Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.02.2024 19:36:55 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7958564/tagasilook-estlink-2-rikkekohta-pole-endiselt-leitud-tahtaega-pikendati-martsi-lopuni

Nagu ishias. Kord on sääres, siis lööb põlve, aga vaat kui pähe lööb.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.02.2024 19:39:01 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Selle laeva päevahind ka ilmselt päris kena
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2024 19:39:23 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Kuutasu on sinu "käitlemiseks"...
Kui sa tarbid mingi 1000kW/kuus, siis see savi, aga 100kW puhul loomulikult tahaks nad selle lisada

200-300 kuus tuleb ära.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.02.2024 19:43:42 vasta tsitaadiga

Mis see läbiv arvamus hinna osas nüüd on? Pigem ikka tulevik 10-15senti ehk tasuks vastu sügist leping ära võtta?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2024 19:59:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:


https://majandus.postimees.ee/7958564/tagasilook-estlink-2-rikkekohta-pole-endiselt-leitud-tahtaega-pikendati-martsi-lopuni

Nagu ishias. Kord on sääres, siis lööb põlve, aga vaat kui pähe lööb.


see on huumor kuubis.

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2024 22:41:39 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine.


Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 17:17:28 vasta tsitaadiga

--
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:18:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.02.2024 17:18:57 vasta tsitaadiga

Samast kohast saab siniseid soodsalt. Multiplus II GX näiteks thumbs_up.gif Kui kolme faasi vaja, siis mitte GX mudelid juurde eriti soodsad seal
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 14.02.2024 17:34:36 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Markos kirjutas:
Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine.


Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes?


Kõige, sest fixid olid reeglina börsi keskmisest üle ja börsi keskmise saavutamine on juba võimlemine, sellest allapoole, veel enam.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 17:39:00 vasta tsitaadiga

--

viimati muutis NightStriker 15.06.2024 05:18:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.02.2024 17:50:06 vasta tsitaadiga

See alla 1k mitte GX mudel ei ole tark. Kui tarkust tahad ja juhtida ning monitoorida seda kuidagi, siis sinna vaja juurde kas Cerbo GX eraldi või siis Venus OS koos Raspberryga. GX mudel on kõik ühes.
Lisaks on vaja ilma tarkuseta seadme confimiseks eraldi kaabel osta, targa seadme puhul seda vaja pole ja saab läbi monitoorimisplatvormi confi uploadida seadmesse.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2024 23:57:49 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
nexus4 kirjutas:
Markos kirjutas:
Nohh, raha on, miks mitte. Tootjahind on börsiga võrreldes kirves, vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne, kui aluseks oli börsi keskmine.


Turuhinnal põhinev toode oli vanasti üsnagi soodne mille suhtes?


Kõige, sest fixid olid reeglina börsi keskmisest üle ja börsi keskmise saavutamine on juba võimlemine, sellest allapoole, veel enam.


Jajah, reeglina, kus selline reegel on? Üldteenus ei olnud börsi aritmeetiline keskmine, vaid samasugune kaalutud keskmine nagu individuaalses börsipaketis, lihtsalt kaalud ei olnud sinu personaalsed vaid Elektrilevi väljastatud tüüpkoormusgraafiku põhised mis väljendavad keskmist Eesti tavatarbijat ehk hommiku ja õhtu tippudega.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.02.2024 00:22:40 vasta tsitaadiga

So ? Üldteenuse tarbija on reeglina mingi olematu koguse tarbija ja tema jaoks pole vahet, on tegu börsiga või üldteenusega, kaalud on mõlemal juhul suhteliselt samas kohas. Mina võtsin olmes ka koguaeg tippe, sest see on mugavus, et taha hommikust lõuna ajal süüa ja õhtusööki öösel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 00:23:12 vasta tsitaadiga

Üldteenusel oli nii rasvane marginaal et fix võis odavam tulla.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 10:58:24 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7960386/elektrilevi-iganenud-arvestid-muudavad-borsihinna-tappisjalgimise-mottetuks
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.02.2024 11:00:53 vasta tsitaadiga

Tulevikus hakkab börsihind muutuma 15 minuti kaupa icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 12:39:20 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
So ? Üldteenuse tarbija on reeglina mingi olematu koguse tarbija ja tema jaoks pole vahet, on tegu börsiga või üldteenusega, kaalud on mõlemal juhul suhteliselt samas kohas. Mina võtsin olmes ka koguaeg tippe, sest see on mugavus, et taha hommikust lõuna ajal süüa ja õhtusööki öösel.


So that "vanasti oli üldteenus tegelikult üsnagi soodne" on lihtsalt nii tühi lause mis ei tähenda üheski kontekstis mitte midagi.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 13:35:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:


https://majandus.postimees.ee/7960386/elektrilevi-iganenud-arvestid-muudavad-borsihinna-tappisjalgimise-mottetuks


Mis selle asja point on? Mida see tarbija jaoks paremaks muudab? Ja kas elektrilevi hakkab nüüd arvesteid vahetama või kuidas peaks toimuma tagasiarveldus, kui kasutangi täpselt ainult odavamat elektrit 15minutiliste vahedega ja arve saan ikka 60 minuti keskmise eest? See on ju tarbija petmine?
Ja kas börs hakkab siis järgmist päeva 15 minutilise intervalliga ette ennustama icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif et kui palju nüüd iga 15 minuti tagant tarbitakse? Miks mitte siis juba sekundiga või tuhandiksekundiga arvestada?

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 14:41:03 vasta tsitaadiga

2030 vahetavad vms...siis kui vanade arvestite aeg läbi saab.....vanimad lõppesid vist 2027.....
Elektrilevi jaga tuimalt tunni kolmeks...ehk tegwleb mõttetusega

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 14:57:13 vasta tsitaadiga

Minumeelest oli juba kunagi olukord kus inimesed kasutasid usinasti börsipaketti ja pesid pesu odavalt tunnil aga arvesti mõõtis päeva täpsusega ja EE arvutas päeva keskmise umbes icon_lol.gif Seekord vähemalt hoiatatakse mingil määral ette.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 15:13:39 vasta tsitaadiga

Hinnamuutus 15-minutise intervalliga on küll lausidiootsus.

Kas see kehtestatakse nende uhiuute salvestite pärast, mis "suudavad tagada x MW 15 minutiks?" icon_lol.gif

Kui just neli korda keerulisemaks mineva elektrituruga manipuleerimise lihtsustamine eesmärgiks pole.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 15.02.2024 15:19:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.02.2024 15:19:11 vasta tsitaadiga

aga miks see peaks üldse midagi tarbija jaoks paremaks muutma? Nordpool on sisuliselt elektritootjate börs, kus vastavalt järgmise päeva prognoositud vajadusele klopsitakse kuidagi kokku sellele vastav tootmine, ilmselt siis on tootjatel vaja natuke peenemalt oma tootmist planeerida..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 15:27:40 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
aga miks see peaks üldse midagi tarbija jaoks paremaks muutma? Nordpool on sisuliselt elektritootjate börs, kus vastavalt järgmise päeva prognoositud vajadusele klopsitakse kuidagi kokku sellele vastav tootmine, ilmselt siis on tootjatel vaja natuke peenemalt oma tootmist planeerida..


Noh, seda ma siin oletasingi, et kui "tootjal" ei jagugi energiat x terviktunniks, vaid tunniks ja veerandiks või ainult 45 minutiks, siis ei saa oma vurtsumasina toodangut täielikult börsil otse müüa.
Eks nüüd need mereveesalvestid ja akusalvestid ja muud idiootsused peavad ju oma investeeringuid kuidagi tagasi teenima hakkama. Salvestatud energia hinnaga saab siis ka jälle börsihinnale uusi rekordeid püstitada, kui turg defitsiiti kipub jääma - kogemata või sihilikult.

Tarbija huvid siin kohe kindlasti eelistatud ei ole.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.02.2024 15:36:47 vasta tsitaadiga

no nii palju ehk siiski, et kui kuskil sitt ventikassse (turbiini) lendab, siis on võimalik tootmist veerandtunnise sammuga ümber korraldada, nii et parimal juhul pead terve tunni asemel ehk ainult veerand tundi küünlavalgel istuma

viimati muutis pppd 15.02.2024 15:37:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 15:38:17 vasta tsitaadiga

Mis vahet seal tarbija seisukohast on. Kui enne küttis 1 kilovatine elektriboiler tund aega 10s/kWh. Nüüd kütab endiselt tund aega aga tariifidega 10s,0s,20s,10s. Keskmine ja kokku ikkagi 10s selle tunni aja jaooksul.
Võid võtta fikseeritud paketi 11s/kWh. Siis saad 10s asemel 11s maksta aga vähemalt süda on rahul.


viimati muutis degreal 15.02.2024 15:53:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.02.2024 15:39:10 vasta tsitaadiga

ei-ei-ei, kõik see börsivärk on ikka ja ainult tarbijale koti pähe tõmbamiseks, mingi elektritööstur oled vä icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.02.2024 16:19:11 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
no nii palju ehk siiski, et kui kuskil sitt ventikassse (turbiini) lendab, siis on võimalik tootmist veerandtunnise sammuga ümber korraldada, nii et parimal juhul pead terve tunni asemel ehk ainult veerand tundi küünlavalgel istuma

Selleks on nii või naa avariireservid, mitte börs.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 16:20:25 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Mis vahet seal tarbija seisukohast on. Kui enne küttis 1 kilovatine elektriboiler tund aega 10s/kWh. Nüüd kütab endiselt tund aega aga tariifidega 10s,0s,20s,10s. Keskmine ja kokku ikkagi 10s selle tunni aja jaooksul.
Võid võtta fikseeritud paketi 11s/kWh. Siis saad 10s asemel 11s maksta aga vähemalt süda on rahul.

Sel juhul jah, aga kui hind on 10s, 10€, 10s, 10€?

Vaata mis "hambad" siiani vahel hinnagraafikul on. Siis hakkab neid olema 4x tihedamalt.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 16:57:51 vasta tsitaadiga

Tegelt volatiilsem hind on just parem. Igas tunnis võiks olla üks 0s ja 1000s veerandtund. Igas tunnis leidub 15minutit kui tasuta elektriga kütta saab thumbs_up.gif praegu peab pool päeva ootama. kuna tunnine granulaarsus on liiga suur.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 17:08:32 vasta tsitaadiga

Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 17:34:14 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline icon_lol.gif

Proovigu ainult, mul omalt pool veel topelt mõõtjad peal. Kui kolme mõõtja peale üks paigast on siis on petis teada. Kui on kahtlus siis peab omalt poolt mingid tõendid ka olema mitte nagu Kracht kelle tõend oli see, et tema ei usu et õhksoojuspump väga palju elektrit tarbib kui kedagi kodus pole.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 19:45:13 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Ja siis arvestab elektrilevi ikka päeva keskmist hinda sest muidu on liiga keeruline icon_lol.gif

Elektrilevi arvestab oma fix hinnakirja järgi õnneks
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2024 20:27:32 vasta tsitaadiga

ERR-is ka artikkel:
https://www.err.ee/1609254651/eurodirektiivi-jargi-tuleb-pool-miljonit-elektriarvestit-valja-vahetada
Krt. ma ei saa aru, kas nende mõõdikute tarkvaras seda info saatmise taimerit ei saa kruttida?
Tootjalt uus firmware tellida ja sisse kõrvetada. Aga ei, vaja jälle hunnik jäätmeid tekitada.
Arvestitootja(te) lobbi on vilja kandnud vist. Bisniss missugune.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 10:45:09 vasta tsitaadiga

Eks need paigaldajad saa ka vorsti jälle leiva peale.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 16.02.2024 21:11:43 vasta tsitaadiga

Mälumaht teemaks. Näidud peavad säilima ka juhul, kui arvestiga ühendust ei saada. Kui neli korda tunnis näit võtta, väheneb puhvris hoitav aeg neli korda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 23:33:19 vasta tsitaadiga

~210 kilobaidi sisse mahutaks aasta jagu andmeid lõdvalt ära kui asi veidi läbi mõelda. Ju siis neil purkidel pole sedagi vabalt võtta.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.02.2024 23:41:51 vasta tsitaadiga

Näidud lähevad mitu korda päevas elektrilevile arvestist, pole vaja mingit suurt mahtu seal säilitada
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 23:53:14 vasta tsitaadiga

Hästi kui lähevad, aga võivad mitu kuud kinni ka olla kui häire peal.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.02.2024 23:54:56 vasta tsitaadiga

On see reaalne, et mitu kuud? Võiks eeldada, et lahendavad probleemi ikka kiiremini.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2024 23:59:09 vasta tsitaadiga

Jah, mul oli nii, ilmselt pole ma ainus.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2024 01:01:06 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
On see reaalne, et mitu kuud? Võiks eeldada, et lahendavad probleemi ikka kiiremini.

Mul lahendasid 2 kuud. Paluti suvila arvestile restart teha kuna andmeid ei edastatud, kahe kuu pärast läksin tegingi aga ei aidanud. Siis läks alles brigaad putitama.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 17.02.2024 01:33:46 vasta tsitaadiga

Mul nii, et elektrifirma kuu alguses logib üle 2G arvestisse ja laeb andmed süsteemi. Kui vahepeal link ei toiminud, käidi läpakaga aia taga üle wifi lugemas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 21.02.2024 16:16:10 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120272009/eesti-energia-juht-toi-valja-miks-nad-tuumajaama-ei-rajaks-ning-rohutas-et-polevkivitootmisel-on-vesi-ahjus
Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko kirjutas:
„Meie jaoks tähendab tuumajaama lisandumine tuuleparkide rajamise keerulisemaks muutumist. Hinnalangus läheb suuremaks. Me ei investeeri oma enda investeeringutele vastu.“
Ma teen igaks juhuks boldiks ka
Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko kirjutas:
Hinnalangus läheb suuremaks. Me ei investeeri oma enda investeeringutele vastu.
Aitäh kalli energia eest Eesti Energia.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 21.02.2024 16:54:19 vasta tsitaadiga

See on ju ka loogiline, iga ettevõtte eesmärk on kasumit ehk tulu omanikule maksimeerida, samamoodi, kui iga ettevõtte unistus on liikuda monopoolsesse seisusse. Nt Apple või Microsoft ei nuta, et nad on liiga suure turujõuga ja saavad turgu dirigeerida ehk küsida raha niipalju, et ei mahu ära icon_lol.gif

Selles vaates kui ettevõtte juht tuleks avalikkuse ette jutuga, et nende eesmärk on kliendile pakkuda odavat hinda, mitte küsida maksimumi - selline juht lastaks lahti..
Äriliselt pidada olema puhas rumalus küsida vähem, kui kliendid on võimelised maksma. a'la kui toodad Hiinas 1€ jupi ja arvad, et oled või sees ja elad ära, kui saad seda siin müüa 5€ eest, siis turundus ja startup mentorid jutustavad, et sama toodet tuleb segmenteerida, madala ostujõulise käest saab kenasti 10€ ja maksujõuliselt võib ka 50+€ oskuslikult küsides kätte saada icon_biggrin.gif ehk rumal teenib 1€ jupi pealt 4€ aga oskaja suudab 10x rohkem sama toote pealt teenida.

Seega sina kui riigiomandis Eesti Energia üks omanikke, miks tahad, et "sinu" ettevõte ei võtaks turult maksimaalset kasumit. Kaja valitsus oli vägagi rahul, kui riigifirmalt sai eelarve põhjatu augu lappimiseks suuri dividende võtta - see kõik on ju sinu kui kodaniku hüvanguks, või sõja hüvanguks icon_lol.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 21.02.2024 17:10:58 vasta tsitaadiga

kui omaniku ootus on pakkuda sotsiaalteenust, siis peab omanik seda ka juhatusele selgelt kommunikeerima (ja pärast mitte ehmatama, kui kasum negatiivne on). Meie riiklike lennufirmade saatus võiks nagu mingit õppemomenti pakkuda, ei saa nii et ühelt poolt kirjutatatakse ette et ettevõte peab tarbijatele tipptehnikaga soodsat ja mugavat teenust pakkuma ja siis pärast küsitakse nördimusega, et aga miks kahjum?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 21.02.2024 17:48:41 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609259787/eesti-energia-vajame-juba-tanavu-polevkivijaamade-jaoks-lisaraha
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2024 14:02:44 vasta tsitaadiga

connor kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120272009/eesti-energia-juht-toi-valja-miks-nad-tuumajaama-ei-rajaks-ning-rohutas-et-polevkivitootmisel-on-vesi-ahjus
Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko kirjutas:
„Meie jaoks tähendab tuumajaama lisandumine tuuleparkide rajamise keerulisemaks muutumist. Hinnalangus läheb suuremaks. Me ei investeeri oma enda investeeringutele vastu.“
Ma teen igaks juhuks boldiks ka
Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko kirjutas:
Hinnalangus läheb suuremaks. Me ei investeeri oma enda investeeringutele vastu.
Aitäh kalli energia eest Eesti Energia.


"Äkki" siis peaks rajama tuumajaama ja mitte ebastabiilse tootlikkusega tuuleparke nii palju ehitama?! doh.gif Kelle huvides siis ikkagi on riigi stabiilse ja konkurentsivõimelise energiaga varustamine? Kumb on prioriteet, kas maksimaalse kasumi tootmine energiavarustuse ja seega ka majanduse stabiilsuse arvelt või vastupidi?
Kes siis veel kui mitte riik ja seega ka EE omanik sellega tegelema peaks?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 23.02.2024 14:53:27 vasta tsitaadiga

On's ühtegi eelist Eestil tuumajaamaga mässamiseks, ainult puudused ju..
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.02.2024 15:54:21 vasta tsitaadiga

tuumajaam maksab tegelikult päris roppu raha. Võtke kätte ja ehitage ise, tulevik peaks olema ereroosa ning boonuseks saab irvitades vaadata, kuidas villavabrik seisma jääb.. et siis, Eesti Energia pankrotti läheb.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 23.02.2024 15:59:24 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
"Äkki" siis peaks rajama tuumajaama ja mitte ebastabiilse tootlikkusega tuuleparke nii palju ehitama?! doh.gif Kelle huvides siis ikkagi on riigi stabiilse ja konkurentsivõimelise energiaga varustamine? Kumb on prioriteet, kas maksimaalse kasumi tootmine energiavarustuse ja seega ka majanduse stabiilsuse arvelt või vastupidi?
Kes siis veel kui mitte riik ja seega ka EE omanik sellega tegelema peaks?

Omanik, st. Eesti Riik, Vabariigi valitsuse isikus, on seadnud EE-le eesmärgi teenida kasumit. Kui aus olla siis kiiduväärt, et mõni riigiettevõte suudab ka talle pandud eesmärke täita... muidugi - iseasi kas nimetet eesmärk nüüd korrektne on, sest varustuskindluse tagamine ei ole seatud esimeseks eesmärgiks.

Prillpapa kirjutas:
On's ühtegi eelist Eestil tuumajaamaga mässamiseks, ainult puudused ju..

Palun loetle puudusi mis ei ole populistlikud.

Jäätmed, ohtlikus, kallis rajada jms on valdavas osas populism.

Konkreetselt:
jäätmed - tänaste kokkulepete järgi on jäätmed tarnija probleem, kuna plaanis pole ise kütust toota (kuigi on olemas kenasti sobivad uraanivarud) siis tõenäoliselt varustab meid Kanada kel on kohustus kasutatud kütus tagasi võtta. Variant oleks ka Rosatom aga... poliitika icon_smile.gif
ohtlikus - konkreetsed ettepanekud (BWRX või CANDU) on keskmisest söejaamast väiksema keskkonnamõju ja pikaajalise riskiga.
kallis rajada - siin kasutan tsipa demagoogiat - planeeritud akujaamad ja vesiniku eraldamine jms on kõik end mitte tõestanud eksperimentaalsed tehnoloogiad mille käiku saamine vajab väga spetsiifilist oskusteavet mida eksisteerib kordi vähem kui tuumareaktori jaoks, sarnane näide/paralleel oleks auvere soojusvahetid mille algne projekt ja teostus vajasid täielikku ringiehitust ja maksid kena kopika...

pppd kirjutas:
tuumajaam maksab tegelikult päris roppu raha. Võtke kätte ja ehitage ise, tulevik peaks olema ereroosa ning boonuseks saab irvitades vaadata, kuidas villavabrik seisma jääb.. et siis, Eesti Energia pankrotti läheb.

See on väga poolik tõde ja reeglina tuuakse paralleel Soomest.

Teine äärmuslik näide oleks Hiina ja Venemaa kes on rajanud nii omale kui ka näiteks lähis-itta hunniku reaktoreid vastavalt ajakavale ja pole eelarvet lõhki ajanud. Ülekulu tekib peamiselt bürokraadi tõttu ja samamoodi lendavad lõhki ja lähevad väga kalliks praegu planeeritud aku- ja vesiniku lahendused. Süsteemne probleem pole mitte niiväga tehnoloogias vaid selles kuidas täna nõutakse suurte tööstusprojektide rajamist ja planeerimist.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.