Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.04.2024 14:59:09 vasta tsitaadiga

SKG, sa võiks oma tooni natuke maha tõmmata. Tegelt ka. Sa ei saa üldse aru mida sulle räägitakse ja ainult tulistad...
Ma ei ole kordagi väitnud, et see uuring peaks näitama midagi nimeste eluea lõpuni, ma ei kust sa selle luulu said. Sellised uuringud kirjeldavad uuringu perioodi lähiaastiad kõige täpsemalt +-2-5 aastat ja tulenevalt sotsiaalmajanduslikust kliimast vb 10 aastat edasi.
See "elu lõpuni" mis seal öeldi on mõtteline joon ja keegi kes vähegi on selliseid uuringuid lugenud teab, et see on mõtteharjutus ja vägagi tõenäoliselt ei vasta tõele ning meie vestlus ei käinud siin perioodist tänane - elu lõpp. Seega what gives?

Lisaks, kui millesti peaks lähtuma, siis igatahes enne lähtuks ma USA turu peal tehtud uuringust, mis mis toetub päris elu andmetele VS mingi labi HV venna arvamus.
Ostukäitumine on kindlasti erinev ,mis määral see täpselt gamingut möjutab who knows.

Anna tooli, sa ei ole mingis positsioonis oma käitumise ja väljenduse osas kommenteerima teisi. Katsu endaga hakkama saada, oma natukegi austust teiste inimeste ja nende mõtete vastu, nii siis vaatame edasi.
Minu poolest võib selle pere kokku panna siin samas teemas olevatest inimestest, siis saavad kõik proovida ja oma muljeid jagada.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2024 15:30:20 vasta tsitaadiga

Mis jama sa nüüd ajad ja soovid oma BS küsitlust pehmendada. Selle pealkiri on ju konkreetselt: "The cost of gaming over a lifetime" ja "How much will each generation spend on gaming in a lifetime?". Sa vist ei vaevunud originaalallikasse üldse süvenemagi. Samuti pole seal sõnagi juttu mingitest 2-5 lähiaastatest. See on jälle su enda väljamõeldud fantaasia.
tsitaat:
The All Home Connections team conducted research on gamers’ spending habits by surveying 1,000 American gamers to determine how much the average gamer spends on gaming in a lifetime compared to streaming, fitness and travel and to learn which generation spends the most.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2024 17:24:44 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Minu poolest võib selle pere kokku panna siin samas teemas olevatest inimestest, siis saavad kõik proovida ja oma muljeid jagada.
Anna minna. Tahaks näha kui paljude arvates see hea mõte on
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2024 17:40:12 vasta tsitaadiga

Ma ei suudaks eales leida 5 inimest kellega mul mängumaitse ühtiks 100% ulatuses, mis tähendaks et ma peaks maksma mingi risu eest mida ma ei taha.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.04.2024 22:17:47 vasta tsitaadiga

SKG, mul ei ole vaja midagi pehmendada. Tean väga hästi mida mina väitsin. Ma väitsin, et millenialid kulutavad aastas ca 1000 usd gamingule. Kõik muu siia juurde on sinu fantaasia. Edu sellega.
Anna tooli, Foxxx, mul ei ole vaja midagi tõestada või proovida tegelikult. Võimalus on võimalus sõltumata sellest, kas sa seda kasutad või mitte. Pakkusin eksperimendi välja, kui te proovida ei taha, fine, aga siis ei tasu viriseda ka. Minu kutse on jõus.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2024 22:25:34 vasta tsitaadiga

No sina olid nii hyped, et "et väga suure osa pc mängude hinna saab jagada 6-ga". Jagasid viisi kuidas sa ise sellele läheneksid.
Mina ega Foxxx selle mõttega kaasa ei lähe, aga ootame, ehk keegi on : )
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.04.2024 23:19:29 vasta tsitaadiga

Nii, olin, pakkusin välja viisi, kuidas seda koos proovida ka, et näha täpselt, kuidas toimib, plussid/miinused jne.
Siin ongi näha, kes tegelt tahab teada ja seda huvitab ainult virisemine...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 00:46:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Siin ongi näha, kes tegelt tahab teada ja seda huvitab ainult virisemine...
Vaata, mina virisenud pole, kuid näib et isiklikuks tahad sina minna, mitte mina, nii et hoia tooni!
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 00:57:01 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, mul ei ole vaja midagi pehmendada. Tean väga hästi mida mina väitsin. Ma väitsin, et millenialid kulutavad aastas ca 1000 usd gamingule. Kõik muu siia juurde on sinu fantaasia. Edu sellega.

Ja sellele vaatamata tsiteerisid sa "spent over lifetime".
Samuti on lollus sinna Internet sisse arvutada, nagu Internetti oleks vaja ainult gamingu jaoks.
Mina kulutan 12x45 eur Interneti peale, seega aastas kulub "gamingule" juba sealt 540 eur? icon_lol.gif

Sama loogikat järgides... kõik diisel, mis ma aastas tuhandete eurode eest autopaaki lasen võib arvestada lapse koolikuludeks, kuna ma viin-toon lapse autoga kooli, ignoreerides fakti, et autoga tehakse ka muid sõite ja kütus ei kulu ainult neile sõitudele.

Toetud järeldustele, mis on mitmes asjas puudulikud.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 00:58:17 vasta tsitaadiga

Geniaalne idee ju. Ma teeks järgmine kuu HV's mingi uuringu küsitluse. Siis konstrueerin sellest aasta peale tulemi kasutades sama ühe kuu algallikat ja siis edasi terve eluea peale. Nagunii AHV'id ei muutu icon_biggrin.gif

Nii saaks ju ka erakondade reitingud, üks kord ja elu lõpuni olemas icon_lol.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 01:08:40 vasta tsitaadiga

Lisaks, huvitav või pigem kaheldav on veel see seik:
tsitaat:
We calculated exactly how much each generation of Americans will spend on gaming assuming they begin paying for their own gaming expenses at 16 years old.

Mitte, et 16-aastastel oma teenitud raha ei võiks olla, kuigi veidi kaheldav, et nii noored regulaarselt keskmiselt $80/kuus gamingule kulutavad.
Aga kes teab, võibolla teenivad ja kulutavadki. Või arvestati issi-emme taskuraha sinna sisse.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2024 02:55:03 vasta tsitaadiga

SKG, palun loe, mis mina kirjutasin, mitte seda, mis kõik seal artiklis kirjas ka ei ole.
Veider on ennast kaitsta asjade eest ,mida öelnud ei ole. Mina ei ole mitte kordagi tahtnud rääkida mingist lifetime spendigust, sest ma tean väga hästi, et see on ekstrapolatsioon ja ajas muutuv.
Sina oled see kes ajab mingit life time jura siin.
Minu ainuke point oli, et 1 aastas kulutavad millenialid ca 1000 usd.

Aeron kirjutas:
Huvitav, kuidas see käib kokku selle uuringuga, mis näitab, kui palju kuus keskmiselt kulutatatakse gamingu peale:
https://finance.yahoo.com/news/much-playing-video-games-cost-145120175.html?guccounter=1


Ma ei taha ja oska rääkida lifetime spendigust, sest who knows, mida tulevik toob. Palun saa aru. Kui sa ise tahad lifetime spendingust rääkida, siis nii ütlegi ja mõtiskleme siis selle üle, aga palun lõpeta mulle sõnade suhu panemine.
Tore et mingid teoreetikud kuskil mingeid trajektoore joonistavad, edu neile. Mind huvitas ainult see hetke seisu mõõtmine seal juures ja täpselt selle tõin ka välja.
Minule tundub, et enam vähem adekvaatne oleks käsoleva generatsiooni raames selle data pealt asjadest rääkida, sest majandus ilmselt ei muutu tundmatuseni paari aastaga, aga kaugemale ei julgeks vaadata ja kindlasti tulevad uued uuringud ka peale, mille pealt saaks vb järgmise perioodi kohta midagi arvata, aga seda siis generatsiooni lõpus, uue alguses.

On an unrelated note - kas PS5-l ja/või XBSX on ka selline feature nogu remoteplay together?
Spoiler Spoiler Spoiler

Steami vastav kataloog 7k + mänguga siin: https://store.steampowered.com/search/?category1=998&category2=44&supportedlang=english&ndl=1
E: sain juba vastuse, tundub, et xboxil ei ole, aga ps5-l on Share Play ja seda saab kasutada 1 inimesega, mitte 3-ga nagu pc peal.

On another unrelated note:
Kui suur on ps5 free to play cataloog - psnis on 300 ainult; see pole ju kõik? on?
https://store.playstation.com/en-us/category/30749d2c-738f-4c36-9d6b-7ed517cca9ee/1
PC vastav kataloog tundub olevat natuke alla ~8 k kandis...
https://store.steampowered.com/search/?category1=998&supportedlang=english&genre=Free+to+Play&ndl=1

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 04:03:15 vasta tsitaadiga

Ainult? Palju neid tasuta mänge siis sinu arvates olema peab, arvestades, et PS5 mängukataloogi suurus on 4000+.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2024 09:25:29 vasta tsitaadiga

No kui sa oled nt säästugamer kes vb ei tahagi eriti kulutada mängude peale, siis 300 on ikka väga piiratud sortiment minu arvates.
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 10:36:36 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

On an unrelated note - kas PS5-l ja/või XBSX on ka selline feature nogu remoteplay together?

Playstationil on Shareplay ca 10 aastat juba olnud. Kuigi COOPi võlu on ikka selles, et istutakse koos ühes elutoas, mängitakse ja suheldakse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 11:18:22 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
No kui sa oled nt säästugamer kes vb ei tahagi eriti kulutada mängude peale, siis 300 on ikka väga piiratud sortiment minu arvates.

Seesama säästugamer jälgib sarnaseid allahindlusi:
https://comicbook.com/gaming/news/ps3-playstation-store-game-sale-burnout-paradise/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 12:55:56 vasta tsitaadiga

ma tean mitut noort, kes on mänginud ja mängivad ainult lol-i või cs-i, ühtegi teist mängu puutunud ei ole ja neid ei huvita ka, hakkame siit nüüd mingeid tulemusi genereerima...
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2024 15:07:37 vasta tsitaadiga

Mul oleks huvitav küsimus küll siia juurde, et ei tea kui palju konsoolidel on neid tegelasi kes ainult F2P mängivad.
PC peal ma tean ise päris mitmeid ja olin ise ka päris kaua aega pmt ainult Dota2 peal. Muide mänge ostsin päris palju veidral kombel samal perioodil, aga actual game time oli ainult dota2 peal pmt.

SKG kirjutas:
Aeron kirjutas:
No kui sa oled nt säästugamer kes vb ei tahagi eriti kulutada mängude peale, siis 300 on ikka väga piiratud sortiment minu arvates.

Seesama säästugamer jälgib sarnaseid allahindlusi:
https://comicbook.com/gaming/news/ps3-playstation-store-game-sale-burnout-paradise/

Unimpressive, selliseid diile on nonstop pc peal. Ma ei vaevuks isegi esile tooma. And it still cant beat free in terms of value for money.
Eriti kui free sortiment nii lai on.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 16:50:25 vasta tsitaadiga

See oli lihtsalt 1 näide, neid diile on ka konsoolidel nonstop, see pole ainult PC pärusmaa. PS Store filtrid abiks, "under €1", "under €2.49" jne
Ei tunne kedagi, kes tunneks kedagi, kes ainult tasuta mänge mängiks.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2024 19:15:11 vasta tsitaadiga

Njaa, ma lappasin läbi need 8 lk mänge...
https://store.playstation.com/en-us/category/d0446d4b-dc9a-4f1e-86ec-651f099c9b29/8
talk about garbage... see vaevu kvalifitseerub sortimendiks.
raha eest saaks ilmselt paremaid diile AKSist...

https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/category-playstation-5/sort-rating-desc/max-price-3/page-5/
Valus otsida halbade filtrtite tõttu aga tundub ka pigem üsna lage olevat.
Kes jaksab või ise sorida. Olen avatud sellele, et seal midagi ikka on.

https://www.allkeyshop.com/blog/catalogue/category-pc-games-all/max-price-3/
Humankind, Amnesia The Bunker, Payday2, Fallout NV, Warhammer Age of Sigmar, Dont Starve Together, Saints Row, Helldivers , Terraria...xcom

Vaatasin huvi pärst GOGi ka:
Xcom 2, Kings Bounty mängud, Hitman 3, Agony, Hard Reset, Hard West, Styx, Sniper mängud, Gemini Rue, Worms Ultimate Mayhem, Crypt of the Necrodancer, Stasis, Testament of Sherlock Holmes, XcomChimera Squad, jpm.
Tegelt 2.5 ja 3 € vahele jääb ka veel palju asju nt Lords of the Fallen, Shadow Warrior ja SW2, DeusEX HR, Outlast ...
Kindlasti leiaks veel omajagu ,sest storefronte on palju tegelt ju.


Puhtalt selle järgi, mis siin 10 minutiga silmasin.. ouch. Loodan, et tegelikkus on midagi optimistlikumat konsooli osas.
Päris mänge ei paista küll igapäevaselt saavat erititi vahest kui mingi kampaaniaga joppab.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2024 19:20:11 vasta tsitaadiga

Aeron, Et siis me jõudsime tagasi kontodega hangeldamise juurde. Mulle ka väga meeldisid need lingid, mille avades hinnad muutusid või kehtisid hinnad ainult mingit subscription servicet kasutades.... Kõlab väga läbipaistavalt.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.04.2024 01:28:02 vasta tsitaadiga

Konkreetsed näited palun.
Tunnistan, ma ei viitsinud seekord kõiki läbi klõpsida, vaatasin seach page-i.
Samas näited on nii palju, et isegi kui 50% ära koristad, siis on see ikka hetke seisuga ikkagi lademetes rohkem kui konsoolil selle raha eest pakkuda paistab olevat.
Meil tegelt ei ole vist väga mõtet sortimendi teemat puudutada, sest pure numbers wise pole lihtsalt konsoolidel millestki rääkida.
Recent mängude puhul on suhe 2:1 pc kasuks pea-aegu ja kui ajalooline katloog ja mängud mis pole mainstream juurde panna, siis on see väga ootuspärane tulemus.

Unustasin ju steami asjad üldse panna:
https://store.steampowered.com/search/?sort_by=Price_DESC&maxprice=5&category1=998&supportedlang=english&filter=topsellers&ndl=1
Spoiler Spoiler Spoiler


Eks neid on veel, ma mingi linnukesega kaotasin paar tuhat mängu ära, aga ei viitsi neid läbi käia anyway...

Also, konsooli mehed peaks ju igast hangeldamise poolt olema. Muidu on konsool ju kallis pidada.
Kontoga hangeldamine on way mugavam, kui füüsilise plaadiga ost/müük/vahetus?
Asi see vihik siis sinna konsooli kõrvale panna on, kuhu kirjutada sisse, millise konto all milline mäng on icon_smile.gif

E: Eneba unustasin ka:
https://www.eneba.com/store/games?page=1&rangeFrom=0&rangeTo=3&regions[]=global&regions[]=emea&regions[]=europe&types[]=game
Seal paistab ka olevat OK kraami küllaga. Juba esilehel jääb silma...
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 10:16:29 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Also, konsooli mehed peaks ju igast hangeldamise poolt olema. Muidu on konsool ju kallis pidada.

Nüüd hakkad juba teistele "sõnu suhu panema" okse.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.04.2024 10:28:08 vasta tsitaadiga

Selgita palun...
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 11:23:45 vasta tsitaadiga

Väga kallis pidada, pere eelarve lõhki nüüd icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 08.04.2024 14:58:45 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Aeron kirjutas:

Also, konsooli mehed peaks ju igast hangeldamise poolt olema. Muidu on konsool ju kallis pidada.

Nüüd hakkad juba teistele "sõnu suhu panema" okse.gif
Neela oma okse alla tagasi ja loe Foxxxi hangeldamist sisaldavat säästuretsepti siitsamast teemast:
tsitaat:
Aeron, Sa saad ilmselt isegi aru, et kui sa müüd on ma mängu 10 - 20 euro eest, siis ilmselt ei ole optimaalne sinna kulusid peale laduda ja sellisel juhul tuleb ka see sinu sääst PC peal päris väike. Protsendi saad suureks ajada, aga reaalsed eurod on pigem pudin.
Samal ajal ma lähen ostan ikkagi mõne suurema mängu 80 euro eest poest, kui Sa ostad 65 - 70ga ja müün selle hiljem 50-60 euroga maha. Minu kulu on 20-30 eurot, sinu oma 65-70 eurot. Selle vahe eest võin ma neid 5 - 10 eurot kallimaid indie mänge osta päris mitu tükki.

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 16:10:36 vasta tsitaadiga

Vondur, Ma olen aru saanud, et kasutatud vallasvara müümine ja ostmine on olnud siin teemas püsivalt aukohal (PC leeril küll mingil põhjusel kasutatud asjad on alati võrreldud uue konsooli vastu, aga mis teha)
Ma ei toonud teemasse otseselt mingit uut retsepti. Kui see on füüsiline ese, siis saab seda osta ja müüa.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 18:32:31 vasta tsitaadiga

Kasutatud juppidest arvuti ehitamine on ju otseselt riistvaratootjate tagant varastamine. icon_razz.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 08.04.2024 19:19:17 vasta tsitaadiga

sukelduja, Konsoolipoisi omapärane loogika... icon_biggrin.gif Kas kasutatud arvutijupid on sinu arvates tarkvara, mida on üks algupärane eksemplar ja järgmised on sekunditega loodavad koopiad? Kas iga jupiga on kaasas EULA, mis keelab selle edasimüümist?
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 21:45:37 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
sukelduja, Konsoolipoisi omapärane loogika... icon_biggrin.gif Kas kasutatud arvutijupid on sinu arvates tarkvara, mida on üks algupärane eksemplar ja järgmised on sekunditega loodavad koopiad? Kas iga jupiga on kaasas EULA, mis keelab selle edasimüümist?

Kes emotikondest aru ei saa ja muidu "mitte kõige kirkamatele kriitidele" meeldetuletus, et praktiliselt igal arvutijupil on oma firmware ja osadel juhtudel käib sellega kaasas ka EULA, sest tarkvara algse arendaja litsents nõuab seda. Ja näiteks Nintendo switchi cartridge on ka oma olemuselt riistvara. EULA on kaasas näiteks ka autodel juba ja pikemat aega murtakse piike auto tarkvara kasutamisõiguse edasikandumise teemal müümisel.
Aga point on selles, et nii mõnelgi jookseb aju kokku kui nende (omaarust väga mõistilike, rõhuga omaarust) reeglite laiendamisel järsku absurdini jõutakse. Tänapäeval pole enam võimalik riist ja tarkvara vahele selget joont tõmmata. Ehk siis samade reeglite järgi võttes kui tarkvara edasimüümine jätab ilma arendajad väidetavast kasumist, siis sama kehtib ka riistvara puhul. Tarkvara ja riistvara tootmine ei ole tegelikult nii väga erinev. Võtame näiteks nVidia. Nemad ise ei tooda ühtegi füüsilist mikorskeemi, ega ka näiteks videokaarti. Enamuse nende toodangu omahinnast moodustab arenduskulu, mitte tootmiskulu. Sama lugu ka ravimitega. Nii, et kui võtad sõna tarkvara edasimüümise vastu ja kasutatud riistvara kasutamise poolt, siis tegeled "kirsinoppimisega".


viimati muutis sukelduja 08.04.2024 21:47:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.04.2024 21:47:26 vasta tsitaadiga

Tõsi jutt, lihtsalt antud vaidluse kontekstis natuke üldine.
Kasutatud riistvara ost/müük ühte patta panna tarkvaraga mängunduse kontekstis kuidagi ei päde minu arvates.

Täna jalutades tuli selline mõte, et vb oleks seda teemat huvitav vaadelda väärtustasemete kontekstis.
Nt mida saab kui kulutada 500 € aastas, 1000 € aastas, 1500 € aastas ühel või teisel platvormil nt kahe generatsiooni üleselt.
See on selles mõttes huvitav vaidlus, et fookus on sellel konkreetselt, et mida sa siis saad selle raha eest täpselt - pmt väärtusoptimeerimise ülesanne.

Üldse tekkis küsimus, et kui pikaks ühte geni pidada. Kui vaadelda reliisist reliisini, siis 7a on vist ok - ps4 2013-2020 - aga reaalsus on ju see, et esimesed paar aastat on kõik mängud mõlemal platvormil.
Seega tegelikult pea 10 aastat? Mis arvate?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 08.04.2024 21:55:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 21:49:12 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Tõsi jutt, lihtsalt antud vaidluse kontekstis natuke üldine.
Kasutatud riistvara ost/müük ühte patta panna tarkvaraga mängunduse kontekstis kuidagi ei päde minu arvates.

Aga põhjenda ära mikspärast? Kas ainult sellepärast, et see ei sobi sinu seisukohtadega?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 08.04.2024 23:32:30 vasta tsitaadiga

sukelduja, kas tõesti peab aastal 2024 keegi hakkama sulle põhjendama tarkvara ja riistvara erinevusi? icon_razz.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2024 23:47:39 vasta tsitaadiga

Kas mõlemad on vallasvarad ja neid on võimalik EUs legaalselt müüa?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 07:39:28 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
sukelduja, kas tõesti peab aastal 2024 keegi hakkama sulle põhjendama tarkvara ja riistvara erinevusi? icon_razz.gif

Ära demagoogitse!
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2024 10:17:50 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on peamised argumendid tegelikult rohkem maailmavaatelised.
Riistvara tüki tootmiseks kulunud ressursid ja ökoloogiline jalajälg on nii suured, et selle maksimaale ära kasutamine on lihtsalt väga mõistlik asi.
Lisaks, reeglina ei haava kasutatud raua müük tootja bottom line-i, sest sest müügi välp on suhteliselt pikk. Me ei näe müügil eriti palju paar nädalat või kuud vana riistvara.
Mitte et ma arvaks, et tootja bottomline-i peaks kaitsma, see päeva lõpus tema risk üldse midagi sellist toota, aga üldise printsiibina mulle meeldib mõte, et tehnoloogia areneb ja selle eelduseks kipub minu arvates olema asjaolu, et inimesed tarbivad tehnoloogiat.

Tulles nüüd tarkvara juurde, siis antud teema kontekstis konkreetselt mulle väga ei meeldi see argument (et konsooli mängud on odavad, sest saad neid müüa), sest 90% mängudest ei ole saadaval füüsilisel kujul. See oli 10% juba 2021 ja täna ilmselt on see % juba ühekohaline, kui trend on jätkunud.
Seega suure laia argumendina, et konsooli mänge in general saab selliselt kasutada, ta minu arvates ei päde.
Teine asjaolu on see, et ka konsooli mängu tootmiseks on läinud palju aega-vaeva, tehnoloogiat, pingutust; aga erinevalt raua tükist on mäng võimalik ära kasutada loetud päevadega ja kui sa siis selle ära müüd, saab ka järgmine inimene sama teha loetud päevadega ning see väga konkreetselt halvab uue tarkvara müüki, mis omakorda pärsib tuleviku innovatsiooni.

Mis tegelikult on kind of poohhui, tarbija ei peagi tegelikult vastutama innovatsiooni eest ja on tootajate asi luua süsteeme, mis kaitsevad neid ja kuskil on mingi corporate greed ka jne, aga ma mõtlen sellest oma peas palju lihtsamalt.
Nimelt, kui mingi seltskond inimesi on oma vaeva ja armastuse valanud mingisse kunsti vormi, mis minule rõõmu ja rahuldust pakub, siis minu arvates on nad ära teeninud minu tänu selle eest.
Kuna ma neile lilli ja kallistusi saata ei saa ja nendest ka kõhtu täis ei saa, siis mängu ostmine on vähim, mis ma teha saan, et hoolitseda, et ka nemad minu tänu kuidagi kätte saavad ja see aeg, mis nad on sinna panustanud ja omale kallitest inimestest vb eemal olnud, saaks tasutud.

Tänutunne on ka põhjus, miks olen ostnud palju mänge, mida nooremana sai piratud. Need mälestused on minus tänini.
Või siis olen ostnud mänge mida kunagi mängida ei plaani, sest mulle meeldivad need ideed nende mängude taga ja ma tahan kultiveerida teatud tüüpi mõtlemist.

Need on minu argumendid, mis minu jaoks on ammendavad, aga eks igaühel on oma tõde.
Kindlasti kui mõtleks natuke, siis leiaks veel mõne hea mõtte, aga ehk sellest piisab.

Minu arvates, kui asju vaadata puhtalt inimlikust aspektist, on EULA ja kogu see juriidiline diskussioon ebavajalikud.
Teistpidi, kui ikka perel üldse raha ei ole, siis minu meelest on väga OK osta see kasutatud mäng, et lastel oleks tore ja küll need mängu tootajad ka kuidagi ära elavad.
Eeldades, et ka nemad on toredad inimesed, siis neil on pigem hea meel, kui keegi saab nende kunstist naudingut ja nad ei saa tasu vs nende kunst jääb üldse nautimata.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 09.04.2024 10:46:43, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 09.04.2024 10:36:33 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kas mõlemad on vallasvarad ja neid on võimalik EUs legaalselt müüa?
Tarkvara koopia ei ole vallasvara, on sellest tõesti nii raske aru saada?
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 11:03:20 vasta tsitaadiga

Vondur, Sa mõistad mind valesti, ma müün füüsiliselt plaati, tarkvara tuleb lihtsalt sellega kaasa icon_smile.gif Või siis litsentsiga arvutite müümine on ka keelatud samal põhjusel?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2024 11:10:20 vasta tsitaadiga

Foxxx, mõtle korraks golen rule-i peale.
Jätame selle, mis on võimalik teha, ilma et keegi sulle "ukse taha tuleks" kõrvale ja mõtle selliselt, et kuidas sina tahaks,et sind - kui tarkvara tootjat - koheldaks.
Mina üldiselt tahaks, et minu tööd hinnatakse, aga kui keegi kellel tõesti pole võimalik minu toote eest maksta, tahaks seda väga kasutada, siis mul oleks ok.
Nt "Waking up" meditatsiooni äpp makstab 120 € aastas, aga seal on selline võimalus, et kui sul vahendeid pole võid küsida endale tasuta ligipääsu.
Minu meelest see on väga ilus.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 11:12:46 vasta tsitaadiga

Aeron, Sorry, ma unustasin, et PC master race jaoks on piraatlus A ja O.
Füüsiline plaat on jätkuvalt originaal icon_smile.gif

Aga mis puutub Sinu järjepidevasse mauramisse mingi eetika üle, siis mitte kedagi ei koti.
Täpselt samamoodi nagu Sa ei osta uut riistvara ja ei suuda isegi operatsioonisüsteemi osta ametlike kanaleid pidi, siis ei saa Sa kellegilt nõuda, et ei või kasutatud konsoole või plaadi kujul mänge osta.


viimati muutis Foxxx 09.04.2024 11:18:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 11:15:42 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Kas mõlemad on vallasvarad ja neid on võimalik EUs legaalselt müüa?
Tarkvara koopia ei ole vallasvara, on sellest tõesti nii raske aru saada?

Tarkvara litsentsi edasimüük on EU õigusruumis täiesti legaalne ja EU tasemel kohtus kõik tasemed läbi käinud.
Kui tahad endast veel rumalamana näidata, siis vaidle edasi.


viimati muutis sukelduja 09.04.2024 11:16:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 11:15:54 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Teine asjaolu on see, et ka konsooli mängu tootmiseks on läinud palju aega-vaeva, tehnoloogiat, pingutust; aga erinevalt raua tükist on mäng võimalik ära kasutada loetud päevadega ja kui sa siis selle ära müüd, saab ka järgmine inimene sama teha loetud päevadega ning see väga konkreetselt halvab uue tarkvara müüki, mis omakorda pärsib tuleviku innovatsiooni.

Kuidas mänguplaadi edasimüük uue tarkvara müüki halvab?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 11:21:50 vasta tsitaadiga

SKG, Samamoodi nagu kasutatud riistvara ost halvab uue riistvara müüki icon_biggrin.gif Huvitav, et sealt ei kuule appikarjeid Aeroni ega Vonduri poolt, kuidas Jensenil on juba sama nahktagi 2 päeva seljas olnud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 09.04.2024 13:36:45 vasta tsitaadiga

SKG, konsoolimäng on samuti tarkvara. Mida suurem on mängu (tarkvara) müük järelturul, kust mängulooja ei saa sentigi, seda vähem on mänguloojal raha uue mängu (tarkvara) tegemiseks...

Foxxx, ilma isiklikuks minemata ei saa kohe kuidagi? icon_razz.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 13:45:50 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
SKG, konsoolimäng on samuti tarkvara. Mida suurem on mängu (tarkvara) müük järelturul, kust mängulooja ei saa sentigi, seda vähem on mänguloojal raha uue mängu (tarkvara) tegemiseks...

Mida suurem on arvutitoodete (riistvara) müük järelturul, kust riistvaratootja ei saa sentigi, seda vähem on riistvaratootjal raha uute toodete (riistvara) tegemiseks.
Mida suurem on raamatute müük järelturul, kust kirjanik ei saa sentigi, seda vähem on kirjanikul raha uute raamatute kirjutamiseks.
Mida suurem on televiisorite müük järelturul, kust televiisoritetootja ei saa sentigi, seda vähem on televiisoritootjal raha uute televiisorite tegemiseks.
Seda jada võib päris pikalt jätkata. ( Jah, see on meelega absurdiks aetud )

Küsimus on selles, et mispärast peaks tarkvaratootjale kehtima erikohtlemine?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2024 13:49:12 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kuidas mänguplaadi edasimüük uue tarkvara müüki halvab?

Aeron kirjutas:

Teine asjaolu on see, et ka konsooli mängu tootmiseks on läinud palju aega-vaeva, tehnoloogiat, pingutust; aga erinevalt raua tükist on mäng võimalik ära kasutada loetud päevadega ja kui sa siis selle ära müüd, saab ka järgmine inimene sama teha loetud päevadega ning see väga konkreetselt halvab uue tarkvara müüki, mis omakorda pärsib tuleviku innovatsiooni

= kui mängu läbi tegemiseks läheb a la 8-16h (suht keskmine sp mängu puhul), siis ma saan loetud päevad peale ostu mängu uuesti turgu panna ja järmine inimene saab osta selle ja sama teha. Mängude müügikõver on väga tugevalt frontloaded (= enamik tulu teenitakse esimese kuu või äärmisel juhul kuudega) ning seega võivad õige mitmed müügid jääda tegemata, sest sama mäng ringleb kasutajate vahel.

sukelduja, ma loodan, et see vastab ka sinu küsimusele. Ning sul on õigus, osadel toodetel on sarnaseid probleeme ja tegelikult ei ole kellelgi mingit moraalset kohustust maailma päästa. On vaid see tüüp kellega õhtul voodisse heidad, kas siis kerge või raske südamega (tahtmata öelda, et keegi peaks nüüd hullult südant valutama mõne müümata mängu eest, aga teistpidi, mul on küll hea ja armastav tunne, kui tean, ostsin mängu, mida nautisin ja suurim tänu, mis sain selle anda on antud)

Foxxx kirjutas:
SKG, Samamoodi nagu kasutatud riistvara ost halvab uue riistvara müüki icon_biggrin.gif Huvitav, et sealt ei kuule appikarjeid Aeroni ega Vonduri poolt, kuidas Jensenil on juba sama nahktagi 2 päeva seljas olnud icon_biggrin.gif

Palun süvene, ma juba kirjeldasin, mis vahe on.
Aeron kirjutas:
Lisaks, reeglina ei haava kasutatud raua müük tootja bottom line-i, sest sest müügi välp on suhteliselt pikk. Me ei näe müügil eriti palju paar nädalat või kuud vana riistvara.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 09.04.2024 13:58:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.04.2024 13:57:35 vasta tsitaadiga

Esimese kuuga teenitakse tulu neilt, kes kuidagi oodata ei kannata või lihtsalt rikastelt.
Põhitulu tuleb hiljem, kui hind on mõistlikule tasemele langenud.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 13:57:46 vasta tsitaadiga

Kõik süvenesid, proovi Sa ka icon_smile.gif Kasutatud mängude müük on legaalne ja on igal tootjal juba ammu sisse kirjutatud "kuludesse" samamoodi nagu riistvara tootjal on see sisse kirjutatud. Saa üle ja liigu edasi.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2024 14:03:21 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG kirjutas:
Kuidas mänguplaadi edasimüük uue tarkvara müüki halvab?

Aeron kirjutas:

Teine asjaolu on see, et ka konsooli mängu tootmiseks on läinud palju aega-vaeva, tehnoloogiat, pingutust; aga erinevalt raua tükist on mäng võimalik ära kasutada loetud päevadega ja kui sa siis selle ära müüd, saab ka järgmine inimene sama teha loetud päevadega ning see väga konkreetselt halvab uue tarkvara müüki, mis omakorda pärsib tuleviku innovatsiooni

= kui mängu läbi tegemiseks läheb a la 8-16h (suht keskmine sp mängu puhul), siis ma saan loetud päevad peale ostu mängu uuesti turgu panna ja järmine inimene saab osta selle ja sama teha. Mängude müügikõver on väga tugevalt frontloaded (= enamik tulu teenitakse esimese kuu või äärmisel juhul kuudega) ning seega võivad õige mitmed müügid jääda tegemata, sest sama mäng ringleb kasutajate vahel.

Foxxx kirjutas:
SKG, Samamoodi nagu kasutatud riistvara ost halvab uue riistvara müüki icon_biggrin.gif Huvitav, et sealt ei kuule appikarjeid Aeroni ega Vonduri poolt, kuidas Jensenil on juba sama nahktagi 2 päeva seljas olnud icon_biggrin.gif

Palun süvene, ma juba kirjeldasin, mis vahe on.
Aeron kirjutas:
Lisaks, reeglina ei haava kasutatud raua müük tootja bottom line-i, sest sest müügi välp on suhteliselt pikk. Me ei näe müügil eriti palju paar nädalat või kuud vana riistvara.

Üheltpoolt kui me vaatama Eesti kontekstis, siis kasutatud mängude müük on kogukäibega võrreldes üsna väike. Teisalt näiteks Jaapanis on ülisuur osa ärist seotud mitte mängu endaga, vaid temaatilise "nänni" müümisega. Mängur ostab näiteks kasutatud Pokemoni mängu ja sinna juurde hiljem särgi, toidukarbi, võtmehoidja jne.
Ma sattusin Osakas mitmesse mänguteemalisse poodi, kus mängu ennast polnudki võimalik osta. Näiteks Pokemon, Zelda ja Minecraft.


viimati muutis sukelduja 09.04.2024 14:05:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2024 14:08:17 vasta tsitaadiga

von Wu, viimati kui ma kontrollisin, paar aastat tagasi, siis video games sales on väga tugevalt front loaded = esimese paari kuuga tehakse põhiosa müüki/tulu, siis kui marketing ja hype on tipul ning peale seda üritatakse seda tailing off perioodi pikendada, aga pmt esimesed paar kuud on määrava tähtsusega.
Olen avatud sellele, et midagi on muutunud, aga hetkel pole aega otsida viimaseid andmeid. Erandiks on üksikud mängud, mis kuidagi saavad oma müügiperioodi pikaks venitada.

Foxxx, ei, ei süvenenud, mõistmisest rääkimata.

sukelduja, täiesti eraldi teema, aga jah, on osad mängud, mille brand on nii tugev, et merch ka panustab oluliselt või on suuremgi äri kui mäng ise. Pokemon, warhammer etc. Aga see on ikka üsna erandlik minule teadaolevalt.

Üks hästi tore mõtlemise nipp ka, neile keda see kõnetab.
Võta ükskõik milline käitumine, mille osas sa pole kindel, kas see on hea või halb ning lükka see äärmusesse.
Nt kui absoluutselt kõik inimesed niimoodi teeksid, milline koht siis maailm oleks? Milline oleks selle asja mõju?
See aitab tihtipeale triviaalsena tunduvad asjad panna perspektiivi.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 09.04.2024 14:17:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.