Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 282, 283, 284 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2023 13:14:22 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus.


Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).

Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2023 16:49:08 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus.


Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).

Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar.


Kas see probleemne on sama NM-AM5/4-MP83 mounting kit, mida Noctua NH-D15 AM4 omanikele upgrade'na pakub? https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2023 17:16:57 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
HPN kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus.


Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).

Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar.


Kas see probleemne on sama NM-AM5/4-MP83 mounting kit, mida Noctua NH-D15 AM4 omanikele upgrade'na pakub? https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form


Probleemne oli mul NM-AMB12. Ütleks, et see millele viitad, on silma järgi sama, mis uuematel (minu oma on 2020. aastal ostetud) NH-D15 peaks (chromaks ja asjad) juba kaasas olema (AM4 oma sobib ka AM5-le).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 17:26:58 vasta tsitaadiga

AMD 7000 mudelite benchmark võrdlused:
https://www.phoronix.com/news/AMD-Ryzen-7000-Linux-6.5
https://openbenchmarking.org/result/2310245-PTS-LINUXCPU70
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 21:26:08 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
AMD 7000 mudelite benchmark võrdlused:
https://www.phoronix.com/news/AMD-Ryzen-7000-Linux-6.5
...

Hmm, 7800X3D on kiirem kui 7700 ja 7600X aga võtab mõlemast vähem voolu. Interesting.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2023 22:28:23 vasta tsitaadiga

taktsagedused? vähemalt boost on nii 7600x kui 7700 mingi ~400mhz kõrgemal. seal 5ghz peal on see juba oluline efektiivsuse kadu.
eks muidugi see suur cache annab sealt testidest vist pea kõigis tubli boosti.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 14:23:42 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
taktsagedused? vähemalt boost on nii 7600x kui 7700 mingi ~400mhz kõrgemal. seal 5ghz peal on see juba oluline efektiivsuse kadu.
eks muidugi see suur cache annab sealt testidest vist pea kõigis tubli boosti.

Jep, huvitav oleks näha olnud ka vanilla 7600 mudelit võrdluses. Suures caches müttamine võtab ka suht palju voolu. Inteli uued CPU lahendused selle pärast ongi 3 tasandilised. Perf tuumad ja efektiivsuse tuumad sama L3 cache'i taga ja kolmas tasand efektiivsus tuumadega eraldi, et saaks selle P+E jagatud L3 cache'i vajadusel välja lülitada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2023 18:25:27 vasta tsitaadiga

7700x tegi Firefox brauseri benchmarkides 7950x ja 7950x3D'le ära... huvitav kas igapäevases kasutuses on ka 7700x kiirem, sest teoreetiliselt 7950x/7950x3D peaks andma ju parema tulemuse kui mitmed tab'id lahti ja mitmetelt eri ühendustelt leheküljed samaaegselt laevad.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2023 07:58:09 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 7000G "Phoenix" AM5 Desktop APUs & Ryzen 8000 "Hawk Point" APUs Revealed
https://wccftech.com/amd-ryzen-7000g-phoenix-am5-desktop-apus-ryzen-8000-hawk-point-apus-revealed/

R3 7300G (4c/8t) ja R5 7500G (6c/12t) väidetavalt tulemas AM5'le kuskil uue aasta esimeses pooles.
R7 7700G (8c/16t) on paraku puudu ja jõudlust mängudes piirab see, et APU L3 on kärbitud poole võrra 16MB peale.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2023 10:52:37 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
7700x tegi Firefox brauseri benchmarkides 7950x ja 7950x3D'le ära... huvitav kas igapäevases kasutuses on ka 7700x kiirem, sest teoreetiliselt 7950x/7950x3D peaks andma ju parema tulemuse kui mitmed tab'id lahti ja mitmetelt eri ühendustelt leheküljed samaaegselt laevad.

7700X on üks üks chiplet 8 tuumaga, 7950X/7950X3D on kaks chipletti 2x8CPU konfiga. Erinevalt Ryzen 7600/7700 seeriast on 79xx CPUdes väike delay sees, kui andmeid vaja chipletite vahel jooksutada. See on ka põhjus miks väiksema koormuse ja threadide arvuga ülesandeid lahendavad väiksemad Ryzenid vaatamata madalamale taktile kohati paremini. 79xx edu tuleb mängu, kui töökoormus tõmbab pikemalt rohkem kui 8 füüsilist tuuma 100% peale. Tavaolukorras Firefoxi tabid nii ei käitu.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 16:18:19 vasta tsitaadiga

Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.

Mälud PVS416G440C9K

Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.

https://valid.x86.fr/bll7k0

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 17:03:06 vasta tsitaadiga

Mis voldil mälu?

Mul käisid 3950X ja B550 plaadil ikka oluliselt paremini.

https://valid.x86.fr/nzty36
https://valid.x86.fr/khmdvh
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 17:06:54 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mis voldil mälu?

Mul käisid 3950X ja B550 plaadil ikka oluliselt paremini.

https://valid.x86.fr/nzty36
https://valid.x86.fr/khmdvh


1.45

Mäletan jah su postitusi kunagisest ajast.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 17:18:43 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.

Mälud PVS416G440C9K

Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.

https://valid.x86.fr/bll7k0

Spoiler Spoiler Spoiler

Minul on täpselt samad mälud ja samuti 4x8GB pulgad (BIOS pole uusim, kuna SMU veidi vanem):
Spoiler Spoiler Spoiler


Sinu taimingud in ikka väga lõdvad. Eriti kui Infinity Fabric jookseb 1533 peal ainult.

Mõned asjad mis Zentimings pildilt kohe silma hakkasid:
ProODT on liiga agressiivne. Sul on 28 aga optimaalne oleks 40.
Kahjuks ei loe välja palju sa volti annad neile. 1.4v-1.5v on optimaalne. 1.6v ainult hea jahutusega. Alla 1.4v võivad stabiilsusprobleemid tekkida (samaka ka 1.6v).

Programmid on kah vanad. Zentimings uusim versioon on 1.2.9 ja AIDA64 viimane on 6.92.6600.
Muide AIDA64 saab jooksutada ainult RAM teste kui teha topeltklikk Memory teksti peal. Pole vaja L1, L2 ja L3 teste läbi lasta iga kord.
Selle kõigega seoses on sul ~10GB/s madalam ribalaius ja ~20ns kõrgem viide. Muide see, et minul on DRAM write ~29000 on kivi piirang. Kahe kiviga prosed nagu 5900X saavutavad selles osas maksimumi. Ühe kiviga mudelid on piiratud 29000 kanti.

Muidugi võib ka olla, et emaplaat lihtsalt ongi nii kehva aga raske uskuda, et ei laseks madalamaid taiminguid kasutada kui CL22.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 18:33:18 vasta tsitaadiga

mul 5600X @ 4.7GHz 1.24V all-core ja ADATA XPG Spectrix D50 3600MHz 4x8GB @ 4000MHz CL18 1.41V. ma vaene ja kasutasin uusimat AIDA64 trialit

write 51336
read 28778
copy 51107
latency 66.8
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2023 19:03:45 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 8000/9000 APU roadmap leaks out, “Strix Point” to launch mid-2024, “Fire Range” and “Strix Halo” in 2025
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 01:45:32 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.

Mälud PVS416G440C9K

Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.

https://valid.x86.fr/bll7k0

Spoiler Spoiler Spoiler

Minul on täpselt samad mälud ja samuti 4x8GB pulgad (BIOS pole uusim, kuna SMU veidi vanem):
Spoiler Spoiler Spoiler


Sinu taimingud in ikka väga lõdvad. Eriti kui Infinity Fabric jookseb 1533 peal ainult.

Mõned asjad mis Zentimings pildilt kohe silma hakkasid:
ProODT on liiga agressiivne. Sul on 28 aga optimaalne oleks 40.
Kahjuks ei loe välja palju sa volti annad neile. 1.4v-1.5v on optimaalne. 1.6v ainult hea jahutusega. Alla 1.4v võivad stabiilsusprobleemid tekkida (samaka ka 1.6v).

Programmid on kah vanad. Zentimings uusim versioon on 1.2.9 ja AIDA64 viimane on 6.92.6600.
Muide AIDA64 saab jooksutada ainult RAM teste kui teha topeltklikk Memory teksti peal. Pole vaja L1, L2 ja L3 teste läbi lasta iga kord.
Selle kõigega seoses on sul ~10GB/s madalam ribalaius ja ~20ns kõrgem viide. Muide see, et minul on DRAM write ~29000 on kivi piirang. Kahe kiviga prosed nagu 5900X saavutavad selles osas maksimumi. Ühe kiviga mudelid on piiratud 29000 kanti.

Muidugi võib ka olla, et emaplaat lihtsalt ongi nii kehva aga raske uskuda, et ei laseks madalamaid taiminguid kasutada kui CL22.



Krt seda teab mis hommikul viga oli kui katsetama hakkasin. Vist oli veel rohkem volti vaja kui 1.5v, panin 1.52v

Spoiler Spoiler Spoiler



EDIT: Proovisin veel kaugemale aga ei õnnestunud

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 03:58:28 vasta tsitaadiga

ufo56, Nüüd juba täitsa ok thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 16:04:43 vasta tsitaadiga

zen4c laiemalt prosedesse:
https://www.techpowerup.com/315367/amd-introduces-ryzen-5-and-ryzen-3-mobile-processors-with-zen-4c-cores

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 17:30:21 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
zen4c laiemalt prosedesse:
https://www.techpowerup.com/315367/amd-introduces-ryzen-5-and-ryzen-3-mobile-processors-with-zen-4c-cores

Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 17:41:02 vasta tsitaadiga

Ja sis neil endil on 7950X3D kus ühel chipletil on lisa cache ja teisel mitte ning sis core parking loobib applicationi "kehvema perfiga" corede peale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 18:32:32 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Ja sis neil endil on 7950X3D kus ühel chipletil on lisa cache ja teisel mitte ning sis core parking loobib applicationi "kehvema perfiga" corede peale icon_biggrin.gif

See on üllatavalt hästi mängudes tööle saadud arvestades, et ühed tuumad on suure cache'i taga aga madalama taktiga ja teised ilma lisacachita aga kõrgema taktiga. Peab suht targalt valima, et parim tulemus saavutada.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2023 19:46:08 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:

Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Endale jalga tulistamise taktika. Enamus rahvast ei huvita absoluutselt see, kuidas jõudlus saavutatakse. Loeb ainult tulemus.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 12:22:20 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Optimist kirjutas:

Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Endale jalga tulistamise taktika. Enamus rahvast ei huvita absoluutselt see, kuidas jõudlus saavutatakse. Loeb ainult tulemus.

Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 13:15:43 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet).
kas see ei olnud esimese epycu ajast? kõigi märkimisväärsemalt vast mälu ja numa noded aga ka muu ccx vaheline liiklus.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2023 17:12:47 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Optimist kirjutas:
Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet).
kas see ei olnud esimese epycu ajast? kõigi märkimisväärsemalt vast mälu ja numa noded aga ka muu ccx vaheline liiklus.

Neil oli iga lahendus hambus, kus protsessor ei suutnud tagada sama jõudlust kõigi tuumade raames nagu monoliitsed CPU arhitektuurid vanasti. Siis kui said nö tagatoast vihje, et Intel läheb tulevikus ise ka sama teed, jäi see mõistusevastane lahmimine ära. Näen et AMD käitub antud olukorras mõnevõrra sarnaselt. Tehakse konkurendi säästu tuumakesi maha aga ma olen suht kindel, et vähemalt läpparites saame lähiaastatel AMDi poolt midagi analoogset näha.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2023 23:51:24 vasta tsitaadiga

Key details about AMD Ryzen 8000G APUs leaked ahead of launch
https://www.xda-developers.com/amd-ryzen-8000g-leak/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 11:35:29 vasta tsitaadiga

Endiselt otsin 7800x3d kõrvale miskit asjalikku mobo... ei suuda otsustada kas võtta B650 või X670 kiibistik.
Tean, et 3d cachega protsessorit ei saa ülekiirendada, aga järgmine Zen (2024 alguse poole???) tulevad esialgu ilma 3d cacheta variandid, siis oleks jälle X670 rohkem kasu?

Ootan konkreetseid soovitusi kuni ~300 € mobode osas!
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 14:13:35 vasta tsitaadiga

https://www.amd.com/en/products/processors/chipsets/am5.html
b650 ja x670+ vahe on ennekõike kiirete usb-de hulgas (ja need rohkemad usable laned läksid ka iirc otse sinna).
overclock on pigem mudeli kui chipseti küsimus.

pigem on plate juures hea küsimus kas e või mitte icon_razz.gif
ise võtaks asuse b650e-f ilmselt, ennekõike featureseti pealt. ülevaadetes-rounduppides pole ka millegi koledaga silma jäänud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 14:51:50 vasta tsitaadiga

Mina läksin Asusest suure kaarega mööda, kuna liiga palju jamasid nende AM5 emmedega.

Siin on üks hea video mingisuguse alamhulga AM5 emaplaatidega (loetleb head ja vead ära): https://www.youtube.com/watch?v=lTBnzUF6EbE
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 15:00:00 vasta tsitaadiga

https://www.techspot.com/review/2633-amd-b650-motherboards/
https://www.techspot.com/review/2699-amd-b650-motherboards/

Samuti hulk B650 plaate testitud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 20:02:43 vasta tsitaadiga

Kuidas tänaseks AM5 peal VRM'ga lood on? Mäletan, et AM4 oli see mimgil määral teemaks kus pmst hea vrm'ga olid aint osad kallid plated pluss siis mõned pärlid nagu mortar ja tomahawk.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2023 20:16:56 vasta tsitaadiga

Ei tohiks suur probleem olla. Eelpool lingitud artiklites on HUB ka VRM testinud 7950X'ga
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2023 10:02:39 vasta tsitaadiga

Asus paneb teistele ikka pika puuga ära icon_cool.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2023 11:06:18 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Asus paneb teistele ikka pika puuga ära icon_cool.gif


Ainult natukene vales suunas icon_redface.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2023 11:45:59 vasta tsitaadiga

Mul ei tekkinud kordagi tunnet, et B650 kuidagi piirab.

https://valid.x86.fr/2ld3br

Pikas plaanis oleks pigem mõistlik võtta plaat millel on PCIe 5 vähemalt GPU ja ühe salvestusühenduse jaoks. OC on suht mõttetu, pigem timmida curve optimizeriga säästlikumaks ja kiiremaks. Pigem maksimaalset voolutarvet ja soojaeraldust piirata sest jõudluses ei kaota sellega midagi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2023 23:55:44 vasta tsitaadiga

APU-d tulevad.

https://www.xda-developers.com/amd-ryzen-8000g-apus-confirmed-to-launch-in-january/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 18:47:28 vasta tsitaadiga

AMD Readies Ryzen 7 5700X3D and Ryzen 5 5500X3D Socket AM4 Processors
https://www.techpowerup.com/315739/amd-readies-ryzen-7-5700x3d-and-ryzen-5-5500x3d-socket-am4-processors
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 18:52:34 vasta tsitaadiga

Jeebus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 19:20:06 vasta tsitaadiga

Pole paha kui neil suurem levik on mitte a'la 5600X3D mis oli MicroCenter exclusive.
Tegelikult kui nad tahaks saaks nad teha ka veidi kiirema 5850 X3D versiooni mis kasutab 7nm chipletite, cache ja IO die asemel 6nm. Hetkel paljud asjad minemas 6nm peale nagu PS5 "Slim", Steam Deck OLED jne.
Kuna 6nm on optiline shrink siis see oleks võrdlemisi lihtne.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 20:22:28 vasta tsitaadiga

Mingid praak 5800X3D kiibid nagunii. Vaja lahti saada. Kui hind on norm, why not. Budget mänguritele hea diil ehk.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.11.2023 21:12:25 vasta tsitaadiga

No oleneb mis sealt välja pushitakse võib ju lampi mingi hea budget 4K toorik olla.
_________________
Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 21:36:20 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Mingid praak 5800X3D kiibid nagunii. Vaja lahti saada. Kui hind on norm, why not. Budget mänguritele hea diil ehk.

Miks mitte. Selline "loto", et saad soodsamalt siiski hea isendi.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 21:54:25 vasta tsitaadiga

Vaevalt et praak. Pigem on tänu X3D laiale levikule nüüd neid 64MB chipe mida sinna Zen3 (kus tõenäoliselt praagi protsent on ülimadal, oli juba alguses) peale istutada hunnikutes.

Raud on kuum siis võib taguda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 22:20:13 vasta tsitaadiga

see on ainult hea uudis, AM4 on ikka väga laialtlevinud platvorm. ehk tõmbaks isegi 5600X pealt end veidi ülespoole kuigi ta mul praegu 4.7GHz all-core.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 23:06:16 vasta tsitaadiga

Olen ise mõelnud samuti 5600x pealt upgreidi teha ja 5800x3d mõttes olnud aga hind ei taha kuidagi alla tulla, pigem siin viimaste kuudega isegi ülespoole kerkinud. niiet jään huviga neid uusi 5000 seeria prosesi ootama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2023 23:13:46 vasta tsitaadiga

September-Oktoober krutivadki hinnad üles, et siis musta reede ja pühade soodustused suure allahindlusega välja reklaamida. AM4 kestab hästi. 5800X3D peal jätab ilmselt päris mitu generatsiooni uuendamist julgelt vahele.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 00:15:20 vasta tsitaadiga

Kas ilma wifi'ta, usb4 ja pcie5 graafika toega AM5 emaplaate ka olemas on?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 00:35:07 vasta tsitaadiga

Plaate on ~€80 alates.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2023 03:33:52 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Kas ilma wifi'ta, usb4 ja pcie5 graafika toega AM5 emaplaate ka olemas on?

Ei ole.

On ilma Wi-Fi'ta ja PCIe 5.0 x16 slotiga aga USB4 ei oma minuteada hetkel ükski AM5 plaat: https://geizhals.eu/?cat=mbam5&xf=16934_1%7E19226_1%7E7226_802.11zz
Filtrites panin USB 3.2 20Gbps mis on hetke suurim toetatud kiirus.

Arvan, et kui AMD väljastab järgmise aasta esimeses pooles Zen 5 mudelid, siis toovad emaplaaditootjad välja nn refresh mudelid millel osadel arvatavasti on ka USB4.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 282, 283, 284 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.