kes ei maksa ja parema kui adblockerit jms kasutavad inimesed koos unikaalsete eelistega, siis oleks isegi nõus maksma.
Näiteks F1 TV Pro eest maksan 65€ aastas ja saan parema kogemuse eelkirjeldatud eelistega.
Youtube Premium kohta sama öelda ei saa, sest 8.50€ kuus teeb aastas 102€ ja eelised mida see väidetavalt pakub tulevad agadega mis seisnevad tasuta kasutajate teadlikul piiramisel, mitte lahedatel lisafeatuuridel mida Premium pakub:
Ad-free so you can immerse in your favorite videos without interruption - milleks kui tasuta lisa annab mulle sama? Ühtlasi Premium ei säästa mind SponsorBlock kasutamisest ehk siis kanalite enda reklaame mis on osa videost peaksin koos premiumiga vaatama niikuinii.
Download videos to watch later when you’re offline or on the go - kehtib ainult kolm päeva peale mida muutub see kasutuks ja peab uuesti alla laadima. Ise mingi downloaderiga alla laadides saan neid vaadata ajalise piiranguta kasvõi kümme aastat hiljem offline.
Background play so you can watch while using other apps or with your screen locked - jällegi seda saan tasuta lisaga ja tegu on lihtsalt tehnilise piiranguga tasuta kasutajatele.
Stream all the music you want to hear, ad-free on the YouTube Music app - kommentaare vaadates ei meeldi see kellelegi. Need kes muusikat tarbivad kasutavad peamiselt siiski Spotify, Apple vms. Tegu lisaga mis kergitab hinda aga mida enamusel pole vaja.
Kus on reaalsed eelised Premiumi kasutamisel?
Näiteks kasvõi AI frame gen muudetud videod mis jooksevad 30fps asemel 60fps või 60fps asemel 120fps.
HDR tugi. Kõrgema bitrate toega videod iga reso kohta. Iga video AV1 formaadis mis tagaks madalama mahu sama/parema kvaliteedi juures jne.
Originaalsisu. Isegi kui see oleks litsenseeritud mõnelt teiselt streaming teenuselt mis on kallima kuutasu ja reklaamidega näiteks.
Mul pole probleeme maksta teenuse eest kui see on parem. Mängud (Steam, GOG), sport (F1 TV Pro), meelelahutus (Patreon) jne on kõik mul tasulised teenused kas ühekordse või aastase maksena kuna "alternatiivid" tulevad erinevate miinustega.
Seega ei maksa siin hakata välja käima kaarti, et ma tahan kõike tasuta saada ja pole nõus maksma millegi eest. Ma usun, et enamus on sama ja neil on juba kolmekohaline summa aastas mida nad maksvad erinevate asjade eest kokku.
Youtube peab ikka tõsiselt pingutama, et ma oleks nõus hakkama ainult nende teenuse eest kolmekohalist summat aastas maksma.
See ei ole enam 2010 vms kui neil oli eelis teiste ees ja laisk, tasuta kasutatelt featuuride äravõtmine ja nende lukustamine maksumüüri taha neile edu ei too.
Selleks, et konkureerida peab ka pingutama kasutajate raha nimel.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
13.06.2024 15:00:56
|
|
|
| perenoel kirjutas: |
Lisaks eelpool juba mainitud kuludele, on veel üks pöörane number. Youtube'i serverite ELEKTRIKULU aastas on 244 TWh. Võrdluseks, USA 93 tuumareaktorit toodavad aastas 843 TWh, ehk siis Youtube sööb neljandiku sellest ära.
Kõik need kulud tuleb katta vaatajal - olgu siis kas subscriptioniga, või reklaamide vaatamisega. Kes sellest kohustusest välja vingerdab, varastab tegelikult ausa vaataja taskust, sest ta kulutab küll ressurssi, kuid vastu midagi ei anna. Umbes nagu poevaras varastab tegelikult selle poe ostja tagant. Kui varast ei oleks, saaks pood ju hindu langetada. Aga nüüd lisatakse trurvamehed ja varastatud kaup lihtsalt hindadele otsa. Kui subcriptionit ei osta, peaks reklaamide vaatamine olema aukohus! |
Ahh.. "vargus" on siin küll liialdatud.
Kustutatud.
viimati muutis hmls 18.06.2024 02:25:14, muudetud 7 korda |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nipi1000
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2010
|
13.06.2024 15:02:36
|
|
|
| 'varguse' juttu rääkides jääb jah mulje, nagu siin kõik maksavad või vaatavad reklaame otsast lõpuni...reaalselt on see maksvate kasutajate % ikka üsna väike ja reklaamide peale sundimine neid enam palju juurde ei too, pigem oleks teenusest loobujaid kordades rohkem
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
13.06.2024 15:09:54
|
|
|
| Nipi1000 kirjutas: |
| 'varguse' juttu rääkides jääb jah mulje, nagu siin kõik maksavad või vaatavad reklaame otsast lõpuni...reaalselt on see maksvate kasutajate % ikka üsna väike ja reklaamide peale sundimine neid enam palju juurde ei too, pigem oleks teenusest loobujaid kordades rohkem |
Kes on jälginud YT arenguid teavad, et probleeme on just content creatoritele palju olnud. Vägagi tsenseeritud on see Keskkond üldiselt.
Ma usun Youtube CEOd ja otsustajad teavad väga hästi, et neid saab asendada väga kiiresti.
Enamus ei arvest Youtubeilt teenitud kasumiga ja kasutava Patreon, BuyMeCoffee (No neid donation site on jalaga segada, ka igasugused nonprofit org on olemas)
Ehksiis, plajudel ei ole mingit Platformi vahetustki.. nad switchivad põhirõhu nt Rumble ja Odysse peale ära kus neil on kanalid olemas.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2024 15:13:20
|
|
|
Lisaks Youtube teadlikud downrankib ja shadowbannib neid kes mainivad Rumble vms alternatiive. Rääkimata absurdsetest ja ebaselgetest reeglitest sisuloojatele kus lahenduse leidmiseks tuleb kuskil sotsiaalmeedias kõvasti karjuda, et probleem lahenduse saaks.
Võiks arvata et sellise käibe juures suudaks firma ehk panna reaalsed inimesed asju läbi vaatama aga ei. Jälle koht kust säästa nende jaoks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
13.06.2024 15:42:57
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
See on ikka päris jube kui peab maksma mõne kasutatava teenuse eest
Eriti hull kui teenusepakkuja peaks sellest veel mingit kasumit teenima  |
Kui ma saan selle raha eest parema teenuse kui need kes ei maksa ja parema kui adblockerit jms kasutavad inimesed koos unikaalsete eelistega, siis oleks isegi nõus maksma.
Näiteks F1 TV Pro eest maksan 65€ aastas ja saan parema kogemuse eelkirjeldatud eelistega.
Youtube Premium kohta sama öelda ei saa, sest 8.50€ kuus teeb aastas 102€ ja eelised mida see väidetavalt pakub tulevad agadega mis seisnevad tasuta kasutajate teadlikul piiramisel, mitte lahedatel lisafeatuuridel mida Premium pakub:
Ad-free so you can immerse in your favorite videos without interruption - milleks kui tasuta lisa annab mulle sama? Ühtlasi Premium ei säästa mind SponsorBlock kasutamisest ehk siis kanalite enda reklaame mis on osa videost peaksin koos premiumiga vaatama niikuinii.
Download videos to watch later when you’re offline or on the go - kehtib ainult kolm päeva peale mida muutub see kasutuks ja peab uuesti alla laadima. Ise mingi downloaderiga alla laadides saan neid vaadata ajalise piiranguta kasvõi kümme aastat hiljem offline.
Background play so you can watch while using other apps or with your screen locked - jällegi seda saan tasuta lisaga ja tegu on lihtsalt tehnilise piiranguga tasuta kasutajatele.
Stream all the music you want to hear, ad-free on the YouTube Music app - kommentaare vaadates ei meeldi see kellelegi. Need kes muusikat tarbivad kasutavad peamiselt siiski Spotify, Apple vms. Tegu lisaga mis kergitab hinda aga mida enamusel pole vaja.
Kus on reaalsed eelised Premiumi kasutamisel?
Näiteks kasvõi AI frame gen muudetud videod mis jooksevad 30fps asemel 60fps või 60fps asemel 120fps.
HDR tugi. Kõrgema bitrate toega videod iga reso kohta. Iga video AV1 formaadis mis tagaks madalama mahu sama/parema kvaliteedi juures jne.
Originaalsisu. Isegi kui see oleks litsenseeritud mõnelt teiselt streaming teenuselt mis on kallima kuutasu ja reklaamidega näiteks.
Mul pole probleeme maksta teenuse eest kui see on parem. Mängud (Steam, GOG), sport (F1 TV Pro), meelelahutus (Patreon) jne on kõik mul tasulised teenused kas ühekordse või aastase maksena kuna "alternatiivid" tulevad erinevate miinustega.
Seega ei maksa siin hakata välja käima kaarti, et ma tahan kõike tasuta saada ja pole nõus maksma millegi eest. Ma usun, et enamus on sama ja neil on juba kolmekohaline summa aastas mida nad maksvad erinevate asjade eest kokku.
Youtube peab ikka tõsiselt pingutama, et ma oleks nõus hakkama ainult nende teenuse eest kolmekohalist summat aastas maksma.
See ei ole enam 2010 vms kui neil oli eelis teiste ees ja laisk, tasuta kasutatelt featuuride äravõtmine ja nende lukustamine maksumüüri taha neile edu ei too.
Selleks, et konkureerida peab ka pingutama kasutajate raha nimel. |
Olen ka Google tasulisi teenuseid kasutanud Cloudist YTni.
Reaalselt head teenused on olnud Proton Mail, TIdal, Steam. Tidali ma sekundeerin. Oleks saanud 3 aasta subscriptioni eest hunniku albumeid osta.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
13.06.2024 17:02:54
|
|
|
hmls, Esiteks YouTube'i "alternatiividest" - neid tal tegelikult ei ole. Video võid sa ju ka oma lauaarvutis netti välja panna, selleks pole majutajat tarviski. YT on ikkagi ennekõike otsimootor. mis saadab content creatorile vaataja. Rahasaamise võimalus on veel lisahüve.
Varguse osas - ma ju ütlesingi, et tegelikult varastatakse kaaskasutajalt. See on nagu poes: kui kõikidel poodidel oleks näiteks pooled sinna sisse astunutest vargad, siis poe kasum sellest ei peaks muutumagi. Hinnad lihtsalt kerkivad selle tasemeni, et tekkinud liskulu tasa teenida. Mina küll ei ole huvitatud varga ülevalpidamisest.
Andmete osas - see on vaieldav küsimus, kuid ilmselt on ikkagi nii, et on kasutaja huvides, et ettevõte temast kui tarbijast piisavalt paljut teab. Sest nii näidatakse talle just teda huvitavat sisu ja reklaame. Pealegi on see siis ka loodushoidlik, sest niisama lahmimine kaob ära. Selle asemel, et kuulutada oma tootest miljonitele, kes ainult pööritavad silmi, et nende väärtuslikku aega raisati, saab piirduda ainult näiteks tuhandele tõelisele huvilisele presenteerimisega.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
13.06.2024 17:23:49
|
|
|
See on natuke liig kui adblockerite kasutajaid vargaks pidada. Ka natuke liig on digisisu piraatijaid vargaks pidada. Mingit kahjumit sellest ei tekkinud ja saamata jäänud tulu ei ole kahjum. Poest saia varastamine aga on reaalselt kahjum.
Kui Telia filmilaenutusest filmi laenutan ja seda koos sõpradega vaatan, kas siis need sõbrad ka varastasid Telia tagant? See on bullshit retoorika.
Loomulikult väärivad digisisu tootjad ja edastajad tasu tehtud töö eest ja YouTube näitel saavad nad seda tasu lausa rekordiliselt palju. Oma agressiivse reklaamipoliitikaga nad aga ehitavad soodsat pinnast konkurentidele.
Netflix ilmus samuti kaabeltelevisiooni pakkujate kõrvale tühjast kohast, et ei peaks maksma paljudele erinevatele teenusepakkujatele.
Täna oleme samas kohas tagasi, kus igaühel on oma voogedastus ja igaüks küsib kuumaksu.
Olen maksnud https://curiositystream.com/ ja https://nebula.tv/ ja F1TV eest. YouTube osas ei pea seda küll põhjendatuks... Minu kasutaja DATA on nende tasu.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
13.06.2024 17:46:53
|
|
|
Pole päris yt. Aga aastaid olen kasutanud yt musicut, teagi palju maksab, 7-8 euri kuu. Autos üle bt muusikat kuulanud ning kodus telefonist kõlarisse.
Teenus toimib, oma listi saab salvestada ja ka "soovitused" enamasti on adekvaatsed. Reklaame pole, mina rahul.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
13.06.2024 18:03:35
|
|
|
-Koppel-, Ma olen nõus, et tavalise piraatimisega kahjumit omanikule ei teki. Adblockiga on veidi teine lugu, sest kasutaja kasutab keskserveri ressurssi. Kes teab, kui palju väiksem oleks minu poolt eelpool viidatud elektrikulu, kui mitte midagi vastu pakkujad enam ei kasutaks. Isegi kui see on ainult 10%, siis on see ikkagi väärtus, millest meie Eesti Energia siin ei oskaks aru saadagi. Teiselt poolt tehakse liiga reklaamide tellijale, kui tema reklaamid laaditakse alla ning ta maksab selle eest, kuigi need blokeeeritakse. Sisu looja saab tõepoolest lkahju kaudselt, sest temani lihtsalt ei jõua potentsiaalsed klikid.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2024 18:07:10
|
|
|
| perenoel kirjutas: |
| Kes teab, kui palju väiksem oleks minu poolt eelpool viidatud elektrikulu, kui mitte midagi vastu pakkujad enam ei kasutaks. |
Sa arvestad ainult teenusepakkuja elektrikulu. Kasutajatel kes reklaame ei bloki on samuti suurem eleketrikulu. Eriti mobiilsetel seadmetel. Piisavalt nähtud neid läpakaid mis võtavad tuurid ülesse selleks, et kuvada reklaame, aga on vaiksed adblocki kasutades.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
13.06.2024 18:26:58
|
|
|
Tomorrow, Jah aga see on kõik arvuti kasutaja enda kotrolli all ja ta võib lehekülje koheselt sulgeda, kui see on ülemaara ressursse kulutav. Ka saab sellest kergesti vabaneda, kui keelata skriptide jooksutamine - nii kuvatakse reklaami lihtsam variant.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
13.06.2024 18:54:14
|
|
|
Kustutatud.
viimati muutis hmls 18.06.2024 02:23:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
13.06.2024 19:06:11
|
|
|
Hakkavad pihta need vabandused ja õigustused Nagu keegi sunniks kasutama neid teenuseid.
Kui ei taha maksta või reklaame vaadata siis ära kasuta antud teenust. See ei ole ju nii keeruline?
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
13.06.2024 19:20:59
|
|
|
| Osadele meeldib varastada lihtsalt
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.06.2024 19:51:16
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
Pole päris yt. Aga aastaid olen kasutanud yt musicut, teagi palju maksab, 7-8 euri kuu. Autos üle bt muusikat kuulanud ning kodus telefonist kõlarisse.
Teenus toimib, oma listi saab salvestada ja ka "soovitused" enamasti on adekvaatsed. Reklaame pole, mina rahul. |
Premiumiga tuleb ju music kaasa
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
13.06.2024 20:06:54
|
|
|
No kuus korra kannatab mingi video reklaamidega ka ära vaadata. Rohkem seal ei surfi väga.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.06.2024 20:18:55
|
|
|
| miq1988 kirjutas: |
| No kuus korra kannatab mingi video reklaamidega ka ära vaadata. Rohkem seal ei surfi väga. |
Telekas vaatan asju, seal räigelt häirib...kuivem ja muretum on maksta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
13.06.2024 22:12:35
|
|
|
Hakkasin siin kasutama Piped'i.
Reaalselt toimivad mingil määral Rumble ja Odysee. Ülejäänud projektid on suht dead. Viemol on ka mingi nišš. Kõik teised platformid, eriti Odysee on kuidagi loetavama ja normaalsema interfacega kui YT.
Algupäraselt adse ei ole. Testin siin aga tundub et jääb see platform. Tal on suhteliselt laiapõhjaline tugi ja ilmselt ka kasutajaskond.
Mul on ausalt öeldes kopp ees kus ma kuulen Google jt alla poole vööd võteteid ja ausalt olen täielikult depltforminud. Mul on mingid jäägid alles mida sisuliselt ei kasuta.
Ainus asi mida Pipedis teha ei sa on kommenteerida. Pole aega ka ausalt.
Vestlusteks on nagunii parem kasutada foorumeid või Discordi (või kes tahab Matrix ja muid taolisi cliente).
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
13.06.2024 22:42:18
|
|
|
| Hiinlastel on mingi Youtube peegel Hiinamaa serverites. Kunagi juhuslikult leidsin, kui otsisin YT kustutatud videot ja sain selle hoopis hiinlastelt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hmls
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2010
|
14.06.2024 23:13:40
|
|
|
Siin on üks app veel mida testin.
https://freetubeapp.io/#download
Minumeelest selle appiga on video scrollimine hulka sujuvam. Invidious + Piped põhised teenused on väga head kuna sa saad importida eksportida subscriptionid ühelt teisele.
FOSS on läbinähtav ja on valikud. Mulle meeldib.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
15.06.2024 23:04:59
|
|
|
Mina avastasin, et kui panen endal telos youtube mõne video mängima siis floating menüüsse tekib valik "background stream". Paneb see siis juutuubi taustale. Prale seda võid muud telos teha või üldse ekraani kinni panna, tuub mängib edasi. Premiumit pole.
Realme telo
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|