|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
22.10.2023 13:14:22
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus. |
Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).
Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tshw900
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2015
|
27.10.2023 16:49:08
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| Kristoferr kirjutas: |
| HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus. |
Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).
Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar. |
Kas see probleemne on sama NM-AM5/4-MP83 mounting kit, mida Noctua NH-D15 AM4 omanikele upgrade'na pakub? https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
27.10.2023 17:16:57
|
|
|
| tshw900 kirjutas: |
| HPN kirjutas: |
| Kristoferr kirjutas: |
| HPN, Ei tohiks nagu. Kas jahutus on ikka õiget pidi peal? See on offset tüüpi jahutus. |
Hommikul värkse peaga mõtlesin ka, et see ei saa ikka nii olla. Probleem oligi offsetis, kuna kasutasin NM-AMB12 alust. Algul ei tahtnud uskuda, et see nii palju asju paigast ära nihutab, aga nii see oli. Panin vanad tavalised NH-D15 AM4 alused ja asi joondus paika, kuigi väga nibin-nabin (ventilaatori külgmine serv on maksimaalselt 0,5 mm GPU-st, radikaga vahe 1-2 mm).
Loo moraal: kurjajuur oli Noctua uus AM5 offset mounting bar. |
Kas see probleemne on sama NM-AM5/4-MP83 mounting kit, mida Noctua NH-D15 AM4 omanikele upgrade'na pakub? https://noctua.at/en/amd-am5-mounting-kit-order-form |
Probleemne oli mul NM-AMB12. Ütleks, et see millele viitad, on silma järgi sama, mis uuematel (minu oma on 2020. aastal ostetud) NH-D15 peaks (chromaks ja asjad) juba kaasas olema (AM4 oma sobib ka AM5-le).
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tshw900
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2015
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
29.10.2023 21:26:08
|
|
|
Hmm, 7800X3D on kiirem kui 7700 ja 7600X aga võtab mõlemast vähem voolu. Interesting.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
29.10.2023 22:28:23
|
|
|
taktsagedused? vähemalt boost on nii 7600x kui 7700 mingi ~400mhz kõrgemal. seal 5ghz peal on see juba oluline efektiivsuse kadu.
eks muidugi see suur cache annab sealt testidest vist pea kõigis tubli boosti.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
30.10.2023 14:23:42
|
|
|
| londiste kirjutas: |
taktsagedused? vähemalt boost on nii 7600x kui 7700 mingi ~400mhz kõrgemal. seal 5ghz peal on see juba oluline efektiivsuse kadu.
eks muidugi see suur cache annab sealt testidest vist pea kõigis tubli boosti. |
Jep, huvitav oleks näha olnud ka vanilla 7600 mudelit võrdluses. Suures caches müttamine võtab ka suht palju voolu. Inteli uued CPU lahendused selle pärast ongi 3 tasandilised. Perf tuumad ja efektiivsuse tuumad sama L3 cache'i taga ja kolmas tasand efektiivsus tuumadega eraldi, et saaks selle P+E jagatud L3 cache'i vajadusel välja lülitada.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tshw900
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2015
|
30.10.2023 18:25:27
|
|
|
| 7700x tegi Firefox brauseri benchmarkides 7950x ja 7950x3D'le ära... huvitav kas igapäevases kasutuses on ka 7700x kiirem, sest teoreetiliselt 7950x/7950x3D peaks andma ju parema tulemuse kui mitmed tab'id lahti ja mitmetelt eri ühendustelt leheküljed samaaegselt laevad.
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
31.10.2023 10:52:37
|
|
|
| tshw900 kirjutas: |
| 7700x tegi Firefox brauseri benchmarkides 7950x ja 7950x3D'le ära... huvitav kas igapäevases kasutuses on ka 7700x kiirem, sest teoreetiliselt 7950x/7950x3D peaks andma ju parema tulemuse kui mitmed tab'id lahti ja mitmetelt eri ühendustelt leheküljed samaaegselt laevad. |
7700X on üks üks chiplet 8 tuumaga, 7950X/7950X3D on kaks chipletti 2x8CPU konfiga. Erinevalt Ryzen 7600/7700 seeriast on 79xx CPUdes väike delay sees, kui andmeid vaja chipletite vahel jooksutada. See on ka põhjus miks väiksema koormuse ja threadide arvuga ülesandeid lahendavad väiksemad Ryzenid vaatamata madalamale taktile kohati paremini. 79xx edu tuleb mängu, kui töökoormus tõmbab pikemalt rohkem kui 8 füüsilist tuuma 100% peale. Tavaolukorras Firefoxi tabid nii ei käitu.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
01.11.2023 16:18:19
|
|
|
Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.
Mälud PVS416G440C9K
Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.
https://valid.x86.fr/bll7k0
Spoiler 
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
01.11.2023 17:06:54
|
|
|
1.45
Mäletan jah su postitusi kunagisest ajast.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.11.2023 17:18:43
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.
Mälud PVS416G440C9K
Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.
https://valid.x86.fr/bll7k0
Spoiler 
|
Minul on täpselt samad mälud ja samuti 4x8GB pulgad (BIOS pole uusim, kuna SMU veidi vanem):
Spoiler 
Sinu taimingud in ikka väga lõdvad. Eriti kui Infinity Fabric jookseb 1533 peal ainult.
Mõned asjad mis Zentimings pildilt kohe silma hakkasid:
ProODT on liiga agressiivne. Sul on 28 aga optimaalne oleks 40.
Kahjuks ei loe välja palju sa volti annad neile. 1.4v-1.5v on optimaalne. 1.6v ainult hea jahutusega. Alla 1.4v võivad stabiilsusprobleemid tekkida (samaka ka 1.6v).
Programmid on kah vanad. Zentimings uusim versioon on 1.2.9 ja AIDA64 viimane on 6.92.6600.
Muide AIDA64 saab jooksutada ainult RAM teste kui teha topeltklikk Memory teksti peal. Pole vaja L1, L2 ja L3 teste läbi lasta iga kord.
Selle kõigega seoses on sul ~10GB/s madalam ribalaius ja ~20ns kõrgem viide. Muide see, et minul on DRAM write ~29000 on kivi piirang. Kahe kiviga prosed nagu 5900X saavutavad selles osas maksimumi. Ühe kiviga mudelid on piiratud 29000 kanti.
Muidugi võib ka olla, et emaplaat lihtsalt ongi nii kehva aga raske uskuda, et ei laseks madalamaid taiminguid kasutada kui CL22.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
01.11.2023 18:33:18
|
|
|
mul 5600X @ 4.7GHz 1.24V all-core ja ADATA XPG Spectrix D50 3600MHz 4x8GB @ 4000MHz CL18 1.41V. ma vaene ja kasutasin uusimat AIDA64 trialit
write 51336
read 28778
copy 51107
latency 66.8
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
02.11.2023 01:45:32
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
Paar aastat pole viitsinud mõelda miks paremini mälud ei tööta. Nüüd mõtlesin, et võiks uurida asja. Paar tundi jamasin aga edu ei saavutanud.
Mälud PVS416G440C9K
Max seaded millega POST karjuma ei hakka on all.
https://valid.x86.fr/bll7k0
Spoiler 
|
Minul on täpselt samad mälud ja samuti 4x8GB pulgad (BIOS pole uusim, kuna SMU veidi vanem):
Spoiler 
Sinu taimingud in ikka väga lõdvad. Eriti kui Infinity Fabric jookseb 1533 peal ainult.
Mõned asjad mis Zentimings pildilt kohe silma hakkasid:
ProODT on liiga agressiivne. Sul on 28 aga optimaalne oleks 40.
Kahjuks ei loe välja palju sa volti annad neile. 1.4v-1.5v on optimaalne. 1.6v ainult hea jahutusega. Alla 1.4v võivad stabiilsusprobleemid tekkida (samaka ka 1.6v).
Programmid on kah vanad. Zentimings uusim versioon on 1.2.9 ja AIDA64 viimane on 6.92.6600.
Muide AIDA64 saab jooksutada ainult RAM teste kui teha topeltklikk Memory teksti peal. Pole vaja L1, L2 ja L3 teste läbi lasta iga kord.
Selle kõigega seoses on sul ~10GB/s madalam ribalaius ja ~20ns kõrgem viide. Muide see, et minul on DRAM write ~29000 on kivi piirang. Kahe kiviga prosed nagu 5900X saavutavad selles osas maksimumi. Ühe kiviga mudelid on piiratud 29000 kanti.
Muidugi võib ka olla, et emaplaat lihtsalt ongi nii kehva aga raske uskuda, et ei laseks madalamaid taiminguid kasutada kui CL22. |
Krt seda teab mis hommikul viga oli kui katsetama hakkasin. Vist oli veel rohkem volti vaja kui 1.5v, panin 1.52v
Spoiler 
EDIT: Proovisin veel kaugemale aga ei õnnestunud
Spoiler 
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
02.11.2023 17:30:21
|
|
|
Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
02.11.2023 17:41:02
|
|
|
Ja sis neil endil on 7950X3D kus ühel chipletil on lisa cache ja teisel mitte ning sis core parking loobib applicationi "kehvema perfiga" corede peale
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
02.11.2023 18:32:32
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
Ja sis neil endil on 7950X3D kus ühel chipletil on lisa cache ja teisel mitte ning sis core parking loobib applicationi "kehvema perfiga" corede peale  |
See on üllatavalt hästi mängudes tööle saadud arvestades, et ühed tuumad on suure cache'i taga aga madalama taktiga ja teised ilma lisacachita aga kõrgema taktiga. Peab suht targalt valima, et parim tulemus saavutada.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
02.11.2023 19:46:08
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne
Spoiler 
|
Endale jalga tulistamise taktika. Enamus rahvast ei huvita absoluutselt see, kuidas jõudlus saavutatakse. Loeb ainult tulemus.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
06.11.2023 12:22:20
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
Shots fired. AMDi marketing teeb Inteli e-koorikuid maha. Samas ma ei imestaks, kui mingi hetk AMD võtab kasutusele lahenduse kus all cores won't have same IPC jne
Spoiler 
|
Endale jalga tulistamise taktika. Enamus rahvast ei huvita absoluutselt see, kuidas jõudlus saavutatakse. Loeb ainult tulemus. |
Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet).
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2023 13:15:43
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet). |
kas see ei olnud esimese epycu ajast? kõigi märkimisväärsemalt vast mälu ja numa noded aga ka muu ccx vaheline liiklus.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
06.11.2023 17:12:47
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
| Mulle meenub miskipärast kui Inteli serveri marketing rääkis milline jama konkurendi chipletitega serveriprose on, monoliitne Xeon on ikka nii palju parem ... (need kes ei tea, siis uus Xeon on praegu samuti chiplet). |
kas see ei olnud esimese epycu ajast? kõigi märkimisväärsemalt vast mälu ja numa noded aga ka muu ccx vaheline liiklus. |
Neil oli iga lahendus hambus, kus protsessor ei suutnud tagada sama jõudlust kõigi tuumade raames nagu monoliitsed CPU arhitektuurid vanasti. Siis kui said nö tagatoast vihje, et Intel läheb tulevikus ise ka sama teed, jäi see mõistusevastane lahmimine ära. Näen et AMD käitub antud olukorras mõnevõrra sarnaselt. Tehakse konkurendi säästu tuumakesi maha aga ma olen suht kindel, et vähemalt läpparites saame lähiaastatel AMDi poolt midagi analoogset näha.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
09.11.2023 11:35:29
|
|
|
Endiselt otsin 7800x3d kõrvale miskit asjalikku mobo... ei suuda otsustada kas võtta B650 või X670 kiibistik.
Tean, et 3d cachega protsessorit ei saa ülekiirendada, aga järgmine Zen (2024 alguse poole???) tulevad esialgu ilma 3d cacheta variandid, siis oleks jälle X670 rohkem kasu?
Ootan konkreetseid soovitusi kuni ~300 € mobode osas!
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.11.2023 14:13:35
|
|
|
https://www.amd.com/en/products/processors/chipsets/am5.html
b650 ja x670+ vahe on ennekõike kiirete usb-de hulgas (ja need rohkemad usable laned läksid ka iirc otse sinna).
overclock on pigem mudeli kui chipseti küsimus.
pigem on plate juures hea küsimus kas e või mitte
ise võtaks asuse b650e-f ilmselt, ennekõike featureseti pealt. ülevaadetes-rounduppides pole ka millegi koledaga silma jäänud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
09.11.2023 14:51:50
|
|
|
Mina läksin Asusest suure kaarega mööda, kuna liiga palju jamasid nende AM5 emmedega.
Siin on üks hea video mingisuguse alamhulga AM5 emaplaatidega (loetleb head ja vead ära): https://www.youtube.com/watch?v=lTBnzUF6EbE
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
09.11.2023 20:02:43
|
|
|
| Kuidas tänaseks AM5 peal VRM'ga lood on? Mäletan, et AM4 oli see mimgil määral teemaks kus pmst hea vrm'ga olid aint osad kallid plated pluss siis mõned pärlid nagu mortar ja tomahawk.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.11.2023 20:16:56
|
|
|
Ei tohiks suur probleem olla. Eelpool lingitud artiklites on HUB ka VRM testinud 7950X'ga
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
10.11.2023 10:02:39
|
|
|
Asus paneb teistele ikka pika puuga ära
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
10.11.2023 11:06:18
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Asus paneb teistele ikka pika puuga ära  |
Ainult natukene vales suunas
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2023 11:45:59
|
|
|
Mul ei tekkinud kordagi tunnet, et B650 kuidagi piirab.
https://valid.x86.fr/2ld3br
Pikas plaanis oleks pigem mõistlik võtta plaat millel on PCIe 5 vähemalt GPU ja ühe salvestusühenduse jaoks. OC on suht mõttetu, pigem timmida curve optimizeriga säästlikumaks ja kiiremaks. Pigem maksimaalset voolutarvet ja soojaeraldust piirata sest jõudluses ei kaota sellega midagi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.11.2023 18:52:34
|
|
|
| Jeebus.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
14.11.2023 19:20:06
|
|
|
Pole paha kui neil suurem levik on mitte a'la 5600X3D mis oli MicroCenter exclusive.
Tegelikult kui nad tahaks saaks nad teha ka veidi kiirema 5850 X3D versiooni mis kasutab 7nm chipletite, cache ja IO die asemel 6nm. Hetkel paljud asjad minemas 6nm peale nagu PS5 "Slim", Steam Deck OLED jne.
Kuna 6nm on optiline shrink siis see oleks võrdlemisi lihtne.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
14.11.2023 20:22:28
|
|
|
Mingid praak 5800X3D kiibid nagunii. Vaja lahti saada. Kui hind on norm, why not. Budget mänguritele hea diil ehk.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.11.2023 21:36:20
|
|
|
| labidas kirjutas: |
| Mingid praak 5800X3D kiibid nagunii. Vaja lahti saada. Kui hind on norm, why not. Budget mänguritele hea diil ehk. |
Miks mitte. Selline "loto", et saad soodsamalt siiski hea isendi.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.11.2023 21:54:25
|
|
|
Vaevalt et praak. Pigem on tänu X3D laiale levikule nüüd neid 64MB chipe mida sinna Zen3 (kus tõenäoliselt praagi protsent on ülimadal, oli juba alguses) peale istutada hunnikutes.
Raud on kuum siis võib taguda.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.11.2023 22:20:13
|
|
|
| see on ainult hea uudis, AM4 on ikka väga laialtlevinud platvorm. ehk tõmbaks isegi 5600X pealt end veidi ülespoole kuigi ta mul praegu 4.7GHz all-core.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapuuts
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2004
|
14.11.2023 23:06:16
|
|
|
| Olen ise mõelnud samuti 5600x pealt upgreidi teha ja 5800x3d mõttes olnud aga hind ei taha kuidagi alla tulla, pigem siin viimaste kuudega isegi ülespoole kerkinud. niiet jään huviga neid uusi 5000 seeria prosesi ootama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
14.11.2023 23:13:46
|
|
|
| September-Oktoober krutivadki hinnad üles, et siis musta reede ja pühade soodustused suure allahindlusega välja reklaamida. AM4 kestab hästi. 5800X3D peal jätab ilmselt päris mitu generatsiooni uuendamist julgelt vahele.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tshw900
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2015
|
15.11.2023 00:15:20
|
|
|
| Kas ilma wifi'ta, usb4 ja pcie5 graafika toega AM5 emaplaate ka olemas on?
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
15.11.2023 00:35:07
|
|
|
| Plaate on ~€80 alates.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.11.2023 03:33:52
|
|
|
| tshw900 kirjutas: |
| Kas ilma wifi'ta, usb4 ja pcie5 graafika toega AM5 emaplaate ka olemas on? |
Ei ole.
On ilma Wi-Fi'ta ja PCIe 5.0 x16 slotiga aga USB4 ei oma minuteada hetkel ükski AM5 plaat: https://geizhals.eu/?cat=mbam5&xf=16934_1%7E19226_1%7E7226_802.11zz
Filtrites panin USB 3.2 20Gbps mis on hetke suurim toetatud kiirus.
Arvan, et kui AMD väljastab järgmise aasta esimeses pooles Zen 5 mudelid, siis toovad emaplaaditootjad välja nn refresh mudelid millel osadel arvatavasti on ka USB4.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|