|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.02.2024 19:39:01
|
|
|
Selle laeva päevahind ka ilmselt päris kena
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
12.02.2024 19:39:23
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Kuutasu on sinu "käitlemiseks"...
Kui sa tarbid mingi 1000kW/kuus, siis see savi, aga 100kW puhul loomulikult tahaks nad selle lisada |
200-300 kuus tuleb ära.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.02.2024 19:43:42
|
|
|
| Mis see läbiv arvamus hinna osas nüüd on? Pigem ikka tulevik 10-15senti ehk tasuks vastu sügist leping ära võtta?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
12.02.2024 19:59:16
|
|
|
see on huumor kuubis.
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
12.02.2024 22:41:39
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine. |
Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.02.2024 17:17:28
|
|
|
--
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:18:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.02.2024 17:18:57
|
|
|
Samast kohast saab siniseid soodsalt. Multiplus II GX näiteks Kui kolme faasi vaja, siis mitte GX mudelid juurde eriti soodsad seal
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
14.02.2024 17:34:36
|
|
|
| nexus4 kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine. |
Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes? |
Kõige, sest fixid olid reeglina börsi keskmisest üle ja börsi keskmise saavutamine on juba võimlemine, sellest allapoole, veel enam.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.02.2024 17:39:00
|
|
|
--
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:18:41, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
14.02.2024 17:50:06
|
|
|
See alla 1k mitte GX mudel ei ole tark. Kui tarkust tahad ja juhtida ning monitoorida seda kuidagi, siis sinna vaja juurde kas Cerbo GX eraldi või siis Venus OS koos Raspberryga. GX mudel on kõik ühes.
Lisaks on vaja ilma tarkuseta seadme confimiseks eraldi kaabel osta, targa seadme puhul seda vaja pole ja saab läbi monitoorimisplatvormi confi uploadida seadmesse.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
14.02.2024 23:57:49
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| nexus4 kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine. |
Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes? |
Kõige, sest fixid olid reeglina börsi keskmisest üle ja börsi keskmise saavutamine on juba võimlemine, sellest allapoole, veel enam. |
Jajah, reeglina, kus selline reegel on? Üldteenus ei olnud börsi aritmeetiline keskmine, vaid samasugune kaalutud keskmine nagu individuaalses börsipaketis, lihtsalt kaalud ei olnud sinu personaalsed vaid Elektrilevi väljastatud tüüpkoormusgraafiku põhised mis väljendavad keskmist Eesti tavatarbijat ehk hommiku ja õhtu tippudega.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
15.02.2024 00:22:40
|
|
|
| So ? Üldteenuse tarbija on reeglina mingi olematu koguse tarbija ja tema jaoks pole vahet, on tegu börsiga või üldteenusega, kaalud on mõlemal juhul suhteliselt samas kohas. Mina võtsin olmes ka koguaeg tippe, sest see on mugavus, et taha hommikust lõuna ajal süüa ja õhtusööki öösel.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.02.2024 00:23:12
|
|
|
Üldteenusel oli nii rasvane marginaal et fix võis odavam tulla.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
15.02.2024 11:00:53
|
|
|
Tulevikus hakkab börsihind muutuma 15 minuti kaupa
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
15.02.2024 12:39:20
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| So ? Üldteenuse tarbija on reeglina mingi olematu koguse tarbija ja tema jaoks pole vahet, on tegu börsiga või üldteenusega, kaalud on mõlemal juhul suhteliselt samas kohas. Mina võtsin olmes ka koguaeg tippe, sest see on mugavus, et taha hommikust lõuna ajal süüa ja õhtusööki öösel. |
So that "vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne" on lihtsalt nii tühi lause mis ei tähenda üheski kontekstis mitte midagi.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
15.02.2024 13:35:26
|
|
|
Mis selle asja point on? Mida see tarbija jaoks paremaks muudab? Ja kas elektrilevi hakkab nüüd arvesteid vahetama või kuidas peaks toimuma tagasiarveldus, kui kasutangi täpselt ainult odavamat elektrit 15minutiliste vahedega ja arve saan ikka 60 minuti keskmise eest? See on ju tarbija petmine?
Ja kas börs hakkab siis järgmist päeva 15 minutilise intervalliga ette ennustama et kui palju nüüd iga 15 minuti tagant tarbitakse? Miks mitte siis juba sekundiga või tuhandiksekundiga arvestada?
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.02.2024 14:41:03
|
|
|
2030 vahetavad vms...siis kui vanade arvestite aeg läbi saab.....vanimad lõppesid vist 2027.....
Elektrilevi jaga tuimalt tunni kolmeks...ehk tegwleb mõttetusega
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
15.02.2024 14:57:13
|
|
|
Minumeelest oli juba kunagi olukord kus inimesed kasutasid usinasti börsipaketti ja pesid pesu odavalt tunnil aga arvesti mõõtis päeva täpsusega ja EE arvutas päeva keskmise umbes Seekord vähemalt hoiatatakse mingil määral ette.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.02.2024 15:13:39
|
|
|
Hinnamuutus 15-minutise intervalliga on küll lausidiootsus.
Kas see kehtestatakse nende uhiuute salvestite pärast, mis "suudavad tagada x MW 15 minutiks?"
Kui just neli korda keerulisemaks mineva elektrituruga manipuleerimise lihtsustamine eesmärgiks pole.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 15.02.2024 15:19:44, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
15.02.2024 15:19:11
|
|
|
| aga miks see peaks üldse midagi tarbija jaoks paremaks muutma? Nordpool on sisuliselt elektritootjate börs, kus vastavalt järgmise päeva prognoositud vajadusele klopsitakse kuidagi kokku sellele vastav tootmine, ilmselt siis on tootjatel vaja natuke peenemalt oma tootmist planeerida..
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.02.2024 15:27:40
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| aga miks see peaks üldse midagi tarbija jaoks paremaks muutma? Nordpool on sisuliselt elektritootjate börs, kus vastavalt järgmise päeva prognoositud vajadusele klopsitakse kuidagi kokku sellele vastav tootmine, ilmselt siis on tootjatel vaja natuke peenemalt oma tootmist planeerida.. |
Noh, seda ma siin oletasingi, et kui "tootjal" ei jagugi energiat x terviktunniks, vaid tunniks ja veerandiks või ainult 45 minutiks, siis ei saa oma vurtsumasina toodangut täielikult börsil otse müüa.
Eks nüüd need mereveesalvestid ja akusalvestid ja muud idiootsused peavad ju oma investeeringuid kuidagi tagasi teenima hakkama. Salvestatud energia hinnaga saab siis ka jälle börsihinnale uusi rekordeid püstitada, kui turg defitsiiti kipub jääma - kogemata või sihilikult.
Tarbija huvid siin kohe kindlasti eelistatud ei ole.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
15.02.2024 15:36:47
|
|
|
no nii palju ehk siiski, et kui kuskil sitt ventikassse (turbiini) lendab, siis on võimalik tootmist veerandtunnise sammuga ümber korraldada, nii et parimal juhul pead terve tunni asemel ehk ainult veerand tundi küünlavalgel istuma
viimati muutis pppd 15.02.2024 15:37:19, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
15.02.2024 15:38:17
|
|
|
Mis vahet seal tarbija seisukohast on. Kui enne küttis 1 kilovatine elektriboiler tund aega 10s/kWh. Nüüd kütab endiselt tund aega aga tariifidega 10s,0s,20s,10s. Keskmine ja kokku ikkagi 10s selle tunni aja jaooksul.
Võid võtta fikseeritud paketi 11s/kWh. Siis saad 10s asemel 11s maksta aga vähemalt süda on rahul.
viimati muutis degreal 15.02.2024 15:53:50, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
15.02.2024 15:39:10
|
|
|
ei-ei-ei, kõik see börsivärk on ikka ja ainult tarbijale koti pähe tõmbamiseks, mingi elektritööstur oled vä
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
15.02.2024 16:19:11
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| no nii palju ehk siiski, et kui kuskil sitt ventikassse (turbiini) lendab, siis on võimalik tootmist veerandtunnise sammuga ümber korraldada, nii et parimal juhul pead terve tunni asemel ehk ainult veerand tundi küünlavalgel istuma |
Selleks on nii või naa avariireservid, mitte börs.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
15.02.2024 16:20:25
|
|
|
| degreal kirjutas: |
Mis vahet seal tarbija seisukohast on. Kui enne küttis 1 kilovatine elektriboiler tund aega 10s/kWh. Nüüd kütab endiselt tund aega aga tariifidega 10s,0s,20s,10s. Keskmine ja kokku ikkagi 10s selle tunni aja jaooksul.
Võid võtta fikseeritud paketi 11s/kWh. Siis saad 10s asemel 11s maksta aga vähemalt süda on rahul. |
Sel juhul jah, aga kui hind on 10s, 10€, 10s, 10€?
Vaata mis "hambad" siiani vahel hinnagraafikul on. Siis hakkab neid olema 4x tihedamalt.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
15.02.2024 16:57:51
|
|
|
Tegelt volatiilsem hind on just parem. Igas tunnis võiks olla üks 0s ja 1000s veerandtund. Igas tunnis leidub 15minutit kui tasuta elektriga kütta saab praegu peab pool päeva ootama. kuna tunnine granulaarsus on liiga suur.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
15.02.2024 17:08:32
|
|
|
Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
15.02.2024 17:34:14
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline  |
Proovigu ainult, mul omalt pool veel topelt mõõtjad peal. Kui kolme mõõtja peale üks paigast on siis on petis teada. Kui on kahtlus siis peab omalt poolt mingid tõendid ka olema mitte nagu Kracht kelle tõend oli see, et tema ei usu et õhksoojuspump väga palju elektrit tarbib kui kedagi kodus pole.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
15.02.2024 19:45:13
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline  |
Elektrilevi arvestab oma fix hinnakirja järgi õnneks
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
16.02.2024 10:45:09
|
|
|
Eks need paigaldajad saa ka vorsti jälle leiva peale.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
16.02.2024 21:11:43
|
|
|
| Mälumaht teemaks. Näidud peavad säilima ka juhul, kui arvestiga ühendust ei saada. Kui neli korda tunnis näit võtta, väheneb puhvris hoitav aeg neli korda.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
16.02.2024 23:33:19
|
|
|
~210 kilobaidi sisse mahutaks aasta jagu andmeid lõdvalt ära kui asi veidi läbi mõelda. Ju siis neil purkidel pole sedagi vabalt võtta.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.02.2024 23:41:51
|
|
|
| Näidud lähevad mitu korda päevas elektrilevile arvestist, pole vaja mingit suurt mahtu seal säilitada
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.02.2024 23:53:14
|
|
|
Hästi kui lähevad, aga võivad mitu kuud kinni ka olla kui häire peal.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.02.2024 23:54:56
|
|
|
| On see reaalne, et mitu kuud? Võiks eeldada, et lahendavad probleemi ikka kiiremini.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
16.02.2024 23:59:09
|
|
|
Jah, mul oli nii, ilmselt pole ma ainus.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
17.02.2024 01:01:06
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| On see reaalne, et mitu kuud? Võiks eeldada, et lahendavad probleemi ikka kiiremini. |
Mul lahendasid 2 kuud. Paluti suvila arvestile restart teha kuna andmeid ei edastatud, kahe kuu pärast läksin tegingi aga ei aidanud. Siis läks alles brigaad putitama.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
17.02.2024 01:33:46
|
|
|
| Mul nii, et elektrifirma kuu alguses logib üle 2G arvestisse ja laeb andmed süsteemi. Kui vahepeal link ei toiminud, käidi läpakaga aia taga üle wifi lugemas.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
21.02.2024 16:54:19
|
|
|
See on ju ka loogiline, iga ettevõtte eesmärk on kasumit ehk tulu omanikule maksimeerida, samamoodi, kui iga ettevõtte unistus on liikuda monopoolsesse seisusse. Nt Apple või Microsoft ei nuta, et nad on liiga suure turujõuga ja saavad turgu dirigeerida ehk küsida raha niipalju, et ei mahu ära
Selles vaates kui ettevõtte juht tuleks avalikkuse ette jutuga, et nende eesmärk on kliendile pakkuda odavat hinda, mitte küsida maksimumi - selline juht lastaks lahti..
Äriliselt pidada olema puhas rumalus küsida vähem, kui kliendid on võimelised maksma. a'la kui toodad Hiinas 1€ jupi ja arvad, et oled või sees ja elad ära, kui saad seda siin müüa 5€ eest, siis turundus ja startup mentorid jutustavad, et sama toodet tuleb segmenteerida, madala ostujõulise käest saab kenasti 10€ ja maksujõuliselt võib ka 50+€ oskuslikult küsides kätte saada ehk rumal teenib 1€ jupi pealt 4€ aga oskaja suudab 10x rohkem sama toote pealt teenida.
Seega sina kui riigiomandis Eesti Energia üks omanikke, miks tahad, et "sinu" ettevõte ei võtaks turult maksimaalset kasumit. Kaja valitsus oli vägagi rahul, kui riigifirmalt sai eelarve põhjatu augu lappimiseks suuri dividende võtta - see kõik on ju sinu kui kodaniku hüvanguks, või sõja hüvanguks
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
21.02.2024 17:10:58
|
|
|
| kui omaniku ootus on pakkuda sotsiaalteenust, siis peab omanik seda ka juhatusele selgelt kommunikeerima (ja pärast mitte ehmatama, kui kasum negatiivne on). Meie riiklike lennufirmade saatus võiks nagu mingit õppemomenti pakkuda, ei saa nii et ühelt poolt kirjutatatakse ette et ettevõte peab tarbijatele tipptehnikaga soodsat ja mugavat teenust pakkuma ja siis pärast küsitakse nördimusega, et aga miks kahjum?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
23.02.2024 14:02:44
|
|
|
"Äkki" siis peaks rajama tuumajaama ja mitte ebastabiilse tootlikkusega tuuleparke nii palju ehitama?! Kelle huvides siis ikkagi on riigi stabiilse ja konkurentsivõimelise energiaga varustamine? Kumb on prioriteet, kas maksimaalse kasumi tootmine energiavarustuse ja seega ka majanduse stabiilsuse arvelt või vastupidi?
Kes siis veel kui mitte riik ja seega ka EE omanik sellega tegelema peaks?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
23.02.2024 14:53:27
|
|
|
On's ühtegi eelist Eestil tuumajaamaga mässamiseks, ainult puudused ju..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
23.02.2024 15:54:21
|
|
|
| tuumajaam maksab tegelikult päris roppu raha. Võtke kätte ja ehitage ise, tulevik peaks olema ereroosa ning boonuseks saab irvitades vaadata, kuidas villavabrik seisma jääb.. et siis, Eesti Energia pankrotti läheb.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
23.02.2024 15:59:24
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
"Äkki" siis peaks rajama tuumajaama ja mitte ebastabiilse tootlikkusega tuuleparke nii palju ehitama?! Kelle huvides siis ikkagi on riigi stabiilse ja konkurentsivõimelise energiaga varustamine? Kumb on prioriteet, kas maksimaalse kasumi tootmine energiavarustuse ja seega ka majanduse stabiilsuse arvelt või vastupidi?
Kes siis veel kui mitte riik ja seega ka EE omanik sellega tegelema peaks? |
Omanik, st. Eesti Riik, Vabariigi valitsuse isikus, on seadnud EE-le eesmärgi teenida kasumit. Kui aus olla siis kiiduväärt, et mõni riigiettevõte suudab ka talle pandud eesmärke täita... muidugi - iseasi kas nimetet eesmärk nüüd korrektne on, sest varustuskindluse tagamine ei ole seatud esimeseks eesmärgiks.
| Prillpapa kirjutas: |
| On's ühtegi eelist Eestil tuumajaamaga mässamiseks, ainult puudused ju.. |
Palun loetle puudusi mis ei ole populistlikud.
Jäätmed, ohtlikus, kallis rajada jms on valdavas osas populism.
Konkreetselt:
jäätmed - tänaste kokkulepete järgi on jäätmed tarnija probleem, kuna plaanis pole ise kütust toota (kuigi on olemas kenasti sobivad uraanivarud) siis tõenäoliselt varustab meid Kanada kel on kohustus kasutatud kütus tagasi võtta. Variant oleks ka Rosatom aga... poliitika
ohtlikus - konkreetsed ettepanekud (BWRX või CANDU) on keskmisest söejaamast väiksema keskkonnamõju ja pikaajalise riskiga.
kallis rajada - siin kasutan tsipa demagoogiat - planeeritud akujaamad ja vesiniku eraldamine jms on kõik end mitte tõestanud eksperimentaalsed tehnoloogiad mille käiku saamine vajab väga spetsiifilist oskusteavet mida eksisteerib kordi vähem kui tuumareaktori jaoks, sarnane näide/paralleel oleks auvere soojusvahetid mille algne projekt ja teostus vajasid täielikku ringiehitust ja maksid kena kopika...
| pppd kirjutas: |
| tuumajaam maksab tegelikult päris roppu raha. Võtke kätte ja ehitage ise, tulevik peaks olema ereroosa ning boonuseks saab irvitades vaadata, kuidas villavabrik seisma jääb.. et siis, Eesti Energia pankrotti läheb. |
See on väga poolik tõde ja reeglina tuuakse paralleel Soomest.
Teine äärmuslik näide oleks Hiina ja Venemaa kes on rajanud nii omale kui ka näiteks lähis-itta hunniku reaktoreid vastavalt ajakavale ja pole eelarvet lõhki ajanud. Ülekulu tekib peamiselt bürokraadi tõttu ja samamoodi lendavad lõhki ja lähevad väga kalliks praegu planeeritud aku- ja vesiniku lahendused. Süsteemne probleem pole mitte niiväga tehnoloogias vaid selles kuidas täna nõutakse suurte tööstusprojektide rajamist ja planeerimist.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|